راهنمای خرید و معرفی بهترین برندهای ساندبار

بهترین مارک ساندبار موجود در بازار و راهنمای خرید آن

بسیاری از افراد علاقه دارند که در هنگام تماشای فیلم و یا گوش دادن به موسیقی صدا را با کیفیت بالا و زیادی بشنوند و برای آنکه این افراد بتوانند در هنگام گوش دادن به موسیقی و یا تماشای فیلم از صدای با کیفیت لذت ببرند لازم است که در کنار تلویزیون خود یک ساندبار داشته باشند تا بتوانند صدا را با کیفیت بالایی دریافت کنند از این جهت ضروری است که اگر بلندگو تلویزیون شما با محدودیت هایی روبه رو است، شما بهترین مدل ساندبار موجود در بازار را خریداری کنید و آن وقت در هنگام تماشای فیلم ها و سریال های مختلف و گوش دادن به موسیقی از با کیفیت بودن صدا لذت خواهید برد.

البته آن دسته از اشخاصی که به وجود ساندبار و صدای با کیفیت و بلند علاقه دارند به دلیل تنوع مدل های مختلف ساندبار موجود در بازار و همچنین به دلیل تنوع قیمت ها در هنگام خرید ساندبار با سردرگمی مواجه شده اند، اگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشند متوجه خواهید شد که بهترین مارک ساندبار کدام مدل ، از کدام کمپانی می باشد و هرکدام چه قیمتی دارند و آن وقت شما می توانید با توجه به بودجه تان بهترین مدل ساندبار موجود در بازار را خریداری کنید پس ادامه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید تا با بهترین و پرفروش ترین مدل های ساندبار موجود در بازار آشنا شوید.

 

نکاتی که قبل از خرید ساندبار باید بدانید

 

انواع ساندبار

1- ساندبار ساده ( بدون ساب ووفر جداگانه ): در اين ونوع ساندبار ها که « self-sandbar » هم ناميده مي شوند ، چند اسپيکر به صورت يکجا در يک ميله باريک قرار داده شده است . اين ميله بدون هيچگونه  دستگاه اضافي قابل استفاده است. اين نوع ساندبار بسيار پرطرفدار تر از نوع ديگر هستند و قیمت کمتری نیز دارند.

2- ساندبار با ساب ووفر جداگانه: اين نوع ساند بار که به همراه ساب ووفر جداگانه عرضه مي شوند ، صدايي با عمق و کيفيت بيشتر را در اختيار شما قرار مي دهند . معمولا ارتباط بين ساب ووفر و ميله بدون سيم برقرار مي شود ، لذا هيچگونه شلوغي در اين دستگاه ها ديده نمي شود .

 

ارزش خرید ساندبار

لازم است که بدانید اگر تلویزیون شما سیستم صوتی است مناسبی ندارد لازم است که حتماً به سراغ خرید ساندبار بروید. از مهمترین ویژگی های ساندبار این است که به آسانی توسط یک کابل به تلویزیون متصل می شود و در نهایت شما نیازی به کابل بلند ندارید و به این جهت وجود ساندبار بسیار مناسب است. البته همانند سایر لوازم الکترونیکی نیز ساندبار ها دارای نقطه های ضعف و قوت هستند اما به طور کلی وجود ساندبار ها برای شنیدن صدای با کیفیت بسیار ضروری می باشند.

از نقاط قوت ساندبار می توان به جمع و جور بودن آن، قابلیت حمل و نقل و سازگاری با ورودی های مختلف اشاره کرد. همچنین از نقطه ضعف های ساندبار این است که در مدل های ارزان قیمت، ساندبار اصلاً کیفیت مناسبی ندارد پس لازم است که شما در هنگام خرید به شرکت و برند تولید کننده ساندبار توجه داشته باشید تا بتوانید متناسب با نیازتان بهترین مدل ساندبار موجود در بازار را خریداری کنید.

 

تفاوت های از ساندبار و سینما خانگی

در ابتدا لازم است که بدانید سینمای خانگی به عنوان جایگزینی برای سیستم های صوتی استریو بود زیرا استانداردهای بسیار بالایی به ویژه دالبی در زمینه صدا را ارائه می داد. همان طور که می دانید سیستم صوتی خانگی دارای دو یا چهار جعبه صدا بوده که در نهایت نمی توانند صدای دالبی جدیدی را پخش کند و در نهایت سینمای خانگی توانست به خانه های بسیار زیادی راه پیدا کند. همانطور که می-دانید سینمای خانگی دارای یک ظاهر زیبا و مدرن است که برای اتاق نشیمن بسیار مناسب می باشد و کاربران می توانند تجربه صدای استاندارد را داشته باشند.

در رابطه با ساندبار نیز لازم است که بدانید اندازه دستگاه و هزینه ها نیز کمتر شود و قابلیت های ارتباطی نیز بیشتر شود ساندبارها به بازار وارد شدند. وجود سینماهای خانگی با تمام امکاناتی که ارائه می دادند با مشکلات زیادی مواجه بودند و فضای زیادی را اشغال می کنند. برای آن دسته از اشخاصی که دارای نشیمن کوچک تر بودن سیستم صوتی خانگی انتخاب مناسبی نبود، همچنین برای گوش دادن به موسیقی نیز سیستم صوتی خانگی گاهی صدا را به صورت استریو پخش می کرد به همین جهت ساندبار ها وارد بازار شدند.

 

اتصال ساندبار به تلویزیون

در این رابطه لازم است که بدانید هر یک از ساندبار ها ورودی دیجیتال متفاوتی دارند که بر اساس مشخصات فنی آن ساندبار است البته ساندبارها با فیبر نوری نیز در بازار موجود می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از تلویزیون ها دارای یک یا دو خروجی هستند که در نهایت کاربر می تواند متناسب با نیاز خود از ساندبار استفاده کند. همچنین لازم است که بدانید  ساندبارها می تواند سیگنال های استریو را با کیفیت بالایی منتقل کند اما صدایی که تولید می شود صدای فراگیر مناسبی نیست و در نهایت بعضی از ساندبار ها دارای ورودی و خروجی hdmi هستند که این ورودی بسیار مدرن و تنوع است و سبب می شود که صدا با کیفیت بالایی در اختیار کاربران قرار بگیرد و می توانید نهایت لذت را تجربه کنید.

 

ظاهرساندبار

به طراحی ظاهری ساندبار توجه داشته باشید. همانطور که می دانید ساندبارها در طرح ها و مدل های مختلف موجود می باشد و شما می توانید با توجه به مدل تلویزیون تان و سبک دکوراسیون منزل تان ساندبار مورد نظرتان را خریداری نمایید. علاوه بر این که ظاهر و طراحی ساندبار باید متناسب با محیط شما باشد طراحی ساندبار رابطه مستقیمی با کیفیت صدای تولید شده دارد و به همین جهت است که طراحی و ظاهر ساندبار حائز اهمیت می باشد.


ویژگی های ساندبار خوب

 

ریموت کنترل ساندبار

در بازار ساندبار ها در طرح ها و مدل های مختلفی موجود می باشند که هر یک از این مدل ها دارای امکانات متنوع هستند به عنوان مثال بعضی از ساندبار ها دارای ریموت کنترل می باشند و بعضی دیگر فاقد چنین امکانی هستند. لازم است که بدانید افزایش و یا کاهش میزان صدای بسیار نزدیک به وسیله دکمه های سیستم پخش خانگی سبب می شود تا میزان شنوایی شما کاهش پیدا کند. پس لازم است که در هنگام خرید ساندبار  ی خریداری کنید که دارای ریموت کنترل مجهز و قدرتمند باشد البته لازم است که بدانید اگر ساندبار خریداری شده ریموت کنترل از راه دور نداشت شما می توانید از کنترل تلویزیون نیز استفاده نمایید.

 

توجه به کانال های صوتی

توجه داشتن به کانال های صوتی سندبار در هنگام خرید از دیگر موارد مهمی است که باید حتماً به آن توجه کنید و در خرید سندبار این مورد را مد نظر قرار دهید. درواقع هر چقدر که سیستم صوتی شما کانال های بیشتری را پشتیبانی کند شما می توانید پرتوهای کوتاه و بلند محیط را با دقت بسیار بالایی بشنوید.

 

فضای ساندبار

از دیگر نکات مهمی که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید میزان فضایی است که قرار است ساندبار در آن استفاده شود. در واقع اگر شما ساندبار را برای پخش خانگی و یا محیط کار خریداری می کنید لازم است به عوامل گوناگون توجه داشته باشید. اگر محیطی که شما قرار است ساندبار را در آن جا بگذارید کوچک باشد خریداری کردن سینماهای خانگی بزرگ تنها هدر رفت پول است پس لازم است که شما در هنگام خرید به تناسب میان فضا و سانبار توجه کنید تا بتوانید متناسب با نیازتان بهترین ساندبار موجود در بازار را خریداری کنید.

 

صفحه نمایش ساندبار

این ویژگی همانند وجود ریموت کنترل در بعضی از ساندبار ها موجود می باشد و بعضی دیگر فاقد چنین امکانی می باشد پس لازم است که شما متناسب با سقف بودجه تان و نیازتان به این نکته توجه داشته باشید.

 

قیمت ساندبار

در هنگام خرید هر وسیله  ای حتماً باید به قیمت آن کالا توجه داشته باشید چرا که عوامل بسیار زیادی بر قیمت یک محصول تاثیرگذار هستند، ساندبار نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما باید بدانید که عوامل متعدد زیادی به روی قیمت ساندبار تاثیر دارد که می توان به تعداد بلندگو ها طراحی ساندبار، نوع سیستم صوتی و شرکت تولیدکننده توجه کرد که شما می توانید در هنگام خرید ساندبار متناسب با سقف بودجه خود و سلیقه تان و کاربرد مورد نظرتان بهترین ساندبار موجود در بازار را خریداری کنید.

 

مزيت هاي استفاده از ساندبار

ساند بار ها وسايلي ساده و در عين حال با کيفيت هستند . شما مي توانيد بدون هيچ دردسري در کمترين زمان آنها را به  تلويزيون متصل کرده و استفاده کنيد. همچنين مي توانيد اين دستگاه ها را به وسايلي غير از تلويزيون متصل کنيد و مورد استفاده قرار دهيد. ساندبار ها قابليت اتصال بيسيم به برخي از تلويزيون ها را دارند و شما مي توانيد بدون هيچگونه سيمي ، آنها را مورد استفاده قرار دهيد . همچنين ساندبار ها با دارا بودن رابط صوتي 3.5ميليمتري و همچنين امکان اتصال به بلوتوث ، قابليت اتصال به موبايل ، تبلت و دیگر وسایل صوتی و تصویری را دارند ومی توانند لذت گوش دادن موسيقي با صداي بلند و کيفيت عالي را براي شما به ارمغان بیاورند.

برخي از ساندبار ها بر اساس شيوه برگشت صدا از ديوار استفاده مي کنند . به طوري که چند اسپيکر آن ها با فرستادن صدا به سمت ديوار و سپس برخورد به ديوار و بازگشت صدا ، احساس مي کنيد که صدا ها از همه طرف به گوش شما مي رسند . به بيان ديگر يک ميدان صوتي سه بعدي را براي شما ايجاد مي کنند.

يکي ديگر از قابليت هاي ساندبار ها اين است که در هر کجا که بخواهيد قابل استفاده اند . البته بهتر است که ساندبار را در نزديکي تلويزيون استفاده کنيد . همانگونه که بلندگوي مرکزي سينماي خانگي بايد در زير تلويزيون نصب شود تا هماهنگي صدا با تصوير احساس شود ، ساندبار نيز بهتر است در زير تلويزيون نصب شود.

ساندبار ها معمولا داراي ريموت کنترل مختص به خود هستند که اين امر کنترل آنها را آسانتر مي کند.

همچنين ساندبار ها از امکان جالبي بهره مي برند و آن هم برجسته کردن و افزايش صداي مکالمات افراد است. به عنوان مثال هنگامي که در حال تماشاي فيلم هستيد ، صداي بازيگر را واضح تر و برجسته تر از ديگر صدا هاي محيط مي شنويد که اين امکان بر جذابيت فيلم مي افزايد.

 يکي از مشکلات ساندبار ها عدم توانايي در ايجاد صداي کامل دالبي است. زيرا در آن امکان چندکاناله بودن وجود ندارد.

به طور کلی ساندبار ها ، بلندگو هایی کم حجم و با کیفیت هستند که برای افرادی که فضای کمی دارند و یا از سیم کشی های متعدد راضی نیستند این امکان را فراهم می کنند تا با هزینه ای مناسب ، بهترین کیفیت صوتی را در اختیار داشته باشند.

 

بهترین مارک ساند بار کدام است؟

شرکت های تولید کننده بسیاری به تولید و طراحی ساندبار پرداخته  اند اما در میان سایر کمپانی های تولید کننده ساندبار چند شرکت و برند هستند که از بقیه سندبار با کیفیت تری تولید کرده اند که می توان به ساندبار ال جی، ساندبار سامسونگ، ساندبار سونی، ساندبار شیائومی و ساندبار انکر اشاره کرد.

ساندبار برند ال جی 

ساندبار ال جی سری s جی ۳ با توان خروجی ۳۰۰ وات

همان طور که می دانید این کمپانی ال جی در عرصه تولید لوازم الکترونیکی بسیار فعال است و همواره محصولاتی با کیفیت تولید می کند این ساندبار نیز در میان سایر ساندبار های تولیدی این کمپانی بسیار طراحی زیبایی دارد و با کیفیت می باشد. این ساندبار دارای توان خروجی ۳۰۰ وات است که سبب می شود صدای شنیده شده از آن بسیار با کیفیت و با وضوح بالایی باشد. در رابطه با اتصال ساندبار نیز لازم است که بدانید به طور بی سیم است و شما محدودیتی بابت کار نخواهید داشت. شما می توانید به آسانی این ساندبار را حمل نمایید چرا که وزن آن بسیار سبک می باشد.  در رابطه با اتصال این ساندبار لازم است که بدانید از طریق درگاه اپتیکال با تلویزیون اتصال پیدا می کند. همچنین اگر شما این نرم افزار را بروز رسانی کنید از طریق درگاه usb می توانید اتصال را انجام دهید. اگر شما به دنبال یک ساندباری هستید که طراحی زیبایی داشته باشد و کیفیت صدای تولید شده نیز مناسب باشد و فضای زیادی را اشغال نکد و متناسب با دکوراسیون منزل تان نیز باشد، لازم است که بدانید این ساندبار کمپانی ال  جی می تواند برای شما یک انتخاب مناسب و با کیفیت محسوب شود.

سینمای خانگی ال جی با توان خروجی ۱۲۰۰ وات

همانطور که در مطالب بالاتر نیز اشاره شد، کمپانی ال جی سالیان سال است که به تولید لوازم الکترونیکی می پردازد و توانسته میان کاربران طرفداران زیادی پیدا کند. در رابطه با این ساندبار لازم است که بدانید شامل دستگاه اصلی ساب ووفر اسپیکر وسط دو اسپیکر جلو و دو اسپیکر عقب است. همچنین این دستگاه دارای سیستم صوتی ۵. ۱ کانال اصل که می تواند صدا را به فرمت دالبی دیجیتال و با کیفیت بالا و به طرز سه بعدی پخش کند. همانطور که اشاره شد قدرت خروجی این ساندبار در حدود ۱۲۰۰ وات می باشد که صدای تولید شده کیفیت بالایی دارد. از دیگر قابلیت های این سینمای خانگی می توان به کارائوکه اشاره کرد. وجود این ویژگی سبب می شود که کاربران با یک دیسک جداگانه بتوانند به جای خواننده مورد علاقه خود آواز بخوانند و لذت خوانندگی را تجربه کنند.

 

ساندبار برند سامسونگ

ساندبار سامسونگ سری کا ۴۹۰ با توان خروجی ۳۰۰ وات

این ساندبار از پرفروش ترین و با کیفیت ترین ساندبار های تولیدی سامسونگ است که دارای توان خروجی در حدود ۳۰۰ وات می باشد. در رابطه با ویژگی های این ساندبار لازم است که بدانید صدا را با استفاده از سیستم صوتی ۲. ۱ کاناله که قادر به تولید صدای قدرتمند است و با دو بلندگوی استریو پخش می کند. همچنین این دستگاه دارای طراحی منحصربه فردی هست و ورودی ساندبار از نوع کابل نوری می باشد. 

ساندبار سامسونگ سری کا ۵۹۰ با توان خروجی ۳۲۰ وات

این ساندبار از محصولات تولیدی کمپانی سامسونگ است و توانسته توجه کاربران زیادی را به سمت خود جلب نماید و دارای توان خروجی در حدود ۳۲۰ وات می باشد که می تواند صدا را با وضوح بسیار بالای منتشر کند. این بار از نوع ۳. ۱ کانال می باشد و نوع اتصال آن به تلویزیون به طور بی سیم است و از بلوتوث نیز پشتیبانی می کند. لازم است که بدانید در میان سایر محصولات تولیدی کمپانی سامسونگ این مدل می تواند برای شما انتخاب بسیار مناسبی باشد پس خرید آن را از دست ندهید.


باکیفیت ترین مارک ساندبار

ساندبار برند سونی

ساندبار سونی سری s۲۰ آ

وجود این ساندبار در کنار تلویزیون سبب می شود که شما در هنگام تماشای فیلم و سریال های مختلف کیفیت صدای بسیار بالایی را تجربه کنید و غرق در جریان فیلم شوید. این محصول دارای ۲ ساب ووفر و سند بارشیک و پر قدرت است که دارای توان ۴۰۰ وات می باشد و همچنین مجهز به دالبی دیجیتال نیز است. شما می توانید به قسمت تنظیمات رفته و با انتخاب گزینه های مختلف صدایی را انتخاب نمایید که متناسب با فضا و فیلم یا موسیقی باشد که مشاهده می کنید. به عنوان مثال در حالت سینمایی صدا بین ساب ووفر ها در گردش است و در حالت ویس برای گوش دادن به اخبار و گزارش های ورزشی مناسب می باشد و اگر حالت نایت را فعال کنید صدا با حجم کمتر اما با وضوح بهتری به گوش شما می رسد. اگر شما به دنبال ساندبار  ی هستید که کیفیت بالایی داشته باشد و وضوح صدای شنیده شده از آن نیز عالی باشد و طراحی منحصر به فرد داشته باشد این ساندبار کمپانی سونی را از دست ندهید.

ساندبار سونی سری rt3 با توان خروجی ۶۰۰ وات

در رابطه با این ساندباری که کمپانی سونی تولید کرده است که بسیار حرفه  ای می باشد. لازم است که بدانید دارای توان خروجی در حدود ۶۰ وات است. ساندبار شامل ساب ووفر و دو بلندگو عقب هست که در نهایت صدایی بسیار با کیفیت تولید می کند و شما می توانید صدای تولید شده را با موضوع بسیار بالا در رابطه با تعداد کانال های خروجی این مدل لازم در حدود ۵. ۱ می باشد. این ساندبار از طریق درگاه usb به تلویزیون متصل می شود.

ساندبار سونی سری  rt۴۰ با توان خروجی ۶۰۰ وات

در رابطه با این ساندبار لازم است که بدانید دارای توان خروجی در حدود ۶۰۰ وات می باشد و صدایی بسیار با کیفیت تولید می کند و از قدرتمند ترین و پرفروش ترین محصولات کمپانی سونی است. این سیستم صوتی چهار تکه می باشد و طراحی منحصر به فردی دارد که به وسیله پورت های  hdmi و usb به دستگاه ها متصل می شود. اگر شما به دنبال ساندبار  ی هستید که کیفیت بالا و طراحی منحصر به فرد داشته باشد این ساندبار کمپانی سونی را از دست ندهید. 

 

ساندبار برند شیائومی

ساندبار شیائومی سری ۳۴ دی آ

اگر شما علاقه دارید که در هنگام تماشای تلویزیون موسیقی صدا را زیاد کنید لازم است که ساندبار خریداری کنید. چرا که وجود ساندبار سبب می شود تا صدای شنیده شده با کیفیت بالا و وضوح بسیار بالایی نیز به گوش برسد.

همانطور که می دانید ساندبار ها نسل جدید سینماهای خانگی هستند و به عنوان مکمل تلویزیون عرضه می شوند تا شما کاربران بتوانید صدا را با کیفیت بسیار بالایی بشنوید. همچنین لازم است که بدانید این سال ها فضای زیادی را اشغال نمی کند. این ساندبارها از با کیفیت ترین و زیباترین تولیدات کمپانی شیائومی است که مدت سابقه آن در حدود ۲۹ سال می باشد و سیستم صوتی این سند بار از نوع دو کانال است و توان مصرفی آن در حدود ۳۰ وات می باشد.

 

ساندبار برند جی بی ال

ساندبار جی بی  ال سری بار ۵. ۱

از دیگر ساندبار های مناسب و با کیفیت و خوش ساخت می توان به ساندبار جی بی ال اشاره کرد. درواقع این کمپانی در میان سایر کمپانی ها محصولات با کیفیتی تولید می کند و لازم است که بدانید این ساندبار دارای دو بلندگو می باشد که در دو طرف این دستگاه متصل شده است. در رابطه با این ساندبار لازم است که بدانید ماندگاری باتری هر یک از این بلندگوها در حدود ۱۰ ساعت می باشد و در صورت اتصال به ساندبار شارژ می شود. اگر شما به دنبال یک ساندبار با کیفیت هستید این مدل را از دست ندهید.

ساندبار جی بی ال سری ۹.۱ بار

در رابطه با این ساندبار لازم است که بدانید از جدیدترین و با کیفیت ترین تولیدات کمپانی جی  بی  ال است که مطابق با جدیدترین فناوری های روز دنیا طراحی شده است و دارای ویژگی های منحصر به فرد و متفاوتی می باشد که سبب شده تا این ساندبار در میان کاربران بسیار پرطرفدار باشد.

از ویژگی های این ساندبار می توان به قدرت صدای بالا، شفافیت و وضوح عالی فرکانس ها و دیگر امکانات آن اشاره کرد. لازم است که بدانید کمپانی جی بی  ال با تولید ساندبارهای خود تحولی عظیم  در صنعت سیستم های صوتی و سندبار ایجاد کرد که اگر شما از طرفداران ساندبار ها هستید لازم است که حتما این مدل را خریداری کرده تا از شنیدن صدای با کیفیتی که از این ساندبار پخش می شود لذت ببرید.

 

اگر شما از طرفداران ساندبار ها باشید به احتمال زیاد می دانید که ساندبار پخش کننده صوتی است. ساندبارها در طراحی ها و مدل های متفاوت موجود می باشد اما وظیفه ساندبار این است که صدا را با کیفیت بالایی پخش کند. البته به طور کلی ساندبار از نظر شکل ظاهری به صورت ستونی است و به طور افقی در کنار یا در جلوی تلویزیون قرار می گیرد و کارکرد آن به خاطر افزایش حجم و کیفیت صدای تلویزیون است. وجود ساندبار از این جهت ضروری است که بعضی از تلویزیون ها سیستم صوتی با کیفیتی ندارند و شما برای آنکه بتوانید صدای مناسب و با کیفیتی دریافت کنید لازم است که ساندبار را به طور جداگانه تهیه کنید. پس لازم است که در هنگام خرید ساندبار به نکاتی که در ادامه این مقاله اشاره می شود توجه کنید تا بتوانید متناسب با نیازتان و سقف بودجه تان بهترین ساندبار موجود در بازار را خریداری کنید.

 

نکاتی که قبل از خرید ساندبار باید بدانید

 

انواع ساندبار

1- ساندبار ساده ( بدون ساب ووفر جداگانه ): در اين ونوع ساندبار ها که « self-sandbar » هم ناميده مي شوند ، چند اسپيکر به صورت يکجا در يک ميله باريک قرار داده شده است . اين ميله بدون هيچگونه  دستگاه اضافي قابل استفاده است. اين نوع ساندبار بسيار پرطرفدار تر از نوع ديگر هستند و قیمت کمتری نیز دارند.

 

2- ساندبار با ساب ووفر جداگانه: اين نوع ساند بار که به همراه ساب ووفر جداگانه عرضه مي شوند ، صدايي با عمق و کيفيت بيشتر را در اختيار شما قرار مي دهند . معمولا ارتباط بين ساب ووفر و ميله بدون سيم برقرار مي شود ، لذا هيچگونه شلوغي در اين دستگاه ها ديده نمي شود .

 

ارزش خرید ساندبار

لازم است که بدانید اگر تلویزیون شما سیستم صوتی است مناسبی ندارد لازم است که حتماً به سراغ خرید ساندبار بروید. از مهمترین ویژگی های ساندبار این است که به آسانی توسط یک کابل به تلویزیون متصل می شود و در نهایت شما نیازی به کابل بلند ندارید و به این جهت وجود ساندبار بسیار مناسب است. البته همانند سایر لوازم الکترونیکی نیز ساندبار ها دارای نقطه های ضعف و قوت هستند اما به طور کلی وجود ساندبار ها برای شنیدن صدای با کیفیت بسیار ضروری می باشند.

از نقاط قوت ساندبار می توان به جمع و جور بودن آن، قابلیت حمل و نقل و سازگاری با ورودی های مختلف اشاره کرد. همچنین از نقطه ضعف های ساندبار این است که در مدل های ارزان قیمت، ساندبار اصلاً کیفیت مناسبی ندارد پس لازم است که شما در هنگام خرید به شرکت و برند تولید کننده ساندبار توجه داشته باشید تا بتوانید متناسب با نیازتان بهترین مدل ساندبار موجود در بازار را خریداری کنید.

 

تفاوت های از ساندبار و سینما خانگی

در ابتدا لازم است که بدانید سینمای خانگی به عنوان جایگزینی برای سیستم های صوتی استریو بود زیرا استانداردهای بسیار بالایی به ویژه دالبی در زمینه صدا را ارائه می داد. همان طور که می دانید سیستم صوتی خانگی دارای دو یا چهار جعبه صدا بوده که در نهایت نمی توانند صدای دالبی جدیدی را پخش کند و در نهایت سینمای خانگی توانست به خانه های بسیار زیادی راه پیدا کند. همانطور که می-دانید سینمای خانگی دارای یک ظاهر زیبا و مدرن است که برای اتاق نشیمن بسیار مناسب می باشد و کاربران می توانند تجربه صدای استاندارد را داشته باشند.

در رابطه با ساندبار نیز لازم است که بدانید اندازه دستگاه و هزینه ها نیز کمتر شود و قابلیت های ارتباطی نیز بیشتر شود ساندبارها به بازار وارد شدند. وجود سینماهای خانگی با تمام امکاناتی که ارائه می دادند با مشکلات زیادی مواجه بودند و فضای زیادی را اشغال می کنند. برای آن دسته از اشخاصی که دارای نشیمن کوچک تر بودن سیستم صوتی خانگی انتخاب مناسبی نبود، همچنین برای گوش دادن به موسیقی نیز سیستم صوتی خانگی گاهی صدا را به صورت استریو پخش می کرد به همین جهت ساندبار ها وارد بازار شدند.

 

اتصال ساندبار به تلویزیون

در این رابطه لازم است که بدانید هر یک از ساندبار ها ورودی دیجیتال متفاوتی دارند که بر اساس مشخصات فنی آن ساندبار است البته ساندبارها با فیبر نوری نیز در بازار موجود می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از تلویزیون ها دارای یک یا دو خروجی هستند که در نهایت کاربر می تواند متناسب با نیاز خود از ساندبار استفاده کند. همچنین لازم است که بدانید  ساندبارها می تواند سیگنال های استریو را با کیفیت بالایی منتقل کند اما صدایی که تولید می شود صدای فراگیر مناسبی نیست و در نهایت بعضی از ساندبار ها دارای ورودی و خروجی hdmi هستند که این ورودی بسیار مدرن و تنوع است و سبب می شود که صدا با کیفیت بالایی در اختیار کاربران قرار بگیرد و می توانید نهایت لذت را تجربه کنید.

 

ظاهرساندبار

به طراحی ظاهری ساندبار توجه داشته باشید. همانطور که می دانید ساندبارها در طرح ها و مدل های مختلف موجود می باشد و شما می توانید با توجه به مدل تلویزیون تان و سبک دکوراسیون منزل تان ساندبار مورد نظرتان را خریداری نمایید. علاوه بر این که ظاهر و طراحی ساندبار باید متناسب با محیط شما باشد طراحی ساندبار رابطه مستقیمی با کیفیت صدای تولید شده دارد و به همین جهت است که طراحی و ظاهر ساندبار حائز اهمیت می باشد.


ویژگی های ساندبار خوب

 

ریموت کنترل ساندبار

در بازار ساندبار ها در طرح ها و مدل های مختلفی موجود می باشند که هر یک از این مدل ها دارای امکانات متنوع هستند به عنوان مثال بعضی از ساندبار ها دارای ریموت کنترل می باشند و بعضی دیگر فاقد چنین امکانی هستند. لازم است که بدانید افزایش و یا کاهش میزان صدای بسیار نزدیک به وسیله دکمه های سیستم پخش خانگی سبب می شود تا میزان شنوایی شما کاهش پیدا کند. پس لازم است که در هنگام خرید ساندبار  ی خریداری کنید که دارای ریموت کنترل مجهز و قدرتمند باشد البته لازم است که بدانید اگر ساندبار خریداری شده ریموت کنترل از راه دور نداشت شما می توانید از کنترل تلویزیون نیز استفاده نمایید.

 

توجه به کانال های صوتی

توجه داشتن به کانال های صوتی سندبار در هنگام خرید از دیگر موارد مهمی است که باید حتماً به آن توجه کنید و در خرید سندبار این مورد را مد نظر قرار دهید. درواقع هر چقدر که سیستم صوتی شما کانال های بیشتری را پشتیبانی کند شما می توانید پرتوهای کوتاه و بلند محیط را با دقت بسیار بالایی بشنوید.

 

فضای ساندبار

از دیگر نکات مهمی که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید میزان فضایی است که قرار است ساندبار در آن استفاده شود. در واقع اگر شما ساندبار را برای پخش خانگی و یا محیط کار خریداری می کنید لازم است به عوامل گوناگون توجه داشته باشید. اگر محیطی که شما قرار است ساندبار را در آن جا بگذارید کوچک باشد خریداری کردن سینماهای خانگی بزرگ تنها هدر رفت پول است پس لازم است که شما در هنگام خرید به تناسب میان فضا و سانبار توجه کنید تا بتوانید متناسب با نیازتان بهترین ساندبار موجود در بازار را خریداری کنید.

 

صفحه نمایش ساندبار

این ویژگی همانند وجود ریموت کنترل در بعضی از ساندبار ها موجود می باشد و بعضی دیگر فاقد چنین امکانی می باشد پس لازم است که شما متناسب با سقف بودجه تان و نیازتان به این نکته توجه داشته باشید.

 

قیمت

در هنگام خرید هر وسیله  ای حتماً باید به قیمت آن کالا توجه داشته باشید چرا که عوامل بسیار زیادی بر قیمت یک محصول تاثیرگذار هستند، ساندبار نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما باید بدانید که عوامل متعدد زیادی به روی قیمت ساندبار تاثیر دارد که می توان به تعداد بلندگو ها طراحی ساندبار، نوع سیستم صوتی و شرکت تولیدکننده توجه کرد که شما می توانید در هنگام خرید ساندبار متناسب با سقف بودجه خود و سلیقه تان و کاربرد مورد نظرتان بهترین ساندبار موجود در بازار را خریداری کنید.

 

مزيت هاي استفاده از ساندبار

ساند بار ها وسايلي ساده و در عين حال با کيفيت هستند . شما مي توانيد بدون هيچ دردسري در کمترين زمان آنها را به  تلويزيون متصل کرده و استفاده کنيد. همچنين مي توانيد اين دستگاه ها را به وسايلي غير از تلويزيون متصل کنيد و مورد استفاده قرار دهيد. ساندبار ها قابليت اتصال بيسيم به برخي از تلويزيون ها را دارند و شما مي توانيد بدون هيچگونه سيمي ، آنها را مورد استفاده قرار دهيد . همچنين ساندبار ها با دارا بودن رابط صوتي 3.5ميليمتري و همچنين امکان اتصال به بلوتوث ، قابليت اتصال به موبايل ، تبلت و دیگر وسایل صوتی و تصویری را دارند ومی توانند لذت گوش دادن موسيقي با صداي بلند و کيفيت عالي را براي شما به ارمغان بیاورند.

 

برخي از ساندبار ها بر اساس شيوه برگشت صدا از ديوار استفاده مي کنند . به طوري که چند اسپيکر آن ها با فرستادن صدا به سمت ديوار و سپس برخورد به ديوار و بازگشت صدا ، احساس مي کنيد که صدا ها از همه طرف به گوش شما مي رسند . به بيان ديگر يک ميدان صوتي سه بعدي را براي شما ايجاد مي کنند.

 

يکي ديگر از قابليت هاي ساندبار ها اين است که در هر کجا که بخواهيد قابل استفاده اند . البته بهتر است که ساندبار را در نزديکي تلويزيون استفاده کنيد . همانگونه که بلندگوي مرکزي سينماي خانگي بايد در زير تلويزيون نصب شود تا هماهنگي صدا با تصوير احساس شود ، ساندبار نيز بهتر است در زير تلويزيون نصب شود.

 

ساندبار ها معمولا داراي ريموت کنترل مختص به خود هستند که اين امر کنترل آنها را آسانتر مي کند.

 

همچنين ساندبار ها از امکان جالبي بهره مي برند و آن هم برجسته کردن و افزايش صداي مکالمات افراد است. به عنوان مثال هنگامي که در حال تماشاي فيلم هستيد ، صداي بازيگر را واضح تر و برجسته تر از ديگر صدا هاي محيط مي شنويد که اين امکان بر جذابيت فيلم مي افزايد.

 

 يکي از مشکلات ساندبار ها عدم توانايي در ايجاد صداي کامل دالبي است. زيرا در آن امکان چندکاناله بودن وجود ندارد.

 

به طور کلی ساندبار ها ، بلندگو هایی کم حجم و با کیفیت هستند که برای افرادی که فضای کمی دارند و یا از سیم کشی های متعدد راضی نیستند این امکان را فراهم می کنند تا با هزینه ای مناسب ، بهترین کیفیت صوتی را در اختیار داشته باشند.


نظرات کاربران