;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

انواع مدل مو زنانه و دخترانه مناسب برای عروسی

1398/8/7 - 11:34 بعد از ظهر

برگزیدن مدل مو برای بانوان کار خیلی راحت نیست؛ زیرا باید با معیارهای زیادی مانند موقعیت اجتماعی، سن، مناسبت ها، مشخصات ظاهری وغیره مطابق باشد. اگر شما نیز برای انتخاب مدل موی مناسب جهت رفتن به جشن عروسی دچار مشکل می شوید، توصیه می کنیم انواع مدل مو زنانه و دخترانه مناسب برای عروسی را بخوانید. در این مطلب، در مورد همه ی مواردی که به مدل مو مربوط  می شود توضیح می دهیم.

 

آموزش مدل مو دخترانه مناسب برای عروسی

از ایده ال ترین مدل موها برای دختر خانم های جوان، شینیون های معمولی می باشد که دارای انواع بافت هستند. از مدل موهایی می توان استفاده کرد که با زیبایی و ساده با هم آمیخته شده باشند. اگرچه سن خاصی برای مدل موهای بافت وجود ندارد و در هر سن و سالی که باشید شما خواهید توانست جلوه بسیار زیبایی را از ترکیب مدل های متنوع با انواع بافت، به موهایتان بدهید.

هنگامی که از مدل مو دخترانه برای عروسی صحبت می شود، باید به ساده بودن آن دقت بخصوصی کنیم. همواره یادتان باشد اگر سن شما کم می باشد، ممکن است شلوغ کاری در شینیون به افزایش سنتان منجر شود. در حقیقت هر چه در مجالس ساده تر باشید، زیبایی بیشتری خواهید داشت. دختران جوان معمولا دارای موهای پرپشت و بلندی می باشند؛ برای همین انواع مدل موهای باز و نیمه باز انتخاب های خیلی خوبی می تواند برای این گروه از افراد باشد.

مدل موی بسته هم از دیگر انواع مدل موهایی می باشد که اگر ساده باشد، خیلی زیبا می شود. این نوع مدل مو روی موهای کوتاه و متوسط به راحتی قابل اجرا است و امتیازی که دارا است، آزادی عملی می باشد که در طول مراسم به شما خوهد داد. یعنی، شما با مدل موی بسته بدون هیچ مشکلی و با هر جنب و جوشی می توانید مطمئن باشید که زیبایی ظاهری مدل موی تان از بین نمی رود.

مدل موی یک سمت باز، یک مدل موی بسته و باز می باشد که انتخاب خیلی خوبی جهت شرکت در جشن عروسی محسوب می شود. این نوع مدل مو زیبایی بسیاری را به ظاهر شما می تواند بدهد؛ ولی باید دقت کنید که بهتر است در صورتی که شخصی گرمایی می باشید از آن استفاده نکنید. مخصوصا در فصل گرم که بدن بیشتر عرق می کند، استفاده از مدل موهای باز زیاد خوب نیست. مدل موی یک سمت بسته هم از دیگر انواع شینیون مو می باشد که به جای اینکه در وسط سرقرار بگیرد، متمایل به دو سمت می شود و ظاهر جدیدی را پدید خواهد آورد.

مدل موهای زیبا در منزل

اگر زیاد تمایلی برای رفتن به آرایشگاه به هر دلیلی ندارید، درست کردن موها در منزل احتمالا فقط به بابلیس یا اتو کشیدن ختم شود. ولی مدل موهای زیبا و در عین حال ساده ای هست که بدون هیچ تخصصی و به راحتی در خانه می توانید استفاده نمایید. در ذیل چند مدل مو ساده را به شما آموزش می دهیم که آن ها را به راحتی در خانه می توان درست کرد.

شینیون بافت پشت سر

این مدل شینیون خیلی راحت است و اگر دارای موهای بی حالتی هستید، این مدل روی سر شما فوق العاده می شود. شیوه شینیون بافت پشت سر بدین شکل است:

اول موها را خوب شانه بکشید و به شکل دم اسبی در پشت سر ببندید. بعد دم اسبی را بافته و نوک آن را با کشی نازک ببندید. بعد، بافت را به طرف چپ برده و در جای خود با سنجاق مویی آن را محکم نمایید. اکنون موها را دو تا کنید و به طرف راست بکشید. در پشت سر یک حلقه افقی به وجود بیاورید و شینیون بافت خود را با سنجاق مویی محکم نمایید.

حالت دار کردن مو

برای فر کردن مو به شانه، کلیپس ،اتو یا بابلیس، تافت و اسپری محافظ مو احتیاج دارید. دقت کنید  که قبل از بکار بردن بابلیس یا اتو مو، حتما محافظ مو را بکار ببرید تا موهایتان وز و شکننده نشود. دسته ای مو را جدا نمایید. برای اینکه موهای صافی که هنوز حالت دار نشده اند با موهای حالت دار قاطی نشود، موهای صاف را با کلیپس می تونید جدا نمایید و هر بار دسته ای از موها را جدا و بابلیس نمایید. دقت کنید که اگر دسته های بزرگی از مو را جدا کنید، مو فر نمی شود و فقط به شکل حالت دار در پشت سر ظاهر خواهد شد. در آخر، با اسپری موهای فر شده را ثابت نمایید تا تا پایان روز حالتشان حفظ شود.

طرز درست کردن مدل موی نیمه باز

برای درست کردن این نوع شینیون ساده، تنها باید دو دسته مو را از جلوی صورت به عقب بکشید. این دو دسته را پیچانده و در پشت سر به هم گره بزنید. گره را سنجاق مویی یا با سنجاق سر در جای خود محکم نمایید تا پایین نیاید.

انواع شینیون هایی که در خانه می توان درست کرد

شینیون بالای سر

جهت درست کردن شینیون روی سر موها را به دو دسته جداگانه می توانید تقسیم نمایید و هر یک را به طور مجزا ببافید. مقداری موهای بافته را به سمت بیرون بیاورید تا شل مانند شوند. در پشت سر بافت ها را به یکدیگر گره دهید. اگر دارای موهای بلندی هستید، گره هایتان بهتر است بیشترباشد. در آخر داخل گره سر بافت ها را پنهان نمایید و با سنجاق در پشت سر محکم نمایید.

هدبند بوهویی

این نوع مدل در اوج ساده بودن خیلی زیبا و جذاب می باشد و از دو طرف سر با دو دسته مو درست می شود. اول تل  یا هدبند را روی سر قرار دهید. بعد از پشت گوش ها دسته ای کوچک مو را جدا نمایید و دورهدبند بپیچید. این عمل را برای دسته ای دیگر هم تکرار نمایید. جهت زیبا شدن بیشتر این مدل بخش پشت سر را با گل های طبیعی یا مصنوعی می توانید بیارایید.

انواع مدل مو برای موهای نازک و کم پشت

برای موهای نازک و کم پشت شینیون مو ممکن است کمی سخت باشد؛ ولی به این زودی پشیمان نشوید! در ذیل شما را با مدل موهای جذابی آشنا می نماییم که با داشتن موهای نازک و کم پشت هم آن ها را می توانید درست کنید.

مدل موی کوتاه و نامرتب

اگر به چهره ی شما مدل موی پسرانه می آید، این مدل را امتحان کنید. با این نوع مدل موی کوتاه و نامرتب، موهایتان پرپشت تر ظاهر می شود.

مدل موی صاف و کوتاه

از ایده ال تریم مدل ها برای موهای کم حجم و نازک ، موی صاف می باشد. جهت دارا بودن موهای صاف فقط باید اول موهای خود را سشوارکنید و بعد اتو مو بکشید. مدل موی زیبایی را به همین راحتی دارید.

مدل موی فرق کج و موج دار

فرق وسط، ظاهر موهای شما را کم پشت تر نشان می دهد. عالی ترین ایده، فرق کج می باشد که برای زیبایی هرچه بیشتر، آن را می توانید موج دار نمایید.

بستن موها به سمت عقب

ممکن است موی کوتاه و کم حجم را دم اسبی نتوانید ببندید؛ ولی می توانید خیلی راحت آن را مقداری پوش بدهید و با سنجاق رو به عقب محکم کنید. اگر دوست داری موهایتان پرپشت هویدا شوند، بهش میانه ی سر را پوش بیشتری بزنید.

مدل موی کوتاه و فر شلخته

این نوع مدل مو سبب نشان دادن ظاهر جوان تر شما خواهد شد. این نوع مدل برای هر مراسمی و مکانی ایده ال می باشد و جلوه بیشتری در تابستان خواهد داشت.

پشت گوش انداختن موها

هنگامی که موهایتان را به پشت گوش می اندازید، علاوه براینکه زیبایی چهره ی شما که بهتر جلوه می کند، موهای شما نیز پرپشت تر نشان داده خواهد شد.

چتری های بلند به طرف جلو

اگر روی موهایتان از همه جای آن بلندتر می باشد، آن بخش را به طرف جلو بکشید. برای این کار، بهترین مدل چتری بلند رو به جلو می باشد که اگر کمی جلوی سرتان خالی باشد، خیلی خوب پوشیده می شود.

فرق چتری از وسط

چتری صاف به همراه فرق از وسط از ایده ال ترین انتخاب ها برای موی کم حجم و نازک، می باشد. برای داشتن ظاهر پرپشت چتری های خود هم یک بار سرتان را به سمت پایین و بلافاصله رو به بالا می توانید بکشید.

مدل مو مطابق شکل چهره

بین مدل مو و فرم صورت، تناسب سبب بیشتر شدن زیبایی شما می شود. در عوض، اگر برای خود مدل موی اشتباهی را برگزینید، نه فقط زیبایی تان را تحت شعاع می گذارید، بلکه اجزای صورتتان ممکن است نامتقارن دیده شوند. در ذیل می خواهیم مدل موهای مناسب برای انواع فرم صورت ها به شما معرفی نماییم.

چهره های گرد

همه ی مدل موها به فرم صورت گرد تقریبا می آید؛ ولی خوب است جوری مدل دهید صورت شما کمی کشیده تر جلوه کند. اشخاصی که صورت گردی دارند، اغلب دارای پیشانی خیلی بلندی نیستند. پس از انتخاب مدل موی چتری بهتر است بپرهیزند. ایده ال ترین کار برای شکل چهره ی گرد این می باشد که موها را به طرف بالا ببندید. فرق از وسط هم انتخاب خوبی می تواند باشد. هرچند فرق از وسط را بهتر است به طرف عقب بکشید تا چهره کشیده تر نشان داده شود.

چهره های کشیده

اشخاصی که چهره ای کشیده دارند هم موهای خود را به هر مدلی می توانند درست کنند؛ ولی برای آنان، چتری و فرق کج بهترین انتخاب می باشد. این نوع مدل مو برای اشخاصی که پیشانی بلندی دارند مناسب است و به خوبی اجزای صورت را متقارن می سازد. پس از این شیوه بهتر است استفاده نمایید و موهایتان را روی پیشانی بیاورید تا تغییر زیادی در چهره تان ایجاد شود.

چهره های مربعی

اگر دارای شکل چهره ی مربعی شکل می باشید، پس بهتر است از مدل موی چتری بپرهیزید. پیشانی شما با این مول مو پهن تر جلوه می کند و برای چهره ی شما زیاد جالب نخواهد بود.

چهره های لوزی

اشخاصی که فرم چهره  آنها لوزی شکل است، اغلب دارای چانه های تیز کوچک هستند. یکی از روش های ایده ال، فرق باز کردن میباشد که کمی از آن نیز روی پیشانی و دسته ای دیگر هم  در اطراف چهره می ریزد.

چهره های لاغر و کوچک

شیوه ی ایده ال مدل مو برای افرادی که چهره های لاغر و کوچکی دارند، این است که جوری مدل دهید که چهره ی شما شلوغ و پر نشان داده شود. مثلا موهایتان را می توانید فر نمایید و دسته ای از آن را در اطراف صورت و روی گونه ها بریزید. با این عمل چهره ی شما پرتر جلوه می کند. حتی موهایتان را می توانید هایلایت نمایید تا بخش های چهره ی شما جذاب تر شوند.

انواع شینیون مو

شینیون دارای انواع مختلفی می باشد که مطابق معیارهایی مانند قد موها، فرم صورت و غیره درست می شوند. انواع متنوعی از شینیون های باز و نیمه باز هستند که روی موهای بلند و متوسط می توان اجرا کرد. انواع دیگری از شینیون های بسته هم هستند که در بخش های متنوعی از سر مثل پشت گردن، کنار سر، بالای سر و غیره انجام می شوند. از رایج ترین شینیون های مو می توان حرارتی، بافت، کلاسیک، شلخته، خطی و غیره را نام برد که قبلا، همه آنها به شما ارائه شده اند.

انواع موهای مدل کودکانه

اگر مدل موی بچه گانه را با دقت انتخاب کنیم، نقش به سزایی در زیبایی هر چه بیشتر کودک دارد. حتی با کمی تمرین و دقت مدل موهای ساده ای را می توانید یاد بگیرید و هنگام برپایی مراسم دست به کار شده و موهای فرزندتان را مدل های زیبایی بدهید.

موهای باز و نیمه باز برای مدل موی کودکان

یکی از بهترین گزینه ها برای شینیون کودکان ترکیبی از مدل موی باز و بسته می تواند باشد. جهت انجام این کار بخش هایی از جلو و اطراف مو را جدا کرده و به موازات هم در پشت سر می توانید به هم گره بدهید. در اخر می توانید برای هر چه زیباتر شدن کار انواع گل های طبیعی و مصنوعی را بکار ببرید.

انواع مدل های موی کودکان

اگر دوست دارید کودک در مجالس راحت تر باشد، بهتر است مدل موی بسته را انتخاب نمایید. از میان مدل موهای شلوغ و ساده می توانید یکی را انتخاب نمایید؛ ولی با توجه به سن،توصیه ما زدن مدل موی ساده می باشد.

مدل موی باز کودکانه

مدل باز یکی از بهترین مدل ها برای کودکان، می باشد که نوع صاف یا فر آن را با توجه به علاقه و سلیقه می توان برگزید. جهت لفزایش زیبایی موی باز در بخش جلوی مو انواع بافت های تزئینی را می توان بکار برد تا مدل مو حرفه ای تر جلوه کند.

نکته: پیشنهاد می کنیم که تا آنها که ممکن است انواع وسایل گرمایشی مانند سشوار و بابلیس و اتو مو را جهت حالت گرفتن موی کودکان بکار نبرید. به نسبت موی بزرگسالان، موهای کودکان از دارای حساسیت بیشتری هستند و باید نسبت به آن به دقت بیشتری کرد.