;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

نکات مهم در انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی

1399/1/18 - 1:18 بعد از ظهر

امروزه با بیشتر شدن فناوری ها در زندگی و وقت کم، اغلب دستگاه هایی نیاز داریم که بتوان با آنها زندگی را بهتر مدیریت نماییم. دستگاه ماشین ظرفشویی از وسایل کاربردی  می باشد که قادر خواهد بود به میزان بالایی نیاز ما را برآورده سازد. در بیشتر منازل بیشتر مردم بیرون از خانه کار می کنند و به شکلی باید برنامه ریزی نمایند تا به امور خود رسیدگی کنند. این وسیله همه دغدغه ها را جهت دارا بودن یک آشپزخانه مرتب از بین خواهد برد. به جز کمبود وقت، داشتن این وسیله خواهد توانست مانع از به وجود آمدن دیسک کمر شود، همه آگاهیم که اگر در طولانی مدت سر پا باشیم به کمر و پاها فشار وارد شده و با زیاد ماند در این حالت باعث می شود، به مهره های کمر و عضله پا پس از مدتی آسیب بزند ولی با ماشین ظرفشویی از این امر جلوگیری خواهد شد.

امروزه در کل دنیا شرکت های زیادی هستند که در این مورد به کمک شما می آیند. این کمپانی ها همواره با به کارگیری متخصصان عالی سعی می کنند تا همیشه شما را در دارا بودن زندگی آسان و آرام یاری نماید، لذا وسایلی طراحی کرده اند که بتوان روزانه آن ها را بکار برد. شرکت سامسونگ هم از کمپانی های برجسته ای می باشد که در این مورد  از شرکت های دیگر پیشی گرفته است و هنوز در زمینه های گوناگون حرف اول می زند و اقسام متفاوتی را از وسایل منزل به بازار ارائه نموده است. دستگاه های ماشین ظرفشویی مارک سامسونگ هم این جا از عالی ترین محصولات این کمپانی محسوب می شوند که با کاربرد تکنولوژی نوین امکانات خیلی عالی را به شما عرضه می نمایند.


سبد تنظیم

این قسمت بخشی بسیار مهم و لازم در دستگاه به محسوب می شود که قادرید در مدت فرآیند شستشو با توجه به نیاز آن را تنظیم نمایید. وقتی که سبد را به طور عمودی می گذارید، در حقیقت محیط آن بازتر می شود تا ظروف را در ماشین بگذارید. این امکان خیلی مفید می باشد زیرا به شما  کمک خواهد نمود، هنگامی که ظروف زیادی جهت شستن وجود دارد، دو بار به طور فشرده ماشین را روشن نمایید. توجه نمایید که همه دستگاه های ظرفشویی دارای این نوع عملکرد نمی باشند.

شیلنگ ضد انفجار


این قسمت از بخش هایی می باشد که آب را از لوله به طرف دستگاه جهت فرآیند شستشو هدایت می نماید. این قطعه می تواند تا وقتی که ماشین خاموش است، مقدار اب ورودی را کنترل نماید و بیشتر از حد آب داخل دستگاه نشود زیرا در صورت داخل شدن آب به ماشین، همه اتصالات و سیم پیچی وسیله خراب شده و آب به آشپزخانه را آب فرا می هم می رسد. بودن این شیلنگ خیالی آسوده را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بخصوص وقتی که می خواهید از منزل بیرون بروید.

دستگاه ضد سیل

درون ماشین یک سوئیچ شناوری موجود است که مقدار آبی که جهت شستشو وارد می شود را تشخیص می دهد همینکه حجم بالایی از آب وارد شد بلافاصله ورودی آب را قطع خواهد نمود.. این بخش از دستگاه هم به بخش شیلنگ ضد انفجار کمک می نماید تا فرآیند شستشو به خوبی انجام گیرد.

مکانی

همه ماشین ها فقط در جاهای مخصوصی کار کنند که هر چه محدوده ها بیشتر باشد، در هر مکانی می توان آن را بکار برد. این خصوصیت برای خانواده هایی است که مدام مکان زندگی شان تغییر می کند که با وجود این خصوصیت با آسودگی خیال در هر جایی می توانند زندگی نمایند.


 قفل کودک

یکی از بااهمیت ترین خصوصیات در ماشین های ظرفشویی بودن داشتن قفل کودک می باشد زیرا این ماشین ها دارای  تکنولوژی های خیلی پیشرفته ای هستند که اگر آسیب ببینند، هزینه های بالایی متحمل خواهند شد. داشتن این خصوصیت برای همه خانواده ها لازم است و در خانواده هایی که کودک دارند بیشتر ضرورت خواهد داشت. کودک در معرض آسیب قرار گرفته و به دستگاه و خود آسیب خواهد زد.

سبد آسایش

این بخش خروج ظرف ها از دستگاه را آسان خواهد نمود. و لازم نیست که شما برای خارج کردن ظروف از دستگاه سختی بکشید و این امکان فقط با حرکت دادن سبد به طرف بالا وجود دارد.

 سبد کارد و چنگال

این قسمت دارای قابلیت حرکت می باشد و می تواند به شما کمک کند تا خیلی راحت بتوانید کارد و چنگال را از داخل محفظه دستگاه بیرون بیاورید و لازم نیست جهت یافتن کارد و چنگال ها مدت ها به داخل ماین سرک بکشید. ولی این بخش جای زیادی می گیرد که سبب ناراحتی مصرف کننده خواهد شد. در نظرسنجی ها آمده که فقط هنگام مهمانی ها این بخش کاربرد دارد و وجود این بخش و یا نبود آن سلیقه کاربر خواهد بود.


قسمت کشوی کارد و چنگال

کشوی کوچکی روی محفظه اصلی موجود است، که شما کارد و چنگال را در آن می گذارید. این قسمت دارای معایب و مزایای خاص خود می باشد و شما با توجه به نیاز خود از این بخش استفاده می کنید یا خیر.

تنظیم کردن زمان شروع

این بخش سبب راحت شدن کار با دستگاه خواهد شد. این بخش، این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که چه موقع ماشین کار شستشو را شروع کند. هر وقتی که دلتان خواست حتی وقتی که در منزل نیستید این ماشین کار خود را شروع نماید و فرآیند شستشو کامل انجام بدهد. این خصوصیت در زمان صرفه جویی خواهد نمود. حتی این امکان را خواهد داد تا وسیله را روی وقتی تنظیم نمایید که مقدار اوج مصرف برق پایین بیاید و در مصرف برق صرفه جویی می شود.

مواد شوینده

مواد شوینده جهت شستن ظروف در دستگاه ظرفشویی از دیگر موادها می باشند. این نوع مواد سبب خواهند شد تا ظروف کاملا استریل و در نهایت تمیز شوند. توجه کنید که از هر شوینده ای را نمی توان جهت شست شوی ظرف ها بکار برد.

قسمت خشک کن

دستگاه های ظرفشویی بعد از شستن ظرف فرایند کاملی را نیز پشت سر می گذارند که در این فرآیند گرما و دمای بالایی به وجود می آید که این دما همه رطوبتی که در ظرف ها وجود دارد را خشک می کند و در آخر به شما ظرف هایی خشک خواهد داد. خیلی از مصرف کنندگان این خصوصیت را می پسندند زیرا دیگر لازم نیست ظرف ها را با دست خشک نمایند و در مدت کمی بعد از خارج کردن ظروف از دستگاه، آن ها را در قفسه می گذارند.


حالت اکو

این ویژگی حالت خیلی عالی و همچنین سطحی می باشد. حالت اکو موقع شستن ظروف مقدار آب و انرژی کمتری بکار می رود، برای همین وقتی که ظروف خیلی آلوده نیستند این حالت را می توان استفاده نمود. دقت نمایید وقتی که آلودگی در ظرف بالا می باشد این حالت را روشن ننمایید زیرا در این حالت، آب به قدر کافی داغ نخواهد شد و ظروف امکان دارد کمی از آلودگی خود را داشته باشند.

برچسب انرژی

یک خصوصیت رایج هر محصول  این است که اطلاعات مصرف انرژی را به شما خواهد داد. توجه نمایید که وسیله مورد نظر در آخر مقدار کمی از انرژی با عملکرد بالا مصرف می نماید. مسئله تنها کاهش میزان انرژی نیست بلکه عملکرد آن را هم باید مورد توجه قرار داد. بعضی از محصولات به مقدار تکنولوژی نوین انرژی بالایی مصرف می نمایند که هرچند این امر امتیاز محسوب نمی شود ولی جهت دارا بودن این مقدار از تکنولوژی این مقدار انرژی لازم بوده که باید این محصولات را در ساعات کم شدن میزان مصرف برق روشن نماییم.

فیلتر

فیلتر از بخش هایی بوده که امکان جابه جایی دارا می باشد. این قطعه را در قسمت کف وان دستگاه می گذارند تا  همه زباله های های دستگاه را بگیرد. توجه نمایید که معمولا فیلتر به تعمیر نیاز داشته و کاربرد آن جهت ممانعت از آسیب به دستگاه ضرولازم خواهد بود.

قفسه های تاشونده

این قسمت از بخش هایی می باشد که در مواقع ویژه ای کاربرد دارند. وقتهایی که لازم است وسایل دیگری غیر از ظرف ها را در ماشین ظرفشویی بگذارید قادر خواهید بود جهت انجام این امر از این قفسه ها بهره ببرید. مثلا شما یک گلدان کوچک پلاستیکی را در بگذارید، از این قفسه ها می توان با توجه به سایز آن یکی را برگزیده و گلدان را درون آن بگذارید.


آزاد

بعضی از دستگاه های ماشین ظرف شویی آزاد هم خوانده می شود. زیرا آنهایی که یک استند مجزا و جداگانه جهت قرار گیری دارا می باشند. لازم نیست این دستگاه در محفظه خاص گذاشته شود.

یکپارچه

اکنون دستگاه ظرفشویی ویژه ای عرضه شده اند که با کابینت های منازل متناسب هستند. کاربر می تواند این دستگاه ها را بکار ببرد. این ماشین ها جوری طراحی شده اند که درون کابینت به آسانی آن را مدیریت نمایید.

نیمه بار

این مورد یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی می باشد که نیمی از لوازم درون ماشین را با انرژی کمتری خواهد شست. در حقیقت لوازمی که دارای آلودگی پایین تری می باشند، کمتر شسته خواهند شد. در نهایت عمر مفید ماشین بیشتر شده  و مقدر مصرف برق و آب ماشین هم کم خواهد شد.

برنامه فشرده

از بهترین برنامه های دستگاه ماشین ظرفشویی است که کار شما را آسان تر می نماید. بعضی وقت ها غذایی که داخل ظرف مانده باعث خواهد شد چسبنده شود و جهت از بین رفتن این چسبندگی، به مدت زیادی نیاز است، که ماشین ظرفشویی با دما و حرارت زیاد تقریبا 70 درجه ای خیلی راحت آن را تمیز نموده و از کار کاسته خواهد نمود.

شستن هوشمند

این بخش یکی از تکنولوژی های نوین که با نور مقدار آلودگی آب را مشخص می نماید و آن را عوض می نماید. به این صورت کاربر کاری انجام نمی دهد. موقع بکار بردن این خصوصیت، دیگر می توانیم با آسودگی خیال ظروف خیلی آلوده را درون دستگاه بگذاریم.

روزنه های آب افشان

این روزنه ها جوری طراحی شده اند که آب با فشار زیاد از آن ها گذر کرده و فرآیند شست شوی ظرف را انجام می دهد. هرچه سایز این روزنه ها ریزتر باشد، آب با فشار بیشتری بر روی ظرف ها می ریزد و ظرف ها هم تمیزتر می شوند. اغلب این روزنه ها در بدنه ماشین و بخش ورودی آب هستند و در برخی از ماشین ها رویت آنها سخت تر می باشد.

صدا

دستگاه هایی که دارای سرو صدای بالایی می باشند مصرف کننده را اذیت خواهند نمود. موقع تهیه این وسیله باید عایق کاری دستگاه  مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد تا از سروصدای آن شود. صداهای این دستگاه کلا به مراحل شستشو برمی گردد و دیگر بخش ها دخالتی ندارند.