راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

بسیاری از شما ممکن است در زمان خرید مبل تخت خواب شو به این فکر کنید چرا یک کاناپه عادی را خریداری نمی کنید و آیا می توانید گزینه بهتری برای خرید باشد یا خیر؟ در این متن شما را دراین باره راهنمایی خواهیم نمود و با دلایلی که برایتان ذکر خواهیم نمود شما متقاعد خواهید شد که خرید یک مبل تخت خواب شو گزینه بهتری خواهد بود. پیشنهاد ما برای افرادی که قصد خرید ست مبلمان و یا کاناپه را دارند نیز خرید یک مبل تخت خواب شو می باشد زیرا برایتان مزایای بیشتری خواهد داشت. در متن زیر نکات اساسی برای خرید مبل تخت خواب شو را عنوان می نماییم و شما با توجه کردن به آنها و رعایت هر یک از نکات ذکر شده انتخاب مطلوبی خواهید داشت و از انتخاب خود نیز رضایت خواهید داشت در زیر برایتان مزایای خرید مبل تخت خواب شو را نیز خواهیم گفت. به 10 دلیل که با مطالعه آنها قانع برای خرید مبل تخت خواب شو خواهید شد توجه نمایید.

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

بسیاری از شما ممکن است در زمان خرید مبل تخت خواب شو به این فکر کنید چرا یک کاناپه عادی را خریداری نمی کنید و آیا می توانید گزینه بهتری برای خرید باشد یا خیر؟ در این متن شما را دراین باره راهنمایی خواهیم نمود و با دلایلی که برایتان ذکر خواهیم نمود شما متقاعد خواهید شد که خرید یک مبل تخت خواب شو گزینه بهتری خواهد بود. پیشنهاد ما برای افرادی که قصد خرید ست مبلمان و یا کاناپه را دارند نیز خرید یک مبل تخت خواب شو می باشد زیرا برایتان مزایای بیشتری خواهد داشت. در متن زیر نکات اساسی برای خرید مبل تخت خواب شو را عنوان می نماییم و شما با توجه کردن به آنها و رعایت هر یک از نکات ذکر شده انتخاب مطلوبی خواهید داشت و از انتخاب خود نیز رضایت خواهید داشت در زیر برایتان مزایای خرید مبل تخت خواب شو را نیز خواهیم گفت. به 10 دلیل که با مطالعه آنها قانع برای خرید مبل تخت خواب شو خواهید شد توجه نمایید.

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو: مدل ها

در سال های اخیر بسیاری از تولیدکنندگان مبلمان دست به تولید مبل های تخت خواب شو زده اند. مبل تخت خواب لوکاس، مبل تخت خواب شو سیب، مبل تخت خواب شو برکه سه مورد از تولیدات کمپانی های معروف  می باشد. مبلهای تختخواب شو امروزه در مدل های گوناگون روانه بازار می گردد و می توانید در آنها را مشاهده نمود و از میان آنها به سلیقه خود انتخاب نمایید. در زیر مدل های گوناگون از مبل تختخواب شو را برایتان معرفی خواهیم نمود و به بررسی هر یک خواهیم پرداخت تا شما را در انتخاب درست یاری نماییم.

1-  مبلمان تختخواب شو کامل

مبل تخت خواب شو کامل یکی از مدل های مبل تختخواب شو که در بازار مشاهده می گردد می باشد. طراحی این مبل به این گونه می باشد که پشتی مبل می خوابد و در یک سطح با نشیمنگاه قرار می گیرد و پس از آن به عنوان یک تخت خواب دو نفره قابل استفاده می باشد. در این مدل کاناپه های سه نفره و حتی دو نفره قادر به تبدیل شدن به یک تخت خواب هستند. به جز این مدل می توانید همانند آن را را در تولیدات شرکت های دیگر مشاهده نمایید.

2-  مبلمان تختخواب شو مکانیزم

این مدل نیز از دیگر مدل های مبل تختخواب شو می باشد که برای تبدیل آن به یک تخت خواب نیاز است پشتی آن را اندکی به عقب هل دهید. در قسمت پشتی این مبل ریل قرار داده شده تا به راحتی به عقب و جلو کشیده شود و نشستن و رفع خستگی در آن را برایتان آسان تر می نماید.


راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

3-  صندلی خواب

صندلی خواب نوع دیگر از مبلهای تختخواب شو می باشد و مناسب برای یک نفر است. این صندلی را برای افرادی که تنها زندگی می کنند پیشنهاد می دهیم. این صندلی با یک حرکت ساده تبدیل به یک تخت خواب می گردد. اگر به قیاس صندلی خواب و مبل های تختخواب شو بپردازیم خواهیم دید صندلی خواب از تنوع طرح و رنگ بیشتری برخوردار است. اندازه این صندلی در برابر صندلی های معمولی بزرگ تر می باشد و توصیه می نماییم که اگر قصد خرید یک صندلی راحتی را دارید به این گزینه فکر نکنید زیرا بخاطر اندازه بزرگ آن فضای بسیاری را به خود اختصاص می دهد. برای خرید مبل تختخواب شو باید مواردی مورد توجه قرار گیرد نخستین مورد را می توان جنس تشک عنوان نمود که بسیار حائز اهمیت می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا هر یک از موارد را برایتان شرح دهیم.

1-  مبل تختخواب شو با تشک فومی

در بسیاری از محصولات که توسط شرکت های تولیدکننده مبلمان تولید شده است از تشک فومی بهره گرفته شده است و می توان گفت استفاده از آن بسیار رواج دارد. از ویژگی های تشک های فومی می توان به ضخامت اندک و وزن کم آن اشاره نمود که در قیاس با دیگر محصولات وزن و ضخامت آن پایین تر می باشد. فوم های بکار رفته در مبل های تختخواب شد در شهرهایی نظیر تهران، تبریز و برخی دیگر از شهرها دارای دو نوع می باشد: 1-سرد 2-گرم. فوم های سرد در مقایسه با فوم های گرم از تراکم و وزن بیشتری دارا می باشد با وجود این ویژگی ها اما انسجام آن خوب بوده و به همین دلیل بعد از بلندشدن از روی آن بسیار سریع به حالت قبل برمی گردد. فوم های گرم را گزینه مناسبی برای افراد مسن معرفی می کنیم زیرا بسیار نرم می باشد.

2-  مبل تختخواب شو با تشک فنری

تشک های فنری را می توان در مبل های تختخواب شوب لوکاس و برکه و برخی دیگر از مدل ها مشاهده نمود که شما می توانید مطابق با سلیقه خود به انتخاب آن بپردازید. تفاوت های بسیاری را در تشک های فنری که در سالهای گذشته وجود داشته با تولیدات جدید روئیت کرد و پیشرفت هایی که در آنها به وجود آمده است را مشاهده نمود. تشک های فنری ضخامت بیشتری در مقایسه با دیگر مدل ها دارد وجود این ضخامت سبب گشته سریع خراب نشود. تشک های فنری ساخته شده از یک هسته فنری استیل و پوشش ضخیم می باشد. در برخی از مدل ها فنرهای تشک درون پاکت هایی قرار داده می شود. این فنرها به این دلیل درون پاکت قرار می گیرد که از به وجود آمدن صدا جلوگیری نماید.

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

3-  مبل تختخواب شو با تشک بادی فنری

در بسیاری از محصولات که در فروشگاه های اینترنتی و دیجی کالا وجود دارد مدل هایی می باشد که از تشک بادی فنری برای آنها بهره گرفته شده است. تشک های بادی فنری را می توان نوع جدیدی از تشک های موجود در بازار معرفی نمود که در تولید آن یک لایه فوم و فنر و یک لایه هوای قابل تخلیه استفاده شده است. مزایایی که مبل های تختخواب شو با تشک بادی فنری دارد در قیاس با دیگر مدل ها بیشتر بوده است و ساختار بادی قابل تخلیه، ضخامت بالای که سبب راحتی بیشتر می گردد، تماس غیرمستقیم بدن با فنرهای بکار برده شده در تشک، اندک بودن صدای تولید توسط فنرها را می توان از مزایایی عنوان نمود که تشک بادی فنری دارا می باشد.

نرم بسیار عالی

در هنگام خرید مبل تخت خواب شو باید به مواردی نظیر فریم و اجرای آن، دوخت و کیفیت فوم، کیفیت ساخت و ویژگی های دیگر همچون رنگ و پارچه و ابعاد که به سلیقه خریدار بستگی دارد توجه گردد تا پس از خرید دچار پشیمانی نگردید. در تولید مبل های تخت خواب شو بخش هایی وجود دارد که این بخش ها موارد زیر می باشد:

فوم: در تولید مبل تختخواب شو از فوم در جهت دارا بودن نشیمنی محکم تر و با اسکلت بهتر استفاده می گردد.

روکش مبل: از روکش برای ایجاد یک پوشش نرم برای مبل بهره گرفته می شود.

لمسه کوبی در بعضی از مدل ها: لمسه کوبی می توان در عبور جریان هوا مؤثر باشد.

اگر به مقایسه کاناپه ها و مبل های تختخواب شو بپردازیم خواهیم دید مبل های تخت خواب شو از استحکام بیشتری برخوردار می باشد. شما می توانید با خرید یک مبل تخت خواب شو به همراه کوسن هایی که پارچه آنها بسیار نرم بوده و داخل آن با پر، پر شده است حس خوشایندی را در هنگام استراحت و خوابیدن تجربه نمایید.

مبلمان متفاوت

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

در زمان های گذشته مبل های تخت خواب شویی که تولید می گردید وزن بالایی داشتند و از ابعاد بزرگی نیز برخوردار بودند به گونه ای بود که اگر قصد خرید مبل های تخت خواب شو را داشتید حتماً باید کف منزل خود را تقویت می نمودید تا آسیبی به آن نرسد. با گذشت زمان مبل های تخت خواب شو جدیدی تولید گردید که تفاوت هایی که بین مبل تخت خواب شو و کاناپه وجود داشت را از بین برد و دقیقاً همانند یک کاناپه شیک و جمع و جور و سبک بود.

همه نیازها را یکجا پاسخ دهید

در سال های پیش مبل های تخت خواب شو را فقط می توانستید بصورت تخت دو نفره و برای خواب خریداری نمایید اما در عصر حاضر مبل های تخت خواب شو دارای انواع گوناگونی می باشند. از انواع آن می توان به کاناپه های دو نفره یا همان مبل عشق Love Seat ، مبل دونفره ( مبلهای دونفره که امروزه در بازار مشاهده می شود تنها از لحاظ عرضی اندکی بزرگتر از مبل های عشق می باشند)، مبل سه نفره، مبل های آل شکل ( این دست از مبل ها رو می توانید به آسانی به یک تخت خواب تبدیل نمایید که تعداد آن می تواند زیاد و به تعداد شما باشد که فضای زیادی را نیز اشغال نمی کند)

کلاسیک بمانید اما امروزی!

با کمی گشتن می توانید مبل های تخت خواب شو در سبک کلاسبک را پیدا نمایید که این دست از مبل ها مناسب برای افرادی می باشد که دکوراسیون منزلشان سنتی و کلاسیک می باشد. از مبل های کلاسیک می توان به مبل کلاسیک چسترفیلد Chesterfield اشاره نمود.

فضا را بهینه مصرف کنید

ممکن است جایگاه قرارگیری ملحفه ها هنگام استفاده از مبل های تخت خواب شو فکر شما را مشغول نماید اما برای آن نیز راه حلی پیدا شده است. در تولیدات جدید برای قرارگیری ملحفه ها جایگاه و محفظه ای ایجاد شده است که به آسانی ملحفه ها درون آن قرار می گیرد. از این محفظه حتی می توانید برای قرارگیری اشیایی استفادع نمایید که نیازچندانی به آنها ندارید. برخی از مبل های تخت خواب شو دارای میزتاشو می باشند که می توانید غذا و نوشیدنی های خود را بر روی آن قرار دهید.

 

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

سبک زندگی کودکان و نوجوانان را جدی بگیرید

بسیاری از نوجوانان و کودکان تمایل دارند شب را همراه دوستان خود بگذرانند و به تماشای فیلم و یا سریال بپردازند. پیشنهاد می کنیم برای اتاق خواب فرزند خود یک تخت خواب و یا در نبود جا یک مبل تخت خواب شو قرار دهید تا فرزندتان زمانی که دوستان خود را دعوت می کنید حس خوشایندی داشته باشد و یا اینکه برای اتاق نشیمن خود یک مبل تخت خواب شو قرار دهید تا با خیال راحت بتوانند فیلم و سریال خود را با دوستان خود مشاهده نمایند.

مهمان نواز باشید

 با خرید یک مبل تخت خواب شو دیگر نیازی به نگهداری تشک های بزرگ در کمک دیواری نیست با وجود اینکه خرید یک مبل تخت خواب شو همانند یک کاناپه ارزان قیمت نخواهد بود اما می توانید انتخاب مفیدی باشد. می توانید از یک اتاق به عنوان اتاق مهمان استفاده نمایید و با قرارگیری یک مبل تخت خواب شو که همانند یک تخت سه نفره عمل خواهد کرد بهترین عملکرد را خواهد داشت. با خرید یک مبل تخت خواب شو می توانید هزینه کمتری در قیاس با خرید سه تخت خواب بپردازید.

در هزینه ها صرفه جویی کنید

ما برای افرادی که قصد خرید مبلمان با قیمت کم را دارند مبل های تخت خواب شو را پیشنهاد می کنیم و دلیل آن این است که مبل های تخت خواب شو دوکابرده بوده و هم برای نشستن و هم برای خوابیدن می توانید مورد استفاده قرار دهید.

شب های تنهایی را دریابید

وجود یک مبل تخت خواب شو در خانه بسیار ضروری می باشد برای مثال هنگامی که مهمان برای شما آمده است و نیاز به تخت خواب دارید و یا در مواقعی دیگر، ممکن است زمانی شما با همسرتان مریض گردید و نیاز به تخت خواب جدا باشد و یا در مواقعی که شب دیر به منزل می روید و ترجیح می دهید مزاحم خواب همسرتان نگردید و در این مواقع مبل تخت خواب شو بهترین گزینه برای شما خواهد بود

آیا هنوز متقاعد نشده اید که خرید یک مبل تخت خواب شو بهتر از خرید یک مبل معمولی می باشد.

 

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

 نکات خرید مبل تخت خواب شو

هر فردی هنگام خرید مبل تخت خواب شو همانند خرید مبل های معمولی عمل می کند و اولین چیزی که مورد توجه قرار می دهند نقش مبل به عنوان یک مکان برای نشستن می باشد اما لازم به ذکر است که به دلیل اینکه شما قصد خرید یک مبل تخت خواب شو را دارید باید به موارد دیگر از قبیل راحتی و جنس تشک در هنگام خواب و مکانیسم عملکردی آن نیز دقت نمایید تا انتخاب مطلوبتری داشته باشید.

بهترین گزینه از انواع مبل های تخت خواب شو مبل هایی می باشد که از چوب سخت ساخته شده اند پس به این نکته در هنگام خرید توجه داشته باشید.

اگر قصد خرید یک مبل تخت خواب شو را دارید توصیه می گردد به سراغ مواردی بروید که از چوب سخت خشک شده در کوره و یا ترکیب آن با تخته سه لا ساخته شده اند تا بهترین گزینه را انتخاب نموده باشید. توصیه می گردد به هیچ عنوان سراغ مبل های تخت خواب شویی که ساخته شده از چوب کاج می باشند نروید زیرا چوب درخت کاج نرم بوده و به هیچ عنوان مناسب برای ساخت مبل تخت خواب شو نمی باشد. از دیگر مواردی که باید در هنگام خرید چه خرید اینترنتی و چه خرید حضوری مورد توجه قرار گیرد نوع اتصالات مبل می باشد. مبلی را انتخاب نمایید که اتصالات آن به وسیله چسب و پیچ انجام گرفته شده باشد.

توجه به مکانیزم جمع و باز شدن مبل تخت خواب شو:

مکانیزم جمع و باز شدن مبل تخت خواب شو بسیار حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد در بهترین حالت مکانیزم جمع و باز شدن مبل باید با یک حرکت صاف، بدون فشار و یا گیر کردن صورت می پذیرد. برای اطمینان آن را امتحان نموده و به مکانیزم قفل دار آن نیز توجه داشته باشید. توجه به قطعات نیز بسیار مهم می باشد تا از هرز بودن و یا بی کیفیت بودن آن اطلاع یابید. اگر قصد خرید مبل تخت خواب شو از طریق فروشگاه های اینترنتی را دارید نیاز است به تصاویر آن و ویدیوهای باز و بسته شدن مبل دقت نمایید تا از کیفیت آن آگاهی یابید. لازم به ذکر است که لبه های مکانیزم های داخلی مبل تحت خواب شو تیز و برنده می باشد پس باید مورد توجه قرار گیرد.

 

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

از دیگر موارد لبه های داخلی مکانیسم می باشد که صاف و صیقلی می باشد. دلیل صاف و صیقلی بودن این لبه ها این است که در هنگام باز و یا بستن مکانیزم ملحفه ها به قطعات مبل گیر نکرده و موجب پاره شدن آنها نگردد با این حال توصیه می گردد که اگر قصد بستن تخت را دارید نخست ملحفه و پتو را از روی آن برداشته و شروع به بستن آن نمایید تا آسیبی وارد نگردد. افرادی که قصد خرید اینترنتی دارند می توانند برای اطلاع یابی در این باره از نظرات کاربران بهره گیرند.

کیفیت تشک را بررسی نمایید:

استفاده از تشک با کیفیت می تواند یک خواب راحت و با آرامش را به شما هدیه دهد. تشک های با کیفیت می تواند شانه ها، باسن و کمر شما را کاملاً تحت پوشش قرار دهند. ممکن است در تفکر بسیاری از افراد اینگونه باشد که استفاده از تشک ضخیم راحتی بیشتری را برایمان به ارمغان خواهد آورد اما گفتنی است که این تفکر کاملاً اشتباه بوده است و شما می توانید با استفاده از یک تشک نازک که بسیار خوش ساخت می باشد راحت تر باشید. توصیه می گردد در هنگام خواب بر روی مبل تخت خواب شو حتماً به بالشی که قرار است استفاده نمایید توجه داشته باشید تا راحت تر استراحت نمایید. از دیگر مواردی که در هنگام خرید مبل تخت خواب شو باید مورد توجه قرار گیرد ابعاد و اندازه تشک، فوم بکار رفته در آن می باشد این اطلاعات در مشخصات فنی محصول ذکر شده است و می توانید آن را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که فوم های سرد در قیاس با فوم های گرم مناسب تر می باشد.

 

 

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

قبل از خرید ابعاد آن را اندازه بگیرد

از دیگر نکاتی که در هنگام خرید مبل تخت خواب شو نیاز است مورد توجه قرار گیرد ابعاد و اندازه آن می باشد پس نیاز است ابعاد آن چک گردد. پیش از خرید مشاهده نمایید که آیا مبل مورد نظر شما مناسب برای خوابیدن دو نفر می باشد یا خیر و پس از آن اقدام به خرید نمایید. فضایی که قرار است مبل تخت خواب شو در آن قرار گیرد را با ابعاد مبل مطابقت دهید تا کمبود فضا پیدا نکنید. افرادی که علاوه بر مبل تخت خواب شو یک میز برای جلوی مبل می خواهد خریداری نمایند توصیه می کنیم یک میز سبک را خریداری نمایند زیرا با باز شدن مبل نیاز به جا به جا نمود نمودن میز دارید پس باید جا به جایی آن راحت تر انجام گیرد.

مکانیزم باز و بسته شدن آسان و با کیفیت

از دیگر نکات مهم در خرید توجه به مکانیزم مبل می باشد. مکانیزم مبل تخت خواب شو باید به آسانی و بدون هیچ گونه زحمتی باز شده و بسته شود و هیچگونه صدایی ایجاد نگردد و علاوه بر آن گیر نکند. بهترین گزینه می تواند مبل هایی باشد که تنها با یک میله قفل باز و بسته می گردند و روش بسیار راحتی می باشد. به کیفیت و سالم بودن قطعات نیز توجه داشته باشید زیرا ممکن است در مدت زمان کم بشکند و یا شل گردد.

صاف بودن لبه های داخلی را بررسی نمایید

از فلز برای مکانیزم باز و بسته نمودن مبل تخت خواب شو استفاده می گردد و وجود این فلزات ممکن است صدماتی را ایجاد نماید و به همین دلیل باید این فلزات لبه های صاف داشته باشند تا از آسیب هایی که ممکن است به پتوها و ملحفه ها وارد گردد جلوگیری نماید. حتی اگر قطعات بکار رفته در مبل شما دارای لبه های صاف باشد توصیه می گردد پیش ازآنکه مبل را ببندید ملحفه ها و پتوها را جمع نمود و بعد اقدام به بستن مبل نمایید. با اینکار موفق خواهید شد هم ترازی اجزای مختلف را تغییر دهید.

کیفیت تشک را بررسی کنید

توجه به کیفیت تشک نیز حائز اهمیت می باشد زیرا تأثیر تشک در داشتن خواب راحت انکار ناپذیر می باشد. تشک با کیفیت می توان بدن شما از قبیل شانه ها، لگن و کمر را پشتیبانی نماید. کیفیت یک تشک به نازک و یا ضخیم بودن آن ارتباطی ندارد پس تفکر اینکه تشک ضخیم بهتر می باشد کاملاً اشتباه است. استفاده از پد تشک راحت می تواند انتخاب مناسبی در هنگام خواب بر روی مبل تخت خواب شو باشد. توجه به کیفیت فوم نیز اهمیت بسزایی دارد و پیشنهاد می گردد فوم تشک در حد متوسط نرمی و سفتی باشد زیرا از این طریق تعداد افرادی که می توانند از آن استفاده نمایند افزایش می یابد. به هیچ عنوان به سراغ تشکی نروید که بسیار نرم می باشد زیرا استفاده از این نوع تشک می تواند به کمر و ستون مهره های شما آسیب وارد کند.

توصیه می کنیم که قبل از خرید مبل تخت خواب شو حتماً آن را امتحان نمایید تا از کیفیت آن اطلاع یابد. توجه به باز و بسته شدن آن و مقدار نیرویی که نیاز است تا صرف باز و بسته شدن آن گردد. پیش از خرید حتماً بر روی آن دراز کشیده و از میزان کیفیت و راحتی آن آگاهی یابید. مبل را باز نموده و اندازه و ابعاد آن را مورد توجه قرار دهید و با فضایی که قرار است در آن قرار گیرد تطبیق دهید چون یک مبل تخت خواب شو پس از باز شدن همانند یک تخت بوده و ابعاد آنها برابر خواهد شد. لازم به ذکر است که برای جلوی مبل لوازم سبک را انتخاب نمایید تا برای باز شدن مبل دچار مشکل نگردید و جا به جایی لوازم برایتان دشوار نباشد.


نظرات کاربران