;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

برندهای برتر لنز رنگی مورد تایید متخصصان چشم

1398/8/8 - 11:37 ب.ظ

لنز رنگی هم مثل مژه مصنوعی، از وسایل زیبایی و گیرایی چشم‌هاست که تاثیر فوق العاده‌ای در جذابیت فرد می تواند دارا باشد. هرچند کاربرد لنز رنگی، زیبایی تان را دو برابر می کند؛ ولی باید در تهیه آن حساسیت زیادی به خرج داد و از اصالت محصول و اعتبار مارک مطمئن شوید. چشم ها از اعضای خیلی حساسی می باشند و کاربرد لنزهای رنگی غیرحرفه‌ای و بدون مجوز، آسیب‌های دائمی به چشم‌ها و بینایی شخص می تواند وارد کند. عفونت‌های چشمی که حاصل کاربرد لنزهای رنگی فیک، تاکنون فجایع زیادی به بار آورده و از خود داستان‌های تلخی جا گذاشته است.

برای همین، اگر به کاربرد لنزهای رنگی علاقه دارید؛ بهترین برندهای لنز رنگی و مایع نگهدارنده لنز را باید شناخته و به دنبال این برندها باشید.

ایده آل ترین مارک های لنز رنگی

اگر برای زیبایی از لنز رنگی استفاده می کنید، دنبال لنزی با ساختاری طبیعی و کاملا شبیه به عنبیه عادی انسان باشید. لنزهای رنگی که دارای اکسیژن رسانی و مرطوب‌سازی بیشتری هستند، در چشم‌ها اسان تر قرار گرفته و سبب آزار کمتری می باشد.

لنزهای رنگی اقسام یک بار مصرف و بلند مدتی دارند. بعضی از اقسام لنز رنگی را با نگهداری صحیح، تا دو سال هم می‌توانید بکار ببرید. ولی در مورد این نوع لنزها، اصول نگهداری و رعایت بهداشت خیلی حائز اهمیت است. مثلا حتما شما باید از مایع محافظت کننده لنز مرغوب مثل اقسام مایع لنز Renu، بکار برده و در وقت مشخص، مایع لنز را عوض نمایید. دقت کنید که حتی با بکار نبردن لنز، مایع لنز باید سر وقت مشخص گفته شده، عوض شود.

نکته: هیچ گاه لنز شخص دیگری را به چشم نگذارید و لنز رنگی یا طبی را هم به بقیه ندهید. کاربرد مشترک از یک لنز، اشتباه بزرگی می باشد و سبب مشکلات و عفونت‌های چشمی جدی می شود.

 

بهترین مارک ها برای لنز رنگی

۱٫ لنز رنگی  (Solotica)سولوتیکا

مارکی برزیلی به نام لنز رنگی سولوتیکا از ایده آل ترین نمونه‌های لنز بشمار می رود. این لنز در چشم‌ها دارای راحتی کاملی می باشد و هنگام اربرد آن، احساس ناراحتی نمی کنید. مقدار رساندن اکسیژن و حفظ رطوبت چشم‌ها، در لنزهای سولوتیکا، زیاد است و برای همین توصیه می شود.

۲٫ لنز رنگی (Neo Vision)نئو ویژن

مارک لنزهای نئو ویژن در دو نوع طبی و رنگی توید می شوند. این مارک لنزها هم خشکی چشم‌ها که از عوارض مهم کاربرد لنز می باشد، مقابله می‌کنند و هم رطوبت را به خوبی نگه می دارند.

برای همین لنزهای طبی هم لنزهای برند نئو ویژن پیشنهاد می‌شوند. بعلاوه این نوع لنز چشمی مبدأ کره‌ای دارد.

۳٫ لنز رنگی(Acuvue Oasys) اکیو ویو اویسس

این مارک لنزها آمریکایی هستند و جلوه ای خیلی طبیعی دارند. مارک لنزهای اکیو ویو اویسس برای استفاده ی افرادی با  چشم‌های تیره و روشن مناسب بوده و در هر دو طیف، دارا رنگ بندی هستند. راحتی خاص و نازک بودن لنزهای اکیو ویو اویسس سبب خواهد شد که موقع کاربرد آن‌ها، هیچ گونه ناراحتی احساس نکنید. حتی با قرار دادن این لنزها در چشم و در طول ساعت‌های متمادی، خشکی و احساس جسم خارجی ندارید.

۴٫ لنزهای رنگی (Avaira)آویرا

لنز رنگی آویرا در لیست ایده آل ترین لنزهای رنگی می باشد. مپانی تولیدی یعنی کوپرویژن که در انگلستان می باشد، این نوع لنزها را کاملا مناسب و سبک برای چشم‌های حساس طراحی نموده است. این نوع لنزها در دو نوع طبی و رنگی تولید می‌شوند و در لیست لنزهای تخصصی می باشند

۵٫ لنزهای رنگی(Bausch and Lomb) بوش اند لامب

اگر لنزهای طبی یا رنگی بکار می برید، پس نام مارک بوش اند لامب به گوشتان خورده است. اغلب تهیه مایع نگهداری بوش اند لامب، از داروخانه‌ها توصیه شده و نگهدارنده حرفه‌ای لنز به شمار می رود.

تناسب لنزهای بوش اند لامب کاملا با کیفیت و حرفه‌ای می باشند. لنزهای بوش اند لامب، با ضریب اکسیژن رسانی نزدیک به ۹۰ درصد، از ایده آل ترین لنزهای چشمی می باشند. همینطور با این لنزها چشم شما خشک نخواهد شد.

۶٫ لنزهای رنگی  (Desio) دسیو

لنزهای طبی و رنگی دسیو، در ایتالیا ساخته شده و تمامی مجوزهای اعتباری را دارا می باشند. رنگ بندی این لنزها خیلی بالا می باشد و در طیف کاملا متفاوتی رنگ‌‌های آن را مبی یابید. مثلا  لنز طوسی مارک دسیو، به طورتاثیرگذار روی چشم‌های تیره و خیلی خاص گذاشته شده و این مارک را برای استفاده آسیایی‌ها پرطرفدار می کند.

۷٫ لنز رنگی (Soleko) سولکو

خانواده دیگری از کشور ایتالیا لنزهای سولکو می باشند. دو دسته لنزهای بلند مدت و کوتاه مدت سولکو، که برای اشخاصی که سلامت چشم‌هایشان برایشان بسیار مهم است؛ تضمینی است. این نوع لنزها دارای جلوه فوق العاده زیبایی هم هستند و رنگی طبیعی را به وجود خواهند آورد.

فرق برجسته بین مارک سولکو و دسیو آن است که مارک دسیو دارای رنگ بندی متنوعی می باشد. ولی رنگ‌های لنزهای سولکو معدود می باشند و انتخاب زیاد گسترده‌ای ندارید.

۸٫ لنزهای رنگی(Dahab) دهب

لنزهای رنگی (Dahab) تولید کره جنوبی است. که این کشور از آن دسته هایی است که در تولید اقسام لنزهای چشمی و لوازم نگهدارنده آن، پیشرو می باشد. ولی از بین مارک های لنز کره‌ای، دهب را باید باکیفیت ترین معرفی نماییم.

لنزهای دهب هم از نظر سلامت و  هم حفاظت از رطوبت چشم‌ها و نیز زیبایی رتبه اول می باشند.

۹٫ لنزهای رنگی(Luminous) لومینوس

لنزهای رنگی Luminous تولید کره جنوبی می باشند. اگر برای عنبیه تیره به دنبال لنز می باشید، لنزهای فوق العاده هستند. به اضافه لنزهای Luminous در دو سایز متوسط و بزرگ می باشند. سایز بزرگ آن، به فرد کمک می کند تا دارای چشم‌هایی بزرگ تر باشند و نگاهی گیراتر بوجود آورد. لنزهای متوسط هم اندازه ی طبی دارند و دارای رنگ‌بندی خاصی می باشند.

۱۰٫ لنزهای رنگی(Illusion Color) ایلوژن کالر

این نوع لنزها نیز تولید کره جنوبی هستند. مقدر رساندن اکسیژن در این نوع لنزها، بسیار بالا بوده و از ۹۰ درصد نیز می گذرد. به اضافه لنزها دارای قیمت مناسبی هستند و برای همین از جمله لنزهای پرفروش می باشند.

چگونگی کاربرد لنز رنگی

شیوه کاربرد لنز رنگی، دقیقا مانند استفاده از لنزهای طبی می باشد.

– اول دست‌ها را خوب شسته و ضدعفونی کنید. جهت خشک کردن دست‌ها، بهتر است از خشک‌کن حرارتی و اتوماتیک بهره ببرید. اگر این وسیله دم دستتان نیست، منتظر بمانید تا دست‌هایتان خود به خود خشک شوند و از حوله یا دستمال کاغذی ترجیحا استفاده نکنید. (پرزهای ریز دستمال کاغذی یا حوله به نوک انگشتان شما می‌توانند بچسبند و با لنز در چشم گذاشته شوند.)

– بعد لنز را با نوک انگشتان بردارید و آرام در چشم قرار دهید. (باید ناخن های دست خود را به طور کامل کوتاه کرده باشید تا پاره شدن لنز را به صفر برسانید.) ایده آل ترین روش پیشنهادی این است که پلک پایینی را یواش پایین کشیده و لنز را دقیق روی عنبیه بگذارید. ولی این کار برایتان ممکن نیست و هنوز در این مورد حرفه ای نیستید؛ لنز را می‌توانید روی بخش سفیدی چشم بگذارید و با حرکت دادن چشم، آن را روی عنبیه چشم؛ بگذارید.

چگونگی کاربرد لنز رنگی

نکته: هرچند لنزهای رنگی زیبایی خاصی پدید می آورند و هر شخصی را دوست داشتنی‌تر و جذاب‌تر نمایند؛ ولی یادتان باشد که نکات امنیتی کاربرد این وسایل را حتما رعایت کنید. هیچ وقت با لنز به رختخواب نروید! هیچ گاه با لنز به رختخواب نرفته و قبل از خواب آلوده شدن؛ لنزهای تان را بیرون بیاورید. گفته می شود که با لنزهای چشمی اعم از رنگی یا طبی، خوابیدن می‌تواند زمینه ساز مشکلات چشمی جدی شود و خطراتی نیز داشته باشد.