ماشین ظرفشویی بوش بهتر است یا سامسونگ؟

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ؛ کدام بهتر است؟

ماشین‌های ظرفشویی یکی از مهم‌ترین‌ها در فهرست لوازم خانگی هستند. بدون وجود این وسایل انجام بسیاری از کار‌های روزمره بسیار سخت و دشوار می‌شود. همچنین با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، ویژگی‌های منحصر به فردی به سیستم ماشین‌های ظرفشویی اضافه شده‌ است که باعث سهولت در انجام بسیاری از کار‌های روزمره می‌شوند. بنابراین با توجه به اهمیت استفاده از ماشین‌های ظرفشویی، بهتر است در هنگام خرید و انتخاب بهترین برند ماشین ظرفشویی، پیش از هر چیز، به دریافت اطلاعات کافی در خصوص بهترین برند ماشین‌های ظرفشویی بپردازید. در این مطلب از ایمالز می‌خواهیم به مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ بپردازیم، پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

از مهم‌ترین و معروف‌ترین برند‌های ماشین‌های ظرفشویی که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند، برند بوش و سامسونگ است. بنابراین انتخاب بهترین و مناسب‌ترین ماشین ظرفشویی از بین این دو برند کاری نسبتاً دشوار است. یکی از بهترین راه حل‌ها این است که هر کدام را با یکدیگر مقایسه کنید. در ادامه با یکدیگر به این مقایسه می‌پردازیم.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از نظر طراحی

در مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که ممکن است مورد توجه قرار گیرد، طراحی و ظاهر تشکیل‌دهنده این وسیله است. به طور کلی می‌توان ذکر کرد که طراحی و ظاهر ماشین‌های‌ظرفشویی از اهمیت نسبتاً بالایی برخوردار است؛ زیرا در اکثر موارد این وسایل جز لوازم و وسایل اصلی تشکیل دهنده آشپزخانه هستند. بنابراین تأثیر بسزایی در دیزاین و طراحی داخلی آشپزخانه دارند.

به علاوه، هر دو برند سامسونگ و بوش، دارای طراحی‌های منحصر‌به‌فرد و مدرن در خصوص ماشین‌های ظرفشویی هستند. همچنین هر دو برند دارای انواع و اقسام طراحی‌هایی هستند که به افراد این امکان را می‌دهند تا بر اساس سلیقه خود اقدام به خرید هریک از مدل‌ها کنند؛ اما به نظر برخی از مصرف‌کنندگان، می‌توان ذکر کرد که برند سامسونگ به علت جاگذاری قطعات و دکمه‌ها و کلید‌ها در بخش‌های مختلف و همچنین طراحی منحصر به فرد مورد توجه تعداد بیشتری از متقاضیان قرار گرفته است.

بنابراین بنا به تجربه و در نظر گرفتن سلیقه شخصی افراد، می‌توان گفت که در مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از لحاظ طراحی خارجی، محصولات سامسونگ برای افراد بیشتری با سلیقه‌های متفاوت طراحی شده‌اند.

برای اطلاع از قیمت انواع مختلف ماشین ظرفشویی بوش و ماشین ظرفشویی سامسونگ کلیک کنید. 

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از نظر کیفیت شستشو

یکی دیگر از فاکتور‌هایی که در هنگام مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ مورد توجه قرار می‌گیرد، نحوه و کیفیت شستشو است. واضح و بدیهی است که نحوه و کیفیت شستشو ماشین ظرف شویی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر دو برند بوش و سامسونگ دارای قطعات و اجزای تشکیل دهنده بسیار پیشرفته هستند که قادر به شست‌و‌شوی ظروف و وسایل در بهترین کیفیت ممکن باشند.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از نظر کیفیت شستشو

راهنمای خرید و اطلاع از بهترین مارک ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی را در این مقاله بخوانید.

 

به طور‌کلی اکثر استفاده‌کنندگان از ماشین ظرفشویی، از ۲ چرخه‌ خاص این وسایل به منظور تمیز کردن وسایل و ظروف خود استفاده می‌کنند؛ اما لازم به ذکر است که هر دو برند ماشین ظرفشویی دارای ۷ چرخه و ۷ گزینه برای شستشو هستند. از این چرخه‌ها و برنامه‌های شستشو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شستشوی بهداشتی؛
  • شستشوی سریع؛
  • شستشوی قابلمه؛
  • شستشوی ماهیتابه؛
  • شستشوی شدید برای ظروف بسیار کثیف.

علاوه بر موارد ذکر شده، یکی دیگر از قطعاتی که تأثیر بسزایی در تعیین نحوه و کیفیت شستشوی ظروف و وسایل دارد، بازو‌های جت اسپری تعبیه شده در داخل سیستم ماشین ظرفشویی است. سلامت و محکم بودن این قطعات در اکثر ماشین‌های ظرفشویی، عامل تضمین‌کننده شست و شوی تمیز و منظم وسایل و ظروف هستند.

بنابراین در هنگام مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ، نکته‌ قابل توجه این است که ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای فناوری و قطعات حرفه‌ای است که چهار بازوی جت اسپری دارد. این قطعه باعث شده است که این نوع ماشین ظرفشویی، قابلیت انتشار آب با فشار و قدرت بیشتر از چهار جهت مختلف را داشته باشد. بنابراین می‌توان گفت که در نوع خاصی از ماشین‌های ظرفشویی برند سامسونگ، تمیزی و نظافت وسایل و ظروف به نسبت ماشین ظرفشویی بوش بیشتر است. در مقابل نوع خاصی از ماشین‌های ظرفشویی بوش دارای ویژگی و فناوری منحصر‌به‌فردی هستند که قابلیت پاکسازی ظروف و وسایل را حتی تا ریزترین باکتری‌های قرار گرفته روی آن‌ها، دارند.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از نظر میزان مصرف آب

میزان مصرف آب نیز یکی دیگر از فاکتور‌های حائز اهمیت در هنگام مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ است. امروزه به علت بالا رفتن هزینه‌ها، به خصوص هزینه‌های مربوط به قبوض برق، آب و گاز، توجه به نحوه و میزان مصرف وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بر اساس تحقیقات انجام شده، ماشین‌های ظرفشویی برند بوش و سامسونگ هر دو دارای مصرف نسبتاً مشابهی از آب در هر چرخه هستند. به طور دقیق‌تر می‌توان گفت که در ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ، در هر یک دور چرخش، مقداری در حدود ۱۰ لیتر آب مصرف می‌کنند. به‌علاوه در ماشین‌های ظرفشویی برند بوش نیز در اکثر موارد، در هر چرخه‌ شستشو، مقداری در حدود ۱۲ لیتر آب مصرف می‌شود.

بنابراین شاید این طور به نظر برسد که مصرف آب ماشین‌های ظرفشویی برند سامسونگ کمتر از مصرف آب ماشین‌های ظرفشویی برند بوش است. اما نکته قابل توجه این است که در ماشین‌های ظرفشویی برند بوش، سیستم و فناوری به نام active water  وجود دارد که به دستگاه این امکان را می‌دهد تا از آب دریافت شده از هر چرخه به صورت مؤثر دوبار استفاده کند.

البته این تکنولوژی در اکثر سرویس‌ها و دستگاه‌های برند بوش وجود ندارد. بنابراین می‌توان گفت که به‌طور‌کلی در خصوص مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ بر مبنای میزان مصرف آب، ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ دارای برتری هستند.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از نظر سیستم خشک کن

یکی دیگر از نکاتی که در مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ بایستی مورد توجه قرار بگیرد، سیستم خشک کن این وسایل است. پیش از هر چیز لازم است به این نکته اشاره کنیم که برند بوش از بهترین فناوری در خصوص خشک کردن لباس‌ها در ماشین‌های لباسشویی و ظروف در ماشین‌های ظرفشویی برخوردار است. همچنین نکته دیگری که در این خصوص بایستی مورد توجه قرار بگیرد، این است که این سیستم دارای مصرف بهینه‌ای از انرژی و برق در خصوص خشک کردن لباس‌ها و ظروف است.

در مورد ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد برند سامسونگ در خصوص خشک کردن ظروف، می‌توان به سیستم اتوماتیک خشک کن این وسیله اشاره کرد. همچنین برند سامسونگ نیز از فناوری نسبتاً هوشمند و مدرنی در خصوص خشک کردن وسایل برخوردار است. ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ مجهز به درب اتوماتیک به منظور خارج کردن بخار آب پس از خشک کردن وسایل هستند که این فناوری با نام autorelease شناخته می‌شود.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از نظر سیستم خشک کن

قبل از خرید انواع وسایل برقی خانگی می توانید مقاله ی بهترین مارک لوازم برقی خانگی در این مطلب بخوانید. 

اما به‌طور‌کلی با‌توجه به موارد ذکر شده، سیستم خشک کن برند بوش بسیار پیشرفته‌تر از سیستم خشک کن برند سامسونگ است، بنابراین در مقایسه ماشین‌ظرفشویی بوش و سامسونگ بر مبنای سیستم خشک کن، ماشین ظرفشویی بوش دارای برتری است و طرفداران بیشتری دارد.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از نظر طول عمر

با توجه به فناوری‌ها و ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی که در سیستم ماشین‌های ظرفشویی بوش قرار گرفته‌ است، می‌توان گفت که دوام و ماندگاری ماشین ظرفشویی بوش بیشتر از ماندگاری ماشین ظرفشویی سامسونگ است. به طوری که با توجه به تحقیقات انجام شده، بهترین طول عمری که برای ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ می‌توان در نظر گرفت، چیزی در حدود ۷ الی ۱۰ سال است.

این در حالی است که طول عمر ماشین‌های ظرفشویی بوش بسیار بیشتر از ده سال است و در بسیاری از موارد این وسایل الکترونیکی دارای طول عمر بیشتر از ۱۰ سال بوده‌اند. تمام این موارد به تکنولوژی و ویژگی‌های منحصر به فرد تعبیه شده در داخل سیستم ماشین‌های ظرفشویی بستگی دارد. با توجه به موارد ذکر شده در خصوص مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از لحاظ طول عمر و ماندگاری، ماشین‌های لباسشویی ماشین ظرفشویی بوش بایستی مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از نظر قیمت

آخرین و مهم‌ترین فاکتوری که در هنگام مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ به هنگام خرید مورد توجه قرار می‌گیرد، قیمت است. با توجه به موارد ذکر شده و همچنین نظر بر این نکته که ماشین‌های ظرفشویی بوش با استاندارد‌های اروپا همگام هستند، می‌توان ذکر کرد که ماشین‌های ظرفشویی برند بوش از قیمت بالاتری نسبت به ماشین‌های ظرفشویی برند سامسونگ برخوردار‌اند.

 

مقایسه ماشین ظرفشویی بوش و سامسونگ از نظر قیمت

 

البته این امر نباید باعث شود که افراد در هنگام خرید به علت قیمت مناسب‌تر برند سامسونگ، دست به انتخاب این برند بزنید. شما باید با در نظر گرفتن ویژگی‌ها، قطعات، لوازم تشکیل دهنده دستگاه و همچنین طراحی‌ها و دیزاین مورد علاقه خود دست به انتخاب دستگاه مناسب بزنید.

 

سخن پایانی

همان طور که در ابتدای متن ذکر شد، ماشین‌های ظرفشویی از مهم‌ترین وسایل تشکیل‌دهنده لوازم آشپزخانه هستند. بنابراین به علت اهمیت بسیار بالای این لوازم، انتخاب بهترین برند برای خرید از اهمیت به نسبتاً بالایی برخوردار است. در صورتی‌که بدون دریافت اطلاعات کافی، دست به خرید وسایل برقی همچون ماشین لباسشویی بزنید، ممکن است پس از مدت زمان نسبتاً کوتاهی از خرید این وسایل پشیمان شوید. بنابراین بهترین راه حل دریافت اطلاعات کافی در خصوص ویژگی‌های برند‌های مختلف ماشین ظرفشویی است.


نظرات کاربران