;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای نگهداری از دوچرخه

1399/5/12 - 3:42 بعد از ظهر

تمام وسایلی که خریداری می کنید برای آنکه بتوانید مدت طولانی تری از آنان استفاده نمایید باید به خوبی مراقب وسیله خود باشید. دوچرخه ها نیز برای آنکه به مرور زمان از بین نروند نیازمند تعمیر و مراقبت هستند. اگر شما از آن دست افرادی هستید که اهل دوچرخه سواری و کمپ کردن هستید، برای آنکه ایمنی خود را به درستی حفظ نمایید باید به یکسری دستورالعمل ها توجه داشته باشید. به عنوان مثال اگر از دوچرخه خود به خوبی مراقبت کنید سبب می شود تا عمر استفاده از دوچرخه بسیار طولانی تر شود. در این مطلب به راه هایی که به شما کمک می کند تا دوچرخه خود را سالم نگه دارید اشاره شده است و برای آنکه بتوانید از این تفریح لذت بخش بهره مند شوید باید این اطلاعات را به کار ببندید تا از سالم ماندن دوچرخه خود به مدت طولانی اطمینان حاصل کنید و از دوچرخه سواری ایمن لذت ببرید. در ادامه برای آشنایی بیشتر با روش های نگهداری دوچرخه با ما همراه باشید.

نکاتی درباره نگهداری از دوچرخه

 

برای آنکه بتوانید به درستی امر نگهداری دوچرخه را انجام دهید و از طول عمر زیاد دوچرخه خود اطمینان حاصل کنید، باید به طور مرتب آن را تمیز کنید. در هنگام شستشوی دوچرخه خود می توانید صابون را در آب داغ حل نمایید و بعد به وسیله یک اسفنج تمیزکاری را شروع کنید و بعد از اتمام شستشو بهتر است مقداری روغن مخصوص محیط خود را برای دنده و زنجیر استفاده کنید. اگر از دوچرخه خود در فصل زمستان استفاده کردید، باید آن را بعد از استفاده تمیز نمایید تا اطمینان حاصل کنید که دوچرخه شما از آلودگی به دور است. 

لاستیک های دوچرخه ها

قبل از آنکه از دوچرخه سواری را شروع کنید لازم است که از باد لاستیک های خود اطمینان حاصل کنید. بعد از چک کردن باد دوچرخه از سالم بودن آن مطمئن شوید چرا که امکان دارد میخ، خرده شیشه و یا چیز های دیگر به لاستیک دوچرخه چسبیده باشد. پس چک کردن لاستیک های دوچرخه را هیچوقت فراموش نکنید.

ترمزهای دوچرخه

در هنگام دوچرخه سواری یا پیش از آن باید ترمز ها را بررسی کنید و از سلامت لنت خود اطمینان حاصل کنید و اگر لنت دوچرخه تان مناسب نست حتما نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. این مورد از اصلی ترین موارد در نگهداری دوچرخه است.

 زین دوچرخه

امکان دارد در هنگام دوچرخه سواری برای تان اتفاق بیفتد با هر رکاب زدن از دوچرخه تان صدایی ناخوشایند به گوش برسد. این صدا مربوط به زین دوچرخه است و شما باید برای جلوگیری از به صدا افتادن زین، زین را از پایه جدا نمایید، روغن کاری کنید و مجدد سر جای خود قرار دهید و بدین ترتیب از آن صدای نا خوشایند جلوگیری کرده اید.

دنده های دوچرخه

قبل از آنکه دوچرخه سواری را آغاز نمایید، باید از سالم بودن دنده ها اطمینان حاصل نمایید. بعد از چک کردن اینکه دنده ها درست کار می کنند، هر چند وقت یکبار دنده های خود را تمیز کنید و بعد از روغن مخصوص استفاده کنید.

کابل های دوچرخه