از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید پمپ بنزین خودرو

راهنمای خرید پمپ بنزین خودرو

لازم است که بدانید هر خودرویی از هر مدلی خریداری می کنید، نیازمند یک سری لوازم جانبی و یدکی می باشد. مهمترین لوازم ضروری برای هر ماشین می توان به وجود پمپ بنزین اشاره کرد. در واقع پمپ بنزین از مهمترین لوازم هر ماشینی می باشد. اگر این قطعه در هر ماشین وجود نداشته باشد سبب بروز مشکلاتی می شود. اگر شما دارای خودروی شخصی هستید لازم است که درباره قطعات ماشین اطلاعاتی داشته باشید. پمپ بنزین نیز از آن قطعات ضروری است که لازم است هر فردی که دارای خودرو است از نوع کارکرد آن اطلاع داشته باشد. در ادامه این مقاله تلاش شده است تا شما با نکات ضروری درباره پمپ بنزین آشنا شوید.

همانطور که می دانید اگر پمپ بنزین ماشین شما دچار مشکل بشود خودروی شما دیگر کار نخواهد کرد. با توجه به اینکه در ماشین های جدید هنگامی که خودرو خاموش باشد پمپ بنزین دیگر کار نخواهد کرد شما مجبور هستید خودروی خودتان را به وسیله یدکش جابه جا کنید. اگر در سفر باشید و چنین اتفاقی برایتان پیش بیاید به احتمال زیاد آن سفر بدترین سفر عمر شما خواهد بود پس لازم است برای جلوگیری از چنین اتفاقی قبل از شروع سفر از سلامت پمپ بنزین خود مطمئن شوید و ماشین خود را به یک تعمیرگاه ببرید.در صفحه لیست قیمت لوازم یدکی خودرو در سایت ایمالز این امکان برای شما فراهم شده است که قیمت پمپ بنزین خودرو را در فروشگاههای مختلف مشاهده و با هم مقایسه کرده و خریدی مطمئن را تجربه کنید.

 

نکاتی مهم درباره چیستی پمپ بنزین ماشین ها


راهنمای خرید پمپ بنزین خودرو

در اکثر ماشین ها یک قسمتی وجود دارد که به آن پمپ بنزین گفته می شود. درواقع گوشه داخلی یا خارجی ماشین ها یک قطعه  ای تعبیه شده که پمپ بنزین نام دارد. وظیفه پمپ بنزین این است که بنزین را از درون باک ماشین به موتورهای ماشین پمپاژ نماید. در بعضی از مدل های ماشین قطعه پمپ بنزین داخل باک است و همچنین قطعه ای به نام شناور که کارش نشان دهنده اندازه بنزین است به روی پمپ قرار می گیرد. اگر شناور ماشین تان خراب شود شما باید تمام قطعه پمپ بنزین را به طور کامل عوض کنید.

پمپ بنزین ماشین و انواع مختلف آن

1- پمپ بنزین تو باکی: از پمپ بنزین های خوب موجود در بازار می توان به پمپ بنزین تو باکی اشاره کرد. درواقع این پمپ بنزین به وسیله یک صافی می تواند اگر در بنزین آشغالی وجود دارد آن آشغال را بگیرد و مانع از این بشود که به داخل قطعه های دیگر خودرو نفوذ نماید. همچنین در این پمپ بنزین یک قطعه وجود دارد که نام آن شناور است وظیفه شناور این است که اندازه بنزین را اعلام نماید.

در پمپ بنزین تو باکی مغزی پمپ بنزین درون بنزین است که همین امر سبب می شود تا بنزین خنک شود. درباره پمپ بنزین تو باکی باید به این نکته مهم نیز اشاره شود که این مدل در مواجهه با سایر مدل های بیرونی پمپ بنزین، دارای عملکرد بهتر و عمر طولانی تری است.

2- پمپ بنزین زیر باکی: لازم است به این نکته مهم اشاره شود که در پمپ بنزین هایی که از تولیدات قدیمی هستند قطعه شناور درون باک است.

در ساختار قطعات پمپ بنزین رعایت نکات ایمنی بسیار ضروری می باشد پس برای حفظ این نکات قطعه مغزی در این نوع باک به بیرون از باک منتقل شده است. چون مغزی در بیرون از باک قرار دارد سبب شده تا این مدل های زیر با کی زودتر از مدل های تو باکی داغ شود.

کارکرد پمپ بنزین داخل باکی بهتر است یا بیرون باکی؟

همانطور که می دانید جواب دقیقی برای این پرسش وجود ندارد چرا که هر کدام از این مدل ها دارای خوبی ها و بدی هایی هستند اما در ادامه این مقاله تلاش شده است تا به عیب ها و مزیت های هر نوع اشاره شود پس ادامه مقاله را از دست ندهید.

ویژگی های مثبت و منفی پمپ بنزین های درون باکی یا زیر باکی!


راهنمای خرید پمپ بنزین خودرو

همانطور که اشاره شد در پمپ بنزین داخل باکی قطعه مغزی درون پمپ بنزین قرار گرفته است که همین مورد سبب می شود تا پمپ بنزین نکند و عمر طولانی تری داشته باشد. درواقع به وسیله قطعه مغزی بنزین درون پمپ بنزین به طور مداوم خنک می شود و از سوختن بی مورد بنزین جلوگیری می نماید.

در پمپ بنزین بیرون باکی این احتمال وجود دارد که پمپ بنزین بخصوص در فصل های گرم سال مثل فصل بهار یا تابستان خنک نشود و مدام گرم بماند. همچنین چون قطعه مغزی داخل پمپ بنزین نیست و بیرون از آن قرار گرفته است احتمال سوختن آن بسیار زیاد است.

اگر مدل پمپ بنزین از مدل های توباکی باشد این احتمال وجود دارد که پمپ بنزین آتش بگیرد. در مدل-های بیرون باکی حتی اگر گرما زیاد بشود و جرقه ایجاد شود چون جرقه به بنزین سرایت نمی کند احتمال آتش سوزی کمتر می شود اما اگر در مدل های تو باکی میزان گرما بالا برود و مغزی نتواند بنزین را نماید این احتمال وجود دارد که پمپ بنزین آتش بگیرد.

در پمپ بنزین هایی که بیرون باکی هستند، اگر شناور خراب شود شما مجبور می شوید که کل پمپ بنزین را عوض کنید اما در نوع بیرون باکی چون شناور از پمپ بنزین جدا است میزان این که باید برای تعویض شناور بپردازید بسیار کمتر است.

هنگام عوض کردن پمپ بنزین ماشین تان اگر پمپ بنزین شما از نوع پمپ بنزین بیرون باکی باشد خیلی ساده تعویض می شود و وقت و هزینه زیادی از شما نمی گیرد. اما اگر پمپ بنزین شما از نوع توباکی باشد در هنگام تعویض آن با دردسرهایی مواجه خواهید شد.

نشانه هایی که هشدار می دهند پمپ بنزین خراب است!

از عوامل و نکاتی که نشان می دهند پمپ بنزین شما ماشین شما خراب شده می شود به تغییر صدای پمپ بنزین اشاره کرد. به عنوان نمونه هنگامی که ماشین شما روشن می شود دیگر نباید صدای پمپ بنزین به گوش برسد اگر در زمانی که شما خودروی تان را روشن می کنید، صدای پمپ بنزین به گوش برسد این صدا همانند یک هشدار اعلام می کند که پمپ بنزین شما خراب است.

از دیگر نشانه های خرابی پمپ بنزین این است که خودروی شما در هنگام حرکت آن شتاب لازم و کافی را ندارد که این می تواند یک دلیل محکم برای خرابی پمپ بنزین محسوب شود.

همچنین از دیگر نشانه ها می شود به این اشاره کرد که اگر شما ماشین تان در حین اینکه در حال حرکت است خاموش شود و در مدت زمان های طولانی نیاز به استارت زدن مجدد داشته باشد از نشانه های این است که خراب شده است.

اگر به این نشانه هایی که اشاره کردیم بی توجه باشید و علائم ذکر شده را جدی نگیرید آن وقت یک روز در هنگام استارت زدن دیگر ماشین تان روشن نخواهد شد و با مشکلات جدی روبه رو می شوید.

نکاتی مهم درباره قیمت پمپ بنزین های موجود در بازار!

در هنگام خرید قطعات ماشین باید به قیمت آن توجه فرمایید. درواقع در بازار امروز مهم ترین عاملی که باید به آن توجه داشته باشید قیمت یک قطعه است. هنگامی که میزان هزینه ایی را که قرار است برای خرید بپردازید را مشخص کردید، می توانید پمپ بنزین مورد نیاز خود را با توجه به بودجه خود خریداری فرمایید.

اطلاعاتی جامع درباره انواع پمپ بنزین ها!

همانطور که اشاره شد خودروهای مختلف در مدل های متفاوتی در بازار موجود هستند که هر یک از آن ها دارای انواع گوناگونی از پمپ بنزین می باشند. بعضی از ماشین ها توباکی هستند و بعضی از آن ها نیز زیر باکی هستند. در هنگام خرید پمپ بنزین باید حتما به مدل خودروی خود توجه داشته باشید تا پمپ بنزینی که مناسب ماشین تان است را خریداری فرمایید.


راهنمای خرید پمپ بنزین خودرو

نکاتی درباره برند های پمپ بنزین

همانطور که می دانید همیشه در بازار قطعات ماشین اجناس متفرقه موجود می باشد. در هنگام خرید پمپ بنزین حتماً باید از اصل بودن جنسی که خریداری می کنید اطمینان حاصل فرمایید. یک روشی که می توانید به وسیله آن جنس فیک از اصل را شناسایی نمایید این است که جنس اصل همیشه قیمت بالاتری نسبت به اجناس تقلبی دارد.

 

اطلاعاتی درباره قدرت پمپ بنزین ها

در هنگام خریداری کردن پمپ های بنزین باید حتماً به قدرت پمپاژ آن توجه فرمایید. اینکه قدرت پمپاژ هر پمپ بنزین چقدر است به روی مغزی پمپ بنزین نوشته می شود. هیچ وقت به سراغ آن دسته از پمپ های بنزینی که دارای قدرت پمپاژ پایینی هستند نروید چرا که امکان دارد به خودروی شما آسیب برساند و با مشکلاتی روبه رو شوید.

 

اطلاعاتی مهم درباره انواع بسته بندی پمپ های بنزین!

باید به این نکته توجه داشت که امکان دارد یک جنس خوب دارای بسته بندی نامناسبی باشد و همچنین این امکان وجود دارد که یک جنس بد بسته بندی زیبایی داشته باشد. اما کاملاً واضح است که یک جنس با کیفیت مناسب دارای بسته بندی خوبی نیز می باشد.

در هنگام خرید حتما باید از پلمپ بودن بسته بندی مطمئن باشید.

 

نکاتی جامع درباره برچسب های شرکت های تولید پمپ های بنزین!

همانطور که اشاره شد بسیار مهم است که جنسی که خریداری می کنید اصل باشد. این روزها این امکان وجود دارد که به روی یک جنس فیک برچسب اصل را بچسباند که در نتیجه جنس فیک با جنس اصل هیچ تفاوتی نداشته باشد. در هنگام خرید حتما باید به قدرت بدنه جنسی که خریداری می کنید و هولوگرام توجه فرمایید.

 

در هنگام نگهداری از پمپ بنزین باید به نکات زیر توجه فرمایید!

اگر باک بنزین تان به نصف رسید لازم است که قبل از روشن شدن چراغ بنزین باک خود را پر نمایید. درواقع اگر باک بنزین خالی باشد سبب می شود که به پمپ بنزین فشار زیادی وارد شود و در نهایت منجر به سوختن پمپ بنزین می شود.

هنگامی که سوار ماشین می شوید پیش از آنکه استارت بزنید لازم است که به ماشین این فرصت را بدهید که صدای پمپ بنزین خاموش شود. اگر به ماشین این فرصت را ندهید که صدای پمپ بنزین را قطع کند سبب می شود که به ماشین تان خسارت جدی وارد شود.

لازم است که بعد از هر هفت هزار کیلومتر فیلتر یا صافی پمپ بنزین را عوض کنید. اگر فیلتر پمپ بنزین کیپ باشد سبب آتش گرفتن پمپ بنزین می شود.


راهنمای خرید پمپ بنزین خودرو

مغزی پمپ بنزین ارکن موبیل (k001)

لازم است به این نکته اشاره شود که ماشین هایی که حجم مصرفی بالایی دارند و قدرت شان نیز زیاد است، مصرف بالایی دارند و استهلاک چنین ماشین هایی زیاد می باشد پس لازم است که قطعات داخلی چنین خودروهایی قطعات باکیفیت باشند. درواقع مغزی پمپ بنزین ارکن موبیل بی صدا است و دارای کارکرد خوبی می باشد که برای بسیاری از ماشین ها مناسب است و در روزهای زمستانی نیز کارکرد خود را نیز حفظ می نماید. اگر شما این مغذی را خریداری نمایید یک قطعه فیلتر و کابل سوکت نیز دریافت می کنید.

مغزی پمپ بنزین ارکن موبیل  (k7bar)

در مطالب قبلی اشاره شد ماشین هایی که دارای موتوری با حجم زیاد هستند قدرت بسیار زیادی دارند و میزان مصرف شان نیز بالا است. این پمپ بنزین دارای قدرت پمپاژ بسیار بالایی می باشد و عملکرد بسیار خوبی دارد. از مغزی پمپ بنزین ارکن موبایل استفاده می کنید دیگر در فصل های سرد سال نگران پمپ بنزین خود نباشید.

مغزی پمپ بنزین کلاو (5050)

لازم است به این نکته اشاره شود که آن دسته از ماشین هایی که سیستم سوخت شان انژکتوری می باشد دارای پمپ الکتریکی هستند. درواقع سوخت ماشین به وسیله انژکتورها پمپاژ می شود. کار پمپ این است که سوخت مورد نیاز خودرو را با فشار بسیار زیادی به سمت انژکتور ببرد این امر به این خاطر است که سوخت مورد نیاز خودرو به درستی تامین شود.قیمت مغزی پمپ بنزین کلاو 5050 را از سایت ایمالز استعلام کنید.


راهنمای خرید پمپ بنزین خودرو

مغزی پمپ بنزین ارکن موبایل (600m)

جهان امروز تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است و در کنار این پیشرفت سریع فناوری ها صنعت ماشین نیز با پیشرفت های روزافزونی مواجه شده است. همچنین در ساختار داخلی و ظاهری ماشین قطعات و امکانات بسیار پیشرفته  ای استفاده شده است. اگر در تابستان و بهار از کولر استفاده کنید به موتور ماشین تان فشاری وارد نمی شود. درواقع مغزی این پمپ بنزین سوخت رسانی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.

اطلاعاتی مهم درباره مغزی پمپ بنزین کوآویس (kgf 20)

لازم است که بدانید این محصول برای تمام تولیدات کیا و هیوندا مناسب است چرا که مغزی پمپ بنزین کلاویز محصول یک شرکت کره جنوبی می باشد و با تولیدات این شرکت ها سازگاری دارد و برای اولین بار است که وارد بازار ایران شده است.قیمت مغزی پمپ کوآویس kgf 20 از فروشگاههای معتبر سایت ایمالز قابل پیگیری است.


راهنمای خرید پمپ بنزین خودرو

مغزی پمپ بنزین بوش (83850)

درباره این پمپ بنزین لازم است به این نکته مهم اشاره کنیم که این مغذی برای ماشین هایی چون پارس، پراید، پژو ۴۰۵ و ساینا مناسب می باشد. همچنین سایر ماشین هایی که انژکتوری هستند نیز با این مغزی پمپ بنزین سازگار است.

مغزی پمپ بنزین ارکن موبیل  ( 7bar)

همانطور که در نکات بالا اشاره شد، می دانید که کمپانی ارکن موبیل از آن دست شرکت هایی است که توانسته با پیشرفت فناوری خود را سازگار کند و محصولات مناسبی تولید کرده است. دراقع مغزی پمپ بنزین ارکن موبیل به گونه ای طراحی شده که می تواند عملکرد خودرو را بهبود ببخشد. به عنوان مثال اگر در فصل های گرم سال مثل بهار یا تابستان کولر شمال روشن باشد به سوخت و ساز ماشین یا موتور آن آسیبی وارد نمی شود.

نظرات کاربران