;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای خرید بهترین اره برقی های بازار 2020

1399/6/25 - 12:09 بعد از ظهر

در سال های اخیر با تولید و به روز شدن اره های برقی افراد از آنها برای کارهای باغبانی و برش چوب استفاده می نمودند و به همین دلیل ممکن است شما نیز از آن دسته از افراد باشید که برای انجام این کارها از اره های برقی استفاده نمایید و شناخت کافی از آن داشته باشید. در متن زیر شما را با اره زنجیری آشنا خواهیم نمود. اره زنجیری جز به روزترین اره های موجود در بازار می باشد که توصیه می گردد که افراد تازه کار و مبتدی به هیچ عنوان به سراغ کار با آن نروند زیرا تیغه های اره زنجیری از هیچگونه محافظی برخوردار نمی باشد و نبود این محافظ ممکن است برای افراد خطراتی را به وجود آورد. در میان تمام لوازمی که در کشاورزی و برش وجود دارد اره زنجیری خطرناک ترین وسیله می باشد اما با این حال ممکن است با وجود مبتدی بودن باز قصد خرید آن را داشته باشید پس پیشنهاد می کنیم متن زیر را مطالعه نمایید تا با انواع اره های زنجیری آشنا گردید و انتخاب مناسبتری را داشته باشید.بعلاوه این امکان برای شما فراهم شده است که از طریق لیست قیمت اره برقی به قیمت انواع برندهای این محصول دسترسی داشته باشید.

اره زنجیری چیست؟

اره زنجیری برای برش تنه درخت و چوب های قطور بکار می رود که در صنایع چوب، صنعت کشاورزی و جنگل داری کارایی فراوانی دارد. تیغه های تیز اره زنجیری سبب شده است تا برش چوب به آسانی انجام گیرد. موتور بکار برده شده در اره زنجیری انرژی خود را از نیروی برق و بنزین و یا هردوی آنها دریافت می نماید و از این طریق تیغه های آن که به شکل زنجیر می باشد شروع به چرخش می کند و این تیغه ها بر دور صفحه ای که ساطور نامیده می شود می پیچید. همانطور که پیشتر نیز ذکر نمودیم به دلیل محافظ نداشتن تیغه ها توصیه می گردد که افراد مبتدی از آن استفاده ننمایند تا صدمه ای به آنها وارد نگردد.

انواع مدل های اره زنجیری


اره زنجیری برقی:

یکی از انواع اره های زنجیری، اره زنجیری برقی می باشد که از آن برای برش سبک استفاده می گردد که بهترین گزینه برای رسیدگی به درخت های حیاط منزل می باشد. اگر به دنبال یک اره با صدای کم می باشید تا در محیط ها و فضاهایی که میزان صدا باید اندک باشد استفاده نمایید اره زنجیری برقی می توان انتخاب مطلوبی برایتان باشد.

اره زنجیری بنزینی:

نوع دیگر اره های زنجیری، اره زنجیری بنزینی می باشد که بهترین نوع اره برای بریدن درخت های کوچک می باشد. پس گفتنی است که اره زنجیری بنزینی بهترین کارایی را برای برش درخت های کوچک دارد و حجم مطلوب آن 30 تا 40 سی سی می باشد. اگر قصد بریدن درختی در جنگل را دارید توصیه می گردد از اره بنزینی استفاده نمایید زیرا در قیاس با اره برقی کارایی بهتری در این زمینه دارد.

اره زنجیری دستی:

اره های زنجیری دستی برای کارکردن نیاز به بنزین و یا برق ندارد و به همین دلیل موتوری برای آن تعبیه نشده است. برای کار کردن با اره دستی نیاز است از نیروی دست خود بهره گیرید. در میان اره های معرفی شده اره های زنجیری دستی از کمترین طرفدار برخوردار است و می توان گفت تنها در مواقع ضروری مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات مهم در هنگام خرید اره زنجیری در انواع مدل ها:

طول ساطور یا تیغه

پیش از خرید به طول تیغه اره زنجیری توجه کنید و متناسب با قطر چوبی که قرار است بریده شود خریداری نمایید. به عنوان مثال مناسب ترین گزینه برای برش درختان کوچک اره زنجیری با طول تیغه کوتاه می باشد و اگر قصد خرید اره زنجیری برای برش درخت های قطور دارید بهتر است اره زنجیری با طول تیغه بزرگتر را انتخاب نمایید. برای تشخیص میزان طول تیغه با قطر درخت لازم به ذکر است که تیغه اره می تواند درختانی را برش بدهد که قطر آنها دو برابر طول تیغه می باشد. به عنوان نمونه مناسب ترین گزینه برای برش درختی به قطر 80 سانتی متر اره ای با تیغه 40 سانتی متری می باشد.

نوع و قدرت موتور اره زنجیری

در اره های زنجیری از نوع برقی قدرت موتور برحسب وات می باشند و با افزایش میزان وات قدرت موتور نیز افزایش می یابد. برخلاف اره های زنجیری از نوع برقی، اره های زنجیری بنزینی دارای قدرت موتور بر حسب سی سی می باشد که مطابق با آن سنجیده می گردد. با افزایش سی سی قدرت موتور نیز افزایش می یابد.


ایمنی اره

از نکات حائز اهمیت در هنگام خرید اره توجه به ایمنی آن می باشد. همانطور که در ابتدا نیز عنوان نمودیم استفاده از اره های زنجیری برای افراد مبتدی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. افراد ماهر و حرفه ای می توانند این نوع اره ها را خریداری نمایند. پیشنهاد می گردد برای خرید اره به هیچ وجه به قیمت آن نگاه نکنید و نخست سلامتی خود را در اولویت قرار دهید.

تجهیزات ایمنی

تجهیزات ایمنی از مواردی است که هنگام خرید اره زنجیری خرید آنها نیز لازم می باشد. از تجهیزات مورد نیاز می توان به دستکش ایمنی، گوشی محافظ، عینک کار، کلاه ایمنی، کفش کار و لباس مناسب اشاره نمود که خرید آنها در هنگام خرید اره زنجیری ضروری می باشد.

قدرت و توان بدنی

همانطور که قدرت موتور اره مهم می باشد به همان اندازه نیز قدرت و توان بدنی فرد استفاده کننده نیز حائز اهمیت می باشد و هر اندازه که قدرت موتور زیاد باشد قدرت و توان بدنی فرد نیز باید بالا باشد. با برقراری هماهنگی میان اره زنجیری و استاد کار می توانید در حفظ سلامتی خود مؤثر باشید. اگر قدرت و توان بدنی شما کم باشد اره زنجیری موجب خسته شدن شما خواهد شد و حتی احتمال خارج شدن کنترل آن برای شما ممکن است وجود داشته باشد و پس از آن امکان صدمه رسیدن به شما وجود دارد پس باید به قدرت و توان بدنی خود نیز توجه داشته باشید. توصیه می گردد به سراغ اره های سنگین نروید.

روش های سرویس و نگهداری از اره زنجیری


دور از دسترس کودکان نگهداری گردد

همانطور که گفته شد این وسیله یک وسیله خطرناک بوده و همانند دیگر لوازم خطرناک باید در دسترس کودکان قرار نگیرد و در این زمینه جوانب احتیاط باید رعایت گردد.

سرویس سالیانه

توصیه می گردد اره خود را هر سال برای سرویس برده و مناسبترین مکان برای سرویس مراکز مجاز می باشد. با انجام سرویس دوره ای اره می توانید از پیش آمدن هزینه های احتمالی و بالای تعمیر جلوگیری نمایید.

قدرت موتور

به قدرت موتور اره ای که خریداری می نمایید توجه داشته باشید و متناسب با نیاز خود اره را انتخاب کنید. اگر قصد برش درختان با قطر زیاد را دارید بهتر است اره ای با قدرت موتور بالاتری را خریداری نمایید زیرا با خرید یک اره با قدرت موتور کم به دلیل فشار وارد شده موتور آن خواهد سوخت.

نوع سوخت


 همانطور که از اسم اره های زنجیری بنزینی مشخص است موتور آن با بنزین کار می کند و باید برای کارکردن به باک آن بنزین بریزید. توصیه می گردد هیچ زمان مواد سوختی دیگری را جایگزین بنزین نکنید. بهترین بنزین برای اره های زنجیری بنزینی، بنزین یورو 4 با اکتان 95 می باشد. با استفاده از این نوع بنزین دوام و طول عمر اره افزایش خواهد یافت.

مدلهای پرفروش اره برقی

اره زنجیری الیو مک مدل GSH 51

نوعی از اره های زنجیری، اره زنجیری الیو مک مدل GSH 51  می باشد که به عنوان یکی از لوازم باغبانی شناخته می گردد. از این اره برای انجام کارهایی از قبیل هرس کردن درختان میوه، برش درختان خشک و شاخه های خشک، هرس درختان، قطع و انداختن درخت در جنگل یا مزارع تولید چوب، تهیه هیزم از درختان و سرشاخه ها استفاده می گردد. برای این اره موتوری تعبیه شده است که قدرت آن برابر 3 اسب بخار می باشد که می توان جز موتورهای دو زمانه آن را نامید. در قیاس با بسیاری از اره ها دارای کیفیت بالایی می باشد.

اره زنجیری بنزینی پایونیر مدل KM0403380


این اره نوع دیگری از اره های زنجیری موجود در بازار می باشد که مناسب برای بریدن و هرس کردن است. در سال های گذشته اره ها به وسیله نیروی انسانی کار می کرد اما با گذشت زمان اره هایی تولید شد که توسط نیروی مکانیکی کار می کردند که نام آنها را اره برقی یا اره موتوری نامیدند که به وسیله الکتریسیته، نیروی هیدرولیک و یا حتی به وسیله موتور دو زمانه کار می کنند.

اره زنجیری دوو مدل DACS 5218

نوع دیگری از اره های زنجیری می باشد. این نوع اره دارای قابلیت حمل بسیار آسان و راحت می باشد که می توان دو نوع بنزینی و برقی آن را در بازار مشاهده نمود. اگر قصد برش درخت، هرس و جلوگیری از انتشار آتش را دارید این مدل اره می توان بسیار مناسب باشد. اره زنجیری دوو مدل DACS 5218  دارای دو بخش اصلی بوده و اولین بخش را می توان تیغه آن عنوان نمود که فعالیت آن توسط یک زنجیر مشابه زنجیر دوچرخه می باشد و بخش دوم نیز موتور بنزینی و یا موتوری می باشد که به وسیله برق یا باتری شروع به کار می کند.

تبدیل مینی فرز به اره زنجیری برقی گریتک مدل gtcs115

با اتصال ابزارهای کمکی از قبیل قطعاتی که وجود دارد به مینی فرز برقی که استفاده از آن رواج دارد می توانید یک اره زنجیری کوچک با کاربرد بالا را درست نمایید تنها نیاز است از یک براکت و یا پایه نگهدارنده استفاده نمایید و آن را به قسمت جلویی مینی فرز برقی اتصال دهید و سپس با نگه داری ساطور، زنجیر، چرخ دنده و قطعات دیگر اره زنجیری خود را به وجود آورید. اره زنجیری به وجود آمده از تیغه 28 سانتی متری برخوردار می باشد و بسیاری از نجارها می توانند از آن استفاده نمایند. علاوه بر نجارها بسیاری از شما نیز می توانید از آن در منزل خود استفاده نمایید و برای برش تنه و ساقه درختان و یا برش هیزم بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود.

اره زنجیری بنزینی باکستر مدل 35CM


 اره زنجیری بنزینی باکستر از لوازم پرکاربرد کمپانی باکستر می باشد و لازم به ذکر است که شرکت هایی نظیر زوماکس و وابرو ژاپن و اورگن در تولید برخی از بخش های آن همکاری داشته اند. این اره زنجیری به وسیله بنزین و روغن شروع به کار می نماید و برای کار کردن آن نیاز است بنزین و روغن را با نسبت 1 و 20 ترکیب نمایید. یک پیاله اختلاط سوخت به این دلیل عرضه گشته است. اگر به دنبال بهترین روغن برای اره می باشید ما به شما SAE40  را پیشنهاد می دهیم که با استفاده از آن قسمت های متحرک روانکاوی می گردد. برای این اره یک موتور دو زمانه با قدرت 2 در نظر گرفته شده است.

اره زنجیری بنزینی وگو مدل 58CC-50CM

این اره زنجیری تولید شده توسط شرکت وگو می باشد که یک ابزار کاربردی و تخصصی می باشد و از بنزین و روغن بصورت ترکیبی برای کارکردن آن استفاده می گردد و ترکیب آن باید نسبت 1 به 20 باشد و یک پیاله اختلاط سوخت عرضه می گردد به این خاطرSAE40  مناسب ترین نوع روغن برای این اره می باشد و سبب روانکاوی قسمت های متحرک آن می شود. این اره از طول ریل 59 سانتی متری برخوردار است و موتور آن قدرتی به اندازه 3 اسب بخار می باشد.

اره زنجیری زوماکس مدل ZMC 5450

از دیگر اره های زنجیری موجود در بازار اره زوماکس مدل ZMC 5450 می باشد که از اندازه های متفاوتی برخوردار می باشد و به همین دلیل انتخاب اره مورد نیاز خود در بین این اره های زوماکس راحت تر انجام می گیرد. اره زنجیری زوماکس مدل ZMC 5450 دارای تیغه هایی در سایزهای 35, 40, 45, 50 سانتی متر می باشد و لازم به ذکر است که با بالا رفتن طول تیغه موتور آن تیز دارای قدرت بالاتری خواهد بود. پیش از خرید این اره ابتدا باید بدانید قصد برش چه نوع درخت با چه قطری را دارید و با توجه به آن به انتخاب بپردازید. پیشنهاد می گردد که هنگام خرید اره بنزینی حتماً طول تیغه را 5 سانتی متر از قطر تنه درخت بیشتر انتخاب نمایید. به عنوان نمونه اگر قطر درختی که قصد بریدن آن را دارید 35 سانتی متر می باشد باید اره ای که خریداری می کنید از طول تیغه ای به اندازه 40 سانتی متر برخوردار باشد. برش درختان قطورتر با این اره نیز امکان پذیر می باشد و تنها کافیست یک فرد حرفه ای و ماهر این کار را انجام دهد و افرادی که مبتدی و تازه کار می باشند به هیچ عنوان موفق به انجام این کار نیستند.

 

اره زنجیری بنزینی پایونیر مدل KM0403251

از این اره برای هرس و برش استفاده می گردد که در سال های دور بصورت دستی مورد استفاده قرار می گرفت و پس از گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی نوع دستی آن کنار رفت و نوع مکانیکی آن وارد بازار شد که به وسیله الکتریسیته، نیروی هیدرولیک و یا موتور دوزمانه می تواند کار کند.

اره موتوری هیوندای مدل techno 700

اگر دوست دارید برش چوب را با سرعت انجام دهید این اره می تواند به کارتان بیاید و شما را کمک نماید. این دستگاه مدل (Techno700) نام دارد و تولید شده توسط شرکت هیوندای (Hyundai) می باشد. موتور در نظر گرفته شده برای این اره از قدرتی به اندازه 5.2 اسب بخار برخوردار است و برای کار کردن نیاز به بنزین دارد تا انرژی آن تأمین گردد.

اره زنجیری موتوری اولیو مک مدل GS35

انرژی موتور این اره توسط بنزین تأمین می گردد که دوزمانه نیز می باشد و دارای حجم 39 سی سی با قدرت 5.1 کیلو وات است. در این اره سیستم استارت آسان قرار داده شده است. از دیگر ویژگی های این اره می توان مخزن روغن 260 سی سی و مخزن سوخت 350 سی سی را عنوان نمود.

اره زنجیری موتوری هیوندای مدل Techno700

نوع دیگر اره های زنجیری موجود در بازار اره زنجیری موتوری هیوندای مدل Techno700 می باشد که می توان از آن برای افزایش سرعت برش چوب استفاده نمود. مدل این اره (Techno700) نامیده می شود و تولید شده به وسیله کمپانی هیوندای (Hyundai)  می باشد. این اره از قدرتی به اندازه 5.2 اسب بخار برخوردار بوده و انرژی مورد نیاز آن به وسیله بنزین تأمین می گردد.قیمت اره هیوندای مدل Techno700  را در سایت ایمالز به صورت لحظه ای پیگیری کنید.

اره زنجیری اشتیل مدل MS230

نوع دیگر اره های زنجیری، اره اشتیل مدل MS230 می باشد که تولید شده توسط شرکت اشتیل آلمان می باشد. این شرکت در زمینه تولید لوازم باغبانی فعالیت دارد و در این زمینه نیز جایگاه ویژه ای را کسب نموده است. اره موتوری مدل MS230 از تولیدات این شرکت بوده است که قدرت آن 7.2 اسب بخار می باشد و از حجم موتور 3.45  سانتی متر مکعب میز برخوردار است که از آن برای برش و هرس انواع چوب ها استفاده می شود.

اره زنجیری بنزینی رونیکس مدل 4645PRO

نوع دیگر اره های زنجیری، اره بنزینی رونیکس مدل  4645PRO می باشد. کمپانی رونیکس  را می توان به عنوان یک عرضه کننده داخلی ابزار معرفی نمود. از تولیدات این شرکت می توان به اره مدل  4645PRO  اشاره نمود که از حجم موتور 45 سی سی برخوردار بوده و قدرت آن نیز 1800 وات می باشد. برای این اره زنجیری سیستم استارت آسان تعبیه شده است که روشن شدن آن را سریع و آسان می نماید. این اره قادر است با سرعتی به اندازه 3200 دور بر دقیقه کار کند. از دیگر ویژگی های این اره مخزن سوخت 550 میلی لیتری آن می باشد.

اره زنجیری اشتیل مدل MS170

نوع دیگر اره های زنجیری موجود در بازار اره زنجیری اشتیل مدل MS170 است که توسط شرکت اشتیل تولید گشته است. این شرکت جز برترین و محبوب ترین برندها در جهان به شمار می آید که در زمینه تولید ابزار آلات باغبانی فعالیت دارد. اره مدل MS170  از تولیدات با کیفیت این شرکت می باشد که از موتوری با قدرت 7.1 اسب بخار برخوردار بوده و حجم موتور آن نیز 1.30 سانتی متر مکعب می باشد که گزینه مناسبی برای هرس و برش چوب های مختلف می باشد.

اره زنجیری بنزینی کرون مدل CT20101

کرون را می توان از بهترین شرکت های تولید کننده ابزارهای برقی و بنزینی معرفی نمود که در کشور چین قرار دارد. از تولیدات این کمپانی می توان به اره مدل CT20101 اشاره نمود که دارای حجم موتور 45 سی سی بوده و از قدرتی به اندازه 1800 وات برخوردار است. همانند بسیاری از اره های زنجیری این مدل نیز دارای سیستم استارت آسان می باشد. سرعت این اره 3200 دور بر دقیقه می باشد و برای آن یک مخزن 550 میلی لیتری قرار داده شده است.