از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

بهترین کوله پشتی های مناسب برای طبیعت‌گردی

1398/8/24 - 4:19 بعد از ظهر

تفاوتی ندارد که به کوهنوردی می روید یا هایکینگ، همواره یادتان باشد که تجهیزات لازم را همراه داشته باشید. بسیاری از طبیعت‌گردان، معتقدند کوله پشتی از مهم‌ترین لوازم طبیعت‌گردی می باشد. در این متن به روایت یکی از خبره‌ترین طبیعت‌گردان، در مورد ۷ کوله‌ پشتی برتر کوهنوردی و طبیعت‌گردی برایتان بگوییم. با ما همراه باشید!

 

کوله پشتی مناسب کوهنوردی

از جمله  معیارهایی که جهت تهیه کوله پشتی باید مد نظتان باشد شامل، قیمت، وزن، دوام، فریم، حجم، جنس، جذابیت، راحتی و غیره می باشند.

راحت بودن بسیار مهم است!

معیار مهم تهیه کوله‌ پشتی کوهنوردی، راحتی آن می باشد. اگر  بار سنگینی را با کوله‌ی خود می‌خواهید بردارید، پس بدون شک کوله‌ی شما به «بند کمری» نیاز خواهد داشت تا بیشترین قسمت وزن را از شانه‌های شما به لگن‌تان انتقال دهید؛ ریسک آسیب دیدن با این ویژگی ستون مهره‌ها‌ را به کمترین حد خود خواهد رساند.

همان‌قدر که پول می دهید، آش می‌خورید!

بی‌پرده بگوییم؛ هرچه برای کوله‌ پشتی کوهنوردی بیشتر پول بپردازید، کوله‌ی بهتری خواهید داشت. کوله‌های مرغوب و با کیفیت، ارزان نخواهند بود. به چشم یک سرمایه‌گذاری به خرید کوله‌ی کوهنوردی بنگرید. به این شکل شما اطمینان می یابید که سرمایه‌ی شما تا ابد باقی خواهد ماند.

سبک سفر کنید

تلاشتان این باشد که کوله پشتی‌تان تا حداقل ممکن هم سبک و هم مقاوم باشد. ایده آل ترین کوله‌های طبیعت‌گردی اغلب سبک می باشند؛ بنابراین زیاد نگران این مورد نباشید.

یک کوله پشتی محکم تهیه نمایید

کوله پشتی خشن و مستحکمی را تهیه نمایید، به صورتی که پس از یک روز سخت، آخ نگوید!

کوله‌ ای را که دارای فریم داخلی می باشد تهیه نمایید!

ایده آل ترین کوله‌ها دارای میله‌های داخلی (در عوض میله‌های خارجی)‌ جهت مراقبت هستند که سبب شده بسیار مورد استفاده و حمل‌شان را هم راحت تر نماید. میله‌های خارجی سبب می شود تا کوله پشتی شما سنگین‌تر و سرعت راهپیمایی شما کمتر شوند. سعی نمایید بارتان سبک باشد تا به میله‌های بزرگ خارجی نیازی نباشد.

ظرفیت

اگر یک کوله پشتی بزرگ دارید ولی «سبک» سفر می‌کنید ، ممکن است لوازمی را در کوله بگذارید که در مدت سفر نیازی به آنها نباشد. تهیه کردن کوله پشتی کوچکتر به شما کمک خواهدد کرد که از ظرفیت کوله صرفه‌جویی نماید و بارتان سبک‌تر باشد. اگر به نواحی برفی می‌خواهید بروید یا  سفرتان طولانی می باشد، پس تهیه یک کوله‌ی بزرگ برای تان بهتر خواهد بود. و حتی ممکن است بهتر باشد که دارای دو کوله پشتی (یکی با حجم کم و یکی با حجم بالا) باشید تا متناسب با سفر خود بتوانید کوله‌ای با حجم مناسب تهیه نمایید.

جنس

اگر طرفدار هایکینگ می باشید پس باید بدانید که با عناصر طبیعت قرار است در بیفتید؛ ، سرما، گرما، برف، باران وغیره در راه برایتان ممکن است سبب ایجاد مزاحمت نماید. پس تهیه جنس خوب، خیلی مهم است. پارچه‌ی dyneema  که از مواد مقاوم و سبک تولید شده خیلی مناسب اند؛ بخصوص اگر دارای خاصیت ضد آب نیز باشند. اگرچه از پارچه‌های دیگر (مانند نایلون) این پارچه دارای هزینه ی بیشتری می باشد؛ اما مطمئن باشید که حتما دارای ارزش سرمایه‌گذاری خواهند بود.

جذابیت!

اگر برای یک کوله پشتی حرفه‌ای قرار است هزینه نمایید، خوب است که اطمینان یابید به قیافه تان خواهد آمد. انواع زیادی هستند که قادر هستند احساس جذابیت و استفاده از یک کوله‌پشتی حرفه‌ای را میان یک جنگل گل‌آلود به شما ببخشد.

۱- Osprey Aether/ Ariel

مارک کوله پشتی‌های osprey قطعا از ایده آل ترین کوله‌هایی می باشند که در بازار موجودند. کوله های Ariel (برای خانم ها) و کوله‌های Aether (برای مردان) دو کوله‌پشتی دارای پرچم osprey می باشند. این دو نوع کوله، دارای تمام معیارهای کوله‌های osprey (عمر طولانی و استحکام و راحتی)‌ هستند؛ علاوه بر دارا بودن جیب‌های متعدد و پشتی ایده آل و مناسب که تعریق را به کمترین حد ممکن می‌رساند. این نوع کوله‌ها در دو نوع  حجم ۷۰ و ۸۵ لیتری در بازار وجود دارند.

۲- Osprey Exos 58

اگر طرفدار کوله پشتی های فوق سبک هستید، osprey exos گزینه ایده آل براتان خواهد بود. از لحاظ فنی این نوع کوله یک کوله‌پشتی مینیمال می باشد. فریم سبک آلیاژ این کوله‌پشتی، سبب  حمایت بی‌نظیری خواهد شد که با وجود آن تا ۲۲ کیلوگرم بار را بر آن  به راحتی می‌توان سوار کرد. پشتی این نوع کوله به گونه ای می باشد که خیلی راحت در پشتتان می‌نشیند و فناوری AirSpeed 3-D سبب خواهد شد بین پشتی کوله و پشت شما هوا جریان پیدا کند و تعریق به کمترین حد ممکن برسد. بغل این کوله دارای دو جیب کشسان برای بطری‌های آب می باشد و می‌توانید در بخش پایینی آن چادر یا کیسه‌خواب خود را بگذارید. اگر طرفدار کوله‌پشتی‌های فوق سبک، ، راحت، حجم بالا و مقاوم هستید، برای شما این نوع کوله ها اید آل می باشد.

۳- Deuter Air Contact

این نوع کوله فوق سبک نمی باشد، اما چون دارای راحتی بی‌نظیر (از راحت‌ترین کوله‌های موجود در دنیا)‌ و ایده آل جهت مسافرت‌ها و کمپینگ‌های طولانی می باشد به سختی توانسته در این لیست قرار بگیرد. بند کمری و بند شانه‌ها به گونه ای تنظیم شده اند که جهت حمل بار سنگین یا به اصطلاح «بارکشی» این کوله پشتی را ایده آل می کند و قسمت تهویه‌ی پشتی آن سبب خواهد شد که پشت شما فارغ از نوع آب‌وهوا، داغ نکند. این مزیت سبب شده تا این نوع کوله جهت سفرهای چند روزه بسیار ایده آل شود.

۴- Deuter Speed Lite 20

http://uupload.ir/files/lbvi_5.jpg

اگر می خواهید به یک راهپیمایی معملی بروید، کوله‌ی کوچکی را می‌توانید بکار ببرید. کوله‌ی Deuter speed lite برای این برنامه بسیار ایده‌آل می باشد. برای کاربرد ورزشکاران استقامت این کوله‌ی ۲۰ لیتری تولید و طراحی شده است که در رده‌ی فوق سبک دسته‌بندی شده اند. دارا بودن جیب‌های بغل این کوله، استفاده از آن را در سفرتان چند برابر خواهد کرد. حتی شما بند کمری را برای شخصی‌سازی بیشتر می‌توانید جدا نمایید. و همچنین مانند گزینه های بالا پشتی آن سبب خواهد شد که میان کوله و پشت شما هوا جریان داشته باشد و تعریق را به کمترین حد برسد.

۵- National Geographic Explorer

تمام طبیعت‌گردی‌ها جهت دیدن مناظر طبیعی و یا پیمایش کوه نمی باشند. ممکن است عکاس باشید و  کوله پشتی شما باید از لوازم الکترونیکی شما خیلی خوب محافظت نماید. هرچند این نوع کوله چندان راحت نیست، ولی در ازای امن ماندن کالای لوکسی مثل دوربین عکاسی‌تان در محیط خشن طبیعت، کمی راحتی هزینه‌ای منطقی می تواند باشد. تولید کنندگان این نوع کوله را، مخصوص عکاسان و بسیار قدرتمندطراحی نموده اند. طراحان قسمت های مجزا جهت کابل، بدنه‌ی دوربین، لنز‌ و یا حتی آپشن‌هایی جهت حمل سه‌پایه‌ی دوربین، را در این کوله کار گذاشته اند. از همه مهم‌تر، دسترسی به محتویات کوله، هم از جلو‌ی‌ کوله و هم از بالا ، راحت می باشد. 

۶-  The North Face Cobra

اگر یک کوله‌ی زمستانی ایده آل می خواهید، این نوع کوله برای تان مناسب است. تولید کنندگان این نوع کوله‌پشتی را به طور مخصوص برای محیط‌های زمستانی طراحی کرده اند؛ اما نه اینکه معنی که جهت استفاده در محیط‌های دیگر مناسب نباشد. این نوع کوله  با جیب‌های جانبی آن، دسترسی خیلی راحت به وسایل‌تان را در طول راهپیمایی راحت می نماید و در رده ی فوق سبک طبقه‌بندی می‌شود. اگر به نورث‌فیس علاقه دارید، این نوع کوله ایده آل ترین کوله‌پشتی این شرکت می باشد است.

۷- The North Face Banchee

از اصلی ترین خاصیت این نوع کوله پشتی جیب‌ها و بخش‌های فراوان ‌آن می باشد. این نوع کوله‌پشتی دارای  ۸ جیب متفاوت می باشد که در بغل، پشت کوله و یا حتی روی بند کمری طراحی شده اند. فضای کافی برای ذخیره‌ی هر چیزی که به آن نیاز دارید و یا حتی کلاه صخره‌نوردی بر روی این نوع کوله موجود است.

تهیه کوله پشتی اورجینال از انواع دیگر مارک های آن

در این متن با خصوصیات یک کوله پشتی خوب و بعضی کوله‌پشتی‌های پرچم‌دار سال ۲۰۱۹ آشنا شدید. پیش از هر چیز، سعی نمایید ابتدا نوع مسافرت‌هایی را که با کوله‌پشتی خود قرار است انجام دهید، انتخاب نمایید تا کوله‌ی مناسبی را بتوانید تهیه نمایید.

یادتان باشد که به تهیه کوله پشتی حرفه‌ای به چشم یک سرمایه‌گذاری حتمی بنگرید؛ یک سرمایه‌گذاری که بهترین روزهای زندگی‌تان را قرار است با آن بگذرانید. حتما می دانید که روی خاطرات خوش، نمی‌توان قیمتی گذاشت!