;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید شال گردن

1398/12/11 - 2:08 بعد از ظهر

شال گردن یکی از مهم ترین اجزای پوشش زمستانی در فصل زمستان است که معمولا همیشه در کمد لباس های زمستانی می توان آن را دید. شال گردن علاوه بر آن که در فصل سرما، سر و گردن شما را گرم نگه می دارد، در زیبایی و خوش پوش به نظر رسیدن شما هم نقش بسیار مهمی دارد و ست لباس شمارا کامل کرده و به لباس شما استایل می بخشد. از این رو داشتن یک راهنما برای انتخاب یک شال گردن که مناسب استایل شما، زیبا و البته گرم و کاربردی باشد بنظر ضروری می رسد. کارشناس  های متخصص در دنیای مد معمولا توصیه می کنند که از شال گردن های کوتاه تا حد امکان استفاده نکنید. شال گردن های کوتاه که طول آن ها معمولا از روی شانه 30 سانتی متر یا کم تر از آن است کاربردی نیستند و نمی توانند شما را گرم کنند و علاوه بر آن ظاهری بچگانه دارند و نه تنها به استایل و ست لباس شما کمکی نمی کند بلکه عموما ظاهری نازیبا دارند. در این راهنمای شال گردن ما به شما اصول انتخاب یک شال گردن مناسب را می گوییم تا در کنار زیبایی شما را گرم نگاه دارد.

چرا سراغ شال گردن برویم؟

برای این سوال یک جواب بسیار ساده به شما می گوییم، به این دلیل که شال گردن از شما در برابر سوز سرما و تابش آفتاب در گرما محافظت می کند. در فصل سرما، یک شال گردن بافتنی زیبا و در فصل گرما، یک شال گردن نازک و سبک پارچه ای، محافظ خیلی خوبی برای گردن شما خواهد بود. البته محافظت تنها دلیل استفاده از شال گردن ها نیست. شال گردن یک اکسسوری بسیار مهم است و یک شال گردن بافتنی یا شیک و سبک باعث انسجام در تیپ شما شده و شما خوش پوش تر از همیشه دیده می شوید. این زیبایی زمانی بیشتر می شود که شما در انتخاب رنگ و طرح شال گردن خود با ذکاوت عمل کنید و رنگ و طرحی را انتخاب کنید که به استایل شما کمک کند و بتوان آن را با تیپ های متفاوت ست کرد. برای مثال انتخاب یک شال گردن با رنگی روشن و از جنس کشمیر که برای فصل زمستان شما را گرم نگه دارد برای یک ست کت و شلوار زغالی رنگ بسیار عالی می شود. اگر شما این ست را برای یک مهمانی رسمی که همه کت و شلوار به تن دارند انتخاب کنید متوجه تفاوت زیبایی که شال گردن به استایل و پوشش شما می بخشد خواهید شد.

اگر انتخاب شما یک شال گردن طرح دار یا رنگی رنگی است، بهتر است بقیه لباس هایتان ساده و بدون طرح باشند تا از نامرتب و شلوغ بنظر رسیدن لباس هایتان جلوگیری کنید. از طرفی اگر لباس هایی طرح دار و رنگی به تن می کنید سعی کنید از یک  شال گردن ساده و بدون طرح استفاده کنید تا رنگ و روح لباس هایتان حفظ شود و باعث ثبات تیپ شما شود.

طول و عرض شال

 

همانطور که گفتیم طول شال مهم است. طول یک شال گردن بین 127 تا 230 سانتی متر متفاوت است. عرض یک شال گردن مردانه نیز معمولا بین 15 تا 36 سانتی متر است. طول متوسط یک شال گردن معمولا در حدود 150 محسوب می شود اما برای مردانی با قد بلندتر از بقیه، معمولا طول متوسط را 180 سانتی نتر در نظر می گیرند.

کدام شال گردن ها مردانه هستند؟

معمولا شال گردن های بسیاری برای آقایان منایب نیستند اما اصولا در فروشگاه های مجازی و اینترنتی برای کمک به انتخاب خریداران، مردانه یا زنانه بودن آن ها مشخص و طبقه بندی شده و شما می توانید از فروشندگان نیز کمک بخواهید. شال گردن هایی با رنگ های صورتی، یاسی، ارغوانی و یا طرح هایی مثل طراحی گل یا حیوانات رو شال گردن احتمالا انتخاب یک مرد نخواهند بود. هرچند این آیتم ها و انختاب کردن یا نکردن آن ها کاملا به تیپ، سلیقه و استایل شما مربوط می شود . نمی توان راجع به آن نظری داد.

شال های بافتنی بزرگ معمولا برای خانم ها کاربردی تر هستند و شال گردن های حاشیه دار اصولا زنانه هستند و بیشتر در استایل خانم ها استفاده می شوند تا مردان. ناگفته نماند که شال گردن هایی با حاشیه کم و هم رنگ شال، برای شال گردن های مردانه نیز استفاده می شوند.

الیاف شال گردن

با توجه به این نکته که شما در کجا و در چه شرایط آب و هوایی شما از شال گردن استفاده می کنید، باید قبل از خرید جنس مورد نظر خود، به الیاف شال گردن توجه کنید. با توجه به الیاف، شال گردن ها به دو دسته ضخیم و نازک تقسیم می شوند. برای آب هوای معتدل رو به سرد، شال گردن نازک انتخاب بهتری خواهد بود و برای آب و هوای معتدل نیز مناسب است. شال گردن ضخیم برای مناطق سردسیر با آب و هوای سرد تر مناسب است تا بتواند به خوبی از گردن و سر شما در برابر سوز سرما محافظت کند. درست است که خریداران معمولا به بخش زیبایی شناختی شال گردن بیشتر توجه می کنند اما این مهم ترین بخش برای خرید یک شال گردن است زیرا در هزینه ها صرفه جویی می شود و کاربردی خواهد بود.

جنس

 

برای جنس شال گردن خود که البته تاثیر بسیار زیادی در خوش پوشی شما دارد باید دقت به خرج دهید. یکی از گزینه های پر طرفدار و اشرافی برای جنس شال گردن معمولا خز است. خزهای طبیعی قیمت بالاتری نسبت به جنس های دیگر دارد. اما با کمی هزینه بیشتر شما می توانید در کمد لباس خود شال گردنی از جنس خز طبیعی و گرم داشته باشید. خز های مصنوعی بر خلاف خز های طبیعی، می توانند به مشکلات پوستی و آلرژیک و یا حتی تنفسی منجر شوند و علاوه بر آن قادر نیستند به خوبی از شما در برابر سرما محافظت کنند. خز طبیعی مبلغ بیشتری را از شما کم می کند اما جنس مرغوب تری خواهد بود. گرمایش بسیار بهتری دارد و برای سلامت شما در کنار زیبایی بسیار بهتر خواهد بود.

پیشنهاد طراحان و متخصص ها در عرصه مد به خریداران و هواداران، شال گردن های بافتنی و یا کشمیری است. شال گردن های کشمیر، به واسطه جنس کشمیر، قیمت بیشتری نسبت به جنس های دیگر موجود در بازار دارند . جنس کشمیرهمانند چرم، به مراقبت های ویژه ای برای نگه داری و مراقبت نیاز دارد. هرچند جنس کشمیر بیشتر در فصل پاییز مورد استفاده قرار می گیرد اما گزینه بسیار خوبی است. شال گردنی های پشمی نیز گزینه بسیار خوبی برای خرید هستند به شرطی که توجه داشته باشید تا دچار حساسیت به این جنس نداشته باشید تا باعث آزار نشود.

رنگ و اندازه

 

این بخش از راهنمای خرید شال گردن، به طور اختصاصی به مد و استایل شما اختصاص داده شده است. همه چیز درباره نقش محافظتی شال گردن نیست و بخش مهمی از استفاده از شال گردن به جلوه بصری و زیبایی آن اختصاص یافته. سعی کنید برای انتخاب رنگ شال گردن خود، رنگی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی با دیگر پالتو و لباس های زمستانی خود آن را ست کنید و بپوشید. رنگ های خنثی معمولا به سادگی با رنگ های زیادی ست می شوند و به خوش پوشی شما می افزاید. بهتر است اگر پالتو و لباسی که به تن دارید طرح دار است، شال گردن ساده و بدون طرحی انتخاب کنید تا توجه ها روی طرح لباس شما حفظ شود و ظاهری شلوغ و نامرتب نداشته باشید. همچنین اگر لباسی که به تن دارید که طرح دار است توصیه می شود از یک شال گردن طرح دار در استایل خود استفاده کنید. استفاده از شال گردن های ساده برای پالتو هایی با دوخت های پیچیده و عجیب، گلدوزی یا پلیسه و... نیز صدق می کند زیرا به تیپ و استایل شما انسجام می بخشد. برای پالتو هایی که دوخت ساده و یک رنگ هستند و پیچیدگی خاصی در دوخت، رنگ یا طرح آن ها دیده نمی شود نیز بهتر است شال گردن های طرح دار استفاده کنید. درکل از یک رنگ و یا یک طرح شدن استایل خود جلوگیری کنید تا اکسسوری هایی که برای شما مهم است در استایل شما گم نشود! اگر مایل هستید تا شال گردن به عنوان یک اکسسوری در استایل شما گم نشود و توی چشم همگان باشد، رنگ هم خوان با تیپ خود را برای شال گردن استفاده نکنید و سعی نکنید هم رنگ با بقیه اجزای تیپ شما باشد. آن را در استایل خود مخفی نکنید و از رنگ های مکمل و یا متضاد هم استفاده کنید. اگر چاره ای نداشتید و دوست داشتید شال گردن هم رنگ با پالتو یا لباس تان باشد، می توانید کمی پررنگ یا کمرنگ تر آن را به کار ببرید.

توجه داشته باشید که ست کردن شال گردن با پالتو و یا لباس ضروری نیست، شال گردن را می توان به سادگیو به زیبایی با دستمال گردن یا دستمال جییب خود ست کنید تا استایل بسیار زیبا تر و شخصی تری داشته باشید.

رنگ و فرم صورت

اهمیتی ندارد کلاه، عینک و یا شال گردن باشد، نکته بسیار مهمی که همواره در مد مورد توجه و اهمیت است این است که آیا مثلا شال گردن برای فرم صورت و رنگ شال گردن برای رنگ پوست شما مناسب است یا خیر. برای مثال معمولا رنگ موی روشن، چهره افراد را کمی رنگ پریده و رنجور نشان می دهد، در نتیجه توصیه می شود که یک شال گردن با رنگ های پررنگ و شاد و یا تیره انتخاب کنید تا روح و طراوت را به چهره شما برگرداند. فرم صورت نیز بسیار مهم است، به این صورت که مثلا افراد با فرم صورت گرد بهتر است شال گردنی انتخاب کنند که بافت ریز یا ساده ای داشته باشد و بتوان به وسیله آن سر و گردن پوشانده شود.

بستن شال گردن


شال گردن ها اندازه و طول های متفاوتی دارند، کوتاه بلند و یا متوسط هستند و به همین سبب به راه های گوناگونی می توان شال را دور گردن خود ببندیم. از شال گردن برای محافظت از گردن خود در سرما استفاده می کنید اما هیچ گاه نباید این اشتباه را بکنید و شال گردن را محکم و سفت به دور گردن خود بپیچید. تنگ و سفت بستن شال گردن استایل شما را خراب می کند و ظاهری مضحکانه را به وجود می آورد. علاوه بر آن احساس ناراحتی و خفگی به شما دست می دهد و باعث اذیت و معذب بودن شما می شود. با یک تست راحت می توان مقدار سفت بستن شال را اندازه گرفت! شال گردن را طوری ببندید که انگشت شما به راحتی بتواند از شال گردن عبور کرده و به گردن برسد. شال گردن های بلند را معمولا می توانید به زیبایی به دور گردن خود ببندید اما اگر طول شال گرن شما متوسط است می توانید آن را به صورت ساده دور گردن خود بیاندازید. یکی از مدل های بستن شال مردانه که معمولا آقایان برای زیبا و جذاب تر دیده شدن استایل خود از آن استفاده می کنند به این صورت است : شال گردن را از وسط به دو نیم تا کرده و قسمت انتهایی آن را از داخل حلقه به وجود آمده شال گردن بیرون بیاورید. این یکی از پرطرفدار ترین و معمول ترین و البته ساده ترین روش های بستن شال گردن های مردانه است. یکی دیگر از روش های بستن شال گردن که معمولا توصیه می شود در محیط های اداری، رسمی یا کاری از آن استفاده شود این است که یک سمت شال گردن خود را به روی شانه انداخته و یک سمت دیگر را به صورت آویزان رها کنید. در آخر بهتر است بستن شال گردن با یک گره آزاد جلوی گردن برای محیط های عمومی و خیابان و گره های پیچیده تر و تزیینی تر را برای رفتن به مهمانی، کافی شاپ یا موقعیت های دیداری و مجلل تر اختصاص دهید. این نکته را فراموش نکنید که آسایش و راحتی شما در لباسی که می پوشید بسیار بسیار مهم تر از نمای ظاهری و زیبایی مد و لباس است، در نتیجه با گره های عجیب و غریب، راحتی خود را که بسیار اهمیت بیشتری دارد خدشه دار نکنید.


هر کس طبق سلیقه و خوی خود شال گردن خود را می بندد و انتخاب می کند. بر اساس شرایط و موقعیت های مختلف یک نفر آن را می بندد، دیگری گره می زند و ... اما همین بستن ساده شال گردن باعث تفاوت استایل و نشانه های فردی در اختصاصی کردن استایل می شود.

جمع بندی

شال گردن یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین اکسسوری ها است. بسیار پرطرفدار است زیرا علاوه بر زیبایی و روحی که به استایل شما می دهد، پوششی برای گرم شدن در برابر سرما نیز هست. همان طور که این اکسسوری به زیبایی می تواند خوش پوشی شما را ارتقا دهد، با رعایت نکردن برخی نکات نیز به راحتی می تواند باعث بد دیده شدن استایل شما و خراب کردن زیبایی ظاهر شما بشود! با توجه کوچکی به بافت، جنس پارچه، رنگ و طرح مورد نظر می توانید جلوه بسیار زیبایی به استایل خود دهید و همزمان خود را گرم نگه دارید.