;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

معرفی بهترین ضدآفتاب های بازار

1398/7/30 - 03:43 ب.ظ

با توجه به اینکه فصل داغ تابستان نزدیک می باشد و نور آفتاب از فصل های دیگر شدیدتر می باشد، برای اینکه از ضررات تابش مستقیم نور آفتاب، این پرسش به میان می آید که برترین کرم ضدآفتاب باید دارای چه خصوصیاتی باشد و کدام کرمهای ضدآفتاب در حقیقت برترین مارکها و تولیدات می باشند؟

 

کرم ضد آفتاب در چه مواردی کاربرد دارد؟

در وقت های آفتابی فصل تابستان بیرون رفتن با آفتاب سوختگی همراه می باشد و آگاهی دارید که آفتاب سوختگی باعث به وجود آمدن بیماری هایی مانند سرطان پوست، پیری زودرس، چروکیدگی پوست و همچنین باعث به وجود آمدن کک و مک های تیره رنگی روی پوست خواهد شد و جذابیت پوستتان را به خطر می اندازد. ولی پزشکان پوست همیشه پیشنهاد دارند که با بکار بردن کرم‌های ضدآفتاب در پوست دست، چهره و بخشهایی از پوست بدن که در جلوی تابش مستقیم آفتاب هستند قادرید این ضررات را خیلی کم کرد و آن را به به طور کامل پایین آورد . این مهم کرم ضدآفتاب را در نگهداری از سلامتی و شفافیت پوست نشان می دهد.

طبق اطلاعیه سازمان جهانی بهداشت یا (WHO) در هرسال در کل دنیا میانگین دو تا سه میلیون مدارک و شواهد درباره ی مبتلا شدن به سرطان پوست بدون ملانوم و ۱۳۲ هزار نوع سرطان پوست ملانوم پخش می شود. ارقام و آمار نشان می دهد که در دنیا موارد مبتلا شدن به سرطان پوست و بیماری های پوستی دیگر در حال بالاتر رفتن هستند و عوامل مهمی که باعث خطر مبتلا شدن فرد به سرطان  می شود با  در مقابل تابش شدید آفتاب قرار گرفتن و پیشینه ی آفتاب سوختگی مرتبط می باشد.

بکار بردن کرم های ضد آفتاب به ویژه در افرادی که  پوست صورت خود را لیزر کرده اند و یا برای مداوا راه های لایه برداری پوست را به کار بدره و یا مبتلا آفتاب سوختگی می شوند، بسیار با اهمیت م باشد و ضرورت دارد. تحقیقات به ما می گویند کرم های ضد آفتاب در کم شدن پیری زودرس پوست تاثیر بسیار زیادی دارند و علاوه بر این باعث مبتلا شدن  به عارضه ای چون سرطان پوست در مردم می شود. متخصصان پیشنهاد دارند که مردم، مخصوصا خانم ها در عوض بکار بردن لوازم و مواد آرایشی بر روی پوست دست و چهره ی خود فقط کرم های ضدآفتاب بکار ببرند و به این مورد دقت کنند که کرم ها و لوازم آرایشی پوست نمی توانند جای کرم ضد آفتاب استفاده شوند و بکار بردن مدام این مواد باعث کیپ شدن منافذ پوستی می شود و در نهایت سبب می شود  عرق به طور صحیح دفع نشود و باعث پیری زودرس در مردم خواهد شد، فاکتور مهم چین‌وچروک پوست و وجود کک ‌ومک برروی آن از طریق تابش نور خورشید و به خصوص اشعه ماوراءبنفش می باشد.

روش های آرایشی برای نشان داد جذابیت بی وجود آرایش

انچه که در زمان طولانی به خاطر محافظت از پوست در برابر تابش خورشید تاثیر دارد خیلی عمیق تر و مشخص تر از اثرات کم دوام و پرضرری می باشد که بکارگیری لوازم آرایشی بر سطح پوستان می گذارد. بازیگران و هنرمندان به خوبی از این مورد آگاه می باشند و برای همین خیلی از آنها با وجود سن بالایشان ،دارای پوستی بسیار صاف و شفاف و با طراوت می باشند. افرادی که به دلیل محافظت به این شکل جوان نشان می دهند، این باعث شده که اجازه داشته باشند حتی خیلی از سن خودشان جوان تر نیز نقش بگیرند.

عمل ضد آفتاب ها به چه صورت می باشد؟

عمل کرم های ضدآفتاب اغلب اوقات به دو حالت می باشند که در حالت اول با مواد نرمشان باعث به وجود آمدن لایه ای نازک را روی پوست می شوند که از رسیدن نور خورشید به پوست جلوگیری می کند. این مورد از ضدآفتاب‌ها برای اینکه از جذب نور ماورا بنفش جلوگیری کنند خیلی خوب این کار را انجام می دهند، اما احتمال دارد به دلیل اینکه مقداری رنگ پوست را عوض و تیره خواهند کرد، از لحاظ جذابیت، مورد پسند مردم نباشند. یکی از این نوع کرم های ضدآفتاب اکسید دوزنگ به شمار می اید که یکی از کرم های این گروه می باشد که مورد توجه قرار دادید.

حالت دوم در کرم های ضدآفتاب حالت یا آمیختگی جذبی می باشد، که در این حالت ضدآفتاب، با جذب نور و اشعه های پرضرر از جذبشان به پوست جلوگیری می کند. در بیشتر حالت ها ضدآفتاب‌هایی که در فروشگاه ها و بازار ها موجودند و دارای مواد و ترکیباتی می باشند که با بکار بردن هر دو حالت معرفی شده در بالا پوستتان را در برابر خورشید مواظبت خواهد کرد.

خصوصیات برترین کرم ضدآفتاب

یک ضد آفتاب خوب باید قادر باشد راه ورود انواع اشعه های ماورابنفش، یعنی حالت A و حالت B را بسته و و از ورود هر دو نوع آن جلوگیری کند و به اصطلاح wide spectrum یا دارای طیف وسیع باشد.

کرم های ضدآفتاب به دو حالت فیزکی و شیمیایی طبقه بندی می گردند:

کرم های ضد آفتاب فیزیکی محتویات و ترکیباتی با ریزه هایی درشت و بزرگ تر مثل تیتانیوم دی اکساید، زینک اکساید، تالک، فریک کلراید، و اقسام خاک های رنگی می باشند که اشعه قابل مشاهد و  UVرا انعکاس می دهند. این ضد آفتاب ها دارای ویژگی هایی می باشند که خیلی مورد پسند نمی باشند مثل: تیرگی و مات شدن و عوض شدن رنگ پوست، کثیف کردن البسه و… که این ویژگی ها سبب می شود تا آنها را کمتر بکار ببردند.

ضدآفتاب های شیمیایی در مقابل حالت فیزیکی گفته شده به جای اینکه نور خورشید را بازتاب دهد، UV موجود را جذب خواهد کرد و اندازه طیف های کمی را انعکاس می دهد و به این شکل باعث جلوگیری از جذب به پوست و ورود آنها خواهند شد. امروزه ضد آفتابهای مدرن شیمیایی مراقبت بر ضد UVA را هم تحت الشعاع قرار داده اند. در بچه ها و یا بانوان باردار استفاده از کرم های ضدآفتاب فیزیکی برای بازتاب شدن بسیار بهتر می باشند.

SPF چیست؟

حتما برای مخخص کردن و تهیه برترین کرم ضدآفتاب باید این نکته را مورد توجه خاصی قرار داد. spf مخفف و اختصاریافته ی کلمه ی sun protection factor است که معنی آن ویژه یا عامل حفاظت در مقابل اشعه و نور می باشد و اصلی ترین عاملی می باشد که قادر می باشد شما را در مشخص شدن توانایی و قدرت کرم ضد آفتاب یاری نماید و در حقیقت نشان دهنده ی مقدار توانایی و قدرت یک کرم ضدآفتاب می باشد. کرم های ضد آفتاب عالی و مناسب با توان زیاد باید spf  بالاتر از ۳۰ را دارا خواهد بود. اگر spf کرم تقریبا بر روی رقم ۱۵ را نشان دهد قادر است جلوی حدودا ۱۵ درصد از نور و اشعهها را بگیرد که این اندازه کم می باشد. اگر spf کرم ۳۰ یا ۵۰ باشد قادر خواهد بود تا ۹۸ درصد از نفوذ اشعه ها جلوگیری کند. پس spf یک کرم ضدآفتاب عالی باید ۳۰ یا ۵۰ خواهد بود.

برترین مارک های کرم ضد آفتاب

کلارینس clarins

کرم ضد آفتاب کلارنس ساخت کشور فرانسه است و از برترین کرم هایی می باشد که برای محافظت از پوست می شود ان را بکار برد این کرم بسیار سبک می باشد و پس از بکار بردن آن روی پوست یک لایه چرب و زیاد روی پوست پدید نخواهد اورد. از ویژگی های عالی ضد آفتاب کلارنس این مورد می باشد که صد در صد گیاهی و طبیعی می باشد و جلوی پیری زودرس را خواهد گرفت، این مارک به دلیل کیفیت بسیاری که دارد در شمار برترین کرم های ضد افتاب می باشد.

 بایودرما bioderma

بایودرما نیز از یکی دیگر از بهترین کرم های ضدآفتاب به شمار می رود. کرم های این مارک خیلی ملایم و بدون چربی می باشند و پوست را براق و چرب نخواهند کرد. این کرم دارای انواع سفید و رنگی می باشد که قادر خواهید بود کرمی را تهیه کنید که با رنگ پوست شما نیز بیشتر بیاید. اگر دارای پوستی هستید که استعداد جوش و آکنه را دارد نوع آکنه مت AKN Mat  بایودرما را می توانید تهیه کنید که با رنگ سفید نشان داده خواهد شد. کرم بیودرما فرمولی خاص را از مواد تنظیم کننده رنگ دانه های پوست برای مراقبت در مقابل نورهای مضر خورشید را داراست و کم شدن لکه ها و کک و مک های پوست خواهد بود. عصاره شیرین بیان مورد استفاده درکرم ضد آفتاب این مارک باعث کم شدن ازدیاد ملانین های رنگی پوست خواهد شد و از به وجود آمدن لکه ها و رد  و جای اسکار و زخم جلوگیری خواهد کرد. این کرم اس پی اف ۵۰ و مواد نگهدارنده سلولی را داراست که مراقبتی عالی از پوست را انجام خواهد داد و قادرید از لحاظ مراقبت ایمنی و سلامت پوستتان خیالتان راحت باشد.

اوریاژ هیسه آک Uriage Hyseac

کرم اوریاژ هیسه آک کرمی خیلی عالی و مورد پسند از هر لحاظ می باشد و به ویژه برای فصل تابستان می باشد که پوست بدن در زمان زیادی در معرض نور مستقیم آفتاب خواهد بود. این کرم با ویژگی ضد حساسیت و خارش را دارا می باشد نه فقط از التهاب و ضرر رساندن و آسیب دیدن پوست جلوگیری می کند همچنین اگر پوستتان از پیش به آفتاب سوختگی مبتلا شده باشد این کرم قرمز شدن ناشی از آن را خیلی کم کرده و همچنین به بازسازی پوست آسیب دیده ی شما کمک خواهد کرد.

الارو ellaro

اگر می خواهید یک کرم عالی و ملایم برای به کار بردن آن در طول روز، تهیه کنید، برای اینکه که شما همیشه در مقابل تابش شدید آفتاب می باشید. کرم ضدآفتاب الارو را که هم دارای دوام بلند مدت و طولانی می باشد وهم ضد آب و ضد عرق می باشد بکار ببرید. این کرم بر روی پوست لایه سنگین و چرب ایجاد نمی کند و همچنین مانند کرم پودر دارای ویژگی پوشانندگی لکه ها و مشکلات ظاهری پوست صورت را می باشد.

دکتر ژیلا DR Jila

از برترین مارک های کشور ایران که سال هاست جای خود را در صحنه ی مواد آرایشی و بهداشتی باز کرده و شهرت و طرافداران زیادی نیز به خود اختصاص داده است، به جرات می توان گفت برترین کرم ضدآفتاب ساخت ایران مارک دکتر ژیلا است که علاوه بر کیفیت ایده ال ، دارای بهای خوبی در برابر نسخه های خارجی خود می باشد که قادراست باعث محبوبیت در میان افرادی باشد که طرفدار تولیدات کشور ایران می باشند. یادآور می شود که این کرم برای پوست های خشک بیشتر توصیه می گردد زیرا در مقایسه با محصولات فوق مقدار رد چربی بیشتری از خود بر روی پوست خواهد گذاشت، پس برای افرادی که پوستشان خشک می باشد گزینه ی خوبی می تواند باشد، اگرچه گونه هایی نیز موجود است که دارای چربی کمتری خواهند بود. و همچنین گونه ی رنگی ضد آفتاب دکتر ژیلا قادر می باشد به جای کرم پودر نیز استفاده شود.

کرم ضد آفتاب نیوآ سری UV Gesicht

برترین کرم ضد آفتاب از پرطرفدارترین کرم های ضدآفتاب از مارک نیوآ به شمار می آید. این کرم به دلیل اینکه دارای SPF50 می باشد به عنوان برترین کرم ضد  آفتاب ملایم و برای استفاده روزانه گزینه ای بسیار عالی می باشد. اگرچه پیشنهاد میکنیم افرادی که دارای پوستی خشک می باشند این ضدآفتاب را تهیه نکنند زیرا رطوبت کم این کرم ضدآفتاب شاید به مرطوب شدن پوستشان کمک نکند، ولی مصرف آن برای کسانی که دارای پوست چربی هستند، عالی می باشد. کرم ضد آفتاب نیوآ از گروه کرم های بدون رنگ می باشند. موردی که در این برترین کرم ضد  آفتاب می توان دید، دارا بودن ویژگی ضد پیری آن می باشد که از به وجود آمدن چروک بر روی پوست شما ممانعت خواهد کرد.

کرم ضدآفتاب پرایم مدل Acnex Beige

پرایم از برترین مارک های سازنده وسایل آرایشی می باشد. این مارک ضدآفتاب رنگی Acnex Beige در شمار دومین کرم ضد آفتاب در میان پرطرفدارترین کرم های ضد آفتاب محبوبیت پیدا کرده است. این کرم ضد آفتاب دارای SPF 60 مثل یک لایه نگهدارنده بر روی پوست جای می گیرد و از پوستتان در مقابل اشعه مضر خورشید مراقبت می کند. در این کرم ترکیباتی استفاده شده که از  نفوذ اشعه های UVB، UVA و IR به پوست جلوگیری می کند. بعلاوه ویژگی ضد آکنه هم در این کرم قابل مشاهده است. با توجه موارد گفته شده این کرم ضدآفتاب از نوع کرم های ضدآفتاب رنگی می باشد، پس می توان با تهیه این کرم و مصرف آن، دو کار بکنید. پوشانندگی بسیار بالا این کرم باعث بی نیاز شدن شما را از مصرف کرم های آرایشی می شود.

کرم ضدآفتاب سی گل مدل SUNPRO

سی گل مارکی ساخت کشور ایران می باشد که در سال ۱۳۶۹ دکتر نصرا… اخوی آن را به بازار وارد کرد و در ساخت مواد آرایشی و همینطور درمانی توانست بسیار موفق می باشد. ضد آفتاب بی رنگ Sun Pro گزینه از این مارک می باشد. این ضد آفتاب که دارای SPF 60 می باشد پوستتان را در مقابل اشعه های پر ضرر افتاب مراقبت خواهد کرد. در تولید این کرم ضد آفتاب شیره هایی مانند آلوئه ورا، جوانه گندم و ویتامین بکار رفته است. در نهایت بجز مراقبت در مقابل تابش آفتاب سبب تغذیه پوستتان هم می شود. با مصرف این کرم ضدآفتاب در زمان تعیین شده متوجه تغییرات موجود بر روی پوستتان می شوید. کرم ضد آفتاب سان پرو سی گل توانایی ایمنی و دفاعی پوست شما را افزایش داده و در گذر مدت پوستان را نرم و با لطافت خواهد کرد.

 کرم ضد آفتاب اوریاژ مدل Hyseac

اوریاژ یک مارک فرانسوی با لطافت دهندگی خیلی زیاد است. این مارک دارای محبوبیت خیلی بالایی می باشد.  کرم ضد آفتاب اوریاژ از گروه هایسس هم دارای محبوبیت بسیار بالایی در میان مردم می باشد. کسانی که پوست های چرب و یا پوست های معمولی دارند این کرم ضد آفتاب را می توانند استفاده کنند. این کرم ضد آفتاب به صورتی تولید شده که جلوی براق شدن پوست چهره شما را خواهد گرفت. بعلاوه با توجه به ترکیباتی که دارا می باشد باعث کنترل شدن چربی پوستتان می شود، در نهایت مدتی پس از مصرف این کرم، دیگر جوش های روی پوست را نخواهید دید.

کرم ضدآفتاب نئودرم مدل Highly Protective

نئودرم ساخت ایران ممی باشد که برای محصولات محافظتی خودشهرت پیدا کرده است. کرم ضدآفتاب HIGHLY Protective از خانواده این مارک می باشد. این کرم مناسب همه ها می باشد. کرم ضد آفتاب نئودرم با دارا بودنSPF 50 و مواد سبوماین (ترکیبی ضدآلرژی و تنظیم کننده چربی روی پوست) قادر به کنترل چربی پوستتان خواهد بود. با مصرف این کرم ضدآفتاب قادرید مراقب پوستتان در مقابل اشعه مضر خورشید باشید. این کرم از انواع رنگی می باشد و با آن قادرید پوششی ایده آل را روی پوستتان به وجود آورید.

کرم ضد آفتاب سان سیف مدل Acneic

سان سیف هم از مارک های دیگر سازنده مواد آرایشی و بهداشتی می باشد که قادر بوده با ساخت اجناس با کیفیت طرفدارانش رضایت زیادی داشته باشند. کرم ضد آفتاب سان سیف با دارا بودن SPF 50 از پوستتان در مقابل اشعه خورشید و اشعه های پرضرر دیگر مانند UAV و UVB مراقبت خواهد کرد. اگر دارای پوستی چرب می باشید این کرم ضد آفتاب برای شما خوب است. با بکار رفتن ترکیباتی که در این کرم ضدآفتاب می باشد قادرید چربی به وجود آمده بر روی پوستتان را کنترل و جوش هایی را که بر روی پوستتان بوجود آمده ار بین ببرید.

کرم ضد آفتاب با خاصیت ضد پیری پریم سبک Matex Colorless SPF50

کرم ضد آفتاب پریم SPF50 را دارا می باشد. این کرم ضدآفتاب بجز اینکه مراقب پوستتان در مقابل اشعه های مضر آفتاب می باشد سبب جوان شدن، شفافیت به مرور و محو شدن چروک های به وجود آمده بر روی پوست چهره هم می گردد. در تولید این کرم ضدآفتاب از ترکیباتی مانند شیره تاک که یک عصاره روشن کننده و جوان کننده ی پوست از طریق روش شبه بوتاکس و شبه رتینوئیدی می باشد بکار رفته است. بعلاوه از رطوبت دهنده و ویتامین E با ویژگی آنتی اکسیدانی پرقدرت هم به عنوان یک رطوبت دهنده در تولید آن بکار رفته است.

کرم ضد آفتاب اوسرین مدل Sun Protection

اوسرین از مارکهای معروف در عرصه ساخت و تولید لوازم آرایشی و محافظتی می اشد. کرم ضد آفتاب سان پروتکشن از کرم های پر طرفدار این مارک می باشد. این کرم حاوی SPF 50 می باشد و پوست شما را در مقابل اشعه های مضر UVA و UVBA مراقبت خواهد کرد. این کرم مناسب برای همه پوست های خشک و معمولی می باشد و سبب لطافت و نرمی در پوستتان می شود. این کرم بجز دارابودن ویژگی مراقبتی، از به وجود آمدن چین و چروک بر سطح پوستتان هم ممانعت می کند.

کرم ضد آفتاب هیدرودرم سبک Phisical Tinted

لوازم محافظتی پوست، لب، ناخن و مو از لیست تولیداتی می باشد که به وسیله ی هیدرودرم ساخته و عرضه شده است. کرم ضد آفتاب فیزیکال تینتد هم از کرم های پر طرفدار این مارک می باشد. این کرم حاوی SPF 60 می باشد وپوستتان را در مقابل نور های پرضرر آفتاب مثل اشعه های فرابنفش و UVA و UVB نگه می دارد. کسانی که پوست خشکی دارند توصیه می شود حتما از این کرم ضد آفتاب استفاده کنند. همین طور که آگاهید پوست های خشک از همه ی پوست ها سریع تر چین و چروک پیدا می کنند. در تولید این کرم نیز از ترکیبی بکار رفته که پوستتان را نرم و مرطوب می کند. کرم ضد آفتاب هیدرودرم از اقسام کرم های رنگی می باشد، پس با مصرف آن به مصرف کرم های آرایشی نیازی نمی باشد.

کرم ضد‌‌آفتاب Biotherm Lait Solaire Hydratant

کرم ضدآفتاب بیودرم دارای ترکیبی ملایم می باشد و به آسانی جذب پوست می شود و از احساس چرب سنگین و خشک شدن پوست جلوگیری می کند و آن را می توان برای مراقبت از پوست چهره و بدن به طور همزمان به کار برد. امتیاز با اهمیتی که این ضدآفتاب دارا می باشد، این می باشد که برای پوست‌های حساس ساخته شده و سبب وجود نشانه های حساسیت در سطح پوست نخواهند شد. همینطور دارای ویتامین E می باشد و سبب جذابیت و صافی پوست خواهد شد. این کرم ضدآفتابی بدون ‌رنگ می باشد و به آسانی آن را می توان برای قبل از آرایش می توان بکار برد. 

کرم ضد‌‌ آفتاب SkinCeuticals Ultra Facial Defense

این کرم ضد‌آفتاب برای کسانی که دارای پوستی خشک و حساس هستند مورد استفاده می باشند و به خاطر دارا بودن آنتی‌اکسیدان در ترکیب آن، از پیری زودرس و وجود لک و کک و مک به وجود آمده از نور پرضرر آفتاب ممانعت خواهد کرد. دارا بودن ویژگی رطوبت دهنگی زیاد این کرم و به وجود آوردن ظاهر مات بر روی پوست، از امتیازهای این کرم ضدآفتاب می باشند.

کرم ضد‌‌ آفتاب Vichy Ideal Soleil Anti-Sand

کرم ضد آفتاب ویچی بدون الکل و پارابن (مواد نگهدارنده شیمیایی که به منافذ پوست می روند و تاثیرات پر ضرری را در لایه‌های آخر پوست بجا خواهند گذاشت)، می باشد و پوست را دربرابر اشعه فرابنفش آفتاب، مراقبت خواهد کرد. مصرف این کرم در ساحل‌های شن و ماسه کناردریا و فضاهایی که گرد و غبار بسیاری داراست، خیلی خوب می باشد و از چسبیدنشان بر سطح پوست مانعت می کند و برای افراد بزرگ و بچه ها هم مورد مصرف می باشد.

کرم ضد‌‌ آفتاب La Roche-Posay Anthelios Ultra-Light Mineral Sunscreen

این کرم ضد آفتاب گزینه ای خوب برای کسانی می باشد که پوستشان دارای جوش یا آکنه است، چرا که دارای ترکیبی سبک و ملایم می باشد و سبب بالا رفتن چربی، مسدودیت درزهای پوست و افزایش جوش یا آکنه‌ها نخواهد شد و از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد و اشعه فرابنفش نور آفتاب مراقبت خواهد کرد.

کرم ضد‌‌ آفتاب Garnier Ambre Solaire Sensitive

کرم ضد‌‌ آفتاب مارک گارنیر، خیلی خوب همه بخش های پوست را پوشش می پوشاند و خیلی زود جذب خواهد شد و از برترین کرم‌های ضد آفتاب به لحاظ کیفیت و قیمت می باشد. این کرم ضد‌‌ آفتاب دارای بهای مناسبی می باشد و خیلی خوب پوست را در برابر اشعه های پرضرر نور آفتاب مراقبت خواهد کرد و بر سطح اقسام پوست‌ها مورد مصرف می باشد. مصرف این کرم سبب به وجود آمدن حس شادابی و طراوت و خنکی پوست خواهد شد و در طول روز و یا قبل از آرایشتان نیز مصرف شود.

جمع بندی و نتیجه گیری

پوست شما از با اهمیت ترین نقاط جسم شما خواهد بود که باید از آن محافظت شود و سلامت و زیبایی آن برایتان مهم باشد. دارا بودن پوست جذاب و شفاف سبب بالا بردن احساس اعتماد به نفس می شود و  اثری خوب و عالی در روانتان خواهد داشت. پس مراقبت از پوست در برابر فاکتورهای پرضرر و آسیب دهنده، باید در برنامه ی روزانه شما جای داشته باشد. مصرف یک کرم ضد‌‌آفتاب مطابق با پوست خود، قدمی تاثیرگذار و بزرگ در سلامت، جذابیت و طراوت می باشد و از وجود عوارض شایع پوستی، مثل آفتاب سوختگی، چین و چروک، کک و مک و لکه‌هایی که در اثر نور آفتاب به وجود آمده جلوگیری خواهد کرد.