;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

بهترین مولتی ویتامین برای مردان

1399/7/24 - 2:22 بعد از ظهر

با نگاهی به رژیمی که افراد دارند متوجه خواهیم شد که این رژیم غذایی قادر نیست تمامی ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن انسان برساند. طبق تحقیقات انجام شده 75 درصد از مردم جهان مصرف میوه هایشان به میزان لازم نمی باشد و حتی می توان گفت 80 درصد از مردم سبزیجات مصرفیشان به اندازه کافی نمی باشد. با توجه به موارد عنوان شد مشخص می گردد که 94 درصد از مردم ویتامین دی لازم برای بدن را دریافت نمی کنند و منیزیم نیز شاید به میزان نصف وارد بدن انسان گردد. کلسیم که از طریق موادغذایی وارد بدن انسان می گردد نیز برای بسیاری از افراد کافی نبوده و گفتنی است که از میان مردم جهان 44 درصد کلسیم لازم را دریافت نمی کنند که عدم دریافت کلسیم و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی به میزان لازم می توان تاثیر سوئی بر سلامتی انسان داشته باشد که سبب پیری زودرس در افراد می گردد. در این مقاله برایتان مکمل هایی را معرفی می کنیم که آقایان باید حتما به استفاده از آن بپردازند تا کمبود ویتامین ها و مواد معدنی که در بدنشان وجود دارد جبران گردد. با مقاله بهترین مولتی ویتامین برای مردان با ما همراه باشید.

مولتی ویتامین آ و D

یکی از ویتامین هایی که بدن انسان به آن نیاز دارد ویتامین آ بوده و ویتامین D نیز از ویتامین های لازم برای بدن می باشد که به اندازه کافی وارد بدن نمی گردد و باید از طریق مصرف مولتی ویتامین آ و D وارد بدن گردد تا این کمبود جبران شود و از طریق آن بدن مواد مغذی و مواد آهنی را به خود جذب نماید پس برای اینکار نیاز به مصرف قرص مولتی ویتامین می باشد. با عدم قرارگیری پوست در معرض خورشید از جذب ویتامین D محروم خواهیم بود در نتیجه بهترین کار مصرف مولتی ویتامین D می باشد. لازم به ذکر است که قرارگیری در معرض آفتاب می تواند بیماری هایی نظیر سرطان پوستی و استخوانی را به دنبال داشته باشد به همین دلیل استقاده از ویتامین های خورشیدی و ویتامین دی را پیشنهاد می کنیم. آقایان با مصرف ویتامین دی می توانند خود را ازابتلا به پوکی استخوان محافظت نمایند  و از این طریق کلیسم بدن خود را افزایش دهند.

ویتامین b12 ضروری برای مردان

بدن انسان با داشتن ویتامین b12 می توانید انرژی تولید کند و تاثیر آن در عملکرد مغز غیر قابل انکار است در نتیجه باید ویتامین b12 لازم را به بدن برسانیم تا مشکلاتی در این زمینه در انسان به وجود نیاید و در نتیجه با کمبود ویتامین b12 مشکلات ذهنی به وجود خواهد آمد. با افزایش سن پیشنهاد می کنیم به سراغ مصرف مکمل های ویتامین b12 بروید و میزان مصرف را از پزشک سوال نمایید.

خواص فیبر برای مردان

از دیگر مواد ضروری برای بدن انسان فیبر می باشد که اهمیت فراوانی دارد و لازم به ذکر است که اهمیت وجود آن در بدن آقایان بیشتر می باشد و برخورداری از این مواد می تواند سبب بهتر شدن حرکات بدن و کاهش کلسترول گردد. با داشتن فیبر در بدن شاهد تنظیم قند خون در افراد دیابتی خواهیم بود که متوجه مهم بودن فیبر می گردیم در نتیجه با کمبود فیبر در بدن باید به سراغ مکمل های آن برویم. برخورداری بدن از پروتئین باعث ایجاد تعادل در متابولیسم بدن در سنین بالاتر خواهد شد. افرادی که بدنشان کمبود ویتامین دارد استفاده از پروتئین گیاهی را توصیه می کنیم تا با بهره گیری از آن هضمتان بهتر صورت گیرد.

فواید منیزیم برای مردان

ماده منیزیم را می توان به عنوان یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن انسان معرفی نمود که وجود آن الزامی می باشد. طبق تحقیقات انجام شده 70 درصد از مردم جهان از این ماده برخوردار نیستند و به همین سبب شاهد مشکلاتی در آن ها نظیر مشکلات گوارشی، خواب ضعیف، نداشتن ثبات روحی و افزایش خطر بیماری های قلبی هستیم. بهره گیری بدن از منیزیم برای آقایان نیز اهمیت بسزایی دارد که اکثر آقایان با رسیدن به 30 سالگی با کاهش تستوسترون مواجه می گردند که با مصرف منیزیم می توانیم از کاهش آن جلوگیری نماییم.

کلسیم ضروری برای مردان

 

سالم بودن استخوان ها اهمیت بسیاری دارد و این اهمیت از سن 40 سالگی به بعد افزایش می یابد و به عنوان یک اولویت شناخته می گردد. با گذشت زمان و افزایش سن پس از 40 سالگی شاهد تراکم استخوانی خواهیم بود که افراد باید به سراغ مکمل های کلسیم بروند. کلسیم در بدن انسان می توان سبب محکم شدن استخوان ها گردد که این تنها یکی از مزایای کلسیم به شمار می رود. اگر تمایل دارید میزان کلسیم دریافتی بدن خود را افزایش دهید ویتامین دی را به همراه کلسیم استفاده نمایید. برای محکم ماندن سلول های بدن می توانید از CoQ10 استفاده نمایید که یک آنتی اکسیدان می باشد که مصرف آن می تواند فواید بسیاری از جمله جلوگیری از برخی بیماری ها در آقایان پس از فرارسیدن میانسالی می باشد و علاوه بر آن قادر است از ایجاد بیماری های قلبی و عصبی در مردان جلوگیری نماید.

مزایای پروبیوتیک برای مردان

از دیگر موادی که وجود آن برای بدن ضروری و واجب است می توان پروبیوتیک را نام برد که هم آقایان و هم خانم ها به آن نیاز دارند و دلیل آن این است که وجود پروبیوتیک قادر است سیستم ایمنی و جذب میکروبیوم های انسان را تقویت و بهبود نماید. با افزایش سن در آقایان برخورداری از این ویتامین نیز افزایش می یابد زیرا این ویتامین قادر است آقایان را از ابتلا به بیماری پروستات مزمن تا حد بسیاری حفظ نماید و حتی با گشاد نمودن پروستات می تواند منجربه بهتر شدن عملکرد ادراری می گردد.

مصرف زینک و ید برای آقایان

 

مصرف زینک می تواند بدن را برای مبارزه با باکتری ها و ویروس ها قوی تر نماید و ایمنی بدن را افزایش دهد اما لازم به ذکر است که آقایان می توانند زینک را برای اندام های جنسی خود مصرف نمایند تا تولید تستوسترون و پرولاکتین را بیشتر کنند. عدم وجود زینک در بدن می تواند مشکلاتی را با خود به همراه داشته باشد. از دیگر مواد ضروری برای بدن ید می باشد که وجود آن برای سلامت تیروئید بسیار حائز اهمیت می باشد. از طریق ید متابولیسم انسان بهتر کار کرده و تنظیم می گردد اما عدم وجود آن می تواند به درست کار نکردن آن منجر شود.

ویتامین c و ب1

از دیگر ویتامین های ضروری برای بدن ویتامین c و ب1 می باشد که وجود آن قادر است انسان را از ابتلا به بسیاری از بیماری ها و درگیر نمودن با مشکلات حفظ نماید و وظیفه تولید کلاژن و تقویت سیستم ایمنی بدن را برعهده دارد که از اهمیت بسزایی برخوردار است. خوردن بیش از حد نوشابه نشان از کم بودن ویتامین ب در بدن دارد که به تیامین نیز شناخته می شود. با عدم وجود تیامین مشکلاتی در عملکرد سیستم عصبی و مغزی رخ خواهد داد پس برای جلوگیری باید مکمل های آن مصرف گردد تا کمبود آن جبران شود.