نکات مهم برای خرید دسته بازی

راهنمای خرید بهترین دسته های بازی در سال 2022

امروزه رايانه ها نقش بسيار مهمي را در زندگي بشر ايفا مي کنند. اين وسايل پرکاربرد ، ضمن آسان تر کردن کار ها ، انجام آن ها را نيز سرعت مي بخشند. در دنياي امروز از رايانه ها استفاده هاي زيادي مي شود و تقريبا هيچ زمينه و فعالیتی را نمي توان يافت که رايانه ها در آن کاربرد نداشته باشند. يکي از مهم ترين کاربرد رايانه ها ، انجام فعاليت هاي سرگرم کننده و بازي است. چند دهه است که بازي هاي ويديوئي و به خصوص بازي هاي رايانه اي ، جاي بازي ها و فعاليت هاي سرگرم کننده سنتي را گرفته اند و طرفداران زيادي پيدا کرده اند. به گونه اي که امروزه بازي هاي رايانه اي به يک صنعت پردرآمد تبديل شده است و افراد زيادي در اين زمينه فعاليت مي کنند. بازي با کامپيوتر به روش هاي مختلفي انجام مي شود. برخي از بازي ها ، به وسيله کيبرد و ماوس بازي مي شوند و براي بازي کردن برخي ديگر نيز به گيم پد نياز است. گيم پد يا دسته بازي ، وسيله اي است که مختص بازي کردن ساخته شده است و شما مي توانيد با اتصال آن به رايانه ، بازي هاي مختلفي را با آن بازي کنيد و زمان زيادي خود را سرگرم کنيد. دسته بازي ها در انواع مختلفي ساخته و روانه بازار شده اند و شما مي توانيد از ميان انواع متنوع آن ها ، دسته بازي مورد نظرتان را خريداري کنيد و به بازي کردن بپردازيد. در اين مقاله راهنماي خريد گيم پد را براي شما تهيه کرده ايم و توصيه مي کنيم پيش از خريد گيم پد ، حتما آن را مطالعه کنيد تا به اطلاعات جامعي در اين زمينه دست پيدا کنيد.

در ابتدا بهتر است به بررسي مزيت های استفاده از گيم پد ها بپردازيم. يکي از مزيت هاي استفاده از دسته هاي بازي به جاي کيبرد و ماوس اين است که يک کيبورد تعداد زيادي کليد دارد که در هنگام بازي تنها از چند تاي آنها استفاده مي کنيد و بقيه براي شما کاربردي ندارند و در این حالت یافتن کلید های مورد نظر و زدن آن ها کمی مشکل است. همچنين براي بازي کردن مجبور هستيد هميشه دست خودرا در يک حالت مشخص و ثابت قرار دهيد. اين حالت موجب ايجاد حس خستگي و همچنين وارد شدن آسيب به دست هاي شما مي شود. اما در دسته هاي بازي تعداد محدودي کليد وجود دارد که هر کدام  داراي فعاليت مشخص هستند. لذا بازي با آنها را براي شما ساده تر مي شود ، همچنين با توجه به ابعاد کم و وزن پايين آن ها، مي توانيد آنها را در هر حالتي استفاده کنيد و هنگام بازي با آن ها احساس خستگي نخواهيد کرد.

 

نکات مهم برای خرید دسته بازی (گیم پد)

 

 انتخاب نوع مناسب دسته

مهمترین نکته ایی که باید در هنگام خرید دسته بازی به آن توجه کنید، این است که مناسب ترین نوع را انتخاب کنید. برای اینکه بدانید مناسب ترین نوع دسته بازی با توجه به نیازتان کدام نوع است باید در ابتدا در این باره تحقیق کنید یا می توانید عنوان قبلی همین مطلب را مطالعه کنید تا یک نگاه واقع بینانه و اصولی نسبت به نوع دسته بازی پیدا کنید. همچنین شما باید بدانید که قصد خرید دسته بازی برای کنسول را دارید یا به دنبال دسته ایی مناسب برای کامپیوتر هستید یا اصلا دسته ایی می خواهید که بتواند به هر دوی این دو دستگاه متصل شود پس در فرایند خرید باید در ابتدا قصدتان را مشخص کنید.

 وزن مناسب دسته بازی

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، دانستن وزن مناسب دسته های بازی است. وزن دسته ایی که خریداری می کنید باید متعادل باشد در واقع گیم پد شما نباید خیلی سبک یا خیلی سنگین باشد چرا که اگر خیلی سبک باشد یعنی قطعات استفاده شده در دسته بسیار بی کیفیت هستند و اگر دسته بازی وزن زیادی داشته باشد سبب خستگی دستان شما می شود پس باید درهنگام خرید به وزن دسته بازی توجه کافی داشته باشید.


نکاتی که قبل از خرید دسته بازی باید بدانیم

کیفیت داشتن ساخت

از مهمترین نکاتی که باید هنگام خرید دسته به آن توجه کرد، کیفیت مناسب دسته است. کمپانی های تولید کننده باید در هنگام ساخت بدنه از قطعات با کیفیتی استفاده کنند. به طور کلی ویژگی های اصلی کیفیت ساخت دسته های بازی عبارتند از: کیفیت استاندارد بدنه دسته، استحکام بالای نقطه اتصال دکمه ها و در صورت باسیم بودن باید از کیفیت سیم متصل به دسته نیز اطمینان حاصل کرد. باید توجه داشته باشید که حتما خرید خود را از برند های معتبر انجام دهید تا از کیفیت محصول خریداری شده مطمئن باشید.

 طراحی مناسب کنترلر

درهنگام خرید دسته بازی باید بیشتر از هر نکته دیگری حواس تان به طراحی مناسب بدنه دسته باشد. هر چه دسته ایی که خریداری می کنید مطابق با آناتومی دست ها باشد و به شکل راحت تری در دستان شما قرار بگیرد و در استفاده طولانی مدت سبب درد دستانتان نشود برای بازی کردن مناسب تر می باشد پس باید در هنگام خرید به دنبال دسته هایی باشید که به طور ارگونومیکی توسط شرکت های معتبر تولید شده باشند.

 قابلیت سفارش سازی

نکته دیگری که می تواند حائز اهمیت باشد این است که شما بتوانید به عنوان خریدار دسته انتخابی خود را با توجه به سلیقه و یا نوع بازی که انجام می دهید، طراحی کنید. باید توجه داشته باشید که بعضی از دسته های بازی چنین امکانی برای شان وجود دارد و برای بعضی  از دسته ها نیز چنین امکانی تعریف نشده است. به طور کلی قابلیت ساختن سفارشی بیشتر برای افرادی مناسب می باشد که انگشتان کوچکتری  دارندو امکان قرار گرفتن انگشتان به روی دسته ها برایشان سخت می باشد.

 طراحی ساده یا شوک دار

دسته های بازی ایی  که در بازار وجود دارند به دو شکل ساده و شوک-دار تولید می شوند پس شما باید در هنگام خرید معین کنید که می خواهید دسته شما ساده و یا شوک دار باشد. تولید کنندگان در میانه دسته هایی که قسمت شوک دهنده دارند، یک ویبراتور کار گذاشته اند که در هنگام بازی سبب افزایش دقت و لذت بازیکنان می شود.

نوع اتصال دسته  بازی (بی سیم یا باسیم)

انتخاب نوع اتصال دسته بازی نیز از دیگر مواردی است که فقط به سلیقه شما ربط دارد وخودتان می توانید با توجه به سلیقه و نیازتان انتخاب کنید که دسته شما به چه شکل به کنسول بازی یا کامپیوتر متصل شود. همچنین باید توجه داشته باشید که قیمت دسته های باسیم کمتر از بی سیم می باشد و در هنگام استفاده از دسته های بی سیم باید در حد فاصل معینی از دستگاه قرار گرفت و دسته های بی سیم نیز به دو شکل باتری خور و شارژی تولید می شو

 تعداد دسته بازی

از نکات مهم دیگری که باید در هنگام خرید به آن توجه شود این است که آیا تنها خود شما از کنسول بازی استفاده می کنید یا دوستدار بازی های دو نفره هستید. اگر شما فقط از کنسول استفاده می کنید و همبازی دیگری نیز ندارید خرید دستگاه تکنفره برای شما مناسب است اما اگر شما یک رقیب جدی در بازی دارید و یا همبازی در خانه دارید بهتر است که دو دسته تهیه کنید. البته باید توجه داشته باشید که خرید دو دسته بسیار به صرفه تر از خرید دسته تکنفره می باشد. البته لازم به ذکر است در دسته های دونفره مخصوص کامپیوتر به دلیل جلوگیری از اشغال پورت های کامپیوتر، اتصال دسته ها به طور ترکیبی می باشد.

قیمت مناسب دسته بازی

در این مطالب تمام مواردی که به روی قیمت دسته تاثیر می گذارد ذکر شده است پس شما می توانید در هنگام خرید با لحاظ کردن ویژگی هایی که به آنان علاقه مند هستید دسته بازی مناسب را پیدا کنید و هزینه ایی متناسب با دسته  را پرداخت کنید.

 

معرفی  دسته های بازی با کیفیت و قیمت مناسب در بازار


معرفی بهترین دسته های بازی بازار

 

دسته بازی تسکو (سری TG 135W)

دسته بازی تسکو سری TG 135W از تولیدات کمپانی تسکو می باشد. این دستگاه یک باتری لیتیومی دارد که سبب می شود دسته بازی به مدت 6 الی 8 ساعت شارژ نگه  دارد و فقط 3 ساعت طول می کشد تا دسته به طور کامل شارژ شود. این دستگاه با طراحی ارگونومیکی که دارد به وسیله یک دانگل به کامپیوتر وصل شده و حتی شما می توانید این دسته را به موبایل اندرویدی خود متصل کنید و از قابلیت های خوب این دستگاه استفاده کنید.

  دسته بازی پاوان ( PUBG سری L1R1 T6)

از اتفاق های مهم سال 2017 می توان به بازی هایی که در سبک Battle Royale معرفی شدند، اشاره کرد. بازی هایی در این سبک بدین شکل هستند که عده ایی از بازیکنان در یک منطقه محدود بازی خود را آغاز کرده و در آخر فقط یکنفر زنده باقی می ماند که او برنده بازی می شود. دسته بازی دسته بازی پاوان  PUBG سری L1R1 T6 برای انجام دادن این بازی بسیار مناسب است. بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds) PUBG) توانسته رکورد سایر بازی های معروف چون   Fallout 4 وGTA V را بشکند و به یکی از پرطرفدار ترین بازی ها تبدیل شود. این بازی سرار، پر ازهیجان می باشد پس این بازی را با بهترین دسته ایی که وجود دارد بازی کنید و لذت ببرید.

 دسته بازی بی سیم (سری X3)

دسته بازی بی سیم سری X3 یکی از بهترین دسته های بازی موجود در بازار می باشد که با طراحی  منحصربفرد خود و پردارنده های قوی ایی که دارد توانسته توجه زیادی را به خود جلب کند. در دنیای امروز اکثر افراد به وسیله تلفن های هوشمند خود بازی های متنوعی را انجام می دهند اما بر همگان واضح است که بازی با کنسول و به دست گرفتن دسته هایش هیجان بیشتری دارد. دسته بازی بی سیم سری X3 از طریق بلوتوث به موبایل شما متصل می شود و لذت یک بازی هیجان انگیز را برای شما به ارمغان می آورد.

  دسته بازی تسکو (سری TG 134)

در هنگام خرید دسته بازی حتما باید توجه داشته باشید که جنس بدنه دسته مناسب باشد و در هنگام بازی های طولانی مدت دست تان خسته نشود و زیاد عرق نکند. دسته بازی تسکو سری TG 134 با بدنه ایی از جنس رابر تولید شده که در زمان انجام بازی های طولانی مدت از تعرق زیاد دستان شما جلوگیری می کند. نوع اتصال این دسته بی سیم می باشد و از طریق دانگل به دستگاه شما متصل می-گردد. از قابلیت دیگر این دسته داشتن شوک است. شرکت تسکو این دسته را برای گیمر های حرفه ایی تولید کرده است.

  دسته بازی هویت (سری HV-G143) در بسته 2 عددی

آنچه لازم است در هنگام خرید درباره دسته های بازی هویت مدل بدانید این است که این دسته به شکل سیمی و از طریق پورت USB به دستگاه متصل می شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به طور حرفه ایی بازی می کنید و یا به اصطلاح گیمر هستید، دسته بازی دوبل هویت مدل HV-G143 با طول 5/1 متر برای شما بسیار مناسب می باشد و می تواند لذت یک بازی خوب را برای شما رقم بزند.

  دسته بازی گیم  پرو (سری PC-360)

آنچه همیشه مورد توجه تولیدکنندگان بوده است طراحی مناسب دسته های بازی یا به اصطلاح خوش دست بودن دسته می باشد. در واقع هر چقدر که دسته طراحی بهتری داشته باشد اهمیت بیشتری دارد. ویژگی مهمی که دسته های بازی باید داشته باشند این است که در هنگام بازی دست را اذیت نکند. خوشبختانه دسته بازی گیم پرو سری PC-360 دارای طراحی ارگونومیک می باشد و برای بازی های طولانی  مدت مناسب است همچنین این دستگاه مجهز به کلید 14 می باشد.

  دسته بازی بی سیم گیم سیر (سری G4s)

در هنگام خرید دسته های بازی باید به نوع کارکرد دسته توجه داشته باشید. نوع اتصال دسته بازی چندکاره گیم  سیر به 3 شکل بدون سیم، 4.2 گیگاهرتز، بلوتوث و باسیم می باشد همچنین این دستگاه از 4 سیستم عامل دیگر مثلAndroid ،PC ، PS3 پشتیبانی می کند. دسته بازی بی سیم گیم سیر سری G4s سرعت بسیار بالایی دارد و طراحی بدنه دسته نیز پایدار است و هنگام بازی کردن موجب رنجش دست نمی شود. همچنین این دسته با تلویزیون های هوشمند نیز سازگاری دارد. کاردکرد قسمت D-Pad & Left Joystick را می توان تبادل کرد چرا که شناور D-pad سبب اختلاف در 8 قسمت قطب نما می شود و این تفاوت را آسان تر می کند. این دستگاه از دقت بسیار زیادی برخوردار است و دکمه های نرم و راحتی که دارد یک عملکرد سریع را رقم می زند. دسته بازی بی سیم گیم سیر سری G4s این امکان را به شما می دهد که بتوانید به وسیله این دستگاه هر بازی را که دوست دارید به آسانی انجام دهید چرا که وجود محرک های بسیار حساس این دسته سبب می شود تا شما ماشین سواری ها و مسابقات رالی به بهترین نحو انجام دهید و بازی را به پایان برسانید. همانطور که اشاره کردیم این دسته از دستگاه های بسیار مختلفی پشتیبانی می کند و یک تجربه عالی را برای شما رقم می زند.

  دسته بازی اکسل (سری X-204 ) در بسته 2 عددی

کمپانی اکسل محصول جدید خود را با عنوان X-204 تولیده کرده است. از ویژگی های مهم شرکت اکسل این است که همیشه و در همه حال به نیاز مشتری توجه ویژه ایی نشان می دهد و این شرکت به خوبی می دانند که گیمر های حرفه ایی همواره به دنبال این هستند که وسایل خود را مدام بروز کنند تا تجربه خوبی را برای خود رقم بزنند. این دسته در واقع فقط مخصوص بازی است و دارای 18 کلید می باشد که قطعات استفاده شده در این محصول از بهترین و با کیفیت ترین ها هستند. این دسته که مناسب برای بازی است از طریق پورت USB به رایانه شخصی شما متصل می شود. همچنین این دسته دارای پوشش سلیکونی می باشد که در هنگام بازی کردن از تعرق زیاد دست و درد های شدید دست جلوگیری می کند. اگر گیمرهستید دسته بازی اکسل سری X-204 که در بسته های 2 عددی تولید می شوند با طراحی بسیار خوبی که دارد برای شما مناسب است.

  دسته بازی یوکام (سری UC910)

کمپانی یوکاک یک دسته بسیار حرفه ایی از سری UC910 را روانه بازار کرده است. دسته بازی یوکام سری UC910 از محصولات نوآورانه شرکت یوکام می باشد چرا که طرح مناسب این دستگاه سبب می شود که دستان شما هنگام بازی کردن خسته نشوند و یا عرق نکند. در فرایند تولید و ساخت این دسته برای پوشش بدنه دستگاه از چرم هایی استفاده شده که در مدت طولانی مانع خستگی دست می شوند. این دسته دارای شوک بسیار قوی است و 20 کلید اصلی دارد که شامل کلید های Turbo و Clear می باشد که برای دوستداران بازی های رایانه ایی طراحی شده است. نوع اتصال این گیم پد به وسیله سیم و از طریق پورت USB انجام می پذیرد.

  دسته بازی ویکتوری (سری V-890D) در بسته های 2 عددی

دسته بازی ویکتوری سری V-890D در بسته های 2 عددی با طراحی منحصربفرد خود توانسته  است طرفدران بسیاری زیادی پیدا کند چرا که گیمر ها همیشه به دنبال محصولات جدیدتر و خلق تجربه های بروزتر هستند در نتیجه از محصول جدید شرکت ویکتوری استقبال کردند. در میان شرکت هایی که به تهیه و تولید دسته های بازی می پردازد کمپانی ویکتوری توانسته توجه ها را به سمت خود معطوف کند. این دسته با طراحی بسیار عالی دارای 20 کلید است که این 20 کلید از بهترین و با کیفیت ترین موادها ساخته شده اند. دسته بازی ویکتوری سری V-890D دارای پوشش سلیکونی است که وجود این پوشش سبب می شود تا دستان گیمر در هنگام بازی کمتر دچار تعرق شود و از خستگی بیش از اندازه دست جلوگیری می کند. نوع اتصال این دستگاه از طریق پورت USB می باشد. این دسته با طراحی ویژه خود برای افرادی که به طور مداوم بازی می کنند، بسیار می باشد.


نظرات کاربران