راهنمای ست کردن ساعت با استایل رسمی

راهنمای ست کردن ساعت با استایل رسمی

شما باید ساعت مچی ای که انتخاب می کنید را بر اساس یک سری ویژگی ها، مشخصات و المان های کناری انتخاب کنید. این ساعت مچی باید با نوع پوشش ظاهری شما مثل کت و شلوار رسمی تان تهیه گردد و با آن تناسب داشته باشد. پس می توان نتیجه گرفت که مهم ترین عامل در خرید ساعت، ظاهر و مشخصات ظاهری آن است. ساعت های مچی ای که امروزه ساخته می شود در انواع و اقسام و طرح های مختلفی ساخته می شوند که بر همین اساس، برندینگ و قیمت و جنس متفاوتی دارند. ساعت مچی ای برای یک شخص رسمی و تیپ مردانه اش مناسب است که با کت وشلواری که می پوشد متناسب باشد. چه از نظر رنگ و چه از نظر طرح و جزئیات. کم تر وسیله ای به اندازه ساعت مچی می تواند استایل را برازنده  و متناسب کند. ساعت به ظاهر ما زینت می بخشد. اگر می خواهید ساعتی دقیقا متناسب با پوشش رسمی و کت وشلوار خود پیدا کنید، با ما همراه باشید و این مطلب را با ما تا انتها بخوانید.برای آگاهی از آخرین قیمت ساعت مچی مردانه به صفحه لیست قیمت سایت ایمالز مراجعه فرمایید.

چه ساعت هایی مناسب برای ست کردن با کت شلوار و استایل رسمی مردانه است؟


راهنمای ست کردن ساعت با استایل رسمی

چون این جا هدف ست کردن ساعت با یک پوشش رسمی ست، پس باید برویم سراغ انتخاب های کلاسیک تر. مشخصا ساعت های دیجیتال و هوشمند نمی توانند گزینه خیلی مناسبی در این مسیر باشند چون ظاهر خیلی کلاسیکی ندارند. هرچند در طراحی برخی آن ها نیز این ویژگی مثل نوع بند و رنگ گاها مشاهده می شود که می شود متناسب باشند. پس به طور کلی باید برویم سراغ ساعت های آنالوگ یا عقربه ای. اما نه هر ساعت آنالوگی هم. زیرا همه آن ها کلاسیک و متناسب برای استایل رسمی نیستند. زیرا همین ساعت ها نیز می توانند ظاهری اسپرت داشته باشند و متناسب برای استایل های اسپرت نیز باشند. اگر دنبال پیدا کردن راحت این نوع ساعت ها هستید، همان ابتدای امر به ظاهر آن دقت کنید. به طور کلی در همان نگاه اول دو نوع ساعت می توانند نیاز شما به ساعت های متناسب با تیپ های رسمی را برآورده کنند. ساعت هایی که سه موتوره طراحی شده اند و بند آن ها فلزی ست و رنگ بندی آن بندها در طیف بین نقره ای، استیل، طلایی و مشکی  هستند می توانند نیاز شما را از نظر ظاهری تامین کنند. مورد دوم ساعت های عقربه ای ای هستند که بند آن ها از جنس چرم است. ساعت های بندچرمی از اصلی ترین گزینه های ست کردن ساعت با تیپ رسمی مردانه هستند.

چه ساعت هایی مناسب برای ست کردن با کت شلوار و استایل رسمی مردانه نیست؟


راهنمای ست کردن ساعت با استایل رسمی

به طور کلی طرح ها، مدل ها، جنس ها، رنگ ها و گونه هایی که بیشتر متمایل به طرح های اسپرت  هستند، مناسب این کار نیستند. مثلا ساعت هایی که صفحه آن ها بسیار بزرگ است اصلا برای این کار مناسب نمی باشند. از دیگر موارد از این دست می توان به ساعت های با طراحی کنتوری، جی شاک ها، ساعت هایی که بند آن ها دیجیتالی یا سیلیکونی ست یا بند پارچه ای و خلبانی دارند نیز برای مسئله ست کردن با تیپ های رسمی، اصلا گزینه مناسبی نیستند. ساعت های با صفحه های بزرگ و همین طور ساعت هایی که رنگ غیرمعمولی دارند و رنگ بندی آن ها تقارن لازم برای یک ساعت را ندارد نیز گزینه های درخوری نیستند.

بهترین مدل های ساعت که می توانید به همراه کت شلوار طوسی و مشکی ست کنید.

اگر یک استایل سراسر مشکی مد نظر شماست، ابتدا باید به صفحه ساعت تان و رنگ بندی اش دقت کنید. بند این ساعت می تواند  چرمی و قهوه ای باشد و یا نه از طیف رنگ های مشکی مانند مشکی، سفید، خاکستری و طوسی باشد. صفحه این ساعت ها باید برخلاف بندشان، که یک دست باید باشند با استایل، باید طوری باشند که در تضاد رنگی با استایل و بند ساعت باشند. مثلا می توان از ساعت هایی با رنگ صفحه مشکی خنثی یا سفید یا خاکستری استفاده برد. چنان چه برای بند ساعت تان نیز تمایل شما بیشتر به بند فلزی ست، می توانید از صفحه های ساده تری استفاده کنید که طراحی آن سه موتوره است.

رنگ زمینه وسایل مورد استفاده همراه ساعت را متناسب با استایل خود ست کنید


راهنمای ست کردن ساعت با استایل رسمی

ساعت هایی که بند آن ها فلزی است به طور کلی در سه طیف رنگی سیاه، طلایی و نقره ای طراحی می شوند. بهترین گزینه برای ست کردن ساعت با استایل رسمی مردانه، استفاده از ساعت های با بند نقره ای ست. اما هرسه این رنگ ها نیز به راحتی می توانند با کت وشلوار مشکی شما متناسب و ست شوند. تنها نکته ای که مهم است این است که باید باقی وسایل همراه تان را با آن  به درستی ست کنید. مثلا به راحتی می توانید ساعت خود را با سگک کمربندتان یا  رنگ گوشی وقاب تان ست و هماهنگ کنید.

اشتباهات رایجی که معمولا در هنگام ست کردن ساعت با استایل اتفاق می افتد

ساعت مچی یکی از آن وسایل همراهی است که خیلی راحت می تواند به استایل شما یک جلای خاصی بدهد. این وسیله به قدری محبوب است و در امر ست کردن استفاده می شود که جنسیت نمی شناسد و می تواند طوری به آن نیز ضربه بزند که آن تیپ و استایل را به کلی خراب کند. این امر از استقبال و محبوبیت زیاد آن می آید. اما این قضیه برای آقایان بسیار شایع تر و مطرح تر است. خانم ها چون اساسا زیورآلات بیشتری برای استفاده دارند و اگر یک قسمت هم خراب شود زیاد به چشم نمی آید و اثر چندانی رو استایل آن ها نمی گذارد. اما آقایان به دلیل فقدان این زیورآلات باید دقت بسیار بیشتری در این قضیه به خرج دهند. آقایان در این کار اشتباهات زیادی انجام می دهند که این نتایج را به بار می آورد. شایع ترین اشتباه آقایان در این قضیه، استفاده از رنگ ها و استایل های نابجا و نامتناسب است. مثلا شخص بسیار خوش استایلی را تصور کنید که شما به ناگاه نگاه تان به ساعت مچی او می افتد. اگرچه آن شخص بسیار استایل برازنده ای دارد، اما ساعت او که صفحه بزرگی دارد یا بند آن یک بند پلاستیکی یا دیجیتالی یا رنگی باشد، می تواند در دید شما به او تاثیر بگذارد. یا اگر آن ساعت یک بند پارچه ای داشته باشد، ظاهری بسیار ناهماهنگ به تیپ آن فرد می دهد.

نکاتی که در ست کردن ساعت  مچی با استایلتان باید به آن دقت کنید


راهنمای ست کردن ساعت با استایل رسمی

ساعت خود را باید متناسب با درجه رسمی  بودن مجلس و مکانی که قرار است در آن قرار بگیرید انتخاب کنید. چون بعضی ساعت ها ظاهر آن ها رسمی تر از باقی ست و برخی دیگر نیز دارای ظاهری نیمه رسمی اند. ساعت های فلزی و استیل یک نوع از این ساعت های نیمه رسمی  هستند. بهترین ساعت در نوع رسمی آن ساعتی ست که بند آن چرمی باشد.

بهترین و رسمی ترین انتخاب ساعتی که می توانید داشته باشید ساعتی است که رنگ بند چرمی آن مشکی باشد و صفحه آن را یک صفحه آنالوگ با عقربه تشکیل بدهد. یکی از راه های بسیار توصیه شده برای ست کردن هرچه بیشتر استایل، این است که شما رنگ بند ساعت خود را با کمربند و کفش تان نیز ست کنید. اگر می خواهید دیگران متوجه این امر شوند که شما به استایل و ظاهر خود اهمیت می دهید، ست کردن اجزای مختلف تیپ تان بهترین راه برای امر است. شما برای هرچه برازنده تر کردن استایل و ظاهر خود مثلا می توانید از ست یک سر چرم استفاده کنید و کفش و کمربند و ساعت خود را چرمی کنید تا با هم تناسب داشته باشند.

ساعت های مناسب برای استایل نیمه مردانه رسمی


راهنمای ست کردن ساعت با استایل رسمی

به طور معمول، ساعت های عقربه ای آنالوگ که بند فلزی دارند، متناسب ترین ست همراه برای پوشش های نیمه رسمی آقایان هستند. شما می توانید با توجه به رنگ وسایل دیگر و اکسسوری های همراه تان رنگ ساعت و بندش را ست و همراه کنید. ساعت های مچی ای که بند فلزی دارند می توانند در دو رنگ نقره ای و طلایی باشند. اگر شما می خواهید یک رنگ کاملا متناسب برای ست کردن با ساعت تا انتخاب کنید، می توانید مثلا سگک کمربند خود را با آن با رنگ آن ست کنید. یا نه، از دیگر وسایل ریز و زیبا و زینتی مثل یک گل سینه استفاده کنید. در این نوع استایل و ست کردن آن برای پوشش نیمه رسمی آقایان، رنگ بند ساعت فلزی نقره ای برای اماکن و قرارهای کاری و ادارات بسیار رنگ ست مناسبی است. یا اگر شما می خواهید از این نوع ساعت ها و تیپ نیمه رسمی اش در مراسمات استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما رنگ طلایی آن است. یا دیگر نوع این بندها که رنگ سیاه آن باشد نیز در مراسمات باز یک تیپ نیمه رسمی بهتری به استایل ما می بخشند.

اما اکنون که به بررسی ویژگی های این ساعت ها و تناسبات شان دقت کردیم لازم است تا چند مارک ساعت نیز معرفی کنیم تا شما راحت تر بتوانید آن ها را با استایل های رسمی خود ست و همراه کنید:

۱ـ ساعت مچی مردانه فلزی آنالوگ Romanson

این ساعت جنس بند آن طوری طراحی شده که ضد حساسیت باشد و به این منظور از یک استیل ضد حساسیت استفاده شده است. این ساعت صفحه اش از نوع آنالوگ و عقربه ای است و گزینه بسیار مناسبی برای ست کردن با کت وشلوار رسمی آقایان و هم چنین لباس  و پوشش روزمره به حساب می آید. این ساعت بند آن در دو رنگ طلایی و نقره ای ساخته می شود که همین رنگ بندی یک حالت زیبا، مجلل و لوکس به آن داده است. این ساعت با یک کلیپس که ضامن دارد باز و بسته می شود. ساعت بندش نقره ای و طلایی است و برای تناسب بیشتر صفحه اش که یک حالت دایره ای دارد سفید است.

۲ـ ساعت مچی بند چرم Romanson


راهنمای ست کردن ساعت با استایل رسمی

این ساعت جنس بند آن طوری طراحی شده که ضد حساسیت باشد و به این منظور از یک استیل ضد حساسیت استفاده شده است. ساعت دارای طراحی بدنه ای با رنگ طلایی است و به وسیله یک کلیپس که ضامن دارد بسته و باز می شود. ویژگی جذاب دیگری که این ساعت دارد قدرت ضد آب بودن بسیار زیاد آن است که تا سه متر می تواند حفظ شود. ساعت مچی مردانه رومانسون، موارد استفاده گسترده ای دارد که شما می تواند آن را همراه با کت و شلوار رسمی مردانه تان با تیپ رسمی ای که به شما شخصیت بیشتری ببخشد و هم چنین با پوشش عادی روزمره تان نیز بپوشید.

۳ـ ساعت مچی مردانه مدل عقربه ای کلاسیک Citizen

این ساعت مردانه را کمپانی سیتیزن تولید می کند. این ساعت بدنه آن از نوعی استیل ساخته و پرداخته شده که ضد زنگ زدن باشد. شیشه صفحه آن جنس اش از یاقوت است که فرم و شکل آن دایره ای بوده و زمینه ای سیاه رنگ دارد. بند این ساعت نیز با همان کلیپس ضامن دار بسته می شود و در مسئله مقاومت در برابر آب، این ساعت قادر است تا در اعماق ده متری آب نیز داخل اش خیس نشود. از موارد ویژه این ساعت تقویم روزشماری  است که قابلیت نشان دادن اعداد به صورت شب نما را نیز دارد. این ساعت انتخاب بسیار مناسبی برای کاربردهای روزانه و هم چنین همراه کردن با لباس های رسمی و مهمانی ها و قرارهای کاری  است.

۴ـ ساعت مچی بند چرم مردانه مدل عقربه ای Cartier

این نوع ساعت فقط یک نمونه از ساعت های کمپانی Cartier است. این ساعت نیز بدنه آن طوری طراحی شده که ضد حساسیت باشد و از استیل ضدحساسیت ساخته شده است. بند این ساعت چرم است و رنگ آن قهوه ای است. این ساعت هم مانند نمونه های قبلی با همان کلیپس دارای ضامن بسته می شود. قاب این ساعت رنگ آن رز طلایی است و فرم آن برخلاف نمونه های قبلی که همگی دایره ای بودند مربعی شکل است و رنگ آن نیز نقره ای است. این ساعت گزینه بسیار مناسبی برای همراهی با پوشش های هم روزانه و هم مردانه رسمی است. این ساعت نیز ضد آب بوده و عمق حد آن پنج متر است. این ساعت دارای تقویم نیز هست.

۵ـ ساعت مچی مردانه مدل بند فلزی (حصیری) Skmei

بدنه این ساعت از جنس فلزی است که بند آن را نیز از همان ماده با همراهی آلیاژ روی ساخته اند. این ساعت دارای قابی با طرح رز طلایی است و بدنه آن رنگی سیاه دارد. طراحی صفحه آن حالتی دایره ای دارد که رنگی مشکی آن را دربرگرفته است. از ویژگی های این ساعت دارابودن تقویم روزشمار و ضدآب بودن تا عمق سه متری است. این ساعت نیز به وسیله یک کلیپس دارای محافظ بسته می شود. این ساعت را کشور چین تولید می کند و می توانید آن را برای اماکن و مناسبت های مختلف مانند مهمانی ها، استفاده روزانه، پوشش اداری و محل کار و پوشش های رسمی آقایان استفاده کنید.

۶ـ ساعت مچی مردانه قاب طلایی بند چرم عقربه ای Casio

این ساعت را مارک مشهور و خوش نام کاسیو که متعلق به کشور ژاپن است تولید می کند. استیل جنس بدنه قاب این ساعت را می سازد که دارای رنگی طلایی و متالیک بوده و با بندی چرمی به رنگ مشکی همراه می باشد. طراحی صفحه آن به صورت دایره ای می باشد. از ویژگی های این ساعت می توان به تقویم  روزشمار و قدرت ضدآب بودن آن تا عمق پنج متر اشاره کرد. این ساعت نیز به وسیله همان کلیپس ضامن دار باز و بسته می شود که می توانید آن را با پوشش های مردانه، مجلسی و برای ادارات و محل کار و حتی ورزشی استفاده کنید.

۷ـ ساعت مچی نگین دار فلزی Walar


راهنمای ست کردن ساعت با استایل رسمی

این ساعت که دور  و اطراف و داخل صفحه آن سراسر نگین کاری است دارای هم بدنه و هم بندی به رنگ نقره از جنس استیل است. این ساعت صفحه دایره ای اش همان طور که گفته شد داخل اش با نگین های الماسی زینت شده است. ساعت بندش به وسیله کلیپس ضامن دار بسته می شود. این ساعت مانند برخی دیگر ساعت های قبلی حالت شب نما در طراحی خود دارد که در این ساعت این ویژگی برای عقربه های آن در نظر گرفته شده است. این ساعت برای پوشش های رسمی، روزانه و مهمانی ها می تواند پاسخگو باشد.

۸ـ ساعت بند چرم عقربه ای مردانه kaxina

بدنه  و قاب این ساعت نیز به منظور حفظ حالت ضد حساسیتی، از استیلی با این ویژگی با رنگ طلایی یا رز طلایی ساخته شده است. این ساعت که در کشور چین تولید می شود، در واقع متعلق به کشور ژاپن است. این ساعت بندش چرمی است و از یک چرم بسیار اعلا در ساخت آن استفاده شده است. موتور ساعت را کوارتز تشکیل داده  و صفحه آن دایره ای  است و داخل آن رنگی صدفی مشاهده می شود. این ساعت برخلاف دیگر ساعت ها که با کلیپس بسته می شدند، ساختی کلاسیک تر داشته و با سگک بسته و باز می شود. این ساعت یک طراحی فلکسبل و منعطف دارد که آن را برای همراهی کردن با انواع پوشش های شامل رسمی، ورزشی، کاری و مهمانی مناسب و متناسب می کند.

۹ـ ساعت مچی مردانه طرح کلاسیک Abiu

بدنه این ساعت را یک قاب فلزی تشکیل می دهد که بند ساعت را که ساختی چرمی دارد همراهی می کند. این ساعت صفحه اش به صورت دایره ای طراحی شده و رنگ بندی آن سفید ساده است. قاب دوری این صفحه را نیز یک رنگ طلایی تشکیل داده است. این ساعت را شما می توانید در مجالس رسمی و با کت و شلوار مردانه استفاده کنید.


نظرات کاربران