;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

چگونه یک تی‌‌شرت مردانه‌ی مناسب خریداری نمائیم؟

1398/2/10 - 3:29 بعد از ظهر

تی‌شرت جزئی از لباس‌های تابستانه می‌باشد که در صورت استفاده‌ی نوع مناسب آن، جذابیت ظاهری فرد بسیار افزایش خواهد یافت. مناسب بودن یک تی‌‌شرت صرفا براساس طرح تولید آن و یا رنگ‌های استفاده شده تعیین نمی‌گردد چراکه ممکن است تی‌‌شرتی دارای رنگ‌بندی و طراحی بسیار زیبائی باشد اما در هنگامی که شخص آن را می‌پوشد، اصلا نمود جالبی نداشته باشد. تی‌شرت‌ها دسته‌ای از لباس‌های تابستانی و تا حدودی بهار می‌باشند، که طرفداران زیادی دارند. با توجه به ابتکارات تازه‌ای که هر روز در طراحی آ‌ن‌ها شاهد هستیم، طرفداران‌شان نیز هر روز بیشتر می‌گردد و از تعداد مخالفانشان کمتر می‌شود. همانگونه که ذکر گردید در انتخاب یک‌ تی‌شرت مناسب، تنها توجه به جذابیت ظاهری و رنگ‌بندی آن، کافی نخواهد بود. در مقاله‌ی پیش‌رو سعی می‌شود ه‍ر آنچه که در هنگام انتخاب یک تی‌شرت مناسب فرم بدن خود نیاز دارید، مطرح شود.

 

تی‌ شرت مناسب برای استایل افراد ورزشکار

ورزشکاران از آن دسته افراد جامعه هستند که به تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند و همواره سعی دارند که بدن خود را به اصطلاح ‌روی فرم نگه دارند. در واقع اصلی را که در انتخاب لباس مناسب، همه به دنبال آن هستند یعنی متناسب بنظر رسیدن اندام؛ در این افراد در خود بدن وجود دارد و تنها کاری که نیاز است انجام شود برگزیدن تی‌شرتی است که اندام طبیعی ورزشکاران را بصورت کامل نشان دهد.

استفاده از تی‌شرتی اندامی و کوچک که باعث می‌شود آستین‌ها در بالاتر از سطح معمول خود قرار بگیرند، گزینه‌ای مناسب نخواهد بود. بهترین گزینه در این افراد خرید تی‌شرتی از جنس پنبه است که تا حدودی ویژگی‌های الاستیکی‌ نیز دارد. این تی‌شرت نه تنها بخوبی بدن متناسب شخص را نمایان می‌کند، بلکه امکان انتخابی کاملا کیپ با اندام‌ها را فراهم می‌کند و بطور خاص ماهیچه‌ها را نیز بخوبی معلوم می‌سازد. دسته‌ای از فروشگاه‌های ویژه که اجناس باکیفیتی را ارائه می‌نمایند مانند زارا انواع بسیار خوبی و خنکی از تی‌شرت‌ها را برای مردان تولید می‌کنند که بصورت حتم برترین تی‌شرت‌های نخی را در اختیار خریداران قرار می‌دهند.

بهترین تی‌شرت برای اشخاص لاغر

اکثر تی‌شرت‌ها بصورت تنگ طراحی می‌شوند زیرا سلیقه‌ی بیشتر افراد به اینگونه است. با این حال جدیدا شاهد هستیم که عده‌ای از تی‌شرت‌های گشاد‌ استفاده می‌کند. این انتخاب می‌تواند چند دلیل داشته باشد؛ تی‌شرت‌های گشاد راحت‌تر هستند و امکان مانور بیشتری را فراهم می‌کنند همچنین افرادی که وزن کم و بدنی لاغر و چهارشانه دارند می‌توانند با استفاده از این تی‌شرت‌های نمای بهتری را از بدن خود نشان دهند. در اصطلاح به این تی‌شرت‌های گشاد، تی‌شرت بگی می‌گویند. دسته‌ی فوق برای اشخاصی که اضافه وزن دارند، ظاهر جذابی ایجاد نمی‌کنند. بهترین ترکیب ممکن هنگام استفاده از تی‌شرت بگی، پوشیدن شلوارهای چسبان می‌باشد. البته این مطلب صرفا یک توصیه است و مهمتر سلیقه‌ی خود فرد می‌باشد. با این حال ترکیب این دو با هم توصیه‌ی اکیدی است زیرا نشان می‌دهد که پوشیدن تی‌شرتی گشاد در کنار شلواری تنگ، بصورت سهوی اتفاق نیافتاده است و در نهایت ظاهر جذاب و شیک مورد نظر را برایتان فراهم می‌کند. البته باید به این موضوع نیز دقت نمود که شلوار آنقدر تنگ نباشد که موجب آزار شما شود.

انتخاب تی‌شرت مناسب برای اشخاص چاق

طبق نظر بیشتر مردم، افراد چاق و آن دسته از افرادی که هیکلی بزرگ دارند، مناسب‌تر است که از لباس‌های گشاد استفاده نمایند. اما این یک نظر نادرست می‌باشد چراکه با پوشیدن این دسته از لباس‌ها نقاط لاغر این افراد بیشتر پوشش داده می شود و در نتیجه بدن آن‌ها نه تنها کوچکتر نشان داده نمی‌شود بلکه بصورتی بزرگتر نیز نمایان می‌گردد. تی‌شرت‌های گشاد برخلاف تصور عامه‌ی مردم، انتخابی ایده‌آل یرای اشخاصی است که وزن کم و ساختار بدنی لاغر دارند.

تی‌شرت مناسب برای اشخاصی که قدی کوتاه دارند

افرادی که قدی در حد متوسط ندارند، یعنی یا بلند قد هستند و یا کوتاه قد، در یافتن لباس مناسب خود با دردسر بیشتری روبه‌رو می‌باشند. متاسفانه اکثر فروشگاه‌های پوشاک تمامی سایزها را ندارند و صرفا تامین نیاز‌های افرادی با قد متوسط را در نظر گرفته‌اند البته تعدادی بسیار کم نیز تنها خواسته‌های افرادی قوی‌ هیکل و قد بلند را برآورده می‌کنند. اما متاسفانه اشخاصی که دارای قد کوتاه هستند، همین انتخاب‌های محدود را نیز ندارند و برای دسترسی به پوشاک مناسب خود بسیار با مشکل مواجه می‌باشند. اشخاصی که قدی کوتاه دارند، بدلیل اینکه تی‌شرت‌های بگی آن‌ها را از همین قد الان نیز، کوتاه‌تر نمایش می‌دهند و همچنین تی‌شرت‌های سایز کوچک نیز، بیشتر کمی قد آن‌ها را نمایان می‌سازند، قابل استفاده نیستند. بهترین انتخاب برای این دسته از افراد، تی‌شرتی با خطوط عمودی می‌باشد چراکه قد این افراد را بلند‌تر نشان می‌دهد. وجود هرگونه خط افقی موجب می‌شود که نه‌تنها خاصیت خط‌های عمودی از بین بروند بلکه حتی از آنچه که هستند نیز با قدی کوتاه‌تر نمایان شوند. این خط‌های عمودی به کمک ساختار خط‌های عمودی خود بدن انسان، موجب بلند‌تر بنظر رسیدن قد می‌شوند و ست کردن آن‌ها با شلواری که رنگی شبیه به تی‌شرت دارد، خاصیت فوق رت دوچندان می‌کند.

تی‌شرت‌هایی که یقه‌ 7 هستند

تی‌شرت‌های یقه 7 برای افراد ساده پوش بسیار مناسب هستند. بعلاوه کودکان نیز از طرفداران این دسته می‌باشند چراکه این دسته از تی‌شرت‌ها جذابیت معصومانه‌ی مناسبی به آن‌ها می‌بخشند. یقه‌ 7ها بسته به سلیقه‌ی فرد می‌توانند یقه‌ی باز‌تر و یا بسته‌تری داشته باشند. اشخاصی که چاق هستند برای یقه‌های بازتر  مناسب نیستند چراکه آن‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. اما ورزشکاران که تناسب اندام خوبی دارند، می‌توانند از یقه‌های بازتر به منظور بیشتر نمایان کردن بدن متناسب و عضلانی خود استفاده کنند. بصورت کلی اگر فرد قصد دارد که محدوده‌ی وسیع‌تری از قسمت‌های بالائی سینه‌ی خود را نمایان سازد، می‌تواند از یقه‌های بازتر استفاده کند و اگر چنین قصدی ندارد، امکان انتخاب یقه‌های بسته‌تر را فراهم است.

اندازه‌ی آستین تی‌شرت

در ادامه‌ی مقاله انواع تی‌شرت از لحاظ سایز و اندازه‌ی آستین مورد بررسی و معرفی قرار می‌گیرند تا آگاهی‌های بیشتری برای انتخابی مناسب و جذاب برای خوانندگان فراهم شود.

تی‌شرت‌های دارای آستین کوتاه: تی‌شرت‌هایی که یقه‌ی به اصطلاح ملوانی دارند و دارای آستینی کوتاه می‌باشند، پایه‌ی طراحی سایر انواع تی‌شرت‌ها هستند. افراد با سلیقه‌های گوناگون که ممکن است خواستار تی‌شرتی ساده، طرح‌دار، خط‌دار، تنگ یا بگی و ... باشند، بدون شک تی‌شرت‌های یقه ملوانی که دارای آستین کوتا نیز می‌باشند،مورد پسندشان واقع خواهد شد. این لباس فرمی غیررسمی دارد که برای انواع جمع‌های صمیمی آن را مناسب کرده است. انتخاب اصلخ در زمینه‌ی برگزیدن ترکیب شلوار مناسب برای این تی‌شرت، شلوار‌های Converse Chuck Taylor از نوع جین و تیره‌ی آن می‌باشند که موجب می‌شوند بی‌آلایشی ظاهری شما بخوبی حفظ گردد.

تی‌شرت‌هایی که دارای اندازه‌ای بلند هستند: این دسته از تی‌شرت‌های بدلیل ظاهری جذاب و ترکیب‌هایی چشم‌نوار که می‌توان با آن‌ها ایجاد کرد بعلاوه‌ی استفاده‌ی افرادی مشهوری که از سبک تی‌شرت‌های بلند که طرح‌ها و رنگ‌هایی مخالف با هم در طراحی آن‌ها استفاده شده است، طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. استفاده از دسته‌ی فوق تی‌شرت‌ها برای ایجاد ظاهری جذاب و اسپرت، انتخابی مناسب می‌باشد. پوشیدن تی‌شرت‌های بلند به همراه یک ژاکت جین و یا یک ژاکت کوتاه که در ترکیب با شلوار اسلیم فیت استفاده می‌شود، بسیار مناسب است.

تی‌شرت‌هایی که دارای اندازه‌ی آستین متوسط هستند: این تی‌شرت‌ها که به آن‌ها در اصطلاح عامه، تی‌شرت اسکیت سواری نیز می‌‌گویند؛ انتخابی عالی برای افرادی می‌باشد که نمی‌توانند مابین تی‌شرت‌های دارای آستین بلند و یا کوتاه انتخاب کنند. این دسته از تی‌شرت‌ها در ترکیب با شلوارهای دیکیز و کفش‌ ونس ظاهری چشم‌نواز و زیبا را فراهم می‌کند. تی‌شرت‌های دارای آستین میانه، برای ایجاد تعادل در تیپ اشخاص بسیار مناسب است و از سادگی خویی نیز برخوردار می‌باشد.

تی‌شرت‌هایی که دارای آستین بلند هستند: تی‌شرت‌های آستین بلند مانند تی‌شرت‌های بلند، اخیرا طرفداران زیادی را جلب کرده‌اند. ترکیب این دسته از تی‌شرت‌ها با انواع شلوار و حتی انواع دیگر تی‌شرت، بسیار زیبا است که اگر چندان به آن علاقمند نیز نباشید، ارزش یک‌بار امتحان کردن را دارد. تی‌شرت‌های آستین بلند از انعطاف زیادی برخوردار هستند و اشخاصی که می‌خواهند در ظاهر خود همواره متنوع عمل کنند، می‌توانند بعنوان یک‌جزء ثابت که با همه‌ی انواع لباس‌ها هماهنگی دارد، از این دسته‌ی تی‌شرت‌ها استفاده نمایند.

انواع رنگ تی‌شرت

تعدادی رنگ وجود دارند که اگر در هر لباسی به کار روند، موجب می‌شوند هیچ‌گاه از متداول بودن و جذاب بودن همیشگی آن ها کاسته نشود. دلیل این عملکرد نیز سادگی‌ای است که ایجاد می‌کنند. تی‌شرت‌هایی با رنگ خاسکتری، مشکی و سفید دارای این خاصیت هستند.

تی‌شرت‌های دارای رنگ سفید: رنگ سفید خنثی‌ترین رنگ ممکن است که بخوبی با تمامی انواع رنگ‌های دیگر ترکیب می‌شود. به همین دلیل پوشیدن این دسته از تی‌شرت‌ها با انواع مدل و رنگ شلوار امکان‌پذیر است، همچنین بدلیل هماهنگی با رنگ پوست‌های گوناگون تمامی افرادی می‌توانند در خانه و بیرون از خانه، آن ها را استفاد کنند.

تی‌شرت‌های دارای رنگ خاکستری: بسیاری از اشخاص وجود دارند که به هر دلیل (حال می‌تواند بدلیل کثیف‌شدن زیادی آن‌ها باشد یا هر دلیل دیگری) علاقه‌ای به پوشیدن رنگ‌های روشن ندارند و همچنین از سوی دیگر نمی‌خواهند لباس‌های تیره نیز بپوشند. تی‌شرت‌های خاکستری بهترین گزینه‌ برا این افراد می‌باشد  که اندام آن‌ها را نیز بصورتی مناسب، نمایان می‌کند. نکته‌ی منفی این دسته از تی‌شرت‌ها اینست که لکه‌ی عرق بخوبی بر روی آن‌ها قابل مشاهده می‌باشد.

 

تی‌شرت‌های دارای رنگ مشکی: مشکی از دسته رنگ‌هایی است که افراد شیک پوش که می‌خواهند همواره تا حدودی تیپ رسمی خود را حفظ کنند، علاقه‌ی وافری به آن دارند. اما در انتخاب تی‌شرت گزینه‌ی چندان مناسبی بنظر نمی‌رسد چراکه در طول تابستان، اشعه‌های خورشید را جذب می‌کند و با این طریق موجب آزار فرد خواهد شد. البته در طی فصل خنک‌تر مانند بهار، استفاده از این رنگ بهمراه یک ژاکت و یا یک کت، انتخاب خوبی است.

تی‌شرت دارای رنگ سرمه‌ای: بهترین گزینه‌ برای افراد علاقمند به رنگ‌های تیره و بخصوص مشکی در طول تابستان، تی‌شرت سرمه‌ای می‌باشد. این رنگ همچنین قابلیت هماهنگی بالائی با شلوارهای کرمی و یا سیاه دارد.

طرح‌های موجود بر روی تی‌شرت

سادگی بیش‌از حد امری است که اکثر مردان از آن روی‌گردان هستند به همین دلیل تی‌شرت‌هایی را انتخاب می‌کنند که طرح‌دار ‌باشند. در انتخاب یک تی‌شرت طرح‌دار باید به چند نکته دقت کرد که در ادامه بحث می‌شود. نخست باید توجه داشت که طرح‌ها متناسب باشخصیت فرد باشد بعلاوه اگر بر روی تی‌‌شرت عباراتی نوشته شده‌ است، باید از معنی آن‌ها آگاه باشید چراکه ممکن است با شخصیت شما همخوانی نداشته و یا مفاهیم زننده داشته باشد. افرادی که وزن کم و یا استایلی لاغر دارند، بهتر است طرح‌هایی را برگزینند که دارای خط‌های افقی می‌باشد تا بصورتی بزرگ‌تر نمایان شوند همچنین افراد کوتاه قد، باید از طرح‌هایی با خط‌های عمودی کمک بگیرند چراکه موجب می‌گردد قد آن‌ها بلند‌تر بنظر برسد.

موارد کلیدی در هنگام انتخاب تی‌شرت

مسافت مابین دو انتهای شانه‌های تی‌شرت: باید دوخت مابین شانه‌های تی‌شرت، بصورت کامل بر روی سرشانه استقرار یابد. اگر این دوخت در این قسمت نباشد، نشان‌دهنده‌ی نامتناسب بودن اندازه‌ی تی‌شرت می‌باشد به این‌صورت که خط دوخت پائین‌تر از سرشانه بیانگر اندازه‌ای بزرگتر از سایز شما و خط دوخت بالاتر از سرشانه نشان‌دهنده‌‌ی اندازه‌ی کوچکتر تی‌شرت از سایز شما می‌باشد.

آستین‌های تی‌شرت: آستین‌های تی‌شرت باید پیش از رسیدن به قسمت آرنج‌ دست‌ها، پایان یابند. همچنین باید سرآستین کاملا دور بازو را احاطه نماید‌. آستین بیش‌ از اندازه طویل باعث می‌شود که ظاهر فرد، نامنظم و بزرگ‌تر بنظر برسد‌. افراد ورزشکار به منظور اینکه سرآستین کاملا دور بازوی را احاطه نماید، می‌توانند از تی‌شرت‌هایی با آستین کوتاه‌تر استفاده نمایند.

طول تی‌شرت: طول تی‌شرت باید تا حدی باشد که کمر شلوار فرد را بپوشاند. باید امکان قرار گرفتن تی‌شرت در  شلوار وجود داشته باشد اما نباید انتهای آن پائین‌تر از استخوان لگن قرار بگیرد‌.

اندازه‌ی تی‌شرت: تی‌شرت‌های مخروطی بهترین گزینه‌ی ممکن در هنگام انتخاب می‌باشند چراکه شکم فرد را به مناسب‌ترین شکل ممکن، می‌پوشانند. تی‌شرت‌هایی که گشاد هستند، فرد را بزرگ نشان می‌دهند و ساختار بدن در آن‌ها اصلا مشخص نخواهد بود همچنین استفاده از تی‌شرت‌های تنگ موجب می‌شود که تمامی قسمت‌های اندام‌ها بخصوص شکم، نمایان شود که چندان نمود جالبی نخواهد داشت.

یقه‌ی تی‌شرت: یقه‌ای مناسب است که هنگام بالا‌بردن بازو‌های خود، مابین آن و گردن فاصله‌ای زیاد ایجاد نگردد. البته اندازه‌ی یقه هم نباید آنقدر تنگ باشد که موجب آزار شود‌.

تی‌شرتی مناسب که در هنگام ورزش قابل استفاده باشد: مهمترین نکته در هنگام انتخاب یک تی‌شرت برای ورزش کردن، آزادی عمل در آن می‌باشد. انتخاب تی‌شرت چسبان که حرکات فرد را محدود می‌نماید، نامناسب‌ترین انتخاب است.

جمع بندی و نتیجه گیری

تی‌شرت از قسمت‌های اصلی و مهم در استایل و تیپ اشخاص می‌باشد. در خرید باید دقت داشت که یک تی‌شرت باکیفیت را انتخاب نمود، خرید این دسته از تی‌شرت‌ها هزینه‌بردار خواهد بود اما با توجه به اهمیت ظاهری و همچنین استفاده‌ی مستمر از آن، ارزش این هزینه را خواهد داشت. در برگزیدن رنگ باید دقت کرد که بهترین انتخاب‌ها، رنگ‌های خاکستری،سفید، مشکی و آبی تیره می‌باشند. اگر سلیقه‌یتان بیشتر به رنگ خاصی است بهتر است با ایجاد تنوع و انتخاب رنگ‌هایی متفاوت و طرح‌هایی جذاب، ظاهری جدید، چشم‌نواز و زیبا به خود ببخشید. در انتخاب تی‌شرت می‌توانید تنوع زیادی به خرج داده و در بین انواع یقه‌ها، انواع رنگ‌‌ها، انواع آستین‌ها به انتخاب بپردازید. یقه‌ 7 و یقه‌گرد از متداول‌ترین یقه‌های بازار  می‌باشند.