;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای خرید دستگاه خشک کن میوه

1398/8/21 - 03:09 ب.ظ

اخیرا برای هر نوع عملی در آشپرخانه، یک وسیله مانند خشک کن میوه تولید و ساخته شده است تا به سرعت و به آسانی بتوانید کاری با آن انجام دهید. هرچند بیشتر مردم فقط این وسایل را خرید کرده تا کابینت ها وکشو ها خالی نمانند و در اغلب اوقات مایل هستند کارهایشان را به شکل دستی به انجام برسانند. مثلا هزینه زیادی جهت تهیه دستگاه آبگیری مرکبات می پردازند اما معمولا با دست (آبمیوه گیری دستی)، آب مرکبات را می گیرند.

 

در این میان کاهایی هم وجود دارد که در نبود این جور وسایل، به انجام رساندن آنها کاری ناممکن یا بسیار سخت خواهد بود. یکی از کارها خشک کردن انواع میوه و سبزیجات است که اگر دوست داشته باشید به شکل دستی این کار را به انجام برسانید ممکن است یک تا دو هفته منتظر باشیم و در نهایت ممکن است بد نتیجه ای بگیریم. وسیله خشک کن میوه، وسیله ای با عملکرد خوب به شمار می آید که اگر سلامتی بدنتان برایتان مهم باشد، حتما خلی آن را بکار خواهید برد. پس میوه و سبزیجات بی اینکه خیلی شکلشان تغییر کند، خشک می شوند و عطر، طعم و رنگ خوبی هم دارا هستند، دارای ارزش غذایی خود هم می باشند و از باکتری های اطراف نیز در امان می باشند.

ممکن است صیفی جات یا میوه ها زمان زیاد در یخچال باشند و نگهداری شوند و در حال پوسیدگی و خرابی باشند، حتما شما نمی توانید در روزانه چند کیلو کیوی را بخورید، بنابراین اینگونه خوردنی ها بعد از مدتی دیگر غیر قابل مصرف خواهند شد. اما اگر دارای وسیله خشک کن میوه باشید این امکان برایتان موجود است که مواد خوراکی فاسد شدنی را خشک کرده و جهت استفاده مدتی زیاد آن را نگهداری نمایید. لازم نیست منتظر باشید تا فصل زردآلو و آلبالو بیاید، با وسیله میوه خشک کن و سبزی شما قادر خواهید بود این مواد را خشک کرده و در طول مدت هر وقت که دلتان خواست آن ها را استفاده کنید.

به این شکل با مخارجی که جهت خرید این دستگاه می پردازید، نگران نشوید زیرا با خصوصیاتی که این وسایل برای شما قرار می دهد، به راحتی خواهید توانست تمامی مخارج را در مدت زمان کمی با نگه داشتن طولانی مدت مواد غذایی و صرفه جویی کردن در آنها، برگردانید.

میوه خشک شده از سالم ترین و خوشمزه ترین مواد غذایی وجود دارد که با مخارج پرداختی خیلی به صرفه قادرید در منزلتان همیشه این تنقلات خوشمزه را مهیا نمایید. شما به راحتی قادرید با خشک کن میوه شلیل، ، ، صیفی جات، قارچ، آلبالو و غیره را خشک کنید و از سبزیجات خشک شده در ماست یا بیشتر غذاها بکار ببرید یا میوه های خشک شده پر انرژی را مانند یک میان وعده سالم برای افراد منزلتان مصرف کنید و دیگر به خرج کردن های زیاد برای تهیه ی مواد خوراکی ناسالم نیازی نداشته باشید.  بنابراین با این دستگاه مورد مصرف در تمامی فصول سال دیگر به میوه های فاسر در یخچال و خراب بودنشان فکر نکنید.

ابتدا به این سوال پاسخ بگوییم که یک وسیله ی خشک کن میوه برای چه کاری می باشد؟

دلیل مهم استفاده از یک خشک کن میوه، نگهداری از ارزش مواد غذایی و ویتامین هایی که در آن غذا وجود دارد غذا بدون خراب و فاسد شدنشان است. علت اصلی پوسیده و فاسد شدن صیفی جات و می وه ها آبی است که در آنها وجود دارد  و معمولا مواد خوراکی رطوبت دارند، مثلا آب در مواد خوراکی میانگین ۲ تا ۹۶ درصد اختلاف دارد. اگرچه همه ی آب موجود در این مواد غذایی فایده دارد، ولی این رطوبت در مدت طولانی باعث خواهد شد که قارچ ها و باکتری ها بعد از چند ساعت یا حتی چند روز در آن فضا رشد کرده و محصولات غذایی را فاسد کنند.  بنابراین با کاربرد این وسایل قادرید رشد و تکثیر قارچ ها جلوگیری نمایید و مدت مصرف و نگهداری مواد غذایی را ۴ تا ۷ سال بیشر کنید و همیشه با کاربرد میوه های طبیعی و خشک بهره ببرید.

روش های خشک کردن میوه

چند روش برای نگهداشتن ارزش مواد غذایی و بیشتر کردن مدت برای مصرف و نگه داری آن موجود است که هرکدام احتمالا دارای اصول جداگانه ای می باشد ولی همه ی آنها دارای هدف از بین بردن رشد باکتری ها است، رایج ترین روش کاربردی افراد نگهداری مواد غذایی در فریزر می باشد، با نگه داری مواد در دمای زیر صفر درجه قادر خواهید بود جلوی رشد باکتری ها را بگیرید. هرچند در این روش فضای بسیاری از فریزرتان گرفته و اشغال می شود، پروتئین های موجود مواد مقوی در آن تقریبا از بین می رود و به سرعت بعد از اینکه مواد مصرفی  از فریزر بیایند، یخ آن آب می شود و بعد از چند ساعت شروع به خراب شدن می کند.

روش بعدی نگهداشتن  میوه ها در محلول آب سرکه یا آب نمک است که از رسیدن هوا به آن جلوگیری و نهایتا سبب فاسد شدن آن می شود. با این روش احتمال این هست که تا چند سال مواد خوراکیتان را نگه داشته و استفاده کنید، هرچند تمامی میوه ها را به این روش نمی توان محافظت کرد.

خشک کن میوه

به طور کلی شیوه ی خشک کردن مواد خوراکی موثر و بهتر خواهد بود چرا که به راحتی قادرید باقی مواد خوراکی را که مانده خشک کرده و در کیسه فریزری جهت حفاظت بگذارید. خشک کردن غذا با ایجاد گرما باعث بخار رطوبت درون مواد غذایی خواهد شد. گرمای به وجود امده بین ۸۵ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت است رطوبت با هوای گرم باعث ماندگاری هرچه بیشتر محصولات غذایی خواهد شد.

هرچند خرید وسیله خشک کن میوه مقداری سخت می باشد و با توجه به اینکه دارای تنوع زیادی می باشد ممکن است انتخاب برایتان سخت شود و سردرگم شوید. عمل مهم این دستگاه بخار کردن رطوبت می باشد که به راحتی، هر نوع خشک کنی این عمل را انجام خواهد داد ولی عمل که این وسایل را از هم متفاوت می سازد عملکرد و توانایی اضافی در آن ها می باشد.

بنابراین در این متن می خواهیم  شاخصه ها و معیارهای اصلی در هنگام تهیه یک خشک کن میوه را به صورت مفید و کامل شرح کنیم و در نهایت کالاهای معتبر و پرفروش بازار را به شما بشناسانیم تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید و چیز خوبی تهیه نمایید.

تعداد طبقه ها

در هنگام تهیه خشک کن میوه، به طبقه های آن دقت نمایید که آیا فاصله شان از هم خوب است یا نه. برخی از آن ها بصورت طبقه های روی هم طراحی شده که به صورت کشویی به سمت جلو، باز می شوند و برخی نیز روی هم دارای کشو هایی هستند که جهت بکار بردن کشو های زیر باید کشو های بالا را در آورید. هر دو سبک دارای خصوصیات منحصر به فرد خود می باشند بنابراین در این باره با توجه به سلیقه ونیازتان تصمیم گیری کنید. شما به نسبت مقدار محصولات مورد استفاده ای که هر دفعه خشک می کنید خوب است وسیله ای که دارای تعداد طبقه های بیشتر و یا کمتری هستند تهیه نمایید.

در وسایلی که طبقه هایشان آن ها روی هم است و کشویی هستند، یک فن گذاشته اند که هوا را به همه ی کشو ها ارسال می کند و باعث خواهد شد تمامی میوه ها هم در کشو بالا و هم کشو انتهایی با هم و کم کم خشک شوند. این وسایل فایده ی اصلی شان این می باشد  که شما قادرید در هر طبقه یک نوع خواراکی را قرار دهید و آن ها را به تفکیک خشک کنید و کدام از طبقه ها را با دقت به مدت زمان مد نظرتان، بازرسی نمایید. مثلا مواد خوراکی مانند قارچ بی شک به مدت زمان کمتر و شرایط متفاوت تری جهت خشک شدن احتیاج خواهد داشت.

خشک کن های میوه ای که دارای طبقه های روی هم از یک فن در قسمت پایینشان تولید و ساخته شده اند، اگر که این وسایل را استفاده بکار می برید، قادر خواهید بود هر کشو و یا هر اندازه که مورد احتیاجتان است انتخاب کنید. برخی از مارک ها احتمال بالا بردن و بیشتر کردن طبقات را در خود دارند اما حرارت موجود در کشو های بالا و پایین یک اندازه نخواهد بود، بنابراین خوب است مطابق سابق و تجربه و یا شیوه انجام کار درون دفترچه راهنما، محصولات خوراکی مخصوص را درون کشو های بالا و باقی محصولات غذایی را در کشو های زیرین قرار دهید.

ترموستات وسیله

در خرید اقسام خشک کن های میوه ترموستات را یک امر مهم بدانید. هنگامی که شما این وسیله را می خرید قادرید هر شکل از مواد غذایی را در آن به درجه خشک شدن برسانید.  با توجه به این که این محصولات غذایی به اندازه دمای مختلفی نیاز دارند و در حرارت مخصوصی خشک خواهند شد خوب است وسیله ای  بخرید که دارای طیف وسیعی از مقدار دماها باشد و به وسیله ی ترموستات بتواند این مقدار دماها را به طور صحیح کنترل و تنظیم کند. مثلا  جهت خشک کردن برخی از سبزیجات، حرارت باید زیر ۹۰ درجه فارنهایت تنظیم شود ولی انواع میوه و یا ماهی ها جهت خشک نمودن به حرارت بالا ۱۳۰ درجه احتیاج خواهند داشت.

پخش هوا

شکل فن و اندازه آن یک گردش هوای ایده ال و یکدست را در همه ی این دستگاه  می تواند به وجود آورد. تیغه های بکاربرده شده جهت گردش هوای یکدست در همه ی وسیله بستگی به عمودی و افقی بودن آن ها خواهد داشت. اگر که فن، عملکرد صحیحی نداشته باشد ممکن است رطوبت برخی از محصولات غذایی بماند در حالتی که دیگر محصولات غذایی به طور صحیح خشک شده اند.

ظرفیت

ظرفیت خشک کن میوه دارای متغیرهای مختلفی می باشد. مثلا این وسیله با ظرفیت زیاد می تواند هر دفعه محصولات غذایی زیادتری را خشک کرده و یا انرژی بیشتری را برای خشک کردن این میوه ها بکار ببرد.

هرچند در موقع تهیه و انتخاب خشک کن میوه باید به جای نگهداری این وسیله هم توجه داشته باشید. در صورتی که مایل باشید وسایلی با ظرفیت بیشتر را بکار ببرید باید جای زیادی برای نهگداری آن مد نظرتان قرار بگیرد. ولی وسایل کم حجم جای کمتری خواهد گرفت.

پرطرفدارترین خشک کن های میوه در کشور ایران

خشک کن میوه فلر مارک FD 500

فلر از شرکت های معروف در جهان می بشد که اخیرا محصولاتی را با هزینه به صرفه و مروغوب تولید می کند. این وسیله بسیار پرکاربرد و لازم در آشپرخانه است و دارای 5 کشو مجزا ی قابل دید می باشد که قادر است تا حد بالایی از محصولات خوراکی مورد نظر را جهت خشک شدن محافظت نماید که این کشو ها حرکت می کنند و دارای عملکرد گردشی نیز می باشند تا دمای معتدل و آرامی در تمام بخش های محصولات خوراکی پخش شود. این وسیله دارای یک در قابل دید با صفحه نمایشگری اتوماتیک هوشمند می باشد که قادر است دما و دیگر خصوصیات مثل وقت را نمایش دهد. قسمت زیرین این خشک کن میوه فن های هوا موجود می باشند لذا پخش دما در این دستگاه از پایین به بالا می باشد، دما از میان کشو ها به طور یکدست پخش می شود تا در مدت زمان کمی با نگهداشتن عطر و طعم میوه ها، رطوبتشان را بخار نماید، لذا تصویر مواد غذایی که در بازار که دارای عصاره و رنگ های مصنوعی و خوراکی می باشند قادر است تنقلات خوشمزه و  ارگانیک را عرضه کند.  انرژی مورد مصرف این کالا ۵۰۰ وات است که قادر است خیلی خوب محصولات خوراکی را خشک نماید و رطوبت آن را بخار نماید. از خصوصیات اصلی این وسیله توانایی کنترل مقدار دمای بین ۳۵ تا ۷۰ درجه سانتی گراد است که با توجه به مقدار سختی، ضخامت و رطوبت میوه قادرید آن را تغیر دهید. این دستگاه خشک کن میوه دارای یک زمان سنج ۱۲ ساعته هم می باشد که جز خصوصیات مهم و برجسته آن بشمار می رود. تنه ی این وسیله پلاستیکی بسیار سفت و شفاف و محکم می باشد به شکلی که کشو های داخل آن را به راحتی از هر طرفی قادرید ببینید. همچنین با توجه به دارا بودن حجم ایده آل و ظرفیت کم، جای بسیاری را نخواهد گرفت. این دستگاه موقع کار سرو صدا و مزاحمت چندانی برایتان بوجود نمی آورد.

هر اندازه تکه میوه هایی که داخل وسیله قرار می دهید ظریف تر باشند، خشک نمودن آن ها با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت. توجه کنید که این وسیله بجز خشک نمودن میوه ها، در خشک کردن اقسام صیفی جات و سبزی جات نیز مورد مصرف می باشد. این وسیله  دارای خدمات بعد از فروش و 24ماه ضمانت می باشد.

میوه و سبزی خشک کن گرند سبک GR-1111

شرکت گرند با  عرضه بیشتر از ۱۵۰ مارک وسایل منزل و آشپزخانه، اخیرا یکی از برندهای معتبر در بازار بین الملل و ایران می باشد. میزیان مطلوبیت بالا، کاربرد استانداردهای داخلی و اروپایی، هزینه ی مناسب، شکل مدرن و ساختار شیک، از ایده ال ترین معیارهای محصولات گرند می باشد. این شرکت هم اکنون با داشتن بیشتر از ۲۰ کمپانی طراحی و تولید معروف جهان، شریک می باشد و از امکانات و حرفه ی مدرنی بریا عرضه محصولات زیبا و با کیفیت استاده می کند. در این زمینه بیشتر کارشناسان و مهندسان این حرفه را دارا می باشند که با حرفه و تجربیاتی خود، ایده ال ترین کالاهای عرضه شده را در به مصرف کنندگان ارائه می نمایند.

خشک کن میوه و سبزی گرند مارک GR-1111  کالایی پرکاربرد با ساختاری شیک می باشد که در دو رنگ مشکی و سفید در بازار موجود است. با این وسیله خواهید توانست میوه‌های خشک را به شکل سالم وبهداشتی و با آرامش بخرید. انرژی مورد استفاده این وسیله بین ۲۵۰ وات است و ۵ کشو دارد که به شکل هم زمان چند نوع میوه و سبزی را بتوان خشک نمود. تنه ی این وسیله به شکل قابل دیدی عرضه شده است و امکان مشاهده مراحل انجام کار دستگاه را برای شخص فراهم می آورد.

کشو های این دستگاه به راحتی قابل شست و شو می باشد. این وسیله پایه‌های ضدلرزشی را دارد و از تحرک و جابجایی آن موقع کار ممانعت خواهد کرد. این وسیله دارای سیستم امنیتی می باشد که از بالا رفتن بیش‌از اندازه ی حرارت وسیله و خراب شدن آن جلوگیری خواهد شد.

کارکنان مجرب کمپانی گرند در عرصه ی نظارت بر کیفیت و تولید توانسته اند از رقیبان بین المللی سبقت بگیرند و محصولی امروزی و کامل را به ایرانیان عزیز عرضه نمایند. این کمپانی توانسته به تمام جهان بفهماند که ایرانیان ما شایستگی برترین ها را  دارند و ثابت کرده که ما می توانیم بهترین ها را ساخته و عرضه کنیم و این محصول سرافرافرازی ما می باشد.

میوه و سبزی خشک کن ساپر مدل  SFD-5980

این دستگاه محصولی پرکاربرد و پرطرفدار برای دوستدارا مواد غذایی بهداشتی در منزل است. کلفتی میوه جهت خشک‌ نمودن در این دستگاه ۵ میلی‌ متر است. ۵ کشو ی مختلف برای این وسیله قرار داده شده که این امکان را برای مصرف کننده فراهم می کند که ظرفیت بالایی از میوه ها را به شکل هم زمان خشک کند. انرژی مورد استفاده این کالا ۲۵۰ وات است. مدتی که جهت بخار کردن همه ی رطوبت میوه‌ها لازم می باشد به کلفتی برش آن‌ها بستگی دارد و این مدت متغیر می باشد. پنج کشو درشت وسیله که روی هم گذاشته شده اند ودر ۳۶۰ زاویه قادر به گردش هستند و امکان جدا شدن از وسیله را دارا می باشند که پاک کردن آن‌ها را آسان تر کرده است. جنس این کشو ها به شکل مشبک می باشد تا ما به شکل صحیح میان آن‌ها در جریان و گردش باشد. یاداور می شویم که حرارت کار دستگاه بین ۴۰ تا ۷۰ درجه متغیر می باشد و جهت این عمل صفحه کنترلی با یک پنل نمایشگر اتوماتیک موجود می باشد این وسیله هم قادر است انواع میوه جات را خشک نماید و هم قابلیت خشک کردن گیاهان دارویی و سبزیجات را دارا می باشد. با این وسیله قادرید تنقلات خوشمزه ای و بهداشتی را که خیالتان از جهت سالم بودن آن ها راحت است، تولید کنید.

دستگاه خشک کن میوه گوسونیک مارک GFD-514

شرکت گوسونیک از طراحان معتبر و معروف است. این شرکت در طراحی اقسام لوازم منزل خود را عالی نشان داده است و به خاطر اندازه مرغوبیت بالا،  ساختار مدرن و متنوع، نوآوری ،استفاده از مواد درجه یک،  خرج کم و پشتیبانی بعد از فروش این شرکت خیلی از طرف افراد مورد استقبال می باشد. با توجه به محصولات خوراکی خشک شده از گروه مواد غذایی مقوی و خوشمزه هستند این کمپانی در فکر تولید یک وسیله سبزی و میوه خشک کن بود و بعد این وسیله ی پرکاربرد را برای طرفداران این نوع تنقلات عرضه کرد. این محصول علاوه بر اینکه قادر می باشد میوه ها را خشک کند می تواند به خشک کردن گیاهان دارویی و گل ها و صیفی جات نیز انجام دهد. کلفتی که برای تکه های میوه لازم می باشد ۵ میلی متر است. این محصول دارای ۵ کشو مجزا است که می تواند چند نوع مواد مصرفی را در یک زمان مشخص خشک نماید. این ۵ کشو بزرگ محصول روی هم قرار دارند. کشو ها را می توان جدا کرد و مورد شستشو قرار داد. این میوه خشک کن یک دکمه چرخان دارد تا دما و حرارت و زمان را توسط آن تنظیم نمود.

خشک کن میوه و سبزی بیشل مارک BL-FD-005

این کالای پر کاربرد در خشک کردن میوه‌ و انواع صیفی جات و گیاهان مورد استفاده خواهد شد. اگر دلتان می خواهد چیپس میوه های خوبی را با این وسیله داشته باشید تلاش نمایید کلفتی میوه های قاچ شده حدودا ۵ میلی متر باشد. این وسیله دارای ۵ کشو مجزا می باشد که قادر است چند نوع محصول خوراکی را در مدت و حرارت تعریف شده مهیا می کند و به ما تحویل خواهد داد. انرژی مورد استفاده موتور این وسیله ۲۵۰ وات می باشد و جهت خشک کردن خوراکی ها حدودا ۱۲ ساعت وقت لازم می باشد؛ هرچند به نسبت مقدار خشکی مورد نظر و کلفتی خوراک هایی که داخل این محصول هست، این مدت زمان متغیر می باشد. پنج کشو درشت این دستگاه خشک کن میوه روی هم قرار گذاشته خواهند شد و در ۳۶۰ زاویه متفاوت توانایی گردش خواهند داشت و می توان آن ها را از تنه ی وسیله جدا کرد که به آسانی شست. این کشو ها حالت مشبک می باشند تا گرما در همه جای کشو ها بگردد. با کلیدهای کنترل وسیله قادرید مقدار دما و حرارت مورد نظر و مدت آن را عوض نمایید.در این وسیله یک صفحه نمایش اتوماتیک هم موجود می باشد که باعث خواهد شد به آسانی با وسیله کار انجام دهید.

خشک کن میوه و سبزی ساپر مارک  SFD-5860D

این وسیله می تواندانواع میوه ها، صیفی جات و گل ها را خشک نماید. کلفتی ایده آل جهت خشک‌ کردن محصولات خوراکی تقریبا ۵ میلی متر می باشد. این خشک کن میوه ۵ سینی مجزا دارا می باشد که این امکان را به مصرف کننده خواهد داد در یک وقت مورد نظر چند شکل میوه را خشک نماید. این وسیله از انرژی مورد استفاده ۲۵۰ وات بهره می برد. مقدار مدت مورد احتیاج جهت خشک‌ کردن و از بین بردن همه ی رطوبت محصولات خوراکی به کلفتی بستگی دارد و این مدت مختلف خواهد بود. پنج کشو بزرگ این محصول در روی هم در جهات متفاوت می گردند. در ضمن این سینی ها را می توان از وسیله جدا کرد که شستنشان را آسان تر کرده است. این کشو ها حالت مشبک دارند تا دمای یکسانی میانشان در گردش باشد. همچنین حرارت کار این وسیله را می توان بین ۴۰ تا ۷۰ درجه عوض کرد و برای این کار پنل کنترلی با یک نمایشگر اتوماتیک تعبیه شده است.

خشک کن میوه فلر مارک FD 500 BK

شرکت فلر که از تولد کنندگان شناخته شده و معروف است. این شرکت در طراحی و تولید همه ی لوازم منطل دارای سابقه ی خوبی بوده است و کالاهایی با مرغوبیت خیلی زیاد، ساخته شده از مواد با کیفیت، تولیدات مدرن و شیک با قیمت های مناسبی تولید کرده است. این شرکت اکنون خیلی پر طرافدار شده است و دارای استقبال کنندگان بسیاری می باشد. این مارک دستگاه خشک کن میوه دستی نیز قادر است تمامی میوه ها را خشک نماید و نیز مرتبط با خشک کردن گل ها و سبزیجات دارای عملکرد خوبی می باشد. در خشک کردن محصولات خوراکی کلفتی میوه ها حدالمقدور ظریف باشد، حدودا قطر ۵ میلی متر توصیه خوبی می باشد. تعداد کشو های این وسیله ۵ عدد می باشد که بر روی هم می باشند این سبب شده تا همزمان به خشک نمودن چند شکل میوه یا سبزی قادر باشید بپردازید. کشو ها را می توانید به راحتی جدا کنید و در ماشین ظرفشویی مورد شستشو قرار دهید. درضمن به کمک کلید های تنظیمات محصول می توانید میزان حرارت کار و زمان آن را مشخص نمایید و در نمایشگر شاهد تنظیمات ست شده باشید.در این محصول بعد از پایان کار، دستگاه به صورت خودکار خاموش خواهد شد.

میوه و سبزی خشک کن هامسول مدل  HS310

این محصول ۵ سینی چرخان متحرک دارد که با ارتفاع کم روی هم قرار می گیرند.این ارتفاع کم باعث می شود هوای گرم به طور یکسان در بازه زمانی کوتاه و صرفه جویی در برق مصرفی، تمامی میوه ها خشک گردد. این وسیله دارای یک پنل نمایش هوشمند است که به وسیله ی آن می توان زمانی را تعریف نمود که در آن ساعت وسیله به شکل هوشمند آلارم دهد یا خاموش شود که عمل این وسیله تمام شده است و در ضمن مدت تمام شده را می توان دید و حرارت مورد نیاز را به وسیله ی آن تنظیم کرد.

میوه و سبزی خشک کن سایا مدل GP-102

سایا برندی می باشد که شرکت پارس خزر آن را عرضه کرده و مقدار کیفی کارکرد و ساخت قابل تاییدی را داراست. این وسیله در ارتباط با خشک‌ کردن مواد غذایی خیلی خوب و موفق عمل می کن. این وسیله ۵ طبقه متفاوت داراست که به فرم مشبک و جنس شیشه هستند. چرخش همواره و یکسان ان دمای تنظیم ‌شده از میان این کشو ها و از میان برش های میوه‌ باعث بخار شدن رطوبت آن‌ها خواهد شد. خشک‌ کردن صیفی جات هم به این شکل انجام خواهد شد. بعد از شست و شو و تمیزی شان و پخش یکدست شان در کشو ها، عمل خشک کردن شان را می توان شروع کرد. ضخامت محصولات خوراکی هر چه ظریف باشد، مراحل  از بین رفتن خشک کردن و رطوبت بهتر در کوتاه مدت انجام می گیرد. امکان خشک‌ کردن این وسیله تنها فقط برای صیفی جات و میوه ها نخواهد بود بلکه امکان خشک کردن گیاه و گل هم با آن هست تا برای دکوراسیون و تزیینات مختلف از آنها استفاده نمایید. از دیگر وسایل این محصول تولید لواشک در اقسام مزه هامی باشد. این توانایی بیشتر مصرف کنندگان را به تهیه ی این محصول وا می دارد. تعداد کشوهای این وسیله را می توان کاهش داد تا در موارد ویژه، از مکان زیادتری از جای داخلی استفاده نمایید. قبل از اولین کربرد از وسیله، بی اینکه محصولات خوراکی در آن بگذارید، به صورت خالی به مدت نیم ساعت بکار اندازید، سپس طبق دستورالعمل آن را شسته و خشک کنید تا وسیله برای کاربرد بسیار تمیز باشد و آلودگی های احتمالی (به دلیل نگهداشتن در انبار و جابجایی) از بین برود.