از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
ورود به ایمالز
ایمیل یا شماره تلفن همراه
رمز ورود
انصراف
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای خرید کیسه بوکس

1397/9/5 - 5:13 بعد از ظهر

بوکس یکی از ورزش های بسیار محبوب است و امروزه طرفداران بسیار زیادی را دارا می باشد و امروزه بیشتر جوانان هستند که به مجذوب این ورزش خواهند شد.اصلی ترین ابزار برای این ورزش کیسه بوکس می باشد که این برای سایر ورزش ها نیز کاربرد و استفاده های زیادی دارد. کسیه های بوکس دارای انواع گوناگونی می باشند و باتوجه به انواع آن دارای وزن های مختلفی نیز می باشند. بسیار با اهمیت است که بوکسور کیسه بوکسی با وزن مناسب را برگزیند. در این مقاله می خواهیم راهنمای خرید کیسه بوکس را به شما ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

 

مزایای استفاده از کیسه بوکس

کیسه بوکس به زدن ضربات دقیق تر کمک زیادی می کند. همین طور بوکسور می تواند از مخلوطی از ضربات مشت و همینطور پا را به کار برد و استقامت، قدرت، سرعت و همینطور دقت خود را بهبود بخشد. ورزشکار توسط کیسه بوکس نحوه ی ضربه زدن را می تواند یاد بگیرد و با طرز تکنیک ها بر بدن ورزشکار مقابل خود آشنایی بیشتری پیدا کند. در کل می توان گفت توسط کیسه بوکس ورزشکار می تواند استقامت و قدرت رزمی خود را بهبود دهد.

انواع کیسه بوکس

 1. کیسه بوکس آویز

یک نوع از این کیسه بوکس ها ، کیسه بوکس آویز می باشد.

این کیسه آویز را می توان به دو شیوه ی گوناگون نصب می شوند و می توان آن ها را به شکل معلق و آویزان از سقف و همچنین به دیوار، نصب کرد. چنانچه کیسه ها به حالت معلق اویزان شوند از سقف، سطح مشت زنی از همه ی جهت ها فراهم می شود. کیسه های بوکسی که بر روی دیوار نصب شده اند در فضا یک نوع ضرفه جویی محسوب می شوند که در فضاهایی که کوچک است بااهمیت و ضروری است. کیسه های بوکسی که آویزان هستند برای تمرینات لگد زنی مناسب نمی باشند ولی برای تمرینات مشت زنی مناسب می باشند. با این وجود چون این کیسه های بوکس از بالا ثابت می باشند، مسلماً برای مشت زنی، مشت زنی قدرتی و مشت زنی سرعتی بهترین بازخورد را خواهند داشت.

کیسه های بوکس آویزان boxing-pendant-bag ثابت هستند و برای استفاده شدن به فضایی برای یک دراز مدت نیاز دارند. اگر در هنگام انتخاب کیسه بوکسی با وزن بیشتر را برگزیدید، باید مطمئن شوید که موقعیت مکانی آن برای پشتیبانی از تجهیزات استحکام لازم را دارد. چیزی که ابتدا باید قبل از خرید کیسه بوکس در نظر گرفت موقعیتی است که می خواهیم کیسه ی بوکس را آویزان و به دیوار وصل کنیم. برای اینکه مطمئن باشیم کیسه نخواهد افتاد باید با سخت افزاری متناسب و خوب و یک میله از سقف یا دیوار آن را آویزان کنیم.کیسه بوکس باید درجایی محکم آویز شود ن هدر جایی سست. اگر در مکان سستی آویزان شود ممکن است به کیسه و ساختار کیسه آسیب زند.

ویژگی های کیسه بوکس آویز :کیسه بوکس های آویز شامل انواع مختلفی هستند و از لحاظ مدل، طرز کار، شیوه ی استفاده و جنس متفاوت می باشند. کیسه بوکس های آویز یک از انواع کیسه بوکس هایی می باشد که مورد استقبال ورزشکاران تمامی رشته های ورزشی جدا از رشته تخصصی، سن و جنسیت قرار گرفته است. زیرا از لحاظ آسان بودن نصب و کاربرد داشتن در موقعیت ها و فضاهای مختلفی همچون خانه ها و باشگاه ها و مکان های عمومی خیلی مورد پسند و مناسب هستند و همچنین کاربرد دیگری که دارد اشخاص مختلف از کوچک و بزرگ و زن و مرد از آن برای تقویت ضربه های دست و پا استفاده می کنند.

کیسه بوکس آویز طرح اشک : شکل منحصر به فرد، راحتی در مشت زدن و سبک وزن بودن در مقایسه با کیسه های بزرگ، از مزایای کیسه بوکس هایی که اشکی یا گندمی می باشند که افزایش سرعت بوکس، کیک بوسینگ و مخلوط هنر های رزمی از نتایج آن می باشند. این کیسه بوکس ها را می توان در راهرو ها و مکان هایی با فضای کم و کوچک نصب نمود که به عنوان یک کیسه بوکس مفید برای تمرینات ضربه های مشت و لگد و همینطور برای ورزش موی تان مورد استفاده قرار می گیرد. کیسه بوکس اشکی یا گندمی از نظر قیمت نیز مناسب و کارآممد می باشد و ازکیسه های دیگر ارزانقیمت تر است. و برای ضربات مشت و لگد مورد استفاده قرار می گیرد. می شود یک تمرین بزرگ هوازی در این کیسه بوکس ها ارائه داد که باعث افزایش توان عضلانی شود. همینطور از مزیت های دیگر این کیسه بوکس اشک یا گندمی می توان بهبود انعظاف پذیری و هماهنگی را نام برد.

 1. کیسه بوکس های ارتجاعی

کیسه بوکس های ایستاده و آدمک های بوکس ارتجاعی از کیسه هایی می باشد که در سال های اخیر مورد استقبال بسیاری از ورزشکاران انواع رشته های ورزشی بدون در نظر گرفتن سن و تخصص و جنسیت قرار گرفته است. زیرا این ها هم آسان نصب خواهند شد و برای فضا های متفاوتی از جمله آپارتمان، باشگاه خصوصی و عمومی  متناسب می باشند. این کیسه ها همچنین موجب تقویت ضربه های دست و پا می شوند و مورد استفاده ی اشخاص گوناگون از جمله افراد کوچک و بزرگ، زن و مرد قرار خواهند گرفت.

انواع کیسه بوکس ارتجاعی

برای تقویت ضربه های دست و پا کیسه های بوکس دارای اندازه ها و سایز های متفاوتی می باشند. محتویات کیسه و روکش کیسه ها با توجه به سرعت و یا قدرت ضربه ها متفاوت می باشند.به طور مثال کیسه هایی برای افزایش سرعت ضربه های پا متناسب اند که ضربه های وارده را جذب کنند و نیروی وارد را به بدن برنگردانند و این کار توسط کیسه هایی با وزن کم و روکش نرم صورت خواهد گرفت. برای تقویت ضربه های مشت و ضربات قدرتی دست کیسه هایی مناسب اند که سنگین وزن اند و دارای روکشی سخت می باشند. به طور مثال در این ورزش برای یادگیری انواع تکنیک ها اولین کار این است که به مرور تکنیک مشت زنی روی کیسه تمرین شود.

 1. آدمک بوکس ایستاده : کیسه های شبیه بالاتنه یا آدمک جهت زیاد کردن دقت هدف گیری محل برخورد ضربه مورد استفاده قرار می گیرد. چون طراحی ظاهری بخش تحت ضربه این نوع کیسه ها، به بالاتنه انسان شبیه است، برای ضربه های کنترل شده دست و پا مناسب می باشد البته در رشته های رزمی. این نوع کیسه بوکس نیم تنه ایستاده برای ورزشکاران جوان و بزرگسال حرفه ای با ضربات نیمه سنگین و سنگین مناسب است.
 2. کیسه بوکس ایستاده:جهت قرار گیری بر روی یک پایه این کیسه بوکس های ایستاده طراحی خواهند شد. این پایه های به طور معمول دارای چرخ هایی هستند که در مواقعی که در اطراف اتاق تمرین دارند کیسه بوکس را جابه جا کنند و آن ها تبدیل به گزینه های قابل حمل برای تمرین می باشند. این کیسه بوکس ها دو مزیت عمده را دارا می باشند.

اولین مزیت: این کیسه بوکس ها قابل جابجایی می باشند و برای مکان های تمرین کوچک و یا فضاهایی که به تجهیزات تمرین قابل حمل احتیاج دارند بسیار مناسب می باشند.

مزیت دوم:مناسب جهت تمرینات لگد زنی هستند.

این کیسه ها برای مشت زنی بسیار مناسب اند و این کیسه بوکس ها را به عنوان یک انتخاب تمرینی همه جانبه تبدیل خواهند کرد. کیسه بوکس های ایستاده، به طور معمول دارای 20 بادکش لاستیکی هستند که چسبنده به زمین اند.

این کیسه بوکس های ایستاده برای جوانان و بزرگسال و همچنین نوجوانان مناسب می باشند و جهت استفاده برای ضرباته نیمه سنگین و سنگین توصیه خواهند شد.

 1.  کیسه بوکس گلابی:

کیسه بوکس های گلابی از هوا پر شده اند و اغلب جهت تمرین بوکسور های کاربرد دارند. این کیسه های بوکس گلابی روی یک فنر کوچک نصب شده اند که پس از زدن ضربه به کیسه این کیسه به سرعت برخواهد گشت.

کیسه بوکس های گلابی سرعتی برای کمک به بوکسور ها در کنترل زمان و نه قدرت و نیرو مانند کیسه های سنگین استفاده می شود. این کیسه ها را نمی شود به آسانی جابجا کرد و نیاز دارند که بر دیوار و یا سقف نصب شوند. کیسه‌های گلابی‌ شکل (elastic-boxing-bag) هم برای افزایش سرعت ضربات استفاده می شوند.

گلابی دوطرفه یا دو طرف روکش یکی از مدل های محبوب در سال های اخیر است که  مورد استفاده ورزشکار های رشته های رزمی، مخصوصاً بوکسور ها و ورزکاران مایل به زیاد شدن سرعت دست و بدن قرار گرفته است.

 1. کیسه های دوطرفه (زمین به هوا) Double-Ended Bags). ( :

کیسه های دو طرفه در حدود اندازه توپ های بسکتبال می باشند و میان سقف و زمین توسط دو فنر محکم متصل می شوند. همانند کیسه های سرعتی، درهنگام ورود نیرو از سوی ضربه با سرعت بازگشت می کنند، ولی ایت کیس بوکس ها همانند حریفی که ضربه خواهد زد به بوکسور اجازه تمرینات رفاعی را خواهد داد. بوکسور با این کیسه ها می تواند جای خالی دادن و منحرف نمودن حریف را تمرین کند. چنین کیسه هایی باید به صورت همیشگی نصب باشند، پس این نوع کیسه ها نیاز به فضایی اختصاصی خواهند داشت.

 1. توپ سرعتی هدبندی

توپ سرعتی هدبندی یا هدبند دار مدلی می باشد که محبوب ورزشکاران رشته های رزمی مخصوصاً بوکسور ها. این مدل محبوب کسانی اسن که به افزایش سرعت دست و افزایش تمرکز و هماهنگی مغز و واکنش بدن تمایل دارند. زیرا هم از لحاظ نصب آسان می باشد و برای کاربرد بسیار مناسب می باشند و هم از لحاظ افزایش سرعت ضربه های گوناگون دست در انواع رشته هایی که نیاز به تمرکز زیاد بر روی ضربه های حرفه ای دست می باشد به طور کامل ایستا است و ارگونومی مناسبی دارد.

جنس قسمت ضربه خور این مدل توپ سرعتی هدبندی ، معمولا از چرم طبیعی است و داخل این توپ نیز از اسفنج فشرده ساخته می شود.

این نوع کش هایی استاندارد و با کیفیت دارد که توانایی ریگلاژ کش را دارند و سایز کش را می توان تغییر داد. قطر توپ اندازه ی 8 سانتی متر است که حدودی معادل یک مشت دست می باشد.

شیوه وصل کردن توپ سرعتی هدبندی ، طوری است که باید هدبند آن را محکم به سرببندند و بعد تمرین کنند.

 1. کیسه بوکس های دیواری

این کیسه بوکس ها از لحاظ آسانی نصب و کاربرد بسیار مناسب هستند و هم از لحاظ تقویت کردن ضربه های گوناگون دست] در رشته هایی که نیاز به تمرکز زیادی روی ضربه های حرفه ای دست دارند، به طور کامل ایستا و ارگونومی دارند، مناسب می باشند.

انواع کیسه بوکس دیواری

 1. کیسه بوکس دیواری چهار گوش: کیسه بوکس چهارگوش دیواری با توجه نام آن طراحی ظاهری آن به حالت چهارگوش و زاویه دار است. در تمرین های حرفه ای برای ضربه های کنترلی دست، مناسب و کار آمد هستند.
 2.  کیسه بوکس دیواری نیم تنه : کیسه بوکس دیواری نیم تنه با توجه به نام آن طراحی ظاهری آن به حالت نیم تنه انسان است. از همین جهت در تمرین های حرفه ای برای ضربه های کنترلی به نقاط گوناگون و حساس بالا تنه بسیار مناسب هستند.

3- کیسه بوکس دیواری UpperCut : کیسه بوکس دیواری آپرکات طراحی ظاهری به حالت مستطیل و دارای برآمدگی دارند. در تمرین های حرفه ای برای ضربه های کنترلی دست مانند آپرکات بسیار مناسب هستند.

 1. کیسه بوکس دیواری سه تیکه وینگ چون : کیسه بوکس دیواری سه تیکه وینگ چون سه بخش جدا از هم جهت مشت زدن دارند و کیفیت مناسبی دارند و جنس بدنه آن از پارچه واتر می باشد. کیسه دیواری سه تیکه وینگ چون، معمولاً با حبوبات و غلات از نظیر ذرت و ماش پر می شود. یکی از خاصیت های اصلی این کیسه در دراز مدت، تقویت انگشتان، پنجه و مچ دست است.

وزن کیسه بوکس

برای کیسه های سنگین، وزن کیسه بوکس بر حسب قد و وزن ورزشکار می باشد. به طور مثال،به صورت مینگین قد مردان 5 فوت و وزن آنها 190 پوند می باشد. پس یک ورزشکار مرد معمولی، باید کیسه بوکسی که وزن آن میان 50 تا 70 پوند می باشد را برگزیند. برای افرادی که کوچکتر هستند وزن های سبک تر پیشنهاد داده می شود. چنانچه ورزشکار تنومند باشد و یا تجربه ی کار با کیسه بوکس را داشته باشد کیسه های سنگین تری به او پیشنهاد می شود. البته بهتر است کیسه بوکس زیر 100 پوند برگزیده شود.

کیسه هایی که با آب پر شده اند گزینه های مناسبی برای ورزشکارانی می باشد که امکان دارد به وزن های دیگری احتیاج داشته باشند. با کاهش و افزایش آب وزن این کیسه ها را می توان تنظیم نمود. ورزشکاران می توانند کیسه ای را برگزینند و بر حسب نیاز خود وزن آن را تنظیم کنند.

در بعضی از کیسه ها نیازی نیست که وزن تنظیم شود، شامل کیسه بوکس های زیر می شود: کیسه هایی که سرعتی هستند، کیسه های آپرکات، کیسه های دو طرفه، که وزن آن ها استاندارد می باشند.

جنس بدنه کیسه بوکس

دو ماده اصلی برای ساخت کیسه بوکس ها وجود دارند.کیسه هایی که چرمی هستند و مخصوص مشت زنی می باشند، حس راحتی و طبیعی را القاء می کنند و توسط این ها ورزشکاران این کار را بدون درد تجربه خواهند کرد. هر چند که این کیسه های چرمی گران قیمت می باشند.

ماده دومی که از آن برای ساخت کیسه بوکس استفاده می شود وینیل است. می توان این ماده را از نظر ظاهری شبیه به چرم ساخت اما هنگامی که دقت کنید متوجه تفاوتشان خواهید شد. قیمت این نوع کیسه ها مناسب تر می باشد. همینطور کیسه های ونیلی که ایستاده و یا آویز می باشند، قیمت پایین تری دارند.

قيمت

عوامل گوناگونی مثل نوع کیسه، سایز کیسه، جنس و مواد استفاده شده در ساخت، شرکت سازنده و ...  در تعيين قيمت کیسه بوکس موثرند. شرکت هاي سازنده اين محصولات، آن ها را با قيمت هاي گوناگوني به بازار عرضه کرده اند و به طور کلي قيمت اين محصولات بين 100 هزار تومان تا 500 هزار تومان است.

سعی کنید کسیه بوکس مورد نظرتان را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. همچنین لازم است در هنگام خرید به اصالت برند کیسه بوکس توجه داشته باشید. زیرا استفاده از کیسه بوکس های غیراستاندارد می تواند در حین انجام ورزش برای شما مشکل ساز شود.