;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای خرید پلوپز

1399/1/10 - 12:21 بعد از ظهر

عضو جدا نشدنی سفره ما ایرانی ها، برنج می باشد و جای خودش را میان وعده های غذایی مان ثابت نموده است. ممکن است درست کردن برنج جزء معمولی ترین و ساده ترین کارها در آشپزی محسوب شود ولی حقیقت این می باشد که مناسب پختن برنج اثر تعیین کننده ای در کیفیت آن دارا  می باشد و شاید مناسب ترین نوع برنج نیز اگر به درستی پخته نشود، امکان دارد قابلیت خوردن نداشته باشد! درصورتی که تمایل دارید خیال تان از پخته شدن بدون دردسر و درست برنج آسوده گردد و مدت زمان بسیاری صرف آن نکنید، قادرید آن را به دستان بامهارت یک پلوپز مناسب واگذار کنید! در این قسمت با شما درباره نکته هایی که لازم است پیش از بررسی مدل های گوناگون پلوپز و خرید آن بدانید، بیشتر توضیح می دهیم. همراه ما بمانید.

اندازه پلوپز


نخستین موردی که پیش از خرید پلوپز لازم است تصمیم تان را در رابطه با آن بگیرید این مورد است که چه ظرفیتی را دارا باشد. واحد سنتی به منظور اندازه گیری حجم دانه های برنج، فنجان می باشد. به طورمعمول به منظور مشخص نمودن ظرفیت پلوپزها نیز از این واحد بهره می برند. البته واحد لیتر نیز به منظور اندازه  گرفتن آن به کار گرفته می شود. مثلاً 1.8 لیتر تقریباً هم ارز می باشد با ۱۰ فنجان. ظرفیت اکثر پلوپز ها به طور میانگین از ۳ الی ۱۰ فنجان می باشد. البته درصورتی که نیازتان از ۱۰ فنجان نیز فراتر می باشد مدل هایی با گنجایش ۱۲ لیتر نیز قادرید پیدا کنید. پلوپز هایی که گنجایششان ۳ فنجان می باشد برای یک الی سه نفر کافی می باشد. ولی درصورتی که جمعیت خانواده  شما فراتر از سه نفر می باشد و یا جزء کسانی هستید که میهمانی زیاد می دهند، مجبورید دنبال پلوپزهایی با گنجایش بیشتر بروید. توجه کنید که هر فنجان تقریباً برای یک نفر مناسب می باشد و به طور معمول پلوپزی که ۱۰ فنجان ظرفیت دارد، به اصطلاح ۱۰ نفره می باشد.

نوع پلوپز


مورد بعدی که لازم است درباره اش تصمیم بگیرید این می باشد که تمایل دارید پلوپز مد نظرتان به طور دقیق به کدام نیاز از نیازهای شما پاسخ دهد. آیا پلوپزی می خواهید که تنها برای تان یک پلوی معمولی درست بکند؟ یا وسیله ای می خواهید که نقش یک بخار پز و آرام پز نیز برای تان بازی کند تا به کمک آن قادر باشید سایر غذاها را نیز درست کنید و سایر مواد غذایی مثل گوشت، ماهی و یا سبزیجات را نیز بخارپز بکنید.

درصورتی که در کنار پختن برنج یک بخارپز یا آرام پز نیز می خواهید ولی محیط آشپزخانه  شما پاسخگوی چند وسیله مختلف نمی باشد، چاره  کارتان برگزیدن پلوپزی چندکاره می باشد! البته دقت کنید که برای چنین وسیله ای لازم است پول بیشتری نیز پرداخت فرمایید. بنابراین پیش از خرید توجه کنید که کارکردهای دیگر وسیله نیز به دردتان می خورد یا نه.


صفحه نمایش پلوپز

بانوان شاغل مناسب تر می باشد پلوپزهایی را به کار بگیرند که نمایشگر داشته باشند تا با تنظیم درجه حرارت وزمان با آسودگی خاطر خانه را ترک کنند. تایمرهای روی وسیله نیز مدت زمان باقی مانده پخت را نمایان می سازند.

هزینه مورد نیاز به منظور خرید مناسب ترین پلوپز

نخستین نکته ای که لازم است در زمان خرید پلوپز مورد توجه قرار بدید، بودجه است. پلوپز با قیمت های متنوعی درون بازار موجود می باشد که هر یک، متناسب با امکاناتی که دارند، مختلف می باشند. برند تولید کننده پلوپز هم مهم می باشد. لازم است دقت کنید که خرید پلوپز از برندی آشنا سبب می گردد تا خاطرمان از جهت خرید آسوده گردد. ولی مناسب تر می باشد پیش از خرید وسیله به ویژگی های آن دقت کنید چون در این صورت قادرید بگویید که مناسب ترین وسیله مورد نیاز خودتان را خریداری نموده اید.


خرید پلوپز برای طرفداران ته دیگ، واجب است!

درصورتی  که جزء طرفداران پروپاقرص ته دیگ می باشید باید به شما این مژده را بدهیم که با این وسیله قادرید به سادگی ته دیگ های خوش طعم بخورید. شما می توانید مقدار برشتگی این وسیله را به سادگی معلوم کنید.

با تنها یک تیر، چند هدف را بزنید!

وسایل خانگی که به بازا ر وارد می شوند، چند ویژگی را دارا هستند. در حقیقت علاوه بر جنبه مصرفی، این امکان را به افراد نیز می دهند که با یک بار پول خرج کردن چند وسیله گوناگون را در خانه دارا باشند. پلوپز هم از این قاعده استثنا نمی باشد. علاوه بر پخت برنج قادرید حلیم و پاستا و کیک هم تهیه کنید و قادرید بخارپز کردن مواد غذایی را نیز به کمک این دستگاه انجام بدهید. در زمان خرید این وسیله توجه کنید که پلوپز شما این مزایا را دارا باشد.

ویژگی بخارپز در مناسب ترین پلوپز

همینطور که در بالا اشاره کردیم درصورتی که در رژیم غذایی می باشید مناسب تر می باشد وسیله ای به کار بگیرید که توانایی بخارپز کردن را دارا باشد، شما به کمک بخارپز کردن قادرید به سادگی سبزیجات را بخارپز نموده و بخورید. برای این کار ظرف ویژه دارای سوراخی موجود است که وظیفه بخارپز نمودن را انجام می دهد.

پلوپزها یک ویژگی به اسم سیستم گرمکن را دارا می باشند، بدین شکل که پس از تمام شدن پخت غذا بدون از دست رفتن خاصیتش، غذا را گرم نگه می دارند. این موضوع سبب می گردد تا شما در همه حال غذای گرم بخورید.

رنگ و جنس ظرف پلوپز چگونه باشد؟

معمولاً ظرف هایی را که به منظور پلوپز انتخاب می کنند از جنس تفلون و یا روحی هستند. تفلون چون نچسب می باشد، طرفداران بیشتری را دارا می باشد. علاوه بر موارد ذکر گشته تیره رنگ بودن پلوپز مناسب تر می باشد چون پلوپزهای سفید رنگ پس از مدت زمان کمی زرد رنگ گشته و ظاهر زیبایشان  از بین می رود. درصورتی که از پلوپزهای با رنگ سفید بهره می گیرید باید پس از هر دفعه به کارگیری  آنان را خوب بشویید. مناسب تر می باشد دنبال رنگ های تیره بگردید! از آنجایی که پلوپز وسیله ای می باشد که امکان دارد در طی هفته چندین دفعه آن را به کارگیرید ، مناسب تر می باشد رنگ بدنه تقریباً تیره  باشد. چون درصورتی که رنگ بدنه اش روشن باشد به علت دفعات زیاد استفاده امکان دارد رنگ آن در طی زمان تغییر یافته و یا رد لکه ها  بر روی آن باقی بماند.


فایده آرام پز چیست؟

آرام  پز دستگاهی می  باشد که هم قادرید آن را به طور جداگانه خریداری نموده و هم اینکه یک پلوپز بگیرید که شامل یک آرام پز باشد. این وسیله ممکن است یکی از دوست داشتنی ترین وسایلی باشد که بانوان آن را به کار می گیرند. آرام پز این شانس و فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا بدون سرزدن پی درپی به غذا قادر باشید به کارهایتان رسیدگی کنید و در زمان تعیین شده غذای خود را میل فرمایید. آرام پزها ظروف مختلفی را دارا می باشند،  مناسب ترین انتخابی که شما قادرید در هنگام خرید آرام پز برای خود متصور باشید این می باشد که مدلی را برگزینید که کف آن پوشیده و ساخته شده توسط سرامیک باشد. این نوع کفه شستشوی ساده ای را برایتان به همراه دارد و هر وقت که علاقه داشتید قادرید غذایی که در آن مانده را درون همان ظرف بدون اینکه نگران آسیب دیدن غذایتان باشید، درون ظرف قرار دهید.

نکته هایی مهم درباره خرید پلوپز

 بعد از این که با توجه به نکات قسمت قبلی اندازه و نوع پلوپزتان را برگزیدید، مناسب است که پیش از خرید پلوپز موارد زیر را نیز مد نظر قرار بدهید: بخش خارجی بدنه این وسیله نباید داغ گردد. درصورتی که کیفیت ساخت پلوپز مناسب نبوده باشد امکان دارد گرمای آن به بدنه بیرونی نیز انتقال یافته و سبب گردد شما نتوانید به سادگی با آن کارتان را انجام دهید. این مشکل حتی امکان دارد سبب سوختگی انگشتانتان نیز بگردد. شست  وشوی ظرف درون پلوپز راحت و ساده باشد. به دو نکته توجه کنید؛ نکته اول اینکه ظرف پلوپز قابلیت جدا شدن را داشته باشد (که در بیشتر پلوپز ها بدین شکل می باشد) و نکته دوم اینکه جنس آن به نحوی باشد که برنج به آن نچسبد که هم شست وشوی آن ساده و سهل باشد و هم ته دیگ خوشمزه و خوش رنگی که این وسیله برای شما مهیا کرده به سادگی از ظرف جدا گردد.


مناسب تر می باشد پلوپز مد نظرتان دارای گرم کن و تایمر باشد. وجود تایمر به شما این اجازه را می دهد که آغاز کار وسیله را برای هر ساعتی که دوست دارید تنظیم کنید. گرم کن نیز پس از مهیاشدن غذا آن را برای  شما گرم نگه می دارد تا تشریف بیاورید و آن را میل فرمایید! به این صورت هم قادرید وقت تان را به درستی مدیریت کرده و هم زمانی که تمایل دارید غذا را میل کنید، باکیفیت، گرم، تازه  و مهیای خوردن باشد.

به کارگیری آن راحت باشد. شاید مهم ترین علت به منظور خریداری یک پلوپز این موضوع باشد که یک عمل مداوم را راحت تر می کند. درصورتی که کار کردن با تنظیمات پلوپز دشوار باشد علت اصلی خرید آن مورد سوال قرار می گیرد! بنابراین پیش از خرید توجه کنید که کار کردن با مدل مد نظرتان دشوار نباشد. درصورتی که وسیله مد نظرتان دفترچه راهنمای جامع و کاملی با خود همراه داشته باشد که چه بهتر!

جنس ظرفی که برنج تان را درون آن دم می کنید از چیست؟ این نکته که جنس ظرف پلوپز از چه باشد به طور مستقیم با کیفیت پخت و سادگی شست  وشو مرتبط است. خیلی از مشتریان دوست دارند که ظرف پلوپز از جنس استیلی که درمقابل زنگ مقاوم است و دارای روکش نچسب است، باشد که علاوه بر دوام خوب، همان گونه که مطرح کردیم شست وشوی آن ساده تر می باشد. البته لازم است به کیفیت مواد نچسب به کار گرفته شده در ظرف نیز توجه کنید. امکان دارد جنس بدنه ظرف مناسب بوده ولی روکش نچسب آن به سرعت خراب شده و مشکل ساز گردد.

درصورتی که ته دیگ برای  شما با اهمیت می باشد دنبال مدل هایی بروید که این  کار را مناسب تر انجام می دهند. وسایلی که حالت های متنوعی برای رنگ ته دیگ دارا می باشند و تمرکز زیادتری روی آن دارند را مورد نظرتان قرار بدهید. بعضی از افراد اعتقاد دارند که برندهای ایرانی در درست کردن ته دیگ از جاهای دیگه موفقیت بیشتری دارند. آن ها می گویند از آنجایی که ته دیگ میان مردم ایران طرفداران بسیار زیادی را دارا می باشد، برندهای ایرانی بر روی کیفیت ته دیگ درست شده توسط وسایل  تولیدی شان، متمرکز بوده اند.

پلوپزی را برگزینید که دارای ماندگاری باشد. پلوپز یک وسیله پرکاربرد می باشد که بسیار به کار گرفته خواهد شد. درصورتی که شما نیز بسیار برنج درست می کنید لازم است توجه کنید که وسیله ای را برگزینید که ماندگاری زیادی را دارا باشد. مناسب ترین راه به منظور درک مقدار ماندگاری یک پلوپز، این می باشد که به نظرات خریداران آن دقت کنید. می توانید از آشنایان و دوستانی که پلوپز دارند نیز سوال کنید که در زمانی که با وسیله شان کار کرده اند از کارآیی و دوام آن راضی بوده اند یا خیر.