نکات مهم انتخاب مدل پالتو برای افراد چاق و لاغر

مدل پالتو مناسب افراد چاق و لاغر

انتخاب لباس مناسب، همیشه یکی از چالش‌های سخت بوده است و ما در این مطلب قصد داریم در زمینه خرید پالتو به شما کمک کنیم تا انتخاب راحت‌تر و بهتری داشته باشید. برای معرفی بهترین مدل پالتو مناسب افراد چاق و لاغر، ابتدا باید به از این موضوع مطلع شوید که چرا انتخاب لباس با وزن شما تداخل دارد؟ داشتن یک پالتو مناسب، باعث می‌شود تا شما حس بسیار زیباتری نسبت به خود داشته باشید و در اجتماع با اعتماد به نفس بیشتری حاضر شوید. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مطلب با معرفی بهترین مدل پالتو برای افراد چاق و لاغر همراه ما باشید.

 

لباس‌، ذهنیت، شخصیت و طرز تفکر شما را به اطرافیان نشان می‌دهد و از شما یک توضیح مختصر در ذهن مخاطب ایجاد می‌کنند. اگر شما خوش‌لباس باشید، مطمئناً دیدگاه دیگران در مکالمه با شما کاملا متفاوت خواهد بود؛ زیرا یک تأثیر اولیه مثبت در ذهن آن‌ها گذاشته‌اید. علاوه بر دیدگاه دیگران راجع به شما، انتخاب لباس خوب نیز مزایایی برای خود شما درپی دارد و آن هم راحتی بسیار زیادی است که تجربه خواهید کرد و در ازای مبلغی که پرداخت کرده‌اید، یک لباس مناسب و زیبا دریافت می‌کنید. مورد دوم، حس اعتماد به نفس بالا است. پالتوها در فصل‌های پاییز و زمستان جزو لباس‌های اصلی بیرونی به شمار می‌روند.

 

کدام مدل پالتو برای افراد چاق مناسب است؟

افراد چاق برای خرید پالتو زنانه باید چند نکته کلیدی را رعایت کنند تا در خرید پالتو انتخاب خوبی داشته باشند؛ زیرا همه نوع پالتویی مناسب آن‌ها نیست و ممکن است با انتخاب اشتباه پالتو، خود را چاق‌تر نشان دهند و بازخوردهای خوبی دریافت نکنند.

 

پالتوی ضخیم نخرید

هر پالتویی که جنس ضخیمی دارد، شما را چاق‌تر نشان می‌دهد و انتخاب خوبی نیست. سعی کنید از پالتوهایی با جنس با کیفیت‌تر، ولی نازک‌تر استفاده کنید.

 

پالتوی کوتاه مناسب نیست

پالتوهای کوتاه همانند پالتوهای ضخیم، شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. داشتن استایل مناسب یک نکته مهم است و افراد چاق با پوشیدن پالتوهای کوتاه، استایل مناسبی ندارند.

 

یقه پالتو بسیار مهم است

پالتوهایی با یقه‌های پشمی و بزرگ، شما را چاق‌تر نشان می‌دهند و جزو انتخاب‌های یک فرد چاق برای خرید پالتو نیستند. پس هنگام خرید، حتما به یقه و طرح آن توجه کنید.

 

مدل پالتو مناسب افراد چاق و لاغر


نحوه ست کردن پالتو زنانه با لباس های مختلف را در این مطلب بخوانید.


تا این قسمت با خط قرمزهای خرید پالتو آشنا شدید و اکنون وقت آن است که مدل پالتو مناسب افراد چاق را به شما معرفی کنیم.

 

پالتو با طرح ساده

هرچه پالتو ساده‌تر باشد، شما را لاغرتر نشان خواهد داد. یکی از بارزترین اشتباهاتی که در خرید پالتو برای افراد چاق صورت می‌گیرد این است که، از پارچه‌های طرح دار استفاده می‌کنند؛ این انتخاب در واقع یک اشتباه بزرگ است؛ در عوض پالتوهای ساده برای افراد چاق بسیار زیباتر هستند، زیرا جزئیات کمتری در آن‌ها مشاهده می‌شود.

 

پالتو راه راه

پارچه‌های راه راه عمودی همیشه شما را بلندتر نشان می‌دهند و زمانی که شما بلندتر نشان داده شوید، به میزان قابل توجهی لاغرتر به‌ نظر می‌رسید. دوخت یا خرید پالتو راه راه، یک انتخاب زیرکانه است و در اعتماد به نفس شما تأثیر مثبتی خواهد داشت. به شرطی که این راه راه عمودی باشد.

 

پالتو بلند

در نکاتی که برای خرید پالتو مناسب افراد چاق بیان کردیم، گفتیم که پالتو کوتاه، شما را چاق‌تر نشان می‌دهد پس پالتو بلند انتخاب عاقلانه‌تری است. پالتوهای بلند با طرح ساده، همیشه شما را لاغرتر نشان می‌دهند.

 

پالتو دکمه دار

اگر پالتو شما دکمه داشته باشد و دکمه‌های آن را ببندید، پالتو جمع‌تر می‌شود و شما را چاق نشان نمی‌دهد. پالتو دکمه دار بلند شاید بهترین انتخاب برای افراد چاق باشد، مخصوصاً اگر از بالاتنه رو به پایین‌تنه، بازتر باشد.

 

کدام مدل پالتو برای افراد لاغر مناسب است؟

در ادامه معرفی بهترین مدل پالتو مناسب افراد چاق و لاغر، سراغ پیشنهادهای خرید پالتو برای افراد لاغر می‌رویم. افراد لاغر برای خرید پالتو باید به دنبال ویژگی‌هایی برخلاف افراد چاق باشند. پالتوهای بلند و دکمه‌دار برای افراد لاغر اصلا مناسب نیست. همچنین استفاده از پالتوهای ساده و کشیده شما را باریک‌تر نشان خواهد داد؛ پس در انتخاب پالتو خود دقت کنید تا به بهترین شیوه ممکن خود را نشان دهید.

 

مدل پالتو مناسب افراد چاق و لاغر

 

پالتو طرح‌ دار

هرچه جزئیات طراحی در یک پالتو بیشتر باشد، شما را از لاغر نشان دادن دور خواهد کرد. سعی کنید از پالتوهایی با پارچه‌های طرح‌ دار استفاده کنید. پالتوهای چهارخانه رنگی، یکی از انتخاب‌های عاقلانه برای افراد لاغر است. این نوع پالتو از لاغر و باریک  نشان دادن شما جلوگیری می‌کند و بسیار زیبا است.

 

پالتو کوتاه

پالتو کوتاه مطمئناً شما را بلند و باریک نشان نمی‌دهد. پالتوهای کوتاه با جزئیات زیاد همانند کمربندها و یقه‌های بزرگ، جزو انتخاب‌های مناسب برای افراد لاغر است.

 

جمع‌بندی

در این مطلب از انواع مدل پالتو مناسب افراد چاق و لاغر صحبت کردیم. ضمن اینکه از نکات مهمی که هنگام خرید پالتو برای این افراد باید رعایت شود هم گفتیم. به نظر شما کدام مدل پالتو بیشتر برای افراد چاق مناسب است و کدام مدل پالتو به استایل افراد لاغر می‌آید؟


نظرات کاربران