برای خانه تکانی از چه شوینده هایی استفاده کنیم؟

بهترین مواد شوینده برای خانه تکانی در سال 1402

خانه تکانی از آن دست کارهایی است که بیشتر خانواده‌های ایرانی در هفته‌های پایانی سال درگیرش هستند. چه از این کار خوشتان بیاید چه نه، به‌هرحال باید انجامش دهید و خانه را برای سال جدید تمیز و مرتب کنید. پس به خودتان سخت نگیرید و آن را عملی لذت‌بخش درنظر بگیرید. اگر نمی‌دانید باید چکار کنید، بهتر است ابتدا مواد شوینده را حاضر کرده و سپس دست به کار شوید، در این مطلب قصد داریم بهترین مواد شوینده برای خانه تکانی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه شوید.

خانه تکانی را از کجا شروع کنیم؟

بعد از تهیه بهترین مواد شوینده برای خانه تکانی، فرآیند تمیزکاری شروع می‌شود. بهتر است ابتدا به سراغ آشپزخانه بروید، سپس به ترتیب اتاق خواب، سالن پذیرایی و درنهایت حمام و سرویس بهداشتی را تمیز کنید.

 

لوازم نظافت منزل برای خانه تکانی

 

بهترین زمان برای خانه تکانی

انتخاب بهترین زمان خانه تکانی بیشتر به وقت و سایر کارهای هر فرد بستگی دارد. به عنوان مثال، خانم‌های کارمند تا روزهای پایانی سال را در محیط کار حضور دارند؛ بنابراین وقت چندانی برای خانه تکانی نخواهند داشت. اگر کارمند نیستید و فرصت کافی برای خانه تکانی دارید، توصیه می‌کنیم این کار را از اوایل اسفند شروع کنید. با این کار استرس و خستگی شما کمتر می‌شود. علاوه بر این، یک یا دو روز مانده به عید هم می‌توانید به صورت سطحی خانه را گردگیری کنید.

 

شوینده ‌های لازم برای خانه تکانی

لوازم نظافت منزل برای خانه تکانی انواع مختلفی دارند و هر یک از آن‌ها برای هدف خاصی طراحی شده‌اند. در ادامه بهترین مواد شوینده برای خانه تکانی را معرفی کرده و به شما خواهیم گفت هر یک از آن‌ها را برای کدام قسمت می‌توانید مورد استفاده قرار دهید.

 

پاک ‌کننده‌های چند منظوره

با خرید این پاک‌ کننده‌ها در واقع با یک تیر چند نشان می‌زنید. این پاک ‌کننده‌ها علاوه بر ضدعفونی کردن، برای پاک کردن سطوح مختلف ازجمله اتاق‌ها، آشپزخانه، حمام و توالت بکار می‌روند.

 

مایع سفید کننده

مایع سفید کننده یکی از بهترین مواد شوینده برای خانه تکانی است که خانم‌ها از آن برای سفید کردن پارچه‌های سفید، کاسه روشویی و توالت و غیره استفاده می‌کنند. هنگام استفاده از این مایع، حتما از دستکش استفاده کنید و یادتان نرود در محیط تهویه مناسب وجود داشته باشد.

 

شیشه پاک ‌کن

شیشه پاک ‌کن‌ها محلول‌هایی هستند که با اسپری روی شیشه، آن را تمیز می‌کنند. افرادی که به اسپری شیشه پاک ‌کن حساسیت دارند، می‌توانند از دستمال‌های تمیز کننده شیشه، استفاده کنند.

 

جلا دهنده‌ها

جلا دهنده‌ها محصولاتی هستند که از آن‌ها برای برق انداختن وسایل چوبی، دسته مبلمان و غیره استفاده می‌شود. با برق انداختن مبل‌های کمی قدیمی، می‌توان ظاهر آن‌ها را نو کرد.

 

اسپری براق کننده استیل

اگر در منزل خود لوازم استیل دارید، توصیه می‌شود به سراغ اسپری براق کننده بروید. بهترین نوع براق کننده‌های استیل، مدل‌های بر پایه روغن هستند. این نوع از براق‌کننده‌ها سطوح استیل ضدزنگ را بهتر تمیز و براق می‌کنند.

 

مایع جرم ‌گیر

جرم در جاهایی تشکیل می‌شود که آب وجود دارد و اطراف شیرآلات و موزاییک‌ها بهترین مکان برای به وجود آمدن جرم است. جرم‌ها به قدری سخت هستند که حتی قوی‌ترین شوینده‌ها هم نمی‌توانند آن‌ها را پاک کنند. تنها راه از بین بردن جرم، استفاده از مایع جرم ‌گیر است.

 

بهترین مواد شوینده برای خانه تکانی

 

برای این منظور باید مقدار مناسبی از مایع را روی قسمت‌هایی که جرم دارد بریزید و بعد از گذشت چند دقیقه، محل مورد نظر را با آب سرد بشویید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که هیچ وقت جرم‌ گیر و سفید کننده را با هم مخلوط نکنید؛ زیرا گازی که از این طریق ایجاد می‌شود می‌تواند باعث خفگی و حتی مرگ شود.

 

سرکه سفید

سرکه سفید هم یکی دیگر از بهترین مواد شوینده برای خانه تکانی است که بیشتر کاربرد آن برای شستشوی کف اتاق‌ها است. از ترکیب سرکه سفید و لیمو هم می‌توان برای تمیز کردن سینک ظرف‌شویی استفاده کرد.

 

الکل

از الکل برای پاک کردن لکه جوهر از روی برخی از سطوح و همچنین تمیز کردن لکه آب از روی شیشه استفاده می‌شود. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچوقت الکل را روی مرمر اسپری نکنید، چون آن را از بین می‌برد.

 

اسپری‌های چربی زدا

از دیگر بهترین مواد شوینده برای خانه تکانی که یکی از بزرگ‌ترین مشکلات خانم‌ها را رفع می‌کند، می‌توان به اسپری چربی زدا اشاره کرد. از بین بردن چربی‌ها از روی دیوارها و سایر سطوح واقعا کار سختی است.

چربی زداها اسپری‌هایی قوی هستند که به خوبی و به آسانی چربی‌ها را از بین می‌برند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از استفاده از چربی زداها، به خوبی آن‌ها را از روی سطح مورد نظر پاک‌ کنید؛ چون ممکن است رنگ وسایلتان را از بین ببرند.

 

بهترین مواد شوینده ویژه خانه تکانی

 

جوش شیرین

جوش شیرین بهترین مواد شوینده ویژه خانه تکانی است که هم برای برق انداختن سطوحی مانند سینک، یخچال و غیره از آن استفاده می‌شود و هم بوی نامطبوع را از بین می‌برد.

 

شامپو فرش

شامپو فرش‌ها محصولاتی هستند که به راحتی لکه‌های چای، جوهر و کثیفی روی فرش‌ها را از بین می‌برند و آن‌ها را مانند روز اول تمیز می‌کنند. از شامپو فرش می‌توان برای تمیز کردن مبلمان پارچه‌ای هم استفاده کرد.

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم لیست بهترین مواد شوینده برای خانه تکانی را در اختیار شما قرار دهیم. به نظر شما جای کدام بهترین مواد شوینده ویژه خانه تکانی در این لیست خالی است؟ با ارائه پیشنهادهای ارزشمندتان، به کامل شدن این لیست کمک کنید.


نظرات کاربران