بهترین میکروفون برای ضبط پادکست و استریم

بهترین میکروفون برای ضبط پادکست و استریم

اگر قصد خرید میکروفون جهت ضبط پادکست و استریم را دارید حتما نیاز است یک سری اطلاعات در این زمینه کسب نمایید و با داشتن اگاهی و اطلاعاتت کافی اقدام به خرید نمایید. یکی از اصلی ترین مواردی که در خرید میکروفون باید مورد توجه قرار گیرد بودجه ای است که برای خرید در نظر گرفته اید پس حتما باید متناسب با آن اقدام به خرید یک میکروفون باکیفیت نمایید. در این مقاله شما را در خرید یک میکروفون مناسب راهنمایی خواهیم نمود. پیش از آنکه به انتخاب بپردازید نیاز خود را جهت خرید مشخص نمایید. میکروفون های موجود در بازار دارای انواع و اقسام بوده که هر یک از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند و برای هر یک قابلیت های بخصوصی در نظر گرفته شده است. هر کدام از میکروفون های عرضه شده به بازار جهت انجام یک کار مناسب می باشد برای نمونه جهت استریم زنده نیاز است یک میکروفون مخصوص خریداری نمایید. بهره گیری از میکروفون استریم برای ضبط موسیقی و ... امکان دارد نتایج مطلوبی را در پی نداشته باشد. در نتیجه می توان گفت هر میکروفون کاربرد مخصوص به خود را دارا است. در ادامه شما را با نمونه های از بهترین میکروفون های بازار آشنا خواهیم نمود.

 

راهنمای خرید و نکاتی که پیش از خرید میکروفون باید بدانید

قبل از آنکه به خرید میکروفون بپردازید بهتر است شناختی در مورد نحوه کار و عملکرد آنها کسب نمایید. میکروفون را می توان به عنوان یکی از تجهیزات آنالوگ در استودیوها دانست. میکروفون ها سیگنال های صوتی را به کامپیوتر و یا کنسول صوتی منتقل می کنند که اینکار توسط کابل XLR انجام می گیرد. در برخی مواقع میکسر نیز در این میان تاثیر بسزایی خواهد داشت که امکان مدیریت چند میکروفون را امکان پذیر می کند. زمانی که میکسر بکار برده می شود شاهد خالص شدن سیگنال های ارسالی خواهیم بود.در مرحله تولید کارهایی نظیر EQ و فشرده سازی پویا و بهینه سازی جلوه های صوتی صورت می پذیرد. لازم به ذکر است که عملکرد میکروفون های دیجیتال در قیاس با میکروفون های آنالوگ تفاوت های بسیاری دارد. میکروفون های دیجیتال توسط USB به دستگاه اصلی اتصال پیدا می کند. گفتنی است سیگنال های صوتی در این دستگاه ها درون میکروفوت پردازش و دیجیتالی خواهد شد و دیگر احتیاجی با فرایندهای دیگری نخواهد بود.

با ویرایش بر روی سیگنال ها خواهید دید که این ویرایش ها بر روی سیگنال هایی انجام می گیرد که پیشتر بصورت دیجیتالی پردازش یافته اند.میکروفون به تنظیم سمپلینگ و بیت ریت می پردازد. در نهایت می توان گفت هر میکروفون USB تبدیل کننده آنالوگ به دیجیتال DAC محسوب می گردد. از دیگر قابلیت های میکروفون می توان به کنترل حجم صدا اشاره نمود. جهت کنترل صدا در میکروفون های آنالوگ Gain Knob نیاز به برخی تجهیزات اضافه وجود دارد که به آنها Mic Pre گفته می شود.گفتنی است که برخی از میکروفون های USB دارای جک هدفون می باشند. تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال از اصلی ترین قابلیت های موجود در میکروفون های USB به شمار می رود.


بهترین میکروفون برای ضبط پادکست و استریم

میکروفون های USB دارای تفاوت هایی هستن که مهمترین تفاوت میان آنها چگونگی پردازش سیگنال دیجیتالی در آن می باشد. تولید کنندگان میکروفون های USB در برخی از این محصولات از این ساختار بهره برده است اما در برخی دیگر DSP وجود نداشته و نمی توان از آن استفاده نمود.  بعضی از میکروفون های USB هم دارای DSP می باشند و هم از پوشش بسیار خوب در اطراف آن برخوردارند و می توانند به عبور سیگنال های خالص از خود بپردازند. این ویژگی جز مزیت های بزرگ این میکروفون ها محسوب می گردد. اگر گیمر هستید و قصد خرید میکروفون USB  را دارید حتما به میکروفون هایی که دارای DSP قدرتمند می باشند بپردازید. میکروفون ها در انواع مختلف به تولید می رسند که شامل نام های Condenser و Dynamic و Ribbon می باشد. الگوهای قطبی موجود در میکروفون ها که به دریافت سیگنال ها می پردازند دارای انواع مختلفی با نام هایی نظیر Cardioid Omnidirectional ، Hypercardioid و Figure-eight می باشد. لازم به ذکر است که بیشتر میکروفون های کاندنسر از الگوهای Cardioid برخوردار می باشند

میکروفون دیجیتال

میکروفون های USB دارای قابلیت های بسیاری می باشند که شروع کار سریع یکی از اصلی ترین قابلیت های این نوع میکروفون محسوب می گردد. زمانی که شما این محصول را به کامپیوتر متصل می کنید بسیار سریع قابل استفاده قرار می گیرد. این نوع محصولات بیشتر با نام Plug-and-play شناخته شده اند. هنگام که از این میکروفون ها جهت استریم و ضبط صدا بهره می گیرد شروع به کار آن خیلی سریع آغاز می گیرد. لازم به ذکر است که این میکروفون ها توسط همه نرم افزارها پشتیبانی نمی گردد. یکی از نرم افزارهای حرفه ای جهت ضبط موسیقی نرم افزار Avid Pro Tools می باشد که جهت بکار گیری آن و متصل نمودن میکروفون USB احتیاج به انجام یک سری مراحل وجود دارد. در ادامه برایتان بهترین میکروفون ها برای ضبط پادکست و استریم را معرفی خواهیم نمود.

مشخصات بهترین میکروفون بازی یا استریم زنده

بسیاری از گیمر ها دوست دارند مراحل بازی را ضبط نمایند و در پی استرین زنده بازیشان می باشند. در میان موسیقی دان ها و گیمرها شباهت هایی وجود دارد و موسیقی دان ها هم به ضبط صدای خواننده می پردازند. لازم به ذکر است که ضبط صدا توسط موسیقی دان ها بصورت خالص انجام می گیرد یعنی سیگنال ها کاملا خالص ضبط می گردد و پس از آن توسط برخی قابلیت ها، امکانات و تجهیزات به میکس، ویرایش و اعمال EQ می پردازند. برخلاف موسیقی دان ها گیمرها به پردازش سیگنال بصورت خودکار می پردازند و اینکار را به وسیله برخی امکانات و تجهیزات انجام می دهند. این دسته از افراد در شناسایی سیگنال ها چه زیاد و یا کم کاملا حرفه ای و هوشمندانه برخورد می کنند. میکروفون هایی که برای گیمرها مناسب است در پیاده سازی ساختارهای DSP بسیار قدرتمند عمل میکنند.


بهترین میکروفون برای ضبط پادکست و استریم

میکروفون های بسیاری هستند که می توانید توسط آن الگوهای قطبی را برگزینید. لازم به ذکر است که الگوهای قطبی جهت دریافت سیگنال صوتی از جهت های مختلف می باشد که این امکان توسط میکروفون های گیمینگ امکان پذیر است. عده ای از افراد که گیمر هستند ترجیح می دهند صدا را از جهت های گوناگون ضبط نمایند با وجود آنکه الگوی تک جهته Cardioid کاملا مطلوب برای استفاده گیمرها می باشد. اگر دوست دارید صدا را از جهت های مختلف ضبط نمایید می توانید از الگوهای Omnidirecti onal و یا Figure-Eight بهره گیرید که گزینه های مطلوبی به شمار می رود. با بهره گیری از کلیدهایی که برای بعضی از میکروفون ها در نظر گرفته شده است می توانید به هماهنگی الگو و تجهیزات و کنسول های گوناگون بپردازید. گفتنی است که بیشتر میکروفون های گیمیگ دارای جک هدفون هستند. ییشتر جک های هدفون حرفه ای تاخیر ارسال صدای نزدیک به صفر برخوردارند و دیگر نیازی نیست نگران به وجود آمدن فاصله در میان صداها هنگام استریم باشید.

مشخصات بهترین میکروفون پادکست

اصلی ترین ویژگی که یک میکروفون باید دارا باشد شفافیت است اما مدنظر قرار دادن صدا و مهارت گوینده در پادکست ها اهمیت بسزایی دارد. برای نمونه می توان گفت استفاده از قابلیت های DSP توسط یک گوینده در پادکست که بسیار ماهر و حرفه ای می باشد چندان مهم نیست و می توان از میکروفونی استفاده نمود که دارای این قابلیت نمی باشد. وجود این قابلیت در ضبط پادکستی که افراد بسیاری وجود دارند اهمیت بسیاری دارد و شما باید از میکروفونی بهره گیرید که دارای قابلیت پردازش باشد. جهت انجام اینکار می توانید از مثال هایی که برای گیمینگ ذکر شده است بهره گیرید که به خوبی می تواند به از بین بردن صداهای اضافی و اوج و فرودهای ناگهانی در سیگنال بپردازد.

هنگام ضبط اگر یک گوینده در پادکست وجود دارد می توانید از الگوی قطبی تک جهته Cardioid  بهره گیرید که بهترین گزینه محسوب می گردد در غیر اینصورت اگر پادکست ها با وجود چند گوینده ضبط می گردد بهتر است از الگوی قطبی Figure-Eight استفاده شود که باید میکروفو را در میان دو گویندگان قرار داده تا صدا حالت طبیعی به خود بگیرد. ضبط صدای اتاق نیز در بعضی از پادکست ها به عنوان محتوای آن به شمار می رود که برای این نوع سناریوها بهتر است به استفاده از میکروفون های فراگیر Omnidirectional  بپردازید که انتخاب مطلوبی می باشد. این نوع میکروفون ها جهت ضبط پادکست فضای باز و زنده و نظیر دفترکار و یا رستوان مناسب می باشد. لازم به ذکر است که بهره گیری از میکروفون هایی که به گوشی هوشمند و دیگر دستگاه متصل می شود برای چنین موقعیت هایی مناسب می باشد. برخی از میکروفون ها را می توان حتی با دستگاه های iOS نیز متصل نمود که اینکار توسط پورت لایتنینگ انجام می گیرد.


بهترین میکروفون برای ضبط پادکست و استریم

ویند اسکرین و پاپ فیلتر را می توان به عنوان اصلی ترین تجهیزات میکروفون های پادکست محسوب نمود. در تولید این تجهیزات بیشتر از فوم بهره گرفته می شود که می تواند صداهای اضافی را از بین ببرد. شایان ذکر است که در بازار می توانید بسیاری از میکروفون ها را بیابید که از این تجهیزات برخوردار می باشند. پس از آنکه کار ضبط به پایان رسید به برخی نرم افزارهای ویرایشی نیار خواهید داشت.

مشخصات بهترین میکروفون ضبط موسیقی

افرادی که به ضبط موسیقی می پردازند حتما باید یک میکروفون برای کار خود خریداری نمایند. بهترین نوع میکروفون، میکروفونی است که بتواند صداها را رسا و شفاف ضبط نماید. به عقیده مهندسان صدا و تولیدکنندگان علاوه بر سیگنال شفاف موارد دیگری نیز سبب می گردد که افراد به سراغ میکروفون ضبط موسیقی بروند. یکی از بهترین میکروفون ها، میکروفون Royer  R-121 می باشد که از نوع Ribbon بوده و دارای الگوی Figure-eight می باشد. اگر دوست دارید ضبط صدا را بسیار قدرتمنو انجام دهید این میکروفون گزینه مناسبی خواهد بود. لازم به ذکر است که این میکروفون با وجود مزیت هایی که دارد به ضبط بخشی از صدای محیط نیز می پردازد. از دیگر میکروفون ها می توان به Shure SM7  اشاره نمود که به دریافت صدای شفاف می پردازد

با این تفاسیر می توان گفت مفهوم سیگنال خالص موسیقی بی معنی جلوه می کند. اگر میخواهید صداهای شفاف و رسا را دریافت کنید باید به خرید میکروفون های حرفه ای بپردازید. علاوه بر این موارد عوامل دیگری نیز باید هنگام انتخاب میکروفون باید مورد توجه قرار گیرد. افرادی که به ضبط صداهای بلند و درام می پردازند بهتر است از میکروفونی استفاده نمایند که قادر به ضبط شدت زیاد فشار صدا می باشد. دیگر میکروفون ها بهترین گزینه جهت ضبط جزئیات صدا می باشد. نخستین اصل در میکروفون شفاف بودن سیگنال در ضبط می باشد و پس از آن می توان به دیگر موارد و مشخصات توجه نمود.


بهترین میکروفون برای ضبط پادکست و استریم

میکروفون هایی که دارای DSP قدرتمندی می باشد و مختص گیمرها است چندان برای ضبط صدا به کار نمی آید و بهترین نوع برای ضبط صدا و موسیقی آن دسته از محصولاتی می باشد که دارای شفافیت بالای سیگنال است. پیشتر سیگنال ها بر روی نوار ضبط می گردیدند اما امروزه به نرم افزارهای ویرایشی که مختص صدا و موسیقی هستند منتقل می گردند که می توان به انجام ویرایش و اعمال تغییرات بر روی آنها بپردازید. شایان ذکر است که در زنجیره دریافت سیگنال صدا توسط مهندسان صدا اندکی EQ و یا فشرده سازی وجود دارد که این قبیل صداها هنگام ویرایش از انعطاف پذیری کمتری برخوردار خواهند بود و دلیل آن یکپارچه شدن جلوه تا با سیگنال های ضبط شده می شود. برای آنکه صدا در زمانی که به اون می رسد تخریب نگردد از فشرده سازی و به وجود آوردن محدودیت بهره گرفته می شود. کم بودن میزان پردازش سیگنال در درون میکروفون برای میکروفون های ضبط موسیقی بسیار مطلوب تر می باشد.

طبق مطالب عنوان شده به این نتیجه می رسیم که برقراری تعادل در هنگام انتخاب میکروفون USB مختص ضبط موسیقی کار سختی است. و به همین خاطر میکروفونی را انتخاب می کنیم که دارای کمترین میزان پردازش و یا DSP باشد.

برخی از میکروفون ها انتخاب بهتری جخت ضبط موسیقی بوده که یکی از آنها Beyerdynamics FOX می باشد. این میکروفون از DSP کمی در قیاس با میکروفون های مختص گیمرها برخوردار می باشند.

میکروفون هایی نظیر Sennheiser، Blue Raspberry و MK 4 Digital که برای ضبط حرفه ای موسیقی بکار برده می شود بر روی سیگنال ها پردازشی را انجام نمی دهند. توجه به سمپل ریت و بیت ریت در میکروفون های USB سبب می گردد بالاترین کیفیت را در ضبط صدا و موسیقی داشته باشید. لازم به ذکر است که تمامی میکروفون هایی که توسط تولید کنندگان به بازار عرضه شده است از قابلیت ضبط 44.1kHz/16bit بهره مند می باشند اما گزینه هایی نظیر 48kH و یا 96kHz که دارای امکانات 24bit می باشد می تواند گزینه های بهترین به شمار رود.

با بهره گیری از میکروفون های USB قادر خواهید بود به انجام چندین کار استودیویی بپردازید. این نوع میکروفون ها به خوبی می توانند سیگنال آنالوگ را به دیجیتال تبدیل نمایند که اینکار کاملا خودکار و اتوماتیک انجام می گیرد.


بهترین میکروفون برای ضبط پادکست و استریم

عامل مهم قیمت

افرادی که قصد خرید تجهیزات سخت افزاری دارند قطعا بودجه ای را جهت خرید آن در نظر گرفته اند که بسیار حائز اهمیت است. هنگام خرید حتما باید دقت بالایی داشته باشید حتی اگر بودجه ای که برای خرید کنار گذاشته اید بالا باشد. میکروفون های USB که  توسط تولیدکنندگان به بازار عرضه می گردد دارای انواع مختلفی هستند که هر یک قیمت متفاوتی دارد که بازه قیمت آنها از تقریبا 100 هزار تومان شروع و تا چند میلیون تومان ادامه دارد. لازم به ذکر است که گول قیمت بالای میکروفون ها را نخورید زیرا بالا بودن قیمت نشان دهنده کیفیت و کارایی بالای آن محصول نمی باشد. علاوه بر آن تمام این موارد باید به لوازم جانبی میکروفون نیز توجه گردد. بسیاری از افراد به لوازم جانبی میکروفون نظیر استند و ویند اسکرین و پاپ فیلتر به همراه میکروفون نیاز دارند. توجه داشته باشید میکروفونی خریداری نمایید که دارای لوازم جانبی کامل تر باشد. حتما نباید به سراغ محصولاتی با قیمت بالا بروید بهتر است ابتدا به نیاز خود توجه داشته باشید.

آیا میکروفون XLR بهتر نیست؟

لازم به ذکر است که میکروفون های USB در ضبط سیگنال دارای محدودیت ها و ضعف هایی می باشد که شما تنها قادر به ضبط یک خروجی صوتی خواهید بود. این نوع میکروفون ها مختص کارهای حرفه ای تولید نشده اند و شما می توانید به استفاده از آنها برای کارهای معمولی بپردازید. گفتنی است که ورودی های صدا توسط برخی نرم افزارها قابل جدا شدن می باشند.

افرادی که قصد دارند به ضبط چند میکروفون بپردازند بهتر است از میکروفون های USB استفاده نکنند. در این زمان بهترین گزینه رابط های صوتی USB یا تاندربولت است که قادر به دریافت چند ورودی در آن واحد می باشد و حتی می تواند آنها را جداگانه به کامپیوتر انتقال دهد. میکروفون های XLR می تواند گزینه مناسبی برای این نوع پروژه ها محسوب گردد. زمانی که از میکروفون XLR بهره می گیرید خواهد دید گزینه های بسیاری در دسترس شما قرار می گیرد. گفتنی است که قیمت در نظر گرفته شده برای این میکروفون ها از قیمت بالایی برخوردار می باشند و بهترین گزینه برای استفاده افراد حرفه ای به شمار می رود.


بهترین میکروفون برای ضبط پادکست و استریم

بهترین میکروفون های USB برای استریم و پادکست

در ادامه مقاله شما را با بهترین میکروفون های USB جهت استریم و پادکست آشنا خواهیم نمود که در بازار توانسته اند فروش بالایی را داشته باشد. لازم به ذکر است که برخی از نمونه هایی که قرار است ذکر شود در بازار ایران وجود ندارد و اگر قصد خرید دارید باید از طریق فروشگاه های بین المللی جهت خرید اقدام نمایید. با تمام این تفاسیر می توانید از نمونه هایی که در بازار ایران وجود دارد بهره گیرید که قادر به رفع نیاز شما می باشد.

میکروفون بلو یتی / Blue Yeti

می توانید مدل های مختلف میکروفون های بلو را در بازار مشاهده نمایید که مدل Yeti یکی از مدل های این میکروفون ها می باشد که چند نمونه است. قیمت در نظر گرفته شده برای میکروفون Blue Yeti Nano بسیار کم بوده و جز میکروفون های ارزان قیمت دسته بندی می گردد.  طراحی این میکروفون در قیاس با مدل Blue Yeti بسیار کوچک بوده و قیمت آن پایین تر از 100 دلار در نظر گرفته شده است. اگر کار ضبط را به تازگی شروع کرده اید این میکروفون می توان گزینه مطلوبی برایتا محسوب گردد. از ویژگی های اصلی این میکروفون می توان به حجم و ابعاد کوچک ، وزن کم، طراحی فلزی آن اشاره نمود. حمل این میکروفون بسیار راحت و آسان انجام می گیرد.

برای میکروفون مدل نانو دو الگوی ضبط یک جهته و فراگیر در نظر گرفته شده است. از دیگر محصولات Blue  می توان به میکروفون Blue Yeti X اشاره نمود که میکروفون مناسبی جهت کارهای حرفه ای به شمار می رود. این میکروفون از کیفیت صدای بالایی بهره مند است. این محصول قادر به ارائه چهار الگوی ضبط می باشد که شامل Cardioid, Bi-directional، Stereo، Omni-directional می باشد. در این میکروفون شاهد بکارگیری خصوصیات و ویژگی های نسخه نانو نیز می باشیم و همین بکاری ویژگی های نانو و دیگر موارد سبب گشته میکروفونی با ابعاد مطلوب و وزن کم به بازار عرضه گردد. Smart knob با چراغ نشانگر از Vo!Ce و نرم افزار جانبی و اختصاصی LED که توسط شرکت تولیدکننده به تولید رسیده است از اصلی ترین ویژگی های این محصول محسوب می گردد. می توانید نسخه اصلی میکروفون بلو یتی را از بعضی فروشگاه های ایران خریداری نمایید. قیمتی که این میکروفون در بازار جهانی برخوردار است برابر با 169 دلار می باشد که استفاده از آن جهت پادکست و استریم پیشنهاد می گردد. وزن این میکروفون 1 کیلوگرم بوده و با وجود آنکه نسخه های دیگری همچون X و Nano به تولید رسیده است اما کماکان می تواند محبوب کاربران باشد.

میکروفون Rode NT USB

 

بهترین میکروفون برای ضبط پادکست و استریم

میکروفون Rode NT USB می تواند گزینه مناسبی جهت ضبط صدا و پادکست به شمار رود. این میکروفون یک میکروفون پنج ولتی می باشد که دارای الگوی ضبط صدای یک جهته، پاسخ گویی فرکانس 20 تا 20 هزار هرتز است که می توانید از آن بهره گیرید. اگر بخواهیم اصلی ترین ویژگی ها و قابلیت های این محصول را ذکر کنیم شامل کنترل میکس، محافظ پاپ، سه پایه و اتصال هدفون بدون هیچگونه تاخیر می باشد. اگر قصد خرید یک میکروفون جهت ضبط پادکست با کیفیت استودیویی هستید این میکروفون می تواند رضایت شما را جلب نماید. لازم به ذکر است که جهت خرید این محصول نیاز است بودجه خود را اندکی در قیاس با دیگر مدل ها بالا ببرید. کنترل حرفه ای شوک به صورت داخلی در این محصول قرار داده شده است که جز اصلی ترین قابلیت ها به شمار می رود. از طریق این قابلیت دیگر نیازی نیست نگران صداهای اضافی نظیر صدای کیبورد و ... باشید زیرا آن ها را یه خوبی از بین می برد. اگر یک استریمر حرفه ای هستید این  میکروفون بهترین گزینه برایتان محسوب می گردد. به کمک محافظ پاپ صداهای اضافی که در محیط وجود دارد حذف خواهد شد. قیمت میکروفون Rode NT USB را از سایت ایمالز استعلام کنید.

میکروفون BOYA BY-PM700

یکی دیگر از بهترین میکروفون های موجود در بازار میکروفون BOYA BY-PM700 می باشد. این میکروفون توسط برند بویا به تولید رسیده است که مورد پسند بسیاری از افراد می باشد. این محصول انتخاب مناسبی جهت ضبط پادکست های گروهی که دارای محوریت گفت و گو است می باشد. این میکروفون نیز جز میکروفون های 5 ولتی قرار دارد که در میان خانواده کندانسور قرار گرفته است. با خرید این میکروفون الگوهای بسیاری در دسترس شما قرار می گیرد. از ویژگی های این محصول می توان به پشتیبانی آن از سیستم عامل ویندوز و مک اشاره نمود. رزولوشن در نظر گرفته شده برای این میکروفون 16 بیتی بوده و فرکانس صدای آن 48 کیلوهرتز می باشد. این محصول امکان بهره مندی از قابلیت هدفون و مانیتور کردن صدا بدون هیچگونه مکث و تاخیری را فراهم می آورد. طراحی این محصول از فلز بوده که از مقاومت و دوام بالایی برخوردار است که افراد حرفه ای می توانند به خوبی از آن بهره گیرند. میکروفون BOYA BY-PM700 الگوهای ضبط صدا نظیر Omni-directional, Cardioid, Stereo,Bi-directional را در اختیار کاربر قرار می دهد. قیمت میکروفون بویا BY-PM700 را از فروشندگان معتبر در ایمالز استعلام کنید.

میکروفون Rode NT-USB Mini

این میکروفون را می توان در میان خانواده Rode NT دسته بندی نمود که نسخه کوچک این محصولات می باشد. طراحی این محصول از ابعاد کوچکی برخوردار بوده و از قیمت مناسبی بهره مند است. برای آنکه بتوانید آن را به خوبی بر روی میز قرار دهید می توانید از پایه مغناطیسی که توسط شرکت تولیدکننده به تولید رسیده است استفاده نمایید. لازم به ذکر است که جهت اتصال این میکروفون به برخی لپ تاپ ها استفاده از تبدیل مورد نیاز است اما می توان گفت که این محصول توسط بیشتر لپ تاپ های جدید پشتیبانی می گردد. این میکروفون را می توانید با نام Run NT USB Mini در بازارهای بین المللی شناخته شده است که از قیمت 139 دلاری برخوردار است. برای افراد تازه کار و افرادی که قصد صرف هزینه بالا را ندارند این محصول گزینه مناسبی به شمار خواهد رفت. این میکروفون با وجود حجم کم و ابعاد کوچک کارایی بالایی دارد و می تواند کیفیت مطلوب را در دسترس شما قرار دهد.

میکروفون Trust GXT 242

محصولات تولیدی برند تراست از قیمت های مطلوبی برخوردار هستند و برای افرادی که قصد صرف هزینه بالا را ندارد کاملا مناسب است. قیمت در نظر گرفته شده برای این محصول 55 دلار است. از این میکروفون می توانید جهت انجام کارهای عادی با کامپیوتر بهره گیرید. برند تراست برای این محصول خود پاپ فیلتر و سه پایه در نظر گرفته است که جهت انجام استریم مناسب می باشد. همانطور که می دانید نمی توان از این میکروفون همانند میکروفون های گران قیمت انتظار داشت در نتیجه کیفیت ساخت آن در حد میکروفون های گران نمی باشد ولی با این وجود دارای تجهیزات اضافی بوده و امکان متصل نمودن آن به کنسول های بازی وجود دارد.

میکروفون GXT 232

 از دیگر محصولات برند تراست می توان به معرفی میکروفون GXT 232 پرداخت. این محصول دارای سه پایه ضد شوک و پاپ فیلتر می باشد که جز قابلیت های اصلی این میکروفون محسوب می گردد. کیفیت این میکروفون توانسته رضایت کاربران را جلب کند. اگر یک استریمر و یا پادکستری هستید که به تازگی شروع به کار نموده است خرید این میکروفون می توان کمک شایانی به شما نماید. قیمت در نظر گرفته شده برای این محصول 35 دلار است که مناسب جهت استریم بازی می باشد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به کیفیت مطلوب کابل و بدنه آن اشاره نمود. لازم به ذکر است که این میکروفون قادر است خروجی باکیفیت تری در قیاس با میکروفون داخلی کامپی وتر یا هدست های گیمینگ داشته باشد. اگر بخواهیم یکی از محصولات این برند را که از پایین ترین قیمت برخوردار است نام ببریم میکروفون GXT 212 همان گزینه به شمار می رود که قیمت در نظر گرفته شده برای آن برابر یا یک میلیون تومان می باشد. برای این محصول یک سه پایه ساده قرار داده شده است و علاوه بر آن می توانید از قابلیت اتصال به هدفون بهره گیرید. الگوهای ضبطی که این محصول در دسترس قرار می دهد شامل Omni-directional می باشد. استفاده از این میکروفون با این الگوی ضبط در محیط های شلوغ مطلوب نمی باشد. جهت اطلاع از قیمت میکروفون GXT 232 و مقایسه قیمت فروشگاههای آنلاین مختلف به سایت ایمالز مراجعه کنید.

میکروفون ینمای Y20 Studio Microphone

این میکروفون را می توان در میان میکروفون هایی دسته بندی نمود که از قیمت مطلوبی برخوردار می باشند. قیمتی که این محصول دارا است تقریبا 600 هزار تومان می باشد. از قابلیت های این محصول می توان به رابط 3.5 میلی متری جهت اتصال به کامپیوتر اشاره نمود که دارای فیلتر نرم کنندگی صدا نمی باشد. اگر یک استریمر تازه کار هستید می توانید از این محصول بهره گیرید. در این میکروفون فیلتر برش فرکانس های پایین قرار داده شده است.

میکروفون Yanmai SF-666

این میکروفون جز بصرفه ترین میکروفون ها قرار دارد که می توانید جهت ضبط صدا استفاده نمایید. کیفیت این محصول چندان بالا نمی باشد و قطعا هیچکس با توجه با این قیمت این محصول انتظار بالایی از آن ندارد. اگر بتوانید در یک محیط آکوستیک که صدایی در آنجا وجود ندارد و یا بسیار کم است از این میکروفون استفاده نمایید شاهد بالا بودن کیفیت آن خواهید بود. برای این محصول رابط 3.5 میلی متری در نظر گرفته شده است. فیلتر نرم کنندگی و یا برش فرکانس های پایین در این محصول وجود ندارد. قیمت پایین این میکروفون قطعا کیفیتی برابر با قیمت را در دسترس قرار می دهد به گونه ای که حتی قادر به ضبط صدا با کیفیتی بهتر از هدست های گیمینگ نباشد.

جمع بندی

در خرید یک میکروفون حتما باید ابتدا به نیاز خود توجه داشته باشید. از عواملی که سبب می گردد ضبط صدا با کیفیت بالاتری انجام گیرد محیطی است که در آن به ضبط و استریم می پردازید. تولیدکنندگان بسیاری به تولید انواع میکروفون ها می پردازند و هر یک از آنها دارای قیمت های متفاوتی هستند. برای افرادی که این کار را بصورت حرفه ای دنبال نمی کنند خرید میکروفون هایی با قیمت کمتر را پیشنهاد می دهیم. گیمرها جهت تولید پادکست و استریم بازی به دیگر تجهیزاتی نیز احتیاج دارند که باید جهت خرید بودجه ای را کنار بگذارند. از دیگر عواملی که سبب بالاتر رفتن کیفیت کار می گردد شامل آکوستیک کردن محیط، صفحه نمایش، کامپیوتر حرفه ای و... می باشد.


نظرات کاربران