;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

پرفروش ترین کتاب های جهان

1399/4/5 - 10:52 صبح

یکی از بهترین راه هایی که می شود به وسیله آن از اوقات فراغت به خوبی استفاده کرد، مطالعه کردن کتاب است چرا که خواندن کتاب علاوه بر اینکه یک سرگرمی پرفایده محسوب می شود اطلاعات زیادی را نیز در اختیار ما قرار می دهد. کتاب خواندن کمک می کند اطلاعات زیادی را به دست بیاوریم همچنین کتاب برای زمان هایی که باید تمام روز را در خانه بگذرانیم یا هنگامی که در اتوبوس یا تاکسی هستیم و یا زمان هایی که منتظر هستیم می توانیم اوقات خود را با خواندن کتاب پر کنیم. اگر چه این روزها کتاب هایی که صوتی و یا الکترونیکی هستند در زندگی روزمره ما راه یافته اند اما کتاب های چاپی به خوبی جایگاه خود را حفظ کرده اند. در این مقاله می خواهیم به سراغ کتاب هایی که بیشترین فروش را داشته اند برویم و به معرفی آن ها بپردازیم البته باید دانست که عموم کتاب هایی که پرفروش هستند فاقد نسخه دیجیتال و یا صوتی می باشند و تهیه کردن نسخه چاپی کتاب از کتابفروشی ها راحت تر است. باید به این نکته نیز توجه داشت که فروش زیاد یک کتاب دلیلی بر این نیست که کتاب پرفروش قطعا ارزش خرید را دارد بلکه شاید این پرفروشی ناشی از جو حاکم بر جامعه بوده باشد یا اینکه به خاطر محتوای عامه پسندی که دارد کتاب مورد استقبال قرار گرفته باشد.

 در نهایت شما می توانید با شناخت کتاب های پرفروش با بازار کتاب آشنایی پیدا کنید و با جست و جو در این بازار کتاب مورد علاقه خود را پیدا کنید. در این مقاله به طور خاص از کتاب هایی می گوییم که هر کدام از این کتاب‌ها در زمان خود و در بخش های مختلف ادبیات جز پرفروش‌ترین کتاب ها قرار گرفته اند. فهرست معرفی کتاب نیویورک تایمز که به طور جامع از سال1931 به روز می شود از بهترین فهرست هایی است که شما می توانید با دسترسی به آن با کتاب های برترهرهفته، ماه یا سال آشنا شوید. اگر یک کتاب چندین هفته، اول فهرست فروش باشد آن وقت آن کتاب به بخش پرفروش ترین کتاب ها می رود. این لیستی که نیویورک‌تایمز هر هفته منتشر می‌کند یک ابزار سنجشی است برای اینکه شما بتوانید بهترین کتاب ها را انتخاب کنید و یک دیدگاه جامع نسبت به کتاب‌ها به دست بیاورید البته لازم است که بگوییم اکثر کتاب های پرفروش توسط مترجمان قدرایرانی به زبان فارسی ترجمه شده‌اند و بسیاری از آن کتاب های ترجمه شده نیز در لیست پرفروش ترین کتاب های فارسی جای گرفتند. لیستی که ارائه می شود دارای دو قسمت کتاب های داستانی و غیرداستانی است که در ایران کتاب های رمان گونه و داستانی توجه زیادی را به خود جلب کرده اند و به چاپ رسیده اند. در این مطلب نیز تلاش شده است که کتاب های پرفروش خارجی که به فارسی نیز ترجمه شده اند معرفی شود.

 

1- کتاب مردی به نام اوه

 کتاب مردی به نام اوه به نویسندگی فردریک بکمن و مترجمی فرناز تیمورازف است که به این شکل در ایران منتشر شده و همچنین این رمان به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و در لیست کتاب های پرفروش ایران و جهان قرار گرفته است. کتاب مردی به نام اوه یک تراژدی تمام عیار است که داستان کتاب به برخوردهای یک مرد با دنیای مدرن می پردازد و البته این تقابل ها کاملا طنازانه  نوشته شده است.برای مشاهده ی قیمت کتاب مردی به نام اوه به سایت ایمالز مراجعه کنید.


2- کتاب دختر تحصیلکرده

 کتاب دختر تحصیلکرده به نویسندگی تارا وستور و مترجمی هوشمند دهقان است. در اصل کتاب دختر تحصیلکرده یک اتوبوبیوگرافی است که توانسته در سال 2018 به دو جایزه بین المللی دست پیدا کند. داستان اصلی این کتاب زندگی دختری را بیان می کند که در یک خانواده متعصب و به دنیا آمده است و به دلیل تعصب والدینش نتوانسته تا ۱۷ سالگی به مدرسه برود. این کتاب نیز در لیست کتاب های پرفروش ایران و جهان قرار گرفته است.برای اطلاع از قیمت کتاب دختر تحصیلکرده به سایت ایمالز مراجعه کنید.

3- کتاب جایی که خرچنگ ها آواز می خوانند

دلیا اونز نویسنده کتاب جایی که خرچنگ ها آواز می خوانند است که این کتاب توسط محمد امین جندقیان بیدگلی به زبان فارسی ترجمه شده است. موضوع این کتاب درباره دختری است که با پدر بدجنس خود به تنهایی زندگی می کند و در طی پروز یک حادثه و رخ دادن یک قتل، اتفاقات عجیبی می افتد. این اثر نیز در لیست کتاب های پرفروش ایران و جهان قرار گرفته است.

4- کتاب خشکسالی

جین هارپر این کتاب را نوشته است و پگاه ملکیان آن را به فارسی برگرداننده است. داستان این کتاب کاملا جنایی است و قتل سه تن و ورود پلیس به این قتل ها این رمان را بسیار مهیج کرده است. نویسنده به خوبی اتفاقاتی را که در زمان خشکسالی به وقوع پیوسته است روایت می کند. کتاب خشکسالی مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.برای اطلاع از قیمت کتاب خشکسالی به سایت ایمالز مراجعه کرده و از قیمت لحظه ای این کتاب آگاه گردید.

5- کتاب زنی پشت پنجره

نویسنده این کتاب ای جی فین است و راضیه مرادی مترجم کتاب زنی پشت پنجره به زبان فارسی می-باشد. این کتاب با درون مایه معمایی و جنایی که دارد داستان یک زن تنها به نام آنا را روایت می کند. آنا از پنچره خانه خود اتفاقات عجیبی را که در خانه همسایه رخ می دهد می بیند و ناگهان وارد یک جریان عجیب می شود.


6- کتاب داستان‌ های ماشین تحریر

کتاب داستان‌های ماشین تحریر به قلم یک بازیگر بی نظیر به نام تام هنکس نوشته شده است. البته این کتاب اولین داستان به چاپ رسیده از این بازیگر توانا است که با نوشتن این کتاب نشان داده که نویسنده توانمندی نیز هست چرا که این کتاب در لیست کتاب های پرفروش قرار گرفته است و به وسیله محمد جوادی به فارسی برگردانده شده است. کتاب داستان‌های ماشین تحریر شامل 17 داستان کوتاه با محوریت شادی و غم است.برای اطلاع از قیمت کتاب داستان های ماشین تحریر به سایت ایمالز مراجعه کنید.

7- کتاب زن همسایه

کتاب به زن همسایه به نویسندگی شاری لاپنا و مترجمی آقای عباس زارعی است. حرفه شاری لاپنا آموزش دادن زبان بود و همچنین ایشان وکیل حقوقی نیز بود اما با منتشر شدن کتاب زن همسایه توانست به لیست کتاب های پرفروش به پیوندد. موضوع این کتاب درباره راز هایی است که حتی با ازدواج نیز پنهان می ماند و در مهمانی ایی که یک زوج جوان به همراه همسایه خود در آن هستند اتفاقاتی از نظر مخفی شده است.برای اطلاع از قیمت کتاب زن همسایه به سایت ایمالز مراجعه کنید.

8- کتاب بر امواج

نویسنده کتاب معروف سرگذشت ندیمه کتاب دیگری به اسم بر امواج نوشته است که این کتاب توسط نسترن ظهیری به چاپ رسیده است. مارگارت اتوود این کتاب را در سال 1972 نوشته است و هنوز از کتاب های پرطرفدار است. این کتاب روایتگر یک زنی است که تلاش می کند با منکر شدن گذشته آینده خود را بسازد.برای اطلاع از قیمت کتاب بر امواج به سایت ایمالز مراجعه کرده و آخرین قیمت فروشگاههای اینترنتی مطلع شوید.

9- کتاب فرار به غرب

کتاب فرار به غرب به نویسندگی محسن حمید با ترجمه مهرداد یوسفی به زبان فارسی منتشر شده و مورد استقبال مخاطبان و منتقدان نیز قرار گرفته است. محسن حمید که اهل پاکستان است این کتاب تخیلی را با توجه به سال های جنگ نوشته است که کتاب حول محور این عاشقانه های جنگی نوشته شده است.

10- کتاب تابستان مرگ و معجزه


ویلیام کنت کروگر از نویسنده های بزرگ ژانر پلیسی است که کتاب تابستان مرگ و معجزه از پرفروش ترین کتاب های ژانر جنایی است که توسط ثمین نبی‌پور ترجمه شده است. داستان این رمان درباره مردن یک کودک در تابستان است که این مرگ سبب رخ دادن اتفاقات دیگر می شود.

کتاب هایی که در سال 2019 پر فروش شدند

با توجه به آنچه که گفته شد باید میزان و معیار بسیاری رعایت شود تا به توان گفت که کتابی رکورد فروش را زده است ولی به طور کلی می شود لیست های کتاب های پرفروش را جمع بندی کرد و به یک لیستی رسید که همه کتاب های برتر متناسب با علایق گوناگون در آن گنجانده شده است. کتاب های پرفروش سال 2019 زیاد هستند و بسیاری از کتاب ها به فارسی ترجمه نشده اند همچنین برای رعایت انصاف به نام مترجم آن تعداد نیز که ترجمه شده اند به دلیل آنکه شاید بعدا با عنوانی دیگر چاپ شوند اشاره نمی کنیم و فقط شرح مختصری از هر کتاب را توضیح می دهیم.

1- کتاب وصیت‌ها - The Testaments: The Sequel to The Handmaid's Tale

مارگارت اتوود کتاب وصیت ها را به عنوان ادامه کتاب سرگذشت ندیمه نوشته و در این کتاب به حوادثی اشاره دارد که 15 سال بعد از ماجرای کتاب سرگذشت ندیمه به وقوع پیوسته است.

2- کتاب خانۀ هلندی - The Dutch House: A Novel

نویسنده کتاب، آن پچت، قبل از رمان خانه هلندی 6 کتاب نوشته است که اکثر این کتاب ها در لیست کتاب های پر فروش قرار گرفته اند. موضوع کتاب درباره افرادی است که اهل هلند هستند و در خانه-ایی در شهر فیلادلفیا سکونت دارند.

3- کتاب دریای بی‌ستاره The Starless Sea: A Novel

ارین مورگنستن نویسنده کتاب دریای بی ستاره با این کتاب به فهرست کتاب های پرفروش راه پیدا کرده است. داستان کتاب دریای بی‌ستاره کاملا عاشقانه و عامیانه است و با ویژگی های فانتزیی که دارد مورد اقبال عموم قرار گرفته است.

4- کتاب رقصندۀ آب The Water Dancer: A Novel

نویسنده کتاب رقصندۀ آب تانهیسی کوتس است که حرفه اصلی او روزنامه نگاری می باشد و در مجله آتلانتیک کار می کند. این کتاب مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است و داستان رمان بیشتربه اتفاقات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مثل جنگ و به بردگی گرفته شدن اشاره دارد.


5- کتاب آتش شب The Night Fire: A Renée Ballard and Harry Bosch Novel

کتاب آتش شب را نویسنده معروف آمریکایی به نام مایکل کانلی نوشته است. کتاب آتش شب توانسته است رکورد فروش را بزند و در فهرست بهترین رمان های ژانر پلیسی قرار گیرد.

6- کتاب مؤسسه The Institute: A Novel

نویسنده کتاب موسسه استیون کینگ است. او توانمندی خود را در رمان های ترسناک و فیلنامه های خوبی چون درخشش، رستگاری در شاوشنگ و مسیر سبز ثابت کرده است. آخرین کتاب او در فهرست کتاب های پرفروش قرار گرفته است. موضوع این رمان تخیلی، درباره فردی است که در اتاقی بی-پنجره که شباهت زیادی به دفتر خود در موسسه دارد از خواب برمی خیزد.

7- کتاب سکون کلید موفقیت است - Stillness Is the Key

کتاب سکون، کلید موفقیت است را رایان هالیدی نوشته است. او از بهترین نویسندگان سبک بازاریابی است. موضوع کتاب درباره اثر سکوت روی تمرکز و کنترل خشم است و همچنین نکاتی را راجع به موفقیت بیان می کند. این کتاب توانسته است توجه مخاطبین را به سمت خود جلب کند.

8- کتاب بیمار ساکت - The Silent Patient

نویسنده کتاب بیمار ساکت الکس مایکلیدز است. کتابی که او نوشته است بسیار موفق شده و موضوع این رمان درباره یک زن هنرمند است که با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می کند و همین مشکلات سبب شده که او همسر خود را به قتل برساند و هیچوقت از این فاجعه نگفته است اما یک روانشناس حاذق تلاش می کند که این راز را نمایان کند.

9- کتاب خدمتکار -  Maid: Hard Work, Low Pay, and a Mother's Will to Survive


نویسنده معروف استیفانی لند کتاب خدمتکار را نوشته است. موضوع کتاب درباره دختری سختی کشیده است که حامله شدن او سبب شده او دیگر به مدرسه نرود و جویای کار شود. هنگامی که همسرش او را با یک بچه تنها می گذارد، او سعی می کند با سختی روزگار بگذارند و فرزندش را بزرگ کند.

10- کتاب گره‌گشایی از معجزه -The Unwinding of the Miracle: A Memoir of Life Death, and Everything That Comes After

کتاب گره گشایی اثر نویسنده  نو قلم جویی یپویلیامز است اما به خاطر داستان جدیدی که دارد (برگرفته از زندگی خود نویسنده) توانسته است رکورد فروش را بزند. او کتاب گره‌گشایی از معجزه را برای فرزند خود نوشته است. جویی یپویلیامز در زمان کودکی نزدیک بود به خاطر اینکه نابینا است در یک اتفاق ناگهانی به وسیله مادربزرگش کشته شود. در بزرگسالی توانست از دانشگاه هاروارد مدرکش را بگیرد و وکیل شود و ازدواج کند.

11- شاید باید با کسی حرف بزنی -Maybe You Should Talk to Someone: Therapist, HER Therapist, and Our Lives Revealed

 لری گوتلیب نویسنده کتاب شاید باید با کسی حرف بزنی یک روانشناس است که در مواجهه با یک حادثه به مشاوره می رود و متوجه می شود عمده مشکلاتش همان هایی است که مراجعه کنند گان دارند.

12- کتاب پسران نیکل - The Nickel Boys: A Novel

کتاب پسران نیکل را کلسن وایتهد نوشته است. او در سال 2016 با رمان راه‌آهن زیرزمینی توانسته بود جایزه پولیتزر را از آن خود کند درواقع کتاب پسران نیکل را در ادمه آن رمان نوشته است. اتفاقات این دو کتاب درباره مدرسه تربیتی نیکل می باشد در این مدرسه برخلاف تصور خشونت های زیادی بر کودکان اعمال می شود. این کتاب نتیجه این بدرفتاری ها را به تصویر کشیده است.

13- کتاب چگونه مخالف نژادپرستی باشیم How to Be an Antiracist

این کتاب اثر ابرام کندی از طرفداران حقوق بشر می باشد. کتاب چگونه مخالف نژادپرستی باشیم به دلیل  رفتار های نژاد پرستانه و ریشه های این تفکر اشتباه می پردازد.

14- کتاب شهر دختران - City of Girls: A Novel


کتاب شهر دختران به نویسندگی الیزابت گیلبرت می باشد. سایر کتاب هایی که نوشته است همانند این کتاب توانسته اند در لیست کتاب های پر فروش جای گیرند. موضوع این رمان درباره یک قهرمانی است که میان عواطف و احساسات خود سردرگم شده است.

15- کتاب ما را دشمن خواندند - They Called Us Enemy

نویسنده کتاب ما را دشمن خواندند جرج تاکی است که اکثرا او را به عنوان بازیگر خوب هالیوود می-شناسند. داستان کتاب مبتی بر واقعیت زندگی نویسنده است و آن قسمت از زندگی او را روایت می کند که مجور بود در زمان جنگ ژاپن به اردوگاه ده گانه برود.

16- جهش بزرگ - Super Pumped: The Battle for Uber

نویسنده این کتاب مایک ایزک است که کتاب جهش بزرگ را به وسیله مصاحبه های بسیار زیادی با کارکنان اوبر انجام داده، نوشته است. حرف اصلی کتاب این است که علت ناکامی اوبر در روزگاران قدیم چه چیزی بوده است.

17- کتاب آلوها را برایم نگه دار Save Me the Plums: My Gourmet Memoir

روت ریچل کتابی راجع به آشپزی نوشته است. او آشپزی است  که معروفیتش در سطح جهانی می باشد. کتاب آلو ها را برایم نگه دار به شرح رسپی های مختلف می پردازد.

18- کتاب ساعات خشم - Furious Hours: Murder, Fraud, and the Last Trial of Harper Lee

نویسنده این کتاب کیسی سیپ می باشد. این اثر راجع به زندگی نامه کشیشی است که برای اینکه بتواند از بیمه پول بگیرد تمام اعضای خاواده ایی 5 نفره را به قتل می رساند. واقعیت داشتن اتفاقات این کتاب سبب شده میان مردم جایگاه خود را پیدا کند و به خوبی فروش رود.