کاربرد گوشت کوب برقی در آشپزخانه چیست؟

کاربرد گوشت کوب برقی + موارد استفاده از انواع گوشت کوب برقی

با پیشرفت تکنولوژی، وسایل و تجهیزات مختلفی ساخته می‌شوند که کار ما را راحت‌تر می‌کنند. دنیای لوازم خانگی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روزبه‌روز شاهد پیشرفت در این عرصه هستیم. یکی از لوازم خانگی ساخته شده که دارای اندازه کوچکی است، اما بی‌شمار کاربرد دارد، گوشت کوب برقی است. با استفاده از این وسیله، خانم‌ها می‌توانند سرعت آشپزی را در منزل افزایش دهند و در وقت صرفه‌جویی کنند؛ اما اینکه کاربرد گوشت کوب برقی چیست و طرز استفاده از آن چگونه است، مواردی هستند که در این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

گوشت کوب برقی چیست؟

گوشت کوب برقی یکی از لوازم خانگی کارآمد است که استفاده از آن باعث راحت‌تر شدن کارها و صرفه‌جویی در وقت خانم‌ها می‌شود. این وسیله کوچک و در عین حال کم جا، می‌تواند غذاهای مختلفی مانند حلیم یا کشک بادمجان را برایتان پوره و له کند. علاوه بر این، کاربرد گوشت کوب برقی چندکاره برای هم زدن تخم‌مرغ، خرد کردن پیاز و سبزیجات و رنده کردن مواد غذایی است. اگر دستگاه شما دارای تیغه‌های جانبی بیشتری باشد می‌توانید یخ را هم با آن خرد کنید.

 

کاربرد گوشت کوب برقی

 

کاربرد گوشت کوب برقی

خوب است بدانید که انواع گوشت کوب برقی کارهای مختلفی مانند تهیه آبمیوه‌های مختلف، پوره کردن مواد غذایی، رنده کردن و خرد کردن و غیره را انجام می‌دهند. گوشت کوب‌های برقی انواع و کاربردهای مختلفی دارند که در ادامه هر کدام را معرفی خواهیم کرد.

 

کاربرد گوشت کوب برقی تک کاره

ساده‌ترین انواع گوشت کوب برقی، نوع تک کاره آن است که تیغه‌های 2 پر یا 4 پر دارد. کارایی گوشت کوب برقی تک کاره به این صورت است که در سریع‌ترین زمان ممکن، مواد غذایی را تبدیل به پوره می‌کند. از بزرگ‌ترین معایب این محصول سبک، می‌توان به نداشتن قدرت تنظیم سرعت اشاره کرد. همراه گوشت کوب برقی تک کاره یک لیوان پلاستیکی درجه بندی شده و یک میله جداشونده هم قرار گرفته است که قابلیت شستشو در ماشین ظرف‌شویی یا به صورت دستی را دارند.

 

کاربرد گوشت کوب برقی سه کاره

از دیگر انواع گوشت کوب‌های برقی می‌توان به نوع سه کاره آن اشاره کرد که دارای سه قابلیت گوشت کوب برقی، همزن و خردکن است. هزینه این محصول کمی گران‌تر است، اما با خرید آن علاوه بر یک گوشت کوب، می‌توانید یک همزن و یک خردکن هم داشته باشید.

کاربرد گوشت کوب برقی در پوره یا مخلوط و آماده کردن مواد غذایی مختلفی همچون سیب زمینی، کتلت و غیره است. از همزن آن می‌توان برای تهیه کیک و از خردکن برای خرد کردن پیاز و سبزیجات استفاده کرد. درست است که کیفیت همزن و خردکن گوشت کوب‌های برقی سه کاره به خوبی همزن و خردکن‌های تک کاره نیست، اما در مصارف سبک و محدود می‌توانند کار شما را راه بیندازند.

 

کاربرد گوشت کوب برقی چندکاره

از مجهزترین انواع گوشت کوب برقی می‌توان به نوع چندکاره آن اشاره کرد. این محصول علاوه بر اینکه کار گوشت کوب را انجام می‌دهد، دارای یک لیوان مدرج، یک همزن برقی، یک خردکن و چند تیغه برای رنده کردن نیز هست. تیغه‌های گوشت کوب برقی چندکاره دارای دو مدل افقی و عمودی است و در بهترین حالت ممکن، مواد غذایی را بدون ذره‌ای له شدن، خرد می‌کنند. موتور این نوع گوشت کوب‌ها پرقدرت است و سرعت تنظیم موتور هم دارند. کاربرد گوشت کوب برقی چندکاره تهیه آبمیوه، پوره غذا و خرد و رنده کردن مواد غذایی است. البته ناگفته نماند که به کمک همزن این محصول می‌توانید تخم‌مرغ هم بزنید یا سس تهیه کنید.

 

کارایی گوشت کوب برقی

 

استفاده از سری‌های مختلف این دستگاه خیلی راحت است. ضمنا بعد از جدا کردن می‌توانید تمامی سری‌ها را با ماشین ظرف‌شویی یا به صورت دستی بشویید. با خرید گوشت کوب برقی چندکاره، دیگر نیازی به خرید دستگاه‌هایی همچون غذاساز، خردکن، مخلوط کن، همزن و رنده برقی نخواهید داشت.

 

طرز استفاده از انواع گوشت کوب برقی

در مورد طرز استفاده از گوشت کوب برقی، خوب است بدانید که این وسیله استفاده آسان و راحتی دارد. روی این وسیله دکمه‌ای قرار گرفته است که وقتی انگشتتان را روی آن بگذارید، تیغه دستگاه می‌چرخد و با توجه به قابلیت‌هایی که دارد، مواد غذایی را مخلوط یا خرد می‌کند. گوشت کوب‌های برقی تک کاره قابلیت تنظیم سرعت را ندارند و تنها دارای یک سرعت هستند. توصیه می‌شود برای جلوگیری از پخش شدن به اطراف و همچنین ترکیب شدن بهتر، مواد غذایی را داخل لیوان گوشت کوب بریزید و گوشت کوب را ضمن کار، حرکت دهید تا مواد با هم مخلوط شوند.

 

سخن پایانی

به طور کلی کارایی گوشت کوب برقی زیاد است و شما بسته به نیاز خود در آشپزی می‌توانید یکی از آن‌ها را بخرید. اگر در منزل خردکن یا همزن برقی دارید، می‌توانید به سراغ مدل‌هایی از گوشت کوب برقی بروید که فاقد این سری‌ها هستند.


نظرات کاربران