;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای انتخاب سایز مناسب دوچرخه

1399/5/11 - 3:09 بعد از ظهر

درست وقتی که می خواهید یک لباس بخرید و به سایز آن توجه می کنید، هنگام خرید دوچرخه نیز باید سایز آن مناسب شما باشد. همانطور که اگر لباسی برای شما کوچک تر و یا بزرگ تر باشد مناسب شما نیست، دوچرخه ای که سایزش مناسب شما نباشد یعنی برای شما کوچک یا بزرگ باشد را نمی توانید مورداستفاده قرار دهید. علاوه بر توجه به قیمت دوچرخه، یکی دیگر از پارامترهایی که باید هنگام خرید دوچرخه مدنظر داشته باشید، اندازه دوچرخه است. اگر سایز دوچرخه ای که استفاده می کنید برای شما مناسب نباشد باعث آسیب رسیدن به بدن شما می شود و آثار مخربی بر بدنتان خواهد گذاشت. انتخاب سایز دوچرخه مناسب شما و یا حداقل نزدیک به سایز مناسب شما اولین قدمی است که باید انجام دهید و اگر دقیقا اندازه شما نبود می توانید متناسب با بدن و قد خودتان آن را تنظیم کنید. برای شناسایی سایز مناسب خودتان باید با چند روش کاربردی و مهم آشنا باشید که به شما آموزش می دهیم.

همانطور که گفتیم شما به ۳طریق می توانید این کار را انجام دهید از جمله: ۱-استفاده از نرم افزارهایی که برای تعیین سایز مناسب دوچرخه شما وجود دارد؛ ۲-اندازه گیری طول دست ها و ارتفاع قد شما؛ ۳-با استفاده از جدول سایز مخصوص دوچرخه که برای کودکان، بانوان و بزرگسالان وجود دارد.

سایز دوچرخه به چه معناست؟

 

دو مبحثی که به آن ها میپردازیم یعنی: انتخاب دوچرخه ای مناسب و تنظیم کردن سایز دوچرخه جدا از یکدیگر هستند. همانطور که گفته شد شما اول باید دوچرخه ای هم سایز یا مناسب سایز خودتان را خریداری کنید و اگر کاملا فیکس و مناسب برای شما نبود، تنظیمات متناسب با بدن خود را روی آن پیاده کنید. قصد ما از این آموزش این است که شما بتوانید به راحتی دوچرخه مناسب و هم سایز خود را انتخاب کنید و شما برای آشنایی با چگونگی تنظیم دوچرخه می توانید از طریق لینکی که در انتهای این صفحه وجود دارد، وارد بخش آموزشی چگونگی تنظیم سایز دوچرخه شوید و مطالب آن را مورداستفاده قراردهید.

معرفه های هندسی ای برای بدنه دوچرخه یا همان فریم دوچرخه وجود دارد؛ طراحی بدنه دوچرخه ها توسط این ۲۱معرفه انجام می شود. بخش هایی که برای سایز دوچرخه  اهمیت بسیاری دارند، TOP TUBE LENGTH و SEAT TUBE LENGTH نام دارند. سایز مناسب دوچرخه توسط این دو معرفه تعیین می شوند و این دو معرفه هندسی فرمول هایی که با استفاده از آن ها سایز دوچرخه تعیین می شوند، را تعیین می کنند و تمامی آن فرمول ها از این دو معرفه پیروی می کنند.

دوچرخه ها از هر برندی و به هر شکلی که باشند و حتی سایزهای گوناگونِ یک مدل دوچرخه، در این سایزبندی متفاوت هستند.

دوچرخه هایی که به بازار عرضه می شوند غالبا دارای سایزهای: خیلی بزرگ یا XL، بزرگ یا L، متوسط یا M، کوچک یا S و خیلی کوچک یا همان XS هستند و البته بعضی از برندها سایز خیلی بزرگ یا XXL نیز تولید می کنند.

محاسبه سایز دوچرخه چگونه انجام می شود؟

 

هر برند و شرکتی چارتی برای تعیین سایز دوچرخه دارد که شما باید برای خریداری از این چارت ها آگاهی داشته باشید که این یکی از بهترین روش های انتخاب سایز مناسب است. این مورد را حتما در خرید کفش تجربه کرده اید که مثلا سایز شما ۴۰ بوده اما در خرید کفشی سایز ۳۹ آن به پای شما خورده است و یا اینکه سایز ۴۱ آن اندازه تان شده است و به این شکل. چنین تفاوتی در سایزبندی دوچرخه ها نیز هست و اولین و بهترین روش در انتخاب سایز مناسب شما همین استفاده از چارت هاست اما روش های دیگری وجود دارند که شما را یاری دهند. روش دومی که در این آموزش معرفی می شود دقیق تر است. برای محاسبه سایز دوچرخه به صورت عمومی و کلاسیک می توانید از روش اول استفاده کنید و برای اینکه بیشتر با روش سوم یعنی همان چارت ها آشنا شوید چارت مربوط به یکی از برندها را برای شما معرفی کرده ایم. این چارت مختص این برند می باشد و برای سایر برندها نمی تواند درست از آب در آید چرا که چارت هر برندی با برند دیگر متفاوت است.