از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید چشم بند خواب

راهنمای خرید چشم بند خواب

چشم بند خواب یا چشم بند، ماسکی میباشد که سبب پوشاندن چشمان شما هنگام خواب می شود و جلوی تابش نور به چشم شما را خواهد گرفت. حتما در تلویزیون دیده اید که شخصیت های یک فیلم هنگام خوابیدن چشم بند خواب استفاده می نمایند. چشم بندهای خواب اغلب دارای جنس پنبه  ای یا ابریشمی می باشند. و یا اقسامی  از چشم بندهای خواب موجودند که مثل جنس پنبه ای آنها با گیاهان دارویی و یا جنس پلاستیکی آنها که با ژل های سرد کننده آنها را پر کرده اند.

در واقع هدف از کاربرد چشم بند صرف نظر از موقعیت مکانی و زمانی تاریک شدن فضای چشمی می باشد. شاید وقتی اولین بار از چشم بند استفاده نمایید، از راحتی بی حد آن غافلگیر شوید.

مزایای کاربرد چشم بند خواب

بهتر شدن کیفیت خواب

اولین دلیل برای کاربرد چشم بند خواب این است که ار تابش نور در شب جلوگیری می نمایند و می توان به این صورت غرق در خواب شد. اگر می خواهید چشم شما کمتر قرمز باشد و یا اینکه در فرد در رختخواب شما باشد یا در زیر نور لامپ مطالعه بسیار مانده اید، این محصول قادر به کمک به شما جهت خوابی با کیفیت بهتر می باشد.

یادتان باشد خواب عمیق و کافی سبب می شود شما در بعداز ظهر نیازی به مصرف کافئین برا ی رفع خستگی نداشته باشید که این این نکته ای مهم درداشتن سلامتی می باشد.  این محصول می تواند یک محافظ جهت دارا بودن سلامت جسمی و روحی باشد. نداشتن خواب افی حتی ممکن است به رشد چاقی، سکته، فشار خون بالا و مشکلات سلامتی دیگر هم منجر شود.

استفاده از چشم ‌بند بند خواب در چه زمانی مناسب است

جهت بیشتر شدن آرامش و رفع اضطراب:

استرس تا زمان غروب آفتاب و تاریک شدن هوا همچنان وجود دارد. بعضی وقت ها هنگامی که کارتان کمتر شد وقت رفتن به تختخواب شد، ممکن است دهن شما نتواند سریع فرمان خواب دهد، برای همین به خواب نمی روید و ممکن است ساعت ها در رختخواب بمانید و به یک جا خیره شوید. اما چشم بند خواب می تواند به راحتی به شما کمک نماید تا به خواب عمیقی بروید برخی از این کمک ها مانند فشار ملایمی است که را به چشمان وارد می کند. چشم بندهای خواب با کیفیت تر حتی همچنین دارای مزایای بیشتری نیز مثل رفع استرس و اضطراب هم هستند.


راهنمای خرید چشم بند خواب

مزیت چشم بند خواب جهت تسکین درد:

ممکن است درد سبب بیدار نگه داشتن شما باشد و شما هیچ حواس پرتی و یا استرسی نداشته باشید. این مورد بخصوص اگر دارای سردرد مداوم و یا میگرن  می باشید بیشتر به چشم می آید. این وسیله (چشم بند خواب) قادر است از تابش نور خورشید که سبب تشدید درد می شود را بگیرد، و این علائم را کاهش میدهد. برخی از چشم بندها را حتی می شود در فریزر نگهداری نمود تا بتوان با سرمای موجود در چشم بند لذت ببرید، مانند وقتی که کمپرس یخ بر روی زخم زانو می گذاریم. این مورد علاوه بر تسکین سردرد، جهت رفع خستگی هم می تواند موقر باشد. چرا که خستگی ممکن است به دلیل کار طولانی با کامپیوتر یا جند ساعت مطالعه کتاب به وجود آمده باشد.

 

برای اطلاع از قیمت این محصول به صفحه لیست قیمت چشم بند ایمالز مراجعه کنید.

 

استفاده ازاین وسیله (چشم بند خواب ) از مصرف داروها سالم تر هستند:

بیشتر مردم از داشتن خواب باکیفیت محرومند، که سبب می شود تا قرص و دارو مصرف نمایند وبه این شکل جهت خواب راحت به خود درمانی روی می آورند. ولی خوابی که تحت تاثیر داروها به وجود آمده باشد ممکن است عادتی شود و عوارض جبران ناپذیری را نیز در پی داشته باشد. با توجه به این که چشم بند خواب مغز را به نوعی گول می زند که الان موقع خوابیدن است؛ بنابراین می تواند  با خطر کمتر و غیر شیمیایی سبب ایجاد خوابی راحت شود.

راهنمای خرید چشم بند خواب

چشم بند خواب جلوی خشکی چشم را خواهد گرفت:

اگر شما خانه ی خود را منزل خود را فقز گرم یا فقط سرد بدون رطوبت نگه دارید، سبب می شود تا هوای خشک بر اتاق غالب شود که موقع خواب این خشکی به شما می خورد، این خشکی ممکن است گرد و غبار یا هر چیز دیگری را به طرف شما آورد. ممکن است تهیه ی یک وسیله ی بخور به درد بخورد ولی آن دستگاه قادر نخواهد بود، جلوی گردش هوا و وزیدن آن به چشمانتان را بگیرد. اما چشم بند خواب قادر است در برابر این ریز گردها محافظی برای چشم ها باشد.

 

برای دریافت اطلاعات لازم در رابطه با چراغ خواب مقاله "راهنمای خرید چراغ خواب" را در سایت ایمالز مطالعه کنید.

 

چشم بند خواب برای کسانی که با چشم نیمه باز به خواب می روند مفید است:

این وسیله همچنین برای کسانی که با چشم نیمه باز به خواب می روند، ممکن است مفید می باشد. با توجه به اینکه چشم ها به محافظت و پلک ها هم به روغنکاری نیاز دارند، کسانی که با چشم نیمه باز به خواب می روند اغلب دارای خشکی چشم زیادی می باشند و ممکن است دائما از خشکی چشم رنج ببرند. این وسیله ممکن است با به وجود آوردن محیطی بسته روی چشم ها به کاهش این رنج کمک نمایند، ولی توجه نمایید که اغلب چشم بندهای خواب با عملکرد تنفس زیادی که اغلب مردم خواهان آن می باشند، احتمالا راه خوبی برای بیماران لگفلتوم نباشد. در مقابل، باید با دکتر جهت تهیه ی چشم بند خوابی که به طور ویژه چشم را مرطوب نگه می دارد، مشورت کنند.

راهنمای خرید چشم بند خواب

چشم بند خواب برای پوست هم به نوعی مفید می باشد:

موقع بیدار شدن از خواب تاثیر جای چروک باقی مانده روی بالشت روی پوست ظاهر خوبی ندارد. و در حقیقت با گذشت زمان احتمالا این مورد سبب به وجود آمدن  چین و چروک روی پوست شود. اگر روی بغل یا شکم می خوابید، به دلیل فشار روی پوست و روی بالشت سبب سابیده شدن پوست خواهد شد که این مورد به تدریج سبب تجزیه ی کلاژن می شود. می توان برای بهبود این مورد بالشت یا بالشتکی را امتحان نمایید یا اینکه عادت کنید به اینکه بر روی پشت بخوابید. ولی اگر از عادت و شکل خوابیدنتان راضی می باشید برای حفاظت از پوست حساس خود یک چشم بند خواب تهیه نمایید؛ این وسیله مانند لایه ای محافظ میان پوست و بالشت می باشد لذا در نتیجه شما با چروک کمتر و در نهایت با تجزیه کمتر کلاژن بیدار خواهید شد.

اگر پوستتان دارای چروک کمتر ولی آکنه بیشتری می باشد، ممکن است مقداری در قسمت زیر چشم بند خواب این آکنه ها بیشتر شوند. جهت اینکه از این ریسک جلوگیری نمایید باید چشم بند 100٪ از مواد طبیعی پنبه یا ابریشم تولید شده باشد و بعلاوه باید مرتب آن را شوینده های بدون رایحه و نرم کننده شست و شو دهید. باید بگوییم که چشم بند خواب می تواند برای رفع آکنه بتواند کارهای بیشتری انجام دهد، زیرا آکنه با خواب ضعیف یا ناکافی، شدیدتر خواهد شد. کاربرد چشم بند خواب سبب خواهد شد تا عادات خواب شما را بهتر نماید و قادر است بر آکنه اثر مثبتی دارا باشد.

راهنمای خرید چشم بند خواب

چشم بند خواب دارای اقسام متنوع جهت انتخاب می باشند

احتمالا چشم بند خوابی را تهیه نموده اید و تازه متوجه شده اید برای شما مناسب نیست! ولی شاید آن چشم بند خواب برای موارد خاصی بوده که مناسب استفاده ی شما نبوده است. اگر نمی خواهید که روی پلکتان فشار بیاید، ماسک هایی موجوند که خیلی راحت روی چشم گذاشته می شوند. اگر شما از چشم بندهایی را که با نوار کنترل و تنظیم می شوند را نمی خواهید، چشم بندهایی هستند که با کشی بندی جهت تغییر اندازه تنظیم خواهند شد. اگر از چشم بندهای حجیم و بزرگ خوشتان نمی آید، در واقع صدها چشم بند با ظاهر چشم بسته و با حجم کم برای انتخاب مناسب هستند. اگر در مورد چشم بندها احساس می کنید که به اندازه کافی از تابیدن نور جلوگیری نمی نمایند ، نوع خاموشی آنها را تهیه نمایید.

با چشم بند خواب عمر خودتان را حفظ نمایید:

در واقع استفاده از چشم بند خواب مناسب در سلامت شما تاثیر بسیاری خواهد داشت. خواب عمیق در تاریکی به بدن کمک می نماید تا جای ممکن ملاتونین ترشح نماید. وقتی که ملاتونین خوب و به قدر کافی ترشح نمی شود، خطر بیماری های مرگبار بیشتر و بالاتر خواهد شد. خوابیدن با کیفیت و کافی به جلوگیری از صدمه به DNA و بیشتر شدن عمر، علیرغم در معرض مواد شیمیایی سرطان زا یا پرتوهای آسیب زننده ی خورشید بودن، کمک می نماید. این محافظت از DNA کاری بسیار مهم می باشد، چراکه هر نوع صدمه به آن احتمال افزایش سرطان خواهد داشت.

کاربرد چشم بند خواب جهت جلوگیری از نور و اشعه ی آسیب زننده:

فضای اطراف ما را نور آبی احاطه کرده است، موقع روز وجود این نوع نور نگران کننده نخواهد بود حتی ممکن است  مفید و مثبت نیز باشد مثل بیشتر شدن تمرکز و یا حتی واکنش به موقع اما در شب، این موضوع برعکس می باشد. این نوع نور برای خواب یک مزاحم به شمار می آید و حتی برای خواب هم مضر می باشد. هر نوع نورسبب کاهش ترشح ملاتونین خواهد شد اما تاثیر نور آبی در این مورد بیشتر خواهد بود.

 

قبل از اقدام به خرید تشک تخت مقاله "راهنمای خرید تشک تخت" را در سایت ایمالز مطالعه نمایید.

 

کاربرد چشم بند خواب جهت رفع افسردگی:

کاربرد یک چشم بند خواب قادر است برای سلامت روان موثر باشد. در تحقیقاتی که در مورد بیش از 800 ژاپنی بزرگسال انجام شد، گفته شده که اگر چشم ها در خواب کامل بسته شوند در رفع افسردگی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

راهنمای خرید چشم بند خواب

استفاده از چشم بند خواب در مسافرت عالی می باشد:

شما سعی دارید تا در هواپیما یا اتاق هتل خواب خوب و عمیقی را تجربه نمایید اما نور تاثیر برعکس و مخربی بر خواب شما خواهد داشت. چشم بند خواب می تواند به شما در این مورد به کمک شما بیاید! چشم بندها کوچک و قابل حمل می باشند و در کیف نیز جا میگیرند.

کاربرد چشم بند خواب در چه زمانی مناسب است؟

بیشتر وقت ها نور اجازه ی خوابیدن به شما نمی دهد. گفتیم که نورهای مختلف به مغز سیگنال می فرستند تا از ترشح ملاتونین جلوگیری نماید. مثلا شما سعی می نمایید که ر روز کمی بخوابید اما نور آفتاب اتاق را پر می کند یا اینکه شما در هواپیمایید و چراغ ها روشن می باشند و یا نوری در جایی از اتاق می تابد. چشم بند خواب سبب خواهد شد تا جلوی همه ی این نورها را بگیرد وزودتر بخوابید. کسانی که چشم بند خواب را حتی در جاهای بهم ریخته بکار می برند تا احساس بهتری دااشته باشند و میان خود و دنیایشان یک حائل ایجاد نمایند. به هر حال  شما در این صورت حتما به کاربرد چشم بند احتیاج ندارید. می توان آن را به عنوان یک آیتم در طول روز استفاده نمایید.

آیا چشم بندهای خواب جهت استفاده برای چشم بد و خطرناک می باشند؟

سوال جالبی می باشد و انسان را به فکر کردن وا می دارد! اغلب سبب باعث تجب مردم می شود که یک چشم بند خواب دارای عوارض منفی هم باشد. به نظر می رسد هیچ بدی ندارد مگر اینکه شما به مواد آن دارای آلرژی باشید. مشخصا؛ این موضوع است که می تواند برای چشم شما بد باشد چرا که به آن حساسیت دارید. ولی خود چشم بند نمی تواند بد یا خطرناک باشد. اینکه اگر کاربرد چشم بند خواب باشد سبب تعجب افراد خواهد شد! چشم بندهای خواب به شکلی تولید شده اند که راحتی را به ارمغان می آورند و شما حتی وقت خواب نیز احساس نمی کنید که روی چشمتان چیزی قرار گرفته باشد. شدت نور دارای عوارض جانبی نمی باشد. برخی افراد فهمیده اند که فشار نور حت می تواند آرام بخش باشد مثل استفاده از جوراب در سردی هوا!

آیا چشم بند خواب برای کودکان و نوزادان نیز قابل اتفاده می باشد؟

جهت استفاده ی کودکان ونوزادان هم چشم بندهای خواب وجود دارد. ولی آیا می توان برای آنها از چشم بند خواب استفاده نمود؟ جواب بله است، این موضوع که چشم کودک با چشم بند خواب بسته باشد و برایشان یک خواب عالی در سفر رقم زده شود بسیار عالی است. با شکل های مختلفی قادرید بیشتر کودکانی را که بیش از حد فعال و هیجانی می باشند را آرام نمایید. و  چشم بند خواب نیز یک راه خوب جهت آرام نمودن کودک خواهد بود!

یک پزشک متخصص کاربرد چشم بند خواب را برای نوزادان شخصا پیشنهاد نمی نماید زیرا ممکن است چشم بند به طرف بینی نوزاد سر بخورد و نفس کشیدن برایش سخت شود. که در این جا به جای چشم بند می توان از کلاه چرت زدن یا آفتاب گیر بریا شان استفاده نمود. که مثل کلاه و سپری بزرگ برای آفتاب می باشد سبب پوشاندن صورت کودک خواهد شد و جای نگرانی نیست.

چشم بند خواب برای استفاده ی چه کسانی مفید می باشد؟

می توان گفت که افرادی که دوست دارند دارای کیفیت و عمق خواب بهتری باشند چشم بند خواب را می توانند به کار ببرند. این کاالایی لازم می باشد مخصاصا برای استفاده ی افرادی کهدر طول شب سرکار هستند و در روز باید بخوابند مثل پرستارها، پلیس ها، رانندگان جاده وپرستارها.

بعلاوه دانشجوهایی که برای مطالعه ساعت ها روبروی کامپیوتر هستند ، باید چشم بند خواب بکار ببرند  تا سبب بهتر شدن کیفیت خوابشان شد. چشم بند خواب کمک می کند تا کودکانتان را تا هر وقتی که دوست داشته باشید بخوابانید.

اگر مریض می باشد و روی تخت دراز کش می باشید، کاربرد چشم بند خواب قطعا مفید می باشد تا دارای خوابی راحت باشید و این باعث می شود چشم بند خواب را دوست داشته باشید.

 

نظرات کاربران