معرفی بهترین چرخ گوشت های موجود در بازار

بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

امروزه مردم به گونه ای زندگی ای زندگی می کنند که استفاده از لوازم خانگی باکیفیت و مناسب برایشان جزو ضروریات تلقی می شود و همانطور که می دانید بخش عمده ای از این لوازم در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله ی این وسایل می توان به چرخ گوشت اشاره کرد که برای تهیه انواع غذا استفاده از آن ضروری است و می توان آن را جزو لوازم اصلی در هرآشپزخانه ای دانست. کار اصلی چرخ گوشت که تقریبا همه با آن آشنا هستند چرخ کردن انواع گوشت است اما در کنار این کار اصلی کارهایی مثل سوسیس سازی و یا کباب سازی را هم انجام می دهد. برای انتخاب یک چرخ گوشت مناسب که کارکرد خوبی هم داشته باشد باید به شرکت تولیدی آن یا اصطلاحا به برند آن توجه کنید و در کنار آن از مشخصاتی که روی بدنه آن درج شده است نیز غافل نشوید. با وجود شرکت های متعددی که لوازم خانگی تولید می کنند گیج شدن خریداران امری طبیعی است اما با نوشتن این مقاله درصدد آنیم تا شما را با انواع چرخ گوشت های موجود در بازار آشنا کنیم تا بتوانید نهایتا انتخاب مناسبی برای آشپزخانه تان داشته باشید. از طریق صفحه لیست قیمت چرخ گوشت به قیمت انواع این محصول در فروشگاههای آنلاین معتبر در سراسر کشور دسترسی یابید. 

 

راهنمای خرید چرخ گوشت 

چرخ گوشت ها مشخصه هاي گوناگوني دارند و شما درهنگام خريد بايد به آن ها توجه کنيد. برخي از ويژگي ها عبارتند از نوع چرخ گوشت ، توان ، ظرفيت ، تعداد شبکه ها ، جنس تيغه ها و ساير قابليت ها ، که آن ها را با هم بررسي مي کنيم.

انواع چرخ گوشت

1- چرخ گوشت هاي دستي : اين چرخ گوشت ها به وسيله يک دسته و نيروي دست شما ، گوشت را چرخ مي کنند. اين نوع چرخ گوشت ها ، نيازمند قدرت زيادي براي چرخاندن دسته هستند. چرخ گوشت های دستی ، خطر بيشتري نسبت به نوع برقی دارند و در بعضی از موارد سبب قطع انگشتان افراد استفاده کننده شده اند. استفاده از اين نوع چرخ گوشت ها امروزه بسيار محدود است.

بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

2- چرخ گوشت هاي برقي : اين نوع چرخ گوشت ها ، رايج ترين نوع چرخ گوشت ها هستند و امروزه در بازار به فراواني يافت مي شوند. با ورود اين چرخ گوشت ها به بازار ، استفاده از چرخ گوشت هاي دستي به میزان زیادی کاهش يافت. چرخ گوشت هاي برقي از انرژي الکتريکی برای روشن کردن موتور استفاده می کنند و با چرخش موتور ، گوشت و ساير مواد غذايي را چرخ مي کنند و استفاده از آن ها نسبت به نوع دستي بسيار ساده تر است.

بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

توان چرخ گوشت

توان دستگاه رابطه مستقيمی با عملکرد دستگاه و ميزان مصرف انرژي آن دارد. توان چرخ گوشت ها نيز همانند ساير دستگاه ها با واحد « وات » مشخص مي شود. هر چه توان چرخ گوشت بيشتر باشد ، سريع تر و آسان تر گوشت و ساير مواد غذايي را براي شما چرخ می کند. همچنين توان بالاتر سبب مي شود که در استفاده طولاني مدت فشار کمتري به دستگاه وارد شود. در نظر داشته باشيد که توان بالاتر به معنای مصرف برق بيشتر نيز هست.

ظرفيت چرخ گوشت

حداکثر ظرفيت ورودي چرخ گوشت ها همان حداکثر ميزان مواد غذايي است که در هر بار مي توانيد براي چرخ کردن وارد دستگاه کنيد. ظرفيت چرخ گوشت ها با واحد کيلوگرم در دقيقه ( kg/min ) اندازه گيري مي شود و هرچه اين ميزان بيشتر باشد ، مقدار بيشتري گوشت را در هر دقيقه مي توانيد براي چرخ کردن وارد چرخ گوشت کنيد. ظرفيت 1.5 کيلوگرم در دقيقه، يک ظرفيت مناسب براي مصارف خانگي است.

تعداد شبکه های چرخ گوشت

شبکه ها ، همان قسمت هاي توري مانند هستند که در قسمت خروجي چرخ گوشت نصب مي شوند. اندازه اين شبکه ها ، سايز رشته هاي خروجي را مشخص مي کند.هر چه تعداد اين شبکه ها بيشتر باشد ، تنوع اين شبکه ها ، به معناي بازتر بودن دست شما در تعيين سايز گوشت چرخ شده خروجي است.

جنس تيغه های چرخ گوشت

تيغه هاي چرخ گوشت ها ، اصلي ترين بخش آن به شمار مي روند. اين تيغه ها را از جنس استيل مي سازند. با توجه به اين که تيغه اين دستگاه ها مدام در معرض رطوبت مواد غذايي قرار دارد لازم است تا در مقابل زنگ زدگي مقاوم باشد. همچنين لازم است هر تيغه در برابرفرسودگي و کند شدن نيز مقاوم باشد تا دستگاه مدت زمان بيشتري را بتواند براي شما کار کند.

گلويي چرخ گوشت

يکي از حساس ترين قسمت هاي چرخ گوشت ، گلويي آن است. گلويي چرخ گوشت در واقع همان لوله بلندي است که دست افراد را از ورود به دستگاه محافظت مي کند. هر چه اين لوله بلند تر باشد ، امنيت دستگاه بيشتر است . اما نکته اي که درباره اندازه اين لوله بايد در نظر داشته باشيد اين است که بلندي بيش از حد لوله سبب مي شود تا در حالي که روي صندلي نشسته ايد ، دسترسي مناسبي به ورودي دستگاه نداشته باشيد.همچنين در هنگام شستشو امکان ورود دست به درون لوله جهت تميز کردن آن وجود ندارد.

ساير قابليت های موجود در یک چرخ گوشت

سيستم محافظت در برابر حرارت : سيستم محافظ در برابر حرارت از قابليت هاي مهم و ضروري چرخ گوشت ها به شمار مي رود. با توجه به اينکه سرعت بالاي چرخ گوشت سبب افزايش دماي موتور آن مي شود ، نياز به خنک کردن موتور در هر بار کار با دستگاه وجود دارد. سيستم محافظت حرارتي ، زماني که دماي موتور دستگاه از حد مشخصي فراتر رفت ، موتور را به طور خودکار خاموش مي کند تا از وارد شدن آسيب به آن جلوگيري شود سپس هنگامي که موتور به دماي عادي بازگشت ، موتور را دوباره روشن مي کند. اين قابليت جهت حفاظت از دستگاه در برابر سوختن موتور بسيار ضروري است.

دکمه چرخش معکوس : دکمه برگردان يا Reverse قابليتي است که در اکثر چرخ گوشت ها وجود دارد و با فشردن آن مي توان دور موتور را معکوس کرد تا تکه گوشت ها و چربي هاي گير کرده در دستگاه از آن خارج شوند.

سوسيس ساز و کبه ساز : سوسيس ساز و کبه ساز در کنار برخي از چرخ گوشت ها ارائه مي شوند و شما مي توانيد با سوار کردن اين قطعات ، از گوشت چرخ شده سوسيس و کبه تهيه کنيد.

ظرف نگه دارنده گوشت : سيني بزرگي که در همه چرخ گوشت ها وجود دارد ، روي گلويي قرار مي گيرد به شما اين امکان را مي دهد تا به راحتي با قرار دادن مواد غذايي در آن ، آن ها را به داخل گلويي بفرستيد.

 

شرکت سازنده چرخ گوشت

شرکت سازنده ، از ويژگي هاي مهم چرخ گوشت به شمار مي رود. زيرا کيفيت دستگاه ، قيمت و شرايط گارانتي و خدمات پس از فروش تا حد زيادي به شرکت سازنده باز مي گردد. از ميان توليد کنندگان داخلي مي توان به پارس خزر اشاره کرد . برخي از توليد کنندگان خارجي نيز عبارتند از : براون ، بوش ، فيليپس ، هميلتون و ...

گارانتي چرخ گوشت

از آن جايي که اين دستگاه ها داراي استفاده زيادي هستند ، وجود گارانتي و خدمات پس از فروش مناسب براي آن ها بسيار ضروري است. حتما چرخ گوشت خود را از شرکتي خريداري کنيد که داراي خدمات پس از فروش مناسبي است. نوع و مدت گارانتي را از فروشنده جويا شويد.

قيمت چرخ گوشت

قيمت اين چرخ گوشت ها به عوامل مخلفي بستگي دارد. از جمله عوامل موثر در قيمت مي توان به نوع ، توان ، شرکت سازنده ، قابليت ها و ... اشاره کرد. قيمت چرخ گوشت ها در بازار ايران بين 200 هزار تومان تا 2 ميليون تومان است.

توصيه ما اين است که پيش از خريد ، حتما ميزان نياز و قابليت هاي مد نظر خود را مشخص کنيد و از هزينه کردن بابت امکانات اضافي که بدردتان نمي خورند بپرهيزيد. همچنين توجه به توان مناسب علاوه بر صرفه جويي در هزينه ها ، سبب صرفه جويي در مصرف برق نيز مي شود.

چرخ گوشت چه اهمیتی می تواند داشته باشد؟

همانطور که می دانید گوشت های چرخ شده در بازار وجود دارند که می توانیم از آن ها استفاده کنیم پس برای چه باید چرخ گوشت بخریم؟ بعضی افراد هستند که به سلامت گوشت های چرخ شده موجود در بازار اطمینان ندارند و نمی دانند در چه شرایطی این گوشت ها تهیه شده اند؛ یا بعضی افراد هستند که می خواهند میزان مشخصی چربی مصرف کنند پس درصد چربی که در گوشت های چرخ کرده وجود دارد برای آن ها اهمیت می یابد. در این حالت است که وجود یک چرخ گوشت مناسب در آشپزخانه ضرورت می یابد. چرخ-گوشتی مناسب است که موتور به کاررفته در آن قدرتمند باشد و کارایی بالایی داشته باشد به گونه ای که دوام محصول را افزایش دهد و از استهلاک و خرابی آن جلوگیری کند. هرچه موتور مورد استفاده در چرخ گوشت قدرت بیشتری داشته باشد، گوشتی که وارد دستگاه می شود بهتر چرخ می شود. با استفاده از چرخ گوشت موتور آن که شروع به فعالیت می کند پس از گذشت زمان گرم شده و دمای داخلی آن افزایش پیدا می کند پس وجود حسگرها یا سنسورهایی که در دستگاه وجود داشته باشد تا با بالا رفتن دما، دستگاه را به طور اتوماتیک خاموش کند و از افزایش دمای آن جلوگیری کند، ضرورت دارد. پس به هنگام خرید چرخ گوشت حتما به این توجه کنید که حسگرهای استفاده شده در محصول مدنظرتان از دقت بالایی برخوردار باشند. در چرخ گوشت ها یک اهرم یا شستی برای تغییر جهات دادن موتور وجود دارد که با فشردن آن جهت حرکت موتور تغییر می کند؛ این قابلیت باعث می شود تا با تغییر گردش موتور گوشت ها کاملا ریز شده و همچنین به راحتی از تیغه های دستگاه جدا شوند. تیغه هایی که در دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند باید ضدزنگ باشند؛ پس به هنگام خرید به این نکته توجه کنید. علاوه بر تیغه ها، صفحات برش نیز باید ضدزنگ باشند. گفتیم که در چرخ گوشت می  توانیم علاوه بر چرخ کردن گوشت، سوسیس یا کباب هم بسازیم. بعضی از چرخ گوشت ها ابزارآلات اضافه ای دارند که تهیه این مواد را برای ما امکان پذیر می کنند.


بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

نکاتی برای انتخاب چرخ گوشت مناسب

اصلی ترین ویژگی برای یک چرخ گوشت داشتن موتوری قدرتمند است که قدرت و توانایی و کارایی بالایی داشته باشد. همچنین چرخ گوشت باید سیستمی جهت چرخش معکوس موتور هم داشته باشد. قدرت موتور باعث می شود که گوشت به آسانی وارد دستگاه شده و با سرعت چرخ شود. موتور چرخ گوشت نیز مثل هردستگاه دیگر پس از مدتی که کار می کند، داغ می شود و نیاز به استراحت دارد. پس به هنگام استفاده از چرخ گوشت در فاصله زمانی 15تا30 دقیقه، آن را خاموش کنید و مدتی صبر کنید تا موتور دستگاه خنک شود. در ساخت این وسیله تیغه ها و چرخ دنده های گوناگونی استفاده شده است که از  آن ها برای تولید غذاهای مختلف استفاده می شود. دیگر نکته مورد توجه این است که چرخ گوشت مناسب و دارای کیفیت بالا صدای کمی تولید می کند، تیغه های ضدزنگ دارد و از اهرمی جهت تغییر جهت گردش موتور بهره می برد.


بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

پس به هنگام خرید چرخ گوشت حتما نکات زیر را درنظر بگیرید:

موتور قدرتمند انتخاب کنید: همانطور که گفته شد قدرت موتور اصلی ترین شرط یک چرخ گوشت خوب است. شما با انتخاب چرخ گوشتی که موتور قدرتمندی دارد با سرعت بیشتری گوشت ها را چرخ می کنید و در این مدت زمان بیشتری ذخیره می کنید و از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می کنید.

تعداد دنده های موجود در چرخ گوشت: به این دلیل که هردنده دارای عملکرد متفاوتی در چرخ گوشت است، پس به هنگام خرید حتما دقت کنید که چرخ گوشتی که می  خرید چند دنده دارد.

میزان صدای تولیدی: از ویژگی های یک چرخ گوشت خوب صدای کمی است که تولید می کند. عدم تولید آلودگی صوتی ویژگی مهمی است که به هنگام خرید باید به آن توجه کنید.


بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

دوام بالای محصول: این نکته را در نظر بگیرید که محصولی که می خرید تا چقدر می تواند عمر کند؛ با چند بار استفاده و شستشو همچنان کارایی خود را حفظ می کند؟ چون شما می  خواهید از این وسیله در آشپزخانه خود استفاده کنید، پس مثل سایر لوازم آشپزخانه دائما به آن احتیاج دارید و مهم است که میزان عمر و دوام آن را بدانید. پس در همین رابطه باید دستگاهی انتخاب کنید که بدنه آن از جنس باکیفیت و بادوام ساخته شده باشد؛ به عنوان مثال چرخ گوشت هایی که جنس بدنه آن ها از فولاد ساخته شده است از باقی محصولات بادوام تر هستند. همچنین حتما دقت کنید که تیغه های موجود در چرخ گوشت ضدزنگ باشند تا پس از شستشو آن ها زنگ نزنند و کارایی خود را از دست بدهند.

سیستم چرخش در جهت مخالف: گفتیم که چرخ معکوس موتور باعث می شود گوشت ها کاملا ریز شوند علاوه بر این، این سیستم گردش این امکان را به شما می دهد تا در صورت چرخش معکوس موتور تکه های گوشت یا چربی که چرخ نشده باقی مانده اند را از دستگاه خارج کنید.

ظرفیت چرخ گوشت: ظرفیت چرخ گوشت همان میزان گوشتی است که طی مدت یک دقیقه از گلوی دستگاه خارج می شود. این ویژگی در رابطه مستقیمی با قدرت موتور چرخ گوشت دارد. یعنی هرچه موتور قوی تر، ظرفیت نهایی دستگاه بالاتر. دستگاه هایی که ظرفیت آن ها از 1.5کیلوگرم گوشت در دقیقه بالاتر باشند جزو دستگاه های خوب بازار محسوب می شوند.

بهترین برند چرخ گوشت که در بازار وجود دارد کدام است؟

چرخ گوشت هایی که در بازار وجود دارند توسط شرکت های داخلی و خارجی مختلفی ساخته شده اند. بهترین این شرکت ها می توان پارس خزر(Pars Khazar)، پاناسونیک(Panasonic)، مولینکس(Moulinx)، بوش(Bosch)، کنوود(Kenwood)، فیلیپس(Philips) و هاردستون(Hardeston) را نام برد.

برای انتخاب هرچه بهتر و مناسب تر، باید ابتدا بدانید که از چرخ گوشت به چه منظور می خواهید استفاده کنید.. نکته دیگر میزان هزینه ای که در نظر دارید برای خرید یک چرخ گوشت انجام دهید چه مقدار است.  اکنون انواع مدل های این شرکت ها را بررسی می کنیم تا شما بتوانید با توجه به ویژگی  هرکدام از آن ها و نیاز خود چرخ گوشت مناسب خود را انتخاب کنید.

1)چرخ گوشت مدل MK-2500 برند پاناسونیک


بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

شرکت پاناسونیک از برندهای مطرح و شناخته شده در میان شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی به حساب می آید. این مدل تولیدی شرکت پاناسونیک هم از باکیفیت ترین محصولات این شرکت است که تیغه های آن تماما فولادی باخاصیت ضدزنگ است. بدنه ی استفاده شده در تولید این محصول از پلاستیک مشکی رنگ ساخته شده است؛ البته که سایر قطعات موجود در این دستگاه همگی فلزی هستند. موتوری که در این محصول استفاده شده توانی معادل 25000وات دارد که نشانگر قدرت بالای این موتور است. از مهمترین ویژگی های این محصول که به افزایش کیفیت آن کمک کرده است، استفاده از قطعات و لوازم با کیفیت بالاست؛ این امر بدان جهت اهمیت دارد که قطعات باکیفیت عمر محصول را افزایش می دهند و در مدت زمان طولانی تری می توان از آن استفاده کرد. از دیگر تجهیزات استفاده شده در این مدل چرخ گوشت توان خاموش شدن اتوماتیک آن است که در رابطه با حفظ ایمنی شخصی که از وسیله استفاده می کند اهمیت زیادی دارد. ویژگی های دیگری نیز این محصول دارد همانند این که پایه های موجود در این چرخ گوشت به هنگام روشن بودن لغزشی ندارند و خطرات احتمالی ناشی از لغزان بودن دستگاه تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است، همچنین اتصالاتی که در این دستگاه استفاده شده تا قطعات در کنار یکدیگر قرار بگیرند اتصالاتی ساده است که باعث شده تا کار کردن با این وسیله بسیار راحت و آسان باشد. 

 

2)چرخ گوشت مدل MFW68640 شرکت تولیدی بوش

ویژگی خاص این محصول داشتن صفحات فلزی در اندازه های مختلف است؛ صفحات با اندازه های ریز، متوسط و درشت در این محصول وجود دارد که گوشت را به خوبی چرخ می کنند. برای هرکدام از این صفحات هم جایگاه خاصی طراحی شده است. از نکات قابل توجهی که در انتخاب چرخ-گوشت خوب گفته شد، وجود تیغه های فلزی جزء موارد اصلی به شمار می رفت؛ در چرخ گوشت تولیدی برند بوش نیز به این نکته توجه شده و تیغه های به کار رفته در آن همگی از جنس فولاد ضدزنگ هستند. پس شما با خیال راحت می توانید این تیغه ها را از دستگاه جدا کرده و با آب شستشو دهید. مطمئن باشید که در اثر  تماس با آب این تیغه ها دچار زنگ  زدگی نخواهند شد. قدرت و توان موتور مورد استفاده در این محصول در حدود 2200وات است که بیانگر قدرتمندی این موتور است به طوریکه می تواند در دقیقه بیش از 4کیلو گوشت را چرخ کند. برای تهیه سوسیس نیز می توانید از این دستگاه چرخ گوشتی که شرکت بوش ساخته است استفاده کنید. علاوه بر این، در تهیه سالاد هم این دستگاه می  تواند به شما کمک کند. با وجود تمام قطعات موجود در این دستگاه چرخ گوشت، ساختار بدنه و ظاهر آن نیز به گونه ای زیبا و شیک ساخته شده تا نظر خانم های خوش سلیقه را به خود جلب کند. 

 

3)چرخ گوشت مدل MK-2000 از برند پاناسونیک

از دیگر محصولات پرطرفداری که شرکت پاناسونیک تولید کرده است، همین مدل چرخ گوشت است که شباهت زیادی به مدل MK-2500 دارد اما تفاوت  آن ها در قدرت موتور آن هاست که در مدل MK-2000 توان موتور به میزان 500وات کاهش پیدا کرده است. برای ساخت بدنه ی آن نیز از پلاستیک سفید رنگ استفاده شده است و سایر قطعات استفاده شده در آن از جنس فلز است. گلویی این چرخ گوشت را می  توان را به طور کامل از سایر قطعات آن جدا کرد و به طور کامل شستشو داد. جنس این گلویی از فلز بادوام و است و کیفیت بالایی دارد. طراحی استفاده شده برای ساخت این قسمت از دستگاه مطابق استاندارد است و نکات ایمنی لازم در آن لحاظ شده است. در طراحی و ساخت این چرخ گوشت قسمتی برای نگهداری قطعات وجود دارد که قطعات چرخ گوشت در آن قرار می گیرند و میزان گم شدن آن ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند. سیم برقی که در این چرخ گوشت تعبیه شده نیز دارای یک محل نگهدارنده است. همراه با چرخ گوشت مدل MK-2000 شرکت پاناسونیک یک سینی نیز وجود دارد که به هنگام کار با آن، چرخ کردن گوشت را ساده تر می کند.


بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

4)چرخ گوشت مدل MK-ZG1500 از برند پاناسونیک

از بهترین چرخ گوشت های موجود در بازار محسوب می شود که توانی معادل 1500وات دارد و موتور آن از قدرت بالایی برخوردار است. بهترین موادی که برای ساخت آن در نظر گرفته شده اند باعث شده تا این محصول عمر زیادی داشته باشد و به عنوان یک نمونه بادوام و کارایی بالا به حساب بیاید. تیغه های به کاررفته در این مدل همانند سایر مدل های شرکت پاناسونیک تیغه های تمام فولادی ضدزنگ هستند. مزیت تیغه های به کاررفته در این مدل آن است که گوشت به هنگام چرخ شدن له نمی شود و فقط ریز می شوند؛ علاوه بر آن شما می توانید گوشت را حتی به صورت منجمد یا نیمه منجمد هم در این دستگاه بریزید و تیغه های بسیار برنده و قوی آن این گوشت ها را کاملا ریز خواهند کرد. شرکت پاناسونیک که یک شرکت ژاپنی است، طراحی های زیبایی را برای محصولات خود استفاده می کند؛ این مدل چرخ گوشت نیز از این قاعده مستثنا نیست و بدنه آن به صورت زیبایی ساخته شده است. ظرفیت این چرخ گوشت معادل چرخ کردن 1.5کیلوگرم گوشت در دقیقه است. صفحات برش موجود در این محصول در اندازه های متوسط و درشت هستند. در کنار چرخ کردن گوشت، این محصول به شما این امکان را می دهد که اگر به کبه علاقه دارید بتوانید با قطعه کبه ساز این وسیله، آن را به دلخواه خودتان تهیه کنید. کلیدهایی که روی این دستگاه قرار دارند در سه حالت روشن، خاموش و چرخان به صورت اتوماتیک قابل تنظیم هستند و شما می توانید آن را کنترل کنید.

 

5)چرخ گوشت شرکت مولینکس مدل ME546810

شرکت مولینکس یک شرکت فرانسوی بزرگ و نام آشنا در صنعت تولید لوازم خانگی و آشپزخانه به شمار می آید. محصولات این شرکت دارای تنوع زیادی هستند از جمله این موارد تولید انواع چرخ-گوشت است که یکی از مدل های آن، مدل ME546810 می باشد. کارایی موتور آن بالاست و توان 2200وات دارد. تیغه های استفاده شده ضدزنگ هستند و مقاومت بالایی دارند. وجود موتور قدرتمند و تیغه های باکیفیت در کنار یکدیگر باعث شده است که این دستگاه گوشت ها را به خوبی ریز کرده و از له کردن آن ها جلوگیری می کند. در این دستگاه شبکه های متعددی برای چرخ گوشت وجود دارد که گوشت را در اندازه های متفاوتی ریز می کند. تعداد این شبکه ها 3 تاست و شما می توانید کنترل کنید که تا چه اندازه گوشت ها چرخ شوند. کلیدهایی نیز برروی این وسیله طراحی شده تا بتوانید حالت روشن، خاموش یا اتوماتیک آن را تنظیم و کنترل کنید. شرکت مولینکس برای افرادی که علاقمند به تهیه کباب و سوسیس هستند نیز تدابیری اندیشیده و قطعاتی در این چرخ گوشت قرار داده است تا شما بتوانید محصول مورد نظر خود را با آن تهیه کنید. از دیگر مواردی که طراحان مولینکس به آن دقت کرده اند، آسانی حمل و جابه جایی این چرخ گوشت است؛ به صورتی که برای آن دسته ای طراحی کرده اند تا بتوانید به آسانی آن را بلند کرده و در محلی که می  خواهید قرار دهید. ایمنی این دستگاه در برابر لغزش با گذاشتن چرخ در زیر چرخ گوشت تامین شده است. 

6)چرخ گوشت فلر مدل MG850


بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

این چرخ گوشت تفاوت های عمده ای با سایر محصولات مشابه موجود در بازار دارد. در ساخت این محصول از قسمت هایی تحت عنوان پنجره استفاده شده است. عملکرد این پنجره ها برای چرخ کردن گوشت در اندازه های متفاوت است. در چرخ گوشت فلر سه مدل از این پنجره ها وجود دارد و شما می توانید گوشت را در سه اندازه متفاوت چرخ کنید. یک سینی نسبتا بزرگ در این محصول وجود دارد که باعث می شود سرعت عمل این محصول بالاتر رود. این چرخ گوشت در دو حالت خاموش و روشن قابل تنظیم است. هنگامی که دستگاه را روشن می کنید این وسیله با سرعت شروع به کار کردن می کند ولی شما می توانید آن را روی حالت LOW قرار دهید تا حرکت آن کند شود. همچنین می توانید در صورت نیاز جهت چرخش آن را به حالت معکوس تغییر دهید. بخشی که برای ساخت سوسیس در این دستگاه تعبیه شده شکل های مختلفی دارد که سوسیس های متفاوتی هم تولید می کند و از این جهت جذابیت خاصی دارد. برای صفحه ی برش این محصول جایگاه خاصی نیز در نظر گرفته شده است.

 

7) چرخ گوشت شرکت زیمنس مدل MW67440

در زمینه تولیدات لوازم برقی آشپزخانه شرکت زیمنس یکی از برترین شرکت ها محسوب می شود که از جمله موارد تولیدی آن تولید چرخ گوشت است. مدل MW67440 که این شرکت تولید می کند از پرقدرت ترین چرخ گوشت هایی است که در بازار عرضه شده اند. مزیت مهم این دستگاه میزان صدای کمی است که تولید می کند و در مقایسه با سایر محصولات مشابه، یک قابلیت ویژه به حساب می آید. بدنه ی خارجی این وسیله با طراحی زیبایی که دارد کاملا می تواند مطابق دکوراسیون زیبا و شکیل یک آشپزخانه شود. توان موتور پرقدرت آن 2000وات است و می تواند تا 3.5کیلوگرم گوشت را چرخ کند و این کار تنها در یک دقیقه انجام می شود. دیگر خاصیت ویژه این محصول داشتن سری قطعات مربوط به سوسیس سازی است که هرکسی که به سوسیس علاقه داشته باشد می تواند از آن به خوبی استفاده کند. تجهیزات استفاده شده در این محصول کیفیت بالا و دوام خوبی دارند و در برابر انواع آسیب ها و پوسیدگی ها از خود مقاومت زیادی نشان می  دهد به طوری که تیغه های آن نیز در برابر زنگ زدگی و خوردگی نیز مقاوم هستند. موتور قدرتمند همراه با تیغه های با کارایی بالا موجب شده است که این محصول در چرخ کردن گوشت حرف اول را بزند و در ضمن گوشت را له نکند و از خروج آب اضافی از گوشت جلوگیری می کند و اصطلاحا گوشت چرخ شده آب نمی اندازد. سری های متنوع و متفاوتی از این محصول تولید شده است که خریداران می توانند از میان آن ها انتخاب کنند درنتیجه دست آن ها برای انتخاب های متنوع باز است.

 

8) چرخ گوشت مدل STX International Turbo Force 3000 Classic


بهترین چرخ گوشت ایرانی و خارجی + راهنمای خرید چرخ گوشت

این مدل از چرخ گوشت به معنای واقعی کلمه یک آسیاب گوشت است؛ موتور قدرتمند موجود در این سری از چرخ گوشت توانی بیش از 3000وات دارد که باعث می شود تا این چرخ گوشت در ساعت بین 80تا108کیلوگرم گوشت را به راحتی چرخ کند. در ضمن، تیغه های استیلی آن که خاصیت ضدزنگی دارد از برندگی بسیار زیادی برخوردار است. پس وجود این دو عامل درکنار یکدیگر باعث می شود تا هرمصرف کننده ای از کارایی بالای این محصول مطمئن باشد و توجه کنید که این چرخ گوشت هرگز باعث له شدن گوشت و آب انداختن آن نمی شود. سرعت چرخش موتور آن در سه حالت آرام، سریع و به صورت معکوس قابل تنظیم و کنترل است که بنا به مصرف خود می  توانید آن را تنظیم کنید. در درون این دستگاه مداری برای قطع اتوماتیک دستگاه وجود دارد که ایمنی آن را بالا می برد تا در شرایطی که نسبتا خطرناک محسوب می شود، دستگاه خاموش شود. یک سینی آلومینیومی نیز در آن وجود دارد که به خوبی جلا داده شده و گوشت ها بر روی آن قرار می گیرد تا بدین صورت سرعت عملکرد این دستگاه بالاتر رود. این دستگاه برای این که از سایر محصولات مشابه خود عقب نماند، دارای قطعات سازنده سوسیس و همچنین تهیه کوبه نیز هست. در آخر نیز استفاده از مواد و متریال با کیفیت بالا و مرغوب باعث شده است که در کنار عملکرد فوق العاده این محصول، عمر بسیار زیادی نیز داشته باشد و تا سال ها بتوان از آن استفاده کرد.


نظرات کاربران