از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید کفش زنانه

راهنمای خرید کفش زنانه

یکی از دغدغه‌هایی که انسان‌های شیک‌پوش دارند، انتخاب یک کفش مناسب و هماهنگ با استایلشان است. این مشکل اکثراً در خانم‌ها بیشتر است؛ مخصوصاً که تنوع در کفش‌های زنانه بسیار زیاد است وآن‌ها را با انتخابی سخت مواجه کرده است.  مد روز بودن یکی از اساس انتخاب افراد در کفش‌ها است اما کفش‌های کلاسیک بر کفش‌های روز برتری دارد چرا که هیچ وقت از مد نمی‌افتند و در رده کفش‌های قدیمی قرار نمی‌گیرند. در اینجا ما برایتان درمورد مدل‌های کفش زنانه و کلاسیک بودن کدام مدل سخن می‌گوییم.برای اطلاع از قیمت کفش زنانه به صفحه لیست قیمت این محصول در سایت ایمالز مراجعه کنید.

 

انواع کفش زنانه

دمپایی‌های پاشنه بلند: یکی از کفش‌هایی که در رده کفش‌های کلاسیک قرار دارد و برای فصل‌های گرم سال بهترین مورد هستند؛ دمپایی‌های پاشنه بلند یا کفش‌های پاشنه بلند پشت باز است. برای افرادی که پوشیدن صندل را دوست ندارند اما می‌خواهند در هوای گرم از استایل مناسبی برخوردار باشند، کفش‌های پاشنه بلند پشت باز انختاب مناسبی می‌باشد. این کفش‌ها دارای پاشنه‌های قطور با ارتفاع متوسطی هستند تا درهنگام راه رفتن مشکلی را برای حفظ تعادل ایجاد نکنند و در مدت طولانی راه رفتن، موجب اذیت و درد پا نشوند. این دمپایی‌های پاشنه بلند به دلیل شیک بودن و کلاسیک می‌توانند جای صندل‌ها را بگیرند و استایل بانوان گرامی را کامل کنند.

کفش‌های پشت باز: یکی دیگر از مدل‌های کلاسیک در کفش‌های زنانه، کفش‌های پشت باز یا دمپایی‌های تخت جلو بسته است که علاوه بر زیبایی بسیار راحت می‌باشند و می‌توان به‌سادگی آن‌ها را پوشید و از پا درآورد. این مدل کفش‌ها برای افرادی که می‌خواهند پاهایشان راحت باشد و نیز بتوانند به‌راحتی کفشی را بپوشند و دربیاورند بسیار مناسب است. این کفش‌ها در انواع رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی در بازار موجود است و انتخاب را برای هر سلیقه‌ای آسان کرده است. این کفش‌ها به دلیل آنکه جلو بسته‌ هستند دیگر دغدغه ‌ای برای پوشیدن یا نپوشیدن جوراب را برای خانم‌ها ایجاد نمی‌کنند.

مدل مری جین از کلاسیک‌ترین مدل‌های کفش زنانه: در کفش‌های زنانه، مدل مری جین است که یکی از مدل‌های بسیار زیبا که هم از نظر ظرافت و هم از نظر کاربرد به‌شمار می‌آیند. شاید بسیاری از افراد  این مدل‌ را بارها خریده باشند اما نام آن را نشنیده اند؛ این مدل کفش کاملاً با استایل خانم‌ها و دختران سازگار است که دارای پاشنه بلند نیستند و با یک بند روی کفش بسته می‌شوند. این مدل کفش را اکثراً به مدل بچگانه می‌شناسند؛ اما این مدل به خاطر زیبایی و کاربدش از دنیای بچگانه به مدل‌های کفش بزرگسالان نیز راه پیدا کرده است و محبوبیت فراوانی در بین افراد یافته است. این مدل کفش جزء مدل‌های کلاسیک نیز به‌شمار می‌آید.

کفش‌های پاشنه گربه‌ای: کفش‌های مدل پاشنه گربه‌ای یا مدل کیتن هیل، از مدل کفش‌های کلاسیک و بسیار زیبا است که بین خانم‌ها بسیار محبوبیت خاصی دارد. این مدل کفش‌ها با ارتفاع پاشنه بین 4 تا 7 سانتی‌متر یکی از مدل‌های بسیار زیبا در دوره امروزه است. این کفش‌ها یک دوره به عنوان مد روز به حساب می‌آمدند اما بعد از مدت‌ها به فراموشی سپرده شدند. اما دوباره امروزه این کفش‌ها با طرح‌ها و نقش‌های جدیدتر پا به عرصه گذاشته‌اند و به عنوان کفش‌های محبوب خانم‌ها به‌شمار می‌روند. این کفش‌ها با ضخامت کم و نسبتاً باریک پاشنه، بسیار راحت و سبک هستند.

کفش‌های پاشنه بلوکی: پوشیدن کفش‌های پاشنه دار برای برخی از خانم‌ها به دلیل تصوری که دارند محبوبیت چندانی ندارد. آن‌ها فکر می‌کنند که با پوشیدن این کفش‌ها باید درد و فشار پا را تحمل کنند و نیز نمی‌توانند با آن‌ها به‌سادگی راه روند و موجب به‌هم خوردن تعادل آن‌ها می‌شود؛ اما باید به آن‌ها گفت که همه‌ی کفش‌های پاشنه بلند این‌گونه نیستند و بستگی به مدل و فرم پاشنه‌ها دارد. اگر ارتفاع پاشنه‌ها حدود 3 تا 8 سانتی‌متر باشند، نه بلند تر از این اندازه، راه رفتن را با مشکل زیادی رو‌به‌رو نخواهد کرد. علاوه بر این اگر ضخامت پاشنه کفش زیاد باشد و به جای پاشنه‌های میخ‌باریک از مکعب‌های قطور استفاده شوند، به‌راحتی و بدون شکستن و سر خوردن می‌توانند وزن بدن را تحمل کنند. کفش‌های پاشنه بلند بلوکی از این مدل هستند و علاوه بر زیبایی، راحتی و استایلی زیبا را برای خانم‌ها به‌وجود می‌آورند.

برای اطلاع از قیمت کفش اسکیچرز زنانه به صفحه لیست قیمت این محصول در سایت ایمالز مراجعه کنید.

راهنمای خرید کفش زنانه

صندل‌های حصیری با پاشنه گوه‌ای: یکی دیگر از کفش‌های کلاسیک زنانه، کفش‌های پاشنه گوه‌ای است. این کفش‌ها دارای پاشنه‌هایی یکپارچه و با حالت شیب داری هستند که رو‌به بالا می‌رود. این مدل کفش‌ها نسبت به کفش‌های پاشنه بلند معمولی از راحتی بیشتری برخوردار است. اگر این مدل نیز دارای پاشنه حصیری باشد نه‌تنها یکی از مدل‌های جذاب برای خانم‌ها به‌شمار می‌رود بلکه بسیار مناسب در فصل تابستان است. این کفش‌های پاشنه گوه‌ای و مخصوصاً مدل حصیری، برای فصل تابستان طراحی شده است و نباید از آن‌ها در دیگر فصل‌ها استفاده شود.

کفش کالج از شیک‌ترین مدل‌های کفش زنانه: کفش‌های کالج حتی قبل از ورود کفش‌های کالج موسوم به دهنه اسبی به بازار که توسط برند گوچی طراحی شدند محبوبیت و طرفداران بسیاری را داشته‌است. این کفش‌های کالج زنانه در بین بانوان از محبوبیت فراوانی برخوردار است و انتخاب خیلی‌ها به شمار می‌آیند.؛ چرا که هم بسیار راحت‌ هستند و هم از مدل‌های کلاسیک به‌شمار می‌آیند که می‌توان از آن‌ها در هر موقعیت و در هر فصلی استفاده کرد. امروزه این مدل کفش‌ها با طراحی و رنگ بندی بالاتر و متنوع تر در بازار عرضه شده اند و استایل‌های زیبایی را می‌توان به‌راحتی با انتخاب هر کدام از آن‌ها به‌وجود آورد. امروزه از کفش‌های کالج هم در استایل روزمره و هم در استایل رسمی توسط خانم‌ها استفاده بسیاری می‌شود و به عنوان یکی از گزینه‌های انتخاب آن‌ها می‌باشد.

 

صندل‌های بنددار پاشنه بلند: یکی دیگر از کفش‌هایی که به عنوان گزینه انتخابی خانم‌ها به‌شمار می‌آید صندل‌های بند دار پاشنه بلند است. این نوع صندل‌ها با صندل‌های تابستانی بسیار متفاوت می‌باشد و بند‌های روی آن‌ها بسیتر آن‌ها را به کفش‌های رسمی و مجلسی شبیه کرده است. این صندل‌ها را می‌توان با هر مدل لباس مجلسی پوشید و زیبایی را در شیک‌پوشی به تمامیت رساند. علاوه بر این‌ها صندل‌های بند دار پاشنه بلند بر روی مچ پا هم نیز دارای بند هستند و این به حفظ تعادل و راه رفتن آسان تر، کمک شایانی کرده است.

کفش پاشنه بلند کلاسیک: یکی از کلاسیک‌ترین کفش‌های زنانه، کفش پاشنه بلند کلاسیک است که هیچ‌گاه از مد نمی‌افتند و همیشه در بین خانم‌ها از محبوبیت فراوانی برخوردار است. این مدل کفش‌ها را اکثراً بانوان به‌عنوان کفش مجلسی می‌دانند و از آن استفاده بسیاری در مراسم‌هایی همچون عروسی، نامزدی ، مهمانی‌ها و... می‌کنند. اگر خانم‌ها در راه رفتن با این کفش‌ها مهارت کافی داشته باشند و البته کفش نیز از استاندارد و کیفیت بالایی برخوردار باشد، می‌توانند آن‌ها را در ساعات طولانی بپوشند. این مدل‌ کفش‌ها بهتر است که در رنگ‌های کلاسیک خریداری شود؛ چرا که بتوان به راحتی آن‌ها را با هر مدل و هر رنگی از لباس تطبیق کرد و در استایلی شیک نمایان شد.

راهنمای خرید کفش زنانه

کفش مدل مردانه: اصولاً کفش‌های چرم دار را مخصوص آقایان می‌دانند؛ اما می‌دانید که اینطور نیست چرا که این مدل دیگر زن و مرد نمی‌شناسد و مورد استقبال و استفاده خانم‌ها نیز قرار گرفته است. شاید برای‌ این‌که اولین بار برای مردان طراحی شد به نام مدل مردانه ظاهر شده است ؛ اما در حال حاضر چه آقایان و چه خانم‌ها از این مدل استفاده بسیاری می‌کنند. این کفش‌ها می‌توانند برای استایل رسمی استفاده شوند و حتی می‌توانند جایگزینی بسیار مناسب برای کفش‌های کالج به حساب آیند. این مدل کفش‌ها را اگر خانم‌ها با لباس‌های ظریف و اکسسوری‌ها بپوشند از آن زخمتی و مردانگی همیشگی خارج می‌شود و دید و زاویه جدیدی را به روی افراد می‌گشاید.

کتانی سفید از راحت‌ترین مدل‌های کفش زنانه: یکی از راحت‌ترین و کلاسیک ترین مدل‌های کفش زنانه کتانی سفید است که در هر حال و زمان و مکانی بسیار مناسب است و از آن می‌توان به عنوان کفش روزمره، پیاده روی، رسمی و.. استفاده کرد. این مدل سن و سال نمی‌شناسد و مورد استفاده تمام بانوان در هر سنی می‌باشد. اما نکته مهم این است که این کفش هرساله در طرح‌ها و نقش‌های جدیدتر و به‌روزتری در بازار عرضه می‌شوند و انتخاب را برای هر سنی راحت می‌کند.

جهت اطلاع از بهترین کفش های کوهنوردی مقاله " بهترین کفش های کوهنوردی زنانه 2020" ایمالز را از دست ندهید.

پاشنه کفش زنانه

انتخاب یک کفش خوب و مناسب می‌تواند تأثیر فراوانی در روحیه افراد داشته باشد چرا که یک کفش مناسب و باکیفیت افراد را در ایستادن، راه رفتن خسته نمی‌کند و در شادابی آن‌ها تأثیر می‌گذارد. خوب و مناسب بودن یک کفش علاوه بر اندازه و کیفیت نیز بستگی به شکل و فرم، اندازه و جنش پاشنه نیز بستگی دارد. همه خانم‌ها تقریبا با انواع و مدل‌های پاشنه‌ها آشنا هستند؛ اما پاشنه‌ها متنوع و گسترده‌تر از آن چیزی است که ما به آن فکر می‌کنیم. تمام کفش‌ها در هر مدل و طرحی از نظر مدل بسیار اهمیت دارند و می‌توانند در انتخاب خانم‌ها بسیار تأثیر گذار باشد. برای همین بهتر است که با انواع آن بیشتر آشنا شد تا بهترین‌ انتخاب را داشت.

راهنمای خرید کفش زنانه

پاشنه بلاک (Block Heel): یکی از انواع پاشنه‌ها که بسیار خوش فرم و محکم هستند و به‌راحتی می‌توانند وزن بدن را تحمل کنند، پاشنه‌های بلاک هستند. این پاشنه‌ها به دلیل شکل و فرم و نیز محکمی وزن بدن را به درستی تقسیم کرده و فشار را از پنجه‌ها برمی‌دارد. این پاشنه‌ها جزء راحت ترین پاشنه‌ها در دنیای کفش‌ها به‌شمار می‌آیند.

پاشنه کوبایی (Cuban Heel): یکی دیگر از مدل‌های پاشنه که جزء پاشنه کفش‌های پاشنه‌دار کلاسیک به حساب می‌آیند و از کفش‌های کلاسیک پاشنه‌دار مردانه بهره گرفته شده است؛ پاشنه کوبایی می‌باشد. این مدل پاشنه در کفش‌ها‌ی زنانه در مدل کفش‌های لوفر، آکسفورد، نیم بوت و... که مدل‌های جلوبسته و بند دار رسمی به شمار می‌آید، استفاده شده‌اند. مدل این کفش‌ها معمولاً کوتاه و یا متوسط هستند و نیز فرم و شکل‌آن‌ها کمی مخروطی مانند است.

پاشنه کاما (ویرگولی) (Comma Heel): اسم این پاشنه به دلیل شکل و فرمش است که شبیه کاما یا همان ویرگول انگلیسی می‌باشد. این پاشنه با فرم هلالی و ظریفی که دارد بسیار منحصر به‌فرد و نیز انتخاب بیشتر استایلیست‌ها و طراحان مد می‌باشد.

پاشنه مخروطی (Cone Heel): یکی دیگر از انواع پاشنه‌ها پاشنه مخروطی است. این پاشنه‌ها در بالا حالت ضخیم و محکم و در پایین شکل باریک و ظریف دارند. این پاشنه‌ها دارای ارتفاع‌های مختلفی است.

پاشنه دکوری (Decorative Heel): پاشنه‌های دکوری یکی از زیباترین پاشنه‌ها است که طراحان در فرم خاص و در زیباترین مدل آن‌ها را طراحی کرده‌اند. این پاشنه‌ها برای کفش‌های مجلسی بسیار مناسب و زیبا بخش است.

پاشنه فلر  Flare Heel) ): این کفش‌ها همانند شلوارهای جین فلر یا همان شلوارهای جین دم‌پا به دوران و دهه 70 برمی‌گردد اما به دلیل آن‌که بسیار محبوبیت در بین افراد دارند همچنان از آن‌ها استفاده می‌شود و به عنوان مد آن را می‌شناسند.

پاشنه بلند (High Heel): یکی دیگر از پاشنه‌هایی که در هر فر و شکل و نیز ارتفاعی در کفش‌های زنانه استفاده می‌شود، پاشنه‌های بلند‌ هستند. این پاشنه‌ها در ارتفاع های 10 سانتی متر و بیشتر وجود دارند و برای کفش‌های مجلسی و مهمانی‌ها در مدل‌های مختلف نظیر صندل‌ها، کفش‌های جلو بسته و کلاسیک و.. استفاده می‌شوند.

پاشنه گربه‌ای (Kitten Heel): این نوع پاشنه برای افرادی که قدشان بلند است اما دوست دارند از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنند و یا افرادی که با پاشنه‌های بلند به راحتی نمی‌توانند راه روند بسیار مناسب است.

راهنمای خرید کفش زنانه

پاشنه متوسط (Medium Heel): این مدل پاشنه‌ها در کفش‌هایی که برای روزمره و یا ادارای استفاده می‌شوند بسیار مناسب است. این پاشنه‌ها در ارتفاع 7 تا 10 سانتی‌متر وجود دارند و فشار زیادی را برای پا به‌وجود نمی‌آورند. و به‌راحتی می‌توان از آن‌ها در طول روز استفاده کرد.

پاشنه باریک (Slim Heel): یکی از جذاب‌ترین پاشنه‌ها که مخصوصا برای استایل شب و مهمانی‌ها بسیار مناسب و جذاب است این نوع پاشنه می‌باشد که فرم باریک و بلند آن موجب می‌شود که پا‌ها را کشیده‌تر نشان دهد.

پاشنه قره قره‌ای (Spool Heel): یکی دیگر از پاشنه‌های دکوری و تزئینی مانند این نوع پاشنه است که از مدل باروک تقلید شده است. این پاشنه به‌شکل ساعت شنی می‌باشد و مباسب مجالس است.

پاشنه مربعی (Square Heel): این مدل پاشنه که خیلی شبیه پاشنه بلاک است دارای فرمی ضخیم و مربعی شکل می‌باشد که در کفش‌های رو باز و پنجه باریک استایلی زیبا را به‌وجود آورده است.

پاشنه خیلی بلند (Very High Heel): این پاشنه در ارتفاع 20 سانتی متری و بیشتر از آن می‌باشد و به‌عنوان پاشنه‌های خیلی بلند شناخته‌می‌شوند. این پاشنه‌ها در کفش‌هایی که در پنجه دارای لژ هستند به‌کار می‌روند و به دلیل آن‌که پا در آن‌ها بیش از اندازه کشیده نمی‌شود، راه رفتن را آسان‌تر می‌کنند.

راهنمای خرید کفش زنانه

خرید کفش بر اساس اندام

اندام فرم ساعت شنی : افرادی که دارای اندام و فرمی شبیه به اندام ساعت شنی‌هستند، در انتخاب کفش برای راحت‌تر راه رفتن بسیار حساس‌تر می‌باشند. برای آن‌که بهترین انتخاب را داشته باشند و استایلشان را بی‌نظیر نشان دهند، باید به سراغ کفش‌هایی که دارای نوک و سر گرد هستند، بروند. این نکته را حتماً افراد در نظر داشته باشند، اگر اندامشان اندام فرم ساعت شنی است از انتخاب بوت‌های نوک تیز صرف‌نظر کنند.

اندام توت فرنگی شکل :افرادی که دارای اندام و فرمی توت فرنگی‌ هستند، برای آن‌که اندام بالا تنه‌شان کوچک‌تر نمایان شود بهتر است که از مدل کفش‌های براق و روشن و نیز بلند و بزرگ استفاده کنند؛ چرا که ایده‌آل‌ترین مدل برای این افراد این مدل‌کفش‌ها می‌باشد. همچنین اگر علاقه مند به استفاده است بوت هستید، بهتر است که از بوت‌های ساق بلند استفاده کنید. بوت‌های ساق بلند طرح چروک دوخت یکی از بهترین و ایده‌آل‌ترین مدل‌ها در بوت‌ها برای این نوع افراد است. از کفش‌های روباز و لژدار اصلاً استفاده نکنید، چرا که این مدل کفش‌ها بالا تنه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

اندام گلابی شکل : افرادی که دارای اندام گلابی شکل‌هستند، بهترین و ایده‌آل ترین کفش‌ها برایشان، کفش‌‌ها و چکمه‌هایی با پاشنه‌های نسبتاً متوسط است؛ چرا که این مدل باعث می‌شود پاها کشیده‌تر و خوش فرم‌تر نشان داده شود و چاقی در قسمت‌ پاها و پایین تنه‌ کمتر دیده شود.

ایده آل نرین انتخاب برای اندام گلابی شکل: اگر جزء افرادی‌هستید که ساق پاهایشان درشت است، ایده‌آل ترین بوت‌ها و چکمه‌ها، کفش‌هایی هستند که دارای ساق بزرگی‌می‌باشند. علاوه بر آن اگر دارای ران‌های بزرگ‌ هستید نیز از چکمه‌های ساق بلند استفاده کنید بهتر است؛ چرا که استایلتان را بهتر نشان خواهد داد.  همچنین در بین کفش‌ها نیز از کفش‌های لژدار و یا پاشنه‌کوتاه و کلفت و نیز کفش‌های بند انگشتی استفاده کنید تا استایلتان به زیبایی نمایان شود و پاهایتان جذاب و خوش فرم تر دیده شوند. اگر جزء این افراد هستید و به کفش‌های پاشنه بلند علاقه دارید، می‌توانید از آن‌ها بدون هیچ نگرانی استفاده نمایید.

راهنمای خرید کفش زنانه

فرم اندام مستطیلی :افرادی که دارای اندام مستطیلی هستند می‌توانند از هر مدلی استفاده کنند و هیچ محدودیتی در انتخاب کفش‌ها ندارند؛ چون تمام کفش‌ها به‌سادگی با فرم اندام مستطیلی هماهنگ می‌شوند. البته بهتر است که از کفش‌هایی که رویشان بسته است و کفشان تخت می‌باشد استفاده نکنید. در مدل بوت‌ها و چکمه‌ها نیز، از بوت‌هایی که دارای کف تخت می‌باشند استفاده نکنید.

اندام سیبی مانند :اما اگر جزء افرادی هستید که دارای فرم و شکل سیبی هستند، بهتر است که از کفش‌هایی با طرح‌های شاد و رنگی و نیز کفش‌های گل گلی استفاده کنیدچرا که این طرح‌ها استایل شما را زیباتر می‌کنند و باعث کوجک نشان دادن دور کمر می‌شوند. کفش‌هایی که به این افراد پیشنهاد می‌کنیم، در مدل‌های لژ دار و در رنگ بندی درخشان و شاد و نیز پر جلوه است. البته به این افراد توصیه می‌کنیم که از کفش‌هایی که جلو فرمشان مستطیلی و رو بسته است و نیز کفش‌های بسیار بلند و نوک تیز استفاده نکنند.

 

نظرات کاربران