استیکی نوت چیست و روش صحیح استفاده از آن چگونه است

استیک نوت چیست و چه کابردهایی دارد؟

با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی، هنوز هم نوشتن و یاداشت‌برداری روی کاغذ به وسیله قلم و خودکار بسیار لذتبخش است. با وجودی که شرکت‌های بسیاری در جهت اختراع نرم‌افزارهایی برآمدند که جایگزین دفترچه‌های کوچک چسبنده باشند، بازهم از محبوبیت این کاغذها کم نشد و همچنان طرفداران بسیاری دارد. تا آنجا که امروزه از این محصول در رنگ‌ها و شکل‌های مختلفی در بازار وجود دارد.

 

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا همه چیز درباره استیک نوت‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم. همراه ما باشید تا بدانید استیکی نوت چیست و در نهایت با استفاده صحیح، بهره‌وری بیشتری از این محصول بدست آورید. برای تهیه استک نوت و خرید لوازم تحریر بر روی این لینک کلیک کنید.

 

استیک نوت چیست؟

به کاغذهایی که در پشتشان چسب دارند و به جهت یادداشت‌برداری استفاده می‌شوند، استیک نوت می‌گویند. این کاغذهای پرکاربرد با نام پست ایت نیز در بازار شناخته شده هستند و برای خرید آن‌ها از هر کدام از واژه‌ها که استفاده کنید، یک معنی را به فروشنده خواهید رساند. اما علاوه بر یادداشت برداری چه کاربردهای دیگری از استیک نوت می‌شناسید؟ در بخش بعدی به این سوال پاسخ خواهیم داد.

 

کاربرد استیک نوت چیست؟

حال که دانستیم استیک نوت چیست، وقت آن است که در مورد کاربرد آن بگوییم.

 

نکته ‌برداری

در اولین و مهم‌ترین کاربرد به نکته‌برداری از صفحات جزوه یا کتاب می‌توان اشاره کرد. اگر دوست دارید صفحات کتاب یا جزوه‌هایتان تمیز بماند، با چسباندن استیک نوت به گوشه کتاب و جزوه، نکته‌برداری می‌کنید. اگر به دلیل نوشتن بیش از حد در صفحات کتاب و جزوه، دیگر جا برای نکته‌های مهم ندارید، استیک نوت مناسب است.

 

استفاده به عنوان بوک مارک

کاربرد دیگر استیک نوت‌های کشیده و بلند به عنوان بوک مارک است. در این حالت، کتاب یا جزوه‌ای را که د رحال مطالعه هستید با این کاغذها می‌توانید علامت گذاری کنید تا در مراجعه بعدی، بتوانید به راحتی صفحه مورد نظرتان را بیابید.

 

خلاصه نویسی

خلاصه‌نویسی، کاربرد دیگری از کاغذهای استیک نوت است. در این روش پایان هر فصل کتاب یا جزوه‌تان را خلاصه‌نویسی کرده و بچسبانید تا در شب امتحان مرور کلی بر صفحت کتاب داشته باشید.

 

لیبل گذاری

لیبل ‌گذاری در نگهداری اسناد و مدارک را فراموش نکنید. با استفاده از استیک نوت می‌توانید مدارکتان را سازماندهی یا مرتب کنید.

 

استیک نوت چیست

 


برای دانشگاه چی بخریم؟ لیست لوازم تحریر دانشجویی را در این مطلب مشاهده کنید.


یادآوری

حتما برایتان پیش آمده روی درب کابینت یا یخچال دوستان یا آشنایانتان استیک نوت دیده باشید که اغلب با جملات انگیزشی، یادآوری انجام کار مهم یا مشخص کردن اهداف پر شده‌اند.

 

مزایای استفاده از استیک نوت چیست؟

یکی از مزایای استفاده از آن‌ها قیمت مقرون به صرفه‌ای است که دارند. با وجودی که کاربرد زیادی دارند و افراد بسیاری نیز خواهان آن‌ها هستند، قیمت آن‌ها بسیار مناسب است.

 

مزیت دیگر استفاده از استیک نوت‌ها، تاثیر دست نوشته بر انجام عمل است. از آنجایی که با نوشتن برنامه‌ها و اهدافتان یک پله به آن‌ها نزدیک شد‌ه‌اید، استفاده از استیک نوت و نوشتن روی آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

مزیت دیگر؛ رنگی بودن و طراحی متفاوت آن‌ها است که می‌توانید به هرجا بچسبانید و نگران فراموش شدن یا نادیده گرفتن آن نباشید. جلسات مهم کاری، قرارداد‌های مهم، نوبت دندانپزکشی، چکاب سالیانه و ... تنها بخش کوچکی از مزایای استفاده از استیک نوت‌ها است.

 

نحوه استفاده از پست ایت یا استیک نوت

در بسیاری از موارد به دلیل ناآشنا بودن افراد با استیک نوت‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها، تعداد زیادی کاغذ هدر می‌رود. پایین بودن کیفیت چسب‌ها را نیز نباید نادیده گرفت. خوب است بدانید جدا کردن صفحات پست ایت به صورت عمودی از پایین به بالا یا کندن یک برگ به صورت افقی از راست به چپ یا برعکس شیوه‌های رایج و غلط استفاده از استیک نوت است.

 

برای استفاده درست و بهینه از استیک نوت، باید ابتدا انگشت شست دستتان را زیر یا روی برگه مورد نظر بگذارید و به سمتی که خودتان هستید بکشید. اگر استیک نوت شما دارای کیفیت لازم باشد، حتما به راحتی جدا خواهد شد.

 

جمع بندی

حال که دانستید پست ایت چیست یا به عبارتی استیک نوت چیست و با توجه به ارزان بودن، دسترسی راحت، استفاده آسان و زیبایی ظاهری، به نظر می‌رسد هنوز ابزارهای اختراع شده، نتوانسته‌اند از جذابیت این محصول کم کنند و همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است.


نظرات کاربران