لیست لوازم تحریر دانشجویی

لوازم تحریر دانشجویی؛ برای دانشگاه چی بخریم؟

حال که از پس کنکور برآمده‌اید و وارد دانشگاه شده‌اید، نیاز است تا لوازم تحریر دانشجویی را تهیه کنید. ایمالز در این مقاله، لیستی کامل از وسایل مورد نیاز برای دانشجوی ترم اول دانشگاه، تهیه کرده است تا با کمک آن لوازم تحریر مورد نیاز دانشگاه را تهیه و خریداری کنید.

کیف دستی یا کوله پشتی

هنگام خرید لوازم تحریر برای دانشگاه، بیشتر دانشجویان به دلیل راحتی حمل و نقل، کوله پشتی را به کیف دستی ترجیح می‌دهند. کیف دستی نیز در میان دانشجویان طرفداران خاص خود را دارد. به خصوص معمولا دانشجویان پسر، ترجیح می‌دهند از کیف دستی استفاده کنند. این شمایید که تشخیص می‌دهید، بسته به رشته تحصیلی و نیازتان، وسیله مناسب را خریداری کنید.

 

اگر رشته شما طوری است که باید همیشه لپ تاپ همراهتان باشد و طرفدار کوله پشتی هستید؛ حتما از کوله‌های مخصوص حمل لپ تاپ استفاده کنید تا از آسیب احتمالی به سیستمتان جلوگیری کنید.

 

هایلایتر یا خودکار رنگی

بهتر است تمامی دانشجویان در هر رشته و مقطع تحصیلی، هایلایتر داشته باشند؛ چون می‌توانند در طول سال تحصیلی نکات مهم را هر کتاب را مشخص کنند تا در شب امتحان، کارشان آسان باشد و تنها از روی نکاتی که مشخص کرده‌اند، مجدد و با توجه بیشتری بخوانند. در این صورت با صرفه‌جویی از وقت و زمان می‌توانند کتاب‌ها یا جزوه‌هایشان را مرور کنند.

 

کاغذ یادداشت چسب‌دار

اگر جزو دانشجویانی هستید که به تمیزی کتاب و جزوه اهمیت می‌دهید و دوست ندارید در هنگام نکته‌برداری از هایلایتر استفاده کنید، کاغذ یاددشات چسب‌دار می‌تواند کمک خوبی برایتان باشد. امروزه این کاغذها در رنگ‌بندی‌های مختلف وجود دارند و حتی طرح‌های فانتزی بسیاری برای آ‌ن‌ها وجود دارد که می‌تواند ظاهر جزوات و کتاب‌هایتان را نیز جذاب‌تر و شکیل‌تر کند.

 

لوازم تحریر برای دانشگاه

 

مداد و مداد نوکی و خودکار

اگر دانشجوی یکی از رشته‌های فنی و مهندسی شده‌اید در خرید این گزینه شک کنید. وسیله‌ای بسیار کاربردی که بهتر است خرید یکی از با کیفیت‌ترین آن‌ها در صدر لیستتان باشد. طرفداران اتود، می‌دانند که حتما باید نوک آن را همیشه همراهشان داشته باشند. در هنگام خرید، توجه کنید که ضخامت نوک اتود با ضخامت مدادنوکی یکسان باشد.

 

خرید یک خودکار روان و راحت را جدی بگیرید؛ چرا که تنها چیزی که می‌تواند در زمان نکته‌برداری، اعصاب شما را بهم بریزد و تمکزتان را از دست بدهید، خودکاری است که جوهر آن مدام قطع و وصل شود.

 

پاک کن و غلط گیر

داشتن یک غلط ‌گیر و یک پاک کن، به شما کمک می‌کند تا جزوه‌های مرتب‌تری داشته باشید و اشتباهات روی کاغذ یا کتاب را به راحتی پاک کنید. یکی از ملزومات اساسی در خرید لوازم تحریر دانشجویی دانشجویان دانشگاه پیام نور که امتحاناتشان با مداد و به صورت چهار گزینه‌ای است، یک پاک کن خوب و با کیفیت خواهد بود.

 

دفتر کلاسوری

داشتن یک دفتر کلاسوری کمک می‌کند تا برای تمام ساعات کلاس‌هایتان، دفتری برای نکته برداری داشته باشید. این امر سبب می‌شود تا از بردن دفاتر متعدد و سنگین جلوگیری شود.

 

در بعضی از انواع دفاتر کلاسوری، این امکان وجود دارد که بتوانید به صفحات آن برگه اضافه کنید. همچنین در بعضی نمونه‌ها، سربرگ‌های رنگی وجود دارد تا بتوانید جزوات دروس مختلف را از یکدیگر متمایز کنید؛ اما اگر دوست ندارید از کاغذهایی استفاده کنید که پانچ شده باشند، می‌توانید از کاغذهای تک خط که به صورت بسته‌بندی در بازار موجود است خریداری کنید و همه را در یک کلربوک نگهداری کنید.

 

دیوایدر

اگر طرفدار کلاسور هستید، داشتن دیوایدر را فراموش نکنید. شما به وسیله دیوایدرها یا همان جداکننده‌ها، می‌توانید چندین درس را با یک کلاسور مدیریت کنید. در این صورت در هنگام حمل وسایل دانشگاهی به تعداد زیادی دفتر نیز احتیاج پیدا نخواهید کرد.

 

لوازم تحریر دانشگاه

 

فلش مموری

تقریبا همه دانشجویان برای نگهداری فایل‌ها، جزوات ، ویدئوها و ... به یک فلش مموری نیاز دارند. بارها دیده شده دانشجویانی که صدای اساتید خود را ضبط کرده‌اند تا بتوانند مجددا به آن‌ها گوش دهند تا نکته‌ای از قلم نیفتد.

 

جامدادی

این گزینه، ویژه دانشجویان گروه هنر و فنی و مهندسی است که مدام با انواع و اقسام مدادها، خودکارها، هایلایترها و ماژیک‌ها سر و کار دارند. خرید یک جامدادی ساده پارچه‌ای زیپ‌دار، می‌تواند شما را در ساماندهی هرچه بهتر لوازم تحریرتان کمک کند.

 

ماشین حساب

ماشین حساب، این وسیله ضروری حتی برای دانشجویان رشته‌های علوم پایه نیز کاربرد دارد و داشتن آن از واجبات است. بسته به رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنید، می‌توانید یک ماشین حساب ساده یا ماشین حساب مهندسی خریداری کنید.

 

جمع بندی

درست است که هزینه‌های دانشگاه اعم از ثبت نام، خوابگاه، تهیه کتاب، حمل و نقل و... بخش جدایی ناپذیر ورود به دانشگاه است؛ اما به یاد داشته باشید این مسئله نباید سبب شود که شما در خرید لوازم تحریر دانشگاه به دنبال ارزان‌ترین‌ها که در برخی مواقع متأسفانه دلیل بر کیفیت پایین نیز می‌شود، باشید. البته می‌توانید با خرید لوازم تحریر دانشجویی با کیفیت از ایمالز هم قیمتی مناسب پرداخت کنید و هم با خیالی آسوده در مسیر علم و دانش قدم بردارید.


نظرات کاربران