;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید پالتو

1398/10/25 - 6:48 بعد از ظهر

با آمدن فصل سرما و هوای سرد فصل پاییز و زمستان مردم باید لباس های گرم مانند کاپشن و پالتو  تهیه نمایند تا خود را در مقابل بادو سرما محافظت کنند. ممکن است یکی از درگیری های فکری مردم مخصوصا مردان تهیه ی پالتویی ایده آل جهت استفاده در فصول پاییز و زمستان باشد به طوری که برایشان قیافه ای جذاب و زیبا باقی بماند. تهیه پالتو مانند تهیه کت و شلوار دارای قوانین و قواعد مخصوص خود می باشد. در این جا به شما می گوییم که تهیه یک پالتوی ایده آل چگونه است؟ اما در کل چند مورد را باید در تهیه هر نوع پالتویی در نظر بگیرید. اگر همیشه یا در جاهای بخصوصی مانند مراسم ها و مهمانی های رسمی پالتو می پوشید، دلتان می خواهد فقط برای گرما از آن استفاده نمایید و یا اینکه دوست دارید با لباس دیگری آن را امتحان نمایید؟ از همه مهم تر! چقدر دوست دارید برای آن هزینه کنید؟ با راهنمای خرید پالتو، با ما همراه باشید.

جنس پالتو

تاکنون پالتوها از جنس های متفاوتی طراحی و تولید شده اند. این محصولات جنس مناسبی دارند که قادر باشد شما را در مقابل سرما گرم کند. ایده آل ترین و گران ترین اجناس جهت تولید پالتو، پشم کشمیر می باشد که ساخته شده از مو و پشم بز می باشد. پالتو از جنس پشم از دیگر گونه هایی می باشد که از تن را در مقابل سرما گرم نگه می دارد ولی در مقاتیسه با جنس پشم کشمیر کم خرج تر می باشد و دارای گرمای کمتری نیز می باشد، اما طول عمر و مقاومت پشم در مقایسه با پشم کشمیر بیشتر می باشد. اکنون محصولاتی که  دارای جنسی از الیاف مصنوعی و پشم های ناخالص هستند به خاطر قیمت مناسبشان پرطرافدارتر می باشند.

طراحی پالتو


بررسی بخش هایی از پالتو مانند جیب، دوسینه یا تک سینه بودن و یقه خیلی مهم می باشد. پیشنهاد می کنیم، پالتوهایی که دارای دو ردیف دکمه یا دو سینه  بیشترهستند  را بکار ببرید چرا که این نوع از پالتوها در مقایسه با دیگر پالتوهای تک سینه یا دارای یک ردیف دکمه از تن ما در مقابل سردی بیشتر مراقبت می نمایند. یقه پالتو باید طوری باشد که اگر آن را باز و یا برگرداندیم به خوب بتواند گردن را پوشش دهد. جیب پالتو نیز باید بگونه ای باشد که خیلی آسان دست را داخل آن بتوان فرو برد. جیب ها نباید خیلی بالا و یا خیلی پایین باشند که سایز جای درون جیب ها جوری باشد که خیلی آسان همه ی دست ها داخل آن قرار داده شود. ایده آل ترین و بهترین این نوع محصولات پالتوهایی هستند که با کمربندی که در پشت شان موجود است تنظیم شود.

دوخت پالتو

از موارد مهم و مورد توجه دیگر در تهیه پالتو باید مورد توجه قرار داد راحت بودن آن موقع استفاده است.این که از حرکت معمول جلوگیری نکند و یا اینکه نه زیاد گشاد و نه زیاد تنگ باشد. تا کنون پالتوها در اندازه های بلندی مختلفی مانند بلندی زیر باسن که به آن اورکت می گویند، بالای زانو و  یا روی آن و طول زیر زانو و حتی بلندتر نیز طراحی و تولی می شوند. گشادی پالتو باید جوریای باشد که خیلی راحت یک کت تک یا کت و شلوار بتوان در زیر آن به تن کرد.

موارد مهم در استفاده از پالتو

پیش از تهیه پالتو باید حتما آن را امتحان نمایید. سایز صحیح پالتو در واقع یک اندازه از اندازه عادی کت مردانه بیشتر است و باید جوری باشد که زیر آن بتوان کت و شلوار پوشید.

سرشانه ی پالتو باید مقداری از شانه خود فرد پایین تر باشد تا به راحتی بتوان به همراه آن یک کت تک  یا یک دست کت و شلوار به تن کرد.

 

 

 

اگر از کسانی هستید که قد بلند هستند نباید پالتوهای کوتاه و یا بالای زانو بپوشید و برعکس اگر قدی کوتاه دارید پوشیدن پالتوهای کوتاه و بالای زانو مناسبتر است زیرا شما را کشیده تر ظاهر می نماید.

پیشنهاد می کنیم پیش از تهیه پالتو حتما آن را امتحان نمایید با آن یک بار نشسته و بلند شوید دست هایتان را بلند کرده و تکان بدهید و خم کنید اگر در همه ی  حالت ها راحت بودید پس اندازه ی پالت برای شما ایده آل است.

وقتی باران می بارد همه به این فکر می افتند که یک پالتوی ایده آل برای پوشیدن در فصل سرما تهیه نمایند، مخصوصا که اکنون به نظر سال پر باران‌تری به نظر می رسد. برای همین با دارا بودن این راهنما تهیه ی یک پالتوی مناسب بسیار برای شما خیلی راحت تر خواهد بود و با مطالعه ی آن خواهید توانست پالتویی تهیه نمایید که دارای دوام و مقاومت زیادی باشد!

تهیه پالتو برای آقایان

در تهیه ی پالتو اولین چیزی مهم است این می باشد که قطعا تفاوت میان کت زمستانی و پالتو وجود دارد، که این تفاوت ها گاهی آنقدر زیاد است که یکی را جای دیگری نمی توان پوشید. سایز کت زمستانی روی باسن می باشد و هرچند از پالتو کمتر گرم است  و واضح است که نمی توان آن را روی یک کت دیگر استفاده نمود. کت جنس پشمی، دارای پارچه‌ ای از پالتو ظریف تر می باشد. ولی پالتو اغلب دارای گرمای زیادتری می باشد و برای استفاده در روزهای خیلی سرد و برفی بهتر می باشد و قادرید آن را روی کت دیگری خیلی راحت به تن کنید. هرچند برای این که سایز آن را صحیح گرفته باشید.

چه نوع پالتویی بخریم؟


اولین مورد قبل از تهیه پالتو این می باشد که بدانید دارای چه جنسی می باشد. مرغوب ترین پارچه‌هایی که قادر به  شما را به خوبی گرم نگه دارند پشم و کشمیر می باشد. هرچند پشم کشمیر خیلی از پشم گرم‌تر می باشد ولی به خاطر بالا بودن قیمت و همینطور کمتر بودن طول عمر آن در مقایسه با پشم، ممکن است یک پالتو از جنس پشم جهت استفاده در یک روز برفی زمستان ایده آل  باشد.

اگر زود سرما می خورید و پالتوی مردانه گرم می خواهید، محصولاتی که دارای یک لایه آستر از پلی پروپیلن هستند قادرند به خوبی شما را گرم کنند. اغلب اقسام پالتوی آقایان از جنس پشم و کشمیر دارای لایه ای از پشم شیشه هم جهت افزایش گرمای هستند که این مورد به ظاهر پالتو در تن نیز کمک خواهد کرد.

اگر تشخیص جنس پالتو برایتان سخت است، خوب است از فروشگاه آنلاین پالتو تهیه نمایید. در فروشگاه های آنلاین مشخصات کامل اجناس یک محصول اغلب گفته شده است.

برای اینکه فیت صحیح را انتخاب نمایید باید آگاهی داشته باشید که چگونه  پالتویی را برگزیده و تهیه نمایید. جهت انتخاب صحیح سایز یک پالتو، باید اندازه این بزرگتر از اندازه ی معمولی را به عنوان کت مردانه تهیه نمایید. تهیه یک پالتوی مردانه با اندازه بزرگ‌تر در حرکت آزادانه به شما کمک خواهد نمود تا پالتو روی کت و گردن تان جمع نشود.

سرشانه ی پالتو باید مقداری از شانه خود فرد پایین تر باشد تا به راحتی بتوان به همراه آن یک کت تک  یا یک دست کت و شلوار به تن کرد.

اگر از کسانی هستید که قد بلند هستند نباید پالتوهای کوتاه و یا بالای زانو بپوشید و برعکس اگر قدی کوتاه دارید پوشیدن پالتوهای کوتاه و بالای زانو مناسبتر است زیرا شما را کشیده تر ظاهر می نماید.

پیشنهاد می کنیم پیش از تهیه پالتو حتما آن را امتحان نمایید با آن یک بار نشسته و بلند شوید دست هایتان را بلند کرده و تکان بدهید و خم کنید اگر در همه ی  حالت ها راحت بودید پس اندازه ی پالت برای شما ایده آل است.

وقتی باران می بارد همه به این فکر می افتند که یک پالتوی ایده آل برای پوشیدن در فصل سرما تهیه نمایند، مخصوصا که اکنون به نظر سال پر باران‌تری به نظر می رسد. برای همین با دارا بودن این راهنما تهیه ی یک پالتوی مناسب بسیار برای شما خیلی راحت تر خواهد بود و با مطالعه ی آن خواهید توانست پالتویی تهیه نمایید که دارای دوام و مقاومت زیادی باشد

راهنمای خرید پالتو زنانه


گام اول و مهم ترین مورد در این بخش این می بشاشد که اگر دارای قد بلندی نمی باشید پالتوهای گشاد و مردانه که دارای حالتی رسمی و کلاسیک هستند را انتخاب نکنید. خوب است پالتوهای دارای کمر باریک را انتخاب نمایید. پالتوهایی که به نام دهه شصتی شهرت دارند هم ایده آل می باشد. پالتوهایی که از قسمت شانه کلوش هستند. خوب است این نوع از پالتوها را با شلوار تنگ ست نمایید. اغلب مردان پالتوهای بلند را بیشتر می پسندند ولی بانوان به تهیه پالتو زنانه کوتاه بیشتر تمایل دارند. این نکته بستگی به سلیقه و موارد کاربرد شما از لباس دارد ولی عمل به این نکات نیز بسیار اهمیت دارد.

اگر حالت اندامتان گلابی شکل می باشد، کت، ژاکت‌ و پالتوهایی انتخاب نمایید که دارای شانه های بزرگی می باشند و ریز بودن بالاتنه بتوانند بپوشانند.

اگر اندامتان مانند سیب می باشد، عالی ترین انتخاب استفاده از  کت‌های تک‌دکمه می باشند. کت‌هایی که چاقی موضعی دور کمر و پهلوها شما را خیلی خوب پوشش دهند. این نوع کت‌ها به خاطر برش مخصوصشان، چاقی موضعی کمر را پوشش می دهند. کاربرد مانتو یا پالتوی بسیار بلند که تا مچ پا می باشند، گزینه ی ایده آلی برایتان نخواهد بود زیرا چاقی موضعی شما را کوتاه و بدفرم جلوه خواهد داد.

اگر بدن‌ شما مانند ساعت شنی می باشد؛ به این شکل که دارای گودی کمر زیادی هستید و پایین‌تنه و بالا تنه ‌تان به یک اندازه پهن هستند، ایده آل ترین گزینه کاربرد کت‌های کمرکرستی می باشد. کت‌هایی که در بخش کمر برش خورده و تنگ می‌شوند. پالتو یا کت هایی که در بخش یقه انواع خز و پوست هستند انتخاب خوبی برای شما نیستند چون باعث می‌شوند تناسب موجود در بالا تنه و پایین تنه شما بر هم بخورد.

چگونگی انتخاب رنگ مناسب برای پالتو

 

خوب است پالتویی تهیه نمایید که دارای رنگی تیره است چرا که این نوع رنگ ها گرما را جذب خواهند کرد پس نباید پالتوهای رنگ روشن را تهیه نمود . پالتوهایی با رنگ هایی مانند سورمه ای تیره، مشکی ، سبز ، بنفش، خاکستری و قهوه ای ایده آل ترین رنگ ها جهت انتخاب پالتو می باشند.

بنفش تیره از قوی ترین و محکم ترین رنگ ها می باشد و تهیه ی پالتوی بنفش رنگ، اعتماد به نفس و قدرت تصمیم گیری را نشان خواهد داد. پالتوهایی به رنگ سبز جهت انتخاب نشان دهنده ی این است که فرد قوی و با اراده ای بالا می باشید که در تصمیم گیری ها محکم و مغرور و خودرای هستید. تهیه رنگ خاکستری جهت انتخاب پالتو نشان دهنده ی این است که شما دارای شخصیتی آرام و خنثی و همچنین اعتماد به نفس بالایی می باشید.

تهیه پالتو قهوه ای تیره که سازگار با طبیعیت و رنگ برگ ها است نشان می دهد که دارای اعتماد به نفسی بالا هستید.

تعداد لایه های پالتو را مورد توجه قرار دهید

شما اختیار دارید پالتوی دو لایه یا یک لایه تهیه نمایید. اگر دلتان می خواهد تنتان گرم تر بماند خوب است پالتوی دو لایه را تهیه نمایید که در برابر برف و باران نیز دوام و مقاومت بالاتری دارند و دیگر نمی خواهد در زیر این پالتو لباس به تن کنید در نتیجه انتخاب سایز گشادتر لازم نیست.

اگر پالتوهای یک لایه را تهیه می نمایید دقت نمایید که اندازه این پالتو اندکی باید گشادتر باشد زیرا دارای گرمای زیادی نخواهد بود و فقط مانع وارد شدن آب خواهد بود.

نتیجه گیری

پیشنهاد می کنیم که فقط پالتوی جیب دار تهیه نمایید! جیب پالتو از بخش های مهم این نوع لباس می باشد. کار اصلی اصلی وجود جیب گرم نگه‌داشتن دست ها خواهد بود. پس پالتیی که دارای جیب نیست نمی‌تواند گرمای زیادی هم نخواهد داشت. بعلاوه جیب‌ها باید جادار بوده و آستر آن خیلی خوب بتواند دستانتان را گرم نگه دارد. بی درنگ هنگام امتحان کردن پالتو جیب‌های را هم بررسی نمایید.

مورد دیگر که باید دقت نمایید اینکه هر پوشاکی دارای شیوه های مخصوصی جهت اتو و شستن است. برخی از آن‌ها را فقط باید خشکشویی نمود. برخی از آنها را نیز نباید اتو کرد و یا موقع شستن شان سفیدکننده بکار برد. تمام این موارد را روی برچسب یا لیبل لباس درج می نمایند. پیش از شستن لباس حتما آن را نگاه کنید و یا از خود فروشنده مراحل شستن پالتو را سوال نمایید.

ولی در نهایت آخرین پیشنهاد ما در تهیه پالتو این می باشد که یادتان باشد می خواهید تا چه مقدار هزینه نمایید. هرچند همانگونه که که در راهنمای تهیه کاپشن گفته شد اگر برای تهیه پالتو و کاپشن هیزنه ی بیشتری نمایید، ضرر نمی کنید زیرا این نوع لباس تا مدت زیادی بریا شما عمر خواهد کرد. ولی برندها و جنس‌هایی هم هستند که از قیه گران‌تر می باشند. مثلا جنس کشمیر از گران ترین پارچه‌ها می باشد و نهایتا پالتوی کشمیر نیز گران خواهد بود. باید با بودجه ی موجودی که جهت تهیه پالتو کنار گذاشته اید جنس و برند و فروشگاه را انتخاب نمایید.