راهنمای خرید آبچکان

راهنمای خرید آبچکان

اصولاً آشپزخانه ها قیمت مهم و اصلی هر منزلی محسوب می شوند و کدبانو ها و خانم های خانه دار همیشه در صدد آن هستند که این قسمت از خانه هیچ نقص و ایرادی  نداشته باشد و همیشه منظم و شیک و تمیز باشد. از آن جا که وسایل و ظروف منزل در آشپزخانه قرار داده می شوند و تمیزی و نحوه چینش آنها برای خانم ها مهم است، بنابراین به وسایل و محل هایی برای قراردادن و نگهداری ظروف نیاز دارند. به همین منظور برای تمیز نگه داشتن بهتر، سازندگان وسایل آشپزخانه آبچکان هایی را تولید کرده اند که کمک زیادی به خانم ها کرده و کار شستن ظرف ها را برای آنها راحت تر کرده است و ظروف بعد از آبکشی در آن قرار داده می شوند تا آب اضافی تخلیه شود.

ظروف و لوازمی که در آنها غذا تهیه و سرو می شود، نقش بسیار مهمی در سلامت ما دارد و باید همواره تمیز بوده و در نگهداری آنها دقت فراوان صورت گیرد. بنابراین آبچکان ها با چکاندن آب اضافی در ظروف، موجب می شوند تا در ظرف ها آب جمع نشود و باعث جمع شدن باکتری ها و وجود لکه در آنها نشود. پس این وسیله برای هر آشپزخانه ای ضروری بوده و نبودن آن موجب بی نظمی و اختلال در نظم و پاکیزگی ظروف و وسایل آشپزخانه خواهد شد.

آبچکان ها اقسام گوناگونی دارند و همچنین شیوه قرار گرفتن و نصب آن نیز مهم می باشد و روش خاصی دارد که قصد داریم در این مقاله، هم انواع مختلف آبچکان را بیان کرده و هم شما را در خصوص روش قرار گیری آن راهنمایی کنیم.بعلاوه شما از طریق صفحه لیست قیمت جاظرفی می توانید به قیمت آبچکان در فروشگاههای مختلف دسترسی یابید.


 طبیعتاً، همه وسایل و کالاها، جنس های متفاوتی دارند که ممکن است برخی با کیفیت تر و برخی از کیفیت کمتری برخوردار باشند، پس باید آگاهی های لازم و کاملی در خصوص کالایی که می خواهید بخرید داشته باشید تا خرید خوب و مطلوبی داشته و از آن رضایت کامل داشته باشید. ما در این مقاله سعی داریم که در مورد انواع آبچکان ها، شما را راهنمایی کنیم و موارد مهم را به شما خاطرنشان  کنیم ، پس ما را دنبال کنید.

تعریف آبچکان و کاربرد آن :

آبچکان وسیله ای است که از جنس پلاستیک یا فلز ساخته شده و آن را معمولاً در قسمت بالای سینک ظرفشویی یا روی کابینت آشپزخانه نصب می کنند تا ظرف های شسته شده و آبکشی شده را درون آن قرار دهند تا آب اضافی داخل ظرف ها خالی شود و آبی در ظرف نماند. نبودن این وسیله در آشپزخانه، موجب می شود تا شما ندانید که ظرف ها را بعد از شستشو در کجا قرار دهید و ممکن است نظم آشپزخانه به هم خورده و شما سردرگم بشوید. پس این محصول شما را در داشتن آشپزخانه ای منظم یاری خواهد کرد.

آبچکان دیواری بهتر است بر روی کابینت MDF نصب شود یا فلزی؟

پیش از انتخاب و خرید آبچکان باید به نوع کابینت خود دقت کنید. سپس  مشخص نمایید که کدام نوع از آبچکان ها برای آشپزخانه و کابینت شما بهتر می باشد. در بیشتر موارد بر روی آبچکان هایی که در فروشگاه ها وجود دارند، اتیکت هایی وجود دارد که بر روی آنها نوشته شده که این مدل آبچکان برای چه کابینتی بهتر و مناسب می باشد. ولی در حال حاضر برای کابینت های فلزی و یا چوبی آبچکان های مخصوص آن موجود می باشد و شما باید در هنگام خرید دقت فراوان داشته باشید.

شیوه نصب کردن آبچکان بر روی کابینت آشپزخانه:


راهنمای خرید آبچکان

در خصوص نصب کردن آبچکان باید بگوییم که، اکثر نمونه های آبچکان که در فروشگاه ها یافت می شوند دو پایه پلاستیکی دارند که با دو پیچ ۵.۱ سانتیمتری به کابینت اتصال می یابند. سپس دو سر موجود بر روی آبچکان را بر روی سوراخ تعبیه شده در کابینت گذاشته و به وسیله پیچ آنها را محکم می کنیم. البته بعضی از نمونه های آبچکان نیز وجود دارند که برای نصب آن به وسایل خاصی نیاز نیست و تنها به وسیله آهنربای مغناطیسی، به کابینت متصل خواهند شد.

آشنایی بیشتر با انواع مدل های آبچکان موجود در بازار:

آبچکان نصب شونده بر روی کابینت: این نوع از آبچکان ها بر روی کابینت و دقیقا قسمت فوقانی و بالای سینک ظرفشویی نصب می شود . در مقایسه با مدل های دیگر موجود در بازار، قرار دادن ظرف ها بر روی این آبچکان ها کمی دشوارتر می باشد ولی از نظر زیبا سازی محیط آشپزخانه، این مدل بسیار بهتر و جذاب تر است.

آبچکان نصب شده بر روی سینک: آبچکانی که بر روی سینک گذاشته می شود، در مقایسه با آبچکان نصب شونده روی کابینت، بهتر قابل دسترسی هستند  و می توانید پس از شستن ظرف ها، به راحتی آنها را بر روی آبچکان نصب شده روی سینک بگذارید تا آب آن ها خشک شود.

فواید استفاده از آبچکان:

آبچکان ها موجب می شوند تا ظرف ها راحت تر خشک شده و بر اثر وجود آب لکه درون آنها ایجاد نشود و نیازی نیست که دیگر آنها را خشک کنید. همچنین از افتادن و ضربه دیدن ظرف ها پیشگیری شده و آسان تر به ظروف دسترسی خواهید داشت. در  نظم دادن به آشپزخانه نیز نقش مهمی داشته و بعضی از نمونه ها، قسمتی برای قرار دادن لیوان ها نیز دارند که با وجود آن لازم نیست آویز لیوان هم داشته باشید. همچنین در کابینت های MDF، جلوگیری می کنند از وارد شدن آب ظروف به داخل کابینت ها.

موارد مهم  و کاربردی که در زمان خرید آبچکان باید  آنها را مدنظر قرار داد:

برای خرید هر جنسی، توجه به قیمت و هزینه کالا در رأس آن قرار می گیرد. موارد گوناگونی مانند جنس، مدل، کیفیت و غیره بر روی قیمت لوازم موثر می باشند. خریداران گرامی باید با توجه به بودجه و سلیقه شخصی خود نسبت به خرید مدل خاصی اقدام کنید.

آبچکان ها دارای جنس های مختلفی از قبیل پلاستیکی و فلزی می باشد . نوع پلاستیکی کمی قدیمی تر است و امروزه کاربرد زیادی ندارند. ولی انواع  فلزی یا استیل به سبب زیبایی ظاهری که دارند، و نیز کیفیت تولید، بیشتر مورد توجه بانوان قرار می گیرند.

درباره شیوه و سبک قرار گرفتن آبچکان  حتما از فروشنده سوال کنید و یا اینکه قبل از نصب، دفترچه راهنما را مطالعه کنید، تا شیوه صحیح نصب کردن آن را بدانید.

طول و عرض آبچکان ها با هم تفاوت دارد بنابراین، قبل از خرید، محل قرارگیری آبچکان را اندازه گیری کنید تا آبچکان هم اندازه و متناسب با آن را خریداری کنید.

به میزان تحمل سنگینی آبچکان توجه کنید،  چراکه بعضی از این وسیله ها توانایی تحمل وزن خیلی زیاد را ندارند و ممکن است در خانواده های با جمعیت زیاد این آبچکان ها دچار شکستگی شده و ظرف ها از روی آن بر زمین افتاده و بشکنند. پس بهتر است آبچکان هایی خریداری کنید که تحمل سنگینی زیاد را داشته باشند و از استقامت بالایی برخوردار باشند.

 

معرفی چند مدل آبچکان مرغوب، زیبا و با قیمت مناسب:

 

آبچکان مدل آرتان کد 121


راهنمای خرید آبچکان

وجود یک آبچکان با ظاهری زیبا و استقامت و کیفیت بالا، در داخل همه آشپزخانه ها لازم و ضروری می باشد. آبچکان مدل آرتان، یک و نیم طبقه، دارای قسمت جا لیوانی و یک سینی پلاستیک برای جمع کردن آب  اضافی ظروف، این قابلیت را برای بانوان دارد که با  داشتن مکان مناسب برای خشک کردن ظروف، بعد از شست و شوی آن ها به راحتی این کار را انجام دهند. در این مدل آبچکان از مفتول های آلیمینیومی و آهن ربا نگیر بکارگیری شده است و کیفیت خوبی دارد.قیمت آبچکان آرتان کد 121 را از سایت ایمالز استعلام کنید.

 

آبچکان پلاتین مدل 2020plus کد 90

همانطور که می دانید، داشتن یک آبچکان با ظاهری زیبا و استقامت و کیفیت بالا، در داخل همه آشپزخانه ها لازم و ضروری است. آبچکان پلاتین مدل استیل از مفتول های استیل در کنار آبکاری کروم، برای مقاومت بیشتر تولید شده است و جز مدل های پرطرفدار و محبوب به شمار می رود.

آبچکان کرال اورون کد SNK1

در اکثر مواقع آبچکان بالای سینک، فضای زیادی جهت گذاشتن ظرف های شسته شده ندارد، بنابراین بهتر است از یک آبچکان دیگر روی سینک گذاشته و استفاده کنید. آبچکان کرال اورون در شکل مونتاژ شده اندازه ای ۵۰سانتی متری طول، ۳۹ سانتی متری عرض و ۳۱ سانتی متر بلندی دارد. در طرفی از آبچکان، سبدی به منظور گذاشتن قاشق و چنگال ها تعبیه شده است که طبق سلیقه شخصی امکان جابجایی دارد و در آن طرف آن، ۵ میله  باریک برای برعکس گذاشتن لیوان های شسته شده موجود است  تا آب اضافی تخلیه شود. برای چیدن بشقاب ها نیز شیارهایی تعبیه شده است که می توان دیس های با اندازه نسبتاً بزرگ را نیز در آن جای داد.جهت اطلاع از قیمت آبچکان کرال اورون SNK1  را از سایت ایمالز استعلام کنید.

آبچکان کد NNH838

 آبچکان یک طبقه نیوهوم از جنس استیل و ضد زنگ زدگی می باشد و با داشتن یک فضای مناسب از جنس پلاستیک برای قاشق و چنگال و یک سینی پلاستیک برای جمع شدن آب اضافی در ظروف،  این قابلیت را برای بانوان دارد که با  داشتن مکان مناسب برای خشک کردن ظروف، بعد از شست و شوی آن ها به راحتی این کار را انجام دهند.

آبچکان گل سرخ کد 125

این مدل آبچکان یک نیم طبقه بیشتر از بقیه دارد و با وجود داشتن مکان بیشتر برای چینش ظروف، باعث زیبایی بیشتر فضای آشپزخانه نیز می شود.سینی پلاستیکی که در کف آن قرار گرفته شیب دار می باشد و با توجه به شکل ظرفشویی آشپزخانه، قابل تنظیم است. همچنین جا لیوانی های مناسب با توانایی تنظیم کردن طبق اندازه لیوان دارد و آب اضافی ظروف از راه جلو و بغل آبچکان خارج شده و راه خروج آب، قابل تنظیم است.

آبچکان ایکیا مدل Kvot


راهنمای خرید آبچکان

این مدل آبچکان ایکیا مدل Kvot برای گذاشتن روی سینک ظرفشویی طراحی شده است و دوطبقه مستقل دارد که به شکل مایل و روی همدیگر گذاشته شده اند. این آبچکان به صورتی تولید شده که ظرفیت انواع ظرف ها را دارد و میتوان ظرف های زیادی را درون آن گذاشت. همچنین چهار پایه همجنس با خود دارد که به آبچکان متصل شده اند و سبب شده تا تعادل آبچکان خیلی خوب حفظ شود و با وجود پر بودن هر دو طبقه از طرف های خیس، به خوبی در جای خود ثابت بماند و تکان نخورد.قیمت آبچکان ایکیا مدل Kvot از سایت ایمالز قابل استعلام است.

آبچکان ردفلاور کد A120

این آبچکان ردفلاور، از جنس آلومنیوم می باشد که یک طبقه با قسمت های مختلف دارد. قسمتی به منظور گذاشتن ظروف به شکل ایستاده ، یک قسمت صاف برای چیدن لیوان ها و یا زرگتر و نیز جاقاشقی پلاستیکی که دارای ۳قسمت جداگانه می باشد. همچنین آویز برای آویزان کردن لیوانها و سینی پلاستیکی با دو راه برای خارج شدن انتخابی آب، از دیگر خصوصیات این آبچکان است. این دیزاین زیبا، افزون بر اینکه مکان بیشتری را دراختیار شما می گذارد، به منظم بودن و چینش بهتر ظروف شسته شده نیز کمک کرده و باعث می شود آشپزخانه ای شیک تر و تمیز تر از قبل داشته باشید.

آبچکان هنری مدل Ms.Clean8091

این مدل،آبچکان «Henry»، اندازه متوسطی داشته و به راحتی می توان آن را روی سینک ظرفشویی آشپزخانه قرار داد و هر نوع ظرفی نظیر بشقاب،لیوان، قاشق، دیس و یا دیگر ظرف ها را می توان درون آن گذاشت تا آب اضافی آن خشک شود.

آبچکان ردفلاور کد 125

آبچکان ردفلاور کد 125، نیم طبقه بیشتر از بقیه آبچکان ها دارد و با وجود داشتن مکان بیشتر برای چینش ظروف، باعث زیبایی بیشتر فضای آشپزخانه نیز می شود. سینی پلاستیکی که در کف آن قرار گرفته شیب داشته و با توجه به شکل ظرفشویی آشپزخانه، قابل تنظیم و تغییر است. همچنین جا لیوانی های مناسب با امکان تنظیم کردن مطابق اندازه لیوان دارد و وجود دو راه برای خارج شدن  آب، از دیگر خصوصیات این آبچکان است.

آبچکان ردفلاور کد 120

آبچکان ردفلاور، از جنس آلومینیوم بوده و چند قسمت برای گذاشتن ظرف ها دارد، قسمتی صاف برای لیوان ها و یا ظرف های بزرگ، و جا قاشقی پلاستیکی که دارای سه بخش جداگانه است. آویزهایی نیز برای آویزان کردن لیوان ها داشته و یک سینی پلاستیکی با دو راه خارج شدن آب از آن. با خریدن این آبچکان، افزون بر داشتن فضا برای قرار دادن ظرف های تازه شسته شده،  نظم و تمیزی بیشتری برای آشپزخانه تان به ارمغان خواهید آورد.

آبچکان و سبد داخل سینک لیون مدل T-004


راهنمای خرید آبچکان

سبد و آبچکان داخل سینک لیون، خیلی آسان داخل سینک جا گرفته و برای شستن میوه و ظروف می توان از آن استفاده کرد. معمولاً در بیشتر آشپزخانه ها به کارگیری میشود و کارایی زیادی دارد. مواد ساخته شده آن مرغوب و با کیفیت بوده و علاوه بر زیبایی و کاربرد فراوان ، وزن کمی نیز دارد. دسته آن هم با دوام می باشد و از دانش جدید و بروز در ساخت و بالاترین سطح کیفیت تولید شده و برای رعایت اصول بهداشتی و پاکیزگی، با قیمتی متعادل به بازار ارائه شده و قابل دسترس برای تمامی خریداران گرامی می باشد و با خرید این محصول می توانند یک سبد آشپزخانه کامل و کاربردی داشته باشند.

نظم دهنده کابینت مدل TARTS

نظم دهنده مدل TARTS با دیزاین خاص زیبایی و جذابیت ویژه ای به فضای منزل خواهد داد.  فلزی بوده و از  مقاومت و دوام بالایی  برخوردار می باشد. نظم دهنده TARTS، موجب نظم و چینش بهتر وسایل شخصی شما شده و می توانید با داشتن این وسیله خیلی راحت به چیدمان خود نظم داده و وسایل را مرتب کرده و دسترسی بهتری به آنها داشته باشید. همچنین قابل قراردادن در کمد، کابینت یا کشو می باشند و حتی برای قراردادن کتاب ها نیز در آن مناسب هستند. اندازه 1 طبقه TARTS معادل طول35، عرض 25 و ارتفاع 10 سانتی متر می باشد. اگر منزل بزرگی دارید می توانید این محصول را خریده و در منزل خود قرار داده و دیزاین منزل را تغییر دهید.

نگه دارنده درب قابلمه پرفکت هوم کد 120

در حال حاضر خانه ها فضای زیادی ندارند و اندازه خانه ها کوچک تر شده است بنابراین آشپزخانه های منازل نیز کوچک تر شده و ممکن است جای کمی برای گذاشتن ظرف ها داشته باشند و اگر تعداد قابلمه های شما زیاد باشد ممکن است در کابینت جا  نشوند. هر قابلمه ای دارای در مخصوص خود می باشد که فضای زیادی را در کابینت گرفته و کار چینش ظروف را برای شما کمی دشوار می کند. اما یک راهکار برای آن وجود دارد و آن این است که از یک نگهدارنده درب قابلمه استفاده کنید. ما خرید نگه دارنده درب قابلمه پرفکت هوم، را به شما توصیه می کنیم. با خرید و تهیه این وسیله می توانید درب های قابلمه را در جای مناسب قرار دهید به  این صورت که این وسیله را با قرار دادن بر روی در کابینت آشپزخانه می توانید درب های قابلمه ها را بر روی این وسیله قرار دهید و قابلمه ها را در کابینت بر روی هم گذاشته و مرتب بچینید  و نگران بهم خوردن نظم کابینت ها و چیدمان آشپزخانه نباشید.

شلف داخل کابینت طرح Ikea Variera

شاید برای خیلی از خانم های خانه دار مهم باشد که همیشه کابینت  آشپزخانه آنها مرتب باشد و جای کافی برای چیدن ظروف آشپزخانه داشته باشند اما گاهی کمبود جا در کابینت ها موجب سردرگمی آنها خواهد شد و یا بی نظمی و به هم خوردن جای وسایل آشپزخانه آنها را اذیت خواهد کرد. بنابراین اکنون ما یک وسیله کاربردی در این خصوص را به شما معرفی می کنیم. شلف داخل کابینت طرح IKEA VARIERA می تواند راهکار خوبی برای این مشکل باشد. اندازه این وسیله 31.5 × 27 × 16 سانتی متر است و به سادگی در همه کابینت ها و کمد ها جا می شود. جنس این قفسه از فلز روغنی با پوششی از رنگ کوره ای ضد ضربه است. وزن آن 895 گرم است که در اوج محکمی و مقاومت، بسیار کم وزن و حمل و نقل آن  خیلی راحت است. این وسیله در چهار رنگ سفید، آبی، طوسی و عنابی (آجری) موجود می باشد.

آبچکان روکش تفلون ۲ طبقه سوپر هدیه


راهنمای خرید آبچکان

وجود یک آبچکان با ظاهری زیبا و استقامت و کیفیت بالا، در داخل همه آشپزخانه ها لازم و ضروری می باشد. آبچکان روکش تفلون ۲ طبقه سوپر هدیه با داشتن جای قاشق و چنگال پلاستیکی و یک سینی پلاستیکی محکم برای جمع شدن آب اضافی ظروف دارد. با خریدن این آبچکان، افزون بر داشتن فضا برای قرار دادن ظرف های تازه شسته شده،  نظم و تمیزی بیشتری برای آشپزخانه تان به ارمغان خواهید آورد. این آبچکان از عالی ترین جنس پوشش تفلون تولید شده است که استقامت بسیار بالایی در برابر رطوبت دارد و بکارگیری از آن در مناطقی که شرجی تر هستند و رطوبت هوا بیشتر است، در مقایسه با دیگر مناطق بیشتر می باشد.

آبچکان تمام استیل "بلانکو" هدیه کد 511

نصب کردن یک آبچکان خوش ظاهر و با طول عمر بالا در کنار سینک ظرفشویی آشپزخانه برای هر خانمی اهمیت فراوانی دارد. آبچکان بلانکو  یک مجموعه سه عضوی در گروه آبچکان های هدیه دارد. آبچکان تمام استیل بلانکو هدیه، با داشتن محل مخصوص برای جا قاشق و چنگال پلاستیکی و یک سینی پلاستیک برای جمع کردن آب ظروف دارد. با خریدن این آبچکان، افزون بر داشتن فضا برای قرار دادن ظرف های تازه شسته شده،  نظم و تمیزی بیشتری برای آشپزخانه تان به ارمغان خواهید آورد. این وسیله از مفتول های تمام استیل ضد زنگ و آهن ربا نگیر تولید شده است و جز مدل های پر خریدار محصولات هدیه به شمار میرود.قیمت آبچکان بلانکو هدیه کد 511 را از سایت ایمالز پیگیری کنید.

شلف داخل کابینت کد 003

 شلف فلزی داخل کابینت ، وسیله ای کاربردی و بروز است که جز تولیدات نظم دهنده کابینتی است و افزون بر استایل جذاب، بسیار کاربردی است و از جنس فلزی بادوام در مقابل زنگ زدگی تولید شده و نصب آن خیلی راحت می باشد به این صورت که با استفاده از دو بازوی که بر روی آن جایگذاری شده است روی کناره و لبه کابینت قرار گرفته و به کار گیری میشود. محفظه نگهدارنده شلف فلزی آشپزخانه نیز مثل یک سبد تولید شده تا اضافه بر امکان دیدن کامل بر فضای داخلی ، در مواقع لزوم بتوان از آن به شکل آبچکان نیز بکارگیری کرد . مهمترین خصوصیت ویژگی شلف داخل کمد، این می باشد که امکان استفاده بهینه از فضای داخلی کابینت ، کمد را فراهم می کند و اضافه بر آن، داخل کابینت ، درون کمد ، زیر میز و غیره برای نگهداری ظروف ، پوشاک و سایر وسایل شخصی خود را در آن قرار دهید .

نظم دهنده کابینت مدل TART

نظم دهنده  مدلTART ، با دیزاین خاص زیبایی و جذابیت ویژه ای به فضای منزل خواهد داد.  فلزی بوده و از  مقاومت و دوام بالایی  برخوردار می باشد. نظم دهنده TART، موجب نظم و چینش بهتر وسایل شخصی شما شده و می توانید با داشتن این وسیله خیلی راحت به چیدمان خود نظم داده و وسایل را مرتب کرده و دسترسی بهتری به آنها داشته باشید. همچنین قابل قراردادن در کمد، کابینت یا کشو می باشند و حتی برای قراردادن کتاب ها نیز در آن مناسب هستند. اندازه نظم دهنده 2 طبقه TART برابر با طول35، عرض 25 و بلندی 20 سانتی متر می باشد. این وسیله برای خانه های بزرگ مناسب تر است و پیشنهاد می شود برای چیدمان بهتری منزل آن را خریداری کنید و نظم و زیبایی بیشتری را به منزلتان هدیه کنید.


راهنمای خرید آبچکان

آبچکان ردفلاور کد 125

آبچکان ردفلاور کد 125، نیم طبقه از بقیه آبچکان ها اضافه دارد و با وجود داشتن مکان بیشتر برای چینش ظروف، زیبایی و نظم آشپزخانه را چند برابر خواهد کرد . سینی پلاستیکی که در کف آن قرار گرفته شیب داشته و با توجه به شکل ظرفشویی آشپزخانه، قابل تنظیم و تغییر است. همچنین جا لیوانی های مناسب با امکان تنظیم کردن مطابق اندازه لیوان دارد و وجود دو راه برای خارج شدن  آب، از دیگر خصوصیات این آبچکان است. همچنین این آبچکان، محل مخصوص برای قاشق با چهار بخش جداگانه دارد که برای گذاشتن قاشق و چنگال کاملا مناسب و کاربردی می باشد.


نظرات کاربران