;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای خرید لنزهای طبی

1398/5/1 - 3:07 بعد از ظهر

امروزه در سراسر جهان استفاده از لنزهای تماسی دیگر امری غیر عادی نیست. در زمان‌های قبل‌تر زنان غربی می‌توانستند رنگ چشم خود را بر اساس پوششان تغییر دهند و این موجب می‌شد تا افراد دیگر در حسرت آن بمانند؛ اما در سال‌های اخیر این مشکل با طراحی شرکت‌های بزرگ از میان بر داشته شد و تمام افراد می‌توانند نیز از این اتفاق استفاده کنند. در جهان شرکت‌های بزرگی ایجاد شده اند که به ساخت لنزهای طبی مشغول می‌باشند.

 

 

استفاده از لنزهای طبی برای اصلاح بینایی

بسیاری از افراد اخیراً به دلایل گوناگون به مشکل ضعف بینایی گرفتار شده‌اند؛ که برای رفع این مشکل سه راه حل وجود دارد: 1 استفاده از عینک، 2 استفاده از لنزهای تماسی، 3 عمل و جراحی. هیچ کدام یک از این موارد به صورت کامل جایگزین دیگری نمی‌شوند چرا که هر کدام از آن‌ها دارای خصوصیات مثبت و منفی می‌باشند. به عنوان نمونه می‌توان گفت که افرادی که عینک می‌زنند، در مواقعی که می‌خواهند به ورزش‌های چون تنیس و... بپردازند، از لنز استفاده می‌کنند؛ یا افرادی که بالای 40 سال هستند می‌توانند با عمل کردن و یا لیزر عینک و لنز خود را بردارند وفقط هنگام مطالعه از آن استفاده کنند.

 اخیراً بسیاری از افراد از لنزهای طبی استفاده می‌کنند؛ به همین منظور شرکت‌های بزرگی برای تولید لنزها و وسایل نگهداری آن‌ها تأسیس شده‌اند و مشغول به‌کار هستند. برخی از افرادی که قبلاً از عینک استفاده می‌کردند امروزه نیز لنز را جایگزین عینک کرده‌اند و محدودیت‌های خود را کمتر کرده و در روز به فعالیت‌های خود به‌طور آزادانه می‌پردازند. و دیگر حس بدی را که نسبت به عینک‌ها داشتند تجربه نمی‌کنند.

انواع لنزهای طبی

برای این‌که یک لنز طبی خریداری کرد باید بسیار دقت به‌خرج داد چرا که این لنزها بسیار حساس هستند و در انواع مختلفی تولید می‌شوند و ممکن است برای شما مناسب نباشند و مشکلات دیگری را به وجود بیاورند؛ پس با دقت بیشتری آن‌ها را خریداری کنید. در گذشته لنزهایی که تولید می‌شدند از ضخامت بالایی برخوردار بودند و این به چشم افراد تأثیر منفی می‌گذاشت و ضعف دید را بیشتر می‌کرد؛ اما امروزه این مشکل دیگر وجود ندارد و لنزها با ضخامت بسیار ظریفی تولید می‌شوند و استفاده درست از آن‌ها به چشم هیچ آسیبی را وارد نمی‌کند. لنزها از لحاظ ساختاری موادشان به دو دسته سخت و نرم تقسیم می‌شوند. لنزهای سخت نیز خود دارای دو دسته مختلف می‌باشد که یکی دارای استاندارد و دیگری لنزهای سخت نافذاکسیژن می‌باشد. لنزهای استاندارد نمی‌توانند اکسین را به قرنیه چشم برسانند؛ اما برخلاف آن لنزهای نافذ اکسیژن امکان نفوذ اکسیژن را به قرنیه می‌دهد و این لنز برای افرادی که قوز قرنیه دارند بسیار مناسب می‎باشد.

از انواع دیگر لنزها همانطور که گفته شد لنز نرم می‌باشد؛ این لنزها در نسل جدید تولید شده و از سایر لنزهای قبلی راحت ‌تر می‌باشد. این لنزها در جدیدی را بر روی صنعت تولید لنزهای طبی تماسی گشوده است و انقلابی را در این عرصه به‌پا کرد. این لنزها به‌ دلیل آن‌که از سایر لنزها راحت تر می‌باشند، افرادی که از عینک استفاده می‌کنند بیشتر به این سمت روی آورده‌اند و به استفاده آن پرداخته‌اند. لنزهای تماسی نرم دارای تغییراتی نسبت به لنزهای سنتی و قبلی هستند؛ همچنین این لنزها دارای یک برنامه ریزی اساسی می‌باشند. از لنزهای سنتی در مدت زمان طولانی ( مثلاً چند ماه) قابل استفاده هستند؛ بنابر این از مراقبت و توچه بیشتری برخوردارند و باید به‌صورت کامل از آن‌ها محافظت شود. مخصوصاً درمورد تمیز کردن آن‌ها باید بشدت دقت کرد. لنزهای نرم برنامه ریزی شده در چند نوع می‌باشند؛ استفاده از آن‌ها در مدت زمان بسیار کمتری است. مثلا در یک ماه یم ال دو بار این لنزها عوض می‌شوند و بعد از زمان مشخص باید دور انداخته شوند و لنزهای تمیز و تازه را جایگزین آن‌ها کرد. به‌همین دلیل نگهداری از این نوع لنزها بسیار ساده‌تر است. لنزهای نرم نیز خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند: 1 لنزهای روزانه، 2 لنزهای یک‌بار مصرف و 3 لنزهای طولانی مدت.

بیشتر افراد بیمار از لنزهای نرم استفاده می‌کنند، اما افرادی که به بیماری استیگماتسیم دچار شده‌اند بهتر است که از لنزهای سخت استفاده کنند. همچنین به این نکته دقت کنید که لنزهای طبی بسیار حساس اند و باید با توجه به نظر و مشورت دکتر انتخاب شوند. قبل از آن2که به خرید لنز اقدام کنید باید به پزشک مراجعه و شماره دقیق چشم و... را مشخص و با تجویز ایشان لنز خود را انتخاب کنید.

بیشتر افرادی که به بیماری‌های چشمی نظیر: نامنظمی قرنیه چشم، آب مروارید، قوز قرنیه، عیوب انکساری، بیماری قرنیه دچار شده اند با توجه به توصیه‌های پزشک می‌توانند از لنزهای سخت و نرم استفاده کنند. اما درباری افرادی که به بیماری خشکی چشم، آلرژی حساسیت‌های فصلی، عفونت چشم، بیماری‌های دیابت، تیروئید دچار شده‌اند باید گفت که نمی‌توانند از لنز استفاده کنند.  

لنزها را می‌توان در طول روز استفاده کرد؛ یعنی آن‌ها را صبح بر چشم قرار داده و شب و قبل از خواب باید آن‌ها را از چشم خارج کرد. البته آخیرا لنزهایی تولید شده ‌اند که حتی در زمان خواب نیز نیازی به خارج کردن آن‌ها نمی‌باشد. اما باید این را بدانید که استفاده طولانی مدت عوارض متعددی نیز به دنبال داردغ به همین دلیل چشم‌پزشکان به افراد توصیه می‌کنند در زمان خواب از لنز استفاده نکنند؛ این عمل به خاطر آن‌است که هنگامی که چشم بسته می‌شود لنزها را تحت فشار قرار می‌دهد و باعث می‌شود که در تغذیه چشم اختلال ایجاد شود.

همچنین اکثر پزشکان به این نکته اشاره می‌کنند که 50 درصد از افراد بعد از مدت معینی دیگر نمی‌توانند از لنز استفاده کنند؛ چون چشم یک جسم خارجی می‌باشد و این لنزها چشم را تحت فشار قرار می‌دهند و باعث می‌شوند که حساسیت‌هایی در چشم ایجاد شوند و دیگر ارتباطی بین چشم و اشیای خارجی ایجاد نشود؛ چرا که چشم همیشه نیاز به اکسیژن دارند. برای همین به جوانان توصیه می‌شود که از لنزها به‌طور مداوم استفاده نکنند و در روزها از لنز و شب‌ها از عینک استفاده کنند.

مزایا و خصوصیات مثبت در هنگام خرید لنزهای طبی

افراد تا قبل از آن‌که لنزها رایج شوند بیشتر از عینک استفاده می‌کردند؛ اما امروزه استفاده از لنزهای طبی بیشتر شده است و افراد بیشتری روز به روز از آن استفاده می‌کنند. اما به این نکته توجه داشته باشید که لنزهای طبی نیز هم دارای خصوصیات مثبت هستند و هم منفی. از خصوصیان مثبت آن می‌توان به :

 • کسانی که به ضعف بیماری نزدیک بینی دچار هستند، بیناییشان را کاملاً بهبود می‌بخشد.
 • همچنین افرادی که به بیماری دوربین دچار اند نیز با لنز اصلاح می‌شود، همچنین اگر دوچشم درجه بینایی متفاوت دارند اصلاح آن‌ها نیز ممکن است.
 • حتی افرادی که به سخت‌تذین آستیگماتیسم دچارند می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • افرادی که هم دچار دوربینی و هم نزدیک بینی هستند را از تعویض عینک راحت می‌کند.
 • باعث می‌شوند که چشم حالت طبیعی خود را حفظ نماید.
 • در هر شرایط آب و هوایی سازگار هستند.
 • به افراد این امکان را میدهند که به راحتی لباس ورزشی بپوشند.
 • استفاده از آن راحت است و دردسرهای زیادی را ندارد و نیازی به محافظت از آسیب‌های جانبی در آن‌ها نمی‌باشد.
 • به افراد این امکان را می‌دهد که رنگ چشم خود را تغییر دهند.

معایب در نظر گرفته شده در هنگام خرید لنزهای طبی

 • هنگامی که قرار است از لنزها استفاده شود باید بسیار دقت کرد؛ بیاد در آب مخصوص خود شسته شود و...
 • نسبت به عینک‌ها از مراقبت بیشتری برخوردار است.
 • قیمت‌ آن‌ها زیاد است ولی باید منظم تعویض شوند. همچنین باید برای از بین بردن معایبی که دارند از وسایل مخصوصی استفاده شوند.
 • بهترین و گران‌ترین لنزها هم نهایتاً تا سه سال قابل استفاده هستند.
 • باید حتماً قبل از خرید و استفاده با پزشک مشورت شود.
 • این نکته قابل ذکر است که در زمان سرماخوردگی و عفونت‌های ویروسی نباید از لنزها استفاده شود و باید در آن زمان‌ها از عینک استفاده گردد.

موارد اصلی و مهم در خرید لنز طبی

 • همیشه باید به دنبال خود جای لنز و مایع مخصوص آن را داشته باشید, چرا که ممکن است در گرد و غبار حضور پیدا کنید و لنز کثیف شود.
 • لنزها بای خپحتماً قبل و بعد از گذاشتن بر روی چشم با سرم و یا محلول مخصوص شسته شوند.
 • هر یک ماه یک‌بار باید برای از بین بردن رسوبان لنز از قرص لنز استفاده شود.
 • قبل از آن که به لنز دست بزنید باید دست‌ها را شست.
 • باید هر سه ماه یک ‌بار جای لنز را که در آن لنز محافظت می‌شود تعویض کنید و بعد از هر بار استفاده نیز آن را بشویید. همچنین باید هر بار محفظه را تخلیه و با محلول جدید پر کنید.
 • در هنگام استحمام و شنا از لنز استفاده کنید چرا که با در معرض قرار گرفتن آب به چشم آسیب وارد می‌شود.
 • با هر بار خارج کردن لنز آن را شست‌و شو دهید.
 • لنزها باید بعد از آن که از جای لنز خارج شد با محلول مخصوص شسته شود و سپس خشک گردد.
 • به تمام توصیه‌ها در مورد لنزها عمل شود.
 • فقط از محلول‌های مخصوص خود لنز استفاده کنید و دیگر محلول‌ها را جایگزین آن‌ها نکنید.
 • لنزها همیشه باید در بهترین و مناسب‌تری شرایط باشند و نگهداری شوند و نباید به آن‌ها آسیبی وارد شود؛ و اگر چنین اتفاقی افتاد حتماً تعویض شوند.
 • از لنزهای طبی دیگران نه استفاده کنید و نه لنز خود را به دیگران بدهید.
 • اگر به اجبار باید هر روز از لنز استفاده کنید باید هر روز آن را استریل کرده تا از آسیب‌ها جلوگیری شود.
 • لنزهای طبی یکبار مصرف پس از مصرف قابل استریل نیستند و باید دور انداخته شوند.
 • اگر بعد از استفاده‌ی لنز دچار بیماری‌ها و مشکلاتی نظیر: تاری دید، درد ، احساس خراشیدگی چشم، ترشح و یا اشک بیش از حد و... شدید حتماً به چشم‌پزشک مراجعه کنید.

نکات مهم برای خرید لنز طبی

 • هر گاه قصد خرید لنزها را داشتید قبل از خرید و استفاده آن به چشم‌پزشک مراجعه کنید و با ایشان مشورت کرده و در صورت موافقت ایشان از آن استفاده کنید. و یا به یک مرکز بینایی سنج مراجعه حتی اگر چشم شما در وضعیت بسیار خوب می‌باشد.
 • قبل از خرید لنز به مطالعه مواردی نظیر انواع، شرایط و خصوصیات، مزایا و معایب و... بپردازید و نسخه معتبری درمورد برند و ابعاد لنز را تهیه نمایید.
 • در هنگامی که لنزی را خریداری می‌کنید حتما توجه کنید که بسته بندی باشد و از جا لنزی خود خارج نشده باشد.
 • باید به این نکته توجه کنید که نباید محلول قبلی خود را در جا لنزی بریزید و همچنین نباید با محلول فروشنده لنز خود را بشویید. همچنین هنگامی که درب محلول باز می‌شود فقط تا یک ماه قابل استفاده می‌باشد.
 • حتماً حتما باید به تاریخ انقضای لنزها توجه کرد. در لنزهای فصلی هنگامی که لنز باز می‌شود فقط باید تا سه ماه زمان استفاده به شما دهند. در لنزهای سالانه نیز باید از زمان باز شدن تا زمان انقضای آن یک سال زمان باقی مانده باشد.
 • با توجه به قواعد و دستورات لنزها را شست‌وشو دهید و تمیز و ضد عفونی کنید. همچنین هر چند قت یک بار به پزشک و یک بینایی سنج مراجعه نمایید.
 • قبل از هر چیز از اصالت لنز مطلع شوید و برای این کار نیز باید به ساید اداره کل تجهیزات پزشکی مراجعه کنید و از اصالت و قیمت کالا مطمعن شوید.
 • قبل از آن‌که لنز را خریداری کنید به پلمپ بودن آن توجه کنید و اگر بدون پلمپ است به هیچ عنوان نخرید. چرا که در برخی مکان‌ها مشاهده شده که لنزهای باز شده به افراد می‌دهند و این ممکن است بسیار خطرناک باشد.
 • همیشه باید این را در نظر داشته باشید که از مکان‌های معتبر لنزهای خود را تهیه کنید چرا که لنزها به صورت مستقیم با یکی از نقاط بسیار حساس بدن در ارتباط است و ممکن است اگر به ایم نکته توجه نشود با آسیب‌های جدی مواجه شوید.

نکات مهم در خرید لنز نرم

استفاده از لنزهای تماسی درصورت رعایت شدن نکات و اگر به درستی انتخاب شوند بسیار ساده می‌باشد، اما اگر به این نکته‌ها توجه نشود بسیار مشکل آور خواهند بود. امروزه به دلیل تنوع مشتریان در انتخاب لنزها کارشان بسیار سخت است لذا باید به نکات بیش از اندازه دقت شود. برای آن‌که یک انتخاب خوب داشته باشید حتماً به مزایا و معیب آن‌ها توجه کنید و درصورتی که با شما همسو و موافق بود به انتخاب دست بزنید. در این قسمت به شرح مشخصه لنزهای نرم می‌پردازیم.

۱. قبل از خرید لنز چشم کارکردهای متفاوت لنزهای نرم را بشناسید

به دلیل آن‌که لنزهای نرم طیف متنوعی دارند به‌راحتی می‌توان آن ها را با توجه به چشم خود انطباق داد؛ لذا انتخاب لنزهای نرم آسان‌تر از لنزهای سخت می‌باشد. همچنین این لنزها ویژگی‌هایی دارد که راحت‌تر می‌باشد، مخصوصاً در زمانی که آن‌ها را زمان طولانی به‌چشم گذاشته‌اید. لنزهای نرم موراد متعددی دارند که باید آن‌ها را بشناسید:

لنزهای طولانی مدت: از این لنزها می‌توان در طول شبانه روز به مدت 7 روز بدون هیچ جابه‌جایی استفاده کنید.

لنزهای تعویضی مدت‌دار: از این لنزها نمی‌توان در طول شب استفاده کرد و همچنین باید آن‌ها را به‌طور مداوم تعویض کرد؛ مثلا: هر دو هفته  و یا هر چهار هفته یک‌بار باید این کار صورت گیرد.

لنزهای نرم بسته به نیازهای شما انواع مختلفی دارند. به طور کلی، لنزهای نرم راحت‌تر از لنزهای سخت قابلیت تطبیق دارند. علاوه بر این این لنزها راحت‌تر نیز هستند، به ویژه هنگامی که به مدت طولانی آن‌ها را به چشم دارید. از نمونه لنزهای نرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد، که در خرید لنز چشم مناسب می‌بایست آن‌ها را بشناسید:

لنزهای طولانی مدت: این لنزهای می‌توانید در طول شب و به مدت بیش از ۷ روز بدون هیچ گونه جابجایی‌ای به چشم داشته باشید.

لنزهای تعویضی مدت‌دار: این گونه لنزها را نباید در طول شب استفاده کرد. باید آن‌ها را به طور منظم تعویض کرد، به طور مثال هر دو هفته یا هر چهار هفته یکبار.

لنزهای سیلیکونی: افردای که دارای خشکی چشم می‎باشند می‌توانند از این لنزهای مناسب استفاده نمایند. این لنزها در برابر محرک‌های خرجی مقوم‌تر است.

لنزهای نرم رنگی: این لنزها کمک می‌کند تا افراد رنگ چشم خود را تغییر دهند.

۲. مدت زمان استفاده از لنز مورد نظر را مشخص کنید

در خرید لنزهای نرم معمولاً از لنز نرم مدت دار خریداری می‌کنند ولی مدت عمر آن‌ها ماننند لنزهای سخت نمی‌باشد. به هر حال با توجه به سرایط و قابلیت‌ها این لنزها انتخاب می‌شوند.

لنزهای روزانه‌ی یکبار مصرف: این لنزها بعد از یک‌بار استفاده باید دور انداخته شوند. این لنزها دارای هزینه بالایی دارند ولی به‌هر حال باید تعویض شوند.

لنزهای تعویضی ماهانه/هردوهفته یکبار: این لنزها درمقایسه با لنزهای روزانه اقتصادی تر می‌باشند و نیز خطر عفونت را کمتر می‎کنند.

اگر هر روز از لنز نرم استفاده می‌کنید هر دو لنزهای سخت و نرم مناسب‌اند؛ اما اگر برای مراسم‌ها و آخر هفته ها استفاده می‌شود از لنزهای نرم استفاده کنید.

لنزهای نرم در مدت زمان‌های کوتاه و طولانی بر اساس نوعشان قابل استفاده‌اند. اما لنزهای سخت پیوسته استفاده می‌شوند تا چشم به آن عادت کند.

۳. تعیین کنید که چه میزان محافظت از اشعه‌ی فرابنفش برای شما اهمیت دارد

برخی از افراد دلیل انختابشان از لنز، دست و پاگیر بودن عینک در مواقع و ورزش و کار و... می‌باشد. اگر افراد در فضای باز ورزش یا در معرض آفتاب هستند از لنزهای محافظ اشعه فرابنفش استفاده کنند. اگر لازم است که لنز شما این ویژگی را داشته باشد بهتر است بدانید که تمام لنزهای نرم این ویژگی را ندارند. پس قبل از خرید با چشم پزشک مشورت کنید. اگر در زمان طولانی در آفتاب هستید بهتر است که از عینک آفتابی حتی با وجود لنز محافظ اشعه فرابنفش، استفاده کنید.

۴. به کاستی‌های لنزهای نرم آگاه باشید

بسیاری از افراد به دلیل آن‌که لنزهای نرم راحت ‌تر از لنزهای سخت‌ هستند از لنزهای نرم استفاده می‌کنند. البته باید این را بدانید که لنزهای نرم مانند لنزهای سخت دید خوبی را به افراد ارائه نمی‌دهند.

در اینجا به برخی از کم وکاستی‌های لنزهای نرم می‌پردازیم: این لنزها نسبت به لنزهای سخت آلودگی را تا حدودی بیشتر جذب می‌کنند. اگر در دود و غبار اکثر اوقات قرار دارید این را با چشم پزشکتان در میان بگذارید.

همچنین لنزهای نرم ممکن است که مواد محرکی نظیر صابون و لوسیون را از دست افراد جذب کند. پس باید حتما دستان خود را قبل از استفاده از لنز بشویید. این لنزها به مراقبت زیادی نیاز دارند. این لنزها به دلیل شکل خاصشان از لنزهای سخت شکننده‌تر هستند؛لذا ممکن است که به آسانی آسیب ببینند و یا ترک نیز بخورند.

یکی از مشکلات افراد  در خرید لنزهای طبی می‌باشد. برای آن‌که خرید بسیار خوبی داشته باشند بهتر است هرکدام از آن‌ها را به خوبی بشناسند و با توجه به مشورت‌های چشم پزشک و نیازشان آن‌ها را خریداری کنند. لنزهای طبی سخت نیز باید قبل از خرید به‌خوبی شناسایی و با دقت خریداری شوند. پس توجه به آن‌ها هم بسیار مهم می‌باشد.

نکات مهم در خرید لنز طبی سخت

تمام لنزها خصوصیات منفی و مثبت دارند؛ بنابر این باید با توجه به نیاز و شرایط انتخاب شوند. لنزهای طبی سخت نیز یکی دیگر از انواع لنزها می‌باشد که به معرفی آن‌ها و مشخصه‌های آن می‌پردازیم تا شما را با آن‌ها آشنا کنیم تا بتوانید بهترین خرید را داشته و از انتخاب خود رضایت کامل را داشته باشید.

۱- مزایای لنزهای سخت

این لنزها نسبت به لنزهای نرم کمتر توسط افراد شناخته شده‌اند و مورد استفاده قرار گرفته اند. اما با توجه به کم و کاستی‌هایی که لنزهای نرم دارند و می‌توان درصورت مناسب بودن این لنزها از این نوع استفاده کرد. مواردی که در خرید لنزهای سخت به شما کمک می‌کنند:

 • این لنزها نسبت به لنزهای نرم دید شفاف‌تری را ایجاد می‌کنند.
 • افرادی که بیماری آستیگمات دارند بسیار مناسب است.
 • برای افراد دوربین که به لنزهای دوکانونی و چند کانونی نیازمندند مناسب است.
 • همچینین افرادی که دارای بیماری قوز قرنیه می‌باشند این لنزها برایشان مناسب است. و شفافیت را برایشان بیشتر می‌کند.
 • همچنین برای افرادی که پس از جراحی انکساری چشم نیازمند لنز هستند مناسب می‌باشد.
 • این لنزها مناسب روش‌های ارتو-کی ( برای تغییر شکل قرنیه که در طول شب استفاده می‌شود) می‌باشند.

۲- معایب لنزهای سخت

لنزهای سخت نیز همانند لنزهای نرم علاوه بر آن‌که دارای ویژگی‌های مثبت می‌باشند دارای معایبی نیز هستند که باید قبل از خرید به آن‌ها توجه کرد؛ بنابر این اگر آن‌ها را مورد توجه قرار ندهید اعث می‌شود مشکلاتی برایتان به وجود آید.

 • این لنزها نسبت به لنزهای نرم رحتی کمتری را ایجاد می‌کنند و زمان طولانی تری را می‌برند تا چشم به‌آن‌ها عادت کند.
 • این لنزها را باید به‌طور منظم استفاده کرد تا چشم عادت کند.
 • یک اتفاقی که ممکن است در هنگام تحرک و فعالیت، مخصوصاً در ورزش کردن رخ دهد این است که ممکن است لنز از چشم خارج شود.
 • این لنزها به دلیل مدت زمان استفادهشان مراقبت و نگهداری بیشتری نسبت به لنزهای نرم دارند.

۳- خرید لنز طبی هیبریدی و ویژگی‌های آن

اگر نمی‌توانید بین این دو لنز یعنی لنزهای نرم و سخت انتخابی داشته باشید، می‌توانید که از لنزهای هیبریدی بهره بگیرید. این لنزها دارای مرکزی سخت هستند ولی حلقه‌های دور آن‌ها لنز نرم می‌باشد. افرادی که باید بنابر شرایط از لنزهای سخت استفاده کنند می‌توانند با استفاده از این نوع لنزها راحت‌تر چشم‌های خود را با آن وفق دهند و به آن عادت کنند. این لنزها به قدر کافی راحتی را برای چشم‌ها به ارمغان می‌آورد. همچنین این لنزها برای کسانی که به بیماری‌های نزدیک‌بینی، دوربینی، قوز قرنیه، کم بینایی ناشی از کهولت سن مبتلا هستند مورد مناسبی می‌باشد.  لذا در خرید لنزهای خود را بنابر شرایط و ویژگی‌ها وهمچنین با توجه به نسجه و اطلاعاتی که چشم پزشک در اختیارتان قرار می‌دهد انتخاب کنید تا با مشکلات بعدی روبه رو نشوید.