;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای خرید بهترین اتو بخار 2019

1398/11/3 - 11:22 صبح

از وسایل بسیار مهم خانگی اتوی بخار می باشد که اکنون باید در همه ی خانه ها موجود باشد ولی جهت تهیه اتو بخاری ایده آل حتما مواردی مثل قیمت خوب و کارایی داشتن آن را مورد توجه قرار داد. دستگاه های اتو بخار دارای اختلاف قیمت خیلی زیادی هستند و از قیمت‌های چند صد هزار تومانی تا چند میلیون تومانی را نیز در بر می گیرند. در این متن ایده آل ترین دستگاه های اتو بخار را در فروشگاه های ایران معرفی می نماییم. به هر حال استفاده و وسایل اتوها هم خیلی با هم متفاوت می باشند. دستگاه های اتو بخار گران دارای امکانات خیلی زیادی هستند و دارای عملکردی بسیار حرفه‌ای می باشند، از این رو دستگاه های اتو بخار ارزانی در بازار موجودند که دارای عملکردی  متوسط هستند ولی به دلیل قیمت پایین‌شان بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

راهنمای انتخاب ایده آل ترین اتو بخار

قدرت عملکرد: توان کارکرد اتوها از با اهمیت ترین ویژگی های آن می باشد. خانه های با جمعیت زیاد به دستگاه اتویی با تان بالا احتیاج دارند تا بتواند نیاز همه ی افراد خانواده را پاسخ دهد.

ظرفیت مخزن آب: همه ی اتوها جهت بخار کردن به یک مخزن آب نیاز دارند ولی ظرفیت آنها در دستگاه های متفاوت، خیلی فرق دارد. عده ای از آنها دارای مخزن آب با ظرفیت زیاد هستند که سبب خواهد شد تا مخزن در فاصله‌های زمانی کوتاه احتیاجی به پر کردن نداشته باشد.

کفی دستگاه اتو و جنس آن: بخش کفی آن ها دارای جنس‌های مختلفی می باشد. جنس مورد کاربرد در کفی بیشتر اتوها از استیل و سرامیک می باشد. هرچه کفی اتو دارای جنس باکیفیت تری باشد سبب حرکت راحت تر اتو بر روی پارچه خواهد شد.


دستگاه قطع اتوماتیک: این بخش از امکاناتی می باشد که در بیشتر اتوها استفاده می شود. امکان قطع اوماتیک سبب خواهد شد که اگر در چند دقیقه‌  به اتو دست نزنید، به طور خودکار قطع شود.

بهترین اتوبخار های بازار

1) دستگاه اتوی بخار مارک فیلیپس Philips GC9642/60 Steam Generator Iron

اگر یک اتو بخار خیلی عالی با امکانات خیلی زیاد می خواهید و از لحاظ قیمت برای تهیه ی این نوع اتو مشکلی ندارید، دستگاه اتوی بخار مارک فیلیپس Philips GC9642/60 Steam Generator Iron بسیار ایده آل خواهد بود. این مارک اتو بخار با دارا بودن توانی برابر 2400 وات و ظرفی با گنجایش 1800 میلی لیتر خواهید توانست، با آن بزرگترین لباس‌ها را نیز به راحتی اتو بکشید.

ولی خاصیت این دستگاه پتوان فقط کارکرد بالای اتو کشی نیست. خیلی از مارک های اتو بخار با ایجاد بخار، دارای صدای بلند و یا آزار دهنده‌ای می باشند. ولی هنگامی که با این مارک، بخار ایجاد می نمایید، کمتری صدایی ایجاد نمی شود و به راحتی می توانید اتو بکشید.

بخش کف این مارک هم تیتانیوم می باشد که سبب خواهد شد بدون ذره ای مشکل به اتو کردن ادامه دهید. سوراخ‌های موجود در کف آن نیز خیلی دقیق ایجاد شده و در کف اتو جاگذاری شده اند که سبب خواهد شد اتو کردن با کیفیت بالایی انجام شود ولی این سوراخ‌ها دارای فناوری برجسته ای مانند کنترل بخار مناسب با جنس لباس می باشد که سبب خواهد شد کیفیت لباس‌ها پس از اتو شدن پایین نیاید.


از کارایی های مهم دیگر این مدل به برق مصرفی خیلی زیاد این اتوها باید دقت نمود و دارای خصوصیتی به نام حالت ذخیره انرژی در اتو می باشد که سبب خواهد شد در هنگام اوج مصرف با خیالی آسوده قادر باشید لباس‌هایتان را اتو نمایید.

2) دستگاه اتوی بخار مارک فیلیپس Philips GC4870 Azur Steam Iron

این مارک هلندی دارای انواع مختلفی از دستگاه اتو بخار است که به جهانی ارائه نموده است. از دیگر مارک های برجسته و جذاب دستگاه اتو بخار Philips GC4870 Azur Steam Iron می باشد. این مارک از انواع گران و لوکس دستگاه اتو بخار بوده که دارای خصوصیات زیادی می باشد. هنگامی که این مارک را استفاده می نمایید، در اولین نظر، ظاهر جذاب و به خصوص رنگ بندی آن جلب توجه می نماید.

ولی فاکتورهای این مدل اتو فقط خصوصیات ظاهری‌ آن نمی باشد. عملکرد مصرف این مدل اتو بخار برابر با 2600 وات می باشد که در مقایسه با بیشتر دستگاه های اتو بخار موجود در بازار خیلی پرقدرت تر می باشد. هرچند مورد دیگری که جالب توجه می باشد این است که همه ی قدرت در وزنی برابربا فقط 1.6 کیلوگرم جمع شده تا بتواند که اتوکشیدن راحتی را به کاربران هدیه دهد.

بخش کف این اتو Philips GC4870 Azur Steam Iron هم مثل بیشتر مدل ها و برندهای فیلیپس و همچنین مارک های دیگر دارای به استیم گلاید می باشد که به جرات می توان گفت، از بهترین‌های اکنون بازار جهان می باشد.

از خصوصیات برجسته این مدل اتو، ایجاد بخار عمودی می باشد. این خصوصیت کممک خواهند نمود تا قادر باشید پارچه را به شکل عمودی اتو نمایید. مثلا قادرید بدون نیاز به پایین آوردن، پرده ها را به شکل آویزان اتو نمایید. ولی بخار این مدل اتو دارای خصوصیت یونیزه بودن هم هست که سبب خواهد شد قادر باشید چین های عمیق و قدیمی که روی لباس‌ها مانده را نیز خیلی راحت بتوانید محو نمایید.


3) دستگاه اتوی بخار مارک فیلیپس Philips GC3760 EcoCare Steam Iron

ولی همه ی محصولات مارک فیلیپس از کالاهای گران و لوکس نمی باشند. این مارک هلندی جهت استفاده برای افراد متوسط جامعه هم کالاهای مختلفی عرضه نموده است که از ایده آل ترین شکل های آن مدل اتو بخار Philips GC3760 EcoCare Steam Iron می باشد.

ولی قیمت متوسط این نوع مدل از اتو بخار نه فقط علتی برای کاهش مرغوبیت این کالا نمی باشد، بلکه ، نخستین موردی که پس از دیدن این اتوبخار شما رابه خود جلب می نماید، ظاهر حیرت انگیز ان می باشد. سطح کف این مدل اتو بخار هم مثل بیشتر دیگر اتو بخارها دارای استیم گلاید می باشد که این نشان دهنده ی این است که این مدل همگام مرغوب ترین کالاهای حال حاضر جهان می باشد. تفناوریهای مورد استفاده در این مدل اتو بخار هم بسیار پیشرفته می باشند. امکانات ضد چکه و همچنین رسوب‌زدایی از فناوری های مهم مورد استفاده در این مدل اتو بخار می باشند که جلوی از جرم گرفتگی در و وسایل درون تو بخار را خیلی عالی خواهد گرفت. همانگونه که از نام این مدل اتو بخار پیداست، از طبقه ی سری Eco Care مارک فیلیپس می باشد که این یعنی جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی یک گزینه ی با کیفیت به حساب می آید.

4) دستگاه اتوی بخار مارک بوش Bosch TDS6080 Steam Generator Iron

مدت زیادی است که نام مارک بوش به عنوان تولیدکننده مرغوب ترین و بهترین و همچنین گران ترین وسایل منزل روی زبان ها افتاده است. می توان گفت تقریبا مارک بوش همه ی انواع وسایل منزل و همچنین اتو بخار را نیز ارائه می نماید. دستگاه اتو بخار مدلBosch TDS6080 Steam Generator Iron از لوکس ترین و عالی ترین و مرغوب ترین اتو بخارهای مدل بوش می باشد. جنس بخش کف این مدل اتو بخار با دیگر اتو بخارهای موجود در بازار بسیار متفاوت بوده و از سرامیکی می باشد. جنس سرامیک مورد استفاده در سطح کف این مدل اتو سبب خواهد شد که حرکت اتو روی پارچه ها خیلی راحت و مفرح صورت گیرد. قدرت مصرف این مدل اتو برابر با 2400 وات می باشد که سبب خواهد شد قادر باشید خیلی راحت چند نوع لباس را بلافاصله اتو بکشید. گنجاش مخزن آب این مدل اتو بخار 1500 میلی لیتری می باشد و سبب می شود تا خیال شما را از میزان بخار آب آسوده باشد. هرچند امکانات ضد چکه در این مدل اتو موجود نیست که البته خیلی هم مهم نیست.

امکان بخاردهی عمودی در این مدل اتو بخار هم مثل دیگر اتو بخارهای لوکس موجود در بازار موجود است تا قادر باشید لباس را به طور عمودی هم اتو نمایید. این مدل اتو 120 گرم در یک دقیقه به طور یکسره بخار ایجاد می کند که می توان گفت در این مورد کم نظیر می باشد. دستگاه اتو بخار مدل Bosch TDS6080 Steam Generator Iron قادر است در مصرف انرژی تا 25 درصد صرفه جویی نموده و تا 30 درصد هم آب خود را ذخیره نماید. این مدل اتو بخار دارای امکاناتی مثل هشدار جهت تمیز نمودن و مخلوط شدن دما و بخار می باشد که این مدل را با بیشتر اتو بخارهای دیگر موجود در بازار متمایز می سازد.


5) دستگاه اتوی بخار مارک بوش Bosch TDI903231H Steam Iron

این مدل هم مثل دیگر مدل های اتو بخار مارک بوش دارای امکانات بسیار زیادی می باشد و اگرچه از طبقه ی بوش به حساب می آید ولی هزینه ای بیشتر از خیلی از دستگاه های اتو بخار لوکس در مقایسه با مارک های دیگر نیز خواهد داشت. این مدل اتو بخار دارای وزنی در حدود 2.1 کیلوگرم می باشد که اگرچه مقداری زیاد است ولی اصلا آزار دهنده نمی باشد. سطح کف این مدل اتو بخار هم مثل اکثر مدل های دیگر اتو بخارهای بوش از جنس سرامیک می باشد تا بتوانید خیلی راحت اتو بکشید. ظرفیت مخزن این مدل اتو 400 میلی لیتر می باشد که می توانی گفت متوسط می باشد ولی بدانید که مسئله ای پیش نخواهد آورد.

از مزایای اتو بخار مدل Bosch TDI903231H Steam Iron قدرت مصرفی‌ آن بوده که برابر با 3200 وات می باشد و ازو نمونه‌های خیلی قدرتمند بازار اتو بخارها محسوب خواهد شد.  ساختار ارگونومیک این وسیله هم خیلی جالب می باشد و قادر است، تا حد بالایی مانع خستگی تان خواهد شد. بخار این مدل اتو در سه حالت متفاوت قابلیت تنظیم دارد تا به آسانی مقدار بخار را کنترل نمایید. توانایی تنظیم دمای دستی به همراه کنترل مقدار بخار سبب خواهد شد با این مدل اتو بخار با با آسودگی اتو بکشید. این وسیله دارای یک صفحه نمایش کوچک که به شما می گوید که اتو گرم یا خنک می باشد. امکان همراه بودن بخار و دما هم در بین طبقه مارک بوش مورد استفاده قرار گرفته تا این برند وسایل منزل برای این وسیله ی متوسط هم امکانات بخصوصش را گذاشته باشد.

6) دستگاه اتوی بخار مارک بوش Bosch TDA502412 Steam Iron

از دیگر اتو بخارهای مارک بوش، نوع Bosch TDA502412 Steam Iron می باشد و اگرچه از کالاهای پایین برند بوش محسو می شود ولی علاوه بر گران بودن در مقایسه با دیگر برندهای رده پایین دیگر مارک ها، دارای امکانات خیلی بیشتری در مقایسه با دیگر برندهای رده پایین می باشد. اولین مورد مثبت جالب توجه در این نوع مدل اتو بخار رنگ بندی و ساختار می باشد.

گنجایش مخزن این مدل تقریبا کم می باشد و دارای ظرفیتی معادل 350 میلی لیتر می باشد. ولی این اندازه نیز جهت انجام چند بار اتو کردن کافی می باشد که مسئله ساز نخواهد بود. امکانات ضد چکه و ضد رسوب هم در این نوع اتو موجود است و در رده ی پایین قرار داشتن تنها یک نام برای این مدل باشد. ولی بهترین مورد مورد توجه برای اتو بخار مدل Bosch TDA502412 Steam Iron امکار ایجاد بخار عمودی می باشد که در این مدل موجود است. اضافه بر این امکان، در این مدل امکان خاموش شدن اتوماتیک هم استفاده شده است.

7) دستگاه اتوی بخار مارک تفال Tefal GV 7850 Steam Generator Iron

مارک تفال، یک اسم بسیار آشنا می باشد که هم دارای قیمتی مناسب، و هم دارای کیفیت بالایی نیز می باشد. این اتو بخار Tefal GV 7850 Steam Generator Iron از مدل‌های پیشرفته این مارک می باشد که امکانات بسیاری در اختیار شما قرار می دهد.  هنگام در دست گرفتن این اتو، برجسته ترین مورد، ظاهر مخصوص و پیچیده‌ آن می باشد ولی باید بدانید که این مدل ، به هیچ وجه پیچیده نیم باشد. ظرفیت مخزن آب آن خیلی بالا می باشد و تقریبا تا 1.6 لیتر جا می گیرد. سطح کفی این وسیله سرامیکی می باشد و به اولترا گلاید شده مجهز است تا حرکت روی پارچه را راحت نماید.

این اتو دارای مصرف بهینه هم می باشد تا در ساعات اوج مصرف بتوانید در مصرف برق صرفه جویی نمایید. همانگه که از این مدل انتظار می رود، امکان ایجاد بخار بطور عمودی هم در این اتو بکار برده شده تا امکانات این مدل از مارک های دیگر پایین تر نباشد.

8) دستگاه اتوی بخار مارک تفال سری Tefal FV9747 Steam Iron

این نوع اتوها بعلاوه هزینه ی خوب، دارای امکانات بالایی نسبت به این هزینه ی کم می باشد. این وسیله دارای وزنی معادل تقریبا 1.8 کیلوگرم می باشد و دارای ساختار ارگونومیک هم می باشد. بخش کف این اتو مثل دیگر اتو بخارهای مارک تفال، از جنس سرامیک می باشد. البته دارای فناوری اولترا گلاید نمی باشد، ولی این جنس سرامیکی باعث راضی نگه داشتن مشتری می شود. در این نوع اتو همه ی نیازها جهت اتو کردن قرار داده شده و برآورده می سازد.


ظرفیت مخزن آب این مدل اتو بخار 350 میلی لیتر می باشد که در مقایسه با هزینه ی آن معقول است. اتو بخار مدل Tefal FV9747 Steam Iron به طور پیاپی به مقدار 55 گرم در یک دقیقه ایجاد بخار می نماید. ایجاد بخار عمودی در این اتو جهت عملکرد بهتر استفاده شده است. امکان کنترل بخار اتوماتیک به همراه همه ی این خصوصیات در این اتو موجود است. کارکرد مصرفی این مدل برابر 2800 وات می باشد که در مقایسه با دیگرمدل های هم رده اش پرقدرت تر می باشد.

9) دستگاه اتوی بخار مارک پاناسونیک Panasonic NI-JWT980 Steam Iron

برند پاناسونیک در سالیان متوالی با نامی معتبر در حوزه وسایل منزل بر سر زبانهاست که کاربران از آن راضی هستند. از صنایع این مارک، ساخت اتو بخار می باشد که در این حوزه هم خیلی موفق عمل کرده است. این اتو بخار Panasonic NI-JWT980 Steam Iron از با کیفیت ترین مدل‌ها و یا ایده آل ترین مارک پاناسونیک در صنعت اتو بخار می باشد که در مقایسه با دیگر مارک های پیشرفته دارای قیمت بهتری می باشد و دارای وسایل یکسانی می باشد. این وسیله دارای موتوری با توان 2800 وات می باشد و نیازهای یک خانواده را برطرف می سازد.

حجم مخزن آب این اتو تقریبا 350 میلی لیتر می باشد که متوسط ولی جهت اتوکردن روزانه کافی می باشد. کف این اتو از سرامیک می باشد که چیزی از مارک های دیگر بازار کم ندارد. ولی تکنولوژی این وسیله دو طرفه بودن کفی و چرخش 360 درجه آن که به دلیل ساختار ویژه کف این مدل است، می باشد. تمیز شدن اتوماتیک اتو هم از موارد مثبت این وسیله است که در خیلی از اتو بخارهای رده بالا هم وجود ندارد. ایجاد بخار عمودی  و رسوب نکردن وسیله هم از وسایل دیگر مورد استفاده در این اتو می باشد.

10) دستگاه اتوی بخار مارک پارس خزر Pars Khazar SI-702 Steam Iron

در حال حاضر نام پارس خزر به گوش همه ی ایرانی ها آشناست و حتی از کالای این مارک حتی  برای یک بار هم استفاده کرده است. این مارک ایرانی در چند دهه فعالیت خود کالاهای خیلی متنوع به بازار ارائه نموده است که اتوبخار هم یکی از این وسایل می باشد. اتوهای پارس خزر دارای قیمت مناسب‌تر و پایین‌تر در مقایسه با نوع خارجی هستند و مناسب برای مشتریان می باشد.

دستگاه اتو بخار مدل Pars Khazar SI-702 Steam Iron از باکیفیت ترین دستگاه ها در صنعت اتو بخار محسوب می شود که دارای هزینه ای کم‌تر از نصف قیمت رده‌های پایین خارجی می باشد ولی این قیمت به معنی رده پایین بودن دستگاه نیست. بخش کف این وسیله مثل انواع خارجی سرامیکی نمی باشد ولی دارای جنس الماسه و استیل است که مشتری را راضی نگه می دارد.

امکان ضد رسوب و ایجاد بخار هم در این وسیله استفاده شده است. ظرفیت مخزن آب این اتو معادل 300 میلی لیتر می باشد تا با رده‌های متوسط خارجی به رقابت بپردازد. توان این دستگاه معادل 2400 وات می باشد و در مقایسه با خیلی از رده‌های متوسط و یا حتی بعضی از رده‌های بالای مارک های خارجی تفات کمی داشته باشد. امکان خاموشی اتوماتیک و ضد چکه هم از دیگرامکانات این اتو بخار می باد. ایجاد بخار عمودی هم در این اتو بخار Pars Khazar SI-702 Steam Iron بکار رفته و مشتریان را راضی نگه می دارد.

در این متن شما را با سری مختلفی از دستگاه های اتو بخار را آشنا نمودیم که بتواند احتیاجات همه خانواده ها را بر آورده سازد. در نتیجه با توجه به مقدار مصرف روزانه و یا هفتگی از اتو هریک از این اتوها را تهیه نمود  تا مسئله ای پیش نیاید. هرچند مارک های گفته شده و هزینه ی آنها با هم تفاوت داشت. پس ابتدا هزینه هایی را که می خواهید برای خرید صرف کنید در نظر داشته باشید و سپس جهت تهیه ی یکی از آنها اقدام نمایید.