;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

خوشبوترین عطر مردانه برای تابستان

1398/6/26 - 04:02 ب.ظ

تابستان از فصل‌های مورد علاقه افراد با هوای مطبوع و گرم است که برای مسافرت به شهرهای ساحلی و تفریح در این شهرها مناسب است. در تابستان می‌توان با دوستان و خانواده به  تفریح بپردازید ولی زمانی که در یک محفل هستید بهتر است بوی خوبی از شما به مشام برسد. در تابستان که فصل گرما است بوی بد بدن شایع است؛ پس بهتر آن است که از عطرهای خوشبو که مطابق با این فصل سال هستند بهره ببرید. این گونه عطرها ویژگی‌هایی مثل خنک بودن را دارند؛ اغلب این عطرها بوی ملایمی دارند و حس آنها حس خوبی هم به شما و هم به افرادی که در نزدیکی شما هستند می‌دهد. به دلیل تعدد برندهای عطر در ادامه به عطرهای خوب مردانه به ویژه برای فصل تابستان پرداخته شده است.

زمانی که به فصل تابستان فکر می‌کنید؛ یکسری تصاویر برای شما در تصور ایجاد می‌شود مثل ساحل، دریا، خورشید، میوه‌ تابستانی و تعطیی که هر کشور تابستان متفاوتی دارد؛ اما معمولا تابستان برای همه رنگ و بوی تعطیلات و گرما را تداعی می‌کند. با همه این تفاسیر افراد از عطرها هم در ذهنشان خاطرات و تصاویری ایجاد می‌شود. همه با حس کردن بوی یک عطر، یک خاطره‌ برایمان زنده می شود. و به دفعه اولی که آن عطر را حس کرده‌ایم فکر می‌کنیم. به همین جهت عطرها با فصل‌ها پیوند داده می شوند. مانند عطرهای بهاری، تابستانی، پاییزی و زمستانی؛  این عطرها بر اساس خاطرات و تصاویری که ما از این فصل‌ها برای خود ایجاد کرده ایم می آیند . از زیباترین و دلنشین ‌ترین عطرها، عطرهای تابستانی هستند. عطرهای تابستانی عطر و بوی قوی را نباید بدهند؛ چرا که این مقدار عطر در گرمای تابستان برای خود و و دیگران موجب آزار است. عطرهای تابستانی که در اینجا ذکر می شوند برای مردان خوش ‌سلیقه گزینه ی خوبی هستند؛ هرچند رایحه‌های آن‌ها تفاوت دارد اما همه در زمره عطرهای مناسب آقایان در تابستان می‌باشند.

 

۱. عطر جیورجیو آرمانی آکوا دی جیو پروفومو Giorgio Armani Acqua Di Gio Profumo

 این عطر بوی گرم و معتدل تابستانی دارد ؛ حس تازگی به شما می‌دهد و در تابستان حس خوبی خود و دیگران انتقال می دهد. حس اولیه این عطر شامل بوی ترنج و آب دریا است و بوی تازگی دارد. حس های وسط شامل رزماری، سالویا و شمعدانی است که طراوت و آرامش را ایجاد می‌کند و حس‌های نهایی آن بوی نعناع هندی و عطر دودی است که عمق بیشتری به آن می دهد. این عطر جذاب مردانه، تولید ایتالیا است و آلبرتو موریلاس عطار آن بوده و طبع خنک دارد.

۲. عطر پرادا لوم Prada l’Homme

این عطر تلخ و خنک مطابق با هوای تابستان است و عطری کاملاً مردانه است؛ از حس‌های اولیه بوی بهار نارنج و فلفل برمی آید ؛ بعد از چند لحظه به حس‌های وسط و بوی عنبر، بنفشه و گل شمعدانی وارد شده و نهایتا حسه‌ای نهایی نعناع هندی و چوب سدر اثر گذاری عطر را بیش از قبل می‌کند. این رایحه‌ها ملایم بوده و موجب ماندگاری و ملایمت در طول روز می‌گردد.

۳. عطر بولگاری آکوا آمارا Bvlgari Aqva Amara

این عطر مردانه دارای رایحه خنک و تلخ است و جذابیت را افزایش می‌دهد. عطار این عطر خوشبو، ژاک کاوالیه است و این عطر در رده بویایی چوب‌های معطر می‌باشد. حس اولیه این عطر جذاب رایحه‌ نارنگی و ماندارین و حس میانی آن بهار نارنج و آب دریا است که هماهنگ با فصل تابستان است. نهایتا حس صمغ کندر و نعناع هندی به مشام می‌رسد. این عطر را می‌توان در سواحل و استخر به کار برد. اما صبح‌ تابستان و هنگام صبحانه خیلی خوب نیست. این عطر خوب در فضا پراکنده می شود و ماندگار است در فصلی گرم مثل تابستان خوب است.

۴. عطر کرید اونتوس Creed Aventus

عطر کرید در همه فصل‌ها خصوصا تابستان قابل استفاده است. کرید اونتوس بویی تازه و خوب دارد. رایحه ای تلخ و طبع این عطر خنک می‌باشد. و در رده بویایی مدیترانه ‌ای میوه‌ای قرار دارد. این عطر الهام گرفته از زندگی ناپلئون و جذاب است. حس اولیه آن عطر ترنج، مویز، سیب و آناناس بوده که این نت‌های میوه‌ای عطر و طعم خوبی را به ایجاد می‌کند. حس های وسطی گل یاس، گل رز، نعناع هندی و توس است و نهایتا حس های پایانی مشک، گلسنگ، عنبر و وانیل  است و عطر قوی و ماندگاری را از آن به مشام می‌رسد. به همین جهت این عطر هم در تابستان و هم  فصل‌های دیگر قابل استفاده است. این عطر مردانگی را به نمایش گذاشته و مناسب آقایان است. می‌توان از این عطر در مراسمات رسمی و یا غیر رسمی نیز استفاده شود. مقدار پراکندگی این عطر عالی بوده و بین ۵ تا ۸ ساعت ماندگار است.

۵. دیور ساواج Dior Sauvage

Dior Sauvage  رایحه بسیار مورد علاقه است که سال‌های اخیر به شدت مورد اقبال قرار گرفته است. این عطر خنک و تند در رده بویایی معطر قرار دارد و فرانسوا دمکی عطار این عطر است. رایحه ابتدایی این عطر ترنج و فلفل است؛ فلفل داخل این عطر سبب استفاده از آن در فصل‌های سرد سال هم شده است. حس میانی عطرهای شمعدانی، اسطوخودوس، فلفل صورتی، خس خس، نعناع هندی، فلفل سیچوان و لامی بوده و ماندگاری آن را زیاد می‌کند. حس تازگی این عطر سبب شده تا در تابستان هم کاربرد داشته باشد. بوی نهایی آن لابدانیوم، آمبروکسان و سدر است؛ اگر قیمت آن برای شما زیاد نیست صورتی این عطر دیور برای امضا مناسب است. این عطر قابل استفاده در هر جایی است و عطر کامل برای مردان است.

۶. عطر کنزو پور هوم Kenzo Pour Homme

این عطر متناسب برای تابستان بوده و قابل استفاده در بهار هم هست. حس اولیه آن رایحه‌های ترنج، لیمو، مریم گلی، رایحه‌های دریایی و چوب ماهون داشته که ترکیب خاصی از طراوت، تازگی و شور را فراهم می کند. حس‌های وسطی آن چوب درخت کاج، یاسمن، هلو، زیره سیاه، جوز، توت، ریشه‌ی گل زنبق زرد، گل رز، یاس ، برف، میخک و سرو کوهی است و در نهایت حس انتهایی آن متشکل از سدر، چوب صندل، کهربا، مشک، چوب کاج، لابداتوم گل لادن و خزه درخت بلوط که معطر اند است. این عطر مردانه احتمالا برای مراسم‌ رسمی مناسب نیست؛ اما با قیمت خوبی که دارد یک عطر تابستانی جذاب به شمار می رود.

۷. عطر ورساچه دیلان بلو

عطر مردانه ورساچه به علت خنک، تند و شیرین بودنش برای تمام فصول مثل تابستان مناسب است. عطر رایج گروهی از حس ها را انتقال می‌دهد. حس اولیه آن رایحه‌های گریپ فروت، ترنج، آب و برگ انجیر را به مشام می‌رساند. حس های وسط برگ بنفشه، پاپیروس، نعناع هندی و برگ بنفشه را دارد و نهایتا حس آخر و ماندگار آن دانه تونکا، روایح دودی، مشک و زعفران است.  این عطر هم قیمت مناسب دارد و هم برای فصل تابستان گزینه خوبی است. ماندگار بالا و حس خنکی و تازگی می‌بخشد.

۸. عطر کوچ فور من Coach For Men

اگر عطری خوب و جذاب می‌خواهید کوچ فور من مناسب است. این عطر شبیه دیور ساواج و کمی تند و تیزتر بوده و حس های آن کمی متفاوت است. این عطر خنک و شیرین دارای حس اولیه تازه و میوه‌ای دارد و در آن حس‌های ترنج و کاسکوات، به کار گرفته شده است. حس وسط آن شمعدانی، گشنیز و هل است و در نهایتا حس های آخر نهنگ عنبر، خس خس و چرم جیر است. عطر کلا جذابیت مردان را بیش از قبل می‌کند؛ ماندگاری بالا دارد و می‌توان از این عطر در تابستان‌ها استفاده نمایید. استفاده از این عطر در  جلساتی مثل مصاحبه شغلی تاثیر خوبی می‌گذارد.

۹. عطر مردانه دولچه گابانا لایت بلو Dolce & Gabbana Light Blue

این عطر در طبقه عطرهای خنک و ترش و متمرکز است و حس میانی آن شامل گریپ فروت، ترنج و ماندارین بوده و  حس تازگی می‌دهد. حس وسط رزماری، فلفل سیاه و چوب بلسان ایجاد آرامش و سبکی می‌کنند و حس‌های اصلی و پایانی مشک و بخور است. از ویژگی‌های مثبت این عطر پراکنده شدن سریع آن است؛ می‌توان از این عطر در جاهای مختلف مثل استخر و ساحل هم استفاده نمود.

۱۰. عطر مردانه ورساچه او فرشVersace Man Eau Fraiche

عطری خنک، تازه و تقریبا تند است؛ حس های این عطردر عطرهای گیاهان معطر، خاک و چوب قرار گرفته و جذابیت مردانه زیادی ایجاد می‌کند. عطری ایتالیایی بوده و حس آغازین هل، لیمو و میوه ستاره‌ای دارد؛ حس میانی آن متشکل از ترخون، مریم گلی، فلفل و چوب صدر است و نت‌ پایانی آن متشکل از مشک، عنبر، زعفران و چوب درخت چنار تشکیل است. عطری همه کاره بوده و در هوای گرم  خوب است.

۱۱. عطر جورجیو آرمانی آکوا دی جیو Giorgio Armani Acqua Di Gio

عطر مردانه ای خنک و شیرین متناسب برای روزهای گرم تابستان می باشد؛ گروه بویایی آن شامل گل‌های دریایی می شود. و عطار نابغه این عطر آلبرتو موریلز است. حس وسط آن را لیمو، ترنج، گل یاس، پرتقال ماندارین، لیموترش و پرتقال می‌باشد. حس میانی بنفشه، گشنیز، گل فریزیا، گل رز، یاسمن، گل پنجه مریم، هایسسی، رزماری جوز، گل میخک، ترکیبات آبی و کلن است و در نهایتا حس اصلی سدر، مشک سفید، نعناع هندی، گلسنگ و عنبر تشکیل داده است. حس‌های وسط و آخر عطر و بوی ماندگاری بالا بودن عمر عطر می‌شود. این عطر کمی رسمی می‌باشد، و  می‌توان در محیط کار، دفتر و برخورد با همکاران آن را استفاده نمایید. همینطور در یک مهمانی تابستانی هم جلب توجه می‌کنید.

۱۲. عطر دیویدوف کول واتر Davidoff Cool Water

عطری کلاسیک و تند و خنک و انتخابی مناسب جهت استفاده آقایان در تابستان است. حس‌های اولیه آن شامل بوی‌ اسطوخودوس، گشنیز، رزماری آب دریا، نعناع، نت‌های سبز رنگ و کلون می‌باشد؛ حس‌های وسط گل شمعدانی، گل یاس، بهار نارنج و چوب صندل هستند و حس‌های آخر، سدر، تنباکو، عنبر، مشک و گلسنگ اند. همه این حس‌ها عطر و بوی تازه ای ایجاد می‌کنند. این عطر از عطرهای مقرون به صرفه‌ در این لیست به شمار می‌آید. و می‌توان از این عطر خنک و تند در فصول گرم مثل تابستان استفاده نمایید.

۱۳. عطر کلوین کلین اترنتی ایر Calvin Klein Eternity Air

این عطر آمریکایی طبع خنکی دارد و رایحه‌ی فوق العاده آن  برای فصل تابستان متناسب می‌باشد. حس اولیه این عطر شامل آب دریا، نارنگی ماندراین، دانه سرو کوهی و ترکیبات اورونیک است؛ حس وسط شامل اسطوخدوس، سیب و برگ بنفشه بوده و نهایتا حس ماندگار آن متشکل از عنبر، نعناع هندی و جلبک دریایی است. این عطر تازه و پر طراوت جهت تابستانی گرم توصیه می‌شود. عطری به صرفه بوده و حس خوبی در خود و دیگران ایجاد می کند.

نت‌های رایج در عطرهای تابستانی

یکی از مواردی که در همه این عطرها اشتراک دارد؛ بوی معتدل و تازه است. این عطرهای خنک در  روزهای گرم تابستان عملکرد بهتری دارند؛ حس هایی که عطر تازه و معتدل ایجاد می‌کند . در اغلب این عطرها حس آب دریا و آبزی به چشم می خورد ؛ حس های میوه‌ای هم در بیشتر این عطرهای تابستانی موجود هستند. آناناس، خربزه، سیب و …  میوه‌های با عطر گرمسیری اند و کاملاً با تابستان تناسب دارند. به همراه این حس های میوه‌ای رایحه‌ میوه‌ هایی مثل لیمو، ترنج و گریپ فروت نیز موجود است که عطر و بوی خوبی ایجاد می‌کند. نهایتا بعضی حس های چوبی مثل سدر و بلوط هم موجود است که عطر و بوی تازه‌ای را به آن می دهد.

نتیجه گیری

هر عطری برای تابستان متناسب نیست؛ بیشتر عطرهای تابستانی باید بوی معتدل، خنک و تازه‌ای داشته باشند. زمانی که دما و رطوبت زیاد شود تحمل عطرهای تند و زننده سخت است. پس بهتر آن است جهت تابستان به سراغ عطری متناسب بروید. اکثر عطرهایی که در اینجا نام برده شد برای تابستان گزینه‌هایی عالی هستند. بعضی برای روز و تعدادی برای شب‌ تابستان تولید شده‌ و با استفاده از آن‌ها اطمینان دارید که در تابستان خوش بویید.