;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

بهترین مانیتورهای سال 2019

1398/11/22 - 6:44 بعد از ظهر

آن قسمتی از کامپیوتر که خروجی را نمایش می دهد مانیتور است. البته با کیفیت بودن این وسیله اثر خاصی بر کارایی وسیله نخواهد داشت. اما با توجه به کاری که می خواهیم بکنیم، خواهد توانست به طور وسیعی در چگونگی عملکرد ما موثر می باشد. مخصوصا اگر عملکرد ما خیلی مهم و حساس و همچنین در آن سرعت زیاد و دقت حرف اول را بزند. مانند فعالیت گرافیکی یا گیمینگ و غیره.

بعلاوه کاربرد مانیتور با کیفیت و مناسب بخصوص جهت استفاده ی کسانی که وقت زیادی پشت سیستم هستند، خیلی لازم است. زیرا که به جز نمایش با کیفیت، خیلی از اشعه های مضر برای بدن را با فناوریهای جدید فیلتر می نمایند. این در حالی است که مانیتورهای نامرغوب و بی کیفیت این امکانات را ندارند و پس از مدتی به بدن ضررهای جبران نشدنی بزنند.

در اینجا می خواهیم به شما ویژگی های مانیتور باکیفیت و بعضی از مدرن ترین مانیتورهای با کیفیت در سال 2019 میلادی، معرفی کرده و چند نکات در مورد ویژگی های برجسته و حوزه استفاده از آن ها را به شما بگوییم.

بااهمیت ترین موارد درانتخاب مانیتور استاندارد

1- اندازه مناسب

اغلب اندازه مانیتور برجسته و با اهمیت ترین موردی می باشد که نظر بیشتر مصرف کنندگان را به خود معطوف می نماید. اگرچه این مورد از خیلی موارد مانند محیط کار، سلیقه، هدف از خرید، مقدار هزینه و غیره نشآت می گیرد. اگرچه بیشتر مانیتورهایی که در حال حاضر در فروشگاه ها می بینیم، دارای اندازه 19 اینچ بیشتر هستند. ولی دقت نمایید که نمایش باکیفیت در مانیتورهای 23 اینچبه بالا در مقایسه با دیگر مانیتورها بهتر می باشد. باید گفت که اغلب کارشناسان و مردم متخصص دراین حوزه، اندازه های 24 تا 27 اینچ را توصیه می نمایند، را این اندازه ها اغلب جهت انجام بیشتر امور ایده ال و مورد استفاده هستند و اگر نه مانیتور را جهت هدف و کاری باید انتخاب کنید که ویژگی های مخصوصی را بخواهد.

2- رزولوشن

مقدار رزولوشن یعنی تعداد پیکسل هایی که موجود بر روی مانیتور که با نشان دادن نقاط رنگی تصاویر را ترسیم و نمایش می دهند. پس معلوم است که هر چه تعداد رزولوشن بیشتر باشد، تصاویر نشان داده شده دقیقتر و با جزئیات می باشد. بیشتر مانیتورهای مدرن دارای پیکسل های HD و Full HD هستند. البته جدیدا خبرهایی درمورد تولید مانیتورهایی با پیکسل 4K و یا 6K به بازار به گوش می رسد. در هر صورت باتوجه به تمایز قیمت خیلی پایین میان مانیتورهای Full HD و HD و همچنین قیمت زیادی که مدل های 4K و 6Kدارا می باشند، توصیه ما این است که مدل Full HD را تهیه نمایید. هرچند اگر در در مورد بودجه محدود هستید واگرنه هر چه قیمت بالاتر کیفیت هم بیشتر.

3- زاویه دید بالا

همانگونه که از نام آن معلوم است، زاویه ای است که شما می توانید در چارچوب آن تصاویر مانیتور را بی هیچ مسئله ای ببینید. یعنی اندازه ی زاویه ای که فرد می تواند موقع کاربرد مانیتور از دید مستقیم منحرف  و تصویر خروجی را با همان کیفیت خود ببیند و قادر باشد تصاویر را جدا نموده خوب تماشا نماید. این نمور اغلب برای افرادی مورد استفاده می باشد که همواره مانیتور را مستقیما نگاه نمی کنند و احتمال جابه جا شدن آنها زیاد است. ولی به طور کلی دارا بودن پهنای زاویه دید مانیتور یعنی اینکه صفحه مانیتور دارای کیفیت و رزولوشن بالایی است.

4- مات یا براق بودن صفحه نمایش

اگر پنل نمایش شما براق باشد، در فضایی که دارای نور زیادی می باشد، منعکس شدن نور از  مانیتور، سبب ایجاد اختلال چشمتان نسبت به پنل خواهد شد. اگر در فضایی پر نور به مانیتور می خواهید نگاه کنید، پس باید پنل مانیتور مات باشد. اگرچه این نکته امکان دارد در بعضی از مانیتورهای مدرن وجود نداشته باشد. زیرا بعضی از مانیتورهای مدرن، به دلیل دارا بودن لایه جاذب بازتاب، موقع براق بودن پنل مانیتور، هرنوع بازتابی را کم و یا از بین می برد تا اذیت و آسیبی به چشم بیننده و  تصویر خروجی وارد نشود.

5- پایه های مانیتور

این بخش اغلب دارای 2 گونه طراحی می باشند. که در بعضی از مانیتورها به شکل ثابت است که به آنها پایه ثابت می گویند و بعضی از آنها دارای پایه های انعطاف پذیر و متحرک می باشد و دارای عمکردهایی مانند تنظیم بلندی، حتی تنظیم زاویه عمودی چرخش افقی و غیره هستند. بنابراین در این جا بی توجهی به پایه مانیتور و انتخاب یک مانیتور پایه ثابت، اگر به عوض کردن زاویه مانیتور و مطابقت دادن آن با کار خود نیاز دارید، امکان دارد شما را اذیت نماید. بعلاوه امکان دارد شما دوست داشته باشید، مانیتور را بر روی دیوار نصب کنید.پس در این صورت هم به اهرم های فلزی پشت آن باید دقت نمایید. زیرا که بعضی از مانیتورها این براکت را ندارند و در این صورت نمی توان آن را روی دیوار نصب نمی شود.


6- درگاه ها

اغلب به این دلیل که درگاه ها درصد بالای سیستم ها و مانیتورهای باکیفیت VGA را در برگرفته اند مسئله ای به وجود نمی آورند. اما نکاتی هستند که طراحان مانیتورها، با دقت به استاندارد مدرن استفاده از درگاه جدید که پورت DVI  است، این پرت را حذف می کنند. برای همین اگر می خواهید مانیتورتان را به سیستم قدیمی وصل کنید، توجه نمایید که مانیتور باید دارای پورت VGA باشد. بعلاوه بهتر است در مورد پورت DVI بدانید که درگاه  مورد نظر این وسایل مدرن را برای مشتریان مهیا می سازد مثلا این که با استفاده از آن قادرید مانیتور را به سیستم های گوناگون از جمله کنسول های بازی وصل کنید. بعلاوه پهنای باند این پورت هم همانند دیگر استاندارد های مدرن زیاد بوده و بستر انتقال داده های HDR و غیره را هم خیلی خوب مهیا می سازد. بعلاوه پورت VGA این امکانات را ندارد و فقط قادر است محتوای تصویری را، آن هم در محدوده خیلی کمتر از پهنای باند، انتقال دهد.

اقسام درگاه هایی که امکان دارد در این مانیتور عرضه شوند

ولی اگر مانیتوری تهیه نموده اید که از پورت VGA برخوردار نیست و سیستمتان هم قدیمی می باشد، اصلا نگران نباشید. زیرا این مشکل به راحتی و با یک تبدیل برطرف می شود. ولی همانگونه که برای خرید تبدیل باید هزینه اضافی پرداخت، پس از همان اول باید موقع خرید مانیتور، پورت های آن را نگاه کنید.


10 نوع از ایده آل ترین و با کیفیت ترین مانیتورهای سال 2019

1- مانیتور مدل Samsung C49HG90

در حقیقت این مانیتور (Samsung C49HG90) بسیار رویاییست. یک مانیتور بدون نقص و کامل که با دارا بودن تصویر عریض بر روی پنل 48.9 اینچ، در همان ابتدا شما را شگفت زده خواهد نمود. یک مانیتور که دارای 1.2 متر عرض است که با حالت خمیده خود قسمت زیادی از زاویه دید شما را در بر خواهد گرفت، به گونه ای که موقع کار با ممکن است احساس نمایید که درون رایانه اید و فضای سیستم عامل یا برنامه ای که می خواهید اجرا نمایید کاملا شما را دوره نموده است.

از جمله اطلاعات سخت افزار این مانیتور اندازه دقیق آن 381 × 525 × 1200 میلی متر می باشد و دارای وزنی در حدود 15 کیلو گرم است. که نسبت به اندازه های آن مناسب می باشد. بعلاوه این مانیتور دارای پنل VA می باشد که باعث می شود هم دارای شفافیت تصویر بالا و هم سرعت پاسخگویی عالی 1 میلی ثانیه ای باشد.

اگرچه این نوع مانیتور از شرکت سامسونگ تولید شده است که مدتی طولانی است به یک برند حمکران بر بازار وسایل تصویری معروف شده است، که البته این شهرت دور از انتظار نیست. فناوری دیگری که در این مانیتور به کار برده تکنولوژی Metal Quantum dot است. که باعث می شود این نمایشگر تصویرهایی با رنگ  طبیعی را نشان داده و احساس خیلی خوبی به مشتری می دهد.

اگر از کسانی هستید که با زیاد در پشت کامپیوتر می نشینند، این نمایشگر بسیار ایده آل می باشد، زیرا فناوری کاربردی در این نمایشگر کاملا از آسیب به چشمان شما جلوگیری می نماید و شما به هیچ وجه از ناحیه ی چشم به دلیل کاربرد سیستم در مدت طولانی احساس خستگی نمی کنید. بعلاوه اساس و روش وصل آن به نمایشگر جوری است که خواهید توانست نمایشگر را در هر زاویه ای بگذارید.

این نمایشگر دارای یک مشکل خیلی بزرگ می باشد، آن هم قیمت خیلی بالا و نجومی آن در ایران است که تهیه آن برای خیلی از ما می توان گفت نا ممکن می باشد. ( آخرین قیمت این کالا موقع نوشتن این متن تقریبا 22 میلیون تومان است). اما اگر قیمت برای شما اهمیتی ندارد، باید بگوییم که این مانیتور از هر لحاظ و برای همه ی کاربردها، انتخاب خیلی ایده آلی می باشد. هم جهت انجام امور حرفه ای و تخصصی، هم جهت انجان اقسام بازی ها و چه جهت تماشا کردن فیلم و غیره

2- مانیتور LG 34UC79G-B

این نوع مانیتور هم از مواردی می باشد که برای افرادی که گیم بازی می کنند بسیار ایده آل خواهد بود. همانگونه که از اسمش معلوم است، نمایشگر LG 34UC79G-B، تولید شرکت معروف ال جی است که قطعا به گوش همه خورده است و حتی شاید با بعضی از تولیدات آن آشنایید. بی شک مانیتورهایی که توسط این کمپانی ساخته شده اغلب از تولیدات پرطرفدار هستند. زیرا این شرکت کره ای همواره کالاهایش را استاندارد و با امکانات مناسب و همچنین ایده آل ترین قیمت عرضه می کند. قیمتهایی که با بودجه همه ی مردم می خواهد و باعث خواهد شد که بیشتر افراد جامعه طرفدار تولیدات گوناگون و متنوع این شرکت باشند.


این مدل مانیتور در سه اندازه 34 اینچ موجودند که پنل IPS در آنها بکار برده شده و از تخصصی ترین مانیتورهای طراحی شده تا به امروز توسط شرکت ال جی می باشد. پنل مورد استفاده در این نوع مانیتور موجب خواهد شد که رنگ ها به طور خیلی واقعی نشان داده شده و ما نمایش تصاویری عالی با کیفیت و طبیعی را در آن شاهد باشیم.

ساختار این مانیتور خیلی زیبا و جذاب می باشد. همچنین این مانیتور جهت اجرای برنامه های متنوع به طور مولتی تسکینگ خیلی ایده ال است و بروز رسانی و پاسخ گو بودن تصویر آن خیلی خوب می باشد. همه ی این موارد این مدل را به مانیتوری استاندارد جهت اجرای تخصصی اقسام بازی ها تبدیل می نماید.

3- مانیتور Asus PB287Q

این مدل مانیتور دارای 28 اینچ با پیکسل خیلی زیاد می باشد که برای استفاده جهت برنامه نویسی ایده آل ترین انتخاب محسوب می شود و آن را از ایده آل ترین گزینه ها می توان به شمار آورد. این نوع نمایشگر تقریبا 10.6 کیلو گرم است و دارای ساختار خیلی زیبا می باشد. به علاوه پیکسل قابل این مانیتور رزولوشن 2160×3840 است که دارای دقتی عالی در نشان دادن جزئیات می باشد.

از ویژگی های دیگر این نمایشگر نوع اتصال خواهد توانست به طور افقی و عمودی از آن استفاده نمایید. بعلاوه ارتفاع این مانیتور هم دارای قابلیت تنظیم می باشد و شما خواهید توانست آن را با توجه به شرایطتان آن را تنظیم کنید. علاوه بر این مدل مذکور از شرکت ایسوس دارای تکنولوژی Flicker-free می باشد که سبب خواهد شد مقدار زیادی از لرزش تصویر در این نمایشگر را کاهش دهد. در نتیجه این کار مانع خستگی چشم موقع کاربرد طولانی مدت از سیستم می شود.

4- مانیتور ASUS MX279H

این نوع مانیتور به همه فن حریف بودن مشهور می باشد و اگر که یک نمایشگر می خواهید که به همه ی نیازهایتان پاسخگو باشد، انتخابی خیلی ایده آل برایتان می باشد. این نمایشگر 5.2 کیلوگرم می باشد که محصول همکاری بین شرکت ایسوس و  Bang & Olufsen در اندازه 27 اینچ و اندازه پیکسل Full HD ساخته و تولید شده است و شاهد تکنولوژی چشمگیری در آن هستیم. مثلا روی کل پنل این نمایشگر بدون حاشیه، صفحه های AH-IPS را در بر گرفته است و همه ی پنل  روی پایه ای دایره ای قرار گرفته است.

بعلاوه در مورد ساختار این مدل باید بدانید که ASUS MX279H دارای ساختاری کاملا بی نقص خود در مسابقات Good Design برگزار شده در سال 2012 ، جایزه بهترین طراحی را بگیرد. باید گفت که کمپانی Bang & Olufsen در حوزه وسایل صوتی فعالیت می نماید و ممکن است به همین دلیل دو بلندگو را که در پشت نمایشگر مدل ASUS MX279H کارگذاشته شده است را شاهد باشیم و البته با دارا بودن قدرت خروجی 3 وات، صدای واضح، شفاف و کاملا با کیفیتی که تولید نموده طرفداران زیادی یافته است.


5- مانیتور Asus ROG Swift PG279Q

هنگامی که از سخت افزار قوی و استاندارد، تصویر و مانیتور مناسب و غیره صحبت می شود بی شک نام گیمینگ هم شنیده خواهد شد. زیرا گیمینگ اکنون به تفریحی همه گیر بشری مبدل شده است که همه ما چه به طور ابتدایی و چه به طور حرفه ای قسمتی از وقتمان را به این امر می گذرانیم. البته اگر شما گیمینگ را به طور ابتدایی و فقط جهت گذراندن اوقات فراغتتان انجام می دهید، زیاد به حساسیت در سخت افزار سیستم کاربردی و توان و سرعت آن نیازی ندارید. اما اگر گیمری حرفه ای می باشید و به بازی های رقابتی و مسابقات گیمینگ مشغولید، فرق می کند.

مدل Asus ROG Swift PG279Q نمایشگری می باشد که از هرنظری جهت گیمینگ تخصصی ایده آل می باشد و هر گیمری با کاربرد آن لذت می برد. به معنای دیگر اگر یک گیمر حرفه ای می باشید، این نمایشگر ایده ال شما خواهد بود. یک نمایشگر 7 کیلو گرمی دارای پنل 27 اینچی و تعدادپیکسل برابر 1440 × 2560 که جزئیات ریزتر ودقیق تری از تصویر تا 77 درصد را به شما نشان می دهد و با refresh rate بالای خود، شما را از شر هر نوع لگ و تاخیر در نمایش محتوای بازی رها می سازد.

بعلاوه این کالا ساختار خیلی زیبایی دارا بوده و دارای پایه ای خیلی شیک و انعطاف پذیر است. علاوه بر این ارتفاع این نمایشگر هم دارای قابلیت تنظیم می باشد و به راحتی می توان آن را به شکل های افقی و عمودی به آسانی به کار برد. این نمایشگر دارای فناوری ضد لرزش تصویر است که با نمایش تصویر ثابت تسلط شما بر بازی را فوق العاده بیتر می سازد.

6- مانیتور Dell S2718D

می توان گفت نمایشگرDell S2718D از زیبا ترین مانیتورهایی است که در بازار جهانی وجود دارد. ساختار ویژه و تک این نوع مانیتور همیشه طرفداران زیادی داشته و جالب توجه بسیاری بوده است. بعلاوه می توان به دلیل وجود حاشیه های خیلی ظریف آن، با کنار هم گذاشتن چند مانیتور احساس کنید که دارای یک مانیتور بزرگ می باشسد و از این تجربه لذت ببرید.


مورد دیگری که  درمورد این مانیتور وجود دارد دارا بودن کانکتور پیشرفته USB از نوع C است که می تواند تا 45 وات، توان وسایل را مهیا کند. بعلاوه وزن این مانیتور تقریبا 10.3 کیلو گرم می باشد که با توجه به دارا بودن ساختار باریک، سنگین است و این عجیب به نظر می رسد. بعلاوه اندازه این نمایشگر 27 اینچ است و صفحه نمایش آن 2560×1440 پیکسل با محدوده دینامیکی زادی است که می تواند تصاویر را خیلی با کیفیت و شفاف ، با رنگ های خیلی طبیعی نشان دهد.

7- مانیتور BenQ EW2770QZ

این مدل بسیار ایده آل گرافیست ها و طراحان است زیرا با 1440 × 2560 پیکسلی خود می تواند جزئیات خیلی ریز را نشان ندهد. این مدل در اندازه 27 اینچ ساخته و طراحی شده است، بعلاوه دارای تکنولوژی هایی مانند Flicker-Free و هم حسگرهایی می باشد که قادر است نور نمایشگر را به نسبت نور محیط کنترل کنند که تمامی این موارد در نهایت باعث خواهند شد تا به چشم فشار کمتری وارد شود و کار زیاد با این نمایشگر جهت استفاده برای چشمان شما خسته کننده نباشد. دقت زیاد در رنگ ها و نشان دادن جزئیات رنگ های طبیعی به همراه اندازه پیکسل کافی، باعث خواهد شد که تصاویر در این مانیتور با ریزترین جزئیات و دارا بودن کیفیتی حیرت انگیز و باورنکردنی نشان داده می شوند که طراحان با وجود پنل این مانیتور، طرح هایشان را با جزئیاتی که می خواهند و در نظرشان است، به انجام برسانند. باید این را هم بگوییم که BenQ EW2770QZ دارا وزنی برابر 5.9 کیلو گرم می باشد و اندازه های آن 198 × 460 × 613 میلی متر است.

8- مانیتور Dell SE2717H New Panel

این مدل مانیتور ساخت شرکت DELL دارای یک صفحه LED با زاویه دید خیلی عالی می باشد که قادر خواهد بود حد در زوایای تند افقی و عمودی، تصاویر شفافی را نشان دهد. این مدل نمایشگر 27 اینچ اندازه دارد و همچنین دارای پیکسل Full HD ( 1080 × 1920 پیکسل ) و بعلاوه وزنی برابر با 6.1 کیلو گرم می باشد. کارایی پنل این وسیله خیلی توانمند و پرقدرت می باشد  و تصاویر خروجی را به طور کاملا واضح، براق و شفاف شان خواهد داد همین کار باعث خواهد شد این نوع مانیتور جهت استفاده در همه ی  فضاها و تمامی محیط ها، بعلاوه شرایط نوری استاندارد مناسب و کاربردی باشد.

9- مانیتور Dell S2417DG

خیلی این نوع مانیتورها را به عنوان عالی ترین نمایشگر شرکت DELL می شناسند و از آن نام می برند. این مانیتور 24 اینچی که قادر است تصاویر را با کیفیت و شفافیت WQHD را در رزولوشن 2560 × 1440 پیکسل و بالاتر رفتن کیفیت تصویر ( refresh rate ) بالا را عرضه می کند. بعلاوه این نمایشگر هم مانند مدل Dell S2718D دارای حاشیه های خیلی ظریفی می باشد که آن را جهت کاربرد ایده آل و به شکل چند مانیتوری می سازد.

یکی از کارایی های دیگر این مدل نمایشگر برخورداری از عینک های سه بعدی Nvidia 3D Vision است، که می توان گفت خیلی جالب و جذاب می باشد. بعلاوه این نوع دستگاه نمایشگر خیلی برای گیمر ها ایده آل و مناسب می باشد که موقع کاربرد این نوع نمایشگر، شما خواهید توانست بدون این که به کارت های گرافیکی حرفه ای احتیاجی باشد، تجربه ای خیلی عالی از اجرای بازی های گوناگون را به دست آورید! که این کار با توجه به تکنولوژی G-SYNC موجود در این نوع مانیتورها در پنل نمایشی این نمایشگر انجام خواهد شد.


10- مانیتور HP VH240a

اگر نمایشگری با قیمت مناسب می خواهید، ممکن است نمایشگر HP VH240a دقیقا همان انتخابی باشد که در نظتان است.  این نمایشگر اقتصادی که طراحی کمپانی معروف و خوشنام HP می باشد، دارای 4کیلوگرم وزن می باشد و قادر است تصویری با کیفیت Full HD را نشان دهد.

البته این نوع مانیتور در مقایسه با دیگر نمایشگرهای رده بالا که در این متن تا به حال به آنها اشاره کردیم و یا حتی دیگر مانیتورهای همانند، خیلی مطرح نیست و حرفی برای گفتن ندارد. اما در بین نمایشگرهای معمولی و متوسط  با توجه به دارا بودن قیمت خیلی مناسب، ایده آل ترین انتخاب در بین مانیتورهای متوسط شناخته می باشد.

البته دقت داشته باشید که این نمایشگر را ما فقطا در صورتی توصیه می نماییم که شما برای  قیمت مانیتور دارای بودجه محدودی هستید و هم آن را جهت انجام امور معمولی مثل کارهای اداری احتیاج دارید ولی اگر قیمت برایتان مهم نیست و بودجه دارید، توصیه ما این است که مانیتورهای دیگری خرید کنید. بخصوص دقت نمایید که این کالا (مانیتور) اصلا جهت استفاده هایی مانند گرافیگ و طراحی، گیمینگ و غیره ایده آل نخواهد بود.

جمع بندی

در این متن به شما علاوه بر ویژگی های یک مانیتور خوب و ایده آل و استاندارد، تعدادی از باکیفیت ترین مانیتورها را هم که در بازار مدرن جهانی عرضه شده اند را معرفی نمودیم. تا شاید بتوانیم برای شما در راهنمایی تهیه ی یک نمایشگر استاندارد گامی برداشته باشیم. هرچند قطعا فقط این موارد تنها مانیتورهایی نمی باشند که در بازار موجودند ، بلکه انواع دیگری نیز موجودند که امکان دارد به نظر شما ایده آل تر و مرغوب تر باشند. که با راهنمایی های نامبرده در این متن، یافتن این مانیتور برایتان کار سختی نخواهد بود.