نکات مهم در خرید دوربین خودرو

راهنمای خرید دوربین خودرو

این روزها استفاده از دوربین برروی خودروها بسیار پرطرفدار است. برخی از خودروهای جدید چنین آپشنی را دارا می باشند اما باتوجه به اینکه اغلب این مدل از خودروها بسیار گران می باشند؛ در اختیار عموم مردم قرار ندارند از این رو اخیرا بسیاری از افراد بدنبال تهیه و نصب دوربین بر روی خودروی خود می باشند تا این آپشن را خودشان بر روی اتومبیل اضافه نمایند. دوربین های بکار رفته در ماشین ها مزایا و کاربردهای بسیاری دارند. احیانا اگر تصادف کردید می توانید از تصاویر ثبت شده در دوربین استفاده نمایید. اگر اتومبیلتان دچار سرقت شد و یا در هنگام پارک کردن آن حادثه ای برای آن اتفاق افتاد می توانید سارق را شناسایی کنید. اگر یک ناوگان حمل و نقلی را مدیریت می کنید می توانید رانندگی کارکنانتان را زیرنظر بگیرید. همچنین نظارت بر نحوه ی رانندگی فرزان و نیز ثبت تصاویر و فیلم های خاطره انگیز از دیگر مزایایی است که با نصب دوربین می توانید از آن ها بهره مند شوید. در این مقاله به بررسی چگونگی عملکرد این دوربین ها و معرفی محصولات برتر در این زمینه می پردازیم:

دوربین خودرو دوربینی کوچک است آن را به شیشه جلوی ماشین چسبانده و می تواند در هر شرایطی به گرفتن فیلم و ضبط کردن صدا در ماشین بپردازد و همچنین توانایی وصل شدن به گوشی موبایل شما را هم دارد که می توانید از طریق موبایل، تصاویر ضبط شده را بررسی کنید و آن ها را بازبینی نمایید. دوربین داشبورد در انواع یک کاناله (جلو)، دو کاناله (جلو و پشت) دو کاناله (جلو و داخل خودرو) و یا حتی سه کاناله برای حفاظت و نگهداری از شما و ماشین شما ارائه می شود.

 

نکات و ویژگی هایی که قبل از خرید دوربین خودرو باید به آنها توجه داشته باشید

 

کیفیت فیلمبرداری بالا

کیفیت تصاویر ثبت شده اهمیت بسزایی در کارایی این تصاویر بالاخص در هنگام شناسایی متخلفان و یا سارقان دارد. از این رو توصیه می کنیم از یک دستگاه فیلمبرداری استفاده کنید که حداقل با رزولیشن 720*1280 تصاویر را ثبت و ضبط کند.

 

فیلمبرداری در شب

اغلب دوربین های مورد استفاده در خودروها هنگام فیلمبرداری در روز عملکرد بسیار مناسبی دارند. اما در هنگام رانندگی در شب این دوربین ها کارایی لازم را ندارند. توصیه می کنیم به سراغ دوربین هایی بروید که دارای سنسورهای دید در شب مانند مادون قرمز داشته باشند.

 

پشتیبانی از تکنولوژی GPS

 داشتن قابلیت GPS یکی از مهمترین ویژگی هایی است که انتظار می رود یک دوربین فیلمبرداری مخصوص خودرو آن را داشته باشد. این ویژگی شما را قادر می سازد بدون نیاز به تلفن همراه خود و با استفاده از ناوبری دستگاه مسیر خود را شناسائی کنید. همچنین GPS درمواردی مانند سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف از مسیر و... که عمدتا باعث وقوع حوادث ناگواری می شوند بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

پایه دوربین و محل نصب آن

مورد دیگر توجه به نصب دوربین است. درهنگام نصب حتما به پایه های نصب شونده ی دستگاه توجه کنید. این دوربین ها بسته به نوع پایه ای که دارند می توانند بر روی داشبورد، آینه و یا شیشه ی جلوی ماشین نصب شوند. درهنگام نصب از محکم بودن اتصالات دوربین به پایه مطمئن شوید زیرا درهنگام رانندگی و با ایجاد لرزش های احتمالی دوربین، تصاویر ثبت شده کیفیت قابل قبولی نخواهد داشت.

 

استارت ضبط با روشن شدن ماشین

یعنی از اولین لحظه ای که ماشین روشن شد و استارت زده شد دوربین شروع به ثبت و ضبط کند.

 

توان ضبط دائم

یعنی اگر فضای حافظه دوربین و کارت حافظه محل خالی نداشته باشد باید امکان آن وجود داشته که تصاویر و فایل های خیلی قدیمی تر به طور خودکار حذف شده و تصاویر جدید ضبط شود و دوربین هیچگاه از ضبط تصاویر و یا صدا متوقف نماند.

 

سازگاری با گنجایش کارت حافظه

گنجایش حافظه به دست شما مشخص می شود پس باید دانست که دوربین ، توان ضبط به گنجایش کارت حافظه مورد نظر را دارد یا نه، و دوربین باید با میزان کارت حافظه شما سازگار باشد. بیشتر دوربین های خودروی جدید، از بالاترین ظرفیت حافظه 128 گیگابایتی که بسته به کیفیت ویدئو ضبط شده می تواند برای 12 تا 35 ساعت زمان ضبط کافی باشد، پشتیبانی به عمل می آورند.


راهنمای خرید دوربین خودرو

 وصل شدن ایمن

این نکته مهم است که دوربین خیلی خوب و به طور ایمن به شیشه وصل شود و در صورت کمترین حادثه از شیشه جدا نشود. پس بهتر است از دوربین هایی خریداری کنید که به صورت چسبی کاملاً به شیشه وصل شده و ایمن و مطمئن باشند و از دوربین هایی که توسط لیوان مکش به شیشه ماشین وصل می شوند خریداری نکنید زیرا ممکن است به راحتی جدا شده و دچار آسیب شوند.

 

گستره دبد

زاویه دید دوربین نیز اهمیت بالایی دارد، بالا بودن میدان و وسعت دید دوربین خودرو، امکان ضبط سوژه ها و تصاویر بیشتری به شما خواهد داد و پهنای فیلم برداری بیشتر خواهد بود. میزان دید بین ۱۲۵ تا ۱۶۵ درجه به طور معمول مناسب است و بیشتر دوربین ها میدان ۱۴۰ درجه دارند که انتخاب آن بر حسب نوع استفاده از این دوربین ها می تواند متفاوت باشد.

 

ضبط کردن صدا

تمام این دوربین ها توانایی ضبط صدا نیز دارند اما باید قبل از خرید بررسی کنید که صدای ضبط شده کیفیت مطلوب را داشته و شیوایی و رسایی خوبی داشته باشد و قابل قبول باشد.

 

تعبیه و جایگذاری دوربین خودرو

این دوربین ها قابل نصب در همه مکان های ماشین خواهند بود، برای مثال، داشبورد، شیشه جلو و عقب ماشین، آینه و آینه بغل. اما بعضی از دوربین های خودرو تنها در محل خاصی از ماشین قابل نصب هستند که شما باید در این باره دقت کنید. بهتر است دوربینی تهیه کنید که در هر محلی از ماشین قابل نصب باشد.

 

 ضبط فیلم با کیفیت فول اچ دی یا 4K

این نوع کیفیت، بیشتر برای استفاده به صورت حرفه ای و ضبط برنامه ها و تولید محتوا به کارگیری می شود و باید برای این نوع استفاده، دوربین کیفیت و وضوح بالایی داشته باشد تا تصاویر با کیفیت بوده و قابل قبول باشد. انواع با کیفیت بالا و فول اچ دی و 4K انواع پیشرفته هستند که با وجود داشتن کیفیت بالا، از مقدار حافظه بیشتری نیز برخوردار می باشند.

 

تحمل دمای بالاتر توسط باتری

دوربین های ماشین پیشرفته تر، در عوض باتری، از ابرخازن هایی بکارگیری می کنند که خطر تحمل آن ها در دمای بالا بیشتر بوده و این امر موجب می شود که خطر احتمال انفجار باتری بخاطر گرما کمتر شود.

 

حالت پارک

بعضی از دوربین های پیشرفته تر خودرو، توان آن را دارند که در زمانی که ماشین خاموش است به ثبت و ضبط تصاویر پرداخته و از انجام وظیفه خود متوقف نمی شوند. بدیهی است که دوربین های دارای این قابلیت قیمت بیشتری در مقایسه با دیگر انواع آن داشته و گران تر هستند که این به خاطر قابلیت پیشرفته آنهاست.

 

معرفی تعدادی از مدلهای باکیفیت دوربین خودرو در بازار

 

دوربین فیلمبرداری خودرو برند VIOFO مدل A119 V3

کمپانی «وای فو» از مطرح ترین تولیدکنندگان دوربین های فیلمبرداری برای اتومبیل ها می باشد. دوربین مدل A119 V3 این شرکت یکی از دوربین های بسیار خوبی است که نسبت به مدل های قبلی بهبودهای بسیاری داشته است. یکی از برتری های این مدل نسبت به دوربین های نسل گذشته ی این شرکت، بهره مندی از لنزهای قدرتمند است. لنز دوربین وای فو دارای 7 قسمت مجزا از هم است. فاصله ی دیافراگم دوربین مورد بررسی F1.6 می باشد. لنز تولید شده با چنین فاصله ی کانونی هزینه ی تولید بسیار بالایی دارد و عمدتا در دوربین های مطرح و خاص از لنزهایی با فاصله ی کانونی F1.6 استفاده می شود. این لنزها به دلیل جذب نور بیشتر امکان تصویربرداری باکیفیت در شب و یا در محیط های کم نور را برای کاربر فراهم می کنند. همچنین این لنز به دلیل زاویه دید 140 درجه ای که دارد قادر است محیط وسیعی را پوشش دهد. این دوربین قادر است تمام عرض خیابان و به ویژه ماشین های مقابل را به  تصویر بکشد. دوربین وای فو در ابعاد 50*101*89 میلی متر عرضه شده است. یک سنسور CMOS با تراکم پیکسلی و دقت 5 مگاپیکسل در داخل این دوربین تعبیه شده است. حسگرهای دیگر بکار رفته در این دوربین حسگرهای حرکتی و G-Sensor می باشد. این حسگرها باعث می شوند تا دوربین هنگامی که خودرو بی حرکت است برای صرفه جویی در استفاده از حافظه ، در حالت استندبای قرار گرفته و ضبط تصویر متوقف شود. سپس با حرکت خودرو این سنسورها باعث می شوند دوربین عملیات ضبط را مجددا آغاز کند. 

 

دوربین فیلمبرداری خودرو برند Xiaomi مدل Mi 1S MJXCJLY02BY

بسیاری از شما نام کمپانی مشهور شیائومی را شنیده اید. برندی پرآوازه که در چند سال اخیر با عرضه ی اسمارت فون های خود سهم قابل توجهی از بازار کشور را آن خود کرده است. اما این شرکت پیش از تولید گوشی های هوشمند بیشتر در زمینه ی محصولات جانبی همچون پاوربانک، هدفون و... پیشتاز بود. دوربین های مخصوص اتومبیل این شرکت نیز جزئی از این محصولات می باشند. دوربین Mi Dash Cam 1S این برند یکی از محصولات برتری است که تاکنون در حوزه ی دوربین های خودرویی معرفی و عرضه شده است. این دوربین جهت حفظ امنیت برای تصویربرداری در شرایط کم نور و شب طراحی و تولید شده است. همچنین به دلیل دارا بودن قابلیت کاهش نویز سه بعدی امکان تصویربرداری در تمام شرایط نوری و با کیفیت عالی را برای کاربر فراهم می کند. تصاویر ثبت شده توسط این دوربین با تراکم پیکسلی 1080*1920 ذخیره می شوند. همچنین این دستگاه قادر است تا ویدئویی با کیفیت 1080p را ضبط نماید. مجهز بودن به سنسور IMX307 CMOS شرکت سونی و یک نمایشگر سه اینچی که تصاویر با گستره ی دید 140 درجه ی ثبت شده توسط دوربین را نمایش می دهد از ویژگی های جذاب این دوربین می باشد. همچنین پشتیبانی از حافظه ی جانبی تا 64 گیگابایت از دیگر مزیت های این دوربین است. علاوه بر این باتری 470 میلی آمپری دستگاه این امکان را به شما می دهد تا به مدت 24 ساعت بدون نیاز به شارژ از آن استفاده کنید.

 

دوربین فیلمبرداری خودرو برند Jimi مدل JC100

دوربین کمپانی جیمی یک دستگاه هوشمند تمام عیار است که علاوه بر ضبط تصاویر امکانات پرشمار دیگری را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد. این دستگاه دو دوربینه بوده که دوربین اول عمدتا بر روی داشبور ماشین قرار گرفته و تصاویر جلوی ماشین را با کیفیت فول اچ دی (1080p) ثبت می کند. دوربین دوم نیز برای ضبط تصاویری با کیفیت 480*640 از داخل کابین خودرو مناسب می باشد. سنسور مادون قرمز برای ثبت تصاویر در شب ها و یا دیگر محیط های تاریک در این دوربین تعبیه شده است. همانطور که گفتیم دوربین JC100 شرکت جیمی اسمارت می باشد. این دستگاه مجهز به سیستم عامل اندروید 5.1 با 4 پردازنده ی ARM Cortex A7 1.3GHz و رم DDR3L یک گیگابایتی می باشد. از سوی دیگر مجهز بودن JC100 به اینترنت ثابت (Wi-Fi) و همچنین پشتیبانی از سیمکارت بودن این دستگاه باعث ایجاد یک مزیت بزرگ در این دوربین ها می شود. کمپانی جیمی دارای اکانت اختصاصی ماهواره ای می باشد که برای استفاده ی کاربران از خدمات ناوبری موجود در محصولات این شرکت فراهم شده است. درواقع سیمکارتی بودن این دستگاه باعث می شود بصورت آنلاین از وضعیت ماشین  خود چه درهنگام رانندگی و چه در زمان توقف و پارک بودن خودرو مطلع باشد. البته استفاده از این مزیت نیازمند اپلیکیشن اختصاصی این شرکت می باشد و یا از طریق وبسایت رسمی این کمپانی به آدرس www.car-matrix.com و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری که در زمان خرید در اختیار شما قرار گرفته است صورت می پذیرد. این قابلیت برای افرادی که نگران رانندگی فرزاندن خود هستند و یا صاحب یک شرکت حمل و نقلی می باشند بسیار مناسب است زیرا می توانند وضعیت رانندگی سرنشین خودرو را در هر کجای جهان که می باشند چه بصورت تصویری و چه بصورت نمایش ماهواره ای مشاهده نمایند. در کنار این ویژگی  بسیار عالی قابلیت های دیگری نظیر SOS و Vibration Alarm نیز در این دوربین وجود دارد. بموجب این ویژگی ها دوربین هنگامی که حادثه ی مشکوکی مانند وارد شدن ضربه به ماشین، حرکت خودرو در زمان خاموشی و پارک بود و نیز درهنگام روشن و خاموش شدن خودرو یک پیام اضطراری به اپلیکیشن مخصوص خود و نیز یک پیام دیگر به پنل کاربری در رایانه ی مشترک ارسال می نماید. امکانات این دوربین به اینجا ختم نمی شود. دوربین های جیمی دارای  یک کلاور سرور می باشند. این یک ویژگی بسیار عالی و کاربردی محسوب می شود. بدین ترتیب شما هیچگونه نگرانی از بابت کمبود فضای ذخیره سازی نخواهید داشت. ازطرفی در بسیاری از موارد در تصادفاتی که منجر به از بین رفتن دوربین می شوند، تصاویر نیز همراه با دوربین از بین می روند اما در این مدل دوربین با استفاده از قابلیت Wi-Fi Hotspot دوربین و یک مودم سیار تصاویر بصورت آنلاین منتقل شده و ذخیره سازی می شوند. دوربین های شرکت جیمی بسیار مصرف کم مصرف بوده و به دلیل استاندارد بالایی که در ساختشان رعایت شده است تقریبا با تمام خودرو ها حتی خودروهای هیبریدی نیز سازگار هستند.

 

دوربین فیلمبرداری خودرو برند ZINC مدل Z20A

دوربین Z20A شرکت زینس یکی از دوربین های خوش ساخت و باکیفیت مخصوص ماشین ها است. این دوربین ها از جنس چرم بوده و در دو رنگ سیاه و طلایی عرضه می شوند. کیفیت فیلمبرداری دوربین های مذکور بصورت فول اچ دی (1080*1920) بوده که امروزه نیاز اصلی یک دوربین فیلمبرداری می باشد. مدل Z20A دارای یک دوربین پشت هم می باشد که درکنار لوازمی چون شارژر، نگهدارنده شیشه ی ماشین و کابل اتصال عرضه می شوند. همچنین این دوربین حافظه ی جانبی تا 32 گیگابایت را ساپورت کرده و قابلیت تصویربرداری از شب را نیز دارا می باشد.

 

دوربین فیلمبرداری خودرو مدل W690

این مدل نیز همانند سایر مدل های دیگر با کیفیت فول اچ دی (1080p) تصاویر را ثبت می کند. یکی از ویژگی های اصلی این دوربین زاویه ی دید 170 درجه ای آن است که تقریبا تمام اطراف ماشین را بطور کامل پوشش می دهد. مزیت دیگر این دوربین نسبت به سایر دوربین های دیگر لنز شیشه ای آن است درحالیکه لنز بکار رفته در دوربین های دیگر از جنس پلاستیک می باشد. برخورداری از قابلیت پارک مد از دیگر ویژگی های خوب این دوربین است. این قابلیت به دوربین این امکان را می دهد تا در زمان وارد شدن ضربه به اتومبیل پارک شده حادثه را ثبت کند. نصب آسان بدون نیاز به تغییر سیم کشی خودرو، پشتیبانی از کارت حافظه ی جانبی تا 32 گیگابایت و نمایشگر 2.4 اینچی از دیگر قابلیت های این دوربین می باشند. 

 

دوربین خودرو  Garmin Dash Cam 66W

دوربین خودرو  Garmin Dash Cam 66W جزء عالی ترین دوربین های خودرو با قیمتی خوب و متعادل است که در مقایسه با ورژن قبلی خود، خیلی پیشرفت کرده و قابلیت های جدیدی دارد.  از ویژگی های این دوربین می توان به میدان دیدی 180 درجه ای، قابلیت وصل شدن به گوشی هوشمند با استفاده از وای فای و همچنین توانایی گرفتن فیلم در حالت HD برخوردار است که موجب می شود جزئیات را در کنتراست نوری بالاتر ضبط کند. درباره باتری این دوربین هم می توان گفت که، فقط می تواند به مدت 30 دقیقه دوربین را فعال نگه دارد و بعد از نیم ساعت باید آن را به شارژر فندکی ماشین زده و شارژ نمایید.


راهنمای خرید دوربین خودرو

 

دوربین خودرو Thinkware U1000

دوربین داشبورد Thinkware U1000 یک دوربین چند کاربردی و با کیفیت تولید بالا است که می تواند به وظیفه خود به خوبی عمل کرده و بدون صفحه نمایش است و احتمال دارد که صفحه نمایش حواس راننده را در هنگام رانندگی پرت کند. این دوربین، میدان دیدی برابر با 150 درجه داشته و توانایی این را دارد که ویدئوهایی با کیفیت 4K ضبط کند و این کیفیت مختص فیلم گرفتن در روز و فضای روشن نبوده و Thinkware U1000 با توانایی دید در شب حرفه ای و دامنه داینامیکی با وسعت بالا، می تواند در شرایط نوری نامناسب محل های کم نور و در تاریکی شب هم تصاویری بسیار با کیفیت و مطلوب ثبت و ضبط کند و این توانایی این دوربین را به دوربین منحصر به فرد و ویژه ای تبدیل کرده است.

 

دوربین خودرو  Viofo A129 Duo

دوربین خودرو Viofo A129 Duo ، جزء دوربین های خودرو مطلوب و مناسب بوده و به راحتی از جلو و عقب ماشین می تواند فیلم برداری کند، اما این مدل دوربین این از کیفیت فیلمبرداری 4K پشتیبانی به عمل نیاورده ولی در همه قابلیت های دیگر خود موفق بوده است و دیگر شرایط یک دوربین خوب و کاربردی را دارد. کارکردهای این دوربین به شرح زیر می باشد؛ جی پی اس داخلی، شتاب سنج، کار کردن در حالت پارک و خاموش بودن ماشین، و اتصال به وای فای. این دوربین خودرو دو کاناله، قیمتی بسیار مناسب دارد که در مقایسه با دیگر انواع این وسیله، قیمت آن بسیار خوب است به طور کلی می توان گفت که قادر است نیازهای شما را به عنوان یک دوربین خودرو برطرف کند.

 

دوربین خودرو Z-Edge Z3D

Z-Edge Z3D نیز جزء دوربین های دو کاناله ای بوده که از کارایی خیلی خوبی برخوردار است. این دوربین توان آن را دارد که از بیرون خودرو شما با کیفیت  2560×1440 فیلم برداری کند. هر دو دوربین این وسیله در فضای روشن و  در روز کیفیت خیلی مطلوبی ارائه می کند ولی دوربین عقب  در فضای کم نور و در شب کیفیت بالایی نداشته و نمی توان خیلی از آن توقع داشت، که قیمت مناسب این دوربین نیز به همین دلیل میباشد. همچنین این وسیله از وای فای پشتیبانی به عمل نیاورده و به آن متصل نمی شود و برای بازبینی ویدیوهای گرفته شده و اطلاعات جی پی اس باید کارت حافظه از آن جدا شود که این ویژگی ها تا حدودی از ارزش خرید این دوربین می کاهد.

 

دوربین خودرو  BlackVue DR900S-1CH   

این دوربین که توانایی فیلمبرداری با کیفیت  4K  در 30 فریم بر ثانیه را دارد می تواند وسعت دیدی به پهنای 162 درجه را پوشش داده و برای افرادی که می خواهند از فاصله زیاد به فایل های گرفته شده دوربین ماشین دسترسی داشته و آن را بازبینی و کنترل نمایند کاربردی و مناسب خواهد بود. از ویژگی های دیگر این دوربین می توان به قابلیت وصل شدن به فضای ابری و بازبینی ویدیو گرفته شده به صورت زنده اشاره کرد که این ویژگی کاملاً کاربردی و پیشرفته است. همچنین این توانایی را دارد که هنگام ضربه خوردن خودرو و یا حادثه ای کوچک یا بزرگ یک هشدار به گوشی هوشمند مالک ماشین خواهد فرستاد و او را از فاصله ای دور مطلع خواهد کرد که این ویژگی نیز کاملاً جدید و به روز می باشد و می توان ارزش خرید بالایی برای این دوربین قائل شد.

 

دوربین خودرو شیائومی 70mai Midrive Pro D08

دوربین خودرو 70mai یک دوربین در اندازه ای کوچک و کاربردی، تولید شده به دست شرکت شیائومی است که در کنار قیمت مناسب، قابلیت ها و ویژگی های بسیار کاربردی و گوناگونی را ارائه می کند. از مشخصه ها و کارکردهای این دوربین می توان به این موارد اشاره کرد؛ توانایی ضبط دائم، قابلیت تشخیص خودکار برخورد در حین پارک کردن و امکان تنظیم آن از طریق اپلیکیشن اختصاصی اندروید و iOS . 70mai همچنین به وای فای متصل خواهد شد و از کارت حافظه SD با حداکثر ظرفیت 64 گیگابایت پشتیبانی به عمل خواهد آورد. این دوربین می تواند برای افرادی که دنبال دوربین کوچک و با توانایی های گوناگون هستند یک گزینه مناسب باشد و میتواند نیازهای آنان را به عنوان یک دوربین خودرو، پاسخگو باشد.

 

دوربین دید در شب خودرو 4S Mini دوربین 4S Mini

یک دوربین خودرو تجهیز شده به مادون قرمز است که توان گرفتن فیلم در فضاهای کم نور و تاریکی شب را ممکن کرده است. این دوربین که میدان دیدی 140 درجه ای داشته، فیلمبرداری را به صورت دائم انجام داده و این توانایی را دارد که کاملا اتوماتیک و خودکار با استارت زدن ماشین ، کار ضبط کردن را شروع می کند. همچنین قیمت این مدل دوربین نیز مناسب می باشد.

 

دوربین عقب خودرو مدل L101P

این دوربین کوچک مناسب جایگذاری در قسمت عقب ماشین بوده و کارکرد آن این است که راننده در زمان دنده عقب رفتن دید بیشتری به محیط داشته باشد و به ماشین یا محلی برخورد نکند و حادثه ای رخ ندهد. در زمان دنده عقب رفتن یا پارک کردن ماشین معمولاً رانندگان نمی توانند عقب را مشاهده کنند و موجب می شود تا خسارت و حادثه ای اتفاق افتاد. بنابراین، این دوربین کاربردی می تواند از این اتفاقات پیشگیری کند. دوربین عقب خودرو در قسمت پشتی ماشین جایگذاری شده و توسط صفحه نمایشی، مکان را برای راننده به نمایش می گذارد و راننده با مشاهده  تصویر، درک صحیحی از محل مورد نظر به دست خواهد آورد. بعضی از ماشین ها که معمولاً ماشین های مدل بالا هستند دارای این دوربین ها بوده اما اکثرا فاقد دوربین عقب هستند و راننده باید آنها را تهیه نماید. اگر قصد خرید دوربین عقب ماشین دارید، این مدل دوربین گزینه مناسبی برای رانندگان بوده و ۱۷۰ درجه میدان دید دارد که این میزان خوب و مطلوب است و می توان دید کاملی به محیط و محل مورد نظر داشت.

 

آینه مانیتوردار و دوربین دنده عقب خودرو کد ۱۲۰-DR

این مدل به صورت یک آینه ماشین طراحی و تولید شده و صفحه نمایشی ۱۲ اینچی برای آن در نظر گرفته شده است که این صفحه نمایش تماماً لمسی بوده و نورهای ماشین های عقبی را در شب می شکند تا چشم اذیت نشود. این صفحه نمایش در آینه ماشین تعبیه شده و دوربین اصلی آن لنز ۶ لایه و دوربین جلویی آن hd و یک دوربین با کیفیت فول اچ دی و لنزی شش لایه برای استفاده در شب و عقب ماشین به کار گیری شده تا محل پشت ماشین را بطور کامل مشاهده کنید. عملکرد این دوربین به این صورت است که دارای دستگاه DVR مرکزی است که در خود آینه طراحی و جانمایی  شده و به طور خودکار شروع به ضبط وقایع و تصاویر جلو و عقب خودرو به صورت مداربسته با کیفیت FULL HD می پردازد. با داشتن رم می توان فایل ها را ذخیره کرد و عکسهایی با کیفیت ۵ مگاپیکسلی نیز می توان به وسیله این دوربین گرفت. این محصول افزون بر سیستم پارکینگ کنترل که توانایی ضبط هوشمند را دارد، ضبط خودکار تصاویر در صورت فهمیدن حرکت نزدیک به خودرو در زمان پارک و خاموش بودن ماشین، نیز از خصوصیت این مدل می باشد و نیز از سیستم Motion detection  پشتیبانی به عمل می آورد. این دانش جدید را می توان پیشرفته ترین سیستم در طراحی این دوربین ها دانست که در صورتی که این خودرو خاموش و در حالت پارک باشد، محصول در صورت حرکت مقابل دوربین خودرو به صورت کاملاً اتوماتیک فعال شده و به ضبط صدا و تصاویر دوربین های جلو و عقب اقدام می کند. این ویژگی زمانی کاربرد دارد و مهم است که شما  در نزدیکی ماشین تان نبوده و در این هنگام اتفاقی مثل تصادف، ضربه، یا حتی کشیدن خطوط بر روی بدنه خودرو شما رخ دهد دستگاه با تشخیص حرکت به صورت اتوماتیک روشن شده و از این رویدادها به طور پنهانی تصویر برداری می کند. محصول نامبرده، قابل جایگذاری بر روی انواع خودروهای سبک و سنگین با درنظر گرفتن مبدل 12-24 ولت را دارد.

 

دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A119S

این مدل می تواند شما را در هنگام رانندگی و یا در سفرها و لحظات خوش زندگیتان همراهی کرده و لحظات خوش زندگی شما را ثبت و ضبط نماید. این مدل در اندازه ای   130 × 100 × 200 میلی متر و وزن 800 گرم، در بازار موجود می باشد. این دوربین خودرو با اندازه کوچک و کم حجم، توانایی های زیادی دارد که به این موارد می توان اشاره کرد؛ حسگر CMOS به دقت 5 مگاپیکسل، توانایی فیلم  برداری با کیفیت Full HD، قابلیت فیلمبرداری در شب، لرزشگیر تصویر که وظیفه آن به این نحو است که در جاده  ناصاف و هنگامی که در دست انداز رانندگی می کنید این دوربین می تواند خیلی از لرزش ها را کم کرده و تصاویر با کیفیت تری برای شما ثبت و ضبط می کند، و نیز توانایی عکسبرداری با کیفیت 12 مگاپیکسلی. این محصولات به Dash cam هم معروف هستند.

 

دوربین دنده عقب خودرو آی سون مدل PZ-407

این مدل دوربین قابل جایگذاری در قسمت جلو و نیز در قسمت عقب ماشین می باشد که با قطع سیم سفید رنگ تصویر میرور می شود و با قطع سیم سبز رنگ خط لاین پارک بر روی نمایشگر ماشین نشان داده میشود. همچنین دارای خاصیت ضد آب بودن IP67-68می باشد و در دمای منفی ۲۰ درجه تا مثبت ۷۰ درجه کارایی دارد. کیفیت تصویر این دوربین ۴۸۰ بوده و در نور کمتر از 0.1 لوکس با میدان دید 170 درجه به تصویر برداری و فیلم برداری می پردازد.

 

 


نظرات کاربران