از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید خرید باند اکتیو

1400/3/18 - 12:41 صبح

قرار است که شما در این مقاله با باند اکتیو آشنا شوید. در ابتدا لازم است که بدانید باند اکتیو همان اسپیکر فلش خور است که در مجالس آن را دیده اید. برای بسیاری از افراد داشتن باند اکتیو  ی که صدای خوبی تولید کند و صدای تولید شده قوی باشد بسیار مشکل است. در واقع اسپیکرهای اکتیو قدرت خوبی دارند و می توانند در مجالس و مهمانی های بزرگ را ساپورت کنند. در ادامه این مقاله قرار است تا با نکاتی در رابطه با خرید باند و اسپیکر فلش خور گفته شود پس ادامه مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید تا بتوانید در میان سایر گزینه های موجود در بازار بهترین اسپیکر فلش خور و باند را خریداری کنید.

در هنگام خرید بلندگو و اسپیکر اکتیو لازم است که به این نکته توجه داشته باشید که شما می خواهید صدا تا چه اندازه بلند باشد. همچنین لازم است به این نکته نیز توجه داشته باشید که قدرت بیشتر صدا به این معنی نیست که خروجی صدا بیشتر است. در واقع قدرت بلندگو به روی میزان صدای خارج شده اثر می گذارد اما حداکثر سطح فشار صدا برای میزان بلند بودن صدای باند معیار بهتری است و شما می توانید با مدنظر قرار دادن این مورد در میان سایر گزینه های موجودر در بازار بهترین باند یا اسپیکر را خریداری کنید.

در اینجا لازم است به این نکته مهم اشاره شود که زاویه پوشش بلندگو برای صدای تولید شده بسیار مهم است و و زاویه پوشش باریک که یک بلندگوی قدرتمند می تواند صدای کمتری نسبت به یک بلندگوی کم را کم قدرت تر با زاویه پوشش بیشتر تولید کند. در رابطه با میزان حساسیت بلند باند لازم است که بدانید توانایی یک بلندگو را در تبدیل موثر برق به صدا را میزان حساسیت آن بلندگو می گویند در واقع این حساسیت در ارزیابی باند اکتیو بسیار مهم است و لازم است که شما حتما به این مورد توجه نشان دهید.

لازم است که بدانید در میان دو باند اکتیو و پسیو این تفاوت وجود دارد که باندهای اکتیو مجهز به سیستم تنظیم قدرت هستند و نیاز نیست در مورد تطبیق آمپلی فایر با اسپیکر اکتیو نگران باشید اما لازم است که بدانید اگر از اسپیکر پسیو استفاده می کنید همین مقدار صحیح انرژی بسیار حائز اهمیت است. در واقع از تفاوت های اصلی میان باند اکتیو و پسیو همین مورد است و حتما باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید.

 

پیکربندی درایور اسپیکر اکتیو


در هنگام خرید باند اکتیو لازم است که به پیکربندی درایور آن توجه داشته باشید. در واقع اگر شما می خواهید در میان سایر مدل های موجود در بازار بهترین باند اکتیو را خریداری کنید لازم است حتما این مورد را در اولویت قرار دهید. همچنین اگر باند و اسپیکر فلش خور است و شامل یک درایو تک دامنه می باشد آن درایو باید کل دامنه فرکانس را پوشش دهد.درواقع اسپیکر کوچکی که فرکانس های بالا مناسب آن هستند نمی تواند فرکانس های پایین را به خوبی تولید کند.

همچنین لازم است که بدانید اسپیکر بزرگ که فرکانس های پایین برای آن مناسب است توانایی تولید فرکانس های بالا را ندارد راه حل این است که اسپیکر هایی که دارای چند درایور هستند در بازتولید فرکانس بسیار بهتر عمل می کند. در واقع لازم است که بدانید این دسته از اسپیکر ها دارای محدوده فرکانس هستند که بین درایورها تقسیم می کند. در واقع یک فرایند ترانس بالا به درایور دیگر برای فرکانس پایین است با انجام این کار میزان خروجی دامنه فرکانس و کارآیی اسپیکر به خوبی افزایش می یابد.

لازم است بدانید تمام این نکات گفته شده را می توانید در باند اکتیو نیز مشاهده کنید. در واقع باند اکتیو میکسری از اسپیکر های فعال به پردازش سیگنال می باشد و افکت ها را در یک طراحی ساده جمع آوری کرده است. لازم است بدانید باند اکتیو یا اسپیکر فلش خور برای مهمانی ها و مجالس مختلف مانند جشن تولد قهوه خانه ها و کافی شاپ ها و رستوران ها بسیار مناسب می باشد. در واقع باندهای اکتیو در هزینه و وقت و مکان صرفه جویی می کند و همچنین قیمت آن نیز بسیار مناسب می باشد.

 

سیستم صوتی هوشمند باند اکتیو

همانطور که می دانید سیستم اسپیکر هوشمند به طور خودکار عمل می کند و می توانند چیزی که به آن متصل است را تشخیص دهد و صدا را بر آن اساس نیز تنظیم می نماید. اگر اسپیکر خریداری شده  به طور عمودی به روی استند قرار داده شده یا اینکه به طور افقی قرار گرفته است و به این خاطر می تواند به صورت خودکار صدا را تنظیم کنند و سایر ویژگی های هوشمند آن قابلیت تنظیم شبکه کنترل از راه دور است در واقع نحوه استفاده از اسپیکر می تواند تعیین کننده این نکته باشد که به کدام یک از ویژگی ها نیاز خواهیم داشت.

 

لازم است به سراغ ساب ووفر هم برویم؟


در ابتدا لازم است که بدانید ساب ووفر ها در واقع اسپیکر هایی هستند که می توان به وسیله آن پایین ترین فرکانس های باس بهینه شده را باز تولید کرد. در واقع اگر ساب ووفر به طور درست به سیستم شما افزوده شود می توانید حجم صدای بالاتری را که قدرتمند تر از قبل است تولید کنید. البته همانطور که می دانید به طور معمول طیف ساب ووفرها بین ۲۰ تا ۱۰۰ هرتز است که بازتولید دقیق آن در باندهای اکتیو کوچکتر با مشکل مواجه خواهد شد.

در واقع اگر بخواهید یک صدای واقعی و کامل با برد خوب تولید نمایید به یک ساب ووفر اختصاصی نیاز خواهید داشت. در واقع وجود ساب ووفر کمک می کند که صدای تولید شده از اسپیکر باند فلش خور قوی تر غنی تر و زنده تر به گوش برسد. اگر شما قرار است در یک جمع خودمانی و کوچک از اسپیکر استفاده نمایید به ساب ووفر نیاز ندارید اما برای مجالس بزرگتر که می خواهید صدای باز تولید شده با قدرت بیشتر و مناسب تری به گوش برسد پس لازم است که از ساب ووفرها استفاده نمایید.

همچنین باید به این نکته توجه کنید که قدرت خرید باند اکتیو اگر برای شما وجود ندارد بهتر است به سراغ اسپیکر لایو کوچکتری برویم که نیاز به افزودن ساب ووفر ندارد در واقع صدای اسپیکر اکتیو شما بزرگ تر و بیش تر خواهد بود و از نظر ارزش خرید نیز مناسب است.

 

اتصالات باند اکتیو


در رابطه با این مورد لازم نیست که خیلی به خودتان سخت بگیرید چرا که معمولاً این نوع کانکتور ها به اتصالات اسپیکر وابسته است. در واقع آن زمان که شما خروجی های میکسر را می توانید به کراس اور و آمپلی فایر تبدیل کنید در نهایت به اسپیکر متصل می نمایید و از دو نوع کابل کانکتور بهره خواهید برد. اگر شما نمی دانید که چگونه باید اتصال انواع کانکتور ها را برقرار کنید می توانید به سراغ کتاب راهنمای باند خریداری شده بروید و اطلاعات لازم را از آنجا کسب نمایید تا به درستی با کارکرد آن آشنا شوید.

 

اطلاعاتی در رابطه با اندازه اسپیکر ها

در هنگام خریداری کردن اسپیکر باید بدانید که شما می خواهید در چه فضایی از اسپیکر استفاده نمایید. در واقع اندازه اسپیکر رابطه مستقیمی با نوع کارکرد و استفاده شما و محیط شما دارد. در واقع باید ابعاد مکانی که می خواهید در آن باند اکتیو را نصب نمایید مدنظرتان قرار دهید و بعد متناسب با اندازه اتاق و شکل اتاق و همچنین تعداد افرادی که قرار است در آن اتاق حضور پیدا کنند می توانید تخمین بزنید که چه نوع اسپیکری برای شما مناسب است و می تواند صدا را به اندازه خوبی در محیط پخش کند.

همانطور که می دانید اگر محیط شما یک کافی شاپ و قهوه خانه هست به اسپیکر بزرگی نیاز دارید. همچنین لازم است در هنگام خرید اسپیکر ها به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر ابعاد اتاق تان بزرگتر باشد و تعداد افراد بیشتری در اتاق حضور داشته باشند بهتر است که شما به سراغ باند اکتیو های بزرگتری بروید.

 

راهنمای خرید بهترین باندهای اکتیو موجود در بازار

 

 

۱. اسپیکر بلوتوث تسکو سری ts ۱۸۵۰

اگر شما به دنبال اسپیکری هستید که وزن آن کم باشد تا بتوانید به آسانی آن را جابه جا نمایید و در عین حال برای مجالس و مهمانی ها قابل استفاده باشد ما به شما این اسپیکر بلوتوثی تسکو را پیشنهاد می کنیم. از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به پنل حرفه  ای تنظیم صدا و دکمه های خاموش و روشن آن و کنترل حجم موسیقی اشاره کرد. شما لازم است که بدانید این اسپیکر یک باند اکتیو شارژی است و به شما این امکان را می دهد که موسیقی پخش کنید و موسیقی را از منبع های مختلف پخش نمایید و امکان اتصال از طریق بلوتوث یو اس بی و آ او ایکس نیز وجود دارد.

همچنین لازم است که بدانید این مدل قیمت بسیار مناسبی دارد و دارای نورپردازی ال  ای دی است و به آسانی قابلیت حمل دارد و در میان سایر گزینه های موجود در بازار بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.

 

۲. اسپیکر بلوتوث تسکو سری تی اس ۱۸۵۰


این اسپیکر که از برترین باند های موجود در بازار است و شما می توانید برای مهمانی ها و مجالس خود به آسانی از این اسپیکر استفاده نمایید چرا که به وسیله یک چمدان قابل حمل است و به همراه آن یک میکروفون نیز وجود دارد. این مدل دارای دکمه های خاموش و روشن، کنترل حجم موسیقی و تنظیم صدا است و امکان اتصال از طریق بلوتوث یا عصبی و کارت حافظه وجود دارد. همچنین دارای نورپردازی ال ای دی نیز می باشد. قیمت اسپیکر تسکو سری ts 1850  را از فروشگاههای معتبر در سایت ایمالز استعلام کنید.

 

۳. اسپیکر بلوتوث پیکارو مدل  s۳۶

این مدل از برترین تولیدات این کمپانی است و می توان به وسیله یک چمدان آن را حمل کرد. این مدل از نوع فلش خور است و دارای امکاناتی از قبیل دکمه خاموش و روشن شدن کنترل حجم موسیقی می باشد و دارای میکروفون نیز است همچنین دارای نورپردازی ال  ای دی است و در میان سایر گزینه های موجود در بازار می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

۴. باند ۱۵ اینچی اکتیو سیکو سری dx ۱۵۰

این باند که از سری باند های اقتصادی شرکت زیکو است دارای تکنولوژی کشور آلمان می باشد و در کشور کره جنوبی مونتاژ شده است و مجموعه این عوامل آن را تبدیل به یکی از بهترین و در عین حال ارزان قیمت ترین باندهای موجود در بازار کرده است. در واقع تولیدات سری dx از کمپانی زیکو محصولات میان رده ارزان قیمتی هستند که صدای تولید شده از آن بسیار مناسب و پرقدرت است و برای مصارف خانگی و مهمانی ها مناسب می باشد.

 

۵. باند اکتیو جی تی آر سری دبلیو ۳۰۰


صدای تولید شده از این اسپیکر بسیار قدرتمند است و دارای اندازه ۱۰ اینچی با بدنه دایکست و مگنت می باشد که می تواند از نوسانات صوتی جلوگیری کند و دارای تنظیم ولوم است و می توان فرکانس را صدای تولید شده از این اسپیکر را بسیار قوی شنید. این اسپیکر می تواند از نوسانات صوتی جلوگیری کند و دارای تنظیم ولوم است و می توان فرکانس را نیز در این باند تنظیم کرد و دارای قابلیت اتصال به بلوتوث است. در رابطه با بدنه این اسپیکر لازم است به این نکته اشاره شود که بسیار محکم است و بدنه آن ضخیم می باشد و در تولیدات آن از مواد اولیه مرغوب استفاده شده است و در میان سایر گزینه های موجود در بازار می تواند بهترین انتخاب محسوب شود.

 

 

۶. باند ۱۲ اینچ اکتیو زیکو سری دی ایکس ۱۲۰a


این باند از سری باند های تولیدی کمپانی دی ایکس است که بسیار مقرون به صرفه می باشد و در میان سایر تولیدات این کمپانی بسیار خوب است و در عین حال که ساختار حرفه  ای دارد مقرون به صرفه می باشد و شما می توانید در مجالس و مهمانی های مختلف از این اسپیکر استفاده نمایید چرا که بسیار مناسب است.

 

۷. باند اکتیو ۱۲ اینچ پی اس

این اسپیکر قدرتمند ۲۰۰ وات که مجهز به پورت یو اس بی است برای پخش انواع فرمت های صوتی و اتصال به انواع  مختلف از طریق بلوتوث مناسب می باشد. شما میتوانید به وسیله این دستگاه موسیقی را در حجم و قدرت بالایی تولید نمایید. در بین سایر گزینه های موجود در بازار این مدل می تواند برای شما انتخاب بسیار خوبی باشد.

 

۸. پخش کننده خانگی سونی سری سی  ام تی

کمپانی سونی در عرصه تولید لوازم تکنولوژی بسیار پیشتاز است و همواره توانسته توجه مخاطبان خود را به سمت خود جذب کند. این مدل به تازگی تولید شده است و به وسیله درگاه usb که در بدنه جلوی آن تعبیه شده ظاهر زیبایی دارد. همچنین از طریق ان اف سی نیز می تواند به سایر دستگاه ها متصل شود. شما می توانید به وسیله این مدل در خانه خود موسیقی را با کیفیت بسیار خوب و بالایی گوش کنید چرا که این مدل یک اسپیکر کامل خانگی از و طراحی بسیار زیبا و منحصر به فردی دارد که سبب زیبایی محیط خانه ما می شود و به آسانی با سایر لوازم خانه هماهنگی دارد.