;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

معرفی بهترین رمان های ایرانی - بخش اول

1399/4/18 - 1:35 بعد از ظهر

توجه به کتاب و کتابخوانی در دنیای امروز که سروکار اکثر آدم ها با اینترنت است کاهش یافته است. کتابخوانی اوقات بسیار ناچیزی از مردم ما را به خود اختصاص داده و کشور ما داری سرانه مطالعه بسیار پایینی است. ممکن است بتوان کاری کرد تا در نظر اشخاص مختلف کتاب جایگاه ارزشمندی پیدا کند و آن ها را علا قه­مند شوند تا زمان بیشتری را برای خواندن کتاب صرف کنند مثلا می توانند یک رمان ایرانی خوب بخوانند. اوقات خوشی برای آن ها رقم می خورد اگر ازبین رمان های خوب ایرانی زیادی که وجود دارد رمانی را انتخاب کرده و بخوانند. انتخاب یکی از بهترین رمان های ایرانی­، ازبین تعداد بسیار زیادی از رمان های خوب ایرانی قطعا برای افرادی که تازه می خواهند شروع کنند سخت خواهد بود. هدف ما از نوشتن این مطلب این است که به شما در انتخاب رمان های خوب ایرانی کمک کنیم. در عصر اینترنت که اکثر افراد به آن دسترسی دارند می توان ازطریق گوگل بسیاری از این رمان ها را به راحتی دانلود کرد. اما کتابفروشی هایی که در شهر و محل زندگی­تان وجود دارند نیز منبع بسیار خوبی برای تهیه این رمان ها هستند که شما با مراجعه به کتابفروشی و خرید کتاب هم از نویسنده کتاب حمایت کرده اید و هم حق و حقوق ناشر را حفظ کرده اید. راه آسان تری هم وجود دارد شما می توانید ازطریق سایت هایی که کتاب موردنظرتان را می فروشند فایل کتاب را خریداری کنید بدین وسیله شما حق و حقوق نویسنده و ناشر را پرداخت کرده­اید. ایمالز این مقاله را در دو بخش تهیه کرده است که بخش اول آن را می خوانید.

معرفی رمان­های قدیمی ایرانی

نسل جوان می توانند با مطالعه یکی از رمان های ایرانی قدیمی درمورد زمان های گذشته ایران مطلع شوند و خواندن این دست رمان ها بسیاری از خاطرات و وقایع شگفت انگیز گذشته را برای ما زنده می کند. در تاریخ ادبیات ایران رمان های قدیمی بسیار وجود دارند که دارای داستان هایی بسیار جذاب و نگارش عالی نویسندگان­شان هستند که باعث ماندگاری این کتاب ها شده است. رمان هایی که دراین مطلب به شما معرفی خواهیم کرد غالبا قدیمی هستند و طبق نظرسنجی طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده اند و در واقع از بهترین رمان ها به حساب می آیند. رمان های قدیمی، باعث می شوند جوانان با دوران گذشته که وقایع خاص و فوق العاده ای درآن زمان ها رقم خورده، آشنا شوند و به همین دلیل درون مایه بسیار جذابی دارند. صدها کتاب خوب و عالی در تاریخ ادبیات کشور ما وجود دارند که آثارقدیمی بیشترین آمار را در بین کتاب های فوق العاده کشورمان به خود اختصاص داده اند و باعث افتخار ما ایرانیان هستند. ضمن این مطلب با تعدادی ازاین آثار برجسته و عالی آشنا می شوید.

 

معرفی رمان­های جدید ایرانی

توجه گسترده خوانندگان مختلف را می توان به رمان های ایرانی جدید نیز جلب کرد چرا که این رمان ها دارای فضایی نو و جدید هستند. این کتاب ها علاوه بر اینکه بسیاری از دغدغه های ما در دنیای امروز را بیان می کنند، باعث می شوند ما با بسیاری از نویسندگان معاصر خوب کشورمان آشنا شویم. ما علاوه­بر رمان های قدیمی، برخی از رمان های ایرانی جدید که جزو بهترین ها هستند و مورد استقبال بسیاری از کتابخوانان قرار گرفتند را دراین لیست به شما معرفی خواهیم کرد. خواندن رمان های جدید ما را با اتفاقات و دغدغه های امروزه  آشنا می­کند و آگاهی ما را نسبت به وقایع بالا می برد؛ همانطور که خواندن رمان های قدیمی برای آشنایی ما با ادوار گذشته لازم است. تلاش می کنیم بهترین رمان های ایرانی تمامی زمان ها را در این مطلب به شما معرفی کنیم.

 

ویژگی­های یک رمان ایرانی خوب چیست؟

داستانی جذاب با ریشه های ایرانی و آشنا به فرهنگ کشور از ویژگی های یک رمان ایرانی خوب است. چیزی که در این رمان ها اهمیت دارد این است که خوانندگان این داستان ها بتوانند با آن ها ارتباط برقرار کنند و محیط فرهنگی خود را نزدیک به این داستان ها حس کنند و خیلی اهمیت ندارد که این رمان ها مربوط به چه بازه زمانی هستند، قدیمی­اند یا مدرن، عاشقانه­اند یا اجتماعی و غیره، البته نباید از کتاب های مربوط به فرهنگ های مختلف و ناآشنا دوری کرد و توجه به کتاب هایی ایرانی به معنی بی­توجهی به کتاب های سایر فرهنگ ها نیست. کتاب هایی با فرهنگ های مختلف و ناآشنا نیز وجود دارند که با بیان وقایع و دغدغه های اجتماعی مختلف، درکشور ما مورد استقبال قرار گرفته اند. توانایی ارتباط با خوانندگان از مهم ترین ویژگی های یک رمان خوب ایرانی است.

 

معرفی رمان­های عاشقانه ایرانی

ژانرعاشقانه، یکی از محبوب­ترین ژانرهای رمان ­نویسی در کشور ما و حتی در جهان است. تعداد زیادی از رمان های عاشقانه در بازار هستند که خوانندگان آن ها نمی توانند دست از خواندن آن ها بکشند. رمانی ایرانی و عاشقانه خوب می تواند ساعت ها سرگرم کننده باشد. برای لذت بردن از خواندن در ادامه رمان های عاشقانه ایرانی زیادی معرفی خواهیم کرد تا از خواندنشان لذت ببرید.

 

برترین رمان­های ایرانی

انتخاب بهترین رمان ایرانی کار بسیار دشواری است چرا که تعداد رمان های خوب ایرانی در بازار بسیار زیاد است. بهترین رمان توسط هر خواننده  و بر اساس سلیقه  شخصی اش انتخاب می شود. تعدادی از رمان های ایرانی هستند که مورداستقبال شدید طرفداران و خوانندگان قرار گرفته اند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 

1- کتاب چشمهایش

یکی از آثار نویسنده مشهور ایرانی، بزرگ علوی، رمان معروف و پرطرفدار چشم هایش است. این اثر یکی از تاثیرگذارترین کتاب ها در جریان ادبیات داستانی ایران است. با این که بیش از شصت سال از نگارش این کتاب گذشته است، به دلیل استقبال مخاطبان ایرانی چندین و چند بار تجدید چاپ شده است. این کتاب داستان عشق ناکام زنی به نام فرنگیس به استاد نقاشی مشهوری به نام استاد ماکان را روایت می کند. استاد ماکان در تبعید به سر می رود به این دلیل که فعالیت های سیاسی انجام داده است و درنهایت به طرز مشکوکی دار فانی را وداع می گوید. این داستان را فردی روایت می کند که رازی را پشت چشم های تابلوی چشم هایش که توسط استاد ماکان نقاشی شده است، حس می کند و شیفته این تابلو شده است. به همین دلیل برای فهمیدن این راز تصمیم می گیرد تا به دنبال زنی بگردد که سوژه این نقاشی بوده است و بدین ترتیب داستان عاشقانه این کتاب آغاز می شود.برای اطلاع از قیمت کتاب چشمهایش به سایت ایمالز مراجعه کنید.

 

2- کتاب عاشقانه  پریچهر

یکی از آثار معروف مرتضی مودب پور که مورداستقبال بالای خوانندگان و مخاطبان قرار گرفته پریچهر است. این کتاب داستان زندگی پسری را روایت می کند؛ نام این پسر فرهاد است و بعد از هشت سال تحصیل در خارج از کشور به ایران برمی گردد و در کارخانه  پدرش مشغول کار می شود و ماجراهای عاشقانه ای شکل می گیرند. شخصیت های این داستان به نام های فرهاد، هومن، فرگل و لیلا، جوانانی هستند که عاشق پیشه اند و با مشکلات رایج جوانان دهه  شصت مواجه بودند ، درگیر هستند دراین میان مشکلاتی نظیر تفاوت های فرهنگی و اقتصادی زیاد خانواده ها و مشکلات دیگری سد راه ازدواج این دخترها و پسرها می شوند. پیرزنی به نام پریچهر دراین داستان راوی زندگی پرسوز و گداز خودش است که داستان او شبیه به داستان جوانان عاشق­پیشه  کتاب است. یکی از نام های مشهور و شناخته شده در زمینه نگارش رمان های عاشقانه و عامه پسند مرتضی مودب پور است.برای آگاهی از قیمت کتاب پریچهر در فروشگاههای مختلف به سایت ایمالز مراجعه کنید. به آثار دیگری از او هم می توان اشاره کرد. رمان خواستگاری و انتخاب از رمان های این نویسنده هستند. این رمان داستان دختری را روایت می کند که می خواهد از پسر موردعلاقه اش خواستگاری کند. از رمان های دیگر این نویسنده می توان رمان های شیرین، یاسمین و گندم را نام برد.

 

3- کتاب عاشقانه بامداد خمار

از پرفروش­ترین رمان­های ایرانی می­توان به بامداد خمار اشاره کرد. کتاب عاشقانه بامداد خمار بیشتر از 300 هزار نسخه به فروش رسیده است. همچنین این کتاب به زبان آلمانی نیز ترجمه شده است. داستان رمان بامداد خمار در تهران قدیم اتفاق می­افتد و درباره عشق نافرجام یک دختر به نام سودابه که بسیار ثروتمند می­باشد به یک پسر نجار است که این پسر نجار از نظر مالی اوضاع خوبی ندارد. سودابه آنقدر عاشق این پسر است که می­خواهد با او ازدواج کند و مادر سودابه از اینکه دخترش می­خواهد با جوانی که از نظر طبقه ­اجتماعی هیچ مناسبتی با آنان ندارد ازدواج کند، بسیار خشمگین و ناراحت می­شود و به دخترش سفارش می­کند تا با عمه ­اش، محبوبه، صحبت کند. در اصل داستان این رمان داستان زندگی محبوبه و بدبختی­هایش می­باشد که در جوانی عاشق فردی به نام رحیم می­شود و مشکلات زندگی­ اش از همان جا آغاز می­شود. برای اطلاع از قیمت کتاب بامداد خمار لطفا به سایت ایمالز مراجعه کنید.نویسنده بعد از انتشار بامداد خمار تصمیم می­گیرد کتاب شب سراب را بنویسد که این کتاب در ادامه بامداد خمار است با این تفاوت که داستان از زبان رحیم نقل می­شود. این دو کتاب مورد استقبال خوانندگان رمان قرار گرفته اند اما منتقدان نظری راجع­به این رمان ندارند و در نظر آنان اثری است که ارزش نقد کردن ندارد.

 

4- کتاب سلوک

کتاب سلوک را نویسنده خوش ­آوازه ایرانی آقای محمود دولت ­آبادی نوشته است. داستان رمان درباره عشق آتشین قیس و مهتاب است. در این رمان انتخاب نام قیس برای مرد عاشق ­پیشه سبب شده تا قیس سلوک، نماد مجنون در لیلی و مجنون باشد. قیس به طور دقیقی ویژگی­های یک مرد شرقی را دارد که افکار سنتی منسوخ شده و خودخواهی و خودشیفتگی بیش­از اندازه سبب شده تا مهتاب را دارایی خود بداند که هیچ اراده­ ایی ندارد و باید به طور تمام و کمال گوش به فرمان قیس باشد. مهتاب حدود 17 سال از قیس کوچتر است و در اوایل آشنایی با قیس بسیار شیفته او می­شود اما در گذر زمان دیگر آن علاقه آتشین را نسبت به قیس ندارد و داشتن آزادی و استقلال برایش اهمیت بیشتری از عشق پیدا می­کند. مهتاب دیگر خواهان ازدواج نیست و قیس را ترک می­کند و این رفتن و گذر کردن مهتاب از قیس سبب شده تا قیس دچار یک فروپاشی روانی شود. کتاب سلوک در زمان انتشار خود بسیار زیاد مور استقبال خوانندگان قرار گرفت و از پرفروش­ترین کتاب­های نشر چشمه در سال 1381 می­باشد و تا به امروز حدود 18 بار به چاپ مجدد رسیده است.قیمت کتاب سلوک را به صورت لحظه ای از سایت ایمالز استعلام کنید.

 

5- کتاب کِلیدَر


کتاب کلیدر طولانی­ترین اثر محمود دولت ­آبادی می­باشد. این کتاب از نظر ادبی و داستانی ارزش بسیار زیادی دارد. نام کتاب کلیدر برگرفته از یک کوه زیبا است که این کوه کلیدر بین شهرهای سبزوار، نیشابورو قوچان در استان خراسان واقع شده است. این کوه همان جایی است که تمام داستان کتاب و ماجرا­های حقیقی رمان در آنجا اتفاق افتاده و به قلم دولت­آبادی نوشته شده است. این کتاب حدود 3000 صفحه دارد که شامل ده جلد می­شود و داستان اصلی کتاب درباره خانواده کرد ایرانی است که به سبزوار خراسان کوچ کردند. شخصیت اصلی این رمان شخصی به نام گل­محمد است که دولت­آبادی می­گوید چیزی قریب به 15 سال از عمرش را صرف ساختن این شخصیت کرده است. رمان کلیدر روایتگر قصه زندگی رعیت­های ایرانی و قبیله­های چادرنشین است و سختی­های زندگی آنان را در مقابل اتفاقات سیاسی و اجتماعی جامعه و اعمال خشونت بی­رحمانه حکومت نسبت به آنان را بیان می­کند. این داستان در کنار پردازش­های سیاسی و گزارش­های اجتماعی به روایت­های عاشقانه پاک و ساده ­ایی می­پردازد که با زندگی واقعی نیز گره خورده است. داستان کتاب کلیدر روایتگر اتفاقات واقعی با زبان شاعرانه دولت آبادی می­باشد.قیمت کتاب کلیدر را از فروشگاههای معتبر در سایت ایمالز استعلام کنید.

 

6- کتاب سمفونی مردگان

کتاب ارزشمند و خواندنی سمفونی مردگان اثر نویسنده قدر و خوش ­قلم ایرانی آقای عباس معروفی می­باشد. این کتاب از غم­ انگیزترین و در عین­ حال بهترین رمان­های فارسی می­باشد چرا که عباس معروفی سمفونی مردگان را به زیبا­ترین شکل ممکن نوشته است طوری که جملات و داستان این کتاب در ذهن برای همیشه حک خواهد شد. رمان سمفونی مردگان بهترین اثر عباس معروفی است و مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار گرفت. این کتاب یک اتفاق را از نگاه چندین ناظر بیان می­کند. داستان رمان درباره شاعری جوان به نام آیدین می­باشد که تعصب کورکورکانه پدر مانع شکوفا شدن استعداد­های او می­شود. عباس معروفی آیدین سمفونی مردگان را به بهترین وجه خلق کرده است که می­شود با شخصیت آیدین همزادپنداری کرد. نویسنده در شخصیت­سازی آیدین ظرافت بسیار زیادی به کاربرده است. آیدین یک جوان جذاب و زیبا است که بسیار دلنشین و متفاوت و در عین حال روشن­فکر و مرموز بنظر می­رسد. از بد روزگار آیدین در یک خانواده بشدت سنتی و مردسالار و متعصب زندگی می­کند و پدر بسیار سختگیری دارد اما با تمام این افکار سنتی خانواده تمام شخصیت­های داستان از صمیم قلب آیدین را دوست دارند و طوری این شخصیت­سازی انجام گرفته که خواننده کتاب خواه ناخواه جذب شخصیت متفاوت و جذاب آیدین سمفونی مردگان می­شود. در این میان آیدین برادری دارد به نام اورهان که دقیقا نقطه مقابل آیدین می­باشد که سردی جامعه به درون افکارش نفوذ کرده است. همین تربیت نادرست و فرهنگ سرد جامعه و افکار سنتی منسوخ شده سبب می­شود تا اورهان ندای برادرکشی در دورن خود را تقویت کند. در رمان سمفونی مردگان به طور مداوم و در موومان­های مختلف راوی عوض می­شود و خواننده فضا­های متفاوت شخصیتی را تجربه می­کند. وقایع کتاب بیشتر در زمان زمستان اتفاق افتاده است که نویسنده بدین طریق خواسته فضای سرد و خشونت­بار حاکم در خانه و جامعه را نشان دهد. جدا از فضای غمگین داستان که البته غم محرکی است در هنگام خواندن کتاب آنقدر مجذوب تصویرسازی و شخصیت­سازی­های فوق ­العاده می­شوید که حتی جملات ناب کتاب نیز موجب برانگیختگی روانی شما می­شود و بسیار لذت خواهید برد.برای اطلاع از قیمت کتاب سمفونی مردگان به صورت لحظه ای به سایت ایمالز مراجعه کنید.

 

7- کتاب چراغ ها را من خاموش می کنم

رمان چراغ ها را من خاموش می کنم از آن کتاب­های عام ­پسندی است که می­تواند در یک روز تمام شود. از ویژگی خوب قلم زویا پیرزاد می­توان به توصیفات کوتاه اما دقیق او اشاره کرد. در واقع زویا پیرزاد روایتگر خوبی است وداستان آن زن ارمنی که نامش کلاریس آیوازیان و در دهه 40 در محله بوارده آبادان زندگی می­کرده را به طرز نسبتا خوبی به تصویر کشیده است. داستان کتاب درباره زندگی یکنواخت شده وساکن کلاریس است که انگار در طی روزمرگی­های زندگی به فراموشی سپرده شده و همین عادی بودن او برای دیگران سبب شده تا کلاریس دچار یک نارضایتی درونی شود چرا که شوهرش او را نادیده می­گیرد و اطرافیان به او اهمیتی نمی­دهند. نقطه عطف داستان آنجایی است که شخصیت دیگری به نام امیل سیمونیان وارد داستان می­شود. این همسایه تازه وارد مرد جوانی است که همسر خود را از دست داده و یم دختر به نام امیل دارد. ورود این مرد جوان در همسایگی کلاریس سبب می­شود تا او دچار یکسری تضاد درونی شود و نویسنده خواننده را با این احساسات سردرگم که کم کم  به سمت رشد می­روند، آشنا می­کند.قیمت رمان چراغ ها را من خاموش می کنم را از سایت ایمالز استعلام کنید.

 

8- کتاب روی ماه خداوند را ببوس

این رمان درواقع اولین رمان مصطفی مستور می­باشد. موضوع اصلی این کتاب درباره شک به چیستی وجود انسان و خدا می­باشد. کتاب روی ماه خداوند را ببوس روایتگر داستان زندگی شخصی به نام یونس است که در زمان ارائه تز دکترای خود در مورد وجود خدا دچار یکسری شک می­شود. یونس که دانشجوی دکترای پژوهشگری اجتماعی است در حال تحقیق درباره خودکشی دکتر جوانی به نام پارسا است. از نکته­های خوب این کتاب این است که جست­و­جوی یونس درباره کشف معنای انسان را به خوبی توصیف می­کند و خواننده را به خود همراه می­کند. گفت­وگوی بین شخصیت­ها از قسمت­های جذاب کتاب روی ماه خداوند را ببوس می­باشد.قیمت کتاب روی ماه خدا را ببوس را از سایت ایمالز استعلام کنید.