از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

نکات مهم در خرید شال و روسری

نکات مهم در خرید شال و روسری

در هنگام خرید شال و روسری لازم است به این نکته توجه داشته باشید که شال و روسری بسیار متنوعی در بازار موجود می باشد. همچنین در انتخاب خرید شال و روسری لازم است که به فصل های سال توجه داشته باشید و شال نخی را برای فصول گرم سال و شال های پشمی را برای فصول سرد سال خریداری نمایید. همچنین اگر نمی خواهید در زمستان کلاه سنگین حالت مو را خراب کند بهتر است که یک شال یا روسری بافتنی هماهنگ با لباس خود انتخاب نمایید. در واقع روسری و شال برای زنان بسیار کاربردی است و از مهمترین نقطه پوشش آنان می باشد هنگام خرید روسری به جنس پارچه طرح و شکل آن نوع فصل رنگ پارچه طول و عرض آن توجه داشته باشید و از همه مهم تر به هماهنگی لباس خود و شال و روسری باید حتماً توجه داشته باشید تا بتوانید یک انتخاب مناسب انجام دهید. در ادامه این مقاله به نکاتی که لازم است در هنگام خرید شال و روسری و آن توجه داشته باشید اشاره خواهد شد پس ادامه مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید تا بتوانید در میان سایر گزینه های موجود در بازار بهترین شال و روسری را خریداری نمایید.

 

راهنمای خرید انواع شال و روسری

همانطور که خود نیز اطلاع دارید انواع مختلفی از شال و روسری موجود می باشد که شما باید با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته  اید سلیقه خود رنگ لباس تان به سراغ خرید شال و روسری بروید. همانطور که میدانید به طور کلی سه نوع روسری وجود دارد که می توان به مربعی شکل مستطیلی مانند و مثلثی اشاره کرد. در ادامه این مقاله به نحوه پوشیدن هر یک از این روسری ها متناسب با مهمانی و لباس اشاره خواهد شد پس در ادامه با ما همراه باشید تا متوجه شوید که کاربرد هر یک از این روسری ها به چه شکل است.

۱. روسری مربعی

در رابطه با روسری مربعی لازم است که بدانید برای بار اول توسط مارک فرانسوی هرمس که از جنس ابریشم بود به بازار معرفی شد. در واقع این روسری در اندازه ۹۰ در ۹۰ تولید شد که می توان آن را با هر لباسی و برای هر موقعیتی استفاده کرد.

۲. روسری مستطیلی شال


روسری مستطیلی

در ابتدا لازم است به این نکته اشاره شود که روسری مستطیلی همان شال است که موجب می شود تا شما بتوانید انواع لباس ها را به این وسیله بپوشید. در واقع اکثر اوقات شال با یک شلوار جین یا لباس کوتاه پوشیده می شود. همچنین شما می توانید شال را به شکل کراوات دور گردن خود بندازید. شال های مستطیلی به دلیل گرم نگه داشتن سر و گردن بیشتر در زمستان کاربرد دارند.

۳. روسری مثلثی

در رابطه با روسری های مثلثی لازم است که بدانید اغلب این مورد برای پوشش گردن استفاده می شود.

رایج ترین انواع شال و روسری

درباره رایج ترین انواع شال و روسری را لازم است که بدانید تنوع آن بسیار بالا می باشد و در ادامه این مقاله به انواع مختلفی از شال و روسری که در بازار پرطرفدار است اشاره خواهد شد.

۱. باندانا

در رابطه با شال و روسری باندانا لازم است که بدانید پارچه آن به شکل مثلثی است و این روسری ها بیشتر با سبک لباس های غربی و پوشیده می شوند و جنس آن از پنبه ابریشم است.

۲. روسری مخصوص سر

لازم است که بدانید این روسری برای پوشاندن سر و گردن استفاده می شود که از تابش بیش از اندازه نور خورشید و گرد و غبار جلوگیری نماید و این روسری از جنس پنبه ابریشم می باشد.

۳. روسری مخصوص گردن یا شال گردن

در رابطه با این مدل روسری های لازم است که بدانید کاربرد آن این است که طول گردن را بپوشاند و برای تمام فصول سال قابل استفاده است چرا که از گردن در برابر سرما و همچنین در برابر نور شدید خورشید حفاظت می کند.


روسری مخصوص گردن

۴. روسری هیپ

در رابطه با این روسری لازم است که بدانید توسط رقصندگان به روی شکم بسته می شود که با سنگ ها و مهره های زیبا تزیین شده است همچنین مدل روسری ها برای پوشاندن گردن یا بستن مچ نیز کاربرد دارد.

۵. چفیه روسری کویر

لازم است در ابتدا به این نکته اشاره شود که به این مدل روسری ها روسری کویر نیز گفته می شود که عرب ها به طور سنتی از آن استفاده می کند و شکل آن به شکل مربع است و از جنس پنبه می باشد که در برابر آفتاب سوختگی و گرد و غبار از سر و صورت محافظت می کند.

 جنس و نوع پارچه

در رابطه با جنس و نوع پارچه لازم است که بدانید اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که باید با لباس شما هماهنگی مناسبی داشته باشد تا استایل شما مناسب و شیک به نظر برسد و در انتخاب شال و روسری حتماً باید به جنس آن توجه داشته باشید. همچنین نوع فصلی که در آن قرار دارید می تواند در انتخاب جنس پارچه نقش بسزایی داشته باشد پس لازم است به این نکات توجه داشته باشید تا بتوانید در میان سایر گزینه های موجود در بازار بهترین شال و روسری که دارای جنس مناسب است را انتخاب نمایید.

در هنگام خرید شال و روسری به این نکات توجه نمایید


روسری رنگ روشن

هنگامی که به خرید شال و روسری می روید لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید شال و روسری را انتخاب نمایید که به شما می آید و متناسب با سلیقه تان و جنس  لباس تان و همچنین فصل است. اولین نکته  ای که در هنگام خرید شال و روسری باید به آن توجه داشته باشید این است که رنگ های شاد و روشن یا پاستیلی انتخاب نمایید و روسری را خریداری نمایید که لباس شما را از صورتتان جدا نماید و یک تضاد ایجاد کند. اگر پولک گلدوزی یا بافت به روی روسری دوست دارید متوجه شوید که این تزیینات به شکل خوبی به روی روسری وجود داشته باشد. همچنین هنگام خرید روسری باید به ضخامت و طول و عرض آن توجه داشته باشید و همچنین به هماهنگی شال و روسری با فصل و لباس باید حتما توجه کنید.

در هنگام خرید روسری حتماً به تناسب آن با رنگ پوست توجه کنید


روسری مناسب با رنگ پوست

از دیگر نکاتی که لازم است در هنگام خرید روسری به آن توجه داشته باشید تناسب رنگ آن با رنگ پوست شماست. در واقع الیاف مصنوعی مانند پلی استر و نایلون نباید در روسری استفاده شود چرا که این پارچه ها نفس کشیدن را برای پوست سخت می کند. همچنین لازم است که شما به سراغ آن دسته از روسری ها و رنگ هایی بروید که با پوست شما تناسب دارد و در نهایت برای شما مشکلی ایجاد نمی کند.

انتخاب پارچه مناسب برای روسری تابستانی

همانطور که اطلاع دارید بهترین انتخاب پارچه برای روسری در فصل تابستان پارچه هایی از جنس پنبه هستند چرا که روسری های نخی بسیار سبک و خنک می باشد و برای فصول گرم سال انتخاب مناسبی هستند و روسری های ابریشمی نیز از کرم ابریشم ساخته می شود که می توانند به شکل براق یا مات باشد و بسیار سبک و نرم هستند و برای فصل تابستان انتخاب خوبی می باشد. همچنین روسری های کتانی از الیاف کتان ساخته می شود و نازک و خنک می باشد که در فصل تابستان بسیار کاربرد دارد و از روسری های مناسب برای فصول گرم سال روسری های از جنس حریر است که از نوعی پارچه ابریشمی می باشد و بسی لطیف و خنک هستند.

 پارچه های مناسب برای روسری زمستانی

در ابتدا باید به این نکته اشاره شود که محبوب ترین روسری برای فصل زمستان روسری های پشمی هستند که از پشم گوسفند ساخته می شود. این روسری ها بسیار نرم هستند و در فصل زمستان منجر به گرم شدن گوش گردن شما می شود. روسری های ترمه از کیفیت بالایی برخوردار هستند و بسیار سبک و بادوام هستند روسری های آلپاکا نیزاز پشم  شتر آمریکایی هستند و بافت نرمی دارند و برای فصل زمستان خواب بسیار خوبی میان رایج ترین پشم قابل استفاده برای روسری پشم گوسفند است که بسیار گرم است و به طور گسترده برای تولید انواع لباس های زمستانی استفاده می شود و می تواند انتخاب خوبی برای یک روسری زمستانی باشد.


روسری زمستانی

راهنمای خرید روسری زمستانی

در ابتدا باید به جنس روسری های زمستانی اشاره کرد. روسری بافتنی از پنبه پشم و الیاف مصنوعی هستند که ضخامت آنها تعیین می کند برای تابستان مناسب است یا زمستان! این روسری ها بسیار محبوب هستند و مارک های بسیار معروفی از برندهای مختلف به تولید این روسری ها می پردازند.

در هنگام خرید روسری به این نکات توجه داشته باشید

همانطور که می دانید روسری ها انواع جنس و رنگ مختلف و متنوعی دارند و در هنگام خرید می تواند موجب سردرگمی شما شود پس لازم است که شما در خرید شال و روسری وسواس زیادی به خرج ندهید و تنها چند اولویت در نظر بگیرید و متناسب با آن به سراغ خرید روسری متناسب با لباس تان و سلیقه تان بروید تا بتوانید به آسانی روسری خریداری شده را با لباس خود استفاده کنید.

 روسری های ساده یا طرح دار


روسری طرح دار

در این رابطه لازم است که بدانید روسری های ساده و طرح دار بهتر است با لباس های شلوغ استفاده شود و همچنین لباس های ساده بهتر است با روسری های طرح دار استفاده شود روسری های طرح دار بسیار متنوع است و انواع مختلفی دارد که می توان به روسری شطرنجی راه را اشکال هندسی حیوانات علائم جمجمه گل و طرح اشاره کرد.

 انتخاب روسری مناسب

در مطالب قبلی به نکاتی که می تواند به شما کمک کند تا مناسب ترین شال و روسری موجود در بازار را انتخاب نمایید اشاره شد در ادامه مقاله نیز به سایر نکات اشاره خواهد شد که می توان به این نکته مهم اشاره کرد که رنگ های خنثی را مورد توجه قرار دهید چرا که رنگ های خنثی به آسانی هماهنگ می شود. لازم است که شما به دنبال روسری و شال های باکیفیت باشید که از پشم گوسفند ساخته شده است چرا که کیفیت روسری بسیار اهمیت دارد پس لازم است که شما این موارد را مدنظر قرار دهید همچنین شما نباید شال های بسیار رنگارنگ استفاده نمایید. شما باید در هنگام خرید شال و روسری شرایط آب و هوایی را مد نظر قرار دهید تا بعد به توانید متناسب با آن بهترین شال و روسری موجود در بازار را خریداری نمایید.

نکاتی در رابطه با شستشو و نگهداری روسری

لازم است به این نکته اشاره شود که پارچه های روسری بسیار ظریف می باشند و لازم است که در هنگام شستشو دقت بالایی داشته باشید. همچنین برای نگهداری روسری های خود از آویز استیل استفاده نکنید چرا که سبب پاره شدن روسری می شود. آویزهای چوبی بهترین انتخاب است و روسری های ابریشمی ممکن است رنگ خود را از دست بدهد پس آن را زیر باران نپوشید همچنین روسری های پنبه  ای و ابریشم مصنوعی را می توان در داخل کیسه لباسی شست.

راهنمای خرید شال و روسری

برای آن دسته از بانوانی که حجاب دارند استفاده از شال و روسری بیشتر است و لازم است که به سراغ خرید شال و روسری های با کیفیتی بروند که به خوبی حالت می گیرد و حتی به موها آسیب نمی رساند و همچنین آن ها را اذیت نمی کند در ادامه مقاله به نکاتی که اهمیت بسیار بالایی دارد اشاره خواهد شد.

نکته اول این است که آن دسته از بانوانی که رنگ پوست شان روشن است بهتر است به سراغ روسری ها و شال های خیلی روشن نروند رنگ های کرم لیمویی آبی آسمانی و سبز روشن از جمله رنگ هایی هستند که پوست آن ها را بی روح می کنند اما روسری های نارنجی قهوه  ای زرشکی یشمی می تواند زیبایی آنها را به رخ بکشد و خانم هایی با پوست تیره و برنزه بهتر است به سراغ تناژی مثل دودی و بنفش تیره قهوه ای نروند چرا که این باعث می شود صورت شان تیره به نظر برسد همچنین رنگ انتخابی شما باید با رنگ موهای تان هماهنگی داشته باشد پس در هنگام خرید باید به این نکات توجه نمایید. دومین نکته  ای که باید به آن اشاره کرد این است که شال و روسری بسیار متنوع هستند و در بازار انواع مختلفی دارند و طرح های آن نیز بسیار زیاد است همچنین شال ها در طول و عرض نیز با هم متفاوت می باشند. همچنین اگر شما از طرفداران طرح های سنتی هستید می توانید به سراغ طرح گل بروید. همچنین شال و روسری های ساده نخی برای استفاده روزمره مناسب هستند و روسری هایی که طرح مدرن دارند با توجه به سلیقه شما می تواند انتخاب شدند.

 

شال طرح سنتی

سومین نکته قابل اهمیت این است که جنس شال و روسری را باید متناسب با فصل خود انتخاب نمایید در واقع شال و روسری نخی مناسب فصل گرما هستند و شال و روسری بافتنی متناسب با فصل سرما و بهتر است که شما با توجه به سلیقه خود و بودجه مورد نظرتان و همچنین نوع استفاده تان به سراغ خرید شال هایی بروید که دارای جنس و مدل گوناگون می باشند. نکته چهارم و نکته آخری که باید آن را مد نظر قرار دهید این است که در هنگام خرید شال و روسری باید به اندازه آن یا همان قواره توجه داشته باشید. در واقع هر چقدر که اندازه شال و روسری بزرگتر باشد استفاده از آن بسیار راحت تر می باشد.

تناسب شال و روسری با لباس

در این رابطه لازم است که بدانید مدل و طرح رنگ و شال روسری بهتر است که با ماهیت لباس تطبیق داده شود به عنوان مثال در روزهای سرد انتخاب یک شال پشمی با کت بارانی می توانند استایل شیک و جذاب به شما هدیه دهد همچنین اگر بارانی ساده است بهتر است به سراغ روسری های با طرح هندسی بروید همچنین برای استفاده روزمره از شال بهتر است به سراغ شال نخی بروید چرا که پارچه های ساتن برای مهمانی ها انتخاب مناسب تری هستند.

نظرات کاربران