راهنمای خرید و معرفی بهترین اجاق گازهای موجود در بازار

بهترین اجاق گازهای ایرانی و خارجی + (راهنمای خرید اجاق گاز)

در ادامه قصد داریم تا مناسب ترین برندهای اجاق گاز ایرانی که فروش بیشتری در بازار دارند را معرفی کنیم و با جزییات آن ها آشنا شویم. از مهمترین لوازمی که بطور روزمره و مداوم در طول روز درخانه استفاده میشود می توانیم به اجاق گاز اشاره کنیم. یکی از سلایق ایرانی ها می توان گفت این است که بیشتر از 5 سال طول می کشد تا اجاق گاز خانه خود را تعویض کنند. به همین دلیل اگر می خواهید اجاق گاز خریداری نمایید ابتدا اطلاعات لازم و کافی را در این زمینه بدست آورید تا بتوانید اجاق گاز با دوام و با کیفیت که دارای قابلیت های به روز باشد را خریداری نمایید. امروزه تنوع مدل های اجاق گاز بسیار زیاد است و همه برندها در تلاش هستند تا با امکانات جدید و تجهیزات جانبی مناسب مشتریان را به سمت خود جذب کنند. به همین علت ما سعی داریم در ادامه به نکات مهم جهت خرید اجاق  گازفردار و طرح فر بپردازیم و مناسب ترین مارک ها و برندهای این محصولات را معرفی کنیم پس باما همراه باشید.

نکاتی که در خرید اجاق گاز باید به آنها توجه کنیم

 

مورد اول: انواع اجاق گاز

 

1- اجاق گاز هاي مبله : اجاق گاز هاي مبله ، نسل اول اجاق گاز هاي امروزي هستند . اين اجاق گاز ها معمولا روي زمين قرار مي گيرند ، سنگين هستند و اندازه بزرگي دارند. اجاق گاز های مبله ، معمولا داراي فر غير قابل جداشدن هستند و اين مسئله باز بودن دست شما در انتخاب فر دلخواه را از بين مي برد. بعضي از اجاق گاز هاي مبله ، به جاي فر محفظه اي براي قرار دادن اشيا دارند که به آن ها اجاق گاز هاي طرح فر يا کابين دار مي گويند.

 

2- اجاق گاز هاي توکار : با پيشرفت تکنولوژي ، گاز هاي نسل جديد جاي خود را به اجاق گاز هاي مبله داده اند. اين اجاق گاز ها درون دکوراسيون آشپزخانه شما و در واقع روي کابينت ها سوار مي شوند و زيبايي خاصي به آشپزخانه شما مي بخشند . فر اين نوع گاز ها را شما مي توانيد به طور جداگانه تهيه کنيد . اشغال فضاي کم ، تنوع انخاب فر و ظاهر زيبا ، از مزيت هاي اين نوع اجاق گاز هاست.

 

3- اجاق گاز هاي روميزي : اين نوع گاز ها ، قابليت جابه جايي دارند و روي صفحه کابينت قرار مي گيرند. اين نوع گاز ها شباهت زيادي به گاز هاي توکار دارند ما قيمت آن ها از گاز هاي توکار ارزان تر است. بيشتر استفاده اين نوع گاز ها براي مکان هاي با نياز پخت و پز کم است.

مدل های اجاق گاز تنوع بسیاری در بازار جهانی دارند و برای دسته بندی آنها می توان از فاکتور مصرف سوخت نیز برای این محصولات در نظر گرفت که با این حساب می توانیم آنها را به دو دسته اساسی تقسیم کنیم:

اجاق های گازی:  یکی از پرطرفدارترین نوع اجاق گازها که بطور معمول در سراسر دنیا و حتی در کشور ما فروش بسیار زیادی دارد مدل اجاق های گازی می باشد که تنوع مدل های این محصول در برندهای مشهور و ناشناخته در سطح بازار عرضه شده است. از مزیت های این اجاق گازها می توان به استفاده آسان از آنها اشاره نمود و همچنین به دلیل استفاده از گاز که هزینه کمتری در مقایسه با برق دارد این محصول از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

 

اجاق های برقی: یکی دیگر از مدل های اجاق گاز، مدلهایی هستند که با برق کار می کنند. ایمنی این محصولات در مقایسه با مدلهای گازی باعث شده تا اخیرا در بازار مدل های مختلفی از این محصول موجود باشد و خریداران به همین علت رغبت برای خرید آنها نشان دهند. البته شایان ذکر است که روزمرگی استفاده از این محصول با مصرف زیاد برق همراه است که به همین علت استفاده از آن در کشورمان توصیه نمی شود.

 

مورد دوم: جنس صفحه اجاق گاز

1- صفحه شيشه اي : صفحه برخي از اجاق گاز ها از جنس شيشه های نشکن و بسیار با کیفیت ساخته مي شوند. اين نوع شيشه ها همچنين مقاومت زيادي در برابر حرارت دارند. شکل اين صفحات ، زيبايي خاصی به آشپزخانه شما مي بخشند. ضمنا پاک کردن اين نوع صفحات بسيار ساده تر از دیگر انواع است.

 

2- صفحه استيل : صفحه برخی از اجاق گاز ها را از جنس استيل مي سازند. اين اجاق گازها معمولا در دو طرح ساده و آجدار ساخته مي شوند. طرح ساده آن ها ، به راحتي تميز مي شود ولي طرح آجدار ، به دليل دارا بودن برجستگي و فرورفتگي ، فرآيند پاک کردن دشوارتري را دارد. زيرا مواد باقي مانده از غذا ها و ... ممکن است درون اين فرورفتگي ها قرار بگیرند و پاک کردن آن ها ساده نيست. از مزاياي صفحات استيل مي توان به براق بودن اشاره کرد. اين صفحات در برابر خط و خش مقاومت زيادي ندارند.

 

3- صفحه سراميکي : سراميک يکي از موادي است که علاوه بر مقاومت زياد در برابر ضربه ، مقاومت زيادي نيز در برابر حرارت دارد . اما استحکام اجاق گاز هاي سراميکي نسبت به اجاق گاز هاي استيلي معمولا کمتر است.

بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای ایرانی و خارجی را در این مطلب بخوانید.


ویژگی های اجاق گاز خوب

 

مورد سوم: تعداد شعله ها اجاق گاز

تعداد شعله ها ، يکي از مهمترين مواردي است که در خريد اجاق گاز مورد توجه قرار مي گيرد. تعداد شعله در واقع بيان کننده اين موضوع است که شما چند ظرف را به طور همزمان مي توانيد روي گاز قرار دهيد . امروزه اجاق گاز هايي با تعداد شعله هاي متفاومت در بازار يافت مي شوند که مي توان از آن ها به تک شعله ، دو شعله ، سه شعله ، چهار شعله ، پنج شعله و حتي شش شعله اشاره کرد. معمولا يکي از اين شعله ها از بقيه بزرگتر است که براي قرار دادن ظروف بزرگتر مورد استفاده قرار مي گيرد.

 

مورد چهارم: اندازه اجاق گاز 

عواملی مثل اندازه آشپزخانه ،میزان پخت وپز در طول روز و تعداد نفرات خانواده در هنگام خرید اجاق گاز و تعیین اندازه آن بسیار موثرند. اجاق گازهای توکار با اشغال فضای کمتر درمقایسه با اجاق های ایستاده باعث می شوند افرادی که فضای آشپزخانه آنها محدود است رغبت بیشتری برای خرید نشان دهند. طراحی منحصر به فرد این مدل زیبایی خاصی را به آشپزخانه شما می بخشند. شایان ذکر است که این مدل از اجاق گازها توانایی پخت شیرینی و کیک های خوشمزه را ندارند و برای این کار باید توستر بخرید و به آن اضافه کنید. بستگی به تعداد خانوار اجاق گاز شما می تواند شعله های کمتری داشته باشد. اجاق گازهای رومیزی مناسب آشپزخانه های با فضای کم هستند اما اغلب قیمت بالایی دارند.

اگر خواهان خرید اجاق گاز مبله هستید، ابتدا اندازه آشپزخانه را درنظر بگیرید. اگر قصد استفاده آن در بین دوکابینت را دارید ابتدا فضا را دقیق اندازه گیری کنید. معمولا این اجاق گازها تقریبا اندازه ای حدود 30 اینچ یا 75 سانتی متر دارند اما مدلهای متنوعی نیز دارند.این قابلیت را دارند که به عنوان اجاق گاز به آسانی بین دو کابینت قرار بگیرند.

 

مورد پنجم : منبع حرارت اجاق گاز

اجاق گاز هاي روميزي از سه نوع منبع انرژی برای تامین حرارت استفاده مي کنند که آن ها را با هم بررسي مي کنيم.

 

1- گاز شهري : گاز شهري را مي توان اصلي ترين منبع ايجاد حرارت براي اجاق گاز ها ذکر کرد . اجاق های گازی ، نيازمند يک انشعاب گاز شهری هستند تا از سوزاندن گاز شهري ، حرارت لازم براي پخت و پز را فراهم کنند. اجاق گاز هايي که از گاز شهري براي توليد حرارت استفاده مي کنند ، قيمت ارزانتري نسبت به ساير انواع دارند و همچنين ، مصرف انرژي ( گاز ) آن ها نيز از نظر اقتصادی با صرفه تر است.

 

2- برق : اجاق های برقي ، به وسيله برق کار مي کنند و معمولا قيمت بيشتري نسبت به اجاق گازهای فقط گازی دارند. از مزيت هاي اين نوع گاز ها مي توان به عدم نياز آن ها به گاز شهري اشاره کرد . از معايب گاز هاي برقي نيز مي توان به قيمت بالاتر و عدم کارايي در هنگام قطع برق اشاره کرد. ضمنا در نظر داشته باشيد که اجاق هاي برقی برخي از خطرات اجاق های گازی مانند انتشار گاز در محيط و ... را ندارند که از مهمترين مزيت های اين نوع گاز ها به شمار مي رود.

 

3- گاز شهري و برق : برخي از اجاق گاز های رومیزی ، هم از برق و هم از گاز شهري براي ايجاد حرارت استفاده مي کنند . مزيت اين اجاق گاز ها نسبت به اجاق گاز هاي ديگر اين است که در صورت نبود هر يک از منابع ، شما مي توانيد از منبع انرژي ديگر استفاده کنيد. از معايب اين نوع گاز ها نيز مي توان به پر مصرف بودن و همچنين ، قيمت بيشتر نسبت به ديگر اجاق گاز ها اشاره کرد.

 

مورد ششم: امنیت و ترموکوپل اجاق گاز

عامل مهم دیگر هنگام انتخاب اجاق گاز با کیفیت و مطابق استاندارد های مربوطه وجود فندک  اتوماتیک روی اجاق گاز می باشد.البته سیستم ایمنی ترموکوپل اهمیت ویژه ای دارد که باعث قطع جریان گاز از شعله های آن می شود.البته قطع منبع ورودی در اثر خاموش شدن گاز به هر دلیلی حائز اهمیت است و از خطر آتش سوزی جلوگیری می کند.بخاطر امنیت هرچه بیشتر کودکان امروزه اکثر اجاق گازها مجهز به قفل کودک یا سایر وسایلی هستند که مانع دسترسی کودکان به گاز شود. این موضوع به نوبه خود نقش مهمی در حفاظت از کودکان در برابر خطرات ناشی از اجاق گاز است.البته می توانید با استفاده از تجهیزات ایمنی کودکان مانع از کنجاوی آن ها شوید.

 اين قابليت به شما اين امکان را مي دهد تا در صورتي که اجاق روشن به دلايل مختلفي مانند ريختن مواد غذايي به بيرون از ظرف ، وزش باد و ... خاموش شد ، جريان گاز به طور خودکار قطع شود . اين قابليت براي بالا رفتن سطح ايمني اجاق گاز بسيار ضروري است.

 

مورد هفتم: قابليت هاي مربوط به فر در اجاق گاز

اين قابليت ها در اجاق گاز های فردار وجود دارد و اجاق گاز هاي بدون فر از اين امکانات بي بهره اند.

 

جوجه گردان : در گاز هايی که داراي فر هستند يک بخش جوجه گردان قرار داده شده است که شما مي توانيد به وسيله آن جوجه درسته کبابي تهيه کنيد.

 

چراغ فر : اجاق گاز های دارای فر معمولا داراي يک چراغ هستند که فضاي درون فر را روشن مي کند .

 

سيستم خود تميز کن حرارتي : در برخي از اجاق گاز ها سيستم خود تميز کن حرارتي تعبيه شده است که آلودگي هاي موجود در فر را با ايجاد حرارت بالا به خاکستر تبديل مي کند و شما مي توانيد با کشيدن يک دستمال به درون آن ، اقدام به پاکسازي آن کنيد.

 

کانوکشن : به وسيله اين قابليت ، هواي داغ از طريق يک المنت ايجاد مي شود و سپس به وسيله يک فن به تمام بخش هاي مواد غذايي فرستاده مي شود. استفاده از اين سيستم سبب پخش شدن هواي داغ به طور يکنواخت در سراسر مواد غذايي مي شود و سبب مي شود تا درون غذا آبدار باقي بماند.

 

گريل : صفحات گريل موجود در برخي از فر ها به شما اين امکان را مي دهد تا به راحتي غذاهاي کبابي و سرخ شده تهيه کنيد.

 


ملاک های اجاق گاز باکیفیت

ساير قابليت ها در اجاق گاز 

محفظه گرما : در برخي از اجاق گاز ها محفظه اي قرار داده شده است که با قرار دادن غذا در آن مي توانيد تا زماني که دوست داريد ، غذا را در آن گرم نگه داريد.

 

فندک : فندک قابليتي است که در اکثر اجاق گاز ها وجود دارد و شما مي توانيد با اتصال آن ها به برق يا قرار دادن باتري درون آن ها ، با فشردن يک کليد ، اجاق را روشن کنيد.

 

تايمر : اين قابليت به شما اين امکان را مي دهد تا با تنظيم تايمر ، شعله را در زمان مشخصي خاموش کند و يا پس از اتمام زمان ، زنگ به صدا در آيد و شما را آگاه کند. مثلا اگر شما مي خواهيد يک ظرف را در مدت 15 دقيقه روي گاز حرارت دهيد ، پس از اتمام پانزده دقيقه ، اجاق گاز به طور خودکار اقدام به قطع گاز يا به صدا در آوردن زنگ مي کند.

 

نمايشگر : با وجود نمايشگر ، شما مي توانيد به طور دقيق تر گاز را کنترل کنيد و مواردي مانند زمان سپري شده تايمر و ... را مشاهده نماييد.

 

قفل کودک : با فعال کردن قفل کودک مي توانيد مطمئن باشيد که کودک شما نمي تواند گاز را بدون اجازه شما روشن کند.

 

پايه هاي داراي قابليت تنظيم اندازه : اندازه پايه هاي برخي از اجاق گاز ها قابل تنظيم است و شما مي توانيد اندازه آن ها را متناسب با دکوراسيون آشپز خانه خود ، تغيير دهيد.

 

گارانتي اجاق گاز

گارانتي و خدمات پس از فروش از جمله مواردي است که هنگام خريد هر دستگاه از جمله اجاق گاز بايد مورد توجه قرار گيرد . مدت و شرايط گارانتي را مي توانيد از فروشنده جويا شويد.

 

قيمت اجاق گاز

عوامل مختلفي در تعيين قيمت اجاق گاز ها موثرند ، از جمله شرکت سازنده ، نوع اجاق گاز ، تعداد شعله ها ، جنس صفحه ، قابليت ها و ... . از ديگر موارد موثر در قيمت مي توان به نوع منبع حرارت ، فر و ... اشاره کرد. بهتر است تعداد شعله هاي اجاق گاز را متناسب با تعداد اعضاي خانواده تان و همچنين ، فضاي آشپزخانه تان انتخاب کنيد تا در هزينه ها و فضاي آشپزخانه صرفه جويي کنيید.

 

 

بدیهی است که مانند سایر لوازم خانگی مثل یخچال و لباسشویی ، اجاق گازها نیز قرار است مدت طولانی در زندگی شما باشند. به ندرت اتفاق می افتد که شما اجاق گاز را مرتبا عوض کنید. به همین خاطر توصیه میکنیم قبل از خرید این محصول در مورد برندهای موجود تحقیقات لازم را انجام دهید.در نهایت محصولی را مطابق با سلیقه خودتان انتخاب کنید که در کنار با دوام بودن قیمت مناسبی داشته باشد و استانداردهای لازم را برای شما فراهم کند. معمولا مناسب ترین برندها همان هایی هستند که با تنوع محصولات خود در هر قیمتی محصول ارائه کرده اند. در ادامه به معرفی بهترین برندهای اجاق گاز فردار و طرح فر ایرانی می پردازیم.

از بهترین تولید کننده های اجاق گاز می توان به برندهایی همچون سینجر ، هافن برگ ، ارج خزر ، اسنوا و تکنوگاز اشاره کرد.

 

بهترین اجاق گازهای موجود در بازار

1. اجاق گاز طرح فر ارج خزر مدل فلش

این اجاق گاز منحصر بفرد محصول شرکت ارج گاز دارای قابلیت پخش موزیک و تایمز زمانسنج می باشد که به کاربر این امکان را می دهد با قرار دادن یک فلش روی آن هنگام کار با اجاق گاز به شنیدن آهنگ های مورد علاقه خود ادامه دهد.این محصول دارای ریموت کنترل بوده که به کاربر امکان می دهد از فاصله دورتر نیز بتواند موزیک پلیر این اجاق گاز را کنترل کند. پایه های این اجاق گاز قابل تنظیم بوده و به دو درب مجزا نیز مجهز شده که بدنه قوی ومحکم آن می تواند نظر خریداران را جلب کند.

 

2. اجاق گاز فردار اسنوا مدل SGC5-3121

این مدل از کمپانی اسنوا SGC5-3121 یک محصول باکیفیت و منحصر بفرد با ظاهری خوش و دارای قابلیت های فراوان است.این محصول دارای 5 شعله می باشد که هرکدام تایمر مخصوص دارند.بدنه تمام استیل این اجاق گاز درکنار شبکه ای از جنس چدن زیبایی این محصول را دوچندان کرده است. اجاق گاز SGC5-3121 دارای اجاق گاز با حجم 110 لیتر می باشد.این محصول به 2 مرغ چرخان نیز مجهز شده است. 

 

3. اجاق گاز فردار اسنوا مدل SGC5-5111

اجاق گاز فردار اسنوا مدل SGC5-5111 با طراحی زیبا و تجهیزات جالب خود توانسته نبض بازار را دردست بگیرد و رقابت آفرینی کند. از ویژگی های مهم این اجاق گاز دارا بودن قابلیت Self Clean، باکلیت ایتالیایی، دیواره فر، تایمر دیجیتال ، شعله با تایمر دیجیتال ، شیشه کشویی در اجاق گاز، فندک اتوماتیک و سایر قابلیت ها اشاره نمود. در حالت کلی میتوان آترینا را یک گروه منحصر به فرد و جالب از مجموعه اجاق گازها دانست که به تناسب امکانات و ویژگی ها از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

 

4. اجاق گاز فردار اسنوا مدل SGC5-6112

این مدل اجاق گاز محصول کمپانی اسنوا از اجاق گازهای مرغوب ساخت کشورمان است که با نام تجاری Valentino شناخته می شود. اجاق گاز Valentino با دارا بودن به روز ترین فناوری های آشپزی رقابت سختی با رقبا دارد که به بیان ویژگی های این محصول خواهیم پرداخت.با استفاده از فناوری جوش پلاسما گوشه های این محصول درست شده اند که زیبایی آن را نسبت به سایر رقبا دوچندان کرده است و باعثت شده تا هیچ درز و شکافی در بدنه اجاق گاز باقی نماند و به آسانی بتوان آنرا تمیز کرد.

 

5. اجاق گاز فردار اسنوا مدل رومینا SGC5-1102

اجاق گاز اسنوا مدل SGC5-1102 سری رومینا از اجاق گازهای خوب بازار است که تناسب قیمت آن با امکاناتی که دارد برقرار است. این محصول مجهز به یک فر 90 لیتری با دو مرغ چرخان است که کیفیت ساخت بالای آن امکان پخت انواع کیک ها و مرغ ها و پیتزاهای خوشمزه را به شما میدهد. این مدل امکان گرم نگه داشتن غذا را تا حاضر شدن میز دارد.رنگ لعاب نانو در این دستگاه مزیت مهمی است که از چسبیدن و سوختن غذا جلوگیری می کند و باعث می شود نظافت محصول به سهولت انجام بگیرد و کاربر درگیر این مشکلات نشود. حجم باکلیت این محصول در برابر گرما و ضربه ازخود مقاومت نشان میدهد.ترموکوپل استفاده شده در این محصول از نشت گاز جلوگیری می کند و باعث ایمنی آشپزخانه می شود. 


پرفروش ترین مدل اجاق گاز

 

6. اجاق گاز فردار برتینو مدل Bergamo Plus

اجاق گاز مدل Bergamo Plus از مدرن ترین و راج ترین محصولات شرکت برتینو است.این محصول دارای 5 شعله است. اندازه شعله های استاندارد این محصول با طراحی منحصربفرد این قابلیت را دارد که ظروف با اندازه های مختلف روی آن قرار بگیرد.

این شعله ها با سایزهای مختلف متوسط و کوچک و بزرگ در وسط این محصول جاگرفته اند و جنس شبکه های این محصول از چدن هستند که این موضوع باعث می شود که شعله ها در برابر حرارت مقاومت بیشتری نشان دهند. یک صفحه لمسی با امکانات قابل تنظیم روی دستگاه قرار دارد. سرشعله های این مدل از نوع ساباف می باشد که از طرح ایتالیایی بهره گرفته است. اجاق گاز برگامو با روکش گرانیتی خود باعث شده ارزش خرید این محصول بسیار بالاتر برود.

 

7. اجاق گاز فردار برتینو مدل Bergamo

اجاق گاز فردار برتینو مدل Bergamo یک محصول 5شعله با طراحی جدید و منحصر بفرد است. این محصول مجهز به شعله های زمان بر است و با تایمرلمسی دیجیتال 24ساعته که روی آن نصب شده است  می توان زمان لازم برای پخت و پز را تنظیم کرد. اجاق گاز برتینو باتورهای چدنی محکم باعث شده دوام این محصول دوچندان شود. جنس مشعل های این محصول از صاباف ایتالیایی مرغوب است.این محصول همچنین به فندک اتوماتیک و کوره صفرثانیه مجهز است تا ارزش خرید بالایی داشته باشد. از دیگر امکانات این محصول می توان به سرخ کن عمیق تعبیه شده در آن اشاره کرد. این محصول همچنین به تکنولوژِی Self Clean مجهزشده است و جنس درب داخلی این اجاق گاز از گرانیت است و این موضوع باعث شده با یک پارچه مرطوب بتوان به راحتی آن را تمیز نمود و از آسیب آن در برابر حرارت نیز جلوگیری می شود.در ساخت این محصول از شیشه نشکن برای درب استفاده می شود تا اجاق گاز با دوام شود. جنس بدنه این اجاق گاز از فولاد محکم تولید شده که زیبایی این محصول را دوچندان کرده است. همانند سایر اجاق گازهای تولید شده در بازار این محصول نیز با آرایش 5 شعله ای در وسط آن تولید می شود.

 

8. اجاق گاز فردار سینجر مدل SG-Apple

یکی از محصولات باکیفیت سینجر همین مدل 5 شعله ای می باشد که آرایش شعله ها در وسط آن بصورت متقارن است به نحوی که دوشعله کوچک در کناره ها و یک شعله بزرگ در وسط آن صف آرایی کرده اند. یک مش از جنس چدن روی شعله های آتش بطور مناسب و دقیق طراحی الگوبرداری شده تا حرارت را بصورت مناسب و یکسان در سطح ظروف پخش کند. پیچ های تعبیه شده در جلوی این اجاق گاز بطور مناسب جاگذاری شده اند و فاصله مناسبی از شعله ها دارند. کیفیت بالای محصول و و پوشش روی آن باعث زیبایی فراوان این محصول شده است.در این قسمت افزون بر توانایی تنظیم شعله ها دکمه های دیگری مثل فندک و تنظیمات نمایشگر نیز به چشم می خورد. اجاق گاز SG-Apple سینجر مجهز به فر بوده و این امکان را فراهم می کند تا هرظرفی را درون آن قرار دهید و پخت و پز کنید. با استفاده از چرخاننده مرغ می توانید مرغ را نیز درون این فر سرخ کنید.

 

9. اجاق گاز فردار گوفر مدل Typhon

اجاق گاز فردار مدل Typhon با طراحی کلاسیک و جذابی که دارد نظر خریداران را بخود جلب می کندو رقابت آفرینی می کند. این مدل اجاق گاز زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان می کند.این مدل اجاق گاز دارای دو نوع برقی و گازی است. از ویژگی های دیگر این مدل می توان به درب شیشه نشکن، فن همرفت، شعله زودپز، گریل مهای و صفحه نمایش دیجیتال اشاره کرد. برای طبخ یکنواخت غذا روی این اجاق گاز از فن همرفت استفاده شده است. تنوع اندازه این گاز شامل سایز94/4 در 77/4 در 84 سانتی متر و تنوع رنگ های نقره ای ،سفید، کرم و مشکی است . این محصول دارای 5 شعله در وسط می باشد فندک اتوماتیک و ترموکوپل تعبیه شده این مدل را ایمن کرده است.

 

10.اجاق گاز طرح فر مدل RS230n

 اجاق گاز طرح فر مدل RS230nیک نمونه از اجاق گازهای پنج شعله و ارزان قیمت موجود در سطح بازار است.این محصول با قیمت به صرفه و امکاناتی نظیر فندک برقی و محافظ شیشه ای از تجهیزات مناسبی برخوردار است و برای افرادی که هزینه زیادی ندارند بسیار مناسب است.

 

11.اجاق گاز صفحه ای اخوان مدل GI-135

این محصول شرکت اخوان از جنس استیل بوده و با خاصیت ضدلک و ضد جرم بودن یک طراحی منحصربفرد دارد که مطابق استانداردهای جهانی تولید و طراحی شده است.ابعاد این اجاق گاز 50*86 می باشد. تنظیم کننده های میزان این گاز از جنس پلاستیک فشرده باکالیت می باشد که خاصیت جالبی دارند و در برابر گرما مقاومت نشان می دهند. شعله پخش کن های روی این گاز از جنس چدن طراحی شده اند و برروی صفحه 5  شعله این گاز قرارگرفته اند.گاز صفحه استیل اخوان GI-135 محصولی کاملا تولید داخلی بوده و دارای امکاناتی نظیر فندک الکترونیکی، مصرف بهینه انرژی A می باشد.ترموکوپل سریع این محصول هنگام خاموش شدن شعله ها باعث قطع گاز می شود. شرکت اخوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان این محصولات به شمار می رود که در این 44 سال فعالیت توانسته استانداردهای ایران و اروپا را کسب کند.

 

نظرات کاربران