;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

چگونگی کشیدن خط چشم متناسب با انواع حالت چشم

1398/6/14 - 3:43 بعد از ظهر

خط چشم کشیدن برای بعضی از بانوان، از مشکل ترین قسمت های آرایش چهره می باشد که وقت بسیاری نیز خواهد گرفت. حتی برخی از بانوان خط چشم گذاشتن را عملی نامحتمل می شناسند. ما روش هایی را برای گذاشتن خط چشم برای شما جمع آوری کرده ایم که با آن ها، خیلی آسان و راحت بتوانید این قسمت از آرایش را انجام دهید. با توجه به اینکه گذاشتن خط چشم در جذاب تر و گیراتر شدن چشمان بسیار موثرمی باشد، با خواندن متن روش های گذاشتن خط چشم را یاد بگیرید.بعلاوه جهت اطلاع از قیمت خط چشم برندهای مختلف  مانند قیمت خط چشم اسنس ،فلورمار ،لانکوم ، شون و ... لطفا به صفحه لیست قیمت سایت ایمالز مراجعه کنید.

 

انواع مختلف خط چشم

خط چشم مدادی

خط چشم های مدادی حتما باید همه ی جعبه وسایل ارایش موجود باشند. برای دارا بودن آرایشی لایت و ملایم تا غلیظ و عمیق، کاربرد مداد چشم، عملی بسیار آن اسان است و گزینه خوبی برای هم مبتدی ها و هم ماهران در این کار می باشد. مداد های چشم باعث می شوند تا شما بتوانید تا درون چشم و اطراف خط مژه را راحتتر مداد بزنید، بعلاوه قادرید برای پر رنگ کردن سایه چشم هم از ان استفاده نمایید.

در اقسام فرمولاسیون متعدد از فرم مومی مرسوم تا سرمه سنتی هستند و حالا اقسام با دوام ضد آب از آنها نیز وجود دارد. مورد برجسته درباره مدادها این می باشد که اطمینان داشته باشید سبکی را برگزینید که در مکان شما در آرایش‌تان مورد استفاده قرار گیرد. برای درون چشم، برتری با سرمه یا خط چشم‌های ضد آب می باشد زیرا هر دو بادوام می باشند و خیلی خوب با رنگدانه‌ها مخلوط می شوند. همواره اطمینان داشته باشید مداد چشم شما بهداشتی و تمیز و تیز باشد. آن را مثل مداد تحریر نگه دارید و برای زدن شکل فرم ایده آلتان، همه نوک آن آن را بکار ببرید نه فقط نوک آن را.

خط چشم مایع

خط چشم‌های مایع، از وسایل آرایشی سنتی می باشند. اول برای کاربرد در فیلم‌ها تولید شدند و در آرایش‌های دهه پنجاه و شصت میلادی همیشه وجود داشتند. خط چشم‌های مایع برای دارا بودن چشم‌های گربه‌ای، با ضربات نرم رنگ و هر شکل خط تیز یا فرم های گرافیکی که در این فصل مشاهده می کنید، خیلی ایده آل میباشند. این خط ها که دارای رنگدانه‌های زیادی می باشند، نسبت به دیگر اقسام آن، دارای حجم کم‌تری نشان می‌دهند و اندکی مسطح نشان می دهند ولی از ترکیب با فرمولاسیون‌های دیگر قادرند پرحجم تر به نظر برسند. خط چشم‌های مایع، دستان قوی و کاربرد دقیق‌تری می خواهند. برای تنظیم آن‌ها از اقسام مدرن با اپلاکاتور مدادی را استفاده نمایید. مورد دیگر برای کاربرد آسانتر آن‌ها: ابتدا مدل را با سایه ای خاکستری به وجود آورید و روی آن خط چشم مایعتان را بکشید.

خط چشم ژلی

هنگامی  حرف از خط چشم‌های ژلی در مقایسه با خط چشم‌های مایع کلاسیک باشد، صحبت بالا خواهد گرفت، ولی من معتقدم آن‌ها نمی توانند برای هم جایگزین باشند و هر کدام دارای خصوصیات و سبک متفاوتی می باشند. علاقمندان خط چشم مایع نخواهند توانست از خط نازکی که این خط چشم‌ها به وجود می آورند تجدید نظر نمی کنند. خط چشم ژلی را با آزادی و انعطاف زیادی می‌توان استفاده کرد زیرا این خط که مورد نظر شماست را با اندازه تاثیر مورد نظرتان به شما خواهند داد.

خط چشم‌های ژلی همینطور برای افرادی که هنوز برای کار با خط مایع تازه کار و مبتدی می باشند، راحت تر می باشد. این نوع دستانتان را برای بوجود آوردن خطوط  ضخیم تر یا نازکتر یا شکل محو و یا ملایم تر آزاد خواهند گذاشت. من بکاربردن خط چشم ژلی را برای کاربرد آن در امتداد خط مژه می پسندم زیرا مژه‌ها را پرپشت جلوه خواهند داد. خط های ژل‌ی بادوام و ضد آب می باشند اما برخلاف خط مایع به یک فرچه نیز برای استفاده نیاز دارند.

خط چشم کرمی

خط چشمهای کرمی، تقریبا از خانواده خط چشم های ژلی می باشند. آنها دوام و پوشش دهی ژل‌ها را دارا نمی باشند اما خیلی از بازیگران و هنرمندان خط چشم کرمی را به جای خط چشم‌های ژلی جایگزین میدانند.

خط چشم پودری

خط چشم‌های پودری، دارای امکاناتی بی پایان برای شما می باشند و با شکل های مختلفی بسته بندی و عرضه می شوند. آن‌ها را با سایه چشم مورد پسند خود می توانید استفاده کرده و مانند تمام خط چشم‌های دیگر، با یک فرچه گوشه دار سفت بکار ببرید. این باعث می شود بتوانید رده های بی انتهایی از رنگ‌ها و طیف را به وجود آورید تا به آرایش مورد پسند شما تکمیل شود. پودرها برای آرایش محو بهتر است و دارای دوام بیشتری می باشند.

همینطور خواهید توانست آن‌ها را با اقسام خط چشمها بکار ببرید تا به آرایشی خوش رنگ و زیبا دست پیدا کنید. افراد از زمان مصر باستان رنگدانه‌ها را برای آرایش چشمشان بکار می بردند و احتمالا هیچگونه آرایشی تاثیرگذارتر از دارا بودن چشمانی گیرا نبوده است. با یک عمل سریع ، خط چشم قادر است به چشمانتان فرم ببخشد و و آن ها را عمیق و گیرا نشان دهد. اگرچه هر فرمولاسیونی خصوصیت و امتیازات مختص به خود را داراست، پیشنهاد ما این می باشد که تعدادی فرمولاسیون را با هم مخلوط کنید تا نه فقط آرایش با دوام تر همچنین  دارای صورت و اثری به یاد  ماندنی باشید.

 

اگر قصد خرید چشم دارید مقاله ی"بهترین خط چشم های بازار" ایمالز را قبل از خرید لطفا" مطالعه کنید.

 

گذاشتن خط چشم با کشیدن نقطه چین

اگر خط چشم گذاشتن برای شما خیلی سخت می باشد، توصیه ما به شما این است روش نقطه چین را امتحان کنید. به این شکل که با یک مداد، نقاط خط چشم و اندازه دنباله اش را با نقطه هایی کمرنگ نشان کنید و بعد نقطه ها با خط چشم به هم وصل کنید.

گذاشتن خط چشم با فرمژه

با بکار بردن فرمژه قادرید هم مژه ها را فر کنید و هم خط چشم بگذارید. به این شکل که مداد چشم سیاه را درون کناره های فرمژه بزنید و روی لبه پلک بگذارید با این عمل همزمان با فر کردن مژه ها ، خطی یکدست و صاف هم روی پلک گذاشته خواهد شد.

اگر همواره خط چشم هایی که می گذارید، کج و کوله در می آید یا لرزش دستتان نمی گذارد، می توان با گوش پاک کن و کانسیلر آن را اصلاح و درست کنید. به این شکل که گوش پاک کن را به کانسیلر مختص چشم مالیده و اضافه های خط چشم را محو کنید.

گذاشتن خط چشم با قاشق

کناره قاشق راهنمایی عالی برای گذاشتن خط چشم دنباله می باشد و گربه ای در می آید. به این حالت که کناره ته صاف قاشق را زیر پلک و در قسمت دنباله خط چشم بگذارید و و یک خط بکشید. بعد، بخش قوس قاشق برای گذاشتن خط بالایی خط چشم را بکار برده و درون آن را خیلی خوب پر نمایید. به همین آسانی یک خط چشمی دنباله دار جذاب و زیبا را می توانی بکشید.

آموزش قدم به قدم گذاشتن خط چشم گربه ای

خط چشم گربه ای که خط چشم بالدارهم از ان نام برده می شود. یکی از شکل های مورد پسند می باشد. اگرچه برای گذاشتن خط چشم گربه ای علاوه بر آموزش، تمرین آن هم بسیار ضروری می باشد. در پایین مراحل گذاشتن خط چشم گربه ای یا بالدار را به شما یاد می دهیم تا با تکرار و تمرین، در انجام دادن آن مار شوید.

دقت به حالت چشم ها

اولین موردی که باید در گذاشتن خط چشم دقت لازم را به آن داشته باشید، حالت چشم های شما می باشد. اول می توان زیرساز آرایش چشم و سایه چشم را بگذارید و بعد حالت کلی خط چشم گربه ای را بکشید. برای گرفتن نتیجه بهترمی توان اول با بکار بردن یک مداد، حالت ابتدایی خط چشم را کشیده و بعد با بکار بردن خط چشم آبکی آن را تمام کنید.

گذاشتن خط چشم با استفاده از چسب نواری

شما می توانید یک چسب نواری زیر پلک و در دنباله قسمتی که می خواهید امتداد خط چشم را بگذارید، قرار دهید و خط چشم را از زاویه درونی چشم گذاشته و در دنباله پلک بالا بزنید تا به زاویه بیرونی چشم متصل شود. وقتی به طرف آخر پلک پیش می روید، خط چشم را کلفت تربکشید و به آخر که رسیدید، موازی با چسبی که زده اید، خط چشم را به سمت بالا بکشید.

روشن کردن گوشه های درونی پلک

در نهایت، زاویه درونی چشم را با سایه نقره ای یا سفید شاین هایلایت کنید؛ زیرا این عمل سبب خواهد شد خط چشم دنباله دارتان به طور کامل برجسته و تشخیص داده شود. مژه ها را با فرمژه فر کنید و بعد از ریمل استفاده کنید.

خط چشم محو میان مژه ها

این شکل خط چشم هنگامی به وجو می آید که شما مدادی را میان تارهای مژه خود گذاشته تا پرپشت تر جلوه دهد. در این شکل، خط چشم شما خیلی طبیعی و محو می باشد و به این صورت مژه هایتان پر و سیاه نشان داده خواهد شد. برای این عمل، مداد چشم سیاه را با تراش تیز کنید و با حوصله و دقت میان مژه های پلک بالا بزنید. تلاش کنید تا تمام فضاهای خالی و فاصله ها را کاملا پر شود . اگرچه برای این عمل هیچ گاه فشاری به پلک خود نیاورید.

 خط چشم محو درون چشم

گذاشتن خط چشم روی لبه های پلک، خط چشم محو درون چشم هم شناخته می شود. این حالت خط چشم هم مثل شکل سابق، به مژه هایتان جلوه ای پرپشت و سیاه می دهد و باعث کاهش مصنوعی بودن آرایش شما خواهد شد. شما با این فرم خط چشم و مقداری ریمل، دارای چشمان جذاب و عمیق و نافذتری باشید. به این خاطر که پلک های درونی چشم حساسیت بالاتری را دارا می باشند، باید بهترین  و با کیفیت ترین مدادهای آرایشی را بکار ببرید. برای انجام این عمل، پلک بالاییتان را خیلی یواش بالا ببرید و مداد را یواش در بخش پایینی پلک بالایتان که دارای رنگی صورتی می باشد، بکشید.

گذاشتن خط چشم با استفاده از مداد

خط چشم با مداد کم هزینه تر و روشی برای گذاشتن این قسمت از آرایش می باشد؛ اما ماندگاری این روش کمتر می باشد. با این وجود، چند مورد را به شما یاد خواهیم داد که با استفاده از آن ها، نتیجه ای عالی را از آن بگیرید.

برای گذاشتن خط چشم با یک مداد، اول از زاویه درونی شروع کرده و خط را دنبال کنید. می توانید در میانه راه، گوشه مداد را به حالتی کنترل کنید که خط چشم مقداری کلف تر شود و چشم ها کشیده تر و گیراتر نشان داده شوند. اگر چشم و ابروهای رونی دارید، توصیه ما این است ، خط چشم های بژ یا قهوه ای درعوض مداد مشکی بکار ببرید. همینطور، اگر داریا چمانی ریز می باشید، به عوض مداد چشم سیاه، رنگ های دیگری را بکار ببرید. زیرا که رنگ سیاه سبب می شود چشم ها کوچکتر از حد معمول نشان داده شوند. خط چشم های رنگی برای اینکه چشم ها روشن تر جلوه دهند انتخابی خیلی خوب می باشد.

اقسام خط چشم ایده آل با حالت چشم ها

چشم ها به دلیل دارا بودن فرم ها و رنگ های متنوع و جذاب،به درچه ی قلب موسوم هستند. فرم ، رنگ و اندازه خط چشمی که بکار می برید، با توجه به فرم چشمتان فرق دارد، پس تهیه خط چشم متناسب، قادر می باشد موجب جذاب تر شدن چشمان شما شود. در پایین با انواع خط چشم مناسب با اقسام چشم ها به شما معرفی می شود.

خط چشم ایده آل برای چشم بادامی ها

اگر چشم های شما حالتی بادامی شکل دارد، تبریک به شما؛ زیرا که شما قادرید هر شکل خط چشمی که دلتان می خواهد برای چشم تان بگذارید. حدودا هر فرم خط چشمی برای چشم شما عالی و  مناسب می باشد. اگر دوست دارید چشم هایتان جذاب تر شود، خط چشم را بالای خط مژه ها بگذارید.هم مژه های بالا و هم مژه های پایین. منظور این نیست که چشم هایتان از دیگران جذاب تر نمی باشند، ولی با دقت به افراد مشهور و هنرمندانی که دارای مانند شما می باشند، می فهمید که مدفرمل چشم های شما به همان مقدار گیرا و زیبا م باشند.

خط چشم گذاشتن برای چشمان نامتوازن

در این فرم از چشم ها، تقارن یا متوازن سازی را می توان با کشیدن خط چشم در نقاطی که باعث بر هم زدن این تناسب شده است، خیلی خوب ایجاد کرد؛ به شکلی که چشم ها متقارن و جذاب تر جلوه کنند.

کشیدن خط چشم ایده ال برای چشمان نزدیک به هم

مورد با اهمیت  درباره چشمان نزدیک به هم این می باشد که برای گذاشتن خط چشم باید به شکلی آن را انجام دهید که چشم ها را از این بیشتر به هم نزدیک نکند. خوب است آن ها را در همان مکانی که می باشند و یا با فاصله از هم جلوه دهد. برای ایجاد یک فاصله جلوه کننده ، خط چشم سیاه رنگ را به شکل V روی زاویه های بیرونی چشم خود بگذارید. زاویه های بیرونی چشم ها را خط چشم نزنید تا ببینید چه تاثیر فوق العاده ای بر چشمان شما داشته است.

خط چشم مناسب برای چشمان فرو رفته

این فرم چشم ها، اغلب بزگ تر از فرم های دیگر می باشند. اغلب به خاطر اینکه استخوان زیر ابرو بزرگتر می باشد، چشم ها فرو رفته نشان داده می شوند. بودن استخوان درشت زیر ابرو سبب افتادن سایه روی چشمهایتان خواهد شد و یا حتی چشمان شما را  فرو رفته تر نشان می دهد. شما باید دقیقا به حالت برعکس این کار را انجام دهید؛ به این شکل که پلک ها را با سایه های هایلایت و رنگ های بازدر بر بگیرید. خط چشم سیاه بکار نبرید، تا حد ممکن از خط چشم نرم و روشن بخصوص برای پلک بالا بکار ببرید.

فرم های خط چشم

خط چشم ایده آل برای چشمان خمار

چشم هایی که به پایین ممتمایل می باشند، خواه ناخواه سبب خواهند شد چشم هایتان خمار یا خواب آلوده جلوه دهند. پس، اگر دوست دارید چشم شما با طراوت و شاداب تر جلوه کند، نباید در پایین چشمتان خط چشم بگذارید. بلکه باید بالای پلک بالا خط چشم بگذارید؛ به شکلی که زاویه بیرونی چشم را در بر گرفته و آن را به فرمی گربه ای جلوه کند. با این آرایش حتما حس خواهید کرد، چشمان شما بسیار درخشان تر از همیشه می باشند.

 کشیدن خط چشم ایده آل برای چشمان تک پلکی

این فرم چشم به این خاطر که با یک لایه پوست در بر گرفته شده اند، ریز تر نشان داده می شوند. پس نباید بر پلک زیر را خط چشم بزنید؛ زیرا سبب خواهد شد چشم کوچکتر دیده شوند. خط چشمتان را  کلفت بگذارید تا جذاب تر نشان داده شوند.

خط چشم ایده آل برای چشمان دایره ای شکل

برای این فرم چشم، باید با خط چشم فرم بخصوصی به ان بدهید. خط چشم دنباله دار همواره مانند خط چشم معمولی چهره ی شما را گیراتر می سازند.

خط چشم ایده آل برای چشمان نزدیک به ابرو

این فرم چشم ها، خیلی شبیه چشم بادامی ها می باشند؛ ولی اختلاف در این می باشد که روی پلک زیر تاکید بیشتری داشته باشیم تا بیشتر از پلک بالا جلوه کند و دارای شکل متوازنی باشد.

خط چشم مناسب برای چشمان دور از هم

راهکارهای کشیدن خط چشم در این قسمت، دقیقا برعکس چشم های نزدیک به هم است. شما باید کاری کنید که چشم ها در جای خود و یا نزدیکتر دیده شوند. این کار با کشیدن خط چشم باریک در پلک بالا و پایین امکان پذیر است. همچنین خط چشم ضخیم و حتی دنباله دار هم می تواند، این تعادل را ایجاد کند و چشم ها را زیباتر نشان دهد.

خط چشم ایده آل برای چشم های معمولی

خط چشم گربه ای برای همه ی فرم های چشم ایده آل و جذاب می باشد. فقط نکته ای که مهم است، این می باشد که شما چه روشی مناسب با فرم چشمان خود بکارمی برید. برخی چشم ها با خط چشم نازک یا کلفت و یا رنگی جذاب تر خواهند شد.

اگر دارای چشمان گود رفته می باشید:

شما هیچ گاه نباید درون چشم‌ها یا دورشان را مشکی نمایید زیرا چشم‌های شما بسیار کوچک و گودرفته‌تر نشان داده ی شوند مناسب ترین شکل برایتان یك خط‌ چشم نازک و باریک می باشد، هرچند سایه‌های روشن نیز در این مورد به شما کمک خواهند کرد.

اگر دارای چشمانی از کاسه بیرون زده می باشید:

توصیه ما این است پشت چشم را یك خط چشم ضخیم بزنید، در عین حال پیشنهاد ما این است سایه مات تیره را هم برای تکمیل آن بکار ببرید. زیرا سایه تیره بیرون‌زدگی را پوشش می دهد هنگامی تیرگی‌های پشت چشم بیشتر باشد، چشم ها هم گودتر نان داده می شوند.

اگر دارای چشمانی کوچک و ریزمی باشید:

برای بزرگتر نشان دادن چشمها خوب است هم بالای چشم خط بگذارید و هم زیر آن؛ زیرا کلا هنگامی خط چشم زیر را بزنید چشم‌ها بزرگتر نشان می دهند.

اشتباهات معمول در گذاشتن خط چشم

یکی از کارهای غل بانوان در مورد خط چشم این می باشد که اقسام ضد آب و ضد تعریق آن را تهیه نمی کنند. این نکته سبب خواهد شد که خط چشم سریع به پایین پلک و دور آن پخش شود و هر اندازه نیز که برای آرایش چشم جذاب خودتان تلاش کرده اید، همه ی زحمات شما فنا خواهد شد. از دیگر اشتباه هایی که اغلب هنگام گذاشتن خط چشم اتفاق می افتد، لرزش دستان می باشد. برای رد شدن از این مسئله می توانید روی یک صندلی برابر آیینه نشسته و آرنج را روی یک صفحه صاف مثل میز بگذارید. حتی می شود برای کمتر شدن لرزش دست، لبه دست یعنی زیر انگشت شصت را روی لپ بگذارید. برای چشم دیگر هم همین روش را تکرار کنید و این دفعه روی پشتی چهار انگشت را روی لپ خود بگذارید. از دیگر کارهای اشتباه گذاشتن خط چشم این می باشدکه یک خط ممتد بالای پلک بگذارد. اگر هنوز کم تجربه می باشید، روش نقطه ای یا خط فاصله ای که اول به شما یاد دادیم، کمک زیادی به شما خواهد کرد. اول روی پلک نقاطی را بگذارید و با حوصله و دقت آن ها را به هم وصل کنید. برای اینکه خط چشم خوب و تمیز در آید، اول با یک مداد چشم خط ابتدایی را بگذارید و بعد روی آن خط چشم ابکی بزنید.

خط چشم ها

کاربرد اقسام وسایل آرایش چشمی مثل خط چشم های ابکی یا مدادی شکل و سرمه هایی که درون چشم می کشند، ممکن است باعث به وجود آمدن مسائلی برای بانوان شود. این ترکیبات شیمیایی می توانند با ساختار درونی پلک و آب چشم ارتباط یابند و هنگامی با آب چشم ترکیب و کم کم سطح درونی چشم ا در بر بگیرند، با سفیدی و سیاهی چشم هم تماس پیدا می کنند و باعث تاثیر بر روی قرنیه و ملتحمه چشم خواهند شد.

جریان این ترکیبات شیمیایی در قسمت های متفاوت چشم نیز سبب بیشتر شدن خطر مبتلا شدن به عفونت های چشمی خواهد شد. از طرفی، امروزه با کاربرد و تولید روز افزون مواد آرایش قاچاق، نامرغوب و ناسالم نیز بالا رفته است و ارتباط این ترکیبات با چشم مردم که از حساس ترین بخشهای اندام می باشد، ریسک مبتلا شدن به عفونتهای چشمی، التهاب و تورم پلک، آلرژی های شدید و دردآور چشمی و سطح پلکها یا گل مژه و عفونت را در بر خواهد داشت. پس موقع بکار بردن خط چشم ها باید مواظب بود و محصولات با کیفیت و مرغوب را بخرید.

تهیه رنگ خط چشم ایده آل

رنگ مشکی برای خط چشم همه ی بانوان را خذاب خواهد کرد و اکثر بانوان به رنگ چشم مشکی گرایش خواهند داشت. در واقع رنگ مشکی، رنگی قوی و محکم برای پوست می باشد. رنگ زغال چوب یا قهوه ای رنگی لطیف و نرم نشان میدهد که اغلب بانوان در آرایش روزانه آن را بکار می برند و اگر دارای پوست و مویی طلایی یا بلوند می باشید این رنگی ایده آل برایتان خواهد بود.

از کاربرد برخی رنگ های لایت برای خط چشم در شب نترسید. رنگ ارغوانی، سبز و حتی قرمز در شب ، خط چشمی جلب توجه کننده را برایتان خواهد ساخت. هنگامی که شما به ورزش یا کلوپ می روید تلاش کنید از این رنگ ها یکی را بکار ببرید تا جالب تر و جذاب تر نشان دهید. همینطور می توانید از خط چشم نقره ای در شب بکار ببرید. علاوه بر این بخشی از خط چشم را در زاویه ها برای وقتی که پلک هایتان خسته می شود طولانی تر و بلند تر بزنید.

عالی ترین روش برای کاربرد خط چشم

کاربرد خط های کوتاه از گذاشتن یک خط چشم مشکل که باعث آسیب رساندن به چشم ها خواهد شد بهتر می باشد. با یک دست پلکتان را سفت بگیرید و با دست دیگر به راحتی شروع به گذاشتن خط کنید. از میان پلک چشمتان به طرف زاویه های خارجی می باشد. برای به وجود آوردن خط چشمی ماندگار و بادوام مداد را در همه چشم بزنید و به پلک بچسبانید.

اگر می خواهید از خط چشم داخلی استفاده کنید مداد یا مداد مومی را برای آبکار نبرید زیرا سبب تحریک چشم و عفونت به واسطه ی میکروب هایی می شود که موجود در دستان شمکا می باشد، برای این شکل خط چشم خوب است خط چشم های آبکی را بکار ببرید.

به چشم گربه ها توجه داشته باشید، خط چشم های گربه مقداری از چشمش به طرف خارج کشیده و به سمت بالا جهت را عغیر داده است. این فرم خط چشم به نسبت خط چشم آبکی کم تر چشم گیر می باشد و بیشتر برای کاربرد در روز مناسب می باشد.

خط چشم گذاشتن

شیوه خط چشم کشیدن

شما ضعف چشمانتان را با پنج ترفند قادرید پوشش دهید. این پنج فرم خط چشم برای افراد معمولی مانند راز می باشد:

– اگر چشمانتان نسبت به هم حالت بسته دارند خط چشم خود را از زاویه داخلی بکشید و آن را به طرف زاویه های خارجی چشم خود امتداد بدهید.

– اگر دارای چشمان بسیار کلفت می باشید، خط چشم خود را از زاویه درونی پلک بکشید و ریمل را برای مژه ها بکار ببرید.

– اگر دارای چشمان تورفته می باشید، مژه هایتان را ببندید و حتی المکان خط باریک بگذارید.

– چشمان ریز وقتی درشت نشان داده می شوند که خط چشم را مقداری به طرف خارج چشم امتداد دهید.

– برای چشمان دایره خط چشم ها را کمی از پلک ها به طرف خارج امتداد دهید.

– اگر شما دارای چشم های برآمده یا پف کرده می باشید خط چشم های داخلی را بکار ببرید زیرا در نبود این حالت خط چشم پایین چشم نشان داده می شود و چشم قوس و برامدگی بیشتری می یابد.

– چشم های فرو افتاده برای این که شاداب دیده شوند باید خط چشم منحنی برای در موردشان بکاربرد.

– در چشم های پیر بخش خارجی چشم کلفت تر نشان می دهد پس برای گذاشتن خط چشم اسفنج یا برس بکار ببرید

– اگر دارای چشمانی بادامی و ایده آل می باشید که به صورتتان می آید باید در گذاشتن خط چشم خیلی ماهر باشید تا مضحک و خنده دار نشان داده نشوید.