;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

تخته گوشت آشپزخانه قصابی چوبی و پلاستیکی

1400/2/10 - 3:05 بعد از ظهر

یکی از ابزاری که وجود آن در آشپزخانه ضروری و کاربردی می باشد تخته گوشت است و در قصابی ها نیز بکار برده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا برایتان بهترین تخته گوشت های چوبی و پلاستیکی عرضه شده به بازار را معرفی نماییم و شناخت کافی را کسب نمایید. برش گوشت و دیگر خوراکی ها در آشپرخانه حین آشپزی کار دشواری محسوب می گردد که حتما هنگام انجام اینکار باید نکات ایمنی رعایت گردد تا هیچگونه صدمه ای به دستانتان وارد نشود.

برای آنکه آشپزی برایتان کاری راحت تر و لذت بخش تر باشد بهتر است به استفاده از چاقوی تیز و تخته برش بپردازید. گوشت ماده ای است که در اکثر غذا وجود دارد و در تمامی کشورها اینگونه می باشد که تنها برای افراد گیاه خوار این گونه نمی باشد. جهت استفاده از انواع گوشت نیاز است ابتدا به قطعات کوچک برش داده شود و برای برش به تخته گوش نیاز دارید تا اینکار را برایتان راحت تر و سریع تر نماید. لازم به ذکر است که از تخته گوشت می توانید برای خرد نمودن بسیاری از خوراکی ها همچون سبزیجات و ... بهره گیرید. این وسیله در آشپزخانه جز ابزار ضروری و بسیار کاربردی محسوب می گردد. خرید تخته گوشت باید مطابق برخی نکات انجام گیرد و شما باید هنگام خرید برخی از نکات را مورد توجه قرار دهید تا خریدی مطلوب را تجربه کنید. در ادامه برایتان بهترین و پرفروش ترین تخته گوشت های عرضه شده به بازار را معرفی خواهیم نمود تا با آگاهی لازم اقدام به خرید نمایید.

 

تخته گوشت چیست و چه کاربردی دارد؟


طبق گفته هایی قسمت بالا از تخته گوشت جهت برش و خرد کردن گوشت، سبزیجات، ماهی، میوه و دیگر مواد خوراکی استفاده می شود و می تواند کمک شایانی در پخت غذا به شما نماید. کاربرد این وسیله بسیار زیاد بوده و قطعا جز ضروری ترین ابزار آشپزخانه به شمار می رود. پس از استفاده می تواند تخته برش را از سوراخی که در قسمت بالا و یا پایین آن دارد در آشپزخانه آویزان نمایید. لازم به ذکر است که برای هر یک از غذای های خاص یک تخته برش مخصوص در نظر گرفته شده است تا از ماندگاری بیشتری بهره مند باشد.

آشنایی با انواع تخته گوشت از نظر جنس

تخته گوشت چوبی

یکی از انواع تخته گوشت، تخته گوشت چوبی می باشد که می توان آن را به عنوان قدیمی ترین نوع به شمار آورد. از ویژگی های این نوع می توان به کیفیت و سرعت پاک شدن بالا اشاره نمود. تخته های چوبی بیشتر توسط بانوان حرفه ای در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت این مدل از چوب درختانی نظیر افرا، ساج و بلوط استفاده می شود. هیچگونه آسیبی از این نوع تخته گوشت به چاقوی آشپزخانه شما وارد نخواهد شد و ماندگاری آن را نیز افزایش می دهد.

تخته گوشت پلاستیکی


 

تخته گوشت پلاستیکی را می توان به عنوان نوع دیگری از تخته گوشت ها محسوب نمود که در قیاس با نوع قبلی از قیمت کمتری برخوردار است و با این حال هیچگونه آسیبی به چاقوی آشپزخانه وارد نمی کند. توصیه می کنیم اگر قصد خرید تخته گوشت پلاستیکی را دارید حتما به سراغ مدل شیار دار بروید زیرا مدل تخت با مرور زمان توسط چاقو دچار شیارهایی می شود که مواد غذایی و خوراکی درون آنها قرار می گیرد و در نتیجه کار شما برای تمیز کردن آن دشوار خواهد بود.

تخته گوشت شیشه ای

نوع دیگر از تخته گوشت های عرضه شده به بازار تخته گوشت شیشه ای می باشد. از اصلی ترین ویژگی های این تخته گوشت می توان به ظرافت و زیبایی آن اشاره نمود که علاوه بر کاربردی بودن جز ابزاری به شمار می رود که زیبایی آشپزخانه را افزایش می دهد. این تخته گوشت از معایبی نیز بهره مند هستند که اصلی ترین عیب آن کند شدن چاقو پس از خرد کردن گوشت و مواد خوراکی با تخته گوشت شیشه ای می باشد و همانند گذشته چاقوی آشپزخانه شما از کیفیت بهره مند نمی باشند.

تخته گوشت بامبو

تخته گوشت بامبو نیز جز انواع تخته گوشت به شمار می رود. میان این نوع تخته گوشت و تخته گوشت چوبی شاهد شباهت بسیاری هستیم ولی تفاوت هایی نیز دارا می باشد. این محصول از وزن کمتری در قیاس با تخته گوشت چوبی بهره مند است. با خرید این نوع تخته گوشت خیالتان از آسیب ندیدن چاقوی خود راحت خواهد بود و کاملا با محیط زیست سازگار می باشد. این محصول می تواند آشپزخانه شما را زیباتر نماید.

5 نکته مهم که هنگام خرید تخته گوشت باید مورد توجه قرار گیرد:


جنس تخته برش

توجه به جنس تخته گوشتی که خریداری می کنید حائز اهمیت است. تخته های گوشت امروزه در جنس های گوناگون به تولید می رسند که برخی از آنها شامل چوب، پلاستیک، شیشه و ... می باشد. انتخاب میان این موارد کاملا به سلیقه ی شما بستگی دارد. در میان تمامی تخته گوشت ها تخته های شیشه های با وجود زیبایی که برخوردار هستند ماندگاری و طول عمر کمتری نیز دارند. اگر قصد برش مواد پروتئینی را دارید بهترین انتخاب تخته گوشت های پلاستیکی می باشد. تخت گوشت های بامبو می تواند گزینه ی مناسبی برای سبزیجات و مواد پروتئینی به شمار رود. از نوع چوبی نیز می تواند برای سبزیجات بهره گیرید.

ابعاد و اندازه تخته

اندازه تخته گوشت اهمیت بسیاری دارد و حتما باید هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد. توصیه می کنیم برای آشپزخانه خود به خرید دو یا سه تخته گوشت در اندازه های متنوع بپردازید تا نیاز شما تامین گردد و برای هر موادغذایی از یک تخته برش مخصوص بهره گیرید. با اینکار تمیز نمودن آن بسیار آسان تر خواهد بود.

دسته دار بودن تخته گوشت

دسته دار بودن تخته گوشت می تواند برای برخی از بانوان حائز اهمیت باشد و هنگام خرید حتما به آن توجه می نمایند که کاملا به سلایق افراد بستگی دارد اما قطعا وجود دسته برای تخته گوشت و یا دیگر ظروف آشپزخانه می تواند کار با آن را برایتان راحت تر نماید.

طرح و رنگ

توجه به طرح و رنگ تخته گوشت نیز مهم است و جز نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد که البته لازم به ذکر است که سلایق در آن دخیل می باشد اما با این حال باید طرح و رنگی را انتخاب نمایید که آشپزخانه شما را زیباتر نماید. بهتر است طرح و رنگی را برگزینید که کاملا هماهنگ با لوازم آشپرخانه شما باشد.

استفاده آسان


بانوان به دلیل آنکه بیشتر وقتشان را در آشپرخانه سپری می کنند باید از لوازمی بهره گیرند که آشپزی را برایشان راحت تر نماید. می توانید جهت آسان تر بودن کار با تخته گوشت به سراغ مدل بدون پایه بروید زیرا مدل پایه دار سبب می گردد نتوانید از دو طرف تخته گوشت بهره گیرید. تا این قسمت برایتان نکات حائز اهمیت را عنوان نمودیم و در ادامه برایتان نمونه هایی از بهترین و پرفروش ترین تخته گوشت های آشپزخانه و قصابی را ذکر خواهیم نمود تا خرید مطلوبی را تجربه نمایید.

تخته گوشت چوبی آرونی مدل پاپیتال s1


یکی از بهترین و پرفروش ترین تخته گوشت چوبی عرضه شده به بازار این محصول می باشد که دارای کف چوبی است. از این محصول می توانید جهت برش گوشت، سبزیجات و دیگر مواد خوراکی بهره گیرید. امکان شستن این تخته گوشت به راحتی وجود دارد و می توانید از طریق دسته ای که دارد به آسانی مورد استفاده قرار دهید. این تخته گوشت طراحی شده بصورت دایره ای می باشد که سبب گشته جلوه ای خاص داشته باشد. قیمت تخته گوشت چوبی آرونی مدل پاپیتال s1 را از سایت ایمالز استعلام کرده و خریدی به صرفه را تجربه کنید.

 

تخته گوشت چوبی آرونی مدل پامچال سایز 3

تخته گوشت چوبی آرونی مدل پامچال نیز جز بهترین تخته های گوشت عرضه شده به بازار قرار می گیرد که فروش بالایی نیز داشته است. این محصول می توان کار شما را در آشپزی راحت تر نماید و آشپزی با سرعت بیشتری انجام گیرد. جهت برش گوشت و سبزیجات می توانید از این محصول بهره گیرید. طراحی این تخته گوشت بصورت مستطیل انجام گرفته است و در تولید آن از چوب کاج استفاده شده است. دسته ی این محصول منحنی می باشد و در دست گرفتن آن کاری راحت است. اگر قصد برش استیک، پنیر، سبزیجات و ... را حین سرو غذا دارید این محصول انتخابی مناسب برایتان خواهد بود. از دیگر ویژگی های این تخته گوشت می توان به وزن کم آن اشاره نمود.

تخته گوشت چوبینه کد 1053


 

این محصول یکی دیگر از تخته های برش می باشد که از کیفیت و فروش بالایی بهره مند است و قطعا انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود تا آشپزی را راحت تر و سریع تر انجام دهید. می توانید از نوع تخت گوشت در منزل، رستوران، رستوران فست فود، محیط پخت و پز و ... بهره گیرید. اگر قصد برش انواع گوشت، سبزیجات، میوه ها و ... را دارید این محصول می تواند کمک شایانی نماید. این تخته گوشت بصورت صاف تولید شده است و شستن آن بسیار راحت است.

تخته گوشت کد GL8

تخت گوشت کد GL8 یکی دیگر از بهترین نوع تخته گوشت ها به شمار می رود که فروش بسیاری نیز داشته است. در ساخت این محصول از شیشه نشکن 10 میلی متری بهره گرفته شده است و از ماندگاری بالایی نیز برخوردار است. هنگام کار شاهد به وجود آمدن هیچگونه بریدگی و شیار بر روی آن نخواهیم بود و به همین دلیل میکروب ها و باکتری ها به آن راه پیدا نخواهند کرد. این محصول از ابعاد 39×26 سانتی متری برخوردار است  این ابعاد کاملا مناسب برای استفاده در منزل، رستوران ها، رستوران های فست فود و ... می باشد که می توانید جهت برش انواع گوشت، سبزیجات، میوه ها و دیگر مواد خوراکی بهره گیرید. قیمت تخته گوشت کد GL8 را از سایت ایمالز بپرسید!

تخته گوشت کد MBrd-1001


این محصول نیز جز بهترین تخته های برش دسته بندی می گردد که می توان با آن به برش انواع گوشت، سبزیجات و ... بپردازید. در ساخت این محصول از چوب گردو استفاده شده است که کاملا خالص می باشد و از مقاومت بالا و طول عمر طولانی بهره مند است. ضخامت این محصول 2 سانتی متر و عرض و طول آن به ترتیب 20 و 30 سانتی متر می باشد. این تخته گوشت دارای دسته بوده و استفاده را راحت تر می نماید. توصیه می کنیم پس از استفاده از این تخته گوشت آن را شسته و سریع خشک نمایید تا ماندگاری بالاتری داشته باشد. به دلیل بهره گیری از چوب طبیعی در تولید این محصول می توانید رگه های چوب طبیعی را در طرح آن مشاهده کنید.

تخته گوشت همارا بسته 4 عددی

تخته گوشت جز کاربردی ترین ابزار آشپزخانه به شمار می رود که تخته گوشت همارا نیز یکی از بهترین نوع این تخته گوشت ها محسوب می گردد. این تخته گوشت در بسته 4 رقمی وجود دارد و در رنگ های متنوع به تولید می رسد. از این محصول می توانید جهت برش انواع گوشت، سبزیجات، میوه و ... بهره گیرید. این تخته گوشت از کیفیت بالایی برخوردار است. قیمت تخته گوشت همارا را از سایت ایمالز استعلام کنید.

تخته گوشت و پخت و پز سنگ نمک مدل cook

آخرین محصولی که به معرفی آن خواهیم پرداخت این محصول می باشد. در عصر حائز بسیاری از رستوران های لوکس و گران قیمت از این محصول بهره می گیرند. این محصول می تواند شما را در پخت غذاهای دریایی، برش گوشت قرمز، گوشت سفید و علاوه بر آن درست کردن سالاد و دسرها کمک نماید.