;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

راهنمای نصب بهترین آنتی ویروس ها برای کامپیوتر سال 2020

1399/5/8 - 2:47 بعد از ظهر

سبک زندگی بشر با وارد شدن به عصر دیجیتال و ساختن کامپیوترها دچار تغییرات مهمی شد و انسان متوجه شد می تواند از ماشین برای سریع تر انجام دادن کارها استفاده کند، پیشرفت مهمی که در دنیای دیجیتال و عصرفناوری به وجود آمد، نیازمند بودن انسان ها به اختراع کردن یک شبکه ی جهانی به نام اینترنت، برای برقراری ارتباط میان آن ها بود. آرام آرام نیاز به آنتی ویروس برای کامپیوتر، با گرم شدن بازار کامپیوتر ها احساس شد.

تأمین امنیت در دنیای دیجیتال

همه روزه انواع مختلفی از دستگاه های دیجیتال، به علت پیشرفت تکنولوژی وارد بازار می شوند و موجب ارتباط میان انسان ها می شوند. زندگی بسیاری از انسان ها امروزه وابسته به کامپیوتر است و انجام دادن بسیاری از کارها بدون این ها برای انسان ها دشوار است؛ این به دلیل امکانات و ویژگی هایی است که این دستگاه ها دارا می باشند و همین امکانات موارد استفاده از این ها را بالا برده است. در تولید و انتشار اطلاعات و محتوای دیجیتال، مصادف با سرعت بالای کامپیوترها و پیشرفت اینترنت شکل گرفت. بیشتر این اطلاعات مفید هستند؛ اما بین این ها فایل هایی وجود دارند که مخرب هستند و به سیستم آسیب می رسانند و یا برای سرقت کردن فایل های خاصی طراحی شده اند. امنیت دیجیتال، مفهوم مهمی است که هدف آن ایجاد امنیت درمقابل سرقت یا آسیب رسانی عوامل خراب کار، برای اطلاعات و فایل های کاربران است. یک آنتی ویروس خوب که توسط شرکت های فعال در حوزه ی امنیت طراحی شده باشد، می تواند این امنیت را به وجود آورد .

عوامل تخرب امنیت دیجیتال و الزام استفاده از آنتی ویروس در کامپیوتر

حریم خصوصی کاربران می تواند به هردلیلی و به هرشکلی موردحمله ی عوامل خراب کار قرار بگیرند. عدم اطلاع کاربران کامپیوتر ها از تهدیدهای مخرب مانند: ویروس کامپیوتری کم حجم که چند کیلوبایت حجم دارد، ابزار جاسوسی مخفی در ویندوز، سایتی جعلی برای سرقت اطلاعات کاربر و... و بی توجهی به این گونه تهدیدها ممکن است اثرات و ضررهای غیرقابل جبرانی را در بر داشته باشد. قطعا دربین حجم زیادی از اطلاعات و داده هایی که در کامپیوترها وجود دارند، شناسایی تمام تهدید ها ممکن نیست و احتمال دارد ما در معرض این آسیب ها و خطرات ناشی از آن قرار بگیریم. برای مقابله با تهدیدها و محافظت از اطلاعات شخصی و مهم خودمان نیازمند به روزرسانی اطلاعات و دانش در زمینه ی امنیت دیجیتال هستیم. اگر ازاین موارد آگاهی داشته باشیم، دیگر فایلی مشکوک در ایمیل مان را باز نخواهیم کرد و یا در ویندوز یک فایل ناشناس را اجرا نخواهیم کرد و با آشنایی از آدرس سایت های جعلی دیگر اطلاعات خودمان را در اختیارشان قرار نمی دهیم. هیچ کدام از نرم افزارهای کامپیوتری کامل نیستند به همین دلیل همواره حفره های امنیتی وجود دارند؛ همچنین همه روزه برنامه های جدیدی توسط عوامل مخرب تولید می شوند که کاربران عادی کامپیوتر نمی توانند با همه ی آن ها مقابله کنند. انتخاب و استفاده از یک آنتی ویروس کامپیوتر که قدرتمند و قابل اتکا باشد، یک روش معمول و دستیاری امنیتی برای مقابله با برنامه های مخرب و درامان بودن از آن هاست که در بیشتر سیستم ها و شبکه های کامپیوتری مورد استفاده است. تلاش ما دراین مقاله براین است که شما تا حد امکان با تهدیدهای مخرب و آسیب رسان در دنیای دیجیتال و روش های مقابله کردن با آن ها را بشناسید.

انواع عوامل تخریب کننده ی نرم افزاری


با موارد و نکاتی که درباره ی امنیت ویندوز و نیاز به توجه در حفظ اطلاعات مهم و شخصی بیان کردیم، بهتر است با روش هایی که به وسیله ی آن ها به دستگاه یا فایل های شخصی افراد مختلف آسیب رسانی می شود آشنا شویم و قبل از مقابله با این تهدیدها در مورد آن ها اطلاعاتی کسب کنیم.

بدافزار: یک کد و برنامه ی طراحی شده توسط برنامه نویسان است و برون اجازه ی صاحب دستگاه اطلاعات آن را تغییر می دهد و یا امور مخرب و از پیش تعیین شده ای انجام می دهد، که به آن بدافزار و یا برنامه ی مخرب گفته می شود. ممکن است بدافزارها کارهایی از قبیل: تخریب بخشی از سیستم، جمع آوری اطلاعات مهم شخصی و فرستادن آن ها به شخصی دیگر و یا کارهای ناخواسته ی دیگری انجام دهند و یک تهدید امنیتی به حساب می آیند. می توان انواع مختلفی از بدافزارها را نام برد از جمله: ویروس ها، جاسوس افزار، کرم، تروجان و یا تبلیغات ناخواسته؛ که درواقع بدافزارها به همین چند دسته ی کلی تقسیم می شوند. برای مقابله با تمام این بدافزارها می توان از یک آنتی ویروس خوب استفاده کرد.

1- ویروس: علاوه بر اینکه یک برنامه ی سیستم را مورد تخریب و آسیب قرار می دهند این توانایی را دارند که روی برنامه های دیگر نیز رشد کرده و تکثیر شوند. معمولا فایل های exe  موردحمله ی ویروس ها قرار می گیرند و با اجراشدن این فایل ها توسط کاربر، ویروس هم اجرا می شود و شروع به فعالیت می کند.

2- جاسوس افزار: با نفوذ در سیستم های کامپیوتری و اجراشدن در آن ها، شروع به جاسوسی می کنند و اطلاعات شخصی کاربر مثل اطلاعات بانکی او را در اختیار فرد دیگری قرار می دهند. یکی از نرم-افزار های جاسوسیkeylogger   نام دارد که فعالیت آن این است که هرچیزی را که کاربر در دستگاه خود تایپ می کند در خود ذخیره کرده و در اختیار فرد دیگری قرار می دهد و هم می تواند از کاربر فیلم بگیرد و در شبکه های اجتماعی بارگذاری کند.

3- باج افزار: این نرم افزار نحوه ی دسترسی و یا رمزگذاری روی فایل های کاربر را تغییر می دهد و برای بازگرداندن آن  به کاربر از او پول درخواست می کند؛ این نرم افزار، نوعی نرم افزار جاسوسی است.

4- کرم: این بدافزارها برعکس ویروس ها برای انجام خراب کاری و اجراشدن روی دستگاه نیازی به دخالت کاربر ندارند و به عبارتی خودکفا هستند. کرم ها برای انجام کار مخرب خودشان، خود را در سیستم های کامپیوتری مختلف کپی می کنند و غالبا در شبکه گسترش پیدا می کنند .

5- تروجان: این بدافزار علاوه بر اینکه کار مفید انجام می دهد، آثار مخربی را هم روی دستگاه انجام می دهد و در واقع کاربر را برای اجرای آن اغفال می کند. می توان پچ را به عنوان نرم افزار کامپیوتری مثال زد که درواقع به آن نرم افزار آلودی نیز گفته می شود که از اینترنت دانلود می شود؛ این برنامه آلوده به تروجان است.

6- تبلیغات ناخواسته: هدف این بدافزار بازکردن تبلیغات روی دستگاه و بردن کاربر به صفحه های تبلیغی است؛ که جزو برنامه های مخرب است.

7- فیشینگ و حملات اینترنتی: بدافزاری که برای دزدیدن اطلاعات شخصی و مهم کاربر از روی صفحات اینترنتی استفاده می شود، فیشینگ نام دارد. برای بیان نمونه ای از فیشینگ می توان به این مورد اشاره کرد: شما قصد خرید شارژ برای تلفن همراه تان را از سایتی دارید، سایت را باز می کنید و برای خرید اطلاعاتی که درمورد کارت اعتباری شخصی شما خواسته شده را وارد می کنید و اگر این سایت و فروشگاه اینترنتی جعلی باشد، اطلاعات کارت شما در جای دیگری توسط این بدافزار ذخیره می شود و شخص تخریب گر و سودجو می تواند از اطلاعات شما سواستفاده کند و حساب شما را خالی کند. راه های نفوذ این بدافزار معمولا از راه ارسال ایمیل و فرستادن کاربران به صفحات اینترنتی جعلی است.

 

جهت اطلاع از قیمت آنتی ویروس به صفحه لیست قیمت ایمالز مراجعه کنید.

 

آنچه لازم است درباره آنتی ویروس کامپیوتر بدانید!


درباره ی روش های مخرب و راه ورود این تهدیدها به سیستم های کامپیوتری اطلاعاتی ارائه شد. اطلاعات شخصی و مهم و ضروری کاربران کامپیوتری مورد هدف این کار های مخرب قرار می گیرند به همین دلیل شرکت های فعال در حوزه ی امنیت نرم افزار هایی برای مقابله با این آسیب ها تولید و طراحی و عرضه می کنند؛ به این نرم افزارها آنتی ویروس کامپیوتر گفته می شود. شرکت های امنیت دیجیتال نرم افزارهای امنیتی خود را در قالب بسته های امنیتی عرضه می کنند که این بسته ها توان و امکانات مقابله با تهدیدهای فضای مجازی و بدافزارها را دارند؛ درواقع این نرم افزارها ضمن اینکه با انواع مختلف ویروس ها مقابله می کنند، درمقابل انواع تهدید های اینترنتی و شبکه ای نیز از دستگاه محافظت می کنند.

موضوع مهمی که موجب تمایز بین آنتی ویروس ها می شود، میزان پاسخ سریع و سرعت عمل آن آنتی ویروس هنگام ورود فایل آسیب رسان به سیستم موردهدف است؛ البته اکثر آنتی ویروس ها قدرت لازم درشناسایی و ازبین بردن بدافزارها را دارا هستند و تفاوت های کوچکی با یکدیگر دارند. دو موضوع مهم دیگری که درانتخاب و به کارگیری این نرم افزارهای امنیتی اهمیت دارند، اول میزان تاثیرگذاری نرم افزار بر کارکرد سیستم کامپیوتری و دوم قیمت اشتراک و استفاده از بسته های امنیتی است، که این دو موضوع ذکرشده بنا بر امکانات موجود مختلف است. تاثیر نکات ذکرشده در انتخاب یک آنتی ویروس خوب بسیار زیاد است.

مشخصه های زیادی برای سنجش قدرت عمل و کارکرد بسته های امنیتی و به خصوص آنتی ویروس کامپیوترها، وجود دارد. سرعت عمل، میزان توانمندی در حذف خطر، تاثیر کم در کندکردن سرعت عمل سیستم، امکانات بیشتر برای امنیت بیشتر، رابط گرافیکی و کاربری خوب، ازاین مشخصه ها هستند که مورد سنحش قرار می گیرند. نتایج سایت معتبری به نام av-test  در بررسی های این مقاله مورد استفاده قرار گرفته است؛ این سایت یکی از موسسه های فعال در زمینه امنیت دیجیتال به حساب می آید.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس برای ویندوز

در ادامه قصد داریم نمونه هایی از آنتی ویروس ها که جزو بهترین آنتی ویروس های کامپیوتر ویندوزهای ۷ و ۸ و همچنین ۱۰ شمرده می شوند و دارای اطلاعات مفیدی درباره ی نرم افزارهای امنیتی هستند. آنتی ویروس های ویندوز مثل: Bitdefender, Kaspersky Avast, AVGNorton, Trend, micro, Webroot, F-Secure، Panda, Eset, Avira,   Microsoft defender, McAfee, Bullgurd, Sophos هستند. این آنتی ویروس های کامپیوتر برای آنتی ویروس کامپیوتر ۲۰۱۸، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ جزو بهترین ها به حساب می آیند.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس (Bitdefender)


این آنتی ویروس نسبت به سابقه ی کمی که در برابر شرکت کسپرسکی دارد، در اکثر نقدهای وارده به عنوان بهترین آنتی ویروس کامپیوتر معرفی می شود؛ بیت دفندر از شرکت رومانیایی و محصولی شناخته شده و عالی است. این شرکت در حوزه ی امنیت فضای مجازی و امنیت دیجیتال فعالیت دارد و در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است. امنیت دیجیتال نیاز به قابلیت هایی دارد که این آنتی ویروس، همه ی این قابلیت ها را داراست. از نظر رابط کاربری بسیار آسان طراحی شده است و همچنین از لحاظ ظاهری زیباست. بیت دفندرِ قدرتمند امکاناتی از جمله: اسکن بدافزارها و ازبین بردن آن ها، مقابله در برابر سایت های تخریب کننده و فیشینگ، اسکن میزان امنیت شبکه ی وای فای، مدیریت پسوورد، ویران کننده  ی کلی یک فایل، دارای مرورگر وب اختصاصی، داشتن دیواره ی آتش برای مقابله با هر نوع نفوذ به سیستم، قابلیت کنترل کردن فرزندان توسط والدین، به کارگیری اطلاعات مهم و ضروری درمقابله با باج افزار ها و جلوگیری از مورد جاسوسی قرارگرفتن از طریق وبکم، را داراست. در تست های امنیتی که در چند ماه اخیر گرفته شده است، این آنتی ویروس در زمینه  شناسایی و نابودکردن بدافزارها، کارآمد بودن و عملکرد نرم افزاری، موفق به کسب امتیاز عالی شده است. دانلود آنتی-ویروس بیت دفندر باتوجه به قیمت پایین و امکانات بسیار زیادش، گزینه ی خیلی خوبی به حساب می آید.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر (Norton)

از بهترین و برترین آنتی ویروس های جهان می توان به آنتی ویروس کامپیوتر Norton اشاره  کرد. دلیل مقبولیت این آنتی ویروس به این خاطر است که سبک می باشد و در شناسایی بدافزار ها دقت بسیار بالایی دارد. از بهترین ویژگی های آنتی ویروس نوترون می توان به شناسایی و حذف بدافزار ها، مقابله با سایت های مخرب، دیوار آتش قدرتمند و بکاپ گیری اطلاعات برای مقابله با بدافزارها و اتصال وی  پی ان و مدیریت پسوردها اشاره کرد. آنتی ویروس کامپیوتر Norton  توانسته است در هر سه واحد تست امنیتی شامل شناسایی بدافزارها، عملکرد نرم افزاری و کارآمد بودن امتیاز بالایی را کسب کند. آن دسته از کسانی که آنتی ویروسی می خواهند که به روی سرعت تاثیر کمی داشته باشد؛ آنتی ویروس کامپیوتر Norton برای آنان مناسب است.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر (Kaspersky)

کمپانی کسپرسکی واقع در روسیه بیشتر از 20 سال است که در حوزه امنیت دیجیتال فعالیت دارد. این شرکت در بین کاربران نیز بسیار شناخته شده می باشد. آنتی ویروس کامپیوتر Kaspersky یک محافظ اینترنتی درجه یک به حساب می آید. این شرکت محصولی را تولید کرده است که به عنوان یک ابزار شناخته شده در مقابل تهدید بدافزاری تلقی می شود. کمپانی کسپرسکی آتنی ویروسی تولید کرده است که از نظر کاربری آسان و رابطه گرافیگی مقبولیت زیادی دارد. ویژگی های این آنتی ویروس شامل شناسایی و تشخیص عالی بدافزارها، عملکرد خوب نرم افزاری، امتیاز عالی در تست امنیتی است. آنتی ویروس کامپیوتر Kaspersky در مقایسه با آنتی ویروس Bitdefender تاثیر بسیاری به روی سرعت و عملکرد کامپیوتر را دارا می باشد.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر پرسرعت (Trend Micro)

آنتی ویروس کامپیوتر پرسرعت Trend Micro دقت بسیاری در شناسایی ویروس ها دارد. از امکانات عالی و خوب این آنتی ویروس می توان به اسکن و حذف بدافزار ها، مقابله کردن با سایت های مخرب و فیشینگ، مقابله کردن با باج افزارها ویژگی نابودگر فایل های مزاحم می باشد. در تست های اخیر امنیتی آنتی ویروس کامپیوتر پرسرعت Trend Micro امتیاز خیلی عالی را از آن خود کرده است. این آنتی ویروس برای افرادی که خواهان توان شناسایی عالی همراه با سرعت بسیار خوب هستند مناسب است اما امکانات بیت دفندر و کسپرسکی بیشتر از ترند میکرو می باشد.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر ویندوز(NOD32)

آنتی ویروس کامپیوتر ویندوز NOD32 ساخته کمپانی Eset می باشد. تجربه این شرکت در حوزه امنیت چیزی حدود بیشتر از 30 سال می باشد. ازویژگی های خوب این آنتی ویروس می توان به اسکن و حذف بدافزار ها، مقابله کردن با سایت های مخرب و فیشینگ، داشتن مرورگر وب اختصاصی برای عملیات بانکی، دارای دیواره آتش، داشتن سیستم کنترلی والدین به روی فرزندان، مقابله کردن با جاسوسی وبکم و قابلیت شناسایی مکان لپ تاپ دزدیده شده را نیز دارا می باشد. کمپانی ESET در هنگام انجام دادن تست های امنیتی به روی آنتی ویروس کامپیوتر ویندوز NOD32 توانسته است امتیاز بسیار خوب را برای شناسایی و حذف کردن بدافزار ها کسب کند. همچنین ویژگی دیگر این آنتی ویروس این است که امتیاز عالی را برای عملکرد نرم افزاری و امتیاز متوسط و معمولی را برای کارآمد بودن از آن خود کرده است.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر (Avira)


آنتی ویروس  Aviraمحصول شرکت آویرا که واقع در آلمان است، می باشد. این کمپانی در ماه های اخیر با پیشرفت زیاد خود توانسته کارکرد نرم افزار امنیتی خود را افزایش دهد. از ویژگی های خوب این آنتی ویروس می توان به اسکن کردن و حذف شدن بدافزارها، مقابله کردن با سایت های مخرب و فیشینگ، مدیریت کردن پسوردها، مقابله کردن با باج افزارها، قابلیت مدیریت پسورد و توانایی ترمیم کردن فایل های آسیب دیده اشاره کرد. این آنتی ویروس در تست های امنیتی انجام شده توانسته امتیاز عالی را برای شناسایی و حذف کردن بدافزار ها، امتیاز بسیار خوب را عملکرد و برای کارآمد بودن توانسته امتیاز عالی را از آن خود کند.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر (McAfee)

از نرم افزارها و آنتی ویروس هایی که برای استفاده خانگی مناسب است می توان به آنتی ویروس McAfee اشاره کرد چرا که این آنتی ویروس بسیار قدرتمند است و برای هر کاربری مفید بوده است و اینکه این نرم افزار دارای سیستم قدرتنمدی است و به پدران و مادران اجازه می دهد که فرزند خود را کنترل کنند، در واقع این آنتی ویروس سیتم کنترل والدین به روی فرزندان را دارا می باشد. بودن این سیستم به پدران و مادران اجازه می دهد که بتوانند حضور فرزند خود را به روی سایت ها کنترل کند و یا حتی بتوانند محل دقیق را روی نقشه مشاهده کنید. از ویژگی های خوب این نرم افزار داشتن اسکن و حذف شدن بدافزارها، مقابله کردن با سایت های مخرب، قابلیت کنترل داشتن والدین به روی فرزندان و امکان مدیریت پسوردها است. همچنین برای داشتن امکانات اضافی باید از صفحه دانلودها ابزارها می توانید امکانات مورد نیاز را دانلود کنید، این امکانات نظیر مرورگر اختصاصی وب، نابودگر فایل و پاک سازی تاریخچه است. آنتی ویروس McAfee قدرت بسیار بالایی دارد اما در عین حال دارای رابط کاربری گیج کننده و قیمت بالا می باشد.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر (Bullgurd)

از آن دست آنتی ویروس هایی که توانسته در تست av-test امتیاز حداکثری را کسب کند، می توان به آنتی ویروس کامپیوتر Bullgurd اشاره کرد. ویژگی های خوب این کامپیوتر: اسکن بدافزارها، مقابله کردن با تهدید اینترنتی، توانایی بهبود اجرای بازی، بکاپ گیری از اطلاعات، قابلیت کنترل کردن والدین به روی و مرورگر اختصاصی امن است.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر (Sophos)

این امکان وجود دارد که کاربران کامپیوتر نام برند آنتی ویروس کامپیوتر Sophos کمتر شنیده باشند اما این عدم آشنایی کاربران دلیلی بر عدم توانایی این آنتی ویروس نمی باشد. از ویژگی خوب و مهم این نرم افزار می توان به رایگان بودن آن اشاره کرد و همچنین نسخه تلفن همراه این آنتی ویروس نیز در بازار موجود می باشد که نسخه اندروید آن توسط اکثر متخصصین امنیت توصیه می شود. شرکتی که این محصول را می سازد سابقه ایی حدود 35 سال دارد و عمده فعالیت این شرکت در حوزه امنیت دیجیتال است. از مهترین ویژگی این آنتی ویروس می توان به رایگان بودن، قدرت بالا، اسکن کردن و حذف شدن بد افزارها، داشتن سیستم کنترل برای والدین، مقابله کردن با سایت های مخرب و مقابله کردن با باج افزارها می باشد. آنتی ویروس کامپیوتر Sophos طراحی بسار ساده ایی دارد و توانسته در تست av-test برای ویژگی شناسایی برنامه های مخرب امتیاز عالی، برای کارآمدی و عملکرد مناسب توانسته است امتیاز بسیار خوب را از آن خود کند. به طور کلی این آنتی ویروس با توجه به رایگان بودنش عملکرد بسیار مناسبی دارد.

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر (Microsoft defender)

آنتی ویروس کامپیوتر  Microsoft defenderبه طور پیش فرض به روی سیستم عامل ویندوز 10 نصب می باشد. این آنتی ویروس اکثر امکانات یک آنتی ویروس خوب را دارا می باشد و همچنین عموم کاربران کامپیوتر از عملکرد این دستگاه راضی می باشند اما در کل این آنتی ویروس تا عالی بودن فاصله زیادی دارد. از دیگر ویژگی های خوب و مهم این آنتی ویروس می توان به رایگان بودن آن اشاره کرد. همچنین این آنتی ویروس دیوار آتش دارد که برای جلوگیری از نفوذ به سیستم مناسب می-باشد و ویژگی شناسایی ویروس ها را نیز دارا می باشد. آنتی ویروس کامپیوتر Microsoft defender در تست  av-test برای شناسایی بدافزارها و کارآمد بودن امتیازعالی و برای عملکرد نرم افزاری امتیاز بسیار خوب کسب کرده است. 

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر ( Avast free antivirus)

آنتی ویروس کامپیوتر Avast free antivirus با وجود رایگان بودن قابلیت های بسیاری دارد و می تواند بسیاری از نیاز امنیتی را پوشش دهد. از ویژگی های خوب این نرم افزار می توان به طراحی زیبا و رابط  کاربری ساده و آسان اشاره کرد. قابلیت مهم این آنتی ویروس کم حجم بودن آن در هنگام اسکن بدافزار و مقابله کردن با سایت های مخرب است. تنها قسمت منفی این آنتی ویروس این است که  تاریخچه های صفحات وب و جست و جوها به کمپانی سازنده برای بهبود عملکرد نرم افزار، فرستاده می-شود. آنتی ویروس کامپیوتر Avast free antivirus توانسته برای شناسایی بدافزارها و کارآمد بودن امتیازعالی و برای عملکرد نرم افزاری امتیاز بسیار خوب را کسب کند.  

اطلاعاتی درباره آنتی ویروس کامپیوتر (AVG free antivirus)

آنتی ویروس کامپیوتر AVG free antivirus دارای موتور نرم افزار آواست می باشد اما به طور کلی قابلیت هایش کمتر از آن می باشد. از ویژگی های مهم این آنتی ویروس می توان به رایگان بودن آن، اسکن کردن بدافزارها و مقابله کردن با سایت های مخرب است. آنتی ویروس کامپیوترAVG free antivirus در تست  av-test در شناسایی بدافزارها و کارآمد بودن امتیازعالی و عملکرد نرم افزاری امتیاز بسیار خوب را از آن خود کرده است.  

معرفی برترین آنتی ویروس کامپیوتر

در جامعه امروز که پیشرفت هر روز بیشتر از قبل می شود و ما انسان ها با سرعت زیادی رو به جلو حرکت می کنیم و به طبع در چنین جهانی حجم اطلاعات مربوط به دستگاه های کامپیوتری هر روز بیشتر از بیشتر می شود و در این میان امکان دارد که یک بدافزار از چشم دور بماند و آسیب بسیار زیادی به سیستم وارد کند. در این میان نیاز است که هر فردی اطلاعاتش را در زمینه تکنولوژی افزایش دهد و امنیت سیستم کامپیوتری خود را تأمین کند چون امکان دارد به طور خیلی سریع و ناگهانی اطلاعات از بین برود یا مورد سوء استفاده قرار گیرد. اگر اطلاعاتی زیادی کسب کنید و یک آنتی ویروس مناسب به روی سیستم خود نصب کنید آنوقت می توانید از خطرات احتمالی مصون بمانید و اطلاعات خود را حفظ کنید. با توجه به نکات خوبی که در این مقاله بیان شد و آنچه که درباره تفاوت آنتی ویروس ها در ارائه امکانات، قدرت عملکرد و قیمت گفته شد؛ هر شخصی می تواند با توجه به نیاز خود، نوع سیستم کامپیوتری و پس از کسب اطلاعات، آنتی ویروس مناسب را پیدا کند، روی سیستم نصب نماید و از در امان بودن اطلاعات و عدم آسیب به سیستم کامپیوتری خود اطمینان حاصل کند.