;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید تجهیزات رنگ آمیزی سقف ساختمان

1399/7/22 - 12:48 بعد از ظهر

پس از گذراندن یک روز کاری شلوغ بر روی تخت  خودتان می خوابید تا مقداری استراحت نمایید، ولی وقتی که چشمانتان به سقف پر از چاک، کهنه و رنگ  ورو  رفته خانه می افتد، همه خستگی و افسردگی دنیا به بدن تان می ماند. ولی احتیاجی به نگرانی نمی باشد، درصورتی که یک آخر هفته را به منظور رفع این مشکل در نظر بگیرید، قادرید با مقداری کوشش جهت رنگ  کردن سقف منزل، آن را به تابلویی زیبا و خوش رنگ و لعاب تغییر بدهید. احتمالاً این پرسش برای شما به وجود آمده که رنگ  کردن سقف خانه چگونه صورت می پذیرد؟ در حقیقت احتمالاً شما نیز مانند بسیاری از دیگر اشخاص تصور می نمایید که این عمل جزء دشوار ترین اعمال عالم می باشد و با هر رنگی که به سقف می زنید مقداری از آن برروی سر شما چکه می نماید! ولی مناسب تر می باشد مطلع باشید نقاشی سقف ساختمان آن اندازه نیز دشوارتر از رنگ آمیزی دیوارها نمی باشد و درصورتی که تجربه رنگ آمیزی دیوارها را در پرونده خود دارید و با نکته های بااهمیت پیرامون اجرای آن و نیز شیوه برگزیدن رنگ جهت این عمل آشنا باشید، خیلی نیز آسوده خواهد بود. توصیه می نمایم این متن را مطالعه کنید تا هنرها و نکات لازم نقاشی سقف خانه را بیاموزید.

چگونه بهترین رنگ را برای رنگ آمیزی سقف برگزینیم؟

برگزیدن مناسب ترین رنگ جهت نقاشی سقف خانه به پارامترهای مختلفی وابسته می باشد. یک رنگ مناسب به تان یاری می دهد کمبود های برروی سطح سقف را پوشانده و نمای قشنگ تری به آن اهدا کنید. با مدنظر قراردادن نکات بیان شده در ادامه این قسمت، قادرید انتخاب مناسب تری جهت رنگ سقف ساختمان خود تان دارا باشید.

برگزیدن نوع رنگ


خیلی از اشخاص جهت رنگ کردن سقف خانه همان رنگی که در دیگر قسمت ها به کاررفته را استفاده می کنند؛ ولی مناسب تر می باشد درنظر داشته باشید در صورت به کارگیری رنگ ویژه سقف، شکل پایانی مناسب تری خواهید داشت. به شکل عادی مدل رنگ سقف، مقداری غلیظ   تر از سایر رنگ ها می باشد و به دلیل اینکه برخوردی با آن اتفاق نیافتد، وقت زیادتری جهت خشک شدن احتیاج دارد. نمای رنگ خوب نقاشی سقف خانه به شکل معمولی مات می باشد و بعضی وقت ها باتوجه به علاقه تان قادر است مختلف از رنگ بخش های دیگر باشد.

جهت رنگ کردن سقف خانه قادرید رنگ متناسب با دیوارها و یا رنگی مختلف با آن به کار گیرید.

خیلی از مردم رنگ لاتکس سفید جهت نقاشی سقف ساختمان به کار می گیرند. البته ممکن است این رنگ ویژه سقف نباشد ولی بعضی وقت ها به علت کاهش هزینه ها و نیز دادن سرعت به فرآیند نقاشی  آن به کار می رود. به صورت کلی رنگ ویژه سقف آرام تر خشک می گردد و از سوی دیگر نمای خیلی قشنگ تر و یک نواخت تر به سقف ساختمان تان اهدا می کند. به دلیل این که میزان سفتی رنگ های ویژه رنگ کردن سقف خانه زیادتر می باشد، چکه نکرده و این اتفاق سبب می گردد سقف خانه شما نمای یکدست تر پیدا نماید. یکی دیگر از بااهمیت ترین فوایدی که به کارگیری رنگ ویژه سقف جهت شما دارد، این می باشد که لکه ها را مناسب تر می پوشاند و این اتفاق پیرامون جا هایی مانند آشپزخانه، حمام و دستشویی که زیادتر در تهدید لکه شدن قرار دارند، بیشتر مهم است.

خریدن رنگ ویژه سقف منزل

رنگ های ویژه سقف به منظور جا هایی مانند سرویس بهداشتی و حمام که زیادتر در مقابل لکه گرفتن می باشند، خیلی خوب می باشد.


به منظور رنگ کردن سقف ساختمان خودتان به بزرگی و ویژگی های آن توجه نمایید. درصورتی که منزل تان اندازه کوچکی دارا می باشد و یا در بعضی قسمت ها شامل کنج و دیوارهای بسیاری می باشد، مناسب تر می باشد رنگ سفید جهت سقف به کارببرید که علاوه بر اینکه بزرگ تر به نظر می رسد، نقصان های دیوار کم تر به نظر می رسد. رنگ سفید جهت رنگ کردن سقف خانه های کوچک که کنج و دیوارهای بسیاری دارا می باشند، خیلی خوب تر می باشد.

برگزیدن رنگ روشن یا تیره؟

سقف یک ساختمان اثر بسیاری بر بازتاب نور و درخشان تر به نظر رسیدن آن دارا می باشد، به همین دلیل برگزیدن رنگ قادر است برروی نمای منزل تان اثر بسیاری بگذارد. درصورتی که به منظور نقاشی سقف خانه تان رنگ های درخشان به کارمی برید، اندازه و ارتفاع سقف و مقدار نور ساختمان زیادتر خواهد شد و متقابلاً به کارگیری رنگ های تیره سبب می گردد محیط تان بااندازه کم تر و باریک تر به نظر بیاید. به صورت کلی رنگ سفید دوست داشتنی ترین رنگ جهت سقف خانه می باشد. علاوه بر بازتاب نور و نیزپهناورتر به نظر رسیدن محیط منزل، به کارگیری رنگ سفید سبب می شود لوستر سقفی منزل تان هم نمای مجذوب کننده تری پیدا کرده و درحقیقت لوکس تر به نظر برسد.

بااهمیت ترین علل به کارگیری رنگ سفید جهت نقاشی سقف خانه:

در دسترس بودن، بزرگ نشان دادن محیط، مرتفع تر به نظر رسیدن سقف، بازتاب زیادتر نور. رنگ سفید جزء پرطرفدار ترین رنگ ها به منظور نقاشی سقف ساختمان می باشد که سبب درخشان تر و مرتفع تر به نظر رسیدن سقف می گردد. البته به کارگیری رنگ های تیره نیز امروزه خیلی مشتاق دارد ولی استفاده کردن از این رنگ ها در سقف سبب می گردد نور کم سوتری در کل منزل بازتاب گردد و فضا کم نور تر از آنچه که می باشد، به نظر برسد. به همین دلیل در صورت به کارگیری رنگ های تیره جهت سقف، مناسب تر می باشد به نورپردازی منزل توجه زیادتری کنید.

به کارگیری رنگ تیره در رنگ کردن سقف خانه

جهت به کارگیری رنگ تیره در رنگ گردن سقف خانه، لازم است نورپردازی خوبی داشته باشید تا منزل تان تاریک به نظر نیاید. درصورتی که جز آن قسمت از اشخاصی می باشید که تمایل دارید قواعد را در هم شکسته و در همه موضوعات مقداری نوآوری به خرج دهید، به احتمال بسیار از کلیشه ای بودن بدتان می آید و پیرامون رنگ سقف منزل نیز به کارگیری رنگ های مختلف را برتری می دهید. جهت نقاشی سقف منزل با رنگی به غیر از رنگ سفید، قادرید رنگی روشن تر و یا تیره تر از رنگ دیوار را برگزینید. به کارگیری رنگی یک جور و شبیه به هم به منظور دیوارها و سقف و یا رنگ های مخالف و مقابل در این دو قسمت هم قادر استخیلی مجذوب کننده باشد و نمایی ویژه و فوق العاده به منزل تان اهدا کند.

نکات خاص نقاشی سقف خانه

یکی از شیوه های دارای خلاقیت به منظور رنگ کردن سقف خانه این می باشد که رنگ مختلف با سقف جهت دیوارها به کارببرید.

برگزیدن رنگ مات یا براق؟

مهم ترین تمایزی که میان رنگ های مات و براق موجود است، این می باشد که رنگ های براق نقضان ها، بالازدگی ها و پایین رفتگی های سطح سقف را زیادتر نشان می دهد. البته هنگامی که رنگ براق جهت رنگ کردن سقف خانه به کارمی برید، انعکاس نور به فضا زیادتر شده و در نهایت محیط  تان درخشان تر به نظر می آید. به کارگیری رنگ های مات سبب می گردد کمبود های برروی سقف کمتر به نظر برسد و سطحش مسطح تر و یک نواخت تر به نظر بیاید.  به شکل معمول اکثر متخصصان به کارگیری رنگ های مات را جهت سقف منزل بهتر می دانند، زیرا نور به شکل مستقیم در این قسمت از منزل تابیده و رنگ های مات ایراد، برجستگی و لکه برروی سطح را کمتر معین می نمایانند.


به کارگیری رنگ مات جهت نقاشی سقف ساختمان

به کارگیری رنگ های مات جهت نقاشی سقف ساختمان خوب تر می باشد و سبب می گردد سطحش مسطح تر و قشنگ تر به نظر بیاید.

مناسب ترین وسیله رنگ کردن سقف خانه چه می باشد؟

همان صورت که مطلع هستید وسایل متنوعی مانند پیستوله، غلتک و قلم مو جهت نقاشی خانه موجود است و برگزیدن وسایل مناسب قادر است به شما یاری دهد عمل تان را مناسب تر و سریع تر به انجام برسانید. مناسب ترین وسیله رنگ کردن سقف خانه غلتک می باشد که در بغلش جهت بعضی از قسمت ها هم به قلم مو احتیاج پیدا خواهید کرد. در ادامه به بااهمیت ترین وسایلی که لازم است پیش از آغاز نقاشی سقف منزل مهیا نمایید، اشاره گشته است.

خالی کردن اتاق و پوشاندن کف توسط پارچه

پیش از شروع نقاشی سقف منزل لازم است مبل ها و تجهیزات زینتی و مهم منزل را به مکان دیگری انتقال دهید و کف منزل را توسط پارچه بپوشانید. خلوت نمودن اتاق پیش از آغاز رنگ کردن سقف خانه به تان یاری می دهد هم توان مانور زیادتری دارا باشید و نیز استرس ریختن قطرات رنگ برروی وسایل منزل تان را نداشته نباشید. دقت نمایید که در صورت موجود بودن لوستر، مناسب تر می باشد آن را به یاری پلاستیکی به صورت کامل بپوشانید تا رنگ سبب صدمه به آن نگردد.

فرآیند رنگکردن سقف خانه

پیش از رنگکردن سقف لازم است تمام وسایل را تا آن جایی که ممکن است کنار گذاشته و پارچه ای برروی زمین بیاندازید.

توسط نوار نقاشی مرزهای رنگ کردن تان را تعیین کنید

درصورتی که تصمیم گرفته اید فقط سقف منزل تان را رنگ نمایید و یا جهت قسمت سقف و دیوار دو رنگ را به کارگیرید، مناسب تر می باشد در مرز میان دیوارها و سقف منزل نوار ویژه نقاشی چسبانده تا رنگ در دیگر قسمت ها پخش نگردد. کناره قسمت های زینتی برروی سقف و قسمت هایی که رنگ های متفاوتی جهت آن مدنظر قرار داده اید را نیز توسط نوار نقاشی جدا نمایید.

به کارگیری نوار نقاشی جهت رنگ کردن سقف خانه

جهت اینکه در هنگام نقاشی سقف منزل، رنگ برروی دیوار پخش نگردد، لازم است در لبه های سقف و مجاورت دیوار نوار نقاشی به کارگیرید.

پیش از آغاز نقاشی سقف منزل زیرساز یا پرایمر به کاربگیرید


پیش از اینکه آغاز به رنگ کردن نمایید، مناسب تر می باشد به وسیله غلتک لایه ای از پرایمر ویژه رنگ برروی سقف بزنید. به کارگیری پرایمر پیش از رنگ آمیزی باعث می شود رنگ مناسب تر لکه ها را پوشانده و کمبودها و شیارها را پر نموده و با یک یا دو دور رنگ آمیزی قادرید به خواسته مدنظرتان دست یابید. به خاطر داشته باشید که مدل پرایمری که به کارمی برید لازم است با دقت به جنس و بافت سقف و نیز نوع رنگ برگزیده شود.

جهت رنگ آمیزی کناره های پروژه، قلم مو را به کارگیرید

رنگ آمیزی کنج های سقف به وسیله غلتک به راحتی ممکن نمی باشد و به همین دلیل مناسب تر می باشد جهت این کار قلم موی تقریباً 5 سانتی متری به کارگیرید. رنگ لاتکس با چگالی زیاد و یا رنگ ویژه سقف، مناسب ترین انتخاب جهت رنگ آمیزی سقف می باشند. لبه های 5 تا 8 سانتی متری دوروبر سقف را به وسیله قلم مو رنگ کرده و زمانی  که هنوز خشک نشده  به وسیله غلتک دوروبر آن را رنگ نمایید. تلاش نمایید که غلتک و قلم مو همراه همدیگر به کارگیرید تا مرزی میان وسط سقف و لبه ها ایجاد نشود.

نقاشی سقف منزل توسط قلم مو و غلتک

جهت نقاشی سقف منزل غیر از غلتک، به یک  قلم مو نیز احتیاج دارید و لبه های سقف را به وسیله آن رنگ نمایید. همان صورت که در وهله پیشین اشاره گشت، نباید فاصله بسیاری میان رنگ آمیزی لبه های سقف با دیگر قسمت های آن باشد. به منظور رنگ کردن خانه به وسیله غلتک، کمی رنگ درون سینی ویژه غلتک ریخته و بعد آن را در قسمت عمقی تر سینی که رنگ درون آن وجود دارد؛ غوطه ور نمایید. اکنون غلتک را برروی قسمت شبیه سینی  چندین دفعه جلو و عقب نموده تا رنگ زیادی آن بیرون رود.

 

بهترین وسیله رنگ کردن سقف خانه

بهترین وسیله رنگ کردن سقف خانه غلتک می باشد که به کارگیری آن هم خیلی آسوده می باشد.

به منظور به کارگیری غلتک نوع دسته بلندش را به کارگیرید

به منظور رنگ کردن سقف خانه، غلتک با دسته بلند و کشیده را به کارگیرید و آن را به طرف جلو و عقب حرکت داده و بعد دوباره مسیر را برگشته و غلتک را برروی سطوح کشیده تا به صورت کامل یک نواخت گردند. تلاش نمایید پس از رنگ آمیزی لبه ها تا هنگامی که رنگ هنوز تر می باشد، آن قسمت را تمام کرده و سپس به دنبال سایر قسمت ها بروید.

 

وسایل رنگ کردن سقف خانه

به منظور به کارگیری آسوده تر از غلتک در هنگام نقاشی سقف منزل، مناسب تر می باشد غلتکی با دسته کشیده را به کارببرید.

اگر احتیاج پیدا کردید سقف را مجدد و دوبار رنگ نمایید

به منظور اینکه دریابید به لایه ای رنگی دیگر احتیاج دارید یا خیر، مهلت بدهید کم کم 2 ساعت از رنگ آمیزی اولین لایه رنگ گذشته و مقداری خشک گردد؛ بعد در صورت احتیاج لایه ای دیگر برروی آن رنگ بزنید. به صورت معمولی نوع رنگ و مقدار پوشش آن در تداوم نقاشی سقف منزل اثرگذار خواهد بود. پس از سپری شدن 2 ساعت از رنگ آمیزی سقف خانه در صورت احتیاج قادرید لایه ای دیگر رنگ برروی آن بزنید.

تمیز نمودن وسایل نقاشی

در مرحله پایانی و پس از تمام شدن رنگ کردن سقف خانه لازم است همه وسایل مانند قلم موهای رنگ، سینی رنگ و غلتک را همراه صابون و آب شسته و به صورت کامل آب بکشید. پس از شستن وسایل مناسب تر می باشد آن ها را مقداری فشار داده تا مناسب تر خشک گردند.


شست وشوی وسایل و تجهیزات نقاشی خانه

به منظور شست وشوی وسایل رنگ  زدن سقف خانه مناسب تر می باشد صابون و آب به کارگیرید.

نکته های مهم و نهایی نقاشی سقف خانه

نقاشی سقف منزل فقط به مهیاکردن وسایل رنگ کردن سقف خانه و یا اجراکردن فرآیندهای رنگ کردن خلاصه نمی گردد. به منظور اینکه قادرباشید تمام اعمال را درست و بادقت اجرا کنید و سرانجام مناسبی از عمل تان کسب کنید، باید با نکته های مهم رنگ کردن سقف خانه هم آشنا باشید.

بعضی وقت ها باید پیش از رنگ آمیزی، سطح ها را سمباده کاری کنید

پیش از آغاز نقاشی سقف خانه مناسب تر می باشد با توجه، سطح ها را مورد بررسی قرار دهید. بعضی وقت ها باید پیش از هر عملی اول به وسیله سمباده ای سطح را یک نواخت و مسطح نموده و بعد تصمیم به رنگ آمیزی بگیرید.

مهیا کردن سطح پیش از رنگ کردن سقف خانه

به منظور مسطح تر  درنظرآمدن سطح کناف کاری شده مناسب تر می باشد پیش از رنگ کردن سقف خانه مقداری برروی آن سمباده بزنید. به منظور رنگ آمیزی گچبری ها و وسایل زینتی این نکته ها را استفاده کنید پیش از هر عمل خوب می باشد که مطلع باشید رنگ های درخشانی مانند کرم مات و سفید جهت رنگ آمیزی قسمت های گچبری و زینتی برروی سقف بهتر می باشند. پیش از رنگ کردن قسمت های گچبری و زینتی سقف مناسب تر می باشد تمام شیار ها و فاصله های زیادی تولیدشده برروی این قسمت ها را توسط بتونه پر نمایید.

جهت رنگ آمیزی تزئینات و گچبری از قلم موی باضخامت کم  و خوب بهره بگیرید. برای اهداکردن نمای زیادتر به قسمت های زینتی و گچبری قادرید رنگی مخالف و یا مقداری مختلف با رنگ سقف را جهت آن ها برگزینید.

رنگ کردن گچبری سقف خانه

بعضی وقت ها به منظور اینکه گچبری و تزئینات زیادتر به نظر برسند، در هنگام رنگ کردن سقف خانه در این قسمت ها، رنگی غیر از رنگ سقف به کارمی رود.

هنگام رنگ کردن کناف به این نکته ها توجه نمایید

به منظور اینکه هنگام نقاشی کناف سقف سرانجام مناسب تری کسب کنید، اول لازم است اطمینان پیدا کنید که سطح مدنظرتان به صورت کامل مسطح و بدون فرورفتگی و برجستگی زیادی می باشد. به منظور یک نواخت نمودن کناف قادرید اول یک سری بتونه برروی تمام قسمت ها یا قسمت هایی که در آن شیار تولیدشده زده و سپس به وسیله سمباده سطح را صیقلی نمایید. در پایان پس از صیقلی شدن سطح قادرید به وسیله قلم مو و غلتک کنافها را رنگ نمایید.

انواع رنگ نمای خانه


به منظور اینکه سرانجام مناسب تری از رنگ کردن کناف کسب کنید، مناسب تر می باشد چندین لایه رنگ برروی آن به کارگیرید تا سطح آن یک نواخت و صیقلی گردد.

بتونه نمودن سقف کناف قبل از نقاشی سقف ساختمان

پیش از رنگ آمیزی کناف مناسب تر می باشد اول از صاف بودن سطح آن مطمئن شوید و بعد تصمیم به رنگ کردن سقف خانه بگیرید.

پیش از رنگ آمیزی دیوارها، سقف را رنگ نمایید

یکی از نکته های پرکاربرد که لازم است پیرامون رنگ کردن سقف خانه به خاطر داشته باشید این می باشد که درصورتی که پیش از دیوارها، سقف را رنگ نمایید، دیگر نیاز نمی باشد استرس ریختن رنگ برروی دیوارها را داشته باشید. درصورتی که تصمیم دارید سقف و دیوارهای ساختمان را رنگ نمایید، مناسب تر می باشد اول به دنبال سقف رفته و سپس دیوارها را رنگ نمایید.

هیچ گوقت به منظور نقاشی سقف خانه اسپری به کارنگیرید

امکان دارد با خودتان فکر کنید ایده به کارگیری اسپری رنگ به منظور رنگ کردن سقف خانه قاداست خیلی کارآمد و آسوده باشد، ولی خوب است به خاطر بسپارید این گونه نیست! اسپری رنگ توانایی پوشش دهی بسیار کمی جهت سقف دارا می باشد و کمبود ها در سقف ساختمان به علت نورپردازی هایی که در آن انجام می شود، آسوده تر به نظر می رسند. به همین دلیل مناسب تر می باشد همه سعی تان را بکنید که سطح ها را به مناسب ترین صورت و به شکلی یک دست با قلم مو و غلتک، رنگ  کنید. اسپری رنگ به هیچ وجه جهت رنگ کردن سقف خانه خوب نمی باشد و پوشانندگی کمی دارد.

آیا رنگ کردن سقف خانه را به شرکت نقاشی ساختمان بسپاریم؟


در خیلی از زمان ها باید به منظور کارهای رنگ کردن و نقاشی سقف خانه، یاری اشخاص مجرب و بامهارت به کارمی آید تا سرانجام خوب تری از کار به دست بیاورید و از سویی کارها بی دغدغه و استرس با سرعت زیادتری جلو بروند. بااهمیت ترین موردی که لازم است پیرامون واگذاری کارهای نقاشی به شرکت های ساختمانی مدنظر قرار دهید این می باشد که از اعتبار این شرکت ها، کارکردشان و نیز بهای نقاشی خانه مطلع شوید.

همان صورت که در این متن خواندید، رنگ سفید به عنوان مرسوم ترین رنگ به منظور سقف ویژگی های بسیاری دارد، ولی با این وجود اشخاص بسیاری می باشند که به کارگیری سایر رنگ ها را برتری می دهند. مناسب ترین وسیله جهت رنگ آمیزی سقف ساختمان، غلتک می باشد و به کارگیری اسپری رنگ به هیچ وجه جهت این کار توصیه نمی گردد. به صورت کلی به علت نازک کاری هایی که کار نقاشی خانه دارد، دارا بودن مقداری علاقه و تجربه جهت این کار اهمیت بسیاری دارد.