;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای خرید شلوار مردانه

1398/2/25 - 4:45 بعد از ظهر

سوال فوق، دغدغه‌ی اصلی اکثر آقایان می‌باشد؛ زیرا با اصطلاحات و انواع ویژگی‌های شلوار آشنائی مناسب را ندارند. به همین علت شاهد انتخاب شلوار‌هایی هستیم که هرکدام به نوبه‌ی خود نقص‌هایی را در استایل این افراد ایجاد می‌کنند. به منظور رفع کامل این مشکل، مقاله‌ی پیش‌رو به رشته‌ی تحریر درآمده است که تمامی ویژگی‌های یک شلوار مناسب بعلاوه‌ی کلیه‌ی اصطلاحات رایج این لباس، در آن به بصورت کامل توضیح داده شده است. پس از مطالعه‌ی دقیق این مقاله، آقایان محترم خواهند توانست که به انتخاب یک شلوار مناسب که استایل آن‌ها را دوچندان جذاب می‌نماید، اقدام کنند.

 

انواع پارچه‌های به‌کار رفته در دوخت شلوار

اصلی‌ترین موردی که در هنگام انتخاب یک شلوار باید به آن توجه کنید، جنس پارچه‌‌ی به کار رفته در دوخت شلوار می‌باشد. انواع پارچه‌ها با انواع کیفیت وجود دارند که جدا از سطح کیفیت در زمینه‌ی کاربرد شلوار نیز دخیل‌ هستند. بعضی از پارچه از مقاومت خوبی برخوردار نیستند و پس از یک‌بار شستن شلوار، شکل و فرم اولیه را از دست می‌دهد و در نتیجه زیبائی آن را کامل از بین می‌برد. در ادامه انواع پارچه‌های به کار رفته در دوخت شلوار نام برده خواهد شد و توضیحات کافی در هر مورد هم ذکر می‌گردد. پارچه‌‌های لینن از انواع پارچه‌های به کار رفته در شلوار‌ها می‌باشند. شلوارهای دوخته شده از لینن برای فصول گرم سال بدلیل خنکی بالا، مناسب هستند. پارچه‌‌ی کتان از محبوب‌ترین و زیباترین نوع پارچه است که می‌توان در هر رده‌ی سنی از آن استفاده کرد. این پارچه همزمان که وزن کمی دارد و بدن در آن راحتی مناسبی خواهد داشت، در فصول‌ گرم سال خنک بوده و همچنین از دوام و طول عمر بالائی برخوردار است.

پارچه‌‌های پشمی از انواع گران قیمت پارچه می‌باشند که در دوخت شلوار استفاده می‌شوند، شلوارهای دوخته‌شده بوسیله‌ی این پارچه‌ها زیبائی زیادی دارند و همچنین از سطح کلاس بالائی نیز برخوردارند اما نقص اصلی و مهم این پارچه، آسیب‌پذیری بالای آن می‌باشد که برای نگهداری زحمت زیادی را بر روی دوش فرد می‌گذارد؛ بهترین شیوه‌ی مراقبت از شلوار‌های پشمی، نگهداری آن‌ها در کاور می‌باشد. پارچه‌های ریون دسته‌ای از پارچه‌ها هستند که از انواع پشمی تولید می‌گردند؛ به همین دلیل مراقبت از آن‌ها دشوار بوده و بویژه در هنگام شست‌و‌شوی شلوار باید بسیار مراقب بود. پارچه‌های فلانل نیز دسته‌ی دیگر از پارچه‌های پشمی هستند که بسیار زیبا بوده و در هر فصل و هر محیطی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این شلوارها همچنین پاخور بسیار متناسبی دارند. شلوار‌هایی که از پارچه‌ی پلی‌استر دوخته شده‌اند، بسیار مقاوم هستند و در هنگام شست‌وشو و یا نگهداری نیاز به رعایت موضوع خاصی ندارند. پارچه‌های جین پرطرفدارترین و جوان‌‌پسند‌ترین پارچه‌‌ی موجود در بازار می‌باشند که در هنگام شست‌وشوی آن‌ها برای حفظ رنگ اولیه‌ی پارچه باید بسیار دقت کرد. به همین دلیل بهترین روش شست‌وشو، اینست که آن‌ها را برعکس کرده و بصورت پشت‌ورو در ماشین لباس‌شویی قرار داد.

چگونگی انتخاب یک شلوار پارچه‌ای و رسمی

در انتخاب این دسته از شلوار‌ها باید وسواس و دقت خاصی به خرج‌ داد‌؛ زیرا نه تنها در محیط‌های رسمی داشتن یک استایل مناسب بسیار به پیشبرد اهداف شما کمک خواهد کرد بلکه بصورت کلی انتخاب آن‌ها نیز با دشواری‌ بیشتری همراه است‌‌. بعنوان نکته‌ی اول دقت به قرار گرفتن کمر شلوار دقیقا مابین ناف و استخوان لگلن اهمیت بالائی دارد. در هنگامیکه می‌خواهید یک شلوار پارچه‌ای را پرو کنید، در انتخاب سایز آن بسیار دقت نمائید. اگر شلوار گشاد باشد و بر روی بدن‌تان حالت پف مانند به خود بگیرد، ظاهری زننده خواهد داشت و اگر تنگ نیز باشد، بدلیل نمایان کردن بیشتر اندام‌ها و همچنین محدودیت در حرکات، برای فرد بسیار مشکل‌ساز خواهد شد. باید به اندازه‌ی قد نیز دقت وافری کرد، عده‌ای دوست دارند که پاچه‌ی شلوار روی کفش را بپوشاند و حتی پف نماید. برعکس این دسته، عده‌ای نیز دوست دارند که پاچه دقیقا تا مکانی کفش را بپوشاند که باعث هیچ‌گونه پفی نشود. بصورت کلی حالتی مابین این دو می‌تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

خرید شلوار‌هایی با پارچه‌ی کتانی

نکته‌ی قابل ذکر در هنگام انتخاب این دسته از شلوارها، محل قرار‌گیری کمر آن‌ها می‌باشد. بصورت معمول فاصله‌ای 2.5 تا 5 سانتی‌متر مابین خط کمر بدن و کمر شلوار مناسب است.‌ البته اگر قصد شما از خرید این شلوار، استفاده‌ی روزمره از آن است می‌توان همانند انتخاب شلوار‌های پارچه‌ای محل کمر شلوار را زیر ناف در نظر گرفت تا از راحتی بیشتری برخوردار باشند و در هنگام پوشیدن امکان مانور بیشتری برای بدن فراهم باشد در این هنگام نکته‌ی مهم اینست که بهرصورت شلوار‌های کتانی تا حدودی اندامی‌تر و تنگ‌تر از شلوار پارچه‌ای می‌باشند. همچنین در مورد پاچه‌ی شلوار هم بهتر است ساق کفش را بپوشاند و اندکی نیز چین‌خوردگی داشته باشد.

 

خرید شلوار‌های کبریتی

شلوار‌های پشمی را در اصطلاح کبریتی می‌گویند. افرادی که دوست دارند شلوار آن‌ها کاملا فیت و متناسب بدن باشد، می‌توانند از این دسته شلوار‌ها استفاده کنند البته اگر در هنگام پوشیدن شاهد چین‌خوردگی جیب‌های شلوار باشیم و یا در هنگام نشستن جیب‌های از فرم خود خارج می‌شود، نشانگر تنگ بودن شلوار می‌باشد.

بیشتر افرادی که از شلوار‌های پشمی استفاده می‌کنند، ترجیح‌ می‌دهند که پاچه‌ی شلوار اندکی روی کفش قرار بگیرد اما اگر موجب پف یا چین‌خوردگی شلوار شود، ظاهر شلخته‌ای را موجب می‌گردد که اصلا جالب نخواهد بود.

خرید شلوار‌هایی با پارچه‌ی جین

شلوار‌های جین معمولا برای استفاده‌ی روزمره خریداری می‌شوند. به همین علت استاندارهای خریداری آن‌ها کاملا متفاوت از شلوار‌های کتان و یا شلوار‌های کبریتی و پارچه‌ای می‌باشد. بعنوان محل‌ قرارگیری کمر باید قسمت 3 تا 5 سانتی‌متر در زیر ناف را مدنظر قرار داد البته این موضوع بیشتر از انداز‌ه‌های ذکر شده به مدل شلوار وابسته است. برای راحتی بیشتر باید توجه کرد که این شلوار‌ها کاملا متناسب و فیت بدن باشند و بصورتی صاف از کمر تا پاچه کشیده شوند و در قسمت ران شاهد تنگی نباشیم؛ همچنین در قسمت زانو چین‌خوردگی وجود نداشته باشد. افرادی که ران بزرگی دارند، انتخاب اصلح‌تر برای آن‌ها انتخاب نوع راسته‌ی شلوارهای جین می‌باشد چراکه با این انتخاب ران آنان کمتر نمایان می‌شود و پاها بصورتی مناسب‌تر ظاهر می‌گردند. شلوار‌های جین کشی به مرور به اندازه‌ی یک یا دو سایز بزرگ می‌‌شوند با توجه به این مطلب در هنگام خرید باید دقت کرد که اندازه‌‌ی آن‌ها بخصوص در ناحیه‌ی کمر را تا حدودی کمتر از اندازه‌ی خود انتخاب کنید تا پس از مدتی شاهد از روی فرم افتادن آن‌ها نباشید. در مورد قسمت پاچه‌ی شلوار نیز بهتر است که بصورت کامل ساق کفش‌ها را پوشانده و روی آن‌ها استقرار یابد حتی عده‌ای نیز وجود دارند که ترجیح می‌دهند طول قد شلوار خود را بلندتر از این مقدار تعیین نموده و سپس قسمت اضافه را تا بزنند. بهرصورت توجه به قد شلوار در این دسته از پارچه‌ها بسیار مهم می‌باشد. بعلاوه این موارد سایز کمر باید کاملا متناسب با بدن فرد باشد، چراکه بزرگ‌تر یا کوچک‌تر بودن آن موجب می‌شود که فرم کلی شلوار از میزان خود خارج گردد و از زیبائی ظاهر آن کاسته شود.

فاق شلوار

در ابتدا باید به تعریف این واژه بپردازیم. فاق عبارت است از طول شلوار که از قسمت کمر در روی جلوئی تا انتهای زیب امتداد یافته است. این واژه از اصطلاحات بسیار پرکاربرد در هنگام انتخاب شلوار می‌باشد. شلوار‌ها دارای انواع فاق هستند که در زیر هر کدام توضیح داده می‌شوند.

شلوارهای فاق بلند: فاق این دسته از شلوارها 25 سانتی‌متر امتداد دارد که از قسمت فرورفته‌ی خط کمر شخص آغاز می‌گردد.

 

شلوار‌های فاق متوسط: این شلوار‌ها برای اشخاصی با قد متوسط بسیار مناسب هستند. البته بصورت کلی رایج‌ترین نوع فاق در تمامی مردان می‌باشند.

شلوار‌های فاق کوتاه: در هنگام پرو، کمر این دسته از شلوار‌ها باید از قسمت زیر خط کمر تعیین گردد. شلوار‌های فاق کوتاه صرفا برای استفاده‌های غیررسمی مناسب‌ هستند.

بصورت کلی شلوار‌های فاق متوسط برای کلیه‌ی مردان کاربرد دارند و متناسب می‌باشند. شلوار‌های فاق کوتاه برای افرادی که قد کوتاه نیز دارند نامتناسب می‌باشد و همانگونه که معلوم است شلوار‌های فاق بلند مخصوص افراد بلند قد هستند.

اندازه‌ی کمر شلوار‌ها

متناسب بودن کمر یک شلوار از نکات فوق‌العاده مهم در انتخاب می‌باشد؛ چراکه فارغ از هزینه‌ای که برای آن پرداخت می‌کنید و یا جنس و دوخت شلوار، به هیچ‌عنوان ظاهر مناسب و زیبائی در هنگام پوشیدن نخواهد داشت و در عمل شما صرفا پول خود را دور می‌ریزید. محبوب‌ترین نوع دوخت شلوار، نوع راسته‌ می‌باشد که در آن‌ها شاهد شیوه‌ی دوخت معمولی کمر هستیم. شلوار‌های راسته هیچگاه قدیمی نمی‌شود و همواره از بروز‌ترین شلوار‌ها می‌باشند.اگر در انتخاب شلوار وسواس دارید و می‌خواهید انتخابی انجام دهید که در تمامی قسمت‌ها مانند ران، کمر، قد و ... اندازه‌ و دوخت مشخصی داشته باشد، بهترین راه‌حل خرید پارچه‌ا‌ی باکیفیت و سفارش دوخت به یک خیاط دارای مهارت می‌باشد. با انجام این روند، دیگر نگران جنس و کیفیت شلوار نخواهید بود چراکه پارچه بوسیله‌ی خودتان خریداری می‌شود و دوخت آن نیز برطبق سلیقه‌ی خودتان انجام می‌‌گردد.

قد شلوار

میزان بلندی شلوار برای افرادی که اضافه وزن دارند و یا کوتاه قد می‌باشند، بسیار مهم است. به منظور اینکه شلواری کاملا مطابق باسلیقه و خواست خود انتخاب نمایید بهتر است در هنگام خرید، کفشی را که قصد دارید در ترکیب با شلوار بپوشید، به همراه داشته باشید.

پل کمربند در شلوار‌های مردانه

در هنگام خریداری شلوار به محل‌هایی که پل کمربند در آن‌ها استقرار یافته است، دقت کافی را مبذول دارید تا از بدفرمی‌های احتمالی جلوگیری شود. همچنین باید پهنای کمربندی که برای شلوار خود استفاده می‌کنید با اندازه‌ی پل‌های تعبیه شده بر روی کمر شلوار کاملا متناسب باشد. نکته‌ی آخر در این قسمت اینست که به هیچ‌وجه نباید شلوار‌هایی که پل کمربند بر روی آن‌ها تعبیه شده است را بدون بستن خود کمربند بپوشید زیرا اصلا ظاهری جذاب ندارد.

شیوه‌های مختلف برش شلوار‌ مردانه

از لحاظ دوخت کلی شلوار، می‌توان آن‌ها را به سه دسته تقسیم نمود؛ شلوار‌های راسته، شلوار‌های اندامی و شلوار‌های پاچه‌گشاد. شلوار‌های پاچه‌گشاد (دم‌پا گشاد) در قسمت‌‌های بالائی چسبیده به بدن هستند اما از میانه‌ی ساق به مرور گشاد می‌شود و در قسمت مچ پا گشادی آن‌ها نسبت به بدن، به حداکثر میزان می‌رسد‌. این نوع دوخت بخصوص برای افرادی که اضافه وزن دارند و یا ران‌ آن‌ها بزرگ است، مناسب می‌باشد چراکه تمرکز را از قسمت‌های اطراف کمر برمی‌دارد‌. در شلوار‌های نوع راسته، تمامی قسمت‌های شلوار کاملا همراستا دوخته‌ می شود و شاهد هیچگونه کاهش یا افزایش فضای شلوار نیستیم. شلوا‌رهای اندامی بیشتر برای افراد لاغر مناسب می‌باشند. دلیل این تناسب اینست که اضافه شلواری که در دوخت‌های دیگر وجود دارد در نوع اندامی مشاهده نمی‌شود و در نتیجه‌ی ظاهر بد این قسمت اضافه از ظاهر شلوار حذف می‌گردد.

خرید شلوار زیپ‌دار یا دکمه‌ای

در این مورد استانداری خاصی وجود ندارد و انتخاب میان دکمه و زیب تنها به نوع شلوار خریداری شده (مثلا شلوار‌های پارچه‌ای قطعا با زیپ باید استفاده شوند) و همچنین سلیقه‌ی فرد بستگی دارد. اگر دوست دارید که از شلوار‌های زیپ‌دار استفاده کنید می‌توانید اقدام به خرید آن‌ها کنید وگرنه می‌توانید شلوار‌هایی را خریداری کنید که دکمه‌ای هستند.

شلوار‌های مردانه‌ی پیلی‌دار

در استفاده‌ی روزانه از شلوار‌ها، دسته‌ی پیل‌دار راحت‌تر و آزاد‌تر از دسته‌ی راسته و بدون پیل می‌باشند. شلوار‌هایی که در دوخت خود چین دارند، برای استفاده‌ی در جمع‌های غیررسمی مناسب می‌باشند درحالیکه شلوار‌های رسمی چین‌دار نیستند. نکته‌ی آخر اینست که اگر چین‌ شلوار در قسمت کمر قرار گرفته باشد، باعث می‌گردد که فرد چاق‌تر از آنچه که هست، ظاهر شود.

طرح جیب‌های شلوار

از نکات مهمی که به منظور هرچه زیبا‌تر جلوه‌کردن شلوار باید به آن توجه داشت، اینست که نوع د‌وخت جیب‌ها به گونه‌ای باشد که در هنگام قرار دادن اشیاء مانند اسمارت فون شاهد برآمدگی و ایجاد ناهماهنگی در سطح شلوار نباشیم. از موارد مهمی که از زیبائی ظاهری شلوار به مقدار زیادی می‌کاهد، وجود این برآمدگی‌ها در قسمت جیب شلوار می‌باشد که باید در هنگام خرید آن را حتما مدنظر قرار داد.

رنگ‌هایی که برای شلوار‌های مردانه مناسب هستند

در انتخاب رنگ شلوار؛ قهوه‌ای، سیاه، خاکستری و سرمه‌ای از بیشترین میزان محبوبیت و ظرافت برخوردار هستند. بصورت متداول‌تر رنگ شلوار را هماهنگ با رنگ ژاکت، پیراهن و یا کت انتخاب می‌کنند که در ظاهر کلی فرد نمای زیبا‌تری داشته باشد.

اندازه‌ی و سایر ویژگی‌های دم‌پای شلوار

اندازه‌ی پاچه‌ی شلوار کاملا به سلیقه‌ی فرد وابسته است و نوع تیپ و ظاهری که قصد دارد، برگزیند. عده‌ای از آقایان مایل هستند که شلوارشان کوتاه‌تر از آن باشد که بر روی کفش قرار گیرد، بعنوان نکته‌ی زیبائی در این دسته باید توجه داشت که باید آزاد‌تر از سایر شلوار‌ها باشند. بعنوان نمونه به مدل‌های شلوار جینی که مدتی است در بازار رواج یافته است، می‌توان اشاره کرد. سایر آقایان مایل هستند که شلوار تا حدودی روی کفش را پوشانده و یک چین مختصر را ایجاد کند تا به این طریق هم ظاهری مردانه‌تر ایجاد گردد و هم مدل کفشی که استفاده می‌کنند، مشخص باشد‌. این دسته از شلوار‌ها باید راسته و یا کاملا فیت با بدن انتخاب شوند تا ظاهر جذاب‌تر داشته باشند. در مورد تاخوردگی و چین پائین شلوار، تنها سلیقه و خواسته‌ی هر فرد تاثیرگذار است و قانون یا مد مشخصی در این مورد وجود ندارد.