معرفی برترین دوربین‌های کامپکت سال 2022

بهترین دوربین‌های کامپکت 2022

در دهه اخیر، با پیشرفت دوربین گوشی‌های هوشمند، استقبال کمتری از دوربین‌های کامپکت می‌شود؛ به نحوی که دوربین‌های کامپکت معمولی، توانایی رقابت با دوربین گوشی‌ها را ندارند. از طرف دیگر، دوربین‌های کامپکت مدل جدید توانایی بالایی نسبت به دوربین گوشی‌ها داشته و بهتر از بقیه دوربین‌ها ظاهر می‌شوند. از سنسور بزرگ‌تر تا قابلیت سوپرزوم این دوربین‌ها باعث شده تا تعداد زیادی ازعلاقه‌مندان به عکاسی، از دوربین عکاسی حرفه‌ای استفاده کنند.

 

علاوه بر عکاسان مبتدی و افراد عادی، تعداد زیادی از عکاسان حرفه‌ای نیز در کنار دوربین‌های بدون آینه و DSLR خود، یک دوربین کامپکت را حمل می‌کنند. در این مطلب سعی خواهیم کرد تا با معرفی بهترین دوربین های کامپکت 2022، دلیل ارزشمند بودن خرید یک دوربین کامپکت را شرح دهیم.

 

اطلاعاتی درباره اصطلاحات مربوط به دوربین‌های compact

سایز سنسور (inch sensor)

می‌توان گفت محور اصلی تغییر کیفیت در دوربین‌های compact سایزسنسور آن‌ها است بدین صورت که با زیادکردن سایز سنسور کیفیت دوربین بهتر می‌شود. به طور معمول در دوربین‌های compact اقتصادی‌تر و کم‌قیمت‌تر از سنسور 2.3/1inch استفاده می‌شود که در اسمارت‌فون‌ها نیز مورد استفاده است اما در دوربین‌های حرفه‌ای‌تر و پیشرفته‌تر از سنسور 1inch استفاده شده است که کیفیتی 4برابر بهتر به نسبت سنسور 2.3/1inch دارد. با استفاده از این سنسور می‌توانید در شرایط نورمحیطی کم هم عکاسی دلپذیری داشته باشید.

Wifi

یکی از امکانات امروزی که اکثر دستگاه‌ها به آن مجهز هستند، پشتیبانی از شبکه بی‌سیم وای‌فای است. وقتی دوربینی به این سیستم مجهز شده بدان معناست که می‌تواند با اسمارت‌فون شما در ارتباط باشد و تصاویر ثبت شده را روی حافظه اسمارت‌فون ذخیره کند و به شما امکان استفاده از این تصاوری را در صفحات اجتماعی، ایمیل و ... می‌دهد. شم حتی می‌توانید با استفاده از برنامه‌های مخصوصی کنترل دوربین را از طریق اسمارت‌فون بدست بگیرید.

پایداری تصویر (IS)

پایداری تصویر زمانی به‌کار می‌آید که شما درحال عکاسی در فاصله کانونی کم یا سرعت کم هستید و این امکان وجود دارد که با کوچک‌ترین لغزش تصاویر ثبت شده‌ی شما تار شود. اما به کمک فناوری IS این احتمال به صفر نردیک خواهد شد. هر کمپانی برای این تکنولوژی نامی منحصربفدر درنظر گرفته اما به طور کل دو نوع پایداری تصویر (IS) داریم.

سنسور شیفت

سنسورهای دوربین طراحی شده‌اند تا با حرکت مناسب به ثبت تصاویر باکیفیت و شفاف کمک کنند. این حالت یا lens based IS درواقع موجب پایداری تصویر می‌شود و کمک می‌کند تا شما تصاویری شفاف و زیبا را به ثبت برسانید.

ثبت ویدئو باکیفیت 4K

به طورمعمول دوربین‌های حرفه‌ای compact پیشرفته قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت 720p و 1080p را دارند و به دلیل فراگیر نبودن محتواهای 4k تعداد معدودی از دوربین‌ها از این کیفیت پشتیبانی می‌کنند. البته دوربین‌های معرفی شده به عنوان بهترین دوربین‌های compact سال 2022 میلادی در این مبحث اکثراً از کیفیت 4k پشتیبانی نمی‌کنند. البته شایان ذکر است که اگر می‌خواهید از دوربین‌های با قابلیت پشتیبانی محتوای 4k استفاده کنید، باید امکاناتی نظیر تلویزیون یا مانیتور با قابلیت پشتیبانی از این محتوا را داشته باشید.

دیافراگم

دیافراگم درواقع دریچه‌ای است که میزان نور هدایت شده به سمت سنسور را کنترل می‌کند. اندازه دیافراگم به تنظیمات انتخابی شما وابسته است. اندازه دیافراگم با f-spot سنجیده می‌شود هرچه f-spot بیشتر باشد دریچه کوچک‌تر است و هرچه f-spot کمتر باشد دریچه بزرگتر است. لنزها با دریچه کوچک بین f/1.4 تا f/2.8 مرغوب‌تر هستند به دو دلیل؛ یک: نور بیشتری از آن‌ها عبور می‌کند به همین دلیل در شرایط نور کم محیطی می‌توان تصاویر خوبی ثبت کرد و این‌که با افزایش عمق میدان تصاویر زیباتر خواهند بود.

RAW

در برخی از بهترین‌دوربین‌های compact سال 2022 میلادی این قابلیت وجود دارد که تصاویر بجای پسوند jpeg با پسوند RAW ذخیره شود این فرمت از تصاویر حجم بیشتری دارند و تفاوت آن‌ها در این است که دوربین هیچ پردازشی روی آن انجام نداده است. شما برای انجام پردازش روی تصاویر می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مانند Adobe Light Room و فوتوشاپ استفاده کنید.

چرا از بهترین دوربین های کامپکت 2022 استفاده کنیم؟

امکانات و قابلیت‌های بهترین دوربین های کامپکت 2022 اولین دلیلی است که این دوربین‌ها را بسیار با ارزش ساخته است. همان‌طور که گفتیم، عکاسان حرفه‌ای همواره یک دوربین کامپکت را با خود حمل می‌کنند. این دوربین‌ها در سفر و عکاسی فوری در محیط بیرون، بسیار کاربردی‌تر از دوربین‌های DSLR و بدون آینه خواهد بود. تعدادی از عکاسان حرفه‌ای نیز از دوربین‌های کامپکت برای عکاسی خیابانی استفاده می‌کنند.

 

همچنین، اگر عکاسی حرفه‌ای را دنبال نمی‌کنید و تنها قصد دارید لحظه‌های خاص خود را ثبت کنید، دوربین‌های معرفی شده در این لیست مناسب شما خواهند بود. این دوربین‌های پلی بین دوربین‌های گوشی هوشمند و دوربین‌های حرفه‌ای و گران‌قیمت هستند. بدین ترتیب بدون صرف هزینه بسیار زیادی می‌توانید تصاویر باکیفیت و زیبایی را ثبت کنید. همچنین اگر قصد عکاسی حرفه‌ای در آینده را داشته باشید، عکاسی با این دوربین‌ها بهترین تمرین برای حرفه‌ای‌تر شدن شما خواهد بود.

بهترین دوربین های کامپکت 2022

هنگام خرید دوربین های کامپکت 2022 چه مواردی را باید در نظر بگیرید

هرچند دوربین‌های کامپکت به اندازه دوربین‌های DSLR و بدون آینه گران نیستند، اما همچنان در این بین دوربین‌های نسبتاً گران قیمتی به چشم می‌خورد. برای دستیابی به نتیجه مورد نظر، نیاز به صرف هزینه زیادی نیست و در اکثر مواقع می‌توانید با در نظر گرفتن تعدادی از ویژگی‌ها به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

 

تعدادی از نکات مهم در خرید دوربین های کامپکت 2022 وجود دارد که توصیه می‌کنیم این نکات را در هنگام خرید، در نظر داشته باشید. محدوده زوم، اولین نکته‌ای است که بهتر است در این هنگام بررسی کنید. اگر به عکس‌هایی با زوم زیاد علاقه دارید، به طور حتم به محدوده زوم دوربین خود نیز دقت خواهید کرد. دقت داشته باشید که عکاسی با زوم بالا مشکلاتی مانند ثابت نگه داشتن دوربین را نیز به همراه خواهد داشت.

 

نکته مهم دیگر، مربوط به تنظیمات دستی است. عکاسان حرفه‌ای یا متوسط علاقه زیادی به این مورد نشان می‌دهند. در حالی که افراد مبتدی بیشتر دوست دارند تا دوربین عکاسی خود تنظیمات را انجام داده و آن‌ها تنها به ثبت تصویر مشغول شوند. اگر قصد شما از خرید این مدل دوربین‌ها، فیلمبرداری است، بهتر است دوربینی تهیه کنید که امکان اتصال میکروفن خارجی داشته باشد. در غیر این صورت، صداهای ضبط شده هنگام فیلمبرداری، کیفیت بالایی نخواهند داشت.

 

در انتها نیز مهم است تا قیمت دوربین کامپکت مورد نظر را بررسی کنید. هدف اکثر افراد از خرید دوربین کامپکت، مناسب بودن قیمت این دوربین‌ها است. در صورت بالا رفتن قیمت این محصولات، می‌توانید از دوربین‌های جدید DSLR استفاده کنید که امروزه اندازه بسیار کوچکی مانند دوربین‌های کامپکت دارند.

دوربین عکاسی Fujifilm X100V

دوربین Fujifilm X100V تا دو سال پیش، به عنوان بهترین دوربین عکاسی کامپکت دنیا شناخته می‌شد. حال نیز پس از گذشت سال‌ها، این دوربین همچنان قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد که آن را در لیست برترین دوربین‌های کامپکت حفظ می‌کند. همان‌طور که از نام دوربین Fujifilm X100V پیداست، این دوربین پنجمین نسل دوربین‌های Fujifilm X100 است و قدمت و قدرت زیاد این سری دوربین‌های فوجی را نشان می‌دهد.

 

دوربین عکاسی Fujifilm X100V به عنوان یکی از بهترین دوربین های کامپکت 2022، از یک حسگر BSI-CMOS با وضوح تصویر 26 مگاپیکسل استفاده می‌کند. این دوربین به کسانی که به عکاسی سریع علاقه دارند، یک گزینه بسیار مناسب است. Fujifilm X100V توانایی عکاسی سریع با سرعت 20 فریم بر ثانیه را دارد که برای یک دوربین عکاسی کامپکت، یک ویژگی بسیار کاربردی است.

 

عکاسان می‌توانند برای مشاهده سوژه و مناظر مورد عکاسی، از منظره‌یاب الکترونیکی OLED با دقت 3.69 میلیون نقطه‌ای استفاده کنند. همچنین این دوربین دارای یک صفحه‌نمایش 3 اینچی با دقت 1.62 میلیون نقطه است. این نمایشگر از نوع لمسی بوده و برای عکاسان حرفه‌ای و متوسط بسیار کاربردی خواهد بود. از ویژگی‌های ممتاز دوربین عکاسی Fujifilm X100V می‌توان به قابلیت 4 حالته فوکوس اتوماتیک آن اشاره کرد که بر خلاف اکثر دوربین‌های کامپکت، در فواصل نزدیک نیز فوکوس بسیار خوبی دارد.

 

این دوربین تا حدی پیش رفته که توانایی تشخیص چهره و چشم افراد را نیز برای کاربران فراهم می‌کند. اگر علاوه بر عکاسی، به فیلمبرداری نیز علاقه‌مند باشید، این دوربین شما را راضی نگه خواهد داشت. Fujifilm X100V قابلیت فیلمبرداری با رزولوشن 4K و نرخ 30 فریم بر ثانیه را دارد. این سرعت از ثبت فریم در کیفیت‌ها و رزولوشن‌های کمتر، تا 120 فریم بر ثانیه نیز می‌رسد.

دوربین عکاسی Fujifilm X100V

دوربین عکاسی Sony ZV-1

سونی به ساخت دوربین‌های حرفه‌ای و بسیار باکیفیت مشهور است و این عملکرد را با دوربین Sony ZV-1 نیز تکرار می‌کند. Sony ZV-1 به قدری باکیفیت و خوب طراحی شده که می‌توان آن را به عنوان یکی از بهترین دوربین های کامپکت 2022 شناخت. اگر در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب فعالیت داشته باشید، به طور حتم دوربین عکاسی Sony ZV-1 برای شما کاربردی خواهد بود.

 

Sony ZV-1 از حسگر 1 اینچی BSI-CMOS استفاده می‌کند که پیکسل مؤثر 20 مگاپیکسلی دارد. مانند تمام دوربین‌های عکاسی سونی، این دوربین نیز از پردازنده تصویر Bionz X بهره گرفته تا سرعت پردازش عکس‌ها تا حد زیادی افزایش یابد. استفاده از این پردازنده و حسگر قدرتمند باعث شده تا علاوه بر کیفیت بالای تصویر، شاهد افزایش سرعت و دقت فوکوس عکاسی نیز باشیم. با این پردازنده، امکان فوکوس خودکار روی چشم سوژه‌ها و فوکوس بر روی سوژه‌های در حال حرکت بسیار با دقت انجام می‌شود.

 

دوربین عکاسی Sony ZV-1 از نمایشگر 3 اینچی با دقت 921 هزار نقطه‌ای استفاده می‌کند. این نمایشگر از نوع لمسی بوده و قابلیت تحرک نیز دارد. کاربران می‌توانند صفحه نمایش این دوربین عکاسی را به سمت جلو نیز خم کرده و استفاده زیادی از آن کنند.

 

در بخش فیلمبرداری نیز این محصول بسیار عالی عمل کرده است. Sony ZV-1 قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K را دارد. این کیفیت فیلمبرداری با نرخ 30 فریم بر ثانیه انجام می‌شود. سونی در ساخت این دوربین، علاوه بر کیفیت قطعات، بدنه و ارگونومی دوربین را نیز مد نظر قرار داده تا با یک محصول خوش دست و زیبا مواجه باشیم. قابلیت ویژه این دوربین که آن را به یکی از بهترین دوربین های کامپکت 2022 تبدیل می‌کند، لرزش‌گیر اپتیکال SteadyShot است.

دوربین عکاسی Sony ZV-1

دوربین عکاسی Panasonic Lumix ZS200

یکی دیگر از بهترین دوربین های کامپکت 2022 که حاصل پیشرفت دوربین نسل‌های پیشین محسوب می‌شود، Panasonic Lumix ZS200 نام دارد. این دوربین عکاسی سری جدید دوربین Panasonic Lumix ZS100 بوده و پیشرفت‌های ‌چندان زیادی نسبت به سری پیش نکرده است. این دوربین عکاسی مانند اکثر دوربین‌های کامپکت از حسگری با سایز 1 اینچ استفاده می‌کند که کیفیت و رزولوشن تصویر بالایی را برای عکاسان فراهم می‌کند.

 

حسگر Panasonic Lumix ZS200 از نوع CMOS بوده و دارای رزولوشن مؤثر 20 مگاپیکسل است. حداکثر رزولوشن تصاویری که می‌توانید با این دوربین عکاسی ثبت کنید، به 5472 در 3648 پیکسل خواهد رسید. پاناسونیک مانند همیشه از پردازنده‌های تصویر VENUS ENGINE استفاده کرده تا سرعت ثبت و پردازش تصاویر افزایش یابد. لنز زوم این دوربین توسط شرکت Leica ساخته شده و زوم بسیار زیاد 24 تا 360 برابری را برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

 

دوربین عکاسی Panasonic Lumix ZS200 از 10 حالت مختلف فوکوس خودکار پشتیبانی می‌کند و لنز این دوربین نیز دارای محدوده کانونی 24 الی 360 میلی‌متر است. عکاسان می‌توانند تصاویر را در نمایشگر 3 اینچی ثابت این دوربین مشاهده کنند. این نمایشگر از نوع لمسی بوده و دقت 2.33 میلیون نقطه‌ای دارد.

 

Panasonic Lumix ZS200 در عکاسی سریع نیز خوب عمل می‌کند و توانایی ثبت عکس با سرعت 10 فریم بر ثانیه را دارد. از دیگر ویژگی‌های برتر این دوربین می‌توان به فیلمبرداری با کیفیت 4K اشاره کرد که با نرخ 30 فریم بر ثانیه انجام می‌شود. مانند همیشه، نرخ سرعت فیلمبرداری در کیفیت‌های پایین‌تر افزایش یافته و تا 60 فریم بر ثانیه نیز می‌رسد.

دوربین عکاسی Panasonic Lumix ZS200

دوربین عکاسی Canon PowerShot G5 X Mark II

کانن یکی از بهترین و معروف‌ترین برندهای سازنده دوربین عکاسی است. عکاسان حرفه‌ای تا مبتدی از دوربین‌های مختلف این برند استفاده می‌کنند و کانن توانسته تمامی کاربران خود را راضی نگه دارد. دوربین Canon PowerShot G5 X Mark II را به عنوان نماینده کانن برای بخش بهترین دوربین های کامپکت 2022 انتخاب کرده‌ایم. این دوربین نیز مانند رقبای خود در اکثر زمینه‌ها عالی عمل می‌کند و می‌تواند به عنوان بهترین دوربین کامپکت سال 2022 نیز شناخته شود.

 

دوربین عکاسی Canon PowerShot G5 X Mark II از حسگر CMOS با رزولوشن 20.1 مگاپیکسل استفاده می‌کند که اندازه 1 اینچی دارد. همان‌طور که از نام این دوربین پیداست، Canon PowerShot G5 X Mark II نسل دوم سری خود است. پردازنده این محصول نسبت به نسل قبلی، 2 نسل ارتقا یافته و حال شاهد پردازنده تصویر DIGIC 8 هستیم. این پردازنده قابلیت عکاسی بسیار سریع را برای کاربران فراهم کرده و عکاسی پیاپی سریع 30 فریم بر ثانیه را شاهد هستیم. در کنار این قابلیت، پردازنده DIGIC 8 به قابلیت فیلمبرداری این دوربین نیز بسیار کمک می‌کند.

 

اگر از ابتدا به دوربین‌های کامپکت علاقه داشتید، مطلع هستید که این نوع از دوربین‌ها از منظره‌یاب پشتیبانی نمی‌کردند، موردی که حال در دوربین های کامپکت 2022 و حرفه‌ای این دسته مشاهده می‌شود. Canon PowerShot G5 X Mark II از یک منظره یاب الکترونیک در کنار نمایشگر 3 اینچی لمسی استفاده می‌کند. این صفحه نمایش لمسی دارای دقت 1.4 میلیون نقطه‌ای بوده و قابلیت خم شدن تا 180 درجه را نیز دارد.

 

دوربین عکاسی Canon PowerShot G5 X Mark II برای علاقه‌مندان به فیلمبرداری، کیفیت 4K با نرخ 30 فریم بر ثانیه را ارائه می‌دهد. این سرعت از ثبت فریم در فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی، به 120 فریم بر ثانیه نیز می‌رسد.

دوربین عکاسی Canon PowerShot G5 X Mark II

دوربین عکاسی Sony Cyber-shot RX100

Sony Cyber-shot RX100 دیگر دوربین عکاسی ساخت شرکت سونی است که در لیست بهترین دوربین های کامپکت 2022 قرار می‌گیرد. این دوربین عکاسی از سری دوربین‌های سایبرشات سونی بوده و ویژگی‌های این خانواده را با خود به همراه دارد. دوربین‌های سایبرشات به عکاسی سریع و پرسرعت معروف هستند که این ویژگی قبلاً در گوشی‌های سونی اریکسون به کار گرفته می‌شد.

 

دوربین عکاسی Sony Cyber-shot RX100 به عنوان یک محصول کامپکت، بسیار خوش دست و زیبا است. این محصول از یک حسگر 20 مگاپیکسلی با ابعاد 1 اینچ استفاده می‌کند. سنسور این دوربین از نوع BSI-CMOS است که در اکثر دوربین‌های جدید سری سایبرشات مشاهده می‌شود. همانند همیشه، پردازنده تصویر قدرتمند Bionz X را شاهد هستیم که قابلیت عکاسی سریع را برای این دوربین راحت‌تر کرده است.

 

به طور کلی، دوربین‌های سری سایبرشات از لنزهای شرکت زایس استفاده می‌کنند. Sony Cyber-shot RX100 نیز از لنز زوم زایس با فاصله کانونی 24 الی 200 میلی‌متر بهره گرفته است. همچنان که گفتیم، سری سایبرشات به عکاسی بسیار سریع معروف‌ هستند و این دوربین نیز قابلیت فوق‌العاده عکاسی با سرعت 90 فریم بر ثانیه برای مدت بسیار محدودی را دارد. در دیگر مواقع نیز سرعت 20 فریم بر ثانیه را شاهد خواهیم بود که یک ویژگی بسیار عالی برای علاقه‌مندان به عکاسی سریع است.

 

Sony Cyber-shot RX100 به عنوان یکی از دوربین های کامپکت 2022، در زمینه فیلمبرداری نیز می‌تواند کاربران را راضی نگه دارد. فیلمبرداری در این دوربین با کیفیت 4K نیز انجام می‌شود و ترکیب این وضوح با قابلیت لرزش‌گیر پیشرفته سونی، فیلم‌های بسیار باکیفیت و زیبایی را ثبت خواهد کرد. در انتها نیز بهتر است به نمایشگر لمسی 3 اینچی Sony Cyber-shot RX100 اشاره کرد که دقت 921 هزار نقطه‌ای دارد. این صفحه نمایش را می‌تواند در جهت پایین با زاویه 90 درجه و در جهت بالا با زاویه 180 درجه خم کنید که در عکاسی سلفی بسیار کاربردی است.

دوربین عکاسی Sony Cyber-shot RX100

دوربین عکاسی Canon PowerShot G7 X Mark III

کانن نیز مانند شرکت سونی از برترین سازندگان دوربین‌های عکاسی است و در تمامی زمینه‌ها، دوربین‌های بسیار باکیفیت و باارزشی را تولید می‌کند. Canon PowerShot G7 X Mark III دومین محصول این برند است که در لیست بهترین دوربین های کامپکت 2022 قرارا می‌گیرد. این دوربین عکاسی نیز مانند محصول قبلی کانن از پردازنده قدرتمند و حسگر باکیفیت استفاده می‌کند تا این دوربین به عنوان یک محصول باارزش شناخته شود.

 

دوربین عکاسی Canon PowerShot G7 X Mark III نیز از حسگر CMOS با رزولوشن 20.1 مگاپیکسلی استفاده می‌کند که سایز 1 اینچی دارد. کانن ترکیب این حسگر با پردازنده نسل 8 خود را در این دوربین نیز تکرار کرده. این محصول از پردازنده تصویر DIGIC 8 استفاده می‌کند تا سرعت عکاسی پیاپی به 20 فریم بر ثانیه برسد. تفاوت دو دوربین عکاسی کانن که در این لیست بهترین دوربین های کامپکت 2022 ذکر شده، تنها در جزئیات و عوامل تاثیرگذار در نوع عکاسی خلاصه می‌شود. بدین ترتیب برای انتخاب بین این دو محصول بهتر است به طور کامل این دو محصول را بررسی کنید.

 

Canon PowerShot G7 X Mark III دارای نمایشگر 3 اینچی با دقت 1.04 نقطه‌ای است. این نمایشگر لمسی امکان کنترل قابلیت‌ها و مشاهده تصاویر را فراهم می‌کند. برای افرادی که به عکاسی سلفی علاقه داشته باشند یا به عنوان بلاگر فعالیت می‌کنند، امکان خم شدن 180 درجه‌ای این نمایشگر بسیار کاربردی خواهد بود. از دیگر قابلیت‌های ویژه این دوربین می‌توان به امکان اتصال بلوتوث و وایفای اشاره کرد که با استفاده از این دو قابلیت، کاربران توانایی ارسال عکس بی سیم به گوشی را خواهند داشت.

 

در بخش فیلمبرداری نیز دوربین عکاسی Canon PowerShot G7 X Mark III کیفیت 4K را ارائه می‌دهد که نرخ 30 فریم بر ثانیه را شاهد هستیم. کاربرانی هم که به فیلمبرداری با فریم بالاتر علاقه داشته باشند، می‌توانند کیفیت فول اچ دی را انتخاب کرده و نرخ 120 فریم بر ثانیه را شاهد باشند.

دوربین عکاسی Canon PowerShot G7 X Mark III

بهترین دوربین کامپکت 2022 کدام است؟

انتخاب یک دوربین برتر، به طور کامل به سلیقه و نوع کاربرد کاربران بستگی دارد. در این مطلب سعی شد علاوه بر در نظر گرفتن بهترین کیفیت تصویر و فیلمبرداری، قابلیت‌های ویژه دوربین های کامپکت 2022 نیز مد نظر قرار گیرد. به همین خاطر در تعدادی از دوربین‌های ذکر شده در این لیست، قابلیت‌های ویژه‌ای مانند عکاسی بسیار سریع و زوم زیاد را شاهد هستیم.

 

دوربین‌های کامپکت برای علاقه‌مندان به شبکه‌های اجتماعی و بلاگرها بسیار کاربردی هستند. این افراد بهتر است از دوربین‌هایی استفاده کنند که دارای نمایشگر خم شونده است. دوربین‌هایی مانند Canon PowerShot G7 X Mark III و Sony Cyber-shot RX100 از نمایشگری بهره گرفته‌اند که قابلیت خم شدن 180 درجه‌ای به بالا را دارد و عکاسی و فیلمبرداری سلفی را تسهیل می‌کند.

 

دوربین عکاسی Fujifilm X100V به عنوان یکی از بهترین دوربین های کامپکت 2022، تمام ویژگی‌های مورد نیاز کاربران را می‌تواند فراهم کند. این دوربین عکاسی مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و امکانات برتر را در خود جای داده است. از عکاسی پیاپی با سرعت 20 فریم بر ثانیه گرفته تا فوکوس اتوماتیک بر روی سوژه‌های نزدیک، در این دوربین قرار دارد. همچنین قابلیت فیلمبرداری و دقت نمایشگر و منظره یاب Fujifilm X100V نیز مثال‌زدنی است.

 
 

نظرات کاربران