از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

نحوه عوض كردن بند اپل واچ ؛ چگونه بند اپل واچ را تعویض کنیم؟

چگونه بند اپل واچ را تعویض کنیم؟

اگر از اپل واچ استفاده می‌کنید، پیام واضحی را به دنیای پیرامون خود انتقال می‌دهید: شما از پیشرفته‌ترین محصول تکنولوژی عصر حاضر استفاده می‌کنید و سلیقه‌ای امروزی دارید. اما تعویض بند این ساعت می‌تواند شما را از استایل متداول نیز متمایز سازد. بنابراین، در این مطلب به این سوال پاسخ می‌دهیم که چگونه بند اپل واچ را تعویض کنیم؟

 

عوض کردن بند اپل واچ کار ساده‌ای است و در اینجا با مراحل آن آشنا خواهید شد. اما نکته مهم این است که چه بندی را برای ساعت خود انتخاب می‌کنید، که کاملاً به خود شما بستگی دارد. این مدل و رنگ بند است که تفاوت شما با دیگران را نشان می‌دهد.

 

بررسی سایز بند اپل واچ

تمام اپل واچ‌ها همراه با یک بند عرضه می‌شوند که می‌توانید آن را با سایز مچ دست خود منطبق کنید. اما واضح است که دنیای بندهای اپل واچ نیز به اندازه دنیای کاربران آن متنوع است. پس قبل از آموزش تعویض بند اپل واچ، لازم است ابتدا سایز آن را بررسی کنیم.

 

سایز بند هرکدام از مدل‌های اپل واچ می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین، در اینجا فهرستی از سایز بندهای این محصول را مطابق مدل‌های آن ارائه می‌دهیم:

 • اپل واچ سری 1: 38 میلی‌متر و 42 میلی‌متر
 • اپل واچ سری 2: 38 میلی‌متر و 42 میلی‌متر
 • اپل واچ سری 3: 38 میلی‌متر و 42 میلی‌متر
 • اپل واچ سری 4: 40 میلی‌متر و 44 میلی‌متر
 • اپل واچ سری 5: 40 میلی‌متر و 44 میلی‌متر
 • اپل واچ سری 6: 40 میلی‌متر و 44 میلی‌متر
 • اپل واچ سری 7: 41 میلی‌متر و 45 میلی‌متر

 

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه تفاوتی بین مثلاً بند 40 یا 44 میلی‌متری اپل واچ وجود دارد؟ این اعداد، در واقع، به سایز ارتفاع نمایشگر اپل واچ اشاره می‌کنند. توجه کنید که اپل واچ‌های بزرگ‌تر بندهای بلندتری دارند، اما در ساخت اپل‌های واچ‌های کوچک‌تر از بندهای کوتاه‌تری استفاده شده است.
 

تعویض بند ساعت اپل

 

آموزش تعویض بند اپل واچ

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چگونه بند اپل واچ را تعویض کنیم، لازم است مراحل پایین را به ترتیب انجام دهید.

 

بند قدیمی را جدا کنید

 

ابتدا باید بند قدیمی اپل واچ خود را جدا کنید. برای این منظور، مراحل پایین را انجام دهید:

 

 1. ساعت را بچرخانید تا دو دکمه نازک بیضی‌شکل ممتد را که جهت رهاسازی بند تعبیه شده‌اند، مشاهده کنید – یکی از آن‌ها در قسمت بالا و دیگری در پایین قرار دارد.
 2. مطمئن شوید که ساعت را محکم در دست نگه داشته‌اید یا آن را روی یک پارچه نرم قرار داده‌اید.
 3. هرکدام از دکمه‌های رهاسازی را فشار دهید و بند را به سمت چپ و راست تکان دهید تا از اپل واچ جدا شود.
 4. پس از اتمام کار، همین مراحل را برای جداسازی بند دیگر نیز تکرار کنید.

 

اگر با جدا کردن بند مشکل دارید، دوباره دکمه را به آرامی فشار دهید و فرایند را تکرار کنید. بعضی از بندهای اپل واچ به سادگی جدا می‌شوند، اما جداسازی تعدادی از آن‌ها نیاز به تلاش بیشتری دارد، به ویژه اگر چربی و چرک زیر آن تجمع کرده باشد، در این صورت پیشنهاد می‌کنیم ابتدا ساعت را تمیز کنید.

 

بند جدید را ببندید

 

اکنون که بند قدیمی را جدا کردید، نوبت آن است بند جدیدی را که تهیه کرده‌اید به اپل واچ خود ببندید. اگر به بند جدید خود نگاه کنید، یک پلاستیک کوچک را در مرکز آن مشاهده خواهید کرد. هنگامی که بند را جا می‌اندازید، این پلاستیک به داخل قفل کوچکی که در هردو طرف بدنه ساعت وجود دارد، وارد می‌شود و آن را محکم می‌کند.

 

بنابراین، بند جایگزین را برای قرار گرفتن در مکان خود فشار دهید و این کار را تا زمان شنیدن صدایی شبیه صدای کلیک ماوس ادامه دهید. با وجود این، اگر این توضیح کافی نیست و هنوز برایتان سوال است که چگونه بند اپل واچ را تعویض کنیم، پیشنهاد ما مطالعه مراحل پایین است:
 

سایز بند اپل واچ

 

 1. ابتدا باید بدانید که بند جدید را چگونه جایگزاری کنید. بعضی از بندها یک حلقه (loop) دارند و برخی دیگر پرهایی که ممکن است موجب دشوار شدن بستن بند شوند. اگر می‌خواهید یک بند حلقه‌دار را به اپل واچ خود ببندید، مطمئن شوید که هردو طرف آن با ساعت تنظیم شده‌اند.
 2. بند جدید خود را در شکاف مربوط به آن قرار دهید. به یاد داشته باشید که زمانی بند وصل شده است که صدای کلیک را بشنوید. بند را به دقت به اطراف بچرخانید تا مطمئن شوید کاملاً وصل شده است، اما توجه کنید که دکمه رهاسازی را رها کنید و سپس اتصال کامل بند را بررسی کنید. بند نباید هیچ تکانی بخورد.
 3. همین مراحل را در مورد بند سمت دیگر اپل واچ نیز انجام دهید.

 

به یاد داشته باشید که قبل از بستن ساعت به مچ دست خود، محکم شدن بند را دوباره بررسی کنید. اگر نحوه تعویض بند اپل واچ را به درستی انجام نداده باشید، این احتمال وجود دارد که ساعت بیافتد یا گم شود. بنابراین، پس از بستن ساعت نیز آن را روی مچ دست خود امتحان کنید.

 

جمع‌بندی

در اینجا به این سوال پاسخ دادیم که چگونه بند اپل واچ را تعویض کنیم. این کار ساده است و معمولاً می‌توانید بدون هیچ مشکلی آن را انجام دهید. کافی‌ست مراحل ارائه شده در این مطلب را به دقت انجام دهید. در پایان باید بگوییم که تعویض بند اپل واچ در عین سادگی، نیاز به دقت دارد، طوری که اگر آن را به درستی انجام ندهید، شاید باعث آسیب دیدن یا گم کردن ساعت شوید. پس در هنگام تعویض بند اپل واچ دقت لازم را داشته باشید.

نظرات کاربران