از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید لباس زیر بانوان

راهنمای خرید لباس زیر بانوان

چگونگی تهیه یک لباس زیر متناسب جهت استفاده بانوان بسیار مهم می باشد. چراکه این نوع لباس ها در سلامت و حفظ آن برای بانوان دارای نقش بسیار بسزایی می باشد. ایده آل ترین نوع پارچه جهت کاربرد لباس زیر بانوان از نوع و جنس های نخی آن ها می باشد. چون که این پارچه ها سبب عبور دادن جریان و گردش هوا شده و جلوی تکثیر و میکروب و باکتری ها و همچنین ایجاد عفونت خواهد گرفت. در این متن موارد مهم را جهت تهیه و انتخاب لباس زیر بانوان مورد بررسی قرار می دهیم.

اقسام شورت های مورد استفاده بانوان

۱ شورت های نوع ساق دار (Boy Shorts)

این نوع از شورت های بانوان، در بخش ران ها، به صورت مستطیل می باشند که مانند شوورت های آقایان می باشد. خصوصیت مهم و برجسته ی شورت های ساق دار، بخش بالای آن هست. این نوع شورت ها برای زیر دامن زنان که کوتاه و چین دار می باشد و ممکن است بالا رود مورد استفاده قرار می گیرد. این شورت های پادار برای استفاده در ایام قاعدگی قابل استفاده نیست.

۲ شورت های نوع کلاسیک (Classic Briefs)

این نوع از شورت ها که دارای فاق بلند با بیشترین پوشش می باشند، از راحت‌ترین نوع از شورت های بانوان می باشد. هرچند این نوع ساختار، اخیرا در شورت‌های جدید با طراحی جدید دیگر هم کاربرد دارد. این نوع ها همان شورت هایی می باشد که در جعبه ی چندتایی تهیه می نمایید و اکثرا با هر لباسی استفاده می نمایید. این نوع شورت های بانوان قابل استفاده با پوشش های نازک و چسبیده که سبب می شود که خط شورت معلوم شود، نمی باشد. شورت های کلاسیک جهت کاربرد روزانه و همچنین ایام قاعدگی،انتخابی بسیار ایده آل می باشد.

۳ هیپ هاگرز / هیپسترز (Hipsters)

در مدل هیپستر یا هاگرز، کش کمر دقیقا روی باسن قرار می‌گیرد. با اینکه این شورت، فاق کوتاهی دارد، اما هنوز پوشش زیادی را به خصوص در پهلوها ایجاد می‌کند. این مدل شورت زنانه، در زیر جین‌ها و دامن‌های فاق کوتاه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.راهنمای خرید لباس زیر بانوان

۴ شورت های نوع تانگ (Thongs)

این نوع شورت ها به اندازه ی ۷ تا ۸ سانتی متر در زیر میان تنه و بالای استخوان لگن می آید. در ساختار این نوع از شورت ها، یک بند در همه ی دور کمر قرار گرفته می شود و دو تکه به شکل مثلث، قسمت های جلو و پشت را پوشش می دهند. در بعضی از انواع این شورت ها، این بند ممکن پهن‌تر طراحی شود. هرچند در این نوع از شورت ها جلوه و زیبایی بیشتر مطرح می باشد، ولی می توان با اقسام لباس های چسبیده و کوتاه آن را بکار برد.

۵ شورت های نوع فرانسوی (French-Cut)راهنمای خرید لباس زیر بانوان

این نوع از شورت های بانوان از پرطرفدارین ها می باشند و ساختار آن ها، مثل شورت های نوع کلاسیک، دارای فاق زیادی می باشد. فقط یک فرق بین آنها وجود دارد که آن هم در انحنای بیش‌تر برش در بخش دور ران می باشد که در مقایسه با شورت های نوع کلاسیک بانوان دارای پوشش کمتری می باشد. این نوع از شورت ها، ایده آل ترین انتخاب برای استفاده در زیر شلوارهای دارای فاق زیاد می باشد.

۶ شورت های نوع جی استرینگ G-String))

این نوع شورت ها دارای برشی به شکل مثلث در بخش جلو، و بدون هیچ پوششی در قسمت پشت می باشند که زیبایی آن بیشتر مطرح می باشد. کناره این نوع شورت ها دارای دو بند می باشد که بالای استخوان لگن کشیده شده اند. این نوع شورت ها اکثرا در موقع حمام آفتاب و در کنا سواحل،  مورد استفاده می باشد.

شورت های مدل سی استرینگ (C-String)

این شورت ها از انواع بسیار مدرن و جدید لباس های زیر بانوان می باشد. شورت های مدل سی استرینگ دارای بند نمی باشد و مثل یک انبر قابل انعطاف، قرار داده می شود. از این نوع از شورت ها می توان در هنگام شنا، پوشیدن لباس شب و یا حمام آفتاب استفاده نمود. کاربرد این نوع شورت در ایام قاعدگی .راهنمای خرید لباس زیر بانوان

مناسب نخواهد بود

شورت های مدل چسبان Adhesive Panty))

این نوع از شورت ها، دقیقا مانند مدل قبلی یعنی شورت های سی استرینگ بند ندارند. ولی فرق آن این است که شورت های چسبنده، دارای پارچه و چسبی می باشد که در دو بخش جلو و پشت آن است.

۷ شورت های نوع گنی (Control Briefs)

از مهم ترین و پرطرفدارترین ویژگی هایی که این نوع از شورت ها دارا هستند، این است که کل شکم تا کمی بالاتر از ناف را می پوشانند. این خصوصیت سبب خواهد شد تا بخش های منعطف کمر و شکم حالتی قشنگ داشته باشند. “قابل استفاده” و “راحت” دو کلمه ی شایسته و درخور جهت تعریف این نوع شورت ها می باشند. شورت های گنی دارای اقسام حلقه‌ای و پادار می باشند که هر کدامشان دارای طرفدار مختص به خود می باشد. این نوع شورت ها در ایام بعد از حاملگی و همچنین حالت دهنده ی قیافه در زیر لباس های چسبان بکار می رود. بعلاوه، در زیر شلوارهایی که دارای فاق زیاد می باشند هم دارای کاربرد بسیار می باشد.

۸ شورت های مدل بدون جای درز (Seamless Panties)

از لحاظ راحت بودن، هیچ کدام از انواع شورت ها با شورت های بدون درز قابل مقایسه نمی باشد. با توجه به اسم این نوع از شورت ها، هیچ گونه دوخت و یا  درزی در این شورت وجود ندارد. این نوع شورت ها انتخاب بی‌نظیری جهت استفاده در زیر لباس‌ها منند لباس‌های چسبان گزینه ای بسیار ایده آل می باشد. همچنین شورت های بدون درز، در زیر لباس‌های دارای تور که سبب می شوند لباس زیر معلوم باشد، بکار می روند.

اقسام جنس های پارچه ی شورت ها

جنس های کتانی: از این نوع جنس نمی توان گذشت! این جنس، لطیف، کم وزن، طبیعی و همچنین لایه ی تنفسی دارا می باشد. این نوع جنس قیمت زیادی ندارد و قادر خواهید بود همراه لباس های روزانه آن را پوشید. این جنس همچنین جهت کاربرد به همراه لباس های اداری، خانگی و حتی خواب ایده آل ترین پارچه خواهد بود. اگرچه باید این مورد را در نظر گرفت که این نوع جنس به آسانی خیس خواهد شد و رطوبت را جذب و فظ می نماید لذا بی شک نباید هنگام انجام ورزش های سنگین و یا موقع شنا بکار برده شود.
راهنمای خرید لباس زیر بانوان

پارچه ی جنس نایلونی و پلیستر: این جنس های مصنوعی را جهت استفاده در لباس های ورزشی بکار می روند. این جنس در هنگام ورزش کردن برای لباس زیر بسیار مناسب می باشد چرا که سبب بیرون شدن رطوبت از بدن خواهد شد و ریسک مبتلا شدن به عفونت و بثورات را به حداقل خواهد رساند. این نوع پارچه مصنوعی خیلی راحت و مقاوم و مناسب جهت استفاده در لباس های بیکینی و ورزشی می باشد. مهم تر از همه اینکه این نوع الیاف در لباس سبب کم شدن وزن و شکل دهی ایده آل نیز خواهد بود. اگرچه این جنس ها دارای نقطه ضعف هایی نیز می باشند مانند: احتمال بروز عفونت و ایجاد بثورات در هر دوی الیاف.

نکته ی مهم: لباس هایی را که دارای پارچه پلیستر و نایلون می باشند را تنها در هنگام شنا، ورزش و یا در ساحل بکار ببرید و سریعا لباس زیر را با لباس پنبه ای عوض نمایید.

پارچه ابریشم: جنسی لغزنده و سر است که قابل استفاده در همه جا خواهد بود. دارای وزنی بسیار کم، که گرما را در بن حفظ می نماید و حس لوکسی و لطافت را به پوست خواهد داد. این جنس جهت استفاده هنگام خواب خیلی مناسب است و به اندازه ای راحت می باشد که احساس می کنید لباس در تنتان نمی باشد. البته جنس ابریشم دارای قیمتی بالا و دوام و طول عمری کم می باشد. رطوبت پوست را کاهش می دهد و ریسک مبتلا شدن به عفونت را بیشتر خواهد کرد. این جنس را تنها در مواقع خاصی بکار ببرید و پس از آن با جنس کتان عوض نمایید.

پارچه نوع توری: این نوع پارچه به کلفتی گذشته نمی باشد. می توان یک تور معمولی را که از الیاف پنبه ای تهیه شده را با جنس پلیستر و نایلون به اندازه های کافی و تعیین شده مخلوط نمود تا ریسک سوزش و عفونت کاهش پیدا کند. جنس تور، جذاب و لطیف می باشد. جنس تور ایده آل و با کیفیت زیاد  دارای مقامت بالاتری در مقایسه با دیگر جنس ها می باشند.

نکته مهم: جنس توری دارای مقامت پایینی در مقابل سرما می باشد.

راهنمای تهیه شورت مناسب

هنگام تهیه لباس زیر، این نکات را در نظر داشته باشید:

اول: از اندازه و سازتان آگاه باشید ( به این معنا که علاوه بر اندازه کمر از سایز باسن نیز آگاه شوید)

دوم: اندازه ها را کنار هم بگذارید. هر مارکی از لباس ها دارای اندازه ی بخصوصی می باشد. امکان دارد یک مارک در سایز”small” در مارکی دیگر “Medium” یا “X-small” باشد. لیست اندازه ها را نگاه کنید و سایز خود را بیابید که با کمر و باسن شما منطبق است.

مرحله سوم: مدل متناسب باخود راتهیه نمایید. توجه داشته باشید که چه سبکی برای کارهای روزمره ی شما و یا کارها و نیازهای بهداشتی تان مناسب می باشد. چند نوع مدل را در ذهن خود داشته باشید تا  در هنگام ضرورت آن را بکار ببرید.

چهارم: به این معیارها توجه نمایید: متناسببودن اهمیت دارد، چرا که اگر لباسی که بسیار تنگ و یا حتی بسیار گشاد یا آویزان باشد را نمی پسندید. دقت داشته باشید که جنسها و پارچه های ایده آل و مناسب را برای روزمره ی خود بکار ببرید. توجه به این مراحل ذکر شده سبب خواهد شد تا هر بار با رضایت کامل ، یک لباس زیر ایده آل و مناسب را تهیه نمایید.راهنمای خرید لباس زیر بانوان

برای هر اندامی چه نوع شورتی ایده آل می باشد

اگر نمی دانید از چه نوع لباس زیری بایداستفاده نمایید؟ در این متن با توجه به نوع اندام برای شما یک لیست تهیه نموده ایم تا در انتخاب این نوع لباس ها به شما کمک نماید:

بدن های پر فعالیت: برای بانوان لاغر اندام و یا بانوانیکه ورزش میکنند، شورت های بیکینی ایده آل خواهد بود. شورت های هیپستر بریفس از گزینه هایی می باشد که می توان آن را با شلوار یوگا و لباس های ورزشی دیگر نیز مورد استفاده قرار داد.

اندام هایی با کمرهای پهن: شورت هایی که دارای فاق زیاد می باشند بریا این افراد مناسب می باشد و می تواند مقداری از قسمت های اضافه را پوشش دهد و زبیعی به نظر برسد. اگر لباس های زیرتان دربخش میانی باریک تر می باشند، این نوع شورت ها برای شما مناسب می باشد.

اندام هایی که دارای باسن توپر و یا بزرگ می باشند: (بوی شرتس) و ( بوی شرت تانگز ) که به معنی شورت های پادار می باشند، جهت استفاده برای این بانوان ایده آل می باشد. شورت بیکینی هم قادراست این بخش از اندام را زیباتر نشان دهد.جهت پوشش بیشتر این بخش از بدن بوی شرتس یا هیپستر را بکار ببرید.

اندام هایی که دارای ران های بزرگ می باشند: لباس های زیر چسبان برای این نوع از اندام ها بسیار مناسب می باشد و سبب خواهد شد زیبایی آن جلوه ی بیشتری داشته باشد.

اندام هایی که دارای باسن کوتاه می باشند: این نوع از اندام ها، باید شورت هایی بپوشند که دارای فاق های کوتاه می باشد تا این بخش از اندام بلنترد نشان داده شود..

نکات بهداشتی و راحتی برای استفاده از شورت ها

تهیه ی شورت متناسب با اندام هم جهت راحت بودن و هم سلامت بسیار اهمیت دارد. در  صورتی که شورت مناسب باشد خطرمبتلا شدن به فونت نیز کم خواهد شد، سبب آرامش و راحتی می باشد و حس زنانگی را نیز ارتقا می بخشد. راهنمای کامل تهیه ی شوذت مناسب

شورت هایمناسب ورزش تهیه نمایید: هنگام ورزش یا فعالیت زیاد حداقل باید ۳ تا ۶ جفت شرت را استفاده نمایید. برای این کار پارچه ی نایلون یا پلیستر که ریسک عفونت را کاهش می دهند را تهیه کنید و فعالیت خودرا ادامه دهید.

در شورت های مدل تانگ بیشتردقت نمایید

شورت های جی استرینگ، خطر مبتلا شدن به عفونت های واژنی را بالا می برد این امر به دلیل شکل این سبک می باشد که سبب ابتلا به عفونت های باکتریایی خواهد شد. پیشنهاد می کنیم که این نوع مدل کم و یا گاها بکار برده شود و پسازمدت کمی سریعاآن را عوض نمایید.

مدل های بریف را خرید نمایید: این نوع ها زیاد جذابیت ندارند، ولی برای کاربرد روزانه بسیار ایده آل می باشد. هرچندکه این نوع ها بهمرور تغیر کرده و اخیرا طرفداران بسیاری دارد.

جریان هوا و تهویه: موقع انتخاب، همواره جریان هواو تهویه را نیز در نظر بگیرید. نبود تهویه مناسب و رطوبت و دمای محبوس در آن، امکان مبتلا شدن به عفترا افزایش خواهد داد. کتان جهت تهویه و جریان هوا مناسب خواهد بود و هنگامتمام شدن و، به سرعت لباس زیر خودرزشو یا فعالیت روزمره آن را با جنس کتان عوض نمایید.

همواره در حال عوض لباس زیر خود باشید: این مورد مهم باید حتما رعایت شود. هیچ گاه در مدت زیادیلباس زیر . اگر شما زیاد عرق می کنید، لباس های و یا مرطوب را نگه ندارید و حداقل یک بار لباستان را تعویض نمایید. پس از ورزش و تمرین نیز حتما سریعا لباس را عوض نمایید.

شورت های کهنه نپوشید: اگر جنسی کشیده یا کهنه باشد، پس الیاف پارچه فاسد است و باید دور انداخته شود. پوشیدن این جنس ها سبب عفونت خواهد شد.

شورت های یک دست: ان نوع ها راحتتر و کمتر قابل دیدن از روی لباس هستند، ولی عفونت بیشتری به همراه دارد

کاربرد جنس توری و ابریشم برای زمان های خاص: جنس توری و ابریشم بسیار جذاب می باشند، ولی اینها مقاو ترین و بهداشتی ترین نخواهند بود. این نوع ها را برای مواقع خاص قرار دهید و بقیه زمان ها کتان بپوشید.

تهیه ی اندازه ی درست لباس زیر: شورت هتر است در سایز مناسب تهیه  شود حتی در صورت مورد پسند بود سایزدیگر. ورت بسیار تنگ، سبب مالش زیاد پوست و در نتیجه عفونت خواهد شد.

خوابیدن بدون لباس زیر: چند بار در هفته بدون لباس زیر بخوابید زیرا ابتلا به عفونت کاش می یابد.

هشت اشتباه مهم در کاربرد لباس زیر

هیچ گاه لباس های زیر (سوتین و شورت) تیره و مشکی را در زیر لباس های رنگ روشن استفاده ننمایید. ولی مورد مهم دیگر این که لباس های زیر کاملا توری و و یا بسیار نازک و باریک (به انگلیسی barely-there thongs) را هم در زیر لباس مجلسی و یا در مهمانی ها نباید استفاده نمود.

اشتباه اول : قسمت حساس لباسزیر پنبه ای نمی باشد

همه ی قسمت های این نوع لباسها داریا الیاف طبیعی می باشند، ولی قسمت حساس مورد نظر جهت خشک ماند باید از جنس پنبه باشد. پس موقع تهیه این نوع لباس ها این  نظر قرار دهید. جنس هایی مثل  تور و پلی استر، با حبس رطوبت و حرارت سبب تحریک پوست و همچنین فضایی جهت تکثیر و رشد باکتری‌ها و قارچ ها خواهد شد. که البته جنس ابریشم نیز این خصوصیترا دارا می باشد. این نوع لباس ها را برای مواقع خاص قرار دهید و سعی کنید واز پنبه بیشتر استفاده نمایید. این پارچه سبک می باشد و سبب ی شود تا پوست نفس کشیده و در نتیجه سبب کاهش ریسک عفونت های مخمر و عفونت های دستگاه ادراری خواهد شد.

اشتباه دوم: اندازه لباس زیر بسیار کوچک می باشد

اگر توانستید، پیش از تهیه لباس زیر، حتما آن راامتحان کنید تا بدانید که سایز خودتان است. مارک های متفاوت دارای اندازه های مختلف می باشند و همواره یک سایز نخواهند بود. برای سلامتی خود به تهیه این نوع لباس ها توجه نمایید و اندازه ی مناسب را بخرید.

لباس های زیر بسیار چسبان (یا ساپورت ها) قادرند سبب عرق سوز و آزار پوست بشوند.

اشتباه سوم: شستن این نوع لباس ها با پودرهای صنعتی معطر

پوست این بخش از اندام بانوان خیلی حساس می باشد و باعطرهای مصنوعی موجود در پودرها واکنش نشان خواهد داد. ممکناست مواد شیمیایی موجود درنرم کننده ها سبب اگزمای پوست  و یا خارش باشند. پس از شوینده، نرم کننده و یا پودرهایی بهره ببرید که دارای نام Hypoallergenic می باشند.

اشتباه چهارم: دوست دارید شورت های نازک و نمایان بپوشید

این نوع شورت های زنانه یا VPL با وجود جذابیت برای کاربرددر مناسبت های خاص، سبب عفونت و رشد باکتری خواهند شد. بخش خارجی لباس همواره در معرض باکتری ها می باشد و با کاربرد این نوع شورت ها، خطر انتقال باکتری به بخش های حساس بیشتر خواهد شد.

اشتباه پنجم: توجه نداشتن به لکه ها

همواره باید لباس زیر را بررسی نمایید تا لکه ننداخته باشند. رنگ لکه ها خواهند گفت که باید لباس عوض شود یا خیر.

اشتباه ششم: بعد از تمرین و ورزش عوض نکنید.

پس از ورزش بدن سازی و یا در باشگاه یا تمرین یوگا، جهت دوش گرفتن به منزل بروید. ولی پیش از آن در کافی شاپ می نشینید. رطوبت لباس زیر سبب حساسیت پوستی در بخش های حساس و در نتیجه عفونت باکتریایی خواهد شد.

اشتباه هفتم: با لباس زیر خوابیدن

خوابیدن با لباس زیر ممکن است برای خیلی از بانوان مشکلی نباشد. ولی موقع خوابیدن بهتر است که لباس زیر نپوشید. یا اگر بر تن دارید، تلاش نمایید تا جاذب رطوبت و پنبه ای باشد.

اشتباه هشتم: پوشیدن لباس زیر سفید در زیر لباس سفید

این کار خطرناک نمی باشد ولی هیچگاه این کاررا نکنید. این کار یعنی ترکیب رنگ دو لباس سفید بسبب بیشتر نمایان شدن قسمت های حساس در بانوان خواهد شد.

نظرات کاربران