راهنمای خرید توستر نان

راهنمای خرید توستر نان

مطمئنا اطلاع دارید که با اهمیت ترین وعده غذایی صبحانه است. با کیفیت بودن صبحانه در ابتدای روز و خوردن این وعده غذایی بسیار مهم است. یکی از روش هایی که می تواند کیفیت صبحانه شما را افزایش دهد به کار بردن دستگاه توستر است. در صورتی که شما می خواهید این دستگاه را تهیه نمایید، لطفا تا پایان این مقاله ما را یاری کنید. ما در این مقاله با اطلاعاتی که جهت تهیه یک دستگاه توستر با کیفیت در اختیارتان قرار می دهیم به شما کمک می کنیم تا بتوانید مناسب ترین دستگاه را خریداری نمایید.همچنین میتوانید برای آگاهی از قیمت توستر نان به صفحه لیست قیمت سایت ایمالز مراجعه فرمایید.

آگاهی از نکات با اهمیت در هنگام خرید یک دستگاه توستر

در با کیفیت ترین وعده های صبحانه، نان و خصوصا نان توست از اهمیت زیادی برخوردار است. جهت گرم نمودن و یا برشته کردن این نان از دستگاه توستر استفاده می شود. دستگاه های توستر در سایز ها و مدل های متنوعی در بازار وجود دارند. ما در این مقاله مدل های متنوع این دستگاه و نکاتی که در موقع خرید باید مد نظر قرار دهید را برایتان شرح می دهیم. دستگاه های توستر دارای دو نوع اصلی  پاپ آپ و آوِن هستند که هر یک از این مدل ها در اندازه های متنوع ساخته شده و دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند. پیش از بیان نکات با اهمیت جهت تهیه این دستگاه در ابتدا بهتر است مدل های متنوع آن را بشناسید.


راهنمای خرید توستر نان راهنمای خرید توستر نان

دستگاه توستر پاپ آپ چیست؟

توستر پاپ آپ را عمدتا به نام توستر، بدون داشتن هیچ پسوند و پیشوند می شناسند. این محصولات دو یا چهار شکاف در بالای صفحه شان دارند و در آشپزخانه جای کمی میگیرند. جهت کار با این محصول، بعد از اینکه آن را به برق متصل کردید باید نان را درون این شکاف ها بگذارید. سپس با کشیدن اهرم کنار دستگاه به سمت پایین، نان ها شروع به داغ و برشته شدن می کنند، بعد از این که نان شما آماده شود، دستگاه به طور خودکار نان را از درون خود خارج می کند. این محصول فقط برای گرم و برشته کردن نان ها ساخته شده است و کاربرد دیگری ندارد. عمدتا قیمت این محصول مناسب است و در عمده بازار ها موجود است. کار با این دستگاه خیلی راحت است و تنها مشکلی که دارد این است که بسته به مدل آن در یک زمان فقط می توانید دو یا چهار برش نان را درون آن قرار دهید.  

دستگاه توستر آون چیست؟

دستگاه های آون مثل مایکروویو ها و به صورت یک کوره کوچک هستند. شکل این محصولات با مدل معمولی آن فرق دارد. اندازه این دستگاه بزرگ است ولی کاربرد های زیادی دارد. به این معنی که به غیر از گرم و برشته کردن نان، قادر خواهید بود تا از این دستگاه جهت گرم نمودن و پختن دیگر غذاها بهره ببرید. با در نظر گرفتن اندازه این دستگاه، می توانید به صورت همزمان تعداد نان بیشتری را درون آن بگذارید پس در نهایت این دستگاه مناسب خانواده های با جمعیت زیاد است. این محصول نسبت به مدل معمولی اش دارای قیمت بیشتری است ولی کاربردهایی که این دستگاه دارد قیمت بالایش را قابل قبول کرده است.


راهنمای خرید توستر نان راهنمای خرید توستر نان

عوامل مهم در زمان تهیه دستگاه توستر

تا به این جای مقاله درباره انواع دستگاه های توستر برای شما توضیح دادیم. پیش از خرید محصول شما باید نیازهایتان را مد نظر قرار دهید و سپس محصول مورد نظرتان را انتخاب نمایید. سپس شما با گستره متفاوتی از این محصولات روبه رو می شوید که به بررسی عوامل مختلف آن ها می پردازیم.

اندازه دستگاه توستر

یکی از عوامل با اهمیت هنگام تهیه دستگاه توستر با کیفیت، اندازه دستگاه است. جهت اطلاع از سایزی که به آن احتیاج دارید، پیش از انتخاب باید این سوال را مد نظر قرار دهید که در یک زمان به چه تعداد نان آماده شده نیاز دارید؟ با توجه به پاسخ این سوال، خیلی راحت قادر خواهید بود تا دستگاه با اندازه مورد نظر خود را پیدا نمایید. در صورتی که شما به دو یا چهار قطعه نان به صورت همزمان احتیاج داشته باشید، یک دستگاه معمولی پاسخگوی شما خواهد بود. دستگاه های آوِن قادر اند به صورت همزمان از چهار تا نه قطعه نان را آماده نمایند. در صورتی که شما میخواهید از نان های با سایز بزرگ مثل مافین انگلیسی، بیگل و... استفاده کنید، باید محصولی را تهیه کنید که دارای شکاف های بزرگتری باشد.

هزینه لازم جهت تهیه دستگاه توستر

قیمت دستگاه های توستر با توجه به با کیفیت بودن آن ها و امکاناتی که دارند متفاوت است. پس بهتر است شما در هنگام خرید محصول، مبلغی را که در توان دارید مد نظر قرار دهید. با توجه به اینکه وجود امکانات در یک محصول روی افزایش قیمت آن محصول تاثیر گذار است، پس باید قیمت را به این صورت مد نظر قرار دهید که آیا قصد شما از تهیه این محصول گرم یا برشته کردن نان است یا اینکه می خواهید دیگر غذاها را نیز با آن گرم نمایید؟ شما باید یک لیست از خواسته های خود تهیه کنید تا بتوانید محصول با کیفیت و متناسب با خواسته خود را انتخاب نمایید.


راهنمای خرید توستر نان راهنمای خرید توستر نان

تنظیمات دستگاه توستر

بعضی از مدل های دستگاه توستر دارای امکانات زیادی هستند. مثلا برخی از آن ها جهت استفاده در شب دارای کلید های روشنایی هستند. برخی از مارک ها به دلیل داشتن ویژگی باگل می توانند یک طرف نان را قهوه ای تر نمایند. از دیگر ویژگی های این دستگاه ها خاصیت یخ زدایی است که این ویژگی برای افرادی که نان را درون فریزر نگه داری می کنند به کار می آید چون می توانند با کمک این خاصیت نان خود را از حالت فریز خارج کرده و گرم نمایند. علاوه بر این ها قابلیت های زیر نیز ممکن است به کار شما بیایند:    

۱_Self-Adjusting Guides : بوسیله این ویژگی نانی که در دستگاه قرار می دهید به صورت یکنواخت برشته می شود.

۲_Cancel Button : در صورتی که در اواسط کار دستگاه یا هر زمان دیگری احتیاج داشتید تا دستگاه را متوقف کنید، باید این دکمه را فشار دهید.

۳_Crumb Tray : این قسمت جهت تمیز ماندن دستگاه، خرده های نان را جمع می کند.

۴_ Convection Heating: با این قابلیت قادر خواهید بود تا میزان حرارت تولیدی دستگاه را تنظیم نمایید.

۵_ Rotisserie: از این قابلیت که در دستگاه های آوِن وجود دارد جهت پخت مرغ، جوجه و... استفاده می شود.

۶_ Countdown timer: این قابلیت نشان دهنده به اتمام رسیدن زمان برشته شدن نان است.

۷_ Extra lift: با این قابلیت شما می توانید اندازه شکاف های دستگاه را متناسب با بزرگ یا کوچک بودن نان خود تنظیم نمایید تا علاوه بر این که کل نان شما برشته می شود از سوختن انگشت دستان شما پیشگیری شود. 

شما باید متناسب با نیاز خود یک لیست از ویژگی ها را تهیه کنید تا هنگام خرید بتوانید محصولی را که دارای ویژگی های مدنظر شما است را انتخاب نمایید.

مارک های تولید کننده دستگاه توستر

 

راهنمای خرید توستر نان

 

راهنمای خرید توستر نان

در هر مارکی امکان دارد تا محصولات خوب و بد وجود داشته باشد. از مارک های دستگاه توستر با کیفیت می توان به مولینکس، بوش، تفال، دلونگی، همیلتون، بلک اند دیکر، پاناسونیک، بچ، آوانتی، کیچن آید و... اشاره کرد. که البته در هر کشوری امکان دارد تا مارک های متنوعی در بازار موجود باشد.

مدل های متنوع دستگاه توستر

دستگاه توستر با یک شکاف کشیده: این نوع محصولات عمدتا از مدل های دیگر کشیده تر اند و قادر خواهید بود تا دو قطعه نان را پشت هم داخل آن بگذارید. این محصولات به دلیل فضای زیادی که به شکل طولی دارند مناسب گرم و برشته نمودن نان های ایرانی مثل سنگک هستند. از این مدل دستگاه ها سر میز و سفره استفاده می شود.

دستگاه توستر با دو شکاف: این دستگاه مناسب خانواده های با جمعیت کم است. سایز کوچک این محصولات نیز مناسب سر میز و سفره است.

دستگاه توستر با چهار شکاف: این دستگاه ها به علت بالا بودن قیمتشان عمدتا در رستوران ها استفاده می شوند. ولی در صورتی که خانواده شما جمعیت زیادی دارد این محصول می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. نسبت به دو نوع قبل، حجم این دستگاه ها بیشتر است و عمدتا آن ها را روی سکوی آشپزخانه قرار میدهند و خیلی نمی توان آن ها را جابه جا کرد.

در هنگام تهیه یک دستگاه توستر باید به چه نکاتی توجه داشته باشید:

خاموش کننده اتومات دستگاه: یکی از موارد مهم در انتخاب این محصولات این مورد است. محصولی را انتخاب نمایید که در صورت‌بروز حادثه دستگاه به طور اتومات خاموش گردد.

کشیده بودن شکاف دستگاه: همان گونه که گفتیم دستگاه های با شکاف کشیده مناسب نان های ایرانی می باشند.

ظاهر دستگاه های توستر: از آنجایی که از این محصولات عمدتا بر سر میز و سفره و در زمان سرو کردن غذا استفاده می شود، ظاهر آن ها دارای اهمیت ویژه ای است.

به صورت یکنواخت برشته کردن نان: این دستگاه باید به طور یکنواخت سطح نان را برشته نماید. در دستگاه های توستر مارک های معروف این ویژگی وجود دارد.

قابلیت تعیین درجه برشته شدن نان: محصولات جدید همگی دارای این قابلیت هستند. در صورتی که دستگاهی این ویژگی را نداشته باشد برای خرید نباید انتخاب شود. این قابلیت هم به شکل یک استاندارد عمدتا در تمامی مارک های این محصولات وجود دارد.


راهنمای خرید توستر نان راهنمای خرید توستر نان

راحت کارکردن با دستگاه: همانگونه که گفتیم در صورتی که خانواده شما جمعیت زیادی ندارد، دستگاه توستر با ۴ شکاف برای شما گزینه مناسبی نیست. چون قادر به جا به جا کردن این دستگاه نخواهید بود. امروزه دیگر استاندارد های راحت کار کردن با دستگاه در همه محصولات رعایت

می گردد.

تمیز نمودن راحت سینی جمع کننده خرده نان: از موارد با اهمیت در تهیه هر محصولی، تمیز کردن راحت آن محصول است. امروزه تمامی مدل هایی که استاندارد هستند دارای سینی جمع کننده خرده های نان هستند. شما با خارج نمودن سینی دستگاه می توانید زیر آن را تمیز کنید.

دارا بودن گرم کن شیرینی: برخی از محصولات مانند بوش دارای یک گرم کن در روی آن هستند. این ویژگی اهمیت زیادی ندارد و شاید یک بار هم از آن استفاده نشود، فقط در صورتی که از این ویژگی استفاده می کنید، دستگاه توستر با این قابلیت را تهیه نمایید.


نظرات کاربران